nokploeg neo-faseisten >kt rel in Milaan nit Voor de laagste prijs Anti-VS-stemming in de Arabische wereld ^raziliaanse baby's "i Zweden verkocht ent gedood, tientallen betogers gewond Drietal extremisten in Belgrado geexecuteerd Engelse regering dwingt fabrikant tot prijsverhoging )hQ 13 APRIL 1973 (Van onze correspondent in Rome) ROME De neo-fascisten uit geheel Italië, naar Milaan ge komen, hadden gehoopt studenten en arbeiders te provoceren en zo een grote rel uit te lokken. Die rel was er gisteravond: een agertt gedood, 24 anderen gewond, tientallen demonstranten gewond en 71 arrestaties. Maar de opzet lukte niet. In geheel Italië is de verontwaardiging groot over deze nieuwe provo caties van de neo-fascisten en vandaag werd een proteststaking van een uïur gehouden in Milaan en wijde omgeving. Gazan houdt de prijs voor goede kleding op z'n laagst. Dank zij éigen fabrieken en éigen winkels. Dus op naar Gazan, prijsbewusten! De knokploegen waren uit Reggio en Rome, uit l'Aquila en Sicilië ge komen om de speech van senator Ciccio Franco (een van de leiders van de opstand! in Reggio di Calabria twee Jaar geleden) kracht bij te zet ten. Maar op het laatste ogenblik was de bijeenkomst in Milaan verboden omdat men grotie moeilijkheden be gon te vrezen era men de stad vooral rustig wil houden» nu zaterdag de gro te Jaarbeurs wordt geopend. Handgranaat '4St' lid van de rellen, die gisteren in Milaan werden veroorzaakt door neo-fascisten. Daarbij ten tientallen gewonden. Een politieman kwam om het leven. JIDELINGE (70) HIELP ER AAN MEE 15 JANEIRO (RTR) De po- de Janeiro heeft kum- 'Scts^stellen dat er Braziliaanse vervalste papieren wor- in het bijzonder onthulde gisteren dat had gedaan in de wo- een Zweedse, gelegen in ma, een deftige buitenwijk de Janeiro en daar twee ba- aangetroffen die naar het nd zouden worden gezonden, ie is tot actie overgegaan na van een verpleegster, ver- aan de gezondheidsdienst havengebied van Rio, die had gekregen in verband grote aantal verzoeken om voor baby's, die men naar enland wilde brengen. Ook idigde papieren bleken van gehalte" te zijn. We zei dat zij tot dusver 30 van „baby-export" had ont- irvan de papieren niet in or- it jan deze gevallen betrof het iden oude meisje Marcela. iders hadden ruim 140 gul- gekregen. Een andere geheten, was aan 'D een vrachtschit) met de „^stemming gebracht. van een Braziliaanse kin- zou bij deze lucratieve :ken zijn. >o Rouw, die heeft toegegeven bnderen uit Brazilië naar „geëxporteerd" ver gister avond voor de Zweed- fcie, dat het haar niet om "est bewaarde ieim wereld' NBüRG (AP) Norman Nmnon (49) staat op het de bewaarder te worden een der grootste geheimen vereld —het onbetaalbare or Drambuie, dood van zijn moeder eifhij het familiebedrijf hmbeur Liqueur Company Drambuie, een zoete likeur, gebaseerd op whisky, gemaakt op basis van een dat nimmer aan meer l i wd levend persoon op de hekend geweest is. laatste bezitter, de 88-Ja- IBevrouw Gena Mackinnon, W woensdag in haar huis "togburg. Het kostbare re- *°rdt thans eigendom van Won Norman, van het recept liggen t Huisinrichtingen van twee «e banken. geheim is in de 18de eeuw onnie Prince Charlie aan orouder van mevr. Mac- gegeven. Sindsdien is het ene generatie Mackin- **0 de andere overgedra- geld te doen was geweest maar om verbetering te brengen dn het lot van arme Braziliaantj es. De vrouw, een 70-Jarige Zweedse zendelinge, die al veertig Jaar in Brazilië woont, zei: „Het is allemaal heel legaal gegaan, met de vereiste documenten. Maar nu houd ik er mee op. ik heb mijn deel gedaan". De zendelinge verklaarde negen tien kinderen naar Zweden te hebben gebracht, die allen uit arme Rehabilitatie Chinese leider TOKIO (AP) Teng Hsiao-Ping, oud sekretaris-generaal van de Chi nese communistische partij, is op opzienbare wijze teruggekeerd op 't politieke toneel en is thans een