folendam- imateurs errassen juickBoys Nieuwe aanpak Sanocel/HVL Kledingbeurs in april in Lisse Europa Cup-arbiters Toch tien jjDERDAG 29 MAART 1973 ehavende Katwijkers al uit strijd om Zilveren Molen LFC LEIDEN Quick Boys heeft zich door twee razendsnel tgevoerde "ééntweetjes" in het openingsduel van het Zilveren olentoernooi door het derde elftal van Volendam in de "kot- r" laten nemen. In de zestiende minuut van de eerste helft «den Siem Koning en Henk Kwakman door het op dat oment nog verre van gelijkmatig tikkende hart van de Kat- ijkse verdediging en rondde Koning de combinatie feiloos af; ide 25ste minuut na rust herhaalde zich dat tafereeltje met B verstande dat toen Jaap Leeflang zich met de afwerking lastte. Quick Boys snelt langs een Volendam-verdediger (Foto Jan Holvast) Preenen armee kapseisde het vlaggeschip Katwijkers. Wel kregen asnoot c.s. in de slotminuten nog tegengoal in de schoenen ge loven, in een periode waarin Quick nog uitsluitend uit aanvallers id. Onder wie uitblinkende trial verdediger Laurens Mou- een slecht uitverdedigde hoog langs doelman Jan Kok oot: 2-1. Volendam 3, dat voor de de maal in successie op het punt at de titel in de Noordhollandse !-eerste klasse op te eisen, .Quick Boys daarmee de weg af- neden, die had moeten leiden de definitieve verovering van Zilveren Molen. Dat die voorgoed Katwijk zou draaien was overi- al vóór de wedstrijd een uiterst jjfelachtige zaak. Immers, drie lende figuren moesten verstek ai gaan. Leo Pluimgraaff, die voorlopige schorsing uitzit en rendien nog aan de enkel gebles- geraakt, aanvoerder Arie mmelzwaal wegens griep en mid- nvelder Floor van Duyn, die zich sluitend op de competitie wil rlch- A1 die afschrijvingen dwongen Leo Halkes tot een experi- ntele opstelling. Zo 'belandde Wim v.d. Plas op de voor hem bekende plaats van rechtervleu- Iverdediger, waar hij vooral in eerste helft "sneltrein" Piet ■man onophoudelijk miste. Snel- en een behoorlijke techniek wa- namelijk de belangrijkste wa- van een overdonderend star- id Volendam, dat al in de 16e mi nt door Siem Koning de leiding even later ternauwernood ast de 2-0 greep toen dezelfde tier de bal uit een voorzet van Kwakman ineens op de im, maar Juist niet nauw- nrig mikte. Het gehavende Quick ys, dat aanvankelijk geen greep het subtiele spel van de Volen- mmers, kwam aan het slot van de rste helft onder leiding van Mou- sterk terug. Een verrassend in- ingende hoekschop van Jan v.d. is kon nog juist worden wegge- rkt en Mouter zelf knalde de bal de kruising van paal en lat. De eede helft was in feite een kopie de eerste akte. Volendam, dat het "veredelde straatvoetbal ruimte liet voor een afstands- iot, sloot een vluchtig bezoek aan lelman Jaap van Duyvenbode af treffer van Leeflang en rd daarna met een invasie van •twjjkers in het eigen strafschop- bied geconfronteerd. Jeroen den (lander, Arie Haasnoot en Lau- Mouter gingen voorop bij de storming van de barricaden, die STUNT GAAT UIT DE HAND LOPEN... ALKMAAR De stunt van de gebroeders Molenaar om sup porters gratis per bus te vervoe ren naar de halve finale van de AZ NEC op 4 april in het stadion Gelgenwaard in Utrecht, dreigt uit de hand te lopen. Gisteravond was er op het AZ- "mreau al zoveel belangstelling, teer dan honderd autobus sen met gemiddeld 45 plaatsen binnen worden besproken. Van daag wordt de actie pas officieel aangekondigd in de AZ-krant, die in een oplage van 22.000 exemplaren verschijnt. Het ziet ir uit dat er in Noord Hol land niet voldoende autobussen beschikbaar zullen zijn om de hipporterschare te vervoeren. De gebroeders Molenaar willen des- loods bussen in andere provin cies huren om zoveel mogelijk ^Z-aanhangers in het stadion Galgenwaard te krijgen. het tenslotte in de 38e minuut bega ven: 2-1. Gevaarlijk werd de nogal eens in de buitenspelval tippelende formatie van Halkes voor het overi ge niet meer. Daarvoor was de vrij heid door een opeenhoping van spe lers te zeer beperkt. Quick Boys: Van Duyvenbode; W. v.d. Plas, A. Haasnoot, Den Hollan der, Verdoes, Mouter; Joh. v. Duyn, Pan (G. Zwaan), J. v.d. Plas; P. Haasnoot, Klinkenberg (Verheul). Catalaanse week Zoetemelk wint sprint peloton - IQUALADA De derde en langste (231 km) étappe van de Catalaanse week heeft een wat merk waardig verloop gehad. Nog binnen de gemeentegrenzen van startplaats Seo de Urgel (Vlakbij Andorra) de marreerden er zes renners: Paren- teau (Fra), Janssens (Bel), Torres en Tena (Spa), Hoban (GB) en Van de Wiele (Bel). Het peloton, gedirigeerd door de "azen", gedoogde deze Vlucht poging genadiglijk, aangezien geen van de "zes" een bedreiging zou kun nen vormen voor de topposities in het klassement. Pas na 225 kilometer begon de grote groep te "sleuren". Het was echter te laat om het gat nog te kunnen dich ten. Jean-Pierre Parenteau verweer de zich het bekwaamst tegen de mas sale aanval. Onder zijn geweld ver brokkelde de eerst zo hechte groep van zes. Parenteau finishte in Iqua- lada (bij Barcelona) met een voor sprong van 52 seconden op Eduard Janssens. Torres werd derde (op 57 sec.), Hoban vierde (58 sec.), Tena vijfde (59 sec.) en Van de Wiele zesdie (1,32 min.). De Spanjaard Domingo Perurena legde beslag op de zevende plaats. Hij had een achterstand van 2.28 mi nuut. Een seconde na Perurena won Joop Zoetemelk de sprint van het pelotóh. Algemeen klassement: 1. Delisle (Fra) 16.23.28 2. Zoetemelk (Ned) 16.23.51; 3. Poulidor (Fra) z.t.; 4. Ocana (Spa) 16.23.54 5. Merckx (Bel) 16.24.11; 6. Van Springel (Bel) 16.24.18; 15. Vianen (Ned) 16.32.08. FC Twente toch op 11 april ENSCHEDE Het eerste duel tussen Borussia Mönchen-gladbach en PC Twente voor de halve fina les van het UEFA Cuptoernooi zal toch op woensdag 11 april in Mön- oheagladbach worden gespeