Winkelier doet al 5 Jaar moeite geschonden pand te verbouwen agen^k Ans Wolderingh en Caro van Eyck Canard a lOrange in Voorschotenaar Hey mans: Wie regeert er nu in Voorschoten? Erepenning Wassenaar echtpaar Timmermans Afscheid van directie Kasteel Oud-Wassenaar 15 W WOENSDAG 18 APRIL 1973 W oensdag VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een oud en histo risch gegroeid centrum. Wie daar oog voor heeft en in deze tijc van een soort nostalgisch verlangen naar romantiek zr lat er velen, is voor een zoveel mogelijk bewaren voor ht *eden en de toekomst van het erfdeel der vaderen. De dienst Monumentenzorg heeft daarom het centrum van Voorschoten aangemeld als beschermd dorpsgezicht. Om dat een dorpscentrum ook leefbaar moet zijn, is er steeds groot overleg nodig om het oude centrum met behoud van de kwaliteiten dienstbaar te maken voor deze tijd. De Voorstraat en de Treubstraat zijn naast straten met mooie linde bomen en prachtige gevels ook stra ten waar de winkeliers te vinden zijn. Winkels, die aangepast moeten worden aan de vraag, maar tevens winkels, die soms op de monumen tenlijst staan en dan blijkt veelal, dat verbouwing uitsluitend inwendig of zeer beperkt mogelijk is. Door Joop Peeters De Treubstraat heeft nog maar weinig bewaard van het oude. Vijf Jaar geleden besloot de gemeente raad het oude raadhuis af te bre ken. Het was lelijk, werd niet meer als raadhuis gebruikt en was geen monument. Het gemeentepand ging tegen de vlakte en de naast gelegen winkelier J. C. Heymaois kreeg 'n ge schonden zijvleugel. De panden wa ren gedeeltelijk aaneen gebouwd. Nu bijna vijf Jaar later, probeert de heer Heymans nog steeds om goed- Kaartavond ZOETERWOUDE De Hout- en Bouwbond Zoeterwoude organiseert vanavond een kaartavond in het ver enigingsgebouw Don Boseo. De kaart-avond voor leden en introdu- cees begint om 20 00 uur. GESLAAGD WASSENAAR Voor het docto raalexamen Nederlands recht slaagde mej M. P M. van Veen uit Wasse naar, voor het dotoraal examen no tariële studierichting slaagde F. W. Rosingh, eveneens uit Wassenaar Ziekentriduum in Zoeterwoude LEIDEN Het Leidse ziekentri duum wordt, zoals de laatste jaren gebruikeijlk in de Zoeterwoudse Christus Dienaar Kerk gehouden. De datum voor dit triduum is 22, 23 en 24 mei. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij mevrouw H. Bos Zandvliet, Lammenschansweg 3, Lei den. tel. 33474. Welfare expositie Leiderdorp LEIDERDORP De zelfstandig geworden Welfarekring Leiderdorp van het Ned. Rode Kruis wordt don derdag 26 april geïnstalleerd. Dit zal plaats hebben in de entreeruimte van de Scheppingskerk aan de Laan van Ouderzorg. Na de opening, 's middags zal ook de expositie van Welfare artikelen, die door patiënten van het Rode Kruis zijn gemaakt beginnen. Op deze tentoonstelling, die ook de volgende dag open zal zijn, kunnen deze artikelen ook gekocht worden. De leidster van de nieuwe Welfare kring is mevrouw J. Gerretse-Har- togh, Tollenaersingel 34 in Leider dorp (tel. 01710-42069). keuring te verkrijgen om een ver bouwing tot stand te brengen waar door o.a. de geschonden zijgevel hersteld kan worden. Het wachten is alleen nog op de goedkeuring van het ministerie van C.M.R. "Dat had ik allemaal nooit verwacht. Met de gemeente Voorschoten ben ik tamelijk snel tot een akkoord ge komen nadat ik de plannen in overeenstemming had met de wel standscommissie. Wethouder Koet- ser heeft onlangs tegen mij gezegd dat de gemeente er niets verder meer aan