herry van Gelder-Smith echt voor rkenning _(fy) vandaag ...e/7 gisteren TVmorgëTA Een rond menu vooreen /gc ronde prijs >P anavond in TopPop Man poogde auto met agent op te blazen iF WURGDE HTJE NA ONDJE UIT Verkracht meisje (13) opnieuw spoorloos Nationale reserve 25 jaar Ondernemingsraadmag geen spreekbuis worden van de vakbeweging Oude man dood naast gaskachel r ID.- RIL ij] PAG 16 APRIL 1973 niet mee om als aankomend zangeresje voet aan ond te krijgen in het al zo door allerlei zangers en zan- overbevolkte Nederland. Het bijft knokken voor er- g.Daar weet de 21-jarige Cherry van Gelder-Smith over t praten. Ze beweegt zich nu zo'n jaar op het amuse- rfak. p&t zomer versdheen haar op de markt "Dove, Love forever". Disc-jockey's za- wat in. Toch miste het de hitgevoeligheid, dde nodig ajn om de markt te verove- zo'n haif Jaar gele- carrièTe als zangeres wel zit- jjoi ontslag bij het laarzen bedrijf waar ze op kan en af en toe eens een laars jjoffen. Ze werd prof zoals óittelegde boterham kan niet permitteren, maar rondkomen. Een flat in eer is de thuishaven. Ze [beetje van wat reclame werk in achtergrondkoortjes sn struise verschijning met haar, staalblauwe ogen .ig gebit, was vorige opnamen van de Ed- pGopshow doodnerveus. Bij jocht Cherry haar nieuwste 'cGfts <^ui|ta,rmen" ten ge- i jgen. Vanavond is Sherry op de buis te zien. Nu in het Maar wanneer het nu echt niets wordt met Cherry als zangeres. Wat dan? Cherry: "Lukt het me niet dan kap ik ermee. Dan wil ik iets gaan doen, waarin Je ook erg vrij bent. Want heb Je eenmaal aan dit vak geroken, dan wil je niets anders meer". Cherry van Gelder-Smith heeft er veel voor over om iets te worden. Duidt haar dubbele naam op het feit dat we met een mevrouw te maken hebben?" Helemaal niet. Hebben we gewoon verzonnen. Klinkt wel internationaal hé? Zelf heet ik Smit. Nee, voor trouwen heb ik geen tijd. Zelfs niet voor een vriend. Dat gaat nog niet. Je hebt in dit vak zoveel dingen aan Je hoofd. Dat zou nooit goed gaan". Het ls volgens Cherry allemaal toevallig gegaan met haar. "Mijn producer Jacques Zwart, al Jaren lang een vriend van mij, vroeg of ik eens een proef band je voor hem wil de volzingen. Dat gebeurde. Het was een nummer, dat hij zelf had ge schreven "Love, love, love me for ever". HIJ liet het aan Hans van He- mert horen en die wou het wel uit geven. Dat hebben we niet gedaan. Jacques heeft het zelf uitgebracht". Is Cherry tevreden met de gang van zaken? "Tot nu toe is het alemaal erg prettig gegaan. De platenmaat schappijen hebben leuk gereageerd. Met die haat en nijd valt het me ook nogal mee. Ik vind de meeste men sen in het vak erg aardig. 'Tk ben ook erg blij dat de tv-optredens nu een beetje loskomen. Op 22 april sta ik in AVRO-disque met de B-kant van mijn single, namelijk "Day will come". Kortgeleden bezocht ze Duitsland waar een filmpje van haar werd ge maakt en dat binnenkort op het Duitse scherm verschijnt. Voorts is Cherry bezig met de voorbereidin gen van haar derde single. Een elpee met Cherry'z stem is over en kele maanden te verwachten. Cher ry: "We gaan gewoon door. Alles hangt eigenlijk af van "Goodby gui- termen". Je moet geluk hebben in dit vak". - ige Dat voor staat ïgens W Mi n de jes op gespjj a "Avro's Toppop" en weer ïd in oordpt ord".. f toen if de liedje (19.05 op Neder- iiit een beetje bibberig in de van het Congresgebouw, Eddy Ready Go-show vo lte opgenomen. Ze trekt drif- aar sigaret en ds het hele- iiièteeais met het kostuum dat 'e Ra! «ft, een n vK' b stilletjes, waait straks moet «eed op voor camerarepeti- kort tevoren grootheden als Rtngo, Mouth and MacNeal ters en Anne-Marie David, y de van 't songfestival opereer- evew*maar eenmaal op het toneel valt alle spanning van haar een geweldige act weg", f manager Willem Jan van ring met grote stelligheid, zegt: "Alles hangt van deze Wordt 'ie leuk ontvangen, d tocht en veel gedraaid op de fill aiders dan zit ik de aanbiedingen vanzelf buitenland trekt me ook wel ben ik nog niet aan toe", weet Cherry in ieder geval ïug naar kantoor daar