liool-schrij vers, hulp aan lanoi, en kabinetsformatie ■ezers schrijven Ifat meer respect voor lub van Slankblijvers °fcr vakman en gezin "ORION Pleidooi voor één christelijke partij PSBPAO S APRIL 1973 der het al zo vaak misbruikte je van de „de vrijheid" me- jjlerlei onrijpe, onevenwichtige jorgaans door geldzucht bezeten zich te buiten te moeten gaan Bondelinge, schriftelijke of „ar- :e" grofheden. Nieuw is dit niet, zt het in zijn huidige omvang uitvloeisel van de lópatie" van sommige delen gvolking. Tot Nederland be is het al evenmin, hoewel men I en dan de indruk krijgt dat and op het gebied van bana- en vulgariteiten zich wel er- In de voorhoede bevindt. Maar ril men? In zijn geheel genomen het Nederlandse volk toch al tot de fijnzinnigste behoord bovendien velen losraken van louvast-gevende tradities blijkt B.vJl menigeen het een en ander nnerlijke beschaving te manke- ii laat men zich gemakkelijk epen door groezelig en smoe- gedoe. Rest nog op, dat sommigen van die losge- halzen, eventueel door scha- Bchande wijs geworden, tot de üng komen, dat „de ware vrij- oistert naar de wetten", zoals Jong overleden dichter Jac- Perk het een kleine eeuw gele- irmuleerde. zich, zoals hierboven gezegd, uiten de grenzen heel wat ex- voordoen, blijkt bijv. uit de Lsels, die het Italiaanse week- Jj'Espresso" dezer dagen heeft iceerd uit het boek „Sex in de stoel", dat binnenkort daar te verschijnt. Het boek bevat, al- m hoofdartikel in „Elsevier", 112 kken uit niet minder dan 632 eerde biechten, die de Journa- Norberto Valentin! en Clara glio gedurende de afgelopen vier door heel Italië spraken. „Tij ebiechtgesprekken beschuldig - zichzelf van allerlei seksuele llngen die door de katholieke als zondig worden beschouwed men daarbij de reacties van de illende biechtvaders in het bandrecorder op. De listen bezigden als motief voor landelwijze dat ze een dialoog ng wilden brengen over het at priesters geen voeling meer hebben met het moderne le de huidige opvattingen. Vaticaan voelde echter niets 'n „dialoog" en Paus Paulus imuniceerde prompt de twee Illfderzoekers. De uitgever bleek niet onder de indruk, wel in het feit dat een christe- groep in het Italiaanse parle ment thans probeert maatregelen te nemen. Hij zei daarin een „gevaar" te zien voor de „vrijheid van me ningsuiting". Hetgeen wel een heel merkwaardige opvatting verraadt van Journalistieke ethiek. Het recht op vrijheid van meningsuiting bete kent dan kennelijk het recht om een door katholieken als sacramentele daad beschouwde handeling te ont- eren, om de door de kerk altijd ge ëerbiedigde geheimhouding met voe ten te treden om wille van een pu bliciteitsstunt, en om het ambt van de priester te ridiculiseren. En dat alles onder de suggestie, dat de kerk zou moeten buigen voor de „huidige opvattingen" over de seksualiteit, alsof die het laatste woord zijn. Ove rigens een affaire waaraan de ka tholieke pers in Nederland, nogal ka rakteristiek, nauwelijks of geen aan dacht besteedde". Gesteund door de geraeenteraads- fracties van PvdA, PPR, D'66, CPN, PSP, KVP en ARP gaat Amsterdam Hanoi helpen„Op de Dam is een Hanoi-monument opgericht door de Dienst Gemeentewerken", aldus het maandblad .Rurgerrecht", „op de bruggen staan opwekkende teksten, communisten en socialisten gaan met rammelende collectebussen langs de deuren en wethouders zoeken hoe ze de al zwaar in de schulden ste kende gemeente nog dieper in de financiële puree kunnen helpen zon der in conflict met Gedeputeerde Sta ten te komen. Amsterdam helpt Noord-Vietnam. Je wrijft Je ogen uit als Je dat leest. Hetzelfde Noord-Vietnam, met het zelfde regime dat de oorlog begon, dat steden en vluchtelingen met bommen en granaten bestookte, dat tiendui zenden burgers met een nekschot in massagraven liet tuimelen, wordt door Amsterdams rode stadsbestuur geholpen. Niet Zuid-Vietnam, dat Ja renlang slachtoffer was van de com munistische terreur en oorlogs voering krijgt de