BURGER WIL OPHELDERING ijnmond een mislukking oe beoordeelt KVP-fractie eventueel kabinet-Den Uyl? iT Zware bewaking Psychiater tijdens proces: 'Apotheker hield veel van nicht' College van bestuur lijnrecht tegenover Daudt en medewerkers voor zware jongens lurgemeester Thomassen: jflERDAG 29 MAART 1973 BINNENLAND HAAG Formateur Burger overweegt KVP-frac- ider Andriessen opheldering te vragen over het stand van een „overtuigende meerderheid" van de KVP- itie in de Tweede Kamer, dat zij de daden van een kabi- Den Uyl zakelijk zal beoordelen. fractievoorzitters van PvdA, ben zij zich beraden over de situatie en PPR hebben gisteravond in die is ontstaan nu een ruime meer- perklaring geconstateerd „dat de derheid in de AR-tweede-kamerfractie Iheid om een kabinet-Den Uyl zich heeft uitgesproken tegen het tot jjk te beoordelen moet inhouden stand komen van een kabinet-Den et enige kabinet dat thans blijk- Uyl. Pas als Burger hen zou vragen de finitief te beslissen over toetreding tot een kabinet-Den Uyü zouden Boersma en De Gaay Fortman be- eve drie in staat worden ge- kend willen maken wat zij doen. In een behoorlijk stuk van him re- politiek Den Haag houdt men er re kening mee, dat Boersma wel en De Gaay Fortman wellicht niet minister in een kabinet-Den Uyl zou willen worden. mogelijk is ook voldoende levens- wordt geboden", de term „voldoende levens- wordt bedoeld, dat de pro- ikkoord te verwezenlijken. PvdA- eleider Den Uyl zei, dat hij r" was gestemd over de KVP nu jartij na vier maanden kabinets- nog steeds niet wil zeggen wat Uyl vond het standpunt van de laat een kabinet-Den Uyl maar dan zullen we wel zien welke [ammapunten we wèl en welke zullen accepteren, al te ma- Ook formateur Burger wil weten aan toe is. Hij meent, dat ja beginsel weinig zin heeft een iet-Den Uyl te laten optreden in etenschap, dat er „weinig of niets geren valt". ^-fractieleider Andriessen liet Kamerleden zoeken hulp voor Co-op DEN HAAG De tweede kamer- en enig genoegen te beleven aan leden De Ruiter, Van den Doel en erwarrlng in progressieve kring Wieldraaijer (allen PvdA) hebben minister Boersma van Sociale Zaken en minister Laaigman van Econo- te helpen oplossing voor Co-op Nederland. Volgens de drie moet in eerste in stantie getracht worden de werkge- ministers-kandidaten Boersma legenheid te behouden voor dit be- Gaay Fortman sr. hebben tot drijf. Daarnaast moet rekening wor- i de avond vergaderd met AR- den gehouden met het feit dat door ieleider Aantjes. Gedrieën heb- een eventueel wegvallen van de Co-op meelfabrieken een monopolie ontstaat in de Nederlandse meel- sector voor de Meneba, de meelfa brieken Nederlandse bakkerijen. Ook de mogelijkheid van over heidssteun voor het in slechte finan ciële positie verkerende bedrijf Co-op moet volgens de drie kamerleden worden bekeken. het KVP-standpunt. Hij vindt, PvdA, D'66 en PPR de moeilijk- zichzelf hebben te wij ten, misohe Zaken gevraagd c it zij op last van hun partij- bij het zoeken naar ressen niet over een regerings- imma mogen onderhandelen, door formateur Burger aange- of. Baerends ngezocht als recteur Max lanck-instituut ÏONINGEN (ANP) De Gro- r hoogleraar in de ethologie G. P. Baerends, is aangezocht opvolger van de wereldbekende bioloog prof. dr. Konrad Lo- z, Voor de functie van direc- van het Max Planck-Institut bij ichen. Prof. Loreratz zal in no- ber zijn werk neerleggen wegens bereiken van de 70-iario-e lepf. «mi uc s heeft neer oeen dat z^n 2011 kunnen Overlijden. Hij had maar één gedachte: „Ze moet bij me terugkomen". Deze con- fee op hit teeto mn~de "ge- S'chiateI' |es Prof. Barends heeft nog geen ising genomen, of. Baerends geldt als pegels van dieren. Hu werlcte Prof- f- )"lokter I™** de onlangs in circutatie ™°r de Utrechtse rechtbank tegen Plokker lachte firm van Bert Haanstra d« Rotterdamse apotheker W. H. L. Prof Baerends we«ens poging tot moord. Glashelder kwam vertelde dat het meisje haar oom met "papa" aansprak? Het bleef on duidelijk: Even onduidelijk bleef ook of de apotheker, die gebakjes met vergif aan zijn nichtje had gestuurd, al of niet toerekeningsvatbaar was. Prof. tot de conclusie geko- dat