Het aantal luiaards is kleiner dan we denken VVV -kantoortje toch opgeknapt Tafeltennistitel op spel Basketbal nu ook in Leiderdorp Senioren finales school- voetbal vandaag "Ga met klachten direct naar gemeentehuis' VRIJDAG 13 APRt LEIDEN Variabele werktijden of zoals het bij het Leidse bedrijf Fasson, waar natuurlijk alles in het engels gaat, gliding hours, zijn voor dit bedrijf al geen nieuws meer. Ruim ander half jaar geleden werd dit zelf bepalen van de werktijd inge voerd. Men ging tot dit systeem over om omdat men vond dat het personeel de vrijheid moest hebben zelf te bepalen wanneer het, wilde beginnen. Personeelschef Fermin: „Ongeveer twee jaar geleden kwam in het bedrijf de discussie over dit onder werp op gang. We vonden dat het personeel die verantwoorde lijkheid moest aan kunnen. Bovendien, twee jaar geleden was dat sterker, werd er gesproken over een 37-35 urige werkweek. Wij Wilden de mensen de gelegenheid geven al vast wat te wennen aan meer vrije tijd. De variabele werktijden leken ons daartoe een uitstekend idee. Het personeel van regeling geldt alleen voor het kan toor kan tussen zeven uur 's mor gens en zeven uur 's avonds tereohit. Het is echter wel de bedoeling dat ledereen per week z'n 41% uur maakt. Heerlijk Tot de vroege klanten behoort Jos van Grieken, een achttienjarige Lei- derdorpse, die al om half acht op haar afdeling marketing planning is te vinden. „Ik vind vroef begin nen heerlijk. Het is veel rustiger en Je kunt 's avonds eerder naar huis. Het is gemakkelijk als je eens in de stad boodschappen wilt doen en zo". Trein Voor Agnes van Ommen (19die ook iets met marketing te maken heeft, zijn de variabele werktijden een uitkomst. De blonde Alphense, hoeft nu 's avonds geen half uur meer te wachten op de volgende trein, ze kan weggaan als dat nodig is. "Vooral in de zomer is vroeg beginnen erg fijn", zegt Agnes, dan kun je 's avonds lekker nog even naar het zwembad. Gelijk Langslapers Te Iaat De heren Wagenmaker (30) uit Voorburg en Blomsma (24) uit Oegstgeest zijn het helemaal met el kaar eens. De variabele werktijden zijn geweldig. Wagenmaker: "Vroe ger was ik een telaat-komer, nu geeft het niet meer of Je vijf of tien mi nuten te laat komt, Je werkt gewoon door". Zijn collega Blomsma laat 't van de zon afhangen of hij vroeg of laat begint. "Als het mooi weer is begin ik eerder want dan heb Je een Op de vraag of de variabele werk tijden veel in het bedrijf hebben ver anderd moet de heer Fermin een ont kennend antwoord geven. In de an derhalf Jaar dat nu met variabele werktijden wordt gedraaid is gebleken dat 60% van de mensen zo tussen kwart over acht en kwart voor ne gen komen binnenvallen met een "piekdrukte" rond de klok van half negen. Alleen 's zomers is men dik wijls wat vroeger bij. „Uit de controle op de werktijden blijkt" zegt de heer Fermin, "dat er veel minder "ech te langslapers" zijn dan iedereen had gedacht. Men komt liever eerder om een lange avond te hebben dan om gekeerd". IN WASSENAAR wat langere avond". Het spitsuur is voor beide heren, die een auto bezit ten, geen punt van overweging. Een aspect dat wel nog even naar voren komt is dat nu op de afdeling de va riabele werktijden zijn ingevoerd ie dereen ook meteen als hij komt aan het werk gaat. En dat is natuurlijk een punt dat ook voor veel andere af delingen geldt. "Typerend is," zegt de heer Fermin, "dat de Jongere gar de erg voor de invoering van de va riabele werktijden was. De groep zo tussen de 35 en 