'Keukenhof' krijgt in 1974 een manifestatiegebouw H.T.C. heeft plannen klaar voor een nieuw tennispark 'Revolution'- begin muzikale omwenteling in Sassenheim? Mevrouw M. E. de Jong-Spilker optimistisch Kinderboerderij en nieuwe paden STREÉK SASSENHEIM Toen de bijna 19-jarige Richard Cohen tijdens een Jeugdavond van de Indische vereniging in de Bollenstreek tot de conclusie kwam dat er aan de organisatie van die avond- met-disc-Jockey het nodige nankeerde, bood hij zijn hulp bij een eventuele volgende avond aan. De opmerkingen •"*n de aan de Sassenhei^se Neptunusstraat wonende Ri chard Cohen —'die d.J. kan er weinig van. de aankleding van de zaal moet stukken beter kun nen'— vielen niet helemaal in goede aarde. Erg veel haast met de organisatie van een nieuwe, betere avond werd er eveneens niet gemaakt. Richard Cohen wachten. 'Dan ga ik', zei hij, 'zeil wat nroberen.' Dat 'wat' heeft de afgelopen dagen en weken gestalte gekregen. De 'eerling a?n de Haagse hotel- vakschool kwam met het idee van een nieuwe club, "Revolu tion'. 'Omdat,' zegt hij, 'eigen lijk iedere Jongere in Sassen heim wel vindt dat er maar erg weinig gebeurt, maar nie- niemand het initiatief tot iets neemt. Men zegt dan: dat lukt in Sassenheim toch niet. "'Mets werkt bij voorbaat al af stotend.' Richard Cohen heeft zich over die barrière heengezet. Hij werkte zijn plannen uit, trad in contact met Cees Wiering, de beheerder van het KSA-gebouw en mede dank zij diens mede werking kragen de plannen van de eerste door de club 'Revolu tion' te organiseren popavonden in Sassenheim gestalte. Op za terdag 31 maart vindt dat ge beuren ln het KSA-gebouw aan de Hoofdstraat plaats. De Haagse hard-rockgroep Blood- Sugar en Goofy's drive-in-show met de dj's Rob van Domburg en Peter Hutten verlenen aan deze om 8 uur 's-avonds begin nende popgebeurtenis, die tot 1 uur duurt en toegankelijk is voor de jeugd vanaf 15 Jaar, hun medewerking. Richard Cohen is voorlopig nog de enige man achter 'Re volution'. De eerste avond is zo wel experiment als bepalend voor een eventueel vervolg, "ïelet op de overvolle bussen die er op de vrijdagavonden en de zaterdagavonden vanuit Sas senheim vooral richting Noord- wijk rijden, waar de jeugd wèl het nodige (muzikale) vertier kan vinden, rekent Richard Co- hen op een redelijk succes. Wiering ziet ook wat in zijn plannen. Indien de avond slaagt is er een mogelijkheid tot een langduriger samenwerking. Dat Richard Cohen ergens gelooft in het welslagen van de avond —'ook al is het Juist ln Sassenheim erg moeilijk' - - blijkt ook uit het feit, dat bij een eventueel mislukken hijzelf voor de tekorten opdraait. Te korten, die door de medewer king van Wiering, de relaties met in Den Haag en omstreken grote bekendheid genietende en op een grote aanhang steunen de rockgroep Blood-Sugar, bin nen 'redelijke' grenzen zullen blijven. De kaartverkoop (a 3.-) is sinds enkele dagen aan de gang (bij het KSA-gebouw en bij Ri chard Cohen thuis). 'Het is.' zo luidt het realistisch,,' afwach ten. Als de Sassenheimse Jeugd iets wil, kan zij het nu zelf waarmaken met een volle 'Revolution', het begin van een muzikale omwenteling in Sas senheim? Mevrouw De Jong nadrukkelijk: "Toen we begonnen waren er op het tennispark aan de Prinses Marijke- straat vier banen met een clubhuis. Daar is later een vijfde baan bijge komen. Er zij bij het oude complex geen uitbreidingsmogelijkheden meer. Noodgedwongen hebben we dus een ledenstop moeten invoeren. HTC groeit met Hillegom mee. He laas bestaat er voor de nieuw inge- komenen geen tenndsmogeiykheid. Sinds de afgelopen winter hebben we een nieuw bestuur, waarvan de vier Jaar in Hillegom wonende dr. ir J. P Visser voorzitter is. Hij heeft het banenprobleem doortastend aangepakt en een bouwcommissie in het leven geroepen, waarvan hij zelf voorzitter is. In