de man volledig toereken- voegde hij er aan toe: „Ik wil hem niet ontoerekenbaar De 28-jarige Henk Verbeek uit het Overijsselse Hengelo heeft gisteren het Nederlands record "parachutespringen pen- dag" verbeterd. Al heel vroeg gistermorgen steeg Henk op en met de regelmaat van de klok maakte hij zijn sprongen. Rond elf uur 's ochtends had hij al de 24ste sprong achter de rug waarmee hij het re cord had gebroken. Hij dacht echter niet aan opgeven. Pas toen er tachtig sprongen ge turfd waren vond hij het welletjes. Op de foto links: Gerrie Verbeek, rechts: Henk Verbeek. "Wanneer men met zijn geweten weigert het werk te richten waartoe men verplicht is, probleem Ab Courant de verhouding met zijn nicht veel verklaren om te voorkomen dat hij voor de apotheker betekende. Het tbr zal krijgen. Bovendien pmiddelen maakt in boratorium )EST De politie in Soest heeft mannen gearresteerd die in een ratorium pepmiddelen, vooral Kammen, maakten. Het drietal ook betrokken bij een „pepmid- nfabriekje", dat in februari werd ekt. schoonmaker van het bedrijfje, flessen en jerrycans met vloei- lea had gezien, vertrouwde de belde de politie, arrestanten zijn een 25-jarige •genwoordiger uit Ermelo, een 28- chemicus uit Bussum en een ffige handelaar uit Amersfoort, buren, naast het laboratorium in it, hadden wel vaak vreemde tjes geroken, maar daar nooit iets ter gezocht. Een vrouw zei zelfs, karakter deze verhouding bleef beledigend voor hem zijn". echter een mysterie. Was het erotische liefdesrelatie? „Beslist niet" meende prof. Plokker, „de erotiek speelde geen belangrijke rol in zijn leven". Waarom sprak de officier dan van een „bepaald niet vaderlijke verhou ding", terwijl een andere psychiater Het meisje dat een jarenlange ver houding met haar oom had, verbrak in september '71 de verhouding. De apotheker stuurde haar daarna o.a. gebakjes, waarin vergif zat. Het meisje werd ziek, werd dat zij vergiftigd was. Het pro ces werd vandaag voortgezet. mag weer naar Griekenland AMSTTERDAM (ANP) In een geding voor het ambtenarengerecht in Amsterdam hebben prof. dr. H. Daudt en vijf wetenschappelijke me dewerkers aan het Instituut voor van het allerhoogste gewicht", aldus Wetenschap der Politicologie van de dr. Van der Horst. "Als men dan universiteit van Amsterdam gisteren wordt uitgenodigd voor een gesprek geëist dat het dienstbevel van het en men laat weten, de één dat ntj college van bestuur nietig wordt ver- een reeds eerder gemaakte afspraak klaard. Het college gaf op 6 februa- eld6rs heeft, de ander dat hij een ri dienstbevel dat prof. Daudt en de afspraak heeft met de dokter en de politicologen hun op 28 december derde dat hij door privé-omstandig- neergelegde onderwijstaak zouden heden is verhinderd, zonder dat hervatten. Reden voor de staking daarbij zelfs c maar een poging AMSTERDAM 'n kordon politie mannen bewaakte gisteren het Am sterdamse paleis van justitie toen daar een uit vijf Italianen en een Griek bestaande roversbende werd berecht. Zij stonden paraat om een eventuele bevrijdingspoging door andere zware jongens neer te slaan. De zes die binnen voor het hekje kwamen lieten al eerder blijken, dat zij wel zo zwaar, maar zeker niet zo eerlijk als het door hen begeerde goud zijn. Gangsterleider Franco de C. (29) was begin vorig Jaar in Rome uit de cel ontsnapt waar hij acht jaar uitzat wegens medeplich tigheid aan moord bij een roofover val. De bende stond terecht voor drie gewapende bankovervallen, twee in Amsterdam en een in Utrecht, waarbij honderdduizenden guldens werden buit gemaakt. De meeste van de gangsters werden gepakt bij de spectaculaire overval 6 september vorig jaar op het filiaal van de Amro-bank aan het Valeriusplein in Amsterdam. Bij de achtervolging door de politie, eerst in auto's en later lopend, kwam het tot een re gelrechte wildwest-schietpartij. Twee Italianen werden daarbij door politiekogels gewond. Een van hen, Gaitano V. (22) loopt nog op kruk ken en werd daarom in de recht zaal niet geboeid, evenmin trouwens als het liefje van de gangsterleider. Renate M. (19), die toen in de vluchtauto zat. Franco werden ook nog twee bero vingen ten laste