FGANG VAN C TWENTE V DUBBEL IPZICHT Leüd. „NETZER IS EEN GROTE KOMEDIANT* rii °tcuses APPIE HAPPIE ONSCHULDIGE LAMMEREN UIT ENSCHEDE: chte beurt van Enschedese formatie in Monchengladbach IHt UEFA-JEUGD KANSLOOS IN KALISZAN Russen winnen met 20-0 Belgische ronde Winterspelen Sanders naar Oberhausen NOTERMANS TRAINER BIJ GO AHEAD E. Spelregelstrijd ►ag 12 april 1973 monchengladbach - Trainer SpitE Kohn van FC Twente weet de nederlaag van zijn ploeg aan het feit, dat de spelers hun zenuwen niet in be dwang loonden houden. "Wij missen voor dergelijke wedstrij den nog de internationale rou tine. De jongens verloren hun hoofd Maai- dat was voor een groot deel de schuld van de scheidsrechter. De Bulgaarse arbiter Nikolow was in de ogen van de Enischedeëjrs de grote boosdoener. René van de Kerk hof, die in de laatste minuut van het veld werd gestuurd1: "Ik deed Netzer niets. Ik schrok ge weldig toen ik die rode kaart JOt ,restw arine iag. zag. Het is toch al een verne dering als je van het veld wordt gestuurd. Maar nogmaals ik deed Netoer echt niets. Ik speel de gewoon de bal en viel over mijn benen. De Duitsers kon den zich bij die scheidsrechter alles permitteren. Netoer is de grote komediant. Als hij de bal had en je wees naar hem, floot die Bulgaar gelijk af". Kick van der Vall, die na een half uur het "schaduwen" van Netoer had overgenomen van Willy van de Kerkhof: "Netzer camoufleerde gebrek aan con ditie door veel praten en gelijk gaan iiggen als hij aangevallen werd. Het een super-komediant". Vrijwe alle Enschedeërs waren die mening toegedaan. Ook Ed dy Achterberg, die na aanvallen van de Duitse sterspeler een ge le kaart had gekregen. "Netoer speelt alleen maar komedie". De ex-Utrechter, die Netzer van achteren in de grond liep, had daar een verklaring voor. "Ik kwam aanlopen en Netzer bleef staan". Op de vraag hoe de Duitse international dat dan gezien moest hebben, omdat hij met het gezicht naar de andere kant stondi, bleef Achterberg het antwoord schuldig. Doeliman Piet Schrijvers toon de zich in de kleedkamer ook onschuldig als een lam. De En schedese doelman, die Heinckes de bal in het gezicht duwde: "Heinckes kopte naar de bal, die ik naar René van de Kerkhof wilde gooien en liet zich meteen vallen. De scheidsrechter trapte erin. Zoals hij in de meeste trucs van de Duitsers trapte". Spite Kohn, die de werklust van zijn spelers prees, hield taktisoh zijn mond over het in cident rond Schrijvers, waardoor FC Twente op een 20 achter stand kwam te staan. "Ik heb iniiet kunnen zien wat er gebeur de". Kohn gelooft nog niet di rect dat de 3—0 nederlaag, die FC Twente op de Boekelberg leed, uitschakeling betekent. "Het zal moeilijk worden, maar kansloos zijn we zeker niet. Als dat doelpunt van ons niet was afgekeurd, dan was het een heel andere wedstrijd geworden. In het eerste half uur waren we veel sterker". Aanvoerder Epie Drost: 'We zijn in de boot genomen door de scheidsrechter. Die man floot voor ailes wat wij deden. Neem nu dat geval met Schrijvers. Er was echt niets aan de hand" in. "In het Diekmanstadion hebben we echt wel een kans. Als je Borussia onder druk zet, vallen er gaten in die verdedi ging. Dat bleek wel in het laat ste kwartier. Het was jammer dat we toen de kracht misten om door te gaan. Als we één doelpunt hadden gemaakt, was het voor ons zeer gunstig ge weest. H\» is jammer dat we in Enschede Edoy Achterberg en René van de Kerkhof hoogst waarschijnlijk zullen moeten missen. Achterberg kreeg in Belgrado tegen OFK ook al de gele kaart en Van de Kerkhof, kan het, omdat hij uit het veld is gestuurd, ook wel vergeten". ADVERTENTIE TJnie-Optielc korting op alle monturen/J voor iedereen. .Altijd! Ziekenfonds of parti culier bij ons geen ver- schil. 