Beloften maakten eind aan bezetting 'LEIDSE BAAN VOOR VOORSCHOTEN NODIG' aiiesaar \genda~ WONINGSTICHTING GING IN OP EISEN BEWONERS LEIDS HAAGWEGKW ARTIER Funhouse: te leeg voor Van Houtens talent DONDERDAG 29 MAART 19 Donderdag LEIDEN De bezetting van het in een flat aan de Tur- kooislaan in het Morskwartier gevestigde bureau van de gemeentelijke Woningstichting duurde gistermiddag bijna de gehele kantoortijd: van 2 tot 5 uur. Toen waren ruim 20 bewoners van gemeentehuizen in het Haagwegkwartier in zoverre bevredigd in hun eisen, dat ze rustig naar huis gingen. Lidwinaschool Lammensc hansw^ Rust kenmerkte niet alleen het be gin van de actie, zoals gisteren reeds gemeld, maar ook het verdere ver loop. De deuren stonden open en nie mand van het personeel trad de be zetters in de weg, toen ze de direc tiekamer in bezit namen. Alle andere deuren werden op slot gedaan, ook die van de toiletten, die op verzoek wel even open gingen, toen één van de dames een plasje moest doen. Directeur Streefland, met wie de bezetters wilden praten, verscheen niet. Hij had volgens zijn waarne mer om kwart over één gebeld, dat hy een vrije middag nam. Na tele fonisch overleg achter gesloten deu ren verscheen na ruim een uur wel de politie: hoofdinspecteur Oudman en vier rechercheurs in burger. Politie De politie probeerde de zaak met praten te sussen, praten met Tous- saintkadebewoner Habraken, die was opgeroepen om een verklaring te te kenen, en Blansjaar, één van de le den van het bij het Leids Huurders Comité aangesloten comité Haag wegkwartier, dat de bezetting had ge organiseerd. Praten baatte niet. Door bemidde ling van maatschappelijk werker Barkema van de Woningstichting, de enige, die met de bewoners praat te. en het PSP-raadslid Gerkema, die de actie bijwoonde, kwam ten slotte na enkele uren een gesprek op gang tussen de bewoners en de waarnemer van de directeur, Van Woudenberg. Het comité legde zijn grieven op tafel, opgehangen aan recente toe standen rondom de gerepareerde of in reparatie zijnde huizen van de families Pen en Habraken. De grie ven van het comité mondden uit in vijf eisen: schade, door reparaties ontstaan, wordt door de Woningstichting be taald; de schade wordt binnen 48 uur opgenomen: er wordt geen huur berekend voor vervangende woonruimte bij re paratie; voortaan moet er vervangende woonruimte zijn bij dergelijke repa- ratiegevallen; binnen 14 dagen is er een uit nodiging van bestuur en directie aan de bewoners van het Haagwegkwar tier om over de gehele (opknap- en renovatie) problematiek te praten. Schade Van Woudenberg tekende een ver klaring, waarin hij toezegt: vastgestelde schade wordt be taald; schade wordt onderzocht nadat de bewoners een specificatie hebben ingediend; de gewone huishuur wordlb niet betaald als men vervangende woon ruimte bewoont, waarvoor huur wordt geïnd; in ernstige gevallen zal bü repa ratie naar vervangende woonruimte worden gezocht; het verzoek om een gesprek komt in de bestuurvergadering van 3 april. Zo kwam een einde aan een emo tionele middag, waarin tussen de be dreven door over en weer verwijten werden gemaakt. Een middag, die één vraag levens groot achterliet: waarom moest het zo lang duren voordat het min of meer "happy end" werd bereikt? Een middag ook, die één ding nog- eens duidelijk maakte: er zal met spoed gesleuteld moeten warden aan de structuur van de Woningstichting, die iedereen is het daarover