deze commissie zit ten mensen, die over vele en ver schillende contacten beschikken. Er is een bouwplan opgesteld en aan de gemeente Hillegom is om medewer king verzocht. De vraag is ander halve hectare zandgrond beschik baar te stellen en een optie te geven op nog een halve hectare. Gedacht wordt in het plan "De Zanderij", dat thans bij GS ter goedkeuring ligt". Het gesprek wordt even onderbro ken. Manlief, die op het Engelse Kanaaleiland Jersey een bloembol- lenbedrijf heeft, is aan de lijn. Hij meldt, dat zoonlief op weg is naar Nederland en verzoekt zijn echtge note de zoon 's middags van Schip hol af te halen. Mevrouw De Jong is kennelijk blij met dit onverwach te bezoek. Stralend vertelt ze er over om dan weer snel de draad op te nemen van het H.T.C.-gesprek 3 bezig waren. Grondaankoop De H.T.C.-propagandiste nadruk kelijk: "We hebben natuurlijk bij die g ondaankoop wel enige voorwaar den gesteld, namelijk dat we de agra rische prijs betalen en dat H.T.C. de enige ■nisclub in Hillegom zal blij ven. zodat deze kan groeien tot zo'n 800 ét 1000 leden. Wanneer die grond inderdaad tegen agrarische prils be schikbaar komt begroten we de kos ten van het park met tien banen en kantine op een f 400.000.-. We wil len obligaties gaan uitgeven >nder de leden en de aspirant-leden tegen een behoorlijke rente. Op deze wijze hopen we het bedrag bijeen te krij gen. Dit houdt natuurlijk niet in, dat mensen, di° geen obligatie hebben gekocht, geen lid kunnen worden. Iedereen kan zich aanmelden. Ten nissen is niet meer een sport voor rijkelui, maar voor iedereen. Het is bepaald ook gaan dure sport". Het gemeentebestuur van Hillegom heeft gunstig gereageerd op de plannen tot de aanleg van nieuw «tennispark door H.T.C. Het plan ligt bfj Openbare Werken en binnen kort is een voorstel aan de raad te verwachtingen om medewerking te vertenen door een stuk grond te ver kopen aan de Hitlegomse Tennis Club. Wanneer dat voorstel snel komt en wordt goedgekeurd en Ge deputeerde Staten niet al te lang wachten met hun fiat te geven aan het raadsbesluit hoopt H.T.C. reeds in 1974 een gedeelte van het tennis park voor bespelen gereed te hebben een sluitende begroting kunnen be- LISSE Keukenhof gaat uit breiden. Als Neerlands bolbloe- mentuin in 1974 een kwart eeuw bestaat hoopt men over een groot manifestatiegebouw in het im mense park te kunnen beschik ken. Rond het Keukenhof-gebeu ren wil men namelijk allerlei evenementen aantrekken, die daarmee rechtstreeks te maken hebben. Het gemis van zo'n pa viljoen wordt danig gevoeld. Keu kenhof s lid van de raad van be stuur F. Benningen vertelde, dat er druk over wordt gedacht en financieel aan gesleuteld. De plannen voor zo'n manifestatie gebouw verkeren reeds in een ver gevorderd stadium en de raad van bestur heeft alle hoop, dat ze voor de opening van de zilveren Keu kenhof gerealiseerd zijn. Door Cees Combee Foto Jan Holvast De opening van Keukenhof 1973 is gisteren een sprankelend gebeuren geworden. Dat kwam niet in het minst door de geestige toespraak van Amsterdams burgemeester dr. I. Samkalden. Hij opende niet alleen de „hof van Jacoba van Beieren," maar ook het bolbloemenseizoen. Burgemeester Samkalden had het niet uitsluitend over de Keukenhof als toeristische trekpleister voor de buitenlandse vakantiegangers. Hij schonk zeer bijzondere aandacht aan het feit. dat de Keukenhof ook voor de Amsterdammers een aantrekke lijk recreatiepunt is. Aan de hand van cijfers toonde hij aan, dat Am sterdam mede door de Plorlade 1972" steeds meer „groen- en bloemen- minnend" wordt. De hoofdstad heeft 'n groenopppervlak van 1500 ha. bezit 170.000 bomen, een miljoen heesters, er zijn 100.000 rozen geplant en 500.000 bloemenbonen heeft men ge plaatst in parken en bloembakken, waarvan er in totaal 1900 zijn. Leiden steunpunt kantoor in Leiden is aangewezen als steunpunt voor het gebied, dat ge vormd wordt door de noordpunt van Zuid-Holland. Hoewel er reeds zeer veel werkzaamheden als steunpunt werden verricht, realiseerde hij zich, dat aan veel meer en hogere eisen zal moeten worden voldaan. Veel medewerking werd reeds uit de regio ontvangen. Vooral financiële steun is echter noodzakelijk. Dekker ver wachtte, dat het een heel moeilijke zaak zal worden dit te bereiken. Bij het aftasten van de bedbezet- ting in de regio, zed Leidéns V.V.V.