kon doen en dat ik maar tot overeenstemming moest komen met de Stichting Oud- en Leefbaar Voorschoten, waarna de goedkeu ring van het ministerie wel af zou komen", aldus de heer Heymans, die vervolgt: "Ik heb gepraat met die Stichting, ze waren zeer inschik kelijk en we zijn tot overeenstem ming gekomen. Toch vraag ik me af, wie er nu eigenlijk regeert in Voorschoten". Met dezelfde vraag zitten meerde re winkeliers in Voorschoten. De winkelier C. J. te Mey ging ook ver bouwen met een voorlopige bouw vergunning van de gemeente Voor schoten. Het werk ging plat en zal niet eerder op gang gebracht wor den nadat overeenstemming is be reikt met de stichting. De praktijk heeft in het bescherm de deel van Voorschoten uitgewe zen dat de laatste en belangrijkste stem steeds die is van de monu mentenzorg, die zich laat adviseren door de Stichting Oud- en Leefbaar Voorschoten. Deze stichting heeft een besloten karakter. De vergade ringen zijn nooit openbaar en veel- Ophalen van grofvuil in Voorschoten VOORSCHOTEN Het grofvuil wondt 26 april opgehaald in de Nas- saiuwijk, K.L.M.-wyk, aan de Pape laan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dobbe- weg. Donklaan, Industrieweg. Wijn gaardenlaan (noordzijde)Elstlaan, Oude Adegeesterlaaan (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassaukade), Erasmusstraat, Bakker- steeg, Schoolstraat, Kon. Marine laan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Wiliibrordusstraat, Leid- seweg (tussen Schoolstraat en Raad huislaan), Oranjeboomstraat, Molen laan (het gedeelte tussen Prof. As serlaan en Kerkplein)Chr. Huygens- straat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Lan- genhorststraat, Bethléhemstraat, Vlietzioht en Tolstraat van de grof- vuilophaaldienst gebruik kunnen ma ken. V akantiepakket bij Fasson LEIDEN Vierduizend vakantie pakketen voor de Jeugd Liggen vrij dag tussen 1012 uur weer klaar bij Fasson aan de Lammenschans weg. Gezien de grote toeloop vorig jaar van het bedrijf een verzoek. Laat de kinderen zelf hun pakketje komen afhalen, anders komen de allerkleinsten niet aan bod. Stadsgehoorzaal Lunch-pauzecona Hans van Nieuwkoop (orgel) 12.45 Huize Groenhoven (Witte Ree straat) Bevolkingsonderzoek t.b.c. 9~i uur voorm. Hoge woerd 57 Troef Yoga en muziei workshop 810 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat Zeefdrukken 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners 8.3C nam.1 uur 's nachts Dijkstraat 2a Spreekuur raadsvrouw 1011 uur voorm. Stadhuis Spreekuur sociale ra&üi vrouw 4.306 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven. Jeugdcs 7.3010.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Em gratiecentrale 78 uur nam. Speeltulngebouw Ten Katestraatl jaardensociëteit Humanitas 24.301 nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) matie-avond Baha'i 8 uur nam. Rijksherbarium Schrtpenkadei Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw plantkunde Spr. dhr. W. R. OudshoK over kamerplanten 8 uur nam. Donderdag al reageert de stichting achteraf. Dat heeft de gemeenteraad diver se malen ondervonden, wanneer er een voorstel van B. en W. op tafel kwam en de raadsleden kort voor de vergadering een brief van de Stichting ontvingen met tal van be zwaren. Dat ondervinden ook de winkeliers, die bij hun plaatselijke overheid een bouwvergunning komen aanvragen en ontdekken dat de gemeente in het beschermde deel van Voorscho ten deze bouwvergunning eerst kan Hier kijkt de bezoeker van de