wel eens allerminst een democratische instelling is. Het bieden van inspraak aan de bewoners van de huizen, die de stichting beheert, is toch wel het minste wat daarvan moet worden geëist. HANS MELKERT Burgerlijke stand GEBOREN. Kuneken: Alexander, Plas en W. Klees; Maria Cecilia Jo- Jaarvergaderlng Kynologenver. land 8.15 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat tografie 8 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep wonei Oegsteest (Geversstraat 65) Jejjn sociëteit v.a. 16 jaar 8-12 uur nam.' Breestraat 19 Sociëteit Twen van incs. Mulderkring 8 Modelflat 10-12 voorm. en 2-5 en 7-9 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, jeu» d fé 730-1030 uur nam., - Titus Brandsmalaan 76 "De D boot" Clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam. Leiderdorp (Wilhelminastraat 10) formatie-avond Baha'l 8uur nam. Groenoordhal Het Motorhuis, Vo° ond Hot House (Rapenburg 24) oude stijl met The Crooks 10 Kreatief Sentrum (Breestraat Brave New World 8 uur nam., 1 club 9.15 uur nam. Petrakerk (Surinamestraat) kingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 e 5>i Van der Laan verlaat raad I oorschoten Drs. A. F. v.d. Laan, fractievoor zitter van de KVP In de Voorscho- tense gemeenteraad zal dit college gaan verlaten in verband met zijn vertrek naar Zwolle. De heer Van der Laan is benoemd tot secretaris van het Gewest Zwolle. Als opvolger op de KVP-lijst staat Drs. J. Meers hoek, die de benoeming te zijner tijd wel zal aannemen. DEN BOSCH (ANP) De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Bosch, mr. J. Peijnenburg, heeft van morgen tegen de 22-jarige Lucien van H. uit Eindhoven wegens over treding van de vuurwapen-wet, meer malen gepleegd, drie jaar gevange nisstraf met aftrek van het voor arrest geëist. De maximum straf is vijf jaar en vier maanden. Er be stond van de zijde der Rode Jeugd veel belangstelling voor deze zaak tegen een van him leden. Iedereen werd voor het naar binnengaan ge fouilleerd op wapenbezit. De bezetters in de gang. Rechts zijn Haagwegkwar- tier-voorman Jan Pen en Woningstichting-adjunct directeur Van Woudenberg in gesprek. Op de achter grond hoofdinspecteur Oud man en maatschappelijk werker Barkema. (Foto Jan Holvast) Mevrouw v. d. Wiel in april in raad van Wassenaar WASSENAAR Tijdens een kor te openbare vergadering van de Wassenaarse gemeenteraad zijn de geloofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid mevrouw A. van der Wiel-van der Flier onderzocht en in orde bevonden zodat in de volgende openbare vergadering van de raad in april mevrouw Van der Wiel ge ïnstalleerd zal worden als lid van de gemeenteraad. Mevrouw Van der Wiel is de op volgster van mevrouw Le Coultre- Foest die ontslag he'eftt genomen in verband met haan- benoeming tot burgemeester van Bïaricum. Wie mevrouw Le Couïtre zal op volgen als wethouder staat nog niet vast. Mr. A. van Vuuren voorzitter van de VVD-fractie heeft enkele we ken geleden een voorstel ingediend om het aantal wethouders terug te brengen tot vier of drie. Dit voorstel zal in de aprilvergadering aan de or de 'komen. Schaakstrijd in Bebel spitst zich toe ZOETERWOUDE De strijd om het open Zoeterwouds schaakkam pioenschap, dat in het Creatief Cen trum De Babel wordt verwerkt, spitst zich toe. Na de derde ronde gaan Overdevest, Paardekooper en Theo Versteegen aan de leiding met drie punten, gevolgd door een zestal spe lers die twee punten