eugdige Van der Smissen lopt overbelaste Vultink Er zit muziek in de fusie ,Voor Noordwijk is uitslag mogelijk maar een i nationale kampioenschap bandstoten Xerxes is een ploeg die Roodenburg bgt Zijl/LGB kan [asil weer in B-team 3 PAG 30 MAART 1973 ;EN# 'ER« 197! 196» •ekt 5RGEYK Hans Vultink zit min of meer in tijdnood, leren moest de groothandelaar in horeca-artikelen aantre- voor het jaarlijks nationaal kampioenschap bandstoten, aal in hotel De Gouden Leeuw in het Zuidbrabantse - >eyk. Volgende week wacht hem al het Europees kampioen- in een geheel ander spelsoort, het ankerkader 47/2 in ève, dat een week is vervroegd. Er zal dus veel van de entratie en de aanpassing van de crack uit Groenlo worden ergd. stoten verdedigt. Vultink vertegen woordigt een macht in dit moeilijke en subtiele spel. Hij 'heeft al Jaren de meeste nationale records in handen, behalve het serie-record, dat sinds 1967 nog altijd prijkt op naam van de legendarische Henk Scholte met 117, dat echter hoger ligt dan het Europese en wereldrecord, respectie velijk van Marty (102) en Ceulemons (97). Kienhuis 1966*ink zuchtend: „en dat nee- 1 gg] ze dan nog een hobby. Daar- ichten nog een hele reeks toer- onder meer het Europees loenschap vijfkamp, rond Pa- i (het Belgische) Deurne. Negen rrt duurt dat, ga Vultink hoefte zich echter in de eerste partij tegen de immer hyper nerveuze Mkimaarse kastelein Jaap geïnspireerd begon aan de in- Ligthart niet veel kopzorgen te ma- l4Qfi lende vierdaagse van Bergeyk, k®*1- Toen hij na zestien beurten 9vr- - de 200 als vanzelfsprekend rond had gemaakt, was Ligthart nog maar gevorderd tot 39 caramboles. Vultinik, nakaartend: „het ging eigenlijk onbegrijpelijk gemakke- 5PORTTOTO lijk". M HAAG De cijfers var •to no. 37 van afgelopen week- zijn: elnemers: 565.662. ito inleg: 1.306.211. jzenbedrag: 552.527.25. rste, 2e en 3e prijs Rekening Een verontschuldiging niet geheel zonder reden, zoals 's avonds laat zou blijken toen de debutant in deze spelsoort, de 18-jarige Christ van der Smissen, pas kortgeleden voor de premie tweede keer Europees juniorkampioen geworden, Vultink wachtte. Vultink st* a' kreeg de rekening gepresenteerd voor de te gladde start in de eerste ronde. LEIDEN Er zijn al vele ver gelijkingen getrokken. De ama- teurstrijd in de eerste klasse B werd door betrokkenen al eens een loterij genoemd (waarin je iedere wedstrijd opnieuw het win nende lot moet trekken) en de competitie werd ook al eens ge typeerd als een slagerij, waarin je er als ploeg maar voor moet zor gen uit de handen van de slager te blijven. Het zijn karakteristieken die erop moeten duiden dat het moeilijk voet ballen is in de afdeling waarin Roo denburg en UVS vertoeven. Zo moei lijk dat het door blessures geteister de UVS op een .gevaarlijke" plek op op de ranglijst terecht is geko men. En dat is dan een ranglijst waarop bijna alle ploegen op en neer gaan als een jo-jo in de handen officiële waarschuwingen lopen. Hoe gehandicapt de ploeg zondag ook zal zijn, UVS kan zich niet meer ver oorloven puntenverlies te lijden. We zijn ons er terdege van bewust dat we niet meer kunnen verliezen." weet secretaris Polane. „We