- direoteur, is gebleken, dat zowel voor de paasdagen als voor het le mei- weekeinde nu reeds een zeer hoge bezettingsgraad werd bereikt. Het la te vallen van de paasdagen heeft ons voor problemen gesteld, vooral om dat het Bollenstreekcorso tussen die twee hooftijdagen wordt gehouden, namelijk 28 april. Dit brengt eigen lijk een te zware concentratie van vreemdelingen met zich mee, waar door het mogelijk wordt aan alle ver zoeken om logiesruimte te voldoen. Ook dit jaar zijn er weer enige vernieuwingen en uitbreidingen aan de Keukenhof aangebracht. Er zijn enige nieuwe wandelpaden aangelegd, zoals evenwijdig aan de Beukenlaan. Aan weerszijden van dit pad heeft men jonge linden aangeplant. Van af het einde van de Beukenlaan is een aantal paden in de richting van de molen aangelegd, waardoor een mooi gedeelte achter in het park ontsloten werd en men een prachtig uitzicht heeft gekregen over de vel den. De Erica-tuin werd eveneens van meer wandelpaden voorzien. Op drie punten in de tuin zijn overzich telijke plattegronden aangebracht. Het padenlbestand bedraagt thans ongeveer 15 kilometer. Amsterdams burgemeester dr. ISamkaldendie de "Keukenhof" en het bloe- men seizoen opende, maak- te met zijn echtgenote en begeleid door 'Keukenhof - directeur Willem van der Lee en enige leden van de raad van bestuur een rond wandeling door het complex. Kinderboerderij Aan de Jeugd is eveneens gedacht. Achter de kassen op de zogenaam de grote wei is zoiets als een kinder boerderij ingericht met konijnen, sierkippen, lammetjes, en geitjes. Door de medewerking van Diergaar de Blijdorp hebben enige kleurrijke flamingo's hun fotogenieke rentree in de hof gemaakt. Het verhoogde terras aan één van de vijvers in het „Smalle Bos" is belangrijk aantrek kelijker geworden en zal daardoor een nog geliefder plekje worden voor de bezoekers van Keukenhof. Er zal ook dit Jaar voor de Jeugd een kleur- en zoekwedstrijd worden georganiseerd. Zwitserse beeldhou wers tonen in de tuin een dertigtal werken. Het is een goede gedachte geweest, dat men de „Bol met bin nenvorm" bekend van de folders en affiches van de Nederlandse beeldhouwer Jan Verschoor weer 'n ereplaats heeft gegeven aan de grote vijver. De bloemschik demonstraties in het paviljoen worden gecontinu eerd. Er is dus weer heel wat te zien in „Keukenhof". Voor de indivi duele bezoekers is het wel een tegen valler, dat de Nederlandse Spoorwe gen tegen het aanvankelijk voorne men in de treinen niet meer laten stoppen op het station Lisse. De enorme belasting van het baanvak laat het niet toe en bovendien is de N.Z.H.V.M. zeker wel in staat het hogere vervoersaanbod op te vangen. Wel zijn er speciale trein/toegangs kaarten in omloop. Men moet dan echter in Leiden of Haarlem uitstap pen en met de N.Z.V.H.M-bussen, die een sneldienst op Keukenhof on derhouden en over een speciale bus halte bij de ingang beschikken, naar Lisse rijden. Niet zo'n probleem, want van het station Lisse naar Keu kenhof is ook nog een fikse wande ling. Hoewel dat natuurlijk wel ge zond is. Evenals andere jaren presenteer de V.V.V.