40 jaar was er veel minder enthousiast over. Zij maken er maar weinig gebruik van". Strand Een van de mensen die beslist niet zal staken als de variabele werktij den weer worden ingetrokken is de heer A. Collee (34) uit Voorschoten. "Ach, het is weieens gemakkelijk, als Je boodschappen moet doen", geeft hij toe. En 's zomers is het natuurlijk leuk als je na werktijd nog even met de kinderen naar het strand kunt maar verder.De heer Collee behoort dan ook tot de groep mensen die gewoon om half ne gen binnenstappen. Zün Londense eni gen binnenstappen. Zijn Londense col lega Soden (28) die in Katwijk woont maakt zich er ook niet erg druk over. "Mijn verloofde werkt in Den Haag en moet om acht uur begin nen daarom begin ik ook vroeg, zo dat we weer ongeveer gelijk klaar zijn". WASSENAAR Het Wassenaarse VVV-kantoontje aan de Johan de Wittstraat voldoet allang ni'et meer aan de eisen. Op sanitair-gebied moe ten dringend verbeteringen worden aangebracht. Omdat B. en W. de kosten voor verbetering aanvankelijk te hoog vonden, heeft de VW con tact opgenomen met het bestuur van de Openbare Leeszaal, om te probe ren een andere informatie-ruimte te scheppen. Men dacht daarbij aan een verbouwing van een leegstaande ga rage' by het bibliotheek-complex. De verbouwing en inrichting van de garage bleek echter duurder te komen dan het opknappen van het bestaande gebouw aa wde Johan de Wittstraat. Per jaar zou de "garage" f 41.000,- gaan kosten; het huidige kantoor aan de Johan de Wittstraat na het opknappen f 3040,-. B. en W. willen, met het oog op deze verbouwingsplannen, de subsidi'e aan de VW voor de komende vier jaar op f 6500,-vast stellen. Men maakt daarbij wel de bepalign dat het subsidiebedrag miiet hoger zal zijn dan het exploitatie-tekort. Voor de verbetering van het Was senaarse Sportfondsenbad heeft de raad van beheer B. en W. gevraagd garant te staan voor de rente en af lossing van een lening van f242.000. B. en W. zijn van mening dait, nu er in de omgeving van Wassenaar zo veel fraaie baden zijn verrezen het sportfondsenbad, dat zestien jaar oud is, ook wel een beetje verfraaid en gemoderniseerd mag worden. Men stelt de raad daarom voor de ga rantie voor de geldlening te ver strekken. De Wassenaarse reserve-poliitie gaat 1 juli het zilveren pubileum vie ren. In het kader van de jubileum viering wordt voor de reservisten een excursie naar Zweden georganiseerd. Een deel van de kosten komt voor rekening van de deelnemers zelf. Voor de reservisten die niet aan de reis deelnemen wordt een contactavond georganiseerd. B. en W. vragen de raad akkoord te gaan met een bij drage van f 3.100.- voor deze evene menten. De raad van Wassenaar zal zdch maandagaavond oa. over deze voor stellen buigen. De agenda ziet er ver der als volgt ui't: Installatie nieuw benoemd raads lid mevrouw W. A. van der Wiel geb. Van der Flier. Wet houders vacature. Aanbieding gemeenterekening 1971 Aanbieding bedrijfsrekening 1971. Ontwerp-regelingen Gewest Lei- B en W Voorschoten Du? a-woningen geen oplossing woningnood J ooischoten In antwoord op vragen van het Voorschotense raadslid drs. J. Men- nemo of het college van B. en W. kennis wil nemen van een folder van Dura Woningbouw te Rotterdam, die stelt „goedkope koopwoningen voor minder dan f 200,- per maand en met slechts 5 pet. eigen geld te kumien bouwen, delen B. en W. mee dat het plan Dura voor Voorschoten geen oplossing biedt. Zonder nadere gegevens over het uiterlijk en de kwaliteit van de