zijn er in ie der geval op uit om ons te handha ven. Dat moet te versieren zijn met nog twee thuiswedstrijden. <De Mus- schen, DRL) en één uitwedstrijd iCVV) in het verschiet. Tegen De Musschen moet er in ieder geval met volledige inzet worden gevoetbald We moeten koste wat het koste niet ver der achterop raken, al moet dat na tuurlijk niet negatief worden uitge legd". Tips Xerx es-Rood en burg 3, UVS-De Musschen 1. VUC-Lugdunum 3. LFC -TOGB 1, Bodegraven-ADS 3. Alitor -UDO 3. Concordia-Van Nispen 2, Randstad Sport-SJC 3, WSB-War- het grillige lot. Er 2ijn maar munda 3 Hillegom-Forèholte 2, VTL een paar clubs die constant blijven meedraaien. Tot die teams behoort Roodenburg, dat zich bijna onge merkt de rol van Jager op koploper Gouda heeft aangemeten. Tot op één -Rijpwetering 3 Alphen-Kranenburg 1 SMV-ESTO 2. SJZ-GSV 1. BGC Ploreaoit-Nieuwerkerk 2. Afdeling. Eerste klasse. St. Bern ar- dus-DOSR 3, Wet. Boys-A'lp. Boys 1, punt zijn de Leidse Noordbewoners mmO-SVLV 3. Oranje Groen de lijsttrekker inmiddels genaderd, zondag moet de Smits-formatie gaan tonen klaar te zijn voor de eind sprint. Roodenburg voelt zich sterk; kijkt ook optimistisoh uit naar de confrontatie met het wisselvallige Xerxes. „Die ploeg ligt ons wel," blikte cen trum-verdediger Car Pennenburg al éerder deze week vooruit. Xerx es heeft tenminste een goed vlak veld. Een egaal veld, waarop je kunt com bineren. Dat gaat bij bijvoorbeeld DRL, De Musschen en op Noord niet zo gemakkelijk". En Rooden burg is to. de combinatie— gekoppeld Stompwijkse Boys 2, Alphia-LDWS 2. kampioen worden w_LEIDEN Morgenavond speelt De de uitval het sterkst. Vraag Zijl/LGB tegen GZC uit Gouda dat al die amateurs die zich de tanden al stuk beten op de speelwijze van de Noordploeg, die om het systeem intens verguisd, of he melhoog wordt bewonderd. Nijmegenaar Willy Steures in zijn partij tegen Ben Velthuis. komen. Hij miste de eenvoudigste 5.40; Willy Steures (Nijmegen) 186 Handicaps 12.557.40 ontvangen, eede prijs: 281 winnaars, die olom 491.50 ontvangen, rde prijs: 4134 winnaars, die olom 33.40 ontvanen. premie ten bedrage vaai brn stoten en poedelde onder niet 37 22 5.02; Jean Bessems (Cadier J8.131.82 wordt het minder dan vijf keer achtereen. Op Van der Smissen, die al had ge- deze wijze kon de jongeling uit St. waarschuwe dat hij tijdens de trai- Wiliebrord zijn explosie rustig af- ntog 'n partij in slechts 9 beurten ronden, hetgen hij deed had uitgemaakt gaf zijn befaamde te- zeventien beurten (dus Keer) 200 37 32 5.40; Piet Dekker (Dodewaard) 200 37 41 5.40; Jaap Ligthart (Alkmaar) 39 16 18 2.43; slechts Hans Vultink (Groenlo) 200 16 67 12.50; Christ van der Smissen (St. Smissen 200 17 44 11.76; Vultink 52 17 18 3.05; De Kleine 200 24 64 8.33; Ligthart 100 24 29 4.16. Stand 1. De Kleine 4 64 8.81; 2. Bessems 3 39 6.89; 3. V. d. Smissen 2 44 8.82; Rerwijl Roodenburg vaak 't winnende lot rtekt, moet UVS langzamerhand wel erg goed uit gaan kijken niet in haaiden van de slager te vallen. De sLijtage-slag heeft het mes al gezet in de seleotiegroep, waaruit de ge blesseerde Verver en Van de Bog aart ver- genstander in het begin van de par- meer dan