hebben vergaard. Zondag wordt dn De Babel de vier de ronde gespeeld. Oegstgeest (Geverstraat 65) So teit voor kamerbewoners staanden 8.30 u nam.1 x Leiderdorp (Fred. Hendrikplan 25) Gespreksavond Baha Breestraat 19 Sociëteit Twen DE voor kamerbewoners en alleensuj den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos rakel 8-11 uur nam. Rijnlandslyceum (Oegstgeest) Li ris Sacrum met "Mercadet" 8.15 'erh aro Pels bij opening verkeerstraverse: va? Hendrik Kraemerinstituut cLeU straatweg .11 Oegstgeest) Rece1 zilveren jubileum A. W. Chawjle 4.30-5.30 uur nam. Zaterdag Rommelmarkt 1 Micro theater (Vestestraat 40) perium met "Wat nu, wat VOORSCHOTEN „Voorschoten wacht op de aanleg van de Leidse Baan. Zo lang die Leidse Baan er niet is, gaat Voorschoten gebukt onder de zorg van het steeds maar toe nemende gemotoriseerde verkeer. Per dag passeren 13.000 auto's, de Veur- seweg kan dit verkeer niet voldoen de verwerken. Het is mogelijk om de Leidse Baan aan te leggen en toch de natuur te sparen mits deze weg ge legd wordt langs de spoorbaan. Het lawaai dat de treinen thans veroor zaken is erger dan dat van het toe komstige motorische verkeer". Deze sombere woorden sprak wet houder Dr. P. S. Pels bij de officiële opening van het laatste stuk gere construeerde verkeerstraverse, de Veurseweg. Gezeten op „Zoef-Zoef," de oude Bromfietsers kregen geen stoomwals van de N.B.M. reed de wethouder de twee linten stuk, die tijdelijk de weg versperden. Achter op de stoomwals hadden plaats ge nomen burgemeester Dr. J. v. d. Haar en de hoofopzichter van de Pro vinciale Waterstaat J. van der Oe ver. In aanwezigheid van het voltal lige College van B. en W., enige raadsleden en vele genodigden reed de stoomwals hevig fluitend naar de Gouden Leeuw. Het was feest. De aannemingsmaatschappij N.B.M. had binnen de gestelde tijd de Veur- seweg opgeleverd, het weak was in volledige harmonie verricht. De nieuwe Veurseweg is gereed, maar duidelijk gereconstrueerd als lokale weg, omdat de Leidse baan s Problemen rond voetgangers tunnel voorrang OEGSTGEEST Bij het opdraai en van een oprit aan de Wijten- bachweg kwam een Daf in botsing met een personenauto uit Leiden. Toen de Daf-bestuurder bij het op draaien van de oprit wat uitweek, probeerde de personenauto er tussen door te slippen waardoor de bot sing ontstond. Op de Rijnzichtweg kwam een bromfietser uit Oegstgeest die geen voorrang kreeg van een vrachtwagen te vallen. De bromfiets werd bescha digd de bromfietser licht gewond. Op de kruising Emmalaan Ter- weeweg kreeg een bromfietser uit Oegstgeest geen voorrang van een personenauto bestuurd door een in woner van Oegstgeest. De bromfiets werd zw ZOETERWOUDE De pas opge leverde voetgangerstunnel in Zoeter- woude-Rijndijk (ter hoogte van de Rijnegommenstraiat) kent volgens sommigen nog een schoonheidsfout je. Feit is wel dat de schoolgaande kinderen nu veel veiliger aan de overkant van de Rijndijk kunnen komen reden waarom de tunnel is gemaakt maar bewoonsters van de Rijndijk hebben inmiddels ge merkt dat het betreden van de tun nel met een kinderwagen nog pro blemen oplevert. Niet bij het omlaag gaan, maar het omhoog gaan vraagt krachtsinspanning, melden die dames. De afrit is te steil. De betrokkenen vragen zich af of daaraan van ge meentewege nog iets zou kunnen wor- Gemeentesecretaris Wingelaar „Officieel is er nog geen klacht bil ons binnengekomen. Komt die wel dan zal hij