helpende hand, nee, de agressor krijgt hem toegestoken. Met dezelfde warme genegenheid die het „Medisch Comité Nederland— Vietnam" uitstraalt. In tal van Ne derlandse gemeenten collecteert het comité „voor heel Vietnam". Nader uitgelegd blijkt heel Vietnam te be staan uit: Noord-Vietnam en de „be vrijde gebieden in Zuid-Vietnam". Zo worden argeloze gevens om de tuin geleid". Het weekblad „Aocent", over hetzelf de onderwerp schrijvende, had in een vorig nummer verondersteld, dat de keuze van Hanoi en niet van bijv. zwaar getroffen steden in het zuiden als An Loc, Qoeang Tri of Hoeé was ingegeven door politieke overwe gingen. „Inmiddels is gebleken", al dus het blad, „dat Noord-Vietnam dergelijke overwegingen zelfs als voorwaarde stelt. De Noord Vietname se vertegenwoordigers in Parijs heb ben burgemeester Samkalden gezegd dat zij geen Amsterdamse hulp voor Hanoi kunnen aanvaarden, wanneer Amsterdam ook hulp zou verlenen aan een Zuidvietnamese plaats. De Noordvietnamezen willen de Amster- king tot een particuliere geldinzame lingsactie verwachten? Het zou even dwaas zijn om de regering te verzoe ken de geldinzamelingsactie voor Hanoi af te keuren. Overigens zou de heer Van der Spek en hij niet alleen tegen een dergelijk verzoek onmiddellijk luidruchtig aan de bel hebben getrokken. De vra gen van de heer Van der Spek to nen weer eens aan hoe door som mige Nederlandse politici met twee maten wordt gemeten". Ook Prof. Heertje schrijft, in het weekblad .Accent", over hetzelfde Door C. J. Rotteveel damse hulp zien als steun „in de strijd voor de bevrijding van het Vietnamese volk". De Noordvietnamezen liggen dus op precies dezelfde inhumamitaire lijn als het Medisch Comité Neder land- Vietnam, waarvan de voorzit ter, prof. De Haas, onlangs ver klaarde dat hij de oorlogsslachtof fers in Zuid-Vietnam zou laten „kreperen, omdat en zolang zij le ven onder het huidige Saigon-regi- me". De heer Samkalden moet in staat worden geacht te doorzien hoe voor de zoveelste maal humanitaire bedoelingen op cynische wijze poli tiek worden uitgebuit". Het tweede-kamerlid van de PSP de heer Van der Spek heeft de re gering dezer dagen schriftelijk ver zocht haar afkeuring uit te spreken over een particuliere geldinzame lingsactie van een comité dat ter gelegenheid van het 25-Jarig be staan van de staat Israël dit land een geschenk wil aanbieden. De be doeling, aldus „De Telegraaf", is om in Jeruzalem een internationaal Jeugdcentrum te laten bouwen. Van waar de bezwaren van bedoeld ka merlid? Omdat het comité „kenne lijk de illegale bezetting en annexa tie van een deel van Jeruzalem door de staat Israël als vanzelfsprekend aanvaardt" en tevens omdat het jeugdcentrum in het bezette deel van Jeruzalem zou komen. De vragensteller bleek slecht ge ïnformeerd: het Jeugdcentrum komt in dat deel van Jeruzalem dat al tijd tot Israël heeft behoord. Maar los van de vraag waar het project ge bouwd zal worden, zijn de vragen van het kamerlid onbegrijpelijk. „Welke bemoeienis kan de heer Van der Soek van de regering met betrek onderwerp. De meeste Nederlanders, zo zegt hij, verheugen zich over het vijfentwintigjarig bestaan van Israël, omdat zij het Joodse volk een rust plaats gunnen. „In links-radicale kringen wordt daar anders over ge dacht. Partijen als de PSP, de PPR en de linkervleugel van de Partij van de Arbeid verzetten zich al Ja ren tegen de existentie van Israël. Mede wegens de verbindingen van deze partijen met het Palestina-co- mité heeft het volk van Israël wei nig goeds te verwachten van deze groeperingen. Dezer dagen bleek dat weer eens uit de opnieuw door het tweede-ka merlid voor de PSP Van der Spek opgewarmde hetze tegen Israël. Zijn verwijt aan Israël is dat het land zich verdedigt tegen aanvallen van derden. Liever zag hij een herhaling van de geschiedenis; daarmee drukt hij geen persoonlijke visie uit, doch het gevoelen van de links-radicale stromingen die in verscheidene op zichten de tradities