Vultink 's middags). De Wiliebrord) 153 23 23 6.65; Henk de van de redlametenmijn tij een mentale opdoffer met 81 ca- volkomen aangeslagen Vultink kwam Kleine (Mierlohout) 200 23 31 8.69. i 41 4.94; 8. Ligthart 0 29 3.47. sdag 18 april 1973 bij loting ramboles in slechts drie beurten (44- niet verder dan 52. Stroef 4. Vultink 2 67 7.63;5. Steures 2 28 ad voortijdig zijn verdwenen 5.43;6. Velthuis 2 38 4.75; 7. Dekker gendijk en Rol hebben (resp. uit de duels tegen Gouda en Unitas) nog Er gebeurden op deze eerste dag trouwens meer vreemde dtogen. Zo moest Willy Steures vorig jaar tweede achter Vultink, maar met vier punten achterstand verrassend mij inderdaad kunnen dwingen om capituleren tegen de boomlange Ben Tweede ronde: Velthuis 76 21 11 3.61; Bessems 200 21 39 9.52; Dekker 151 34 17 4.44; Steures 200 34 28 5.88; Van der ADVERTENTIE in de thuiswedstrijd met 9—7 door het Leidse waterpolo-team werd ver slagen. Tegen GZC kan het gepromo veerde De Zijl/LGB ook de titel bin nenhalen. De Zyi/LGB moet dan winnen en DJK moet dan een pint verliezen. De wedstrijd De zyi/LGB- GZC begiut om 18.15 uur in het zwembad De Does In Leiderdorp. Voetbal Gistermorgen is op de nieuwe Poolse aanwinst van de Bredase eredivisieclub NAC gearri veerd. Het is de dertigjarige linker spits Yersey Musialek, die tien Jaar voor Gornik en daarna twee jaar voor Szom Biersky heeft gespeeld. nog l Jaar te blijven. Maar ik ge- een topwedstrijd. „Maar deze loof niet dat ze dat zullen doen. in Want ik wil na vijf Jaar buitenland maal (in 1971) met slechts gering sta ik bij Feyenoord B-elftal", grinnikte de Oosten- één seizoen Schalke, vier Jaar Feyenoord weer echt naar huis. En mijn vrouw en kinderen, die al een paar maanden in Wenen zitten, blijven er ook beslist wonen. Wat er ook gebeurt". Wordt het dus Austria Klagenfurt voor je? De man die in Oostenrijk met open armen zal worden ontvangen: „Ik heb er géén voorlopig contract ge- Uitslagen tekend, maar wel de toezegging ge lijk, mijn contract loopt nog tot had dat ik er het volgend seizoen aid jaar juni en Feyenoord zou kan voetballen". op de vlucht terug naar Neder- „Happel had al voor de inter- gesteld: hoe Je ook speelt, het It volgende keer weer de B- dit niet bijzonder frustrerend? uitblinker in het Prater-sta- „Ach, vroeger had ik me er erg l over gemaakt. Nu niet meer. het hoofdstuk Feyenoord is mij in feite al afgesloten. Na- Een andere schok was de stroeve start en remise van Jean Bessems de laatste jaren steeds derde tegen debutant Piet Dekker. 's Avonds herstelde Bessems zich redelijk tegen Velthuis in 21 beurten: 200-76. Quick Boys kan beslissende rol spelen Theoretisch o Noordwijk morgen reeds het kam- sohorate Leo Pluimgraaff, die boven- pioenschap opeisen. Het op één punt dien vorige week donderdag nog de wtfteroar ook zatodag nog de ge- Na die snelle eerste treffer geloofden T 01 j de spelers niet meer in zichzelf. Onzekerheid bestaat nog over het ie- enkel verzwikte, maar hebben tegen meespelen van Nico Jodan Boys met een sprekende 3—0 Maup Spaargaren. V 'd Lkl overwinning op Jodan Boys overdui- kelt met een knieblessure afstand volgende SHO moet lijk naar het