ple- Ktover. iet. in urig ■t prat "Wanneer het me in de let lukt dan ls dat jammer, rijn uiterste best om iets te k heb er veel voor over. per week heb ik zangles, rdracht en beweging houd ik bezig. Anders wordt het al- 'n geforceerd gedoe op to- AMSTERDAM (ANP) Bij het Oosterpark in Amsterdam is zaterdag de 52-jarige markt koopman A. de M. aangehou den, nadat hij tot tweemaal toe een brandende lucifer in de benzinetank van zijn auto had geworpen?» waarin een agent van politie achter het stuur had plaatsgenomen. Er ontstond echter geen ontploffing of brand. Een zich op straat bij een surveillance-auto bevindende collega van de agent, zag wat de man deed en greep in voor deze voor de derde maal zou kunnen proberen de auto op te blazen. De koopman was enkele we ken geleden aangehouden, we gens rijden onder invloed. In afwachting van zijn berechting werd hem toen zijn rijbewijs afgenomen. Zaterdag ontdekten twee agenten de man echter achter het stuur van een rijden de auto. Zij achtervolgden hem in hun wagen en dwongen hem te stoppen bij het Oosterpark. Hij werd in de surveillance auto overgebracht naar het bur- reau, daar verhoord, los gelaten en vervolgens teruggebracht naar zijn auto bij het Ooster park om er enkele eigendom men uit te halen. De auto werd echter in beslag genomen. Cherry van Gelder-Smirh -poseert op het Scheveningse strand hij het vastgelopen radioschip Veronica. Prof. J an Esveld: Rondweg om Parijs Na Zeven tien jaar werken is de autoweg rond Parijs 35,5 km lang, nu gereed geko men. De Parijzenaars kunnen voortaan in nog geen half uur rond hun stad rijden. De "périphérique", kruist de Seine tweemaal, en voert over twee spoorwegviaducten en 17 baanvakken van de metro. De op- en afritten naar de straten van de stad zijn nog niet allemaal klaar. Het wor den er dertien. dam (ANP) De 15-Jarige Adriana Korthuis uit Veen- aterdagavnd door haar 21- J. K., eveneeais uit Veem- *iffgd nadat zij een avondje J uit geweest was. (De neef meenschap met zijn nichtje gehad alvorens haar om te brengen). steeltelijk ontklede lichaam adsje werd gisterochtend om cp het plein van de A G ®k School gevonden, door Wijzer die iets te regelen a*! werd gistermiddag aan- Hij bekende vlot toen hij gevoeld werd. HIJ heeft t nog geen motief voor zijn ?egeven. DEN HAAG (ANP) Het 13-Ja- rige van huis weggelopen Haagse meisje, dat vorige week door de Haagse politie totaal ontredderd op het station in Den Haag werd aan getroffen nadat zij ontsnapt was uit een gastarbeiderspension waar zij door Surinamers, Marokkanen en Tunesiërs diverse malen was ver kracht, is opnieuw spoorloos. Het meisje, dat moederloos is, werd —nadat zij door de politie opgepakt was geplaatst in een pleeggezin elders in het land. Hier liet het meis je zich na een paar dagen ontvallen dat zij toch maar weer liever naar Den Haag wilde. Zaterdagmiddag was het meisje zonder haar pleeg ouders hiervan in kennis te stellen plotseling verdwenen. De politie ver moedt, dat het kind al weer in Den Haag vertoeft. AMERSFOORT De nationale reserve heeft zaterdag in Amersfoort haar 25-jarig bestaan gevierd. Prins Bernhard was 's middags bij de feestvierenden. De nationale reserve bestaat uit ongeveer duizend vrijwilligers, die verdeeld over 99 pelotons, in het hele land tot taak hebben objecten in de territoriale sector te beveiligen. De viering vond plaats in de Julia na van Stolbergkazerne. Naast de ca. 300 vertegenwoordigers van de nationale reserve waren o.a. aanwe zig de Commissaris van de Koningin in Utrecht, P. J. Verdam, en drs. G. H. J. M. Peijnenburg, secretaris generaal van het ministerie van De fensie. Namens de minister van Defensie (die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn) gaf de heer Peijnenburg aan de nationale reserve een onderscheidins vlag uit. Uit naar van de bevelhebber der landstrijdkrachten reikte gene raal- majoor H. J. van der Meer, plv. bevelhebber aan zes vrijwilligers (vier onderofficieren en twee solda ten) een koninklijke onderscheiding uit. Voorts stelde de bevelhebber der