Treubstraat nu al vijf jaar tegenaan. de veroorzaakt door de afbraak van een gemeentepand, meent dat veel extra kosten voorkomen kunnen worden indien er meer overleg tussen alle partijen in een vroeg stadium, tot stand zou kunnen komen. Overleg tussen de gemeente en de stichting op het gebied van de bouw vergunningen is er weinig. De ge meente ziet de Stichting WASSENAAR Bij de herope Wassenaar van de Mij tot Nut vam Stadhuis Openbare commissiever-' gadering Volkshuisvesting en openbi werken 4 uur nam. Rijn en Vliet (Aaltje Noordewio laan) Bevolkingsonderzoek t.b.c. SH uur voorm. Morsweg 10 Werkgroep wonen "i uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat Pottebakken en bewegingsexpressie Oegstgeest (Geversstraat 65) Jet sociëteit v.a. 16 jaar 812 uur Stadhuis Spreekuur sociale raad vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gein dlcapten 25 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleens ty den) 912 uur nam. Mulderkring 38 Modelflat 10—12 voorm. en 25 en 79 uur y Breestraat 19 Jeugdhaven, Jeugdc 7.3010.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „De Du! boot" Clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam. Leiderdorp (Wllhelminastraat Informatie-avond Baha'i 8 uur n- Het Mierennest (Morsweg 59) 1 verjassen en sjoelen 8 uur nam. Ant. Clubhuis Stichting "Het Zm Hollands Landschap, begunstig* avond 8 uur nam. Leidse Hout Ned. Ver. van I vrouwen contactavond 10 uur voot VRIJDAG Ant. Clubhuis Cabaret-avond i nab 8 uur nam. Oude Singel 140 Open huis U. werkgroep Homofilie/COC 8 uur nar Kreatlef Sentrum (Breestraat Lente-feest 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65 teit voor kamerbewoners 8.30 1 1 uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendrlkplanis 25) Gespreksavond Baha'i nam. Breestraat 19 Sociëteit Twent R| voor kamerbewoners en alleensta den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos rakel 811 uur nam. Kinderopvang Haarlemmerstraat 74 Werkgen* if schap kindercentra di. en vr. 9i -|] 12 uur voorm. wo. 2—4 uu .7—9 uur nam. ning van de verbouwde Nutsbi'blio- tiheek in Wassenaar bood burge meester S'baab gistermiddag aan de heer en mevrouw Timmerman de afgeven nadat de Stichting gunstig particulier initiatief, die bewezen heeft nuttig te zijn in vele zaken, maar die in de praktijk wel eens erepenning van de gemeente Wasse- proberen eindelijk binnenkort een remmend kan werken. De geschie- naar aan. op grond van lnm grote denis zal leren of het allemaal juist WASSENAAR De hulp van de Wassenaarse politie was gister avond nodig om het verkeer rond Kasteel Oud-Wassenaar in goede banen te leiden. Directeur G. de Graaf nam na 20 drukke Jaren af scheid van het stijlvolle hotel. Zo groot was de toeloop van belangstel lenden die hem en mevrouw de Graaf de hand wilden drukken, dat zich al spoedig een lange queue door de monumentale marmeren hal vormde. Die belangstelling kwam zowel van de zijde van het corps di plomatique als van collega's uit de Nederlandse top-hotellerie. Voor het echtpaar De Graaf bleek het vrij plotselinge vertrek van het Kasteel van deze dinsdagavond een heel weemoedige te maken. „We kunnen nog maar moeilijk aan het idee wennen dat het hiermee voor ons afgelopen is", zei een duidelijke ontroerde mevrouw De Graaf. De nieuwe eigenaar van Kasteel Oud-Wassenaar, mr. C. T. F. Thur- kow, zal zelf de leiding van het be drijf op zich nemen. Hij is een ho ge ambtenaar op Buitenlanse Za ken en heeft de leiding van de af