sterke Heerjansdam t1; het op de derde plaats staande Ko- zakken Boys ontvangt in Werken- delljk aangetoond in mentaal opzicht moedelijworden^er^ance^1 dcnr dam het diiirieiiik in de lift -r'rt,ten^e ,iu UJ\ w°Ta?a vervangen door dam het duidelijk in de lift zittende gegroeid te zijn. Quick Boys kan dan Piet Quick Boys. De Katwijkers missen d. Heide; Spaargaren liep Tafeltennisclub Oegstgeest: twee promoties op rij OEGSTGEEST In de fusie zat muziek. Binnen een Jaar nadat de tafeltennisverenigin gen Den Burcht (Leiden) en Orpheus (Oegstgeest) besloten voortaan gezamenlijk door het leven te gaan, kon al worden teruggeblikt op een tweetal op merkelijke successen. Nog in Door Paul de Tombe de wittebroodsweken van het club-huwelijk, waardoor het fu- sieprodukt getooid werd met de familie-naam Sportclub Oegst geest, toonde de nieuwe combi natie onweerstaanbaar veel vi riliteit. Resultaat daarvan: bin nen één seizoen werden twee promoties ter wereld geholpen. Van de eerste klasse district Den Haag glipte de sportclub via de landelijke overgangs klasse naar de promotie hoofd klasse. Voorwaar geen gekke produktie in zo'n korte periode. De basis voor die produktiviteit was echter al voor het samen gaan gelegd, reden waarom de fusie als een „must" kon wor den gezien. T oekomst Wim van der Zijden, oud voorzitter van Den Burcht en nu optredend in die functie bij de nieuwe vereniging, schaamt zich daar in het geheel niet voor. Hij belijdt: "Den Burcht had geen toekomst meer, Or pheus had alléén maar toe komst". Een uitspraak die om een nadere uitleg schreeuwt. Van der Zijden verduidelijkt dan ook: "Den Burcht was een vereniging met alleen senioren teams; Orpheus speelde alleen met Junioren. Om de betere mo gelijkheden zijn we gefuseerd; we zijn daarbij tevens opge gaan in de grote sportclub nog bestaat uit een voetbal - een volleybal-en een badmin tonvereniging) Het heeft gehol pen. Orpheus had goede Jonge spelers die als ze senior wer den, naar een andere vereni ging moesten of moesten op- routiniers. Het samengaan houden, Den Burcht leverde de bleek een succes. Vooral omdat er onmiddellijk al een goede verstandhouding was tussen Ot to Verkerk (40 Jaar) Micky Thung (15) en Jaap Polak (16). Het is ons honderd procent meegevallen dat ze al zo snel aan elkaar gewend waren." De harmonie werd ook in de lagere teams niet verstoord, waarvan nog meer Van der Zij den-uitspraken kunnen getui gen. "Het tweede team speelt een beslissingsduel om het kam pioenschap, team vijf - waarin hij zelf speelt - is al kampioen en het tweede Juniorenteam heeft de titel ook al te pakken." Waaruit moge blijken dat er een duidelijke behoefte was aan de fusie, die vorig Jaar Juni zijn beslag kreeg. Den Burcht lonkte al geruime tijd naar een partner, maar kon vooralsnog geen geschikte gezel vinden ("We vonden het zonde om het eerste klasserschap prijs te ge ven, dus we moesten wel op zoek, want we hadden geen goede eerste klasse-spelers meer") Totdat de 'ware Jacob* op een presenteer-blaadje werd aangeboden. Via de bekende Hpt team van Sportclub Oegstgeest: v.l.n.r. Jaap Polak, Micky Thung en Otto Verkerk. zaalvoetbalscheidsrechter Plet