30 Korting voor iedere klantl Stap 'ns bin nen. Eigenlijk bent U al een 1 tijdje aan een nieuwe bril toe, nietwaar? Onze des- kundige opticiens zullen U j graag vrijblijvend advise- ren. Unie-Optiek: Opti- male keuze met Unie ke kortingsregeling. AMSTERDAM: Herengracht 232 Javastraat 4 Ceintuurbaan 151 Zeilstraat 43 ie Oosterparkslraat Spreeuwenpark17 August Allebéplein 11 BUSSUM: Gen. de la Reylaan 1A LEIDEN: Haarlemmerstraat 206 ZAANDAM: Peperstraat 91 CHENGLADBACH FC Twente heeft jister- had verloren door een bijzonder on- goede naam, die het Nederlandse voetbal heeft sP°rtief optreden van doelman Piet ■russia in Monchengladbach door het slijk gehaald. vooS"™ wtame/tade 51ste mi- uitstekende eerste helft, die met-geringe achterstand nuut met het hoofd doeltreffend pro- was afgesloten raakten de Enschedeëers geheel STvrfes XttTTSeS ord kwijt. Kort nadat Jensen voor Borussia 20 had goalie de bal volkomen onnodig hard in het gezicht van de voor hem rustig afwachtende Heynckes. Ge heel terecht kende Nikolov onmid dellijk een strafschop toe. De reac ties van de Twentenaren waren fu rieus. Zij waren geheel de kluts d, gaf doelman Schrijvers volkomen onnodig het t een lange reeks incidenten, vrijwel zonder uitzon- veroorzaakt door de Twentenaren. t minuut duwde Schrij- bal hard in het gezicht 'ces, die zich voor hem Ritme tportief gedragen. Het it werd bereikt in de nuut, toen René van de die net als Achterberg eel was gewaarschuwd, Netzer op zeer onbehoor- ten val bracht. Nikolov prompt de Twentse Plotseling versnellende Duitsers te Iten naar de kleedkamer, stuiten. Na 20 minuten had de \te mocht zich gelukkig Bulgaarse arbiter Nikolov reeds dat Borussia niet meer tien keer tegen de Twentenaren ge floten. Maar het resultaat was wel, dat de Borussen erdoor uit hun 1iers wel voldoende zijn ritme werden gehaald. FC Twente veertien dagen in het verwaarloosde de aanval zeker niet. istadion de finale van het Integendeel, de Duitse achterhoede moest zchi volledig concentreren om de wervelende Nederlanders tot staan te brengen. René van de Kerkhof schoot naast nadat hij al leen tegenover vijf Duitsers had' ge staan. In de 29ste minuut kreeg hü een schitterende kans maar raakte de bail dichtbij Kleff ver keerd met het hoofd. Twee minu ten later passeerde hij wèl de doel man van Borussia maar Nikolov had reeds gefloten voor hinderen van Kleff door Jeuring. ïptoemooi te bereiken. Heynckes, met 114 doelpunten op de 5de plaats van de "eeuwige top- scorerslijst" in de Bupndesliga, de bal keihard tegen De Vries had ge schoten, kregen de knap combine- een strafschop toe, die rende oostelyken twee goede kansen. Twentenaren werd René van de Kerkhof schoot echter voor het doel langs en broer Willy zag de bal uit zijn harde inzet over Kleff heen in de tribunes ver- Irilliïfif, nHniSCrn°Si "wijnen. Het spdbedd ww bij- m %leei FC Trnnte zonder ^wissel™d en er ontston- .ïïf.°leLlJ den scoringsmogelijfcheden aan weerszijde. ihter Nilcolov kende ge- |,7naar net zo goed had telman Schrijvers van men sturen. Na twee kwijt door de snel kerende kansen cidenten gedoemd een vergeefs ge en protesteerden fel bij de Bulgaar- vecht te leveren. De geprikkelde se scheidsrechter. Er moesten poli- „veulens" waren nu niet meer te tiemannen aan te pas komen om de houden. Netzer liet voor het eerst rust tenminste enigszins te herstel- na een lange blessureperiode weer Een spannend moment voor het doel van Borussia MG. De op de grond liggende doelman Kleff kijkt de bal met zorg na. grandioos spel zien en bediende zijn gebotst. Maar dit was nog niet eens medespelers met fraaie passes. Bon- het meest negatieve „wapenfeit" hof had de vierde treffer kunnen van de Twentenaren. Eén minuut aantekenen, maar Schrijvers kon voor het einde meende ook de tot met een ijlings uitgestoken been red- dan redelijke sportieve René van de ding brengen. Kort tevoren bracht Kerkhof op onbehoorlijke wijze Net- Kohn Achterberg in het veld