r\ 1 W cry liocit J weelaart: Ik zie voor iCL plaats in kopgroep" Ónder mes Amstel Gold Race KRYSIK WACHT OP VERGUNNING APPIE HAPPIE RAINER VAN LEIDERDORPERS OPTIMISTISCH VOOR VOLGEND SEIZOEN WTIi't CS Televisie komt bij loop om Zilveren Molen FA-JEUGD Poolse volleybalcoach Studenten- strijd in Leiden KOERSEN OP DUINDIGT osier EGON STEUER COACH BIJ LEVI'S - F Zilveren molen ,tfDERDAG 5 APRIL 1973 IDERDORP In drie jaar tijd is de zaterdag-voetbalvereniging RCL er in geslaagd iuit de vierde klasse door te „stomen" naar de tweede. Het reserve-elftal van de Jerdorpers klom in deze periode eveneens twee afdelingen en heeft nu de hoogste 5de" de reserve eerste klasse bereikt. Reden genoeg dus om één van de mensen [er dit opzienbarende succes de 51 -jarige oefenmeester H. Dweelaart eens wat :r in de „schijnwerper" van de publiciteit te brengen. rtjan Onvlee is de reden dat de verbintenis och al zijn vijfde jaar in gaat? >laart over aeze (plezierige) „Dat is natuurlijk een samen- i verschillende factoren, is er de enorm goede sa- wedstrijden vaak het beste spel lie- Tot slot nog iets over het zaal voetbal dat, ondanks alle tegenge stelde beweringen, zo langzamerhand in het "Leidse" voetbalwereldje een groot probleem aan het worden is. RCL, al schertsend de "opvang-veie- bijna g^n bfesaS-es Whad ïlMn genoemd voor vw-tballers die Koos Haneveld moest enige wedstrij- willen zaalvoetballen, staat er be zitting met het bestuur en an- den mjssen en mede daardoor ï»a«d niet negatie! tegenover. Wat rig-- Hp "1+o - is de mening van Dweelaart? Hij stelt; „Ik vind het persoonlijk een erg leulke sport. Er is echter één be zwaar tegen te maken en dat is het probleem van de training die per sé Over de komende competitie in de niet in de verdrukking mag komen; wat te "gemoedelijk". Ik heb tweede klasse denkt Dweelaart het het veldvoetbal moet het belangrijk- altijd de vaste stelregel ge- volgende* „Ik zie voor RCL zeker een ste blijven. Als daar evenwel een op- rèrd dat ik met amateurs te plaats in de kopgroep. We zullen in lossing voor gevonden kan worden Jii op emoet zijn gebaseerd". hebben gemaakt, om op behoud te i J' spelen, want dat heeft ons in feite pooa een jaar gekost". (RCL werd toen heeft trainer Dweelaart het tweede achter IJmuiden en datzelfde L, jds zullen de behaalde resulta- hebben we op beide "fronten" zo'n ook wel een duit in het zakje uitstekend resultaat behaald". gedaan. Het leek er overigens et begin niet zo op dat he*- r don twee jaar zou gaan du- Men vond mij over het alge- ipen seizoen ervaren? Was heo een bijzonder zware opgave als todverfa" kampioen aan de com- te beginnen? Dweelaart, ove- lorna: „Ja het was zonder meer loeilijk. Er wei-den gewoon hoge 1"' T. de jongens kre- erg veel zelfvertrouwen gekregen, vereniging De Bataven organiseert w"r'n iedereen te horen Voor die tijd zweefde de ploeg in de zaterdag voor de elfde maal de 'zeker wel kampioen zouden derde klasse steeds weer op het strijd om De Zilveren Molen. Voor randje van degraderen, maar na die deze internationale loop over 20 (onvermijdelijke) degradatie kwam kilometer heeft zich een record - er een vee! sterker team terug. Zo aantal deelnemers aangemeld: zdjn er nog enige punten op te noe- 320 atleten komen zaterdag om 14.00 men die hebben bijgedragen aan net uur aam de start in de Groenoord- Haarlem woonachtige Dwee- waar hij onder meer zeven deel uitmaakte van het top- van EDO, was reeds eerder in functie werkzaam bij Alphia, Haneveld en August Broerse naar accommodatie en SMS en zal voor het ko- seizoen, zoals gebruikelijk, op- voor een jaar onder contract knoop doorgehakt en ze allé vijf een kans gegeven in het eerste elftal. Gelukkig is dat allemaal goed "uit gepakt" en is er van