aktueel en prijsbewust snellezen bewust gekozen om de prijs 10.- 18r 22? 12? 16? Jongens die na de lagere school doorleren vooreen modern beroep. ASSISTENT Voordeliger per 2 2 2 voor 15" VROOM DREESMANN ^INSTITUUT RHETORICA Welke jongeman by de inkoop, facturering en magazy n-administratie Prettige werkkring verzekerd. Goed kunnen typen is ver eist. Enkele jaren MAVO- opleiding strekt tot aanbeve ling. Leeftyd ca. 17 tot 20 Jaar. Zo volledig mogelijke solli citaties met o.a. verlangd salaris te richten aan Postbus 69 te Leiden. Carrosseriefabriek Deckers B.V., Lammenschansweg 138, UVV-Ned. Ver. van Huisvrouwen houden op 10/11 april a.s. him Zomerkledingbeurs Inleveren: 10 apr. 14-16 en 19.30-21.30 uur (volgnummers vanaf 13 en 19 u.) Verkoop: 11 apr. 9.30-15 u. (volgnrs. vanaf 9 u) Uitsluitend dames-, kin- der-, tienerkleding (geen babykleding). Ouderwetse, versleten of vuile kleren worden geweigerd. Inl. op telefoonnrs. 31052, 31335, 62653 en 26505 (Leiden). UITZENDBUREAU 'de koning Eerste Hulp Bij Onderbezetting /Korevaarstraal 33 Heiden Telefoon 01710-31710 mabu GEMEENTE LEIDEN Agenda voor de open bare vergadering van de commissie voor de algemene en bestuuriy- ke aangelegenheden op dinsdag 3 april 1973 te 20.00 uur in kamer 234 van het Stadhuis. Pro cedure behandeling be groting 1974. Beschikbaarstelling kre dieten voor de aanschaf van een commandowa gen en een trekker manschappenwagen t.b.v. de Brandweer. Vendor shirt. Het eigen Gent's shirt. Een uit merk Vendor is uw garan tie voor stijl, kwaliteit en afwerking» Het materiaal: polyester/ katoen. Het dessin: American stripes. De kleuren: blauw/rood, blauw/geel en rood/zwart. Ma t enS-M-ML-L De prijs: Vroom Dreesmann's klassieke kollektie. Dit model is wat royaler gesneden. Het materiaal is 100% katoen, de kleuren: wit, beige, bleu, reseda, bruin en brique. Maten 37/43. Vendor shirt. In een zomers BB-ruitje. Het model is Amerikaans met z'n button-down, borstzak en borstlat. De kleuren zijn marine, rood, geel, bleu en oranje. Scrubbed denim jeans. Satin jeans. Ofwel een Blue denim jeans. Ofwel Ofwel geruwde denim zachte spijkerbroek, spijkerbroek. Kleuren: Heeft alles wat er op lichtbeige, groen, hoort: opgestikte bruin en blauw. zakken, uitlopende pijpen en snelle kleuren o.m. licht beige, zwart en groen. de spijkerbroek van het bekende model met uitlopende pijpen. Zware kwaliteit denim. Ongekend voordelige prijs: T-shirtHe hebben ze in alle kleuren en maten. Materiaal: 100% katoen. 8 Modekleuren. Van extra klein tot extra groot. Jongensshirt. Polyester/katoen, lange mouwen, ronde slippen. Een volwassen shirt voor kleine heren. Kies uit groen, rood, lichtmarine, geel en bruin. Maten 28/36. Hormaal 9,-. Er zijn momenten dat u opeens niet meer mee kunt praten. Omdat de kennis u ontbreekt. U zwijgt. Ten on rechte! Want u had 't kunnen weten. Als u er maar over had gelezen. Geen tijd, zegt u? Weet u dat u 3 tot 7 maal sneller kunt leren lezen? Door slechts uw natuurlijke lees- gave optimaal te ontwikkelen. Volg daarom de mondelinge kursus: geheugentraining Deze kursus is ontwikkeld voor iedereen die bij wil blijven, voor ieder die veel vakliteratuur, technische rap porten, kranten, maandbladen en zoveel andere dingen moet lezen. Welke opleiding u ook