de Raadt - vroeger zelf speler van Den Burcht - werd het con tact met Orpheus gelegd. De onderhandelingen waren ver volgens snel rond en op 1 Juni 1972 klonk het Jawoord uit de mond van de 57 leden. Het on geveer 25 Jaar oude Den Burcht heeft van het samengaan met het aanmerkelijk Jongere Or pheus (Van der Zijden: "die vereniging bestond zo'n Jaar of vier, vijf") nog lang geen spijt. Waarom ook: in de fusie zit duidelijk toekomstmuziek. Orpheus was in de Griekse my thologie niet voor niets een be roemde zanger en citer-speler, die de mensen in zijn ban hield met wat hij voortbracht... dus nog, hoewel het zelf geen belang afgelopen zaterdai tegen Heerjans- meer bij de competitie heeft, een be- dam een officiële waarschuwing op slissende ral spelen in de kamploens- kvvr. race. Scheldende trainer Leo Halkes .^1 /„S heeft overigens meeer belang bij de o. 7warl Boys-Quick Boys hekcrsfcni 1d -n^rc 1 Wit 28-Ter Leede 1; Rijns- bekerstrijd. waarin Quick Boys zich al drie ronden heeft weten te hand haven: „Ik ben erg eerzuchtig. Van- Rijns- burgse Boys-CSDV 2; SIZO-PSZ 1; RCL-Veluwse Boys 1; Katwijk - SVOW 1; Sportver. '35-TAVV 1; daar dat ik de bekercompetitie een Oeest' t Can^ Y- prachtige gelegenheid vind om nog LÏÜLB^*' iets te bereiken bij Quick Boys". ATC ^Monster-Zwammerdam 3; Afdeling LeidenWoubrugge-Ha- zersw. boys 1; Leiden-VWS 3; Ka- zandse Sportvereniging eindelijk gia-MVKV 3; Randstad Sport-VVSB weer eens compleet aan te treden. ^WS-Valken '68 1. Jaap van Kestaren en Rudl Brö- ring zijn de afgelopen dagen onder behandeling geweest bij Salo Mul ler en d> ekans op een rentree stel lig niet denkbeeldig. Bovendien valt de enkelblessure van Gerard Duin dam, afgelopen zaterdag opgelopen tegen Zwart Wit *28 alleszins mee. Een voorspoedig verlopend genezings proces is uitermate belangrijk met het oog op de ontmoeting tegen de 's Gravenzandse SV. Het eerste tref fen, welliclht 'het slechtste van Noord wijk in deze competitie, eindigde in een 20 overwinning voor de West landers. Over de return zegt Noord- wijktrainer Harie v d. Horst: "Er is maar één uitslag mogelijk. Wij moeten winnen. Wij kunnen ons niet de geringste misstap veroorloven. Daarom zullen we uiterst aanvallend spelen, 's Gravenzandse SV onder schat ik niet. De ploeg is weliswaar geen hoogvlieger, maar kan wel vrijuit spelen nu zij veilig in de mid denmoot staat". Het sein staat daarentegen nog al tijd op onveilig voor Ter Leede. De even zware als onverwachte 51 ne derlaag tegen Heerjansdam afgelopen zaterdag riep herinneringen op aan het nog blamerender resultaat (05) tegen Zwart Wit '28, de tegenstander vaai morgen. Elf tal begeleider Bloe- mendaal over de eerste wedstrijd tegen de Rotterdammers: „Ter Lee de heeft zich toen een positie aan gemeten, waarin het tegen Zwart Wit zonder meer aanvallend dacht te kunnen voetballen. Daar is de ploeg wel even van terug gekomen, we hebben ons lesje wel geleerd. Dat wij van Heerjansdam zo'n dreun kre gen was dan ook een grote verras sing. We hadden zeker verwacht een gelijk spelletje te kunnen i Jaap van K ester en ivellicht terug in team

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 19