gelegd: hij zou voor 160.000 aan juwelen hebben gegapt bij een Amsterdamse Juwe lier en zou met een vriend de Rot terdamse wisselloper W. H. Riem slag (67) van twaalf mille hebben beroofd. Hij had dit eerder keurig bekend, maar herinnerde er zich nu helaas niets meer van De heer Riemslag herkende Franco echter duidelijk als de man die hem op 18 juli een klap op z'n hoofd gaf en de geldtas weggriste. De Griek Ilias R. (33) probeerde de rechtbank wijs te maken, dat het geld dat hij bij elkaar roofde voor een „goed doel" was bestemd; de Griekse verzetsbeweging. Op vragen van president mr. M. Knap kon hij echter geen enkel geval noemen waarbij hij het oneerlijk verkregen geld niet zelf had opgemaakt. Roberto S. (23) en Luigi L. (23) hadden hem bijgestaan toen hij met een stengun in de hand de Utrechtse Amro-bank veertig mille beroep op lichter maakte. Zijn deel van de buit vond Ilias echter te gering om de Griekse verzetsstrijders te SCHIPHOL ontdekt j°urnaUst. Courant, die door de in december in de subfacul teitsraad politicologie aanvaarde hervorming van het onderwijs in vakgroepen, waardoor studenten in verschillende richtingen binnen de De Nederlandse polïticologote zullen kunnen afstude- Nederland wil „Interpol" voor natuurbehoud Griekse regering over de grens is ge zet, mag over een maand Griekenland weer binnenkomen. Courant, die gistermiddag op Schip- {ast hol arriveerde, vindt het „een vreem- „Ik ben wèl land uit gezet", vertelde hij. „Ik heb gelijke coöperatie kunnen native nog een ge^ek gAad met de minis- WENEN (ANP) De Nederland se regering heeft bij de lidstaten van de Raad van Europa aangedrongen op grote samenwerking binnen het wetenschappelijk onderzoek op het gebied van natuurbehoud en natuur beheer. Zij zal, zonder daarvoor een nieuwe organisatie te stichten, aanvullen en Ook zouden de werelschapsbeoefe- naars op een onafhankelijk interna tionaal niveau regering moeten ad viseren over onderzoeks- en beledds- Staatsseoretaris H. J. L. Voi van Cultuur, Recreatie en M schappelijk Werk ontvouwde graag zien dat deskundigen uit de gedachten gisteren in Wenen tijdens lol waarde dat ik me, "netjes" zal ge dragen. Hij verstaat daaronder, dat ik wel kritisch mag blijven schrijven, maar dat ik geen politieke vergade ringen mag leiden of beleggen tegen Griekenland. Dat heb ik nooit ge daan en ik zal het nooit doen", aldus Ab de openingszitting van de conferen- Volgens Daudt en de zijnen heeft de subfaculteitsraad de wetenschap pelijke vrijheid en autonomie aange- de hoogleraar en docent in hun leeropdracht. Uit gewetensnood ;t het zeggen zij hiun werk te hebben neer gelegd en ook omdat de laatste tijd "de rust en de redelijke mate van zekerheid die voor het geven van wetenschappelijk onderwijs noodza kelijk zijn ontbrak". "Alle overleg procedures vonden niet plaats in een sfeer van redelijk, op een goede we tenschapsbeoefening gericht overleg, maar stonden in het teken van vijandigheid, argwaan en verdacht making". Namens het college van bestuur betoogde dr. Th. A. M. van der Horst uit Den Haag dat het college niet verder is gegaan "dan van de kla- wordt gedaan om het urgente soluut onvermijdelijke van die af spraken duidelijk te maken, dan geeft men uiteraard de wederpartij wel de indruk dat men, wanneer het er op een bepaald moment op aan komt. het voorgestelde gesprek over de probleemsituatie niet hoger rang schikt dan besognes van alledag". ?^de sturen! Morgen worden het requisitor en de pleidooien gehouden. Beroepin^swerk Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Marssum K. van de Sloot te Oudkerk-Roodkerk Geref. Kerken Beroepen te Zaandam J. van de Brink te Laren. Geref. Kerken (Vrijgem.) Beroepen te Pieterburen-Baflo J. Kruidhof, kandidaat te Zwolle. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Berk P. Beekhuis te Noordeloos. ADVERTENTIE tie inzake het naibuurlijk milieu die zijn zoontje zijn er nog. „Vooral na gers te verlangen dat zij deden wat i(j de laatste tijd door die lucht- de marnier waarop b.v. de politie e itukken beter kon slapen. menwerkt dn Interpol in een der- ropai mijn laatse ervaringen daar", zei hun plicht was' Courant, „wil ik alles wat daar ge- weer erop dat beurt tot het einde toe meemaken." OTTERDAM (ANP) Rijnmond kan nog komen met een a mislukking gebleken. Het ge- deel over Rijnmond na kan niet model staan voor an- teleurstellende praktijk", delen van Nederland. Uit de te- Hellende praktijk zal men lering trekken. Zo staat de burge ster van Rotterdam, de heer W. De burgemeester voerde de mis- mond de lukking terug op twee factoren: de gebreken van de wet en het falen leden van het dagelijks die volgens hem serieus en bekwaam aan de verbetering van de Rijn mondwat werkte. De burgemeester beval gisteravond het be- aan, dat die mensen op de kandi datenlijsten voor de Rjjnmondraad anderzijds het bestuur van worden geplaatst die ook voorkomen ruim 7 jaar bestuur hebben het bestuurlijke kli maat volgens hem weinig goed ge daan. „Als enerzijds de wet Rijn- coördinatie draagt oassen, tegenover het openbaar van het bestuur. De wet heeft Rijn- Rijnmond zich veroorlooft openlijke op de lijsten voor de gemeenteraden, lam Rijnmond zoals het nu mond te geringe bevoegdheden ge- acties tegen Rotterdam te voeren De gecommitteerden van Rijnmond ttioneert Om uit de impasse te geven. Coördinatie van het beleid (o.w. wat betreft bouwen in Hoog- moeten worden gerecruteerd uit de en beveelt hij aan: integratie van de gemeentebesturen is in de vliet, de Willems- en Botlektunnel wethouders van de gemeenten. Dr. Van der Horst ambtenaar nog geen stakingsrecht heeft. "Het feit dat momenteel op hoog niveau de staatscommissie Toxopeus onder andere de kwestie van het stakings recht der ambtenaren in discussie is, doet hier niets aan af". ['Eigen wensen zijn geen geldend recht. Nu prof. Daudt en de zijnen een formeel twistgeding hebben aangespannen zijn zij het die bewerken dat nu ook het formeeLgeldende reoht moet worden toegepast". Is reclame voor abortus terecht Rijnmond en de gemeenten tot ogen 1 1 de heer Thomassen het Metro-beleid) nu reeds gelijk bij afwezigheid van vertegen- gen over Rotterdamse aangelegen- het stadsgewest het zwaarst weegt, stadsgewest, :n kan worden. ^omassen zei dit gisteravond tij de openbare jaarvergadering de kieskring Rijnmond van de van de bevoegdheden van de Arbeid in Rhoon. woordlgers van de betrokken ge meenten in Rijnmond zelf. Misverstanden over de grenzen Rijnmond, DEN HAAG Het tweede kamer lid Krosse (KVP) wil van minister Stuyt van Volksgezondheid weten of heden beantwoordt zonder overleg, dient als krachtcentrum te worden hij het Juist acht dat een arts van veilig gesteld. Rijnmond i NVSH-klinlek in Den Haag in tijd van de commissie-lange termijn, Amsterdam?" op het goede spoor met zijn voorstel een Duits geïllustreerd blad heeft ge- het gewest Groot-Rotterdam te noe- zegd dat Westduitse vrouwen zich bij men. Wie zou ooit rondom het IJ hem kunnen laten aborteren als zij iets anders verwachten dan Groot- 614e Staatsloterij 28 MAART 1973 EERSTE KLASSE Prijzen van f 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 5 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 29 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 88 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 357 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 367 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 803 f 400 zijn gevallen Op nummers eindigende op: 876 f 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4664 f 2.000 is gevallen op het nummer: f 2.000 is gevallen op het nummer: f 2.000 is gevallen op het nummer: f 2.000 is gevallen op het nummer: f 2.000 is gevallen op het nummer: de prijs van f 5.000 is gevallen op het nummer: f 25.000 is gevallen op het nummer: een extra prijs van f 50.000 is gevallen in de serie R op het nummer: en een troostprijs van f 1.000 op nummer: van elk van de andere series. een extra prijs van f 50.000 is gevallen in de serie L op het nummer: en een troostprijs van f 1.000 op nummer: van elk van de andere series. let wel: op een met een gemerkt de lagere prijzen gevallen. 033173 000052 090607 012149 037717 071343 087275* 056688* 056688* 008054 008054 is ook een van

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7