AT WIJ DOEN IS EEN OORT FABRIEKSWERK fingend Frans echtpaar Sheila en Ringo 3? Veronica nog niet vlot C erbazingwekkend vakantiereisje vandaag ...en gisteren Deperfekte pasvorm van PantyP-Xxl merktupasgoed dsu ze aanheeft! panty I xxt tlWÉ[MQgramma\ TVmorgên] JBIÜSPAG 17 APRIL 1973 [et populaire muziekwereld] e in Frankrijk wordt hoe langer meer een familiebedrijf. Na een wederom gelukkig her tje Johnny en Sylvie, Eric Charden en zijn vrouw Stone, |ben Sheila en Ringo, voormalige éénlingen in het chanson, koppen bij elkaar gesteken. Twee maanden geleden d er getrouwd. Het huwelijksgeschenk van het tweetal aan s is een duo-optreden, uitgebracht onder de titel, "Les joles a Venise". Onlangs was het kersverse iar voor het eerst in ons land. Becker nodigde hen uit voor ;eady go". Sheila en Ringo :tig „ja", omdat enige er in Nederland natuurlijk k meegenomen. niet alleen om" weet Sheila Hen. „We krijgen nu eindelijk jegenheid om Amsterdam te En de Nederlandse hoofdstad ledkoper dan de Franse, zodat inaar uitziet dat het echtpaar menig winkelpand zal bezoe- In de nederige stulp, een jend verbouwde boerderij luiten Parijs, is nog ruimte te iijk eens rustig winkelen" Sheila overigens een verade- „In Frankrijk durf ik mij i straat te vertonen. Bij alles doet, word je gadegeslagen, ensen kennen je, willen met Je jen en zijn vaak niet uit je ring weg te slaan", vindt het niet erg. Annie 1, het voormalig verkoopster- a bonbons op de Parij se ten, heeft er mee leren leven. na het uitkomen van tweede plaat (L'école est fi- is Sheila gemeenschappelijk In ruil daarvoor ontvangt ze jts gigantische bedragen; want s verkoopcijfers doen niet bij die van mannen als Bé- en Aznavour. [fidéle Sheila-fanclub (Club 55.000 leden. Sheila met „Mijn jongste fan is maanden en mijn oudste 87 echtgenoot Ringo Willy Cat, ooiem voor de nu 25-Jarige Bayle, betreft, zijn er minder va ifeiten te nomen. Hij is pas n het vak, maakte drie ipende singles en is dankzij nop Hweüjtk met Sheila (26) plots belangrijk personage in de q showbiz, luwelijk van het tweetal op de ade februari van dit jaar bijgewoond door 100.000 men igeen kopzorgen? Ondanks de heeft het 1 een dergelijke verbintenis vind het erg fijn, dat Ringo in dat zelfde straatje zit. Hij kent de kneepjes, weet de moeilijkheden. Ie mand buiten het vak zou dde nooit volledig kunnen begrijpen. En wat die tournees aangaat: ik hoop het dan zo te regelen, dat hij eventueel mee kan gaan' HUWELIJK Sheila, veelvuldig geciteerd in Fran se tienerbladen, heeft zich vooral de laatste tijd ontpopt als een progres sieve tante. Ze is vóór de pil en vindt samenleven geen schande. Het huwelijk vindt ze echter een nood zakelijk iets, wanneer er kinderen in het spel zijn. Zelf ziet ze die ook wel zitten. Haar loopbaan zal ze er echter niet voor opgeven. Sheila: „Zingen Is voor mij vrese lijk belangrijk. Wanneer ik vakantie heb, loop ik me na veertien dagen al te vervelen. Ik verlang dan weer erg naar mijn werk". Terugkerend naar het huwelijk en eventuele kinderen komt collega zangeres Francoise Hardy ter spra ke. Francoise verwacht een kind van collega/vriend Jacques Duitronc. Sheila daarover: „Het lijkt me vre selijk moeilijk. De maatschappij mag dan momenteel wat redelijker tegenover^ de ongehuwde moeder staan, ideaal is de situatie echt nog niet. Ik zelf vind, dat zodra er kinderen in het spel zijn, je beter kunt trouwen. Niet voor die maat schappij, maar voor het kind, om dat een man en vrouw beter in staat zullen zijn om het op te voe den". Problemen, waar Sheila niet mee te maken zal krijgen. Ze is realiste genoeg om on te zien, dait een der gelijke handelswijze het publiek niet van haar verwacht. Sheila is voor het hele gezin