als ver- zer te moeten torpederen. Genadeloos vanger van de uitgeputte Willy van de Kerkhof. Toch slaagde FC Twen te erin de vermoeid geraakte Duitsers op eigen helft terug te dringen. Maar Jeuring, Notten en Pahlplatz zagen hun schoten naast of over gaan. Bo vendien stak doelman Kleff in een uitstekende vorm. Vijf minuten voor tijd liep ook Achterberg een gele kaart op, nadat hij om onbegrijpe lijke redenen tegen Netzer was op- len. Aanvoerder Drost gebruikte zelfs de vuisten. Na twee minuten oponthoud kon Heynckes eindelijk van elf meter inschieten. Hij deed dat onberispelijk (3-0). Grandioos FC Twente, dat eerder de gele kaart voor René van de Kerkhof moest incasseren (gelijktijdig kreeg Bonhof er ook een) was na deze in eerste instantie zelf veroorzaakte in- verwees Nikolov de internationale rechtsbuiten naar de kleedkamer. De afgang van FC Twente was com pleet. ang voor het begin was er veel sfeer in het stadion ekelberg dat met 34.500 toe- stampvol was. De sup- legioenen (er waren onge- iOO Twentenaren) probeer- ar te overtreffen dn de pro- Mi geluidsorkanen met als n onbeslist, chtsverhoudingen in het •en in de eerste minuten uiteen, hoewel Borussia tol de aanval was dankzij ure mankracht in de voor- fiYtÉ van Kerkhof had öU|Ciale taak om de Duitse Gunter Netzer uit !len. Hij deed dat niet al- geoorloofde middelen. Na Ichte schoten van Danner kreeg de opgekomen René Q kansje, maar ook hij gehaast en schoot naast, 'te liet zich niet intimideren Duitse equipe en was her- gevaarlijk met goed op- litvallen. Nadat Jupp «CHENGLADBACH De Kleden van FC Twente, en Mulder hebben na af- MJ de wedstrijd tegen Bo- Mönchengladbach hun «huldigingen aangeboden Beyer, president van de club. De Nederlandse of- hebben verklaard dat ze chaamden voor het op- 1 van de FC Twente-spe- ireau. gedrag van supporters vereniging. Twee Twen- püsdroegen zich zo, dat hen afvoerde naar Aangeslagen Juist toen FC Twente met goed spel een veldmeerderheid leek te veroveren sloegen de Duitsers toe. Netzer gaf de bal uit een vrije trap door aan Jensen, die ineens wilde in schieten, maar slechts een afzwaai er produceerde. De bal kwam ech ter precies bij Heynckes terecht die toen deed wat Jensen eerst van plan was. Schrijvers was kansloos op zijn harde diagonale schot (1-0). Dit succes had Borussia nodig om op volle toeren te komen. De aanvan kelijk slordige passes waren ineens wel goed gericht en de aangeslagen Twentenaren moesten terug in de verdediging. De pupillen van Spitz Kohn schuwden daarbij de hardheid niet en vooral Netzer moest het ont gelden. Na 39 minuten was de 28-Ja- rige international dicht bij een tref fer. Schrijvers verwerkte rollend de harde inzet uit een vrije schop fraai tot hoekschop. Tot de rust kon FC Twente verder overeind blijven te gen de sterker aandringende Duit sers. Dat ging wel ten koste van in het totaal 16 vrije trappen, die de Bulgaarse arbiter aan Borussia toe kende. Werkelijkheid Een kwartier na de pauze was FC Twente weer volledig terug in de werkelijkheid. Van een kansrijke ploeg was de formatie gedegradeerd tot een falende equipe, die boven dien de gekweekte goodwill volledig De beschamende aftocht van René van de Kerkhoff. KALISZAN Het Nederlandse jeugdelftal, samengesteld uit spelers van 16 tot 18 jaar, is volgens de ver wachting in de voorronden van heit UEFA-toernooi uitgeschakeld. Neder land, dat tweemaal gelijkgespeeld had tegen West-Duitsland en verlo ren van Polen, bleek in de tweede wedstrijd tegen Polen kansloos. De ploeg werd gistermiddag in Kaliszan met 9—3 verslagen. De ruststand was 01. Stand in groep 6: Polen 3 3 0 1 4 5-2 West Duitsland 3 1 2 0 4 2-1 Nederland 4 0 2 2 2 2-6 De wedstrijd W est - Duitsland—Po len wordt op 22 april gespeeld. MOSKOU Wereldkampioen Tsjeoho-Slowakije heeft bij de strijd om het wereldkampioenschap in die A-klasse in