van China's vice-premiers. Het officiële persbureau Hsinhua, noemde hem vandaag als een der vi ce-premiers, die in Peking een ban quet bijwoonden. De 9 Jaar oude Teng werd in de Jaren zestig, toen hij het op twee na hoogste lid van de partij was, een der slachtoffers van de grote president Lioe als een vijand van de staat uit zijn ambt werd ontzet. Begin 1967 werd hij beschreven als Lioe's wapenbroeder in de misdaad. Het rehabilitatie-proces van Teng, heeft bijna vijf Jaar geduurd en zal in de komende maanden wellicht worden gevolgd door het herstel van andere vooraanstaande anti-Maoist ADVERTENTIE kwamen. Ze was met de ouders over de adoptie tot overeenstemming ge komen. Maar de knokploegen waren voor actie gekomen en actie zochten ze. Aan het eind van de middag vielen zij de politie aan. Door een handgra naat werd een Jonge agent getrof fen en gedood. De demonstranten trokken zich telkelns terug, maar steeds ondernamen zij nieuwe acties tegen de politie. Ze gebruikten stok ken ijzeren kettingen, stenen en mo- lotow-cocktails. De politie moest om versterkingen vragen en onder een rookgordijn van traangas werden de demonstranten ten slbtte na 2% uur verdreven. De neo-fascisten voeren de laatste maaniden talrijke acties op faJbrieken en scholen, universiteiten en op poli tieke bijeenkomsten. Na een betrek kelijk verkiezingssuces van vorig jaar hebben de kaders nieuwe in structies gekregen voor provocaties. Nu de centrum-rechtse coalitie die de steun ondervindt van de ne- fascisten in moeiljk vaarwater is geraakt, willen de neo-facistem pro beren om relletje te veroorzaken en zo te bewijzen dat 't landj met krach tige hand geregeerd moet worden zonder de socialisten en zonder de communisten. Tot nu toe zijn de provocaties nauwelijks geflukt, hoe wel twee dagen geleden nog in Mi laan bij demonstraties van linkse studenten neo-fascistische Jongeren infiltreerden en als eersten bakste nen tegen de politie gebruikten. Wat de neo-fascisten politiek maar moeilijk kunnen winnen in Italië pro beren ze nu op de straat te behalen. Maar de incidenten in Milaan heb ben meteen een fel debat in de se naat opgeleverd en Italië wapent zich beter dan ooit tegen deze rechtse provocaties, hoewel de trage beslis singen en acties van de centrum rechtse regering-Andreotti zowel de linkse als rechtse extremisten hier 'n wapen geven. De Italiaanse regering heeft giste ren 't vertrouwen van de Senaat ge kregen toen deze haar goedkeuring gaf aan een wet inzake de rechtspo sitie van het onderwijspersoneel. Premier Andreotti had aan dit stuk de vertrouwenskwestie verbonden. Tot viermaal toe haalde zijn kabi net heft. Bij de laatste en vierde stemming kreeg h ijl58 afgevaardig den achter zioh. Hond endivijf tig senatoren stemden tegen. De nooza- kelijke meerderheid bedroeg 155 stemmen tegen. De noodzakelijke meerderheid bedroeg 155 stemmen, zodat de regering-Andreotti opnieuw met de hakken over de sloot kwam. De premier schijnt van plan te zijn om voortdurend de vertrouwens kwestie te stellen om de wetsontwer pen aangenomen te krijgen. Bij de hoofdelijke stemming die dan volgt steunen alle leden van de regerings partijen het kabinet, terwijl er bij de normale stemming, die geheim is, steeds parlementsleden uit de boot vallen. Buitenlands beleid Brandt Vlot vrijetijdskostuum van Polyester/Rayon in licht en donker beige en reseda. De laagste prijs GOEDE KLEDING 'T LAAGST-GEPRIJSD! Leden fascistische organisatie a0edffekeurd HANNOVER Het congres van de sociaal-democratische SPD heeft gisteren in Hannover het bui tenlandse beleid van Willy Brandt goedgekeurd. Een ruime meerder heid sprak zich uit voor het Atlan tisch bondgenootschap, de aanwe zigheid van Amerikaanse troepen in West-Duitsland en het streven naar BELGRADO (ANP) In Joego- litaire rechtbank in Bosnië-Herzego- Europese integratie. Slavië zijn drie leden van de