deling Voorlichting van dat depar tement. De heer Thurkow is voorne mens, beide functies te combineren. VOORSCHOTEN Trefpunt Canard a l'Orange aan de Oran- Jekade in Voorschoten, dat als wapenspreuk „Anders dan ande ren" voert, heeft met de Benne- komse Ans Woldringh een apar te expositie binnen zijn muren ge haald. Deze plantkundige, die pas op 35-Jarige leeftijd begon te schil deren, zal een dertigtail van haar doeken twee weken in de „Ca nard" onder te brengen. Ans Wolderingh grotendeels auto didacte. heeft een sterk persoon lijke stijl. Zeer opvallend zijn de kleuren die Ans Woldringh gebruikt. Alle k'leuren hebben iets eigens, iets ondefinieerbaars, het best te om schrijven met de woorden mystiek en transparant. Ieder doel laat de beschouwer iets zien wat er niet De mystieke wereld van Ans Woldringh blijft van 28 april tot en met 6 mei in de „Canard". Na de opening op zaterdag 28 april 15.00 u. door Jurriaan Poot, mede werker <afd. prent en tekenkunst) museum Boymans- van Beunin- gen, is de Canard geopend op za terdag en zondag van 13 tot 17 uur en na tel. afspraak 01717- 6873. Ans Woldringh, lid van Arti et Industriae te Den Haag, exposeer de eerder in Galerie Polder te Den Haag, in de Kijkdoos, de Reehorst en de Korenaar te Ede. In Apel doorn, Zeist, Amsterdam en Zut- phen. Haar werken bevinden zich in particulier bezit tot o.a. in Zuid- Afrika. Verschillende werken wer- aangekocht door de gemeentebe sturen van Ede, Apeldoorn en Zut- phen. Vrijdagavond 27 april om 20.00 uur begint in de „Canard l'O range", de serie „De Groten van Toneel en Cabaret". De van schouwburg etn t.v. (De Kleine Zielen, De Kleine Waarheid) be kende actrice en schrijfster Caro van Eyck opent de rij van pro minenten van ons vaderlands to- het Algemeen en daardoor voor het cultureel-sociale leven in de W asse naarse gemeenschap. In zijn. toespraak memoreerde burgemeester Staab de oprichting van een bescheiden Nutsbibliotheek verdiensten voor het departement op 23 oktober 1920. Het bestuur vroeg in 1921 subsidie aan de ge meente, maar kreeg niet alleen geen subsidie, maar zelfs geen antwoord op dat verzoek. In 1950 werd het subsidieverzoek herhaald. M>aar ook toen waren het college em de raad niet van zins om subsidies te verstrekken aan biblio theken van particuliere organisa ties. Een herhaald verzoek in 1953 had eindelijk wel succes en vanaf 1954 geniet de Nutsbibliotheek, die intus sen wel getoond had bestaansrecht te bezitten, subsidie. De heer J. G. Timmerman werd kort na de bevrijding secretaris van het Nutsdepartement en 25 jaar ge leden kreeg zijn echtgenote de func tie van bibliothecaresse. Samen hebben zij ontzaglijk veel voor het Nutswerk in Wassenaar ge daan, hetgeen nog eens werd bena drukt door de voorzitter van het Nutsbestuur mr. R. de Bruyn die namens vele leden een geschenk on der couvert aanbood'. "Zonder goede timmerlieden had het Nutsgebouw nooit zo hecht kun nen zijn" zei de voorzitter. Apothekers Een schilderij uit de collectie van Ans Wolderingh "<eel en cabaret, die dit seizoen in de Canard zullen optreden. Onder de titel „Mijn kant van het voetlicht" brengt zij een aantal ware verhalen o.a. „De souffleur" en anecdotes, die een verhelderende visie geven op het altijd intrigerende wereldje achter de coulissen. Het zijn ver halen over tedere, arrogante, trieste, blije, komieke mensen. Na de pauze vertelt zij over de ups en downs in 'haar carrière. In de pauze kan men Caro's on langs verschenen boek ,,'t