van het rechtse extremisme hebben overgenomen. Het is weer bijna „bon ton" om open lijk tegen de Joden te ageren, het geen een vooruitgang zou zijn ten opzichte van de huidige situatie, waarin nog alleen van indirecte agressie sprake is. Voor 'n grondige be spreking van het optreden van de links-radicale partijen Jegens Is raël en zijn bewoners is de tijd daar om nog niet rijp. Het wegvallen van de politieke strijdvragen met betrekking tot Viet nam, versnelt het ontstaan van het nieuwe front, waarbij Israël en de Joden in en buiten het beloofde land opnieuw aan de historisch overbe kende aanvallen zullen blootstaan Zij doen verstandig er zich niet al te veel van aan te trekken". De afwijzende houding van de Christelijk- Historische Unie ten aanzien van de kabinetsformatie in de stijl van mr. Burger heeft nogal aandacht getrokken. In een hoofdar tikel schrijft .Accent" o.m., „dat de christelijk- historische kiezer vier maanden geleden zijn stem uitdruk kelijk n i e t op de heer Tilanus heeft uitgebracht om verzekerd te zijn van de uitvoering van het program der progressieve drie, „Keerpunt 1972". Wie op 29 november van het vorige Jaar op de heer Tilanus stemde, deed dat omdat hij een zo groot mogelijk gedeelte van het christelijk-histori- sche program uitgevoerd wilde zien. En als lijsttrekker van de Christe lijk- Historische Unie heeft de heer Tilanus zijn kiezers verplicht naar een zo volledig mogelijke uitvoering van dat program te streven. Uit die verplichting heeft de heer Tilanus de consequenties getrokken. Kabinetsformateur Burger heeft hem en de twee andere confessionele lei ders, de heren Andriessen en Aantjes, zeer duidelijk laten weten dat er aan het program van de progressieve drie niet te sleutelen valt. Zeker niet op punten van enig wezenlijk belang. Dat program is naar het woord van de heer Burger „onaantastbaar". Dat betekent (hoe men daar ook omheen probeert te praten en met welk ne- gentiende-eeuws taalgebruik „ge dogen" men de kiezers ook op eer dwaalspoor tracht te brengen) dat de confessionelen een paar ministers mogen leveren en dat op die manier een zekere mate van parlementaire steun voor een kabinet- Den Uyl wordt gekocht. Maar meer ook niet. Onder welke schoonklinkende bena mingen men een dergelijke figuur ook voorstelt: de confessionelen zouden niet anders zijn dan goed betaalde uitvoerders van het pro gram „Keerpunt 1972". Wie dit pro gram uitgevoerd wil zien, heeft vier maanden geleden echter op de PvdA. D'66 of de PPR gestemd. Niet op de KVP, de AR of de CHU. Het is volkomen begrijpelijk dat in het for- matiespel- Burger de progressieve drie als parlementaire minderheid proberen een zo groot mogelijke steun te krijgen voor hun ongeschon den program. Daartegenover is het volstrekt normaal als de heer Tila nus weigert mee te werken aan de volledige uitvoering van een program dat het zijne niet is. Men mag dat van hem evenmin verlangen als men van de heer Den Uyl zou mogen eisen dat hij zou meewerken aan de onverkorte uitvoering van het chris- telijk-historische program met ter zijdestelling van „Keerpunt 1972". De Nijmeegse hoogleraar prof. mr. P. J. Duynstee noemde in „De Tele graaf" de CHU „thans de enige par tij, welke blijft handelen vanuit de geestesgesteldheid welke ten grond slag lag aan de kabinetten- De Quay, Marijnen, De Jong en Bies heuvel, en welke de continuïteit in de ontwikkeling overeind houdt. De vraag is hoe thans in de KVP en ARP de christen-democratische een wording zal worden beoordeeld. Zelfs in de visie van de zg. pro gressieve drie moet de houding van de CHU op prijs worden gesteld. Zij draagt immers bij tot grotere duide- lijheid en tot het bewerkstelligen van reële keuze-mogelijkheid voor de kiezers. Van KVP en ARP kan dit onmo gelijk worden gezegd: de witte- rand- constructie en de „gedogen"-con- structie zijn in de kern van de zaak strijdig met het streven naar staat kundige duidelijkheid en met de eis, dat