en diat zal voorlopig nog zó blijven. Claude Carrere, de ontdekker van Sheila en Ringo is de man, die beslist wat het tweetal op de plaat vast gaat leggen. Beiden kunnen geen noot lezen, hebben nimmer een eigen tekst afgeleverd en zijn dat ook niet van plan. Ontdekker Claude woord. blijft het tweetal solo actief, sheila: ..Zingen is het belangrijkst. Sheila betekent dat tournees zolang er zich mensen voor ons in- zetten om teksten en muziek te maken, waag ik me er niet aan", lend lopen. Ringo houdt het „Ik heb het elf Jaar op deze mander ?ig binnen de Franse grenzen, volgehouden en ik ben nuchter ge- op l nippend aan een glas Jus noeg om in te zien, dat ook dit vak ?e in het Amsterdamse Esso te maken heeft met een soort fa- a Hotel: „Nee, ik geloof dat briekswerk. TV-optredens tournees fjKder voordelen dan nadelen en nieuwe platen, alles moet met de Bedden hebben we een regelmaat van de klok gebeuren. Ik vak, dat men niet kan ver- vind het niet erg. zou me doodon- tn met zó maar een baan. Ik gelukiig voelen, wanneer ik aan dat ADVERTENTIE Panty P-XXL, de panty met de perfekte pasvorm voor de grotere maten. in de gouden verpakking Sheila met haar Ringo in Amsterdam. proces niet meer mee kan doen". Echtgenoot Ringo, voormalig rech tenstudent, is het daar volkomen mee eens. Om de, vooral nationale aandacht meer op de familie Bayle te vestigen, heeft hij het getal der tien uitgeroepen tot beider geluks nummer. Sheila over dat commerciële grapje: „We trouwden op de dertiende. Ik zit elf en Ringo twee Jaar in het vak; ook dat maakt dertien. We zijn niet bijgelovig, dus wat dat be treft kunnen wij het met goed fat soen lanceren." Ringo: „Onze nieu we plaat kwam vorige week als nummer dertien op de Franse hit parade binnen. Met dat „ongeluk" zit het dus wel goed". Geen radio's in Tweede Kamer SCHEVENINGEN (ANP) Hoe wel de bergers van het rederijbedrijf Smit-Tak optimistisch gestemd wa ren, is ook de zesde poging gister middag om het zendschip bij hoog water vlot te trekken op niets uitge lopen. waarvan het tijdstip van de vlottrek- NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Volgende patiënt, tv-serie 19.30 De ombudsman (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Ironside: Een juweel va (VARA) een grootmoeder, tv-film king <14.40 uur) van te voren door de directie van Radio Veronica was aangekondigd. Er gebeurde evenwel niets. De sleepboot van Smit-Tak bleek enkele mijlen uit de kust en als gevolg van de steeds dichter wor dende mist bleef de sleper onzacht - Honderden waren naar het strand baar voor het pubhek. Tegen het getrokken om getuige te kunnen zijn eind van de middag was het weer .an de „redding" van het radioschip, rustig op het strand Bezoekers van de morgen in het tweede-kamergebouw te houden hoorzitting over de wetsontwerpen ter bestrijding van piratenzenders mogen geen radio's bij zich hebben als zij in de vergaderzaal of in de handelingenkamerwaar de zitting via monitors te volgen is, plaats ne men. Bij de ingang van de zaal of de handelingenkamer moeten meege brachte radio's worden afgegeven. Met dit innemen zullen zich een functionaris van Radio Veronica (herkenbaar aan een armband) of bodes van de Kamer belasten. Er worden recu's afgegeven om verwis seling van eigenaar te voorkomen. 