de "oudere" bij RCL. En dit terwijl het be- van de "Racing" bij zijn komst, jaar geleden, hem reeds ver- langer dan twee jaar in te houden! Natuurlijk hield deze optimistische herstel van ROL. De komst van be stemming ook verband met de komst tere spelers en vooral de "overstap" van vijf uvS-spelers Leo Holl, naar het nieuwe sport-complex De Sjoerd Teske, Bram Brandt, Koos Bloemerd een ontzettend mooie - hebben ons natuur- RCL. Dweelaart: „Ik heb bewust lijk ook een enorme stimulans ge- aan het begin van het seizoen de geven". Over het feit dat de Leiderdorpers dit seizoen zo opvallend veel "ups en downs" in hun spel deden wil Dwee laart ook wel wat zeggen: "Ik geloof dat de druk van het "waarmaken" dat het geen gewoonte was een RCL-garde weinig tegenwerking ge weest. Slechts één speler, de talent- hier in Leiderdorp voor de meeste volle doelman Hugo Weima, kon er jongens iets te zwaar was. Dat lijkt blijkbaar niet mee accoord gaan en mij ook de reden waarom wij in uit ging korfballen. RCL heeft duidelijk op twee paar- ten zien' den lees kampioenschappen ge wed: het eerste en het (versterkte) Erg leuk tweede. Was dat geen al te groot risico? Dweelaart: „Misschien wel. We wis ten dat we grote risico's namen, bijvoorbeeld minder sterke reserves bij het eerste elftal, maar het is al lemaal erg goed gelopen. We hebben Kopgroep IJmuiden heeft nu in de tweede klasse goede kansen op de titel G.O.). Wat zijn volgens de Haarlemse oT ifTTnar "in het bezit van het oefenmeester de redenen dat het de ai 10 J""" croc*. tv,^+ prr.9 tijd zo goed gaat met RCL? Dweelaart: ,De jongens hebben in de i(ai(tiiu "aan de spelers en ook vierde klasse, waarin zij met over- ^e verwachtingen waren macht het kampioenschap behaalden, De Leidse atletiek- IOCLAW Het Westduitse -Jeugdelftal heeft gisteren in aw gewonnen van Polen met Het was een wedstrijd in voor roep zes van het jaarlijkse -toernooi. In deze groep komt SPORTTOTO De cijfers van sporttoto no. (31 maart/1 april) zijn: le prijs: hal (die ook finishplaats is). Behal ve een aantal sterke Nederlandse atleten heeft ook een groep Duit sers ingeschreven, die dan langs draaiende molens kunnen gaan lo pen. De Rijnlandse Molenstichting heeft de organisatoren toegezegd RCL-trainer Dweelaart: "Men vond mij te gemoedelijk" (Foto Jan Holvast) i-toeriioui. 1.11 --- .n die elk bruto dat d€ molens van die Stichting tij- «Ierland uit. Op 11 april wordt 10 <5* elfc bruto dens de wedstriJd <4^,3,. u „„trno.tin. Polen Neder- fl. 14.195,50 ont^Ben prtJs ïM de winnaars, die elk fl 537,70 ontvan gen, 3e prijs: 3.480 winnaars, die elk 2—1 fl. 40,70 ontvangen. 2—2 De premie ten bedrage van 2—3 fl. 141.955,- wordt na het verstrijken van de reclametermijn op woensdag 2 mei a.s. bij loting toegewezen aan een van de le prijswinnaars. televisie aanwezig. De NCRV zaterdagavond in het sportprogram ma beelden van de Zilveren Molen loop uitzenden. Voetbal Het Nederlandse ateur elftal heeft gisteren in bij Halle een voetbalwedstrijd Oostduitse jeugdteam rs tot 21 jaar) met 1—0 ver- Er waren 4.000 toeschouwers. Turnen De Oostduitse rs Karin Janz en Erika Zu- die tijdens de Olympische edstrijden in München resp. in twee medailles veroverden Ki met de wedstrijdsport. Ka- mz, goed voor twee gouden, "—^zilveren en een bronzen me- wil zich gaan wijden aan haar in de medicijnen. IJshockey Canada zal voor- LEIDEN Op 17 en 18 april zul len in Leiden de Nederlandse Uni- cv— versitaire kampioenschappen 1973 C"ntet deelnemen m hét w>Nen gehouden. De organisatie van fnfalofmid nroorooffl nttïTPVPPr oi om het wereldkampioen- ijshockey. Het congres van de -jjshockeyliga (LIHG) ver gisteren in Moskou met 27 te- stemmen een Canadees el dat een landenploeg voor- beroepsspelers