politieke partijen met alle kracht dienen in te staan voor wat zij aan de kiezers beloofden. Wat Drs. A. D. W. Tilanus, frac tievoorzitter CHU in de Ticeede Kamer. KVP en ARP dan ook aan de kie zers beloofd hebben, het is niet een minderheidskabinet- Den Uyl. Naar mijn mening dient thans reeds, ongeacht de vraag hoe de kabinets formatie verlopen zal, gezocht te wor den naar een procedure om op prak tische manier de CHU te doen uit groeien tot een christen-democra tische partij, wel kin afwachting van de christen- democratische unie al die leden of kiezers van KVP en ARP zozeer zijn teleurgesteld dat zij voor het verovlg eik vertrouwen in deze partijen hebben verloren". Als men met mij van oordeel is, aldus prof. Duynstee tenslotte, „dat de CHU de aangewezen partij is om 't politiek tehuis te worden voor christen-democraten die hun ver trouwen in KVP en ARP door de gang van zaken na de verkiezingen hebben verloren, dan zouden zij zulks m.i. het beste aan de leider van de CH-fractie in de Tweede Kamer kunnen meedelen". Opnemen van brieven in De redactie behoudt zich deze rubriek behoeft niet te daarenboven het recht voor betekenen dat de redactie om bijdragen te weigeren dan het met de inhoud eens is. wel in te korten. k« ADVERTENTIE avond Jl. kwam mijn man stukje uit uw courant e Club van Slankblijvers. En et heel zacht uit te drukken, nogal boos, of liever gezegd, woedend over de domheid, nee het geschreven is. Maar ik het wel geschreven zijn emand, die nog nooit dik is ge en die niet weten kan wat voor llende dit probleem van duizen- lensen is. Ik wil u dan ook wel len, dat deze vervetting (die ge- door veel artsen al als een wordt erkend) lang niet altijd ADVERTENTIE een idee te geven: Houtrot tellen. Kieren afdichten tussen In en muur of langs de trap. uren en naden blijvend af ten, ook rondom cv-pijperu 'leuning muurvast zetten. Be- eparatie. Uitgesleten trap of "uitvlakken tot "nul" zonder kkeling. Dat zag u op de TV- ame! Van dik tot ragdun pla- ta. Tegels zetten op hout of inplaat of betonemaille of over tegels. Spaanplaat naadloos toen. Pleisterlaag repareren nuur of schoorsteen. Opnieuw en. Dakpan vastzetten. Stop- lijwerken. Betonnen ramen >n. Dunne plek in goot repa- l Lek balkon dichten. Latten fflmuur hechten, p gemakkelijker èn vlugger èn STOPPEN, AFDICHTEN, WEN, UITVLAKKEN, PLEIS- PLAMUREN EN HER- N met: PORTON, de in erland ontwikkelde één-com- dus een kant-en-klare, vulpasta met enorme ht aan èlk materiaal, of vochtig, binnen of buiten, aan glasl Blijvend thermoplas- en waterdicht. Krimpt niet, "let uit, scheurt niet, buig- en Tast. Onschadelijk voor de han- Iu de emmer onbeperkt houd- r> dus geen restenverlies. ligt aan snoepen en teveel eten. Daarom zal ik u mijn verhaal ver tellen om u de nood waarin vele dik ke mensen verkeren te laten begrij pen. Begint u niet te lachen want het is een heel ernstig probleem, dat door de slanke mensen wordt weggelachen. Ik was tot mijn 27ste Jaar zo slank als een den, om precies te zijn 55 ki lo bij een lengte van 1.60 m. In 1969 werd mijn eerste dochter geboren, en een Jaar later mijn tweede doch ter en sinds die tijd weeg ik 82% kilo. Ik heb niet veel gegeten tijdens geleerd mijn zwangerschappen, want daar voor ben ik in die tijd veel te ziek geweest. Ik heb sinds Juli 1970 van al les geprobeerd om mijn gewicht om laag te krijgen en dat lukte niet. Ik begon maatlijden over te slaan ver mageringspillen te slikken, een mas sagekussen heb ik gekocht en ik ging zoveel mogelijk fietsen en lo pen. Ten einde raad ben ik bij mijn huisarts geweest, maar ook de pil len die ik kreeg hielpen niet. In het begin ging ik nog gewoon bij ken nissen en familie op bezoek, maar de opmerkingen over mijn figuur en dergelijke, maakten dat ik nergens meer heen ging, en een enorm min derwaardigheidsgevoel kreeg. Naar buiten leek ik nog steeds de zelfde en ik lachte zelfs als er weer eens een nare opmerking gemaakt werd. Alleen mijn man wist