-directeur J. A. Schipper de Haarlemse bloemenmeisjes, ge kleed in het groen en wit. Ze boden aan alle gasten 'n narciscorsage aan. Allereerst natuurlijk aan burgemees ter en mevrouw Samkalden. Dat had nogal wat voeten in de aarde. Tien tallen fotografen en filmers zetten dit gebeuren vast op de gevoelige plaat, 't Was een sprankelend ope ningsfeest, waaraan het zonnetje de bloemen in de tuin de nodfc* luister bijzetten. HAZERSWOUDE De Leidenaar Henk Sira zal ook in het nieuwe voetbalseizoen worden belast met de training van de senioren- en Juni orenselectie van de voetbalvereni ging St. Bernardus uit Hazerswou- de. Sira, die aan het begin van dit seizoen bij de club van de Rijndijk in dienst trad, en het bestuur van St. Bernardus zijn "rond" gekomen betreffende de verlenging van de sa menwerking. Hazerswoudse Boys' jeugdtrainer Nolen, die op 1 Januari Jongstleden in dienst trad (Karl Slilzle zegde zegde zijn contract wegens verhui zing op), vertrekt naar Alphia. Hij wordt bij deze club belast met de training van de senioren en junio ren. Waddinxvener B°s van der Flier zal in het nieuwe seizoen bij de Hazerswoudse Boys niet meer fungeren als oefenmeester van selectiegroep. Het bestuur van Boys is doende een opvolger aan t* trekken. HILLEGOM In haar gezellige en smaakvol ingerichte bungalow aan de Treslonglaan in Hillegom hec-ft mevrouw M. E. d. Jong-Spil ker een boekje open gedaan over de groei van deHillegomse Tennis Club en de pogingen, die worden aangewend om zo spoedig mogelijk een nieuw banencomplex met club huis en kleedkamers te realiseren. He' huidige tennispark aan de Prin ses Marijkestraat voldoet bij lange na -liet meer aan de eisen, die er ar. moeten worden gesteld en de vii banen zijn beslist niet voldoen de om alle belangstellenden voor de- Zf lak van sport op te vangen. Men heeft momenteel 457 leden en er staan er 90 op de wachtlijst, het geen wil zeggen, dat men noodge dwongen een ledenstop heeft moe ten invoeren. Cijferaars hebben aan de hand van de groei van de Hille gomse bevolking berekend, dat HTC ln 1976 zo'n 800 tot 1000 leden kan tellen als men over de nodige ac commodatie beschikt. Dat is een tennispark met tien banen! Door Cees Combee Foto Jan Holvast Terwijl ze een kopje koffie in schenkt vertelt mevrouw De Jong- Spilker, dat ze van 1956 tot 1971 in het bestuur heeft gezeten van de in 1955 op initiatief van gemeente ambtenaar A. Schreurder thans burgemeester van Gorkum op gerichte Hillegomse Tennis Club. Ze heeft dat werk altijd met veel lief de gedaan. Twee Jaar geleden acht te zij de tijd gekomen haar functie beschikbaar te stellen aan een jon gere kracht. Mevrouw De Jong bleef echter nauw bij de activiteiten van HTC betrokken. Ze maakt deel uit van de bouwcommissie voor het nieuwe tennispark en is speciaal be last met de propaganda. Het begin werkstelligen voor dit gigantische ob ject. Bovendien is men verzekerd van de medewerking van de gemeente en de commissie voor sport en recreatie. Mevrouw De Jong-Spilker"Dr. ir. Visser heeft goed werk verricht en doet dat nog. We willen het nieuwe park in eigen beheer houden. Het leuke is dat de jeugd steeds meer belangstelling toont voor te tennis sport. We verwachten voor 1976 een kleine 300 jeugdleden. Ook onze huis- vrouwentoernooien zes weken in het voor- en zes in het naseizoen zijn een succes. We noteren zo'n honderd deelneemsters. Vooral door het sociale contact tussen oude en nieuwe Hillegommers ls dit evene ment al geslaagd. Twee banen ver huren we van 1 oktober tot 1 april aan de N. V. Wintertennis, die er een balion over plaatst zodat er in de wintermaanden ook kan worden ge tennist. Ik hoop van harte, dat de plannen van onze bouwcommissie kunnen worden gerealiseerd. Liefst zo snel mogelijk. We hebben in Hille- Het Hillegoms tennispark aan de Prinses Marijkestraat is met zijn vijf banen veei te klein voor H.T.C. en verkeert bovendien in een slechte staat. gom dringend behoefte aan meer en goede banen. Ik heb er alle hoop op. dat het lukt".

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4