wo ningen kan het college niet aange ven hoe dit woningtype in het in Voorschoten te realiseren woningpak ket kna worden ingepast. Afgezien daarvan liggen de grond prijzen in Voorschoten veel hoger dan de prijzen die in de folder zijn aan- gehoüden. Zo is de grondprijs in Noord Hofland voor eengezinswonin gen al f 20.350 pee kavel. Uitgaan de van dit bedrag zouden de stich- tingskosten van de Dura woningen zeker op f 77.000 komen. Gezien de verwachting dat de grondprijzen in Bijdorp nop hoger komen te liggen zal dit plan Dura geen oplossing kun nen zijn voor het Voorschotense wo ningprobleem, besluit het college zijn antwoord. denHaags Intergemeentelijk overlege. Subsidie V.V.V. Intrekking gemeentegarantie hy pothecaire geldlening. Ga rantiegel d lening verbetering sportfondsenbad. Concent Residentie Orkest in de sporthal. Benoeming lid algemeen bestuur Str epkmuziekschool Viering 25-jarig bestaan re6erve- politrie Wassenaar. - Meerjarenplan aanleg riolering. Brief van P. Th. Stolk over door trekking Deylerweg. Verlenging termijn van ontrui ming onbewoonbaar verklaarde woning Schoolstraat 34. Voorbereidingsbesluiten. Voorlopige vaststelling werkelijke uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over het jaar 1971. Voorlopige vaststelling kosten openbaar middelbaar algemeen voortgezet onderwijs over 1971. Voorschot vergoeding artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1973. Voorschot vergoeding vakonder wijs over 1973. Voorschot vergoedingen bijzonder kleuteronderwijs over 1973. Aanvrage artikel 72 der Lager On- Garantiegeldlening verbetering en hulpmiddelen Chr. Lagere school, Middelweg 33. Aanvrage artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920; diverse vo:r- ziieningen St. Jan Baptistschool. Aanvrage artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920; nieuwe reken methode 3e leerjaar Pius X school. Begrotingswijzigingen. Vragen van het lid van de Raad de heer ir. K. W. Nieuwzwaag naar aanleiding van verkeers maatregelen Schouw weg. Paardekooper en Verstegen aan kop in strijd om schaaktitel ZOETERWOUDE De strijd om het open schaakkampioenschap van Zoeterwoude gaat zich zo langza merhand toespitsen tussen twee deelnemers. Na de vierde ronde heb ben C. Paardekooper en Th. Verste gen met vier punten één punt voor sprong op een achtervolgend groepje van vier man. De twee koplopers wonnen in het Creatief Centrum De Babel van hun concurrenten Overde- vest (Paardekooper versloeg hem) en Van Sonderen (die door Verste gen werd teruggewezen)waardoor die verliezers werden ingehaald door de winnende achtervolgers L. van der Hoeven en A. van der Krogt. De winnaar van de inhaalpartij tus- senA. Koevoet en J. van Leeuwen kan ook nog naar een gedeelde twee de plaats reiken met drie punten. Op maandag 23 april - Tweede paas dag - wordt de vijfde ronde gespeeld in de Babel. In die ronde zullen de koplopers Paardekoper en Verste gen elkaar ontmoeten. De strijd in het Creatief Centrum aan de Zuid- buurtse Weg - achter de St Jans- kerk - begint om 20.30 uur. WAAR EEN WIL IS, IS EEN TELEFOON LEIDERDORP De heer van Duyvenboden kan weer vrolijk lachen, zelfs door de tele foon. Enkele uren na het be richtje in het LD over z'n tele foonmisère werd de zo ernstig gemiste aansluiting in z'n fiet- senzaak aan de Hoofdstraat door een vriendelijke technicus van de telefoon-dienst aangeslo ten. Met 'n variant op 'n spreekwoord van raadslid Ma- rietje v.d. Molen zal de heer v. Duyvenboden nu wel