dat ik als ik ergens vandaan kwam, huilde en da gen van streek was. Ik ging drinken en niet zo weinig. Omdat ik haast bij niemand meer kwam en mij vaak bij bezoek niet thuis hield hebben mijn man en ik dit voor de andere mensen verborgen kunnen houden. Toen kwam vorig Jaar september in "Een groot uur U" van Koos Poste- ma de "Club van Slankblijvers" op de t.v. en ik heb nog bijna een week gewacht om naar Den Haag te bel len om te vragen of ik bij hen op cursus mocht komen. In december jl. was er een plaatsje daar, tus sen mijn lotgenoten, die allemaal hun eigen ervaringen hebben en heb ik andere voedingsgewoonte aan te nemen. Ik ben sinds ik daar ben, 13 kilo afgevallen, ik weeg nu nog 69 kilo en ik wil mijn ge wicht terugbrengen tot 60 kilo. Ik weet nu dat het kan en dat het mij zal lukken. Ik verheug mij er nu op nieuwe zomerkleding te kopen iets wat ik vorig Jaar een ramp vond. Mijn huisarts is enthousiast over deze manier van afslanken. En daar om heb ik u mijn verhaal geschre ven omdat ik zeker weet, dat er ook in uw stad mensen wonen, die op het oog zo gezellig dik zijn en maar raak lijken te eten, maar die, net als ik tot december vorig Jaar, wan hopig zijn. Schrijft u daarom in het vervolg wat positiever over de Club van Slankblijvers. MEVR. M. C. KROON STUIVER Wijde Geldelozepad 10, Tel. 317868, Haarlem. 614e Staatsloterij 4 APRIL 1973 TWEEDE KLASSE Prijzen van f 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: 5 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 68 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 08 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 964 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 466 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 380 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 032 f 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 3138 een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 074611 f 2.000 is gevallen op het nummer: 053460 2.000 Is gevallen op het nummer: 083534 f 2.000 is gevallen op het nummer: 082598 f 2.000 is gevallen op het nummer: 073555* de prijs van f 5.000 is gevallen op het nummer: 038537 f 50.000 is gevallen op het nummer: 083061 een extra prijs van f 100.000 is gevallen in de serie T op het nummer: 092348 en een troostprijs van f 2.000 op nummer: 092348 van elk van de andere series. een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie M op het nummer: 094005* en een troostprijs van 2.000 op nummer: 094005* van elk van de andere series. attentie: op een met een gemerkt nummer is tevens een van de lagere prijzen gevallen. De heer Burger is nog niet veel verder met zijn kabinetsformatie. En die formatie is daarmee voor het be perkte politieke begrip van de "ge wone burger" wel stevig uit de hand gelopen. Allereerst rijst bij mij de vraag wat soonlijke pretenties, land en volk. Waar Zeeuw" een brochure: "Pleidooi voor hereeniging". De hoop was ge vestigd op de Jongeren. Dat zijn wij vandaag. Waarom was de hoop de christendemocratische groeperin- belangen gen nu eigenlijk gescheiden houdt, halen de christelijke partijen, met gevestigd op die Jongeren? Wel, Kuy- Want onze voormannen deden Overigens ontkomen wij, kiezers reeds in 1919 de evenmin aan onze verantwoordelijk heid, want wij hebben met elkander niet voor een voldoende meerderheid van stemmen gezorgd, hetzij naar de ene het''* naar de andere kant. Als "principieel AR." wil ik daarom 't de onderlinge verbrokkeling, de moed vandaan om het geheel of ten dele toch voor het zeggen te willen heb ben? Wij mogen om principiële redenen geen water in de wijn doen. Des- 50 Jaar later, nog die schotjesgeest? tijds schreef de Journalist B. C. Slig- Waarom geen "nationale christelij- gers van het christelijk dagblad "De wilde gemeenschap, een levend men- allen is de diepere eenheid-in-het-be- ginsel gebleven. De gewone gelovi ge burger van vandaag vraagt zich derhalve af: waarom dan nu. ruim per (AR) en De