21.10 2 voor 12. quiz (VARA) 21.50 Achter het Nieuws (VARA) 22.40 Journaal (NOS) 22.45 Kijk op sport - les 13, herh. (TELEAC) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.20 20.25 21.25 22.15 22.40 22.50 22.55 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Tweekamp-quiz voor scholieren (NCRV) Beter samen, programma over onderlinge hulpverlening (NCRV) Journaal (NOS) Laten we wèl zijn (NCRV) Goeie ouwe koffergrammofoon (NCRV) Muzikale show met populaire liedjes van vóór 1950 Vanavond onder meer: "Meneer de baron is niet thuis'. How do you like eggs in the morning', *Le Fiacre' en 'Happy days are here again". Mm.v.: Rita Hovink. Ma- rie-Cécile Moerdijk, Thérèse Steinmetz. Frits Lam- brechts, Jacco van Renesse, Edwin Rutten, Karei de Rooy en Peter de Jong. Adam Smith, tv-serie (NCRV) Ander Nieuws (NCRV) Den Haag Vandaag (NOS) Journaal (NOS) Spaans - les 8 (TELEAC) In snelle opeenvolging liet de Kvro (zij het indirect) gister avond blijken dat men er geen bezwaar tegen zou hebben de Paul Meier-show van Henk Terlingen over te nemen. Eerst kregen we immers even een kort fragmentje te zien uit de serie Karakter die herhaald wordt, juist een stukje waarin Ko van Dijk „verdomme" zegt en van Andrea Domburg te horen krijgt dat hij niet mag vloeken. Vervolgens sneed Tele- vizier magazine op zeer uitvoe rige wijze het prcbleem-Ve- ronica aan Ben Cramer mocht even de beginregels van het lied „Dit is Veronica zingen" en Rob Out mocht vertellen dat Veronica daarom zo be langrijk is voor het Nederland se volk en de Nederlandse mu ziek, omdat zij (Veronica is vrouwelijk) de enige is die bij het promoten van nieuwe groe pen en nieuw talent enige risi co's durft t e nemen. Vader Abraham sprak van een „le venswerk van 13 Jaar", kortmo, ik heb weer heel wat afgela- chen gisteravond. Veronica als zender die risico's neemt, een soort ideële instelling, zou er nu werkelijk iemand zijn die dat gelooft? Ik weet uit eigen ervaring dat alles wat ook maar enigszins, en bij wie ook, de wenkbrauwen kon doen fronsen, taboe was bij Veroni ca, en dat een programma als de Paul Meier-show op deze zender volstrekt onmogelijk zou zijn geweest. Natuurlijk was Veronica een lekkere zender. Van Cannes te rugrijdend naar Nederland heb lk door heel Frankrijk als een dorstige naar een zender als Veronica gesmacht, want welke Franse zender Je op Je autora dio ook aanzet, er komt altijd gepraat uit en muziek blijft meestal beperkt tot een tune voor een reclamespotje. Maar dat neemt natuurlijk niet weg dat Veronica gewoon een kei harde, winstgevende business is, een machine die plaatjes draait zonder enig risico te lo pen, terwijl de medewerkers over het algemeen op een schandelijke manier worden onderbetaald. Toen een van die n edewerkers een hersenbloe ding kreeg en ver van zijn huis in een ziekenhuis terecht kwam (hij is eraan gestorven», vroeg zijn vrouw aan de Ver- onica-leiding een lening (let wel. een lening, geen schen king) om een autootje te kun nen kopen zodat ze niet elke dag vier uur met ingewikkelde bussen onderweg hoefde te zijn naar het ziekenhuis. Dat werd haar geweigerd. U zult dus be grijpen dat ik meewarig naar mr. dr. K. van Dijk van de VVD omroepdeskundige i zit te kijken, als die over Veronica spreekt alsof het een klooster orde is, die naast alle goede daden ook nog de verdienste heeft winst te maken. Winst maken door plaatjes te draaien en daar veel goedbe taalde reclame tussendoor te mixen is geen kunst, het is een veel grotere kunst om zonder reclame en zonder almaar plaatjes te draaien een hogere luisterdichtheid te krijgen dan Veronica. En dat presteerde de Paul Meier-show, die gestopt werd omdat Apollo-Paultje niet mocht doen wat de Avro gis teravond allemaal wel deed. Ik signaleer het maar even. Albert Gols en zijn medewer kers lieten gisteren hun tweede documentaire over de olie zien. De eerste werd tijdens mijn verblijf op de MIP-tv in Can nes over het algemeen lovend beoordeeld, en ook deze tweede bevestigde dat wij Nederlanders in de internationale televisie wereld in de topgroep zitten wat reportages en documentai res aangaat. In Cannes trok ken de