mag opstellen, laximum aantal profs zou ne- edragen. Naast Canada waren en de Verenigde Staten voor. ADVERTENTIE Elke tweede liter gulden goedkoper ixtra zacht, literfles f 9,80 elke tweede liter f 8,80 roenjenever literfles f 9,25 eike tweede liter f 8,25 teenjenever, literfles f 8,25 elke tweede liter f 7,25 STEENSTR 0 TEL 213*1 HERENSTR TEL 3006» HAARLSTR 204 TEL 21*11 i gratis thuisbezorgd in Leiden en omgeving, önderdagavond koopavond tot 9 uur geopend deze titelstrijd, waaraan ongeveer 1700 studenten zullen meedoen, be rust bij de Nederlandse Studenten Sportstichting. De deelnemende stu denten gaan zich meten in twaalf sporten; na het opmaken van het totaal-klassement zal dan bekend zijn welke universiteit of hogeschool zich universitair kampioen 1973 mag noemen. Aan de titelstrijd (rugby, hockey schermen, waterpolo, volley bal, zaalhandbal, judo, voetbal, zwemmen, basketbal, badminton en tafeltennis» nemen studenten van twaalf universiteiten en hogescholen o deel. tnitrepldprijs: 1. Letino Quick (J. Wagenaar) (1.29.5); 2. Lex Clttie; 3. Linos van Astel. Tot,: w. 3,50; pl. 3,20. 2,60, 8,80; kopp. 7,20; trio 388,-. Ina Bascotmprijs1. Klair L (T. OudShoorn) (1.29.4); 2. Kim Six L; 3. Jolly Bird. Tot.: w. 3.30; pl. 1,80, 2.-; kopp. 7,50. Ivan Hanoverprijs: 1. Kenau (J. Wa. genaar) (1.27.9); 2. üiona Roodnoot; 3. Karoline N. Tot.: w. 3,90: pl. 1,80, 1,70; Notre Debutprijs: 1. Mano River (A. Jones) (1.26.3); 2. Rebel des Monte; 3. Osarieta. Tot.: w. 2,90; pl. 2,50, 1.40. 5.10; kopp. 4.20. Illustre Hanoverprijs: 1. Jupiter P (W. P. v. d. Pijl) (1.23.6); 2. Jungfrau W; 3. Jonathan. Tot.: w. 12,90; pl. 4,30, 5.60. 7,10; kopp. 13,-; trio 4034,40. Irene Francesprys: 1. Indra Shadow (mej. M. Verhoeve) (1.25.9); 2. Hercu les V; 3. Ina van Hovi. Tot.; w. 4,40; pl. 250. 1,90; kopp. 5,40. InspMtprijs: 1. Ivan Braun (C. Zeil maker) (1.25.4); 2. José Buitenzorg; 3. Idool Vredenhof. Tot.: w. 9,20; pl. 3,-. 2,40. 2.50; kopp. 10.10; trio 593,70. Iskraprljs (voor amateurs): 1. Full- blood Maire (C. Bergisch) (1.25.7); 2. Intrest Scot P; 3. Ivan Hollandia. Tot.: w. 7.70: pl. 1.40, 1.20, 2,50; kopp. 20,50. Grewallprijs: 1. Quick Nanny (R. Wetemans); 2. Frances Love; 3. Ton gue in Cheek. Tot.: w. 7,90; pl. 1,60, 2,10, 4,70; kopp. 5,70; trio 398,10. Iboyaprljs: 1. Karel Duke (G. Bo6- DEN HAAG De komst van de Poolse volleybaltrainer Krysik laat nog op zich wachten. Hij was wel in Nederland bezig dezer dagen, maar omdat er een aantal verande ringen in het contract moesten worden gemaakt, moet hij daarvoor eerst weer terug naar Polen, déar wachten op de goedkeuring en dan pas zal hij naar Nederland terugke ren. Dat betekent in ieder geval dat hij niet meegaat met het Ne derlands herenteam, dat van 15 tot en met 21 april in Nlapels speelt om de springcup, het officieus Westeu ropees kampioenschap. Het team zal nu worden begeleid door B-trainer Jurriaan Koole en de demissionaire coach van Delta Lloyd Jaap Kors- loot. Korsloot doet dit overigens maar eenmalig. Het was namelijk de be doeling om op deze trip Krysik in te werken. Dat kan nu dus in ieder geval niet doorgaan, maar mis schien stelt Korsloot zich nog wel eens beschikbaar. Het Nederlands team dat naar Na pels gaat, is een verjongd team. Vertrouwde namen als Valkenburg, Jansen, Tinkhof, Aalbers en Tinga zijn er niet bij. De oude kern be staat nu uit Geert Trompetter, Wim Hoeboer, Harrie Veldhuis, Frank Constandse en Sjaak de Vink, die zich bereid hebben ver klaard mee te willen helpen aan de totstandkoming van een „nieuw" team. De ploeg kan dan verder nog rekenen op Johnnie Groen, Jan Warns en Onno Kalff, die ook al meermalen het oranjeshirt droegen. Het team wordt gecompleteerd door Loek Willemstein en Peter Pilon van