willen uit roepen: "Waar 'n wil is, is 'n telefoon". LEIDERDORP Initiatiefne mers uit Leiderdorp hebben in over leg met de Leidse basketbalvereni ging The Bona Stars het besluit ge nomen om een nieuwe vereniging op te richten. Het doel van deze vereni ging, genaamd 'Liethorpe', is de leemte op te vullen in Leiden en om geving, die ontstaan is tussen het bestaande eredivisieteam en de dis trictsteams. Door het uitblijven van een landelijke reserveklasse be schikt Bona Stars over zeer sterke reserveteams, die in het huidige competitiebestel gedwongen zijn om in de reserve eerste klasse van het district Den Haag uit te komen. Een gedeelte van deze reserveteams wil nu door het oprichten van 'Liethor pe' komen tot een sterke, in de lan delijke competitie spelende vereni ging, waarbij in de toekomst duide lijk gemikt wordt op een vorm van samenwerking, met 'Liethorpe' als mogelijke springplank voor nog niet rijp talent. Minstens even belangrijk is ech ter het basketball te verspreiden on der de Leiderdorpse Jeugd. De eerste stap hiertoe wordt gezet op woens dag 18 april: dan wordt de oprich tingsvergadering gehouden in het Dorpshuis aan de Kerklaan; aan vang 20.00 uur. Om nadere kennisma king met basketbal te bevorderen wordt op donderdag 3 mei aanstaan de om 19.00 uur in de sportzaal aan de Splinterlaan een basketbal-instuif gehouden. Nadere informatie over 'Liethorpe' is te verkrijgen bij de heren A. M. Kleiss, Berkenkade 30 en R. Paulides, Tuinstraat 6, beide te Leiderdorp. Inbraak in raadhuis Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het Zoeter- woudse gemeentehuis kreeg van nacht bezoek van enkele ongenode gasten. Door het openbreken van een raam aan de achterkant van het gebouw kwam men binnen. Op de be nedenverdieping werden alle bu reaus doorzocht. Alleen wat klein reaus doorzocht. Alleen wat klein geld kon worden buitgemaakt. LEIDEN In het Leidse school- voetbal-toernooi is gisteren de tweede ronde bij de senioren afgewerkt. De negen poulewinnaars waren verdeeld in drie groepen en na een halve competitie in iedere groep kwamen de Rembrandt SG 1 (Burggr.) MEAO 2 en de mts )msg» als besten uit de bus. Deze drie scholen komen vandaag in de eindstrijd tegen elkaar uit. Als dé favoriet heeft zich het elf tal van de MTS 1 aangediend dat in de tweede ronde de Pedagogische Aca demie achter zich liet. De MTS nam knap voetballend al in de eerste helft een 20 voorsprong, via twee doel punten van Frits van Geen en pas in de laatste minuut wisten de toe komstige leraren de achterstand te halveren door een treffer van Cees Riemans. Ook het "Rembrandt", plaatste zich vrij gemakkelijk voor de finales, via overwinningen op de Noordeinde S.G. (5—0) en de MTS 2 (10). De derde finalist MEAO 2 versloeg het Rijnlands Lyceum en de (incomplete) ploeg van de Louise de Coligny S.G. met resp. 2—1 en 4—0 Poule A: Noordeinde S.G. 1MTS 2 0—2, Rembrandt S.G. 1 (Burggr.) Noordeinde S.G. 1 50, Rembrandt S.G. 1MTS 2 10. Poulewinnaar Rembrandt S.G. 1 (Burggr.) Poule B: Rijnlands Lyceum MEAO 2 (Hoogl. Kerk) 12, Louise de Col. S.G.—Rijnlands Lyceum 0—2, Louise de Col. S.G.-^MEAO 2 04. Poulewinnaar: MEAO 2 (Hooglandse Kerk). Poule C: MTS 1 (MSG)—Chr. MTS 1 10, Chr. Ped. Ac.Chr. mts 1 3—0, Chr. Ped. Ac.