KRO-reportages over Tanzania en Puerto Rico de meeste belangstelling bij de buitenlanders van alle Neder landse inzendingen. Zoals Ne derland ook wat laat is met de ratificering van het verdrag van Straatsburg inzake de pi ratenzenders, zo blijkt Neder land ook de conventie over het schoonhouden van de zee nog steeds niet getekend te hebben. We kregen te zien hoe van ge loosde olie „vingerafdrukken" gemaakt kunnen worden die de dader feilloos aanwijzen, en we hoorden dat de middelen waar over Rotterdam beschikt bij olierampen, slechts geschikt zijn voor kleine ongelukken. Een kwartje per ton ingevoerde olie zou al per Jaar 20 miljoen gulden opleveren die dan zou den kunnen worden aangewend ter bescherming tegen alle uit wassen van de olie. NICO SCHEEPMAKER De "goeie ouwe koffer grammofoon" van de NCRV draait van avond weer muziek uit de periode van vóór 1950. De uitvoe renden zijn: Thérèse Steinmetz en Jaco van Renesse. die als danspaar Ginger Rogers en Fred Astaire uit de vergetelheid terugroepenRita Hoving zingt samen met Edwin Rutten "Hoiv do you like your eggs in the morning?" en het duo Mini en Maxi"Meneer de baron is niet thuis". Thérèse Steinmetz en Edivin Rutten zingen tenslotte ook nog "When a man loves a woman". Thérèse heeft zich daartoe gestoken in een Mae West outfit zie foto). Hilv. 1 402 ni e VARA. 7.54 VPRC E.G. 21.30 TROS. 7.00 Nieuws. 7.20 (S) Dag het ontbijt. (7.25—7.30"Van de menwerking. 19.50 Den Haag van daag. 20 00 Nieuws. 20.05 (S) Woens dagavond Muzlekmagazlne. (22.30 23.00 Zing-tuig) 23.55Nieuws. Ilüv. III. 240 en 298 m. en FM-katia- len. 7.00 AVRO, 18.00 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast, (8.00 Nieuws. 8.208.05 Radiojournaal). 9.00 Nieuws. 9.03 De negen-uur-show 10.00 Nieuws. 10.30 populair verzoek- platenprogramma met om 11.00 Nieuws. 12.00 Nieuws. 12.03 Radio journaal. 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nieuws.) 14.00 Nieuws. 14.03 Top-pop. 15.00 Nieuws. 15.03 Cees van Zijtveld (16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Verzoekplaten- programma. 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 i de dag. 8.23 (S) Dag woensdag - vervolg. (8.35 Van alle markten thuis) 9.00 (S) - een pro gramma voor de woensdagochtend, met om: 9.15 Koning Klant: 9.35 Waterstanden; 10.45 Voor de kleuters en om 11.00 Nieuws. 12.00 Gesprek ken. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen de dag. 13.25 Muziek (12.26 mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws, 12.4112.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Een pastoraal gesprek 14.10 Ne derlandse volksverhalen en volksge bruiken. 14.30 (S) Aspecten van de kamermuziek. 15.30 Nieuws. 15.33 de stem van de sprekende minderheid. 17.00 Jazz uit het historisch archief 17.20 Een uitzending van het minis- De Paul Meijer Show. (20.00, 21.00, terle van CRM. 17.30 Nieuws 17.32 (S) Hier en Nu. 18.00 informatie en muziek uit de bondsrepubliek. 18.30 Nieuws. 18.41 Voor blinden en slecht zienden. 18.50 (S) Lichte grammo- foonmuzlek. 19.00 Openbaar Kunst bezit. 19.10 programma over een gisteren nieuw project over ontwikkelingssa- 22.00 en 23.00 Nieuws. 22.55 Medede lingen). 24.00 Nieuws. 0.02 Metrople Orkest, licht instrumentaal trio en solisten. 0.5501.00 Nieuws. ZERS SCHRIJVEN Wiebe Hogendoorn heeft in deze maanden te tonen. Pogingen, die ge- jaar met vakantie? Toch een sugges- kolommen (L.D., 6 april 1973) vooral lukkig steun vinden bij de Neder- tie aan Van Dam ca.: maak een paar landse bewakers van het culturele verdrag. Er is laatst zelfs iemand van reisje geplaatst. Ik wil daar nog wat daar hier geweest (op Nederlandse t gemeenschapsgeld observaties aan toevoegen. Vele pro- kosten) om de overkomst van een omgesprongen en velen zich gressieve theatermensen in Indonesië groep met die instellingen voor te be- (gr.) 13.45 Gesproken Portret. 