Starlift, Paul van Sliedrecht (Raak SFC), Kees Bos en Lex The- vissen (Petrus en Paulus), Ad Baas (NCH) en Henri Scholten (Delta Lloyd). HAARLEM Eg on Steuer, oud- coaoh van de Nederlandse basket- balselectie, wordt technisch leider bij kampioen Levi's- Flamingo's. Steuer vodgit daarmee het duo Jan Jan broers/ Rob de Wit op. Zoals bekend vertrekt hoofdcoach Jan Janbroers naar België. Egon Steuer (37) is geen onbe kende in de Nederlandse basketbal- wereld. Na zijn periode als bonds coach was de Tsjech, die kort gele den tot Nederlander is genatura liseerd, coach bij het Amsterdam se Landlust en BC Paulus uit Til burg. Daarna vertrok hij naar Frankrijk, waar hij in dienst trad bij Antibes. Zijn contract met de Franse topclub loopt deze maand af. De spelers van de Nederlandse kampioen zijn niet gehoord bij de benoeming van Steuer, maar heb ben inmiddels laten weten akkoord te gaan. Egon Steuer zal bij Levi's veel uren gaan maken, waarin hij zich ook bezig zal gaan houden met de Jeugdselectle. ROTTERDAM Henk Wery, dit seizoen vaker dan hem lief is door peoh achtervolgd, hoeft voorlopig niet onder het mes. Nadat zijn rechterschouder, afgelopen zater dag tegen Excelsior voor de zesde riiaal dit seizoen uit de kom schoot, werd die veronderstelling links en rechts geopperd. Maar dokter Van Breukelen die door Feyenoords hardschietende aan valler deze week in het sportcen trum Papendal werd geraad pleegd, stelde hem gerust. Wat impliceert dat Wery slechts niet zal mogen trainen. Hoelang niet wist hij gisteravond nog niet. Wery: „Het is het hele seizoen al raak. Een paar keer tijdens de trai ning en voor zover ik me dat kan herinneren tegen Ajax in de kuip, tegen FC Brugge, tegen Tottenham Hotspur en het laatst dus tegen Excelsior. Dat ik niet zou kunnen trainen leek me eerst ook overdre ven. Kijk, meestal was het zo dat ik twee dagen pijn had, maar dat ik daarna weer aan de slag kon. Niet dat ik dan niets meer voelde, want bij de meest simpele beweging kwam de pijn plotseling terug. Laat ik het zo zeggen, dat ik nadat het gebeurd was, voor negentig procent kon trainen." Impliceert het feit dat de schouder bij voortdurende herhaling uit de kom bleef schieten niet dat Henk Wery steeds te vroeg is begonnen? Hij: „Dat is moeilijk te zeggen. Ik ben bij dokter De Jongste geweest, bij dokter Van Neste in de Clare en uiteraard bij dokter Abarabel. Inmiddels zou je kunnen conclude ren dat er inderdaad iets anders geprobeerd dient te worden." Het een en ander betekent eveneens dat het seizoen van Henk Wery an ders verloopt dan hij zich heeft voorgesteld. Tenslotte begon hij ook al op de voor hem vreemde rechts back-plaats. Wery: .Rommelig Ja. Anders kan ik mijn seizoen niet noemen. Nog nooit heb ik het trou wens meegemaakt dat ik langdurig geblesseerd was. Dit is voor het eerst dat ik in de lappenmand zit. Het heeft me trouwens het Neder lands elftal, dus ook veel geld ge kost." Een Nederlands elftal trouwens, waarin voor Wery in eerste instan tie wat het zo belangrijke treffen met België betreft door Fadrhonc een plaats was gereserveerd. Die volgens de verhalen evenwel op ver zoek van Johan Cruyff aan Willy Brokamp zou zijn vergeven. Wery: „Dat Nederlands elftal is door die blessure wel erg ver weg. Ik heb na dit seizoen nog één Jaar Feyenoord voor de boeg. Happel heeft me trouwens wat dat betreft geadvi seerd minder lichtzinnig met de blessure te gaan omspringen. Het is nu sukkelen geblazen, heeft hij me voorgehouden. Als Je niet uitkijkt, modder je zo de volgende competi tie ook door." Wat duidelijk niet in de plannen van Henk Wery te pas zou komen. Immers, hij is 29 Jaar en slechts een sterk optreden zou voldoende garantie zijn om een volgend, aan trekkelijk contract