—MTS (MSG) 1 12. Poulewinnaar: MTS (MSG) 1. Wethouder Duindam ZOETERWOUDE In „De Drie Eendjes" is gisteravond een geslaag de forum-avond gehouden onder de titel: Wonen-Werken-Welzijn. De voorzitter hield over dit onder werp een inleiding, waarbij veel ge dachten werden ontplooid, die tot na denken stemden. Al spoedig werden discussiepunten op tafel gebracht, waarin op de eerste plaats de 2 af gevaardigden van „Heineken," n.l. de heren J. Spijker en J. B. van Wer ven werden betrokken. Het personeels beleid van Heineken in verband met de overplaatsing van Rotterdam naar Zoeterwoude kreeg grote aandacht, evenals milieu-factoren als zuivering verkeersoverlast e.d. Zoeterwouds wethouder A. C. J. Duindam, ging diepgaand in op de problemen, die industrievestigingen met zich meebrengt. Op de mogelijk heden van woningbouw aan de Hoge Rijndijk, dit ook in verband met de Heineken-vestiging. Hij stond uit voerig stil bij de verkeerssituaties. De wethouder zei met vragen en eventuele klachten niet te wachten op b.v. forumavonden, maar zich steeds rechtstreeks te wenden tot de ambtenaren, of tot het college van burgemeester en wethouders. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Daniël Franciscus, zn. van F. P. Mes man en M. P. Vosse; Michel Sebastien Adrlanus, zn. van A. P. Tegelaar en J. E. Tegelaar; Mark. zn, van O. Horn- kamp en A. J. Groenewold; Gilbert Jacobus, zn. van J. Sinteur en M. H. A. de Kok: Krijn Cornells, zn. van K. C. Fakkel en M. E. Hamerling; Johan na Leentje Alida, dr. van K. van Duin en A. G. Duijndam; Patricia Priscilla Maria, dr. van J. Tegelaar en T. J. L. de Kuijper; Martinus Gerardus Otto. zn. van H. B. Distelvelt en A. C. M. Gerdes. GEHUWD J. H. Jansen en M. E. Steenbergen; E. M. Oidtmann en L. A. Geissinger; H. J. Plug en C. van Zeist; A. Lim en G. Benschop; J. Hamerling en J. M. Lan- gezaal; T. L. Meijer en C. M. Prenen; J. W. M. Hoogeveen en M. M. Hen driks; R. J. T. M. Cornelisse en J. M. Monteba; G. W. van der Born en T. A. Matheijsen. OVERLEDEN M. G. Deijen (84). geh. geweest met J. A. de Vries; J. H. Hubert (0), zoon; C. H. Busser (51). man; B. G. Tromp (66). gehuwd geweest met G. Nieu- wenhuis; J. H. van der Zaal (49) echt genote van F. R. Snelleman. In Zoeterwoude ZOETERWOUDE De tafelten- nistitels van Ted van der Ploeg (van TOV Noordwijk) en Pit-speel- ster Marjan van der Helm (uitge leend aan Steeds Vooruit) zullen morgen op het spel staan. In vereni gingsgebouw Het Centrum aan de Schenkelweg gaan ongeveer zestig deelnemers in de slag om het open door de verenigingen PIT'54 en Ef fect '54,beginnen om 9 uur. Er zal worden gespeeld op vijf tafels, waar op ongeoefenden en geoefenden el kaar in poules (van drie personen) zullen bestrijden. De strijd zal ver lopen via een afvalsysteem. De nummer één van elke poule gaat door naar de winnaarsronde, de nummer twee krijgt een herkansing en de nummer drie valt af. Het toer nooi is - volgens PIT-secretaris Van der Helm - dit Jaar weer georgani seerd (vorig Jaar werd de titelstrijd niet gehouden omdat er toen andere Jazz-zolder Hot House (Rape™ "The New Stable Mates" lo D, Kreatlef Sentrum (Breestraat M 8 uur nam., Ciné-club "p« 9.15 uur nam Oegstgeest Geversstraat 65) voor kamerbewoners 8.30 uur uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendrlkp]. 25) Gespreksavond Baha'l j Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en allee den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, rakel 8-11 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomery Ruilbeurs het Boshuis 7-10 uiir Oegstgeest (Lljtweg 7) Jaarden Soc. Med. Kleine Burcht Jaarvergaderte kip Fryslan 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Jaarvergaderis Bond van gepensioneerde ami 2.30 uur nam. Mi. tehuis (Korte Mare) Schj Ned. Bond van oud-strijders Zaterdag d"l Micro theater (Vestestraat perium met "Wat nu, wat Kreatief Sentrum Rommelmarkt 1 uur nam. st uur nam. clné-club 9.15 uurns Oegstgeest (Geversstraat 65) sociëteit v.a. 16 laar 8 uur na 's nachts. Oegstgeest Gemeentecentrii reldwinkel 11 uur voorm. 