Is maar geleend, je mag het even vasthou den" kopen. Voor wie dat op prijs stelt, zal zij haar boek gaarne signeren. De avond- nacht- en zondagsd wordt waargenomen door apo Leiden-Zuid-West. Brahmslaan 3 apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegst! (ook zaterdag). SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)25202 Voor alle die to o lljkheden verkeren berelkba&t am werkdag van acht uur n.m tot 1 (aC uur vjn doorlopend ln het weektln^ d.w.z. van vrijdag acht 1 maandag acht uur v.m Vogelasiel Anna Paulownastraat Gewonde- en uitgeputte vogeli 34687 igels ei Release 8-10 uur nam bovendien dinsd zat. 2-5 uur nam met ulzonderina vrijdagmiddag. Koord-studio Uitvoering Muziekschool KATWIJK A. D. RIJN Gister avond werd in één der zalen van de sporthal Cleyn Duin door de Kat- wijkse Muziekschool de 14 leerlingen uitvoering gegeven onder leiding van J. J. Gouw. Ongeveer 350 be langstellenden waren gekomen om de muzikale kwaliteiten aan te ho ren. Ongeveer 130 kinderen uit Kat wijk en omgeving hebben de luiste raars enige uren laten genieten van een zeer gevarieerd muziekprogram ma. Het was een non-stop show, waar bij telkens een andere groep, oa. blokfluit, accordeon, gitaar, mando line, orgel, piano of een combinatie van deze het podium bezette. Alles onder deskundige leiding en begelei ding van de heer Gouw. Van groot tot klein was men enthousiast en speelde met volle overgaven. Deze muziekuitvoering mag als bijzonder geslaagd genoemd worden voor al ook doordat de zaal spontaan mee ging zingen en zo de leerlingen tot het uiterste van hun kunnen bracht. Nergens was er ook maar een zwakke plek te bespeuren, wel speelden de zenuwen af en toe parten maar een kniesoor die daar op lette. In een gesprek met de heer Gouw, kwam al vlug het voorstel ter spra ke dat geruime tijd geleden werd ingediend, n.l. om in Katwijk een andere Muziekschool te stichten Hij was blij dat het voorlopig van de baan was en hoopte dat hij nog vele Jaren zou door kunnen gaan, de kin deren muzikaal onderricht te geven. Dienstencentrum 65-plussers Noordelndspleln 2b. tel. 40483, mene informatie dagelijks van uur voorm. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leid Aanvragen ouip oejaurden en 1 durig zieken en gezinsverzorging,! 45. tel. 49441 (maandag t.e.m «If3!e 910 uur voorm.) AanvrageD voor QaJve dagen nerkerkelljke ipleidingsscbool tooi zinsverzorging, Rljnsburgerweg BS 53336. Dienstverlening Humanitas, w3 gracht 246a Spreekuur maandM Jl( 2.3C nuui nam., woensdag 9-30- voorm. tel 26277 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders" gaven zuster E Janssen-NieW tel. Olï Oegstgeest. tel. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundlgo bijstand. Adres Lelda Volkshuls Apotte dllk 33 Openingstijden dagelllfc sl 10 uur voorm tot 1 uur nam iMfUe: ve maandag) DagfllUks te berelto dens de kantooruren tel 30775 derdagavond van 7-9 uur. Zaten maart gesloten. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscb Dagblad Witte Singel 1 Lelden Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon directie en adminl^ tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-2150 Hoofdredacteur Elan Muidet Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post 1®* Losse Qummera f Abonnementsgelden öU too^ betaling te voldoen Bi) auuO tlsche overschrijving geen adï' nlstratle- eo incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur. ■1T

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2