aangeboden te krijgen. Brengt ons op het onder werp Ajax—Feyenoord. Is zo lang zamerhand de situatie niet ontstaan dat de kloof tussen beide vader landse grootmachten, zoals de con currentiepositie van de Amsterdam se en de Rotterdamse club door gaans wordt aangeduid té groot is lo S/EMTO MUCUC MAAI? DAT IS IN DIT GEVAL NIET NODIG.. ZEG MAAI? GEWOON So-e/eK... V Henk Wery geworden? Kunnen de Feyenóord- spelers het mentaal nog opbrengen om straks andermaal in Ajax een tegenstander te ontwaren die te verslaan is? Wery: „Ik zou niet weten waarom niet. Hoeveel peoh hebben we niet gehad, hoeveel spelers waren er niet geblesseerd. Wat de wedstrijden te gen Ajax betreft is de waarheid dat we er één wonnen en één verloren. En die verloren wedstrijd was nog uiterst schlemielig ook. Vooropge steld dat we normaal gelijk zouden hebben gespeeld, zullen we in iedere volgende confrontatie met Ajax zonder complexen aantreden. Daar van ben ik overtuigd." GER STOLK LEIDEN De gisteravond wegens de slechte gesteldheid van het ter rein aan de Boshutzerkade afgelaste wedstrijd LFC-Ajax-amateurs voor het Zilveren Molentoeraooi is ver schoven naar dinsdag 10 april. Op woensdag 18 april komen Elink- wijk en UVS vervolgens tegen elkaar uit en de eerste ronde van het toer nooi wordt op dinsdag 24 april be sloten met de ontmoeting Sparta- amateurs-Lugdunum. Alle wedstrij den beginnen om 20 uur. AMSTERDAM De deelne merslijst van de achtste Amstel Gold Race is bijna volmaakt. Slechts de vooraanstaande Italiaanse ploegen zullen ontbreken in de Nederland se "klassieker", die zaterdag over tweehonderdachtendertig heuvel achtige kilometers tussen Heerlen en Meersen in Zuid Limburg wordt gereden. In de 17 merkenploegen zijn, met uitzondering van de Italianen en de aan Italiaanse ploeg gebonden Bel gen Rogier de Vlaeminck en Pa trick Sercu alle groten van dit mo ment terug te vinden tussen de meer dan 170 renners. De Gold Ra ce, die aan de vooravond van de Ronde van België wordt gehouden, is letterlijk en figuurlijk weer wat groter geworden. De meeste renners komen, uiter aard, uit België. Het Belgische con tingent <80 man) bevat Eddy Merckx, die voor de derde keer start, derde in 1969 en achtste in 1970. Op de lijst van Belgen staan Walter Planckaert (1972), Frans verbeeck (1971), Jos Pintens (1970) en Guido Reybroeck (1969). Andere vooraanstaande en ge woonlijk ook vooraanfietsende Bel gische deelnemers zijn Walter Go- defroot, Freddy Maertens, Rogier Swerts, Eric Leman, die Merckx in de Ronde van Vlaanderen versloeg, Herman van Springel en Rik van Linden. Voor het eerst in de geschiedenis zal er een complete Spaanse ploeg starten (Kas) met onder anderen Jose Manuel Fuente en daarnaast ook nog Luis Ocana, Merckx' be dwinger uit de Catalaanse week. Nederland (31 rnners) is kwalita tief het best vertegenwoordigd met profs in buitenlandse dienst. Zoals Joop Zoetemelk, René Pijnen. Cees Bal, Henny Kuiper en Tino Tabak. BIJ de 27 Fransen is Raymond Pou- lidor, de winnaar van Parijs—Nice. De renners die voor het startschot wordt gelost al ruim 35.000 gulden hebben gekost, zullen vrijwel het zelfde traject volgen als in 1972. Vrijwel alle Limburgse heuvels zijn opgenomen, de Cauberg, Geuteberg en Mingersberg zelfs twee keer. Is het parkoers zwaarder dan vorig Jaar, de prijzenpot is ook wat gro ter, een stijging met 6.5 procent "in flatiecorrectie" bracht het prijzen- bedrag dit Jaar op 10.650 gulden. Joop Zoetemelk acht deze Gold Race moeilijker dan die van vorig Jaar. "Vrijwel onmiddellijk na de start begint het klimmen en dalen al", zei Zoetemelk, die speciaal voor deze wedstrijd veel trainings kilo meters in het Limburgse heeft ge maakt.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17