Savornin Lohman (CHU) waren oud. Maar sindsdien is er van die hereniging niet veel te recht gekomen. Onze vaderlandse maatschappij is niet een hoop zielen ergens op een stuk grond, maar een van God ge- HET EI VAN COLUMBUS Met belangstelling heb ik in uw blad het artikel gelezen over "Het ei van Columbus". Volgens mij kan dit "ei" alleen gevonden worden met medewerking van de PTT en de ge meente. Wanneer een willekeurig persoon in Leiden zo'n ei zou vinden, zou dit alleen maar een stink-ei kun nen zijn. Het geval is n.l. zo: Mijn vrouw en ik wonen in Leiden en be horen tot de z.g. bejaarden. Onze kinderen wonen verspreid over het gehele land. Ze zijn allen telefonisch aangesloten, doch kunnen ons niet telefonisch bereiken omdat wij, on danks herhaalde aanvragen, niet op het telefoonnet zijn aangesloten. Die aanvrage dateert reeds van anderhalf jaar geleden. Vorig jaar kreeg ik te horen, dat wij rond de jaarwisseling zouden worden aangesloten. Begin van dit jaar werd mij meegedeeld, dat er kabeltechnische moeilijkheden waren en dat ik nog maar even moest afwachten. Dat de bejaarden voorrang verdie nen bü aansluiting is een grote leu gen. De reclame van de telefoon dienst in pers en t.v. is een lachertje. Men kan niet eens z'n klanten be dienen. Daarbij komt nog dat de openbare telefooncellen dikwijls door vandalen vernield zijn. Ondanks de goede wil van anderen worden bejaarden door de PTT in een isolement geplaatst. J. P. Mank Oostdwarsgracht 9a, Leiden. De centrale voorlichtingsdienst van de PTT deelde desgevraagd mee, dat er geen voorrang wordt verleend hij de aanvrage van te lefoonaansluitingen bij bejaar den. Alleen als een medische ver klaring kan worden overlegd, is enige voorrang te verwachten. Men kon niet zeggen of er in de nabije toekomst wèl een derge lijke regeling tot stand zou ko men. '*Dat is een zaak voor de Tweede Kamer". selijk organisme. Wordt het dan niet tijd, dat het komt tot éér nationale christelijke politieke partij? Juist, om die levende gemeenschap beter te kunnen dienen! C. M. MIDDELKOOP Jacques Urlusplantsoen 147, Leiden. W.C. van Zwieten (66) overleden LEIDEN In stilte vond op Rhijn- hof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer W. C. van Zwieten (66), oud-chef van de afdeling bevolking, burgerlij ke stand en militaire zaken. De heer Van Zwieten, die in 1951 in deze functie werd benoemd en tot 1971 in gemeente-dienst was, werd indertijd op grond van zijn vele verdiensten benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Plezierritjes met gestolen benzine LEIDEN "Ik hoop nu maar dat een einde zal komen aan die wilde tijd en wat behoorlijker leven door u wordt geleid, "aldus de wens van de Haagse politierechter Jegens een 19-jarige loswerk man uit Leiden, die terecht stond wegens diefstal van benzine. „Een heel vervelende diefstal"-, aldus het oordeel van de Officier, want verdachte had niet alleen au to's weggenomen om daarmee ple zierritjes te maken, doch wanneer er benzine nodig was, dan werd die des nachts uit geparkeerde auto's gestolen. Daarin had ook een 20-Jarige ver huizer uit Leiden de hand gehad, zo dat ook hij terecht moest staan. De feiten waren in Katwijk gepleegd en onderweg werd het tweetal door de politie aangehouden. Men was nl. bezig de defecte auto van de los- werkman weg te slepen en daar stel de de politie zich van op de hoogte. De Officier wilde wel rekening houden met het nog blanco strafblad van verdachten maar kondigde aan, dat bij een volgende gelegenheid het op gevangenisstraf zal uitdraaien. Nu werd de eis voor de loswerk - msun 100 boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en voor de verhuizer 200 boete en eveneens twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf met een proef tijd van 2 Jaar. Het vonnis voor de eerste verdachte werd conform de eis en voor de verhuizer 150 boete plus de voorwaardelijke gevange nisstraf.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13