14.00 (S) Hedendaags programma vol goede jeugdherinneringen. (16.0016.02 Nieuws). 17.00 (S) Oude muziek. 17.15 (S) Klassieke gewijde muziek. 17.38 (S) Oude muziek. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. 18.20 Uitzending van de Christelijk Historische Unie. 18.30 (S) Dansorkest en solisten. 19.00 Actuali teiten. informatie en commentaar. 19.15 Kerkorgelconcert. 19.40 Geeste lijke liederen. 20.00 Bijbelstudie. 20.35 opgelopen (S) Grammof oonmuz. 20.50 lljdens- overdenking (4). 21.30 (8) Verzoek- De 28-jarige Bravo, wiens werke- De Spaanse popzanger Nino Bravo is gisteren in een ziekenhuis in gen die hij bij een auto-ongeluk had platenprogramma. Nieuws. 22.40 fam Nederland 1 AVRO: 17.0017.45 Kinderprogram ma. NOS: 18.45 (K) Ti-ta-tovenaar 18.55 (K) Journ. 19.05 (K) Van ge west tot gewest. 19.50 Uitzending zending van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie. NOS: 20.30 <K) Shall we dance, speelfilm. (Rijkskeu ring alle leeftijden) 22.15 (K) Kijken naar kinderen, documentaire. 22.40 Studio Sport. 23.05 Den Haag van- gewone werkzaamheden "Ktten om tijdrovende maar Olijke advies- en inspraakcol- stand te houden, is het kunnen hun publiek in eigen land, reiden. Resultaat zit er vermoedelijk smachten. En dat vergroot de kans fantastisch ruimtevaart lijke naam Luis Manuel Ferrv was daag. 23.1523.20 (K) Journ. mysterie (herh.) 23.00 (S) Licht- -* ziekprograwma. 23.55 (Nieuws. laat staan daarbuiten, net zo onbelemmerd bereiken als hun col lega's, die gevangen zitten. Al ge- voor dit jaar nog niet in, omdat een op inkomsten en dus op teruggave Indonesisch aandeel in de totaal be nodigde garanties niet op tijd verze- verbazingwekkend, ruime tijd proberen onder meer het kerd is. Nu bestaat het plan een Ne- vakantiereisje naar Indone- Internationaal Theater Instituut, Hans van Dam en een aan- Mickery, de Rotterdamse Kunststich- %gestemden ons als cultureel ting en het Festival Mondial du Thé- i- en stimuleringspro- atre in Nancy hier die nieuwe thea- derlandse deskundige daar de bespre kingen over de zinvolle theateruit wisseling te laten voortzetten. Ik wil me niet mengen in de dis- tervormen gedurende een aantal cussie over de vraag: waarheen clit van het geld van ons allemaal, dat abusievelijk in jullie reis schijnt te zijn gestoken, ik bedoel daaraan dreigt te worden weggegooid! MAX WEGENER, Directeur Nederlands Centrum van het In ternationaal Theeter Instituut. llilv. II 298 m en FM-kanaleu. 7.00 TROS. 11.4.7 KRO. 14.10 NOS. 17.32 NCRV 18.00 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Gevarieerd pro gramma met om 7.30 Nieuws. 7.41 8.00 Aktua. 8.30 Nieuws en 8.368.45 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Voor de vrouw. 11.30 Aktua 11.45 Bejaardenprogramma. 11.54 Be richt Vastenaktie. 11.55 Mededelingen. 1flfij SJ programma. 12.00 Gevarieerd raakte maandagochtend vroeg met zij auto op de weg tussen Valencia en Madrid in een bocht de macht over het stuur kwijt, Twee passa giers in zijn auto werden lichtge wond. Bravo laat een vrouw en dochtertje van veertien maanden achter NOS: 18.45 (K) Ti-ta-tovenaar. 18.55 (K) Journ. AVRO: 19.05 (K) De Kruisiging (The Crucifixion), tv- film. NOS: 20.00 (K) Journ. AVRO: 20.21 (K) Cannon: Corruptie In Nw. Mexico, tv-film. 21.55 (K) Beter wor den informatie over gezondheids zorg. IKOR/KRO RKK 22 20 Ken merk Kort. IKOR: 22.25 Gevangen: Interview over het Amerikaanse to neelstuk The Cage. NOS: 22.55 (K) Journ. TELEAC: 23.0023.40 (K) Hoe word lk de computer de baas? les 31.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5