3 uur Braestraat 19 Sociëteit T (voor kamerbewoners en alia den) 912 uur nam. Bij molen De Valk Postza 25 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Jeugdschaaksocieteit 25.30 ut Muiderkring 38 Modelflat uur voorm. en 25 uur nam. Doopsgezinde Kerk Zevend* adventisten bijbelstudie 10 un prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur nas 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven Mirakel .811.30 uur r Zondag Oegstgeest Geversstraat 6! telt voor kamerbewoners 1 uur 's nachts Leiderdorp Wilhelminastra GesDreksavond Baha'i 8.15 uur Middelweg 19c, Leids Poppi kindervoorstelling 2.30 uur na Breestraat 19. Sociëteit (voor kamerbewoners den) 92 uur nam. Breestraat 9 Jeugdhaven, Mirakel 11 uur voo Jeugdcafé 810.30 uur nam. Ant. Clubhuis Dansen 8—1 Doktersdienst Leiden Tot zaterdagma uur raadplege men de elgi arts, daarna tot zondagnadi uur uitsluitend voor spoe de dokterstelefoon 22222 (wt A. E. Kohlenberg, Lammens 339. tel. 26006 en E. W. v.d. rlënpoelstraat 17a, tel. 54954), Voorschoten Dokter Vr| Mozartlaan 55. tel. 6421 Veurseweg 20. tel. 2356 (r ging Gezondheidscentrum. Vi gaardenlaan). Oegstgeest Dokter J. B holtz. Wllhelmlnapark 2. t< (wijkzuster F. Laman. LIJtwe 54500). Leiderdorp Dokter 0c spreekuur 12.30 tiur praktl Merelstraat 184a, tel. 44844 (wl C. van Meurs), Snouck Hui straat 9, Leiden, tel. 34112). Apothekers De avond- nacht- en zond wordt waargenomen door Leiden-Zuid-West. Brahmslai! apotheek Beker, Lijtweg 4, 0 (ook zaterdag). SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdie (01710)—25202 Voor alle die I lilkheden verkeren bereikt werkdag van acht uur n.n uur vjn doorlopend In het d.w.z. van vrijdag acht uuj maandag acht uur v.m Vogelaslel Anna Paulownastraat Gewonde- en uitgeputte vogel' 34687 Release Hulpverleningsdienst Relea we Rijn 20a tel 24555 Ma t 8-10 uur nam bovendien dü zat. 2-5 uur nam met ulzonde vrijdagmiddag Moeders voor moedert Actie "Moeders voor moed! gaven zuster E Janssen*! Hofdljck 32. Oegstgeest. tel 53652. Koord-studio Koord-studio, gewoon huls wone mensen met gewone es ne vragen Hooigracht 62a 46109 Dienstencentrum 65-pls Noordeindspleln 2b, tel. mene informatie dagelijks uur voorm. Schoolinbraak LEIDEN In de Pacelli-s de Damlaan zijn bij een itó* bandrecorder, een cassette een platenspeler en een buitgemaakt. De daders schoolgebouw binnengekoitf een heel raam uit de spot lichten. toernooien waren) "om te kijken ol er nog belangstelling bestond bij niet leden". Van der Helm: "Dat is toch tegen gevallen. Ik had gedacht dat er meer mensen zouden zijn, die weieens een partijtje hadden willen spelen, maar het zijn hoofdzakelijk de leden van Pit en Effect die meedoen. Er zijn maar vijftien deelnemers die geen lid zijn". LEIDSCH DAGBL Uitgave: Leidsch Dagblaó Witte SlngeJ 1 Postbus 64 Giro 61 relefooD redactie 01710-21 Hoofdredacteur Han MuM Maandabonnement J Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden oU oetallng te voldoen Bi) clsche overschrijving geec ulstratie- en incassokost!! Nabezorging tot 20.00 um Zaterdag tot 18.00 uur relefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2