recht- wina berecht. De overige 15 leden van de groep KONSUMENTENMARKT LEIDEN - Levendaal 150 - 152 LONDEN (ANP) —De Britse re- Roche op de hoogte gesteld. De re- Kering heeft Roche Products Ltd., gering heeft haar bpsluif whnwt-H rend van 22 tot 38 Jaar, waren allen tot bewegingen die bestaan uit 10 tot om als bijdrage tot de vredespoli- Britse dochteronderneming van de op een rapport van de monnnofiP in Joeero-Slavië crehoren maar hart- 90 000 mar» TTnn Hr.oi fc vmotin tiek de becrotins van defensie te t..,;*1-i,u „.ftr„ monopolie- se Oestasji-beweging door een vuur peloton om het leven gebracht. De kwamen in het gevecht met de re*- drie guerrillastrijders hadden volgens geringstroepen om. een officiële bekendmaking deelge- De Oestasji's zijn aanhangers van nomen aan een mini-invasie vorig de gelijknamige fascistische organi- Jaar met de bedoeling de regering satie die tijdens de tweede wereld van president Tito omver te werpen, oorlog onder auspiciën van de nazi's Van een vierde guerrillastrijder, regeerden over de republiek Kroa- werd de doodstraf omgezet in een ge- tië. Sinds de oorlog zijn de Oestasji- groepen in Australië, West-Europa, Scandinavië en Amerika uitgegroeid Heftige discussies speelden zioh af tussen voorzitter Brandt en de ex- voorzitter der Jonge socialsiten Vogt, die de regering al te sterke afhankelijkheid van de Verenigde Staten verweet. Brandt sloeg met de vuist op tafel: „Dat neem ik niet Men kan ons niet doodver ven als iets wat wij niet zijn". Veel tijd werd besteed aan een voorstel van een Hessische delegatie in Joego-Slavië geboren maar had- 20.000 man. Hun doel is Kroatië te den Australische paspoorten bij zich scheiden van de rest van Joego-Sla- toen zij vorig Jaar Juli met een groep vië door de federale regering omver teravond van 19 man de Oostenrijks-Joegosla- te werpen. vische grens overkwamen en een ge vecht met regeringstroepen leverden. Ze waren in het geheim door een mi- zelden ten uitvoer gelegd. tiek de begroting van defensie te Zwitserse maatschappij Hoffman-La commissie, waarin" staat dat^RoSe bevriezen op het peal van 1972. Gis- Roche opdracht gegeven haar prij- Products op de kalmeringsmidde- teiravond laat werd het afgestemd. zen van librium, valium en bepaal- len librium en valium "buitenspori- Over de socialisering van de wape- de andere produkten te verlagen. Sir ge en ongerechtvaardigde" winsten nindustrie als middel tot de vrede Geoffrey Howe, minister van Han- heeft gemaakt. De prijzen zullen De doodstraf wordt in Joego-Slavië zei Brandt: „Ga dat maar eens aan del en Consumentenzaken, heeft het Breznjnew en Mao vertellen". -^ÏJohnaon Jachtwerf Poelgeest Een vertrouwd adres voor aankoop van uw Johnson buitenboordmotor. Inruil en financiering moge lijk. Ook voor reparatie en on derhoud kunt u bij ons te recht. Wij hebben een spe ciaal voor Johnson-motoren ingerichte service - werkplaats. Ons adres: Haarlemmertrek vaart 16 A, tel. 01710 54054 (ingang bij Kwaakbrug) Oegstgeest. moeten worden verlaagd tot het peil parlement van de lastgeving aan dat de monopoliecommissie in haar rapport aanbeveelt. Dat moet op 23 april gebeuren. De prijs van librium mag niet hoger zijn dan 40% van de prijs in 1970 en die van valum niet hoger van 25van de prijs in 1970. Ook bepaalde andere produkten die in het rapport staan vermeld, zullen in prijs moeten worden verlaagd. BEIROET/TEL AVIV/WASHINGTON (AFP/UPI/Rtr) Een paar dagen na de verrassende Israëlische aanval op het Palestijnse verzet in Libanon is in de Arabische wereld een golf van anti-Amerikanisme opgestoken. Deze stemming kwam met name tot uiting tijdens rouwplechtigheden in verschei dene Arabische hoofdsteden voor de Palestijnse leiders die bij de aanval om het leven werden gebracht. Vele tienduizenden Arabieren lie pen gisteren door de straten van Beiroet, Cairo en andere Arabische hoofdsteden om de