hebt, wij garanderen uw leessnelheid binnen twee maanden minstens te ver drievoudigen. Er zijn zelfs kursisten die na acht lessen 7 maal zo snel lezen met hetzelfde begrip als voorheen. Dit geeft een enorme tijdwinst. U bent dan in staat massa's leesstof op te nemen en mee te praten en te denken over de zaken die voor u (uw carrière en uw studie) van belang zijn. Eén dezer dagen start de kursus (8 wekelijkse lessen, 1 les per week) in onderstaande plaatsen. Vrijblijvende kennismaking Indien u voor deze kursus belangstelling hebt, dan nodigen wij u uit om één van onze informatiei-avonden bij te wonen in: Lelden, woensdag 4 en donderdag 5 april in Rest "Eigenzorg", Stationsweg 29 Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. _Het verplicht u tot niets. U kunt er alleen maar wijzer van" worden. DORDRECHT. BURG. DE RAADTSINGEL 21.TEL (01850) 37283 30388 Een beroep inde grafische industrie. De grafische industrie, dat zijn de bedrijven die zich bezighouden met drukken, met het maken van boeken, kranten, etiketten, affiches, enz. Dit beroep bijvoorbeeld. Het beroep van drukker. Heel belangrijk werk, vooral als er kleuren worden gebruikt. De drukker werkt tegenwoordig met moderne, snelle drukpersen. Hoe beter hij die apparatuur beheerst, hoe beter de kwaliteit van het drukwerk. Hij is een vakman die de grafische industrie hard nodig heeft. ErzijnweUO grafische beroepen. Er moet heel wat gebeuren eer de foto uit het toestel van de fotograaf tot een affiche is geworden. Eer het verhaal van de schrijver als een kleurige pocket in de boekwinkel ligt. Alles wat daartussen ligt, is het werk van de grafische industrie. Ieder stuk werk is in handen van groepjes vak mensen. Zetters, lithografen, chemigrafen, drukkers, boekbinders, en nog heel veel anderen. Waarom een grafisch beroep voor uw zoon? Omdat in die beroepen een goede toekomst zit. Er wordt tenslotte steeds meer drukwerk gemaakt. Grafische beroepen betalen goed. In het werk kun je veel plezier hebben. En j e kunt er verder in komen. Waarom doorleren? Omdat de toekomst vraagt om mensen die méér weten dan alleen van hun vak. Daarom krijgt een leerling van de grafische school eerst een algemene vorming. Talen, biologie, maatschappijleer, natuurkunde, enz. Daarna pas kiest hij voor een vakrichting waarop hij zich verder kan gaan toeleggen. Gratis boekje voor u en uwzoon. Uw zoon kan één van die mensen worden die in de grafische industrie een modern beroep uit oefenen. Via een 3-jarige opleiding aan een grafische school of aan een LTS met grafische afdeling. Voor elke aanleg is er wel een richting te vinden. Sommige zijn ook geschikt voor meisjes. Als u de bon invult, krijgt u een boekje thuisgestuurd met informatie over de grafische beroepen en de opleidingsmogelijkheden. U vindt er ook de adressen van de scholen waar u eens kunt gaan praten. Is de toekomst van uw kind niet belangrijk genoeg om dat boekje even aan te vragen? I1 Stuurt u het boekje naar: Adres Woonplaats:» In envelop zonder postzegel opsturen aan: De Nederlandse Grafische Bedrijven, Antwoord nummer 1951, Amsterdam. Voor rechtstreekse informaties; Technische School, afcL Grafische Technieken, Haagweg 4, Leiden, telefoon 01710-24931.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 18