ongetwijfeld worden be keken". Met medewerking van Ruud Paauw Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 welbekend in Leiden viert dezer dagen feest Schoenen Martinus van Dalen, die als 24-jarige schoenverkoper het Westland doorfietste, is de grondlegger van Van Dalen's schoenenbedrijf De ouwe Martinus van Dalen heeft heel wat kilometertjes weggetrapt. Op zijn fiets, met voorop een kist schoenen, reed hij door het Westland om daar z'n koopwaar aan de man te brengen. Dat was honderd jaar geleden, het begin van een carrière in het schoenenwezen. De schoenen firma is inmiddels uitgegroeid van kist voorop een fiets tot negen filia len in Nederland, waarvan twee in Leiden. En dat in honderd Jaar tijd. Een eeuw oud gaat de firma van Da len nu feest vieren in de Stads Doe len in Delft, dinsdag 8 mei tussen half vijf en zes uur. ingezonden brieven binnen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Maar over de burgerlijke stand krij gen we niet vaak klachten. Daarom even de volgende brief: „Hiermede wil ik reageren op uw burgerlijke stand- advertentie, getrouwd van za terdag 24-3 -'73. Hier klopt namelijk niets van. Daarin sta ik, T. Pikaar, ingeschreven als getrouwd met W. J. Janssen, terwijl ik getrouwd ben met C. Hartevelt, die in deze advertentie ingeschreven staat met Flaman en W. Blok. Gaarne zou ik dit veran derd zien, daar er misschien misver standen zouden kunnen ontstaan". straat 2a (3, 10, en 17 april om tien uur), Kooi, Driftstraat 49a, (3, 10 en 17 april om twee uur), Binnen stad, Gerecht 10, (4,11 en 18 april om twee uur) Zeeheldenwijk, Ons Eiland (5,12 en 19 april om tien uur). Graag even van te voren opgeven. Wie liever zwemt kan iedere woens dag van half tien tot half acht te recht in de Overdekte Does in Lei derdorp, drie kwartjes per keer. Er is een instructeur die zwemlessen geeft. Het bad blijft voor deze groep 65plussers open tot half Juni. 65 plus Bazaar Fout We krijgen op de redaktie allerlei Stichting Dienstencentrum Leiden heeft weer een cursus bloemschikken georganiseerd. Bestaat uit drie lessen en kost een rijksdaalder. In de vol gende dienstencentra worden de cur sussen gehouden: Morskwartier, Dijk In de Beloftekerk aan de Robijn- straat is van-middag een bazaar ge opend. Is vanavond tot elf uur, mor gen tussen tien uur 's morgens en elf uur 's avonds en zaterdag van tien tot twee uur open. De opbrengst is voor de bouw van een wijkgebouw. Bruidspaar LD-redacteur en VVD-raadslid Pie- ter Taffijn en LOI-employé Ine Hen- nekam, die op 13 april in het huwe lijk treden, waren vanochtend de hoofdpersonen in het Radio-Noord zeeprogramma „Bruidspaar van de week". Het ging er koddig aan toe. Terwijl Taffijn bezig was uit te leg gen 'me hij de korte-broekjaren had doorgebracht, werd hij onbesuisd on derbroken door een stuitende juf, die met wervende stem het nuttigen van salades aanmoedigde. Zijn betoog over de huisvestingsproblematiek in Leiden werd doorsneden met haasti ge aanprijzingen voor juweliersarti kelen. damesverband en tulpen. Ach, je moet dat eigenlijk anders zien: die reclame-boodschappen zaten Taf fijn niet dwars, maar Taffijn zat hin derlijk door die reclameboodschappen te praten. zou worden voor het doorgaande ver keer. De Leidse Baan is er niet, wel een grote uitbreiding van het auto park en de nieuwe weg wordit ont sierd door tal van verbodsborden, waarvan het inh-aalverbod er slechts één is. Een