landstrijdkrachten een draagspeld ter beschikking van iedere vrijwil liger. UTRECHT (ANP Het zou 'n volko men miskenning zyn van de mondig heid van de ondernemingsraad als hü werd gedegradeerd tot spreekbuis van de vakorganisaties. Dat zei prof mr N. E. H. van Es veld zaterdag in Utrecht naar aanlei ding van suggesties van vakbonds zijde, de O. R. om te zetten in een personeelsraad. Prof Van Esveld sprak op een congres van de Vereni ging van buitendienstfunctionarissen werkzaam in het verzekeringsbe- drijf. Hij zei dat de achtergrond van het verlangen van een volgens hem ove rigens maar kleine groep naar een personeelsraad is, dat sommige on dernemingsraden tijdens de metaal stakingen zo goed hun eigen rol ken den, dat ze niet alleen boos keken naar de ondernemer, maar ook naar de vakbonden. Men moet de O.R. zijn eigen verantwoordelijkheid la ten, aldus prof Van Esveld, zowel binnen het bedrijf als tegenover or ganisaties erbuiten. De hoogleraar is vóór bedrijvenwerk van de vakbon den in de ondernemingen. Maar als dat bedrijvenwerk zich ontwikkelt tot het binnen de onderneming wer ken aan de versterking van de vak bondsgedachte, tast men naar zijn mening de vrijheid van de werkne mers aan. Hij pleitte voor een ruime inter pretatie van de nieuwe wet op de ondernemingsraden. Degenen die vinden dat deze wet onvoldoende mogelijkheden biedt voor het mon dig worden van de werknemers, ken nen volgens hem de wet niet of ze weten niet wat de wet kan beteke nen. AMSTERDAM (ANP) Op de grond liggende met zijn hoofd zo dicht bij een brandende gaskachel dat dit letterlijk was geroosterd, is zaterdag in een woning aan het Co- lumbusplein te Amsterdam de daar alleenwonende F. J. Francois (79) dood aangetroffen. Buren hadden de politie gewaarschuwd, nadat ze in het pand een onwelriekende geur had den geroken. De oude man moet vol gens een arts al enkele dagen tevoren zijn gestorven. De arts kon echter de doodsoorzaak niet vaststellen. De mogelijkheid van een plotselin ge, natuurlijke, dood is niet uitgeslo ten, maar volgens de politie was het slachtoffer bezig met een elektrisch koffiezetapparaat voor hij neerviel. Om na te gaan of hij wellicht is geëlektrocuteerd, wordt vandaag sec tie op het lijk verricht. Oude Algerijn Derrar Mohamed Kebir, een Algerijn, is op 125-Jarige leeftijd gestorven, meldt een Alge rijns blad. Hij rookte niet, is nooit bij een dokter geweest en leefde op melk en griesmeel. Kebir had 50 kleinkin deren. NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 TopPop (AVRO) 19.30 Wie van de drie (AVRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Peyton Place (AVRO) 21.10 Boeket: Het dier uw beste vriend (AVRO) Een verfilmd verslag over de verhouding mens-huis dier. 22.00 Televizier Magazine (AVRO) 22.50 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De familie Ashton. tv-filmserie (KRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 De wereld druipt van olie. documentaire (KRO) 21.00 Hebzucht, speelfilm uit 1955 met Edward G. Robinson (KRO) 22.45 Telezet (KRO) 22.50 Journaal (NOS) 22.55 Recht op de burger af - les 3. herb. (TELEAC) Hoe later op de avond, hoe feller de discussie, een tv- waarheid die zowel voor de za terdag als de zondag opging. In Brandpunt ging het eerst al scherp toe bij verdedigers van de VBO-LOM-scholen, waarvan er twintig in Nederland zijn en die nu na veertien jaar plotse ling minder subsidie krijgen, wat ook (nog) minder leer krachten betekent. Een nare zaak voor de geestelijke volks gezondheid, vooral omdat het hier gaat om kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkhe den. die verder over voldoende intelligentie beschikken om het normale onderwijs te kunnen volgen. Wel weer een onder werp, dat meer aandacht ver dient dan zo'n krap kwartiertje in een actualiteitenuitzending. Hetzelfde gold voor het Kort Geding van gisteravond, waar in een eventuele nationalistatie van onze gezondheidszorg aan de orde kwam. Ook hier gebrek aan tijd, om de zaak goed eD voor de kijker helder uit te praten. Een euvel dat natuur lijk vooral