ROODENBURG LEEFT GELADEN NAAR 'FINALE' TEGEN RYC heden bij PEC/Zwolle Kessler ingang met van jonge jenever! bondscoach algemeen directeur van mrlijkse prijs voor sportgeneeskunde Wereldkampioen KoeTStipS Bengtsson door niet geplaatste Rus verslagen Brit Jennings voetballer van het jaar Invasie van studenten bij Universitair kampioenschap rste divisie-club LEIDEN „Ik moet deze week steeds maar denken aan de conference van Ton van Duinhoven, die als suppoost van Feyenoord maar niet de naam Ajax kan uitspreken. Zo heb ik dat met een woord dat begint met een k en eindigt met een n'\ Met die vergelijking geeft elftalbege leider Jan van Wezel de geladen stemming weer, waarin de spelers van Roodenburg toeleven naar de finale tegen RVC. „Volgens een wiskundige bere kening, die ik heb gemaakt heb ben wij 22 pet. kans op het kam pioenschap. 33 pet. op een be slissingswedstrijd en 45 pet. dat wij het niet halen". Voor die laat ste mogelijkheid is RVC bereid te tekenen, al zou de 51 nederlaag afgelopen zondag tegen Hermes DVS doen vermoeden dat de Rijs- wijkers met de gedachten al bij de zuidelijke stranden vertoeven. Trainer Karei Jansen: „Wij zijn echt wel op winst uitgeweest, om- Door Jan Preenen dat we min of meer wel ver wachtten dat Roodenburg 'n punt aan Neptunus zou verspelen. Dat die abnormale 5—1 uitslag uit de bus kwam is te wijten aan de scheidsrechter, die twee penal ties tegen ons uitdeelde en nog een dubieuze goal toekende op het moment dat de strijd gelijk opging. Eerlijk, ik ben gedesillu sioneerd van het veld gelopen". De traditie wil dat wedstrijden tussen Roodenburg en RVC een „grimmig" karakter vertonen. Vormde de Jongste confrontatie op „Noord" een uitzondering? Aanvoerder Jan v. d. Oever van RVC: „Dat geloof ik niet. Het is echt niet zo dat wij koste wat kost van Roodenburg willen winnen. Er zijn wel Jongens in ons elftal die rancuneus zijn, maar zelf heb ik nooit moeilijkheden met een Roodenburger gehad". Ook Jan sen verkeert in een „lief zijn voor elkaar stemming": „Er is een tijd geweest waarin sprake was van een overdreven stuk venijn, dat in de sport niet thuishoort. Door de Jaren heen zijn de elftallen veranderd. De Jongens met de lange tenen zijn weg. Wat ge weest is, was niet meer dan een strovuurtje". Een brandje, dat met uitzondering van het van emotie overlopende duel in het vo rig seizoen (zeven minuten voor tijd gestaakt) steeds tijdig kon worden geblust". „Sommigen van ons raken ge ïrriteerd door de defensieve hou ding van Roodenburg al moet ik zeggen dat de ploeg wel zo knap is dat zij razendsnel uit de verde diging weet te komen. Zelf zijn we vijf wedstrijden geleden afge stapt van het technische spel. Omdat we toen nog in degrada tiegevaar verkeerden zijn we over geschakeld op krachtvoetbal. Zo als tegen UVS. Het was misschien niet mooi wat we lieten zien, maar het leverde wel de brood nodige twee punten op." aldus de van ausputzer tot middenvelder getransformeerde v. d. Oever, die er de nadruk op legt dat RVC in dit toch voor zijn club niet zo voorspoedig verlopen seizoen pas eenmaal op eigen terrein heeft vërloren. "Met 10 van Unit as. En dan nog omdat we daags tevoren zo nodig tegen Imdependiente moes ten voetballen. Zogenaamd een wedstrijd, die er even tussen door moest. We hebben er wel onze kansen door vergokt". Rest aileen nog een rehabi litatie voor eigen publiek. Een waardig slot van de competitie. Jansen: "Roodenburg hoeft er niet op te rekenen dat wij de handdoek in de ring zullen wer pen. Ik hoop het de club extra moeilijk te zullen maken. Maar nogmaals, sportief". "De kansen? Laat ik voorop stellen dat ik niet meer over een agressieve, produkitieve ploeg beschik. Carol Schuurman is 39 en maakt gewoon het seizoen uit bij RVC. Wat hij gaat doen is nog niet bekend. Waarschijnlijk stopt hij met voetballen. Rooden burg is aanvallend gevaarlijker. Sam den Os is een kwaliteits middenvoor". Mocht Roodenburg revanche nemen voor de eerder geleden 1 —2 nederlaag (in Leiden boog RVC in de laatste minuten een 10 achterstand nog verrassend om in een voorsprong) en spelen Gouda en Hermes DVS gelijk dan is er zondagavond in de kantine op "Noord" een instuif Van Weezei: „Hoe het ook mag aflopen, het seizoen kap voor ons niet meer kapot". UVS—DRL Trainer Den Bleyker heeft voor de wedstrijd tegen UVS niet de beschikking over Serier en Bruijs. Hoewel ook DRL afgelopen zondag (door Unitas) naar een forse 41 ne derlaag werd gespeeld willen d< Rotterdamse debutanten. die thuis met 32 van UVS won nen, hun merkwaardige doelsal do (2830) graag nog wat op vijzelen. "Afgelopen zondag was de inspiratie ver te zoeken. Te gen UVS. dat ook veilig is hopen we er nog een leuk wedstrijdje van te maken". blseryn Drink Cberyn als't jonge moet zijn jflAG 13 APRIL 1973 >e gezamenlijke bottelaars H-Cola ln Nederland hebben een jaalykse prys voor iteskunde in te stellen. Deze nit een geldbedrag van en wordt toegekend voor de ie aangewezen studie (s) op leln van de sportgeneeskun- Andheidszorg. prijs is ln overleg met de todse Sport Federatie tot l&omen, met als doel het van studies op het wijde van de sport/geneeskundige «Msjorg lm ons land te sti- Deee studie kunnen zowel leel worden verricht als in teamverband. Toekenning van de prijs zal geschieden door een jury, waarvan de leden allen actief de sportgeneeskunde beoefenen en de volgende geneeskundige disciplines vertegenwoordigen Voor Fysiologie - prof. dr. P. A. Biersteker (jury-voorzitter)voor Cardiologie - dr. W. L. Mosterd; voor Orthopedie en Traumatologie - G. P. H. Hermans, orthopedisch chirurg; voor Voedingsleer - dr. J. F. de Wijn; voor Jeugdgezondheids zorg - F. Wafelbakker, Jeugdarts; voor Psychiatrie - dr. R. Zeven; voor Algemene SpoTtgeneeskun.de - J. L. de Jongste, arts. ADVERTENTIE ZWOLLE Georg Kessler keert terug naar Nederland. De voormalige trainer van het Nederlands elftal en Sparta, die in 1971 in dienst trad bij Anderlecht, is met ingang van heden benoemd tot algemeen directeur van de stichting betaald voetbal PEC/Zwolle. Kessler (40) vertrok in de begin- fase van het lopende seizoen bij An derlecht na moeilijkheden met het bestuur. Zijn functie bij PEC/Zwolle is van voetbal-technische en organi satorische aard. Trainer van PEC/ Zwolle, dat momenteel op de derde plaats staat in de eerste divisie en onlangs het kampioenschap van de derde periode op zyn naam bracht, is Bas Paauwe. Georg Kessler is woonachtig in Schleiden (WD1). "Wij prjjzen ons bijzonder gelukkig met de komst van Georg Kessler", al dus voorzitter J. W. van der Wal van de stichting betaald-voetbal PEC/ Zwolle. "De heer Kessler is bij ons met onmiddellijke ingang benoemd tot algemeen directeur en als zodanig heeft hij niet alleen technische maar ook organisatorische taken te vervul len". Waarmee de heer Kessler ("ik voel het helemaal niet als een terug gang om voortaan bij een club als PEC te moeten werken") zich duide lijk content toonde. Kessler: "Ik heb altyd al graag een functie gewild aan het hoofd van een voetbalbedrijf. En of dat nu een topclub is of een overigens goed geleide vereni ging als PEC/Zwolle, dat maakt mij niets uit". Vorige week donderdag zyn de eer ste