bewoner van de Veurseweg wo-nd er geen doekjes om. Vanaf de gevel wapperde de vlag half stok, want vanuit zijn huis kijkt hij op maar liefst twaalf verkeersborden. Met de dringende wens dat iedere weggebruiker de verkeersborden zal naleven en de opmerking dat een as faltweg per definitie geen racebaan is, besloot de wethouder zijn toe spraak. De Veurseweg was eenmaal een zandweg, werd daarna bekeid en nog later bestraat en is thans een as- phaltweg. De rust is in de loop der tijden verjaagd voor de haast. Namens de NJB.M. sprak ae heer J. Nienihuis de. wens uit dat op deze weg heel weinig verkeersonge vallen mogen gebeuren. Zes jaair ge leden begon de reconstructie van de verkeerstraverse bij de Zilverfabriek aan de Leidseweg. LEIDEN Eigenlijk overviel me een wat treurig gevoel bij het bekij ken van de Funhouse Revue van Rob van Houten. Gisteravond wer velend gebracht in het Rijnlands Ly ceum, voor een handjevol publiek. Waarom? Omdat juist Rob van Hou ten eigenlijk een veel te groot mi misch kunstenaar is om te worden ondergedompeld in zo'n lawaaierige show vol fleur en vrolijkheid. Funhouse heeft een show gemaakt Inde styi van Broadway. Veel ge- glitter, gedans en geparodieer op de zwoele zang van bijvoorbeeld Sina tra. Dat stroomt over Je heen en raakt je nauwelijks, hoewel er uit schieters bijzitten. De „vette kuiven - uitvoering" van het vijftiger Jaren- lied Bona Serna is verrukkelijk. Dat moet gezegd. Maar het haalt het toch niet bij een sketch waarin de mimiek van Rob van Houten er voor de volle honderd procent uitkomt En die zitten gelukkig in de show hoewel veel te weinig naar m'n zin Ook de marionettensketohes van Feike Boschma maken veel goed Dat kunnen de stukken (heus wel aardig) ballet niet. Jammer, maar de show is een beetje te leeg". RONNY VINK b Oegstgeest (Gemeentecentrum) ©llH eldwinkel 11 uur voorm. 3 uur 1 „pi Oegstgeest (Geversstraat 65) Je bc' sociëteit v.a. 16 Jaar 8 uur uur s nachts. Breestraat 19 Sociëteit kamerbewoners en alleeust den) Bij Molen De Valk Postzegelm 2—5 1 114) uiderkring 38 Modelflat 1012 Breestraat 19 Jeugdhaven, Mirakel 8—11.30 1 Apotheken Blanken, Hogewoerd 171, apotl Oegstgeest, Wilhelminapark 8 -- theek Voorschoten, Leidseweg 6 SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die In ffl lijkheden verkeren berelkbaai tot maandag acht t vrijdag acht 1 Anna Paulown astraat 15 1 uitgeputte vogels e.d Wetswinkeltje Volkshuls Apotüeï dens de kantooruren tel. 30775 clul zij 'Eelrzi( in> fjj* atie ikei LEIDSCH DAGBLAD Jitgave: Leidsch Dagblad B,\ Witte Singel 1 - Postbus 54 - Giro 57055. fpsg' Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder, Maandabonnement t 9,2 Kwartaalabonnement Per post 1* Losse nummers f 0.0 :eho Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bü automi tische overschrüving geen adml nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie! Benthuizen. Lelden, Leiderdorp Oegstgeest, Voorschoten, War mond Wassenaar en Zoeterwoud( Correspondenten Oegstgeest: N. van Weizen, H* zenboslaan 2. tel 01710-51402 Voorschoten: J. Peeters. Leldsf weg 139 tel. 01717-2421 Warmond: D Roest Warmund»- straat 12. Warmond: J. Luyten. Herenff# tel. 01710-42894. Kalser, Oranje- laan 20 Hoge Rijndijk tel 01710- Zoeterwoude: G M. J. de Menslnk Burg Brandtstraat 1" Tel. 01715—1877 Wassenaar: P. Zonneveld. V*> Duivenvoordelaan 414. tel 01751 da

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2