veroorzaakt wordt doordat de sprekers niet de kunst verstaan wat hen op het hart ligt afgerond binnen de toegestane marge te spuien. Waar dat in de dagelijkse praktijk van onze volksverte genwoordiging als een onoplos baar probleem schijnt, kan men dat op de beeldbuis hele maal niet verwachten ofschoon het een billijke eis lijkt. Voorstander van nationalisatie dr. Polak trok, na bij het scheiden van de markt nog in een ruzle-achtig-duel met zijn collega-huisarts dr. Gentis te zijn verwikkeld geweest, ten slotte aan het langste eind. Na zijn pleidooi en dat van WD- Tweede Kamerlid mevrouw mr. Veder-Smit toonde de Jury zich met twaalf tegen negen stem men voor nationalisatie; voor het kort geding was de verhou ding twaalfacht met één ont houding. De recente noodkreet van onze ziekenfondsen dat onze gezondheidszorg doodziek is, was op het moment van op name van dit Kort Geding vermoedelijk nog niet bekend. In ieder geval wogen de te gen-argumenten, dat de per soonlijke relatie van patiënt en arts bij een Nationale Gezond heidszorg verdwijnt de vrijheid van de patiënt in gevaar komt en nationalisatie tot onecono mische onteigening leidt, ken nelijk te licht. Mevrouw Veder -Smit noemde het een paarde- middel „en we hebben hier met mensen te maken". Zaterdagavond ging het na alle dolle pret bij Berend Boude wijn. die van het panel waarin ditmaal ook IJf Blokker en J W. Hofstra zaten, een kleuren tv-kruk kreeg vanwege zijn Te- levierring, dus op de harde toer in Brandpunt. Na de ar- bortus-problematiek bij onze oosterburen waar Jaarlijks een half miljoen illegale „Abtrei bungen" worden bedreven, kwam het tot grof geschut in de dreigende afdrijving van onze melk in geval van een staking in de zuivel. Drentse boeren uit Exlo balden in de KRO-studio hun vuisten en spraken bittere taal tegen vak bondsman Sake van der Ploeg, die zich onverstoorbaar teweer stelde op alle boze aantijgin gen. Een milieudeskundige, die een massale melklozing fataal achtte voor onze waterhuishou ding (vooral vissterfte door zuurstofgebrek) vond bij hem evenmin weerklank als een verontruste consument. In Brandpunt werd de overle den actrice Magda Janssens herdacht met een fragment uit ..De Jongste dag" (seisoen 1968-1969) en door Ton Lutz, die nog onthulde hoe haar klassieke Griekse neus in een grijs verleden door een val in een mopsneus veranderde eD dat zy altjjd placht te kanke ren over het medisch tekort.... Joan Remmelts was gister avond in de huid van ds. D. A. van den Bosch gekropen, aan wie een knappe gedramatiseer de documentaire werd gewijd met een realistisch aandoende, vaak ontroerende weergave van zijn gevangenschap en zijn be zetting in Scheveningen en Amersfoort. INVALLER ADVERTENTIE Tot en met 21 april ligt bij de AC-Eet huisjes het accént op hollandse kaas. Kom kiezen uit al die lekkere kaas specialiteiten die wij voor u op tafel toveren en profiteer van de tijdelijke menu-aanbieding Ook voor een speciale kaaslunch of zomaar een hartig kaas-hapje „tussendoor" naar AC. Zondag t/m donderdag tot 21.00 uur, vrijdag en zaterdag tot 22.00 uur. Franse uiensoep, pittig van smaak, gegratineerd met Goudse kaas, inclusief stokbrood. Kaasfondue Gouda, 'Glas wijn, Ananas i met slagroom. Normaal 11.75. Tijdelijk van AC-Restaurant Leiderdorp, aan de Rijksweg Amsterdam- Rotterdam, afslag Hoogmade. Telefoon 01710-30066. Reserveer telefonisch om zeker te zijn van een tafel. 17 april 1IILV. I 402 in en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 14.00 E.O. 17.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nieuws en om 8.11 Radiojour naal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klassieke en moderne muziek (gr.) (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 (ged. S) Ar beidsvitaminen. (gr.) (11.00 Nieuws; 11.03-11.06 Jornaal). 11.30 (S) Rond om twaalf een uur allerlei voor iedereen, met: De Groenteman) Paris vous parle en om 11.55 Beursberich ten. 12.30 Uitzending voor de lancD- bouw. 12.40 (S) wekelijks radiover- keersmagazlne. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) oude en mo derne muziek voor zang en oude In strumenten. 13.49 oude muziek. 14.00 theologie naar de Heilige Schrift. 14.15. (S) Oud-Italiaanse hofmuziek voor tokkelorkest (gr). 14 25 (S) Voor de vrouw. 14.45 De exploitatie van landgoederen, reportage. 15.05 (S) ge varieerd programma. 16.00 Nieuws. 16.03 actualiteiten. Informatie en commentaar. 16.10 (S) Voor de kin deren. 16.30 (S) Jeugdtoer. 17.00 (S) een beweeglijk programma voor be weeglijke mensen. 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18.11 Radtojournr 18.21 een serie van 4 uitzending over het Cuba van vandaag 18.45 (S) Metropole-orkest en soliste. 19.30 muziek, vrolijkheid en verstrooiing. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) actueel programma met muziek. 23.55 Nieuws. HILV. II. 298 m en FM-kanalen. 7.00 KRO. 19.50 NOS. 20.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) klassieke muziek (7.30 uur Nieuws: 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overwe ging. 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 8.45 Moeders wil ls wet. 10.00 Schoolradio 10.10 (S) klassieke muziek (gr.) waarin om 10.30 Nieuws. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.54 Be richt Vastenaktle. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) gevarieerd programma (12.00 Wl] van het land; 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Echo. 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Schoolrado. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag met om 15.30 Nieuws. 17.00 Saba gezicht op een mini-eiland. 17.10 Voor de kleuters. 17.30 Nieuws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht orkest met solisten 18.19 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Program ma-voorbeschouwing. 19.00 (S) Con- coursmuzlek. 1973 door fanfare-or kest. 19.25 een poging om te medite ren. 19.50 De Haag vandaag. 20.00 Nieuws. 20 05 (S) Reinhard Kelser (gr.) 21.30 Lied voor de feestdagen, hoorspel 22.20 (S) Moderne kamer muziek. 22.50 Overweging. 23.00 Echo, waarin op de dingen wordt doorge- IIILV. III. 240 en 298 m. en FM-ku- nalen. 7.00 VARA. 18.00 NOS. 19.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nieuws. 8.02 Onderweg. 9.00 u. Nieuws 9.03 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een op vallend vrolijke gevarieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.30 De Eddy Beckershow. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nieuws. 16.03 Mix. 17.00Nleuws 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de Draayer Show 19.00 Nieuws. 19 02 Popsmuk. 20.00 Nieuws. 20.02 Poprekonstruktle. 21.00 Nieuws. 21.02 Jazz Blues. 22.00 Nieuws, 22.02 De Eddv Becker Show 22.55 Mededelingen 23.00 Nws. 23.02 Wachten op middernacht 24 00 Nieuws. 0.02 Tom Blom. 0.55-01.00 Nieuws. Nederland I NOS: 18.45 (K) Tl-ta-tovenaar. 1855 (K) Journ. VARA: 19.05 (K) Volgende patiënt, tv-serle. 19.30 (K) De Ombudsman. NOS: 20.00 iK) Journ. VARA: 20.20 (K) Ironside: Een Juweel van een grootmoeder, tv-fllm. 21.10 (K) 2 voor 12. quiz. 21.60 (K) Achter het nieuws. 22.40 (K) Journ. TELEAC: 22.45—23.15 Kijk op sport les 13 (herh.). Nederland II NOS: 18.45 (K) Tlta-tovenaar. 18.55 (K) Journ. NCRV: 19.05 (K) Tweekamp een qul2 voor middel bar» scholleren. 19.30 Beter S man.e bare scholieren. 19.30 Beter Samen, programma over onderlinge hulpver lening. NOS: 20.00 (K) Journ NCRV: 20.21 (K) Laten we wél zijn. 20.25 (K) Goeie ouwe koffergrammofoon. 21.25 (K) Adam Smith, tv-serle. 22.15 (K) Ander Nieuws. NOS: 2.40 Den Haag vandaag 22.50 (K) Journ. TE LEAC: 22.55—23.25 (K) Spaans les 8. LEIDEN De educatieve dienst van het Rijksmuseum voor Volken kunde heeft een expositie ingericht over de positie van de Noordameri- kaanse Indianen naar aanleiding van dc gebeurtenissen in Wounded Knee. Via foto's, dia's, films en korte in leidingen zal dit duidelijk worden ge maakt De tentoonstelling, die tot 25 april is geopend, is dagelijks te be zichtigen van 10 tot 5 uur Op de beide paasdagen vanaf middags 1 uur.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5