Palestijnse lei ders te eren die dinsdag in het cen trum van de Libanese hoofdstad door de Israëli's werden gedood. Uit de demonstrerende menigte weer klonken kreten om wraak. Met na me in Cairo nam de demonstratie een fel anti - Amerikaanse karakter aan. Verudit de grootste menigte kwam op de been in Beiroet waar de drie leiders en andere gedode Paiestijnen werden begraven. "Het bloed zullen wij Jullie wre ken" schreeuwden vele Jongeren. "Waarom doen de Arabische rege ringen niets, breng de Arabische le gers naar Libanon". Het politieke comité van de Paiestijnen had De leider van het Palestijnse Be vrijdingsfront, Arafat, heeft de Ame rikaanse oud-ambassadeur in Li banon, Armin Meyer, ervan beschul digd een rol te hebben gespeeld bij de Israëlische aanval op Beiroet. Armin Meyer, aldus Arafat, coör dineert de werkzaamheden van de Amerikaanse en Israëlische inlichtin gendienst in het Midden-oosten. de mensen opgeroepen tijdens de begrafenis te tonen dat "het Amerikaanse imperialisme en zijn huurlingen de vijanden van deze natie zijn". Uit voorzorg waren vier busladingen militairen bij de Amerikaanse ambassade in Bei roet geposteerd. Fel Amerika heeft zioh gisteren in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties fel gekeerd tegen bewerin gen volgens welke Amerikaanse funotiionarissen betrokken zouden zijn geweest bij de Israëlische inval in Beiroet. Tegen de gewoonte in vroeg de Amerikaanse vertegenwoordiger, John Scali, onmiddelijk het woord nadat de Libanes eafgevaardigde de klacht van zijn regering had voor gelezen. Scali ontkende ook met kracht dat de Israëlische aanval lers onderdak hadden gehad op de Amerikaanse ambassade. De VS zijn zeer verontrust dat de anti- Amerikaanse gevoelens in het Mid den-Oosten nog zullen verslechte ren). Scali sprak van "brutale en monsterachtige leugens" en eiste dat alle regeringen zich van de genoemde beweringen distancieren. De Libanese vertegenwoordiger- beschuldigde Israël van agressie tegen zijn land. Hij zei dat Libanon rekent op bescherming van de VN en hij vroeg de raad "zinvolle actie om een einde te ma ken aan de Israëlische agressie". Israëls ambassadeur Tekoah zei dat de Israëlische actie uitsluitend was gericht tegen "terroristische centra in Beiroet" en dat hierdoor de levens van veel mensen in het Midden-Oosten en elders zijn ge red, die anders ten offer zouden zijn gevallen bij toekomstige acties. De Israëlische politie is geduren de de gehele nacht bezig geweest tientallen mensen te ondervragen in de Arabische dorpen in het noor den van Israël en in het westelijk deel van Gal ilea. Meer dan 20 personen werden gearresteerd. Vol gens de Israëlische radio kunnen in de komende dagen nog meer arres taties worden verwacht. De politie opereert op basis van de geheime documenten van El Fatah die wer den buitgemaakt in Beiroet. Men neemt aan dat de arrestaties onge twijfeld tot identificatie zullen lei oden van een aantal Paiestijnen en/ of Arabieren die verantwoordelijk zijn voor recente aanslagen in Is raël. De monopoliecommissie schrijft in haar rapport verder dat Roche Pro ducts grote bedragen zal moeten te rugbetalen aan het ministerie van Gezondheidszorg en Sociale Zaken in Londen. De winst van Roche per kilo van deze kalmeringsmidde len bedroeg vele duizenden guldens. Roche heeft verklaard dat zij haar winst voor het overgrote deel in we tenschappelijk onderzoek heeft gesto ken en dat het publiek voor de keus staat van lagere prijzen voor genees middelen op het ogenblik of langer de toekomst. ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGEN F. W. P. klassieke en moderne modellen vanaf f 48, Op het graveren kunt U wachten en zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie. F. W. FLESSEN LEIDEN Z.W.: Bevrijdingsplein 12 Telefoon 26670. OEGSTGEEST: Geversstraat 47.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7