Moskou met 72 gewon nen van West Duitsland en daarmee de derde plaats behouden. Rusland won met maar liefst 20—0 van Polen. De stand is: 1. Sowjet Unie 8 gesp. 16 pnt. (90-12); 2. Zweden 7—11 (35-15); 3. Tsjecho Slowakije 8—11 (38-16); 4. Finland 7—6 (22-28); 5. West Duitsland 82 (17-66); 6. Po len 8-0 (9-74). Dinant Walter Planckaert heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van België gewonnen. Aan het eind van de 169,2 km lange rit van Dampremy naar Dinant zege vierde hy over de beide mede-vluch ters Catieau en Pintens. De voor sprong op het peloton bedroeg echter sleohts 13 seconden, zodat Roger Swerts, of beter diens baas Eddy Merckx de etappe-koers nog steeds volkomen onder controle heeft. Uitslag: 1. Walter Planckaert (B) 43950 (met bon. 4 39.10); 2. José Catieau (Fr) 4.39.20 <met ben. 4.39.15); 3. Georges Pintens (B) 43950; 4. Walter Godefroot (B) 4.39.33; 5. Eddy Merckx (B); 6 Noel van Clooster (B)7. Albert van Vlier- berghe (B); 8. Van Stayen (B); 9. Teirlinck (B); 10. Van Roosbroeck (B). De stand na drie étappes luidt: 1. Swerts (B) 13.39.40; 2. Godefroot (B) 13.39.47; 3. Van Vlierberghe 13.39.52; 4. Merckx (B) 13.40.09; 5. Verbeeck (B) 13.40.14; 6. Pijnen (N) z.t.; 7. Van Springél (B) z.t.; 8. Mortensen (Den) z.t.; 9. Walter Planckaert (B) 13.42.45. WENEN De 12de Olympische Winterspelen 1976 zijn, nadat Denver zich had teruggetrokken, toegewezen aan Innsbrück en zullen van 3 tot en met 14 februari worden gehouden. Het organisatiecomité heeft zich de finitief voor deze termyn uitgespro ken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) moet deze data even- wed nog goedkeuren. LEIDEN LKV de Spartaan lid DEVENTER Oud-interaa/tio- nad Jan Notermans zal de Engels man Barry Hughes opvolgen als trainer van Go Ahead Eagles. De 40- jarige Limburger, die 25 maal voor het Nederlandse elftal uitkwam heeft een contract met een looptijd van twee jaar. Notermans speelde voor Sittardia en vervolgens tien Jaar voor Fortuna '54. Hij is als trainer in West Duits land werkzaam geweest bij Arminia Hannover en Arminia Bielefeld. De laatste club kwam, toen Notermans Theo Sanders treedt zaterdag as. er in dienst was, in financiële moei lijkheden ten gevolge van het beruch te Westduitse omkopingsschandaal. Het contract van de Nederlander werd toen beëindigd. aan bij de EEG Cup wredstrijden in Oberhausen (West Duitsland) wor den gehouden. Aan het toernooi ne men 10 landen deel. Vriendschappelijk LEIDERDORP Nieuwbakken tweedeklasser RCL zal zaterdag de LEIDEN Morgenavond zullen de eerste van een reeks vriendschappe- halve finales van de door de jijke wedstrijden spelen op het ter- COVS georganiseerde spelregel- rein van "De Bloemerd". Tegenstan- wedstrijden voor de Jeugd (district der is HBSS (Schiedam), dat even- West 2) worden afgewerkt. De ver- eens in de tweede klasse uitkomt, tegenwoordiger van de Afdeling Lei- Aanvang twee uur. den, kampioen Woubrugge, moet met zijn team de reis naar Leidsohendam (club-gebouw RKAVV) aanvaarden om daar de Leidse eer hoog te hou den. De andere halve finale wordt in (Club-gebouw RKAVV) aanvaarden om daar de Leidse eer hoog te hou den. De andere halve finale wordt in Wielrennen Rini Wagtmans zal tegen het einde van de week het Sint Ignatius ziekenhuis waar hij momen teel veblijft, mogen verlaten. Vol- A gens de behandelende geneesheer, de het club-gebouw van Rljnsburg.se sportarts Van Opstal, is er geen Boys gehouden. Deelnemende ver enigingen, elk met een ploeg bestaan de uit twee pupillen, A, B en C-Ju nioren zijn hier: Excelsior, DHC, sprake van dat Wagtmans geopereerd zal worden. Zijn hart is niet meer geschikt voor de inspanningen, die een beroepswielrenner moet leveren. RVC, HBSS en de absolute favoriet maar zeker niet zo zwak, dat er enig Naaldwijk. gevaar zou bestaan.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13