contacten tussen de Zwolse eerste divisieclub en de voormalige bonds coach gelegd. Kessler: "Uiteraard keek ik enigszins verbaasd op, dat er plotseling twee heren uit Zwolle bij mij voor de deur stonden. Maar na kennis te hebben genomen van de plannen van deze ambitieuze club, ging ik er toch meer voor voelen naar Overijssel te vertrekken. Gedurende een week heb ik met mijn gezin over leg gepleegd en voorlopig blijven wij in Schleiden (een plaatsje in de Eif fel), wonen. In juni zullen wij ons na der beraden. Zowel voor PEC als voor mij is het een voordeel om te kijken hoe in Juni de ervaringen zijn. Pas dan zal worden beslist of het in prin cipe overeengekomen contract (tot eind Juni 1974) zal worden nagevolgd". Na functies bij de Westduitse voet balbond en de KNVB te hebben ver vuld, Was de nu 40-jarige Georg Onder leiding van de trainers Plooi]er en Wouters is in het KNVB-trainingscentrum te Zeist een aanvang gemaakt met een "scherpere" conditietraining van de ere- en eerste divisie- scheidsrechters. V.l.n.r. Frans Vermeij, Jan Keizer en Wim van Ooijen stappen zo'n 20 maal op en af met 15 kg zand op de nek. Kees de Bruin (r) houdt z?n collega's in het oog, maar komt later ook aan de beurt. Kessler achtereenvolgens trainer van Sparta en Anderlecht, met welke laatste club hy het kampioenschap van België behaalde en bovendien de beker in dat land won. 'Een on gekende triomf was het bereiken van de "dubbel", aldus Kessler, "maai' succes kan gauw vergeten zyn, want enkele maanden later rezen er on overkomelijke moeilijkheden met de andere leidinggevende personen bij die club, waaruit ik de conclusie heb getrokken dat ik beter kon vertrek ken. Bij PEC zal ik zoiets minder gauw meemaken, omdat ik hier alleen de dagelijkse leiding heb en, zoals ge zegd, heb ik dat altijd graag gewild. Daarom kies ik, gezien die omstan digheden, liever voor een eerste divi sieclub dan voor een topclub waar ik alleen maar oefenmeester zal kun nen zijn. Ik had goede contacten met enkele Bundesligaclubs in Duits land, maar ook daar had ik niet meer kunnen bereiken dan een functie als trainer en ik wilde graag meer". Georg Kessler is gistermiddag tijdens de training voorgesteld aan de spe lers van PEC, die enthousiast rea geerden op zijn benoeming. De moei lijkheden, gerezen na het ontslag van de inmiddels bij Heerenveen benoem de Laslo Zalai leken op slag te zijn verdwenen. De spelersraad was reeds gister- ochtend ingelicht en toonde zich di rect content met de komst van Kess ler, in wie men een groot vertrouwen stelt. "Uiteraard hoop ik met PEC nog dit seizoen te promoveren naar de eredivisie. Zo niet, dan zal men mij niet kwalyk moeten nemen dat we in deze fase de promotie niet heb bengehaald. In samenwerking met mijn medewerkers (onder wie Bas Paauwe Jr, de opvolger van Zalai) zal ik trachten een goed geleide voet balorganisatie op te bouwen, die mits de resultaten goed zijn uit de (grote) regio rond Zwolle publiek zal gaan trekken". Het was gisteren nog niet bekend of Zalai voor het einde van dit seizoen zijn functie bij PEC zal (moeten) neerleggen. Voor zitter Van der Wal: "Daarover zijn we ons op het ogenblik aan het be raden". SER A JE WO De nederlaag van de tweevoudige wereldkampioen Stellan Bemigtsson in de tweede ron de van het toernooi om het wereld kampioenschap als een bom ln. De 20-Jarige linkshandige speler won de vierde set na twee matchpoints, maar hij werd dn de vijfde en be slissende set door de niet geplaatste Rus Gomozkov volkomen van de tafel gespeeld: 219. Reeds in de eerste ronde was duidelijk geworden dat de Zweedse wereldkampioen to taal uit vorm was door zijn benauw de overwinning op de Duitser Lieck. Bengtsson maakte een uiterst ner veuze indruk en miste de kracht die hij tentoon gespreid had in de wedstrijden om de Swaythling Cup. Andere verrassingen waren de nederlangen van de Hongaren Ist- van Jonyer tegen de Chinees Liang Ko Liang: 12—21, 15—21, 18—21, van zijn landgenoot Klamper tegen de Japanner Kono (3—1) en van de Chinezen Tiao Wen Yu tegen de Tsjech Kunz (19—21, 17—21, 23—21 17—21) en van Li Ohing Kuang te gen de tweede Tsjech Orlowski 19 —21. 17—21, 18—21. De Nederlanders Bert van der Helm en Hopman hebben de laatste 32 niet bereikt. Van der Helm was kansloos tegen de sterke Zuid- Slaviër Surbek (03) en Hopman kreeg tegen diens landgenoot Czar das ook al geen been aan de grond: 03. Van der Helm versloeg in de eerste ronde de Pool Wozmica met 3—1. Duindigt, zondag: Draverijen Zuiderpark-prijs: 1. Lantoni H. 2. Laiko Beroona 3. Leonardus Outs, Jonker Victoria en Lady Belle Over- voorde-prijs: 1. Kephalus P. 2. Je t'- aime 3. Justissima Outs. Jheroni- mus en Lento H. Westduin-prijs: 1. Jungfrau W. 2. Gerardus 0. 3. Keep it Againt Outs. Intrepid Girl. Oost- duin-prijs: 1. Vad 2. Aiglon 3. Illya Kuryakin Outs. Florissant. Arends- dorp-prijs: 1. Ina van Hovi 2. Hercu les V 3. Hoot Song Outs. Francisco. Zorgvliet-prijs: 1. Kastalides J. 2. Korry Buitenzorg. 3. Ivan Outs Kin- ley's Speed. Kijkduin-prijs: 1. Hero Hollandia 2. Jaspis du Bois 3 Ida S. Outs Keen Speed. Rennen Myra-prijs: 1. Lady Wiep- ke Sans Culotte 3. Paganini Outs. Gratissa prijs van Duindigt: 1. He ros 2. Beemster 3. Sweet Memery Outs. Frances Love Myra-prijs 2. Ronald 2. Snooty Fox 3. Bourgogne Outs. Dauphine. LONDEN Pat Jennings, de doelman van Tottenham Hotspur die de by een auto-ongeluk ernstig ge blesseerde Gordon Banks opvolgde als keeper van het nationale Engelse elftal, is uitgeroepen tot Brits voet baller van het Jaar. Jennings, die 41 maal voor Noord-Ierlamd speelde, kreeg tweemaal zoveel stemmen op zich verenigd als nummer twee, ver dediger Paul Madeley van Leeds United. Gordon Banks werd vorig jaar tot de beste voetballer gekozen. Jennings, die 27 Jaar is, wordt alge meen beschouwd als de beste keeper van het Britse eiland. Er deden 19 spelers mee aan deze verkiezing. LEIDEN Onder het motto we willen niet te maken krijgen met bo ze buschauffeurs", zal al op de avond van de eerste dag van de Ne derlandse Universitaire kampioen schappen een feest worden gegeven in de Leidse studenten-societeit Mi nerva. Dat zal dan een aardige fuif worden op 17 april, want maar liefst 1600 student-atleten van alle hoge scholen en Universiteiten in Neder land zullen op 17 en 18 april deelne men aan de titelstrijd in Leiden. Die deelnemers zullen worden on dergebracht in het oude St Elizabeth- ziekenhuis en zullen met bussen naar hun plaats van bestemming worden gebracht om daar één van de twaalf od het programma staande sporten te gaan beoefenen. De Universitaire kampioenschappen worden gesubsi dieerd door het ministerie van On derwijs en Wetenschappen, terwijl ook het LOI geld in de manifestatie heeft gestoken. Zijl/LGB aan remise genoeg LEIDEN. De Zijl/LGB kan morgen in het Leiderdorpse zwembad "De Does" aan de promotie naar de hoofdklas het kampioenschap van de eerste klas toevoegen. Een gelijk spel tegen het IJ is voor de Leide- naars. die zondag JJ. in de matigste wedstrijd van het seizoen de eerste nederlaag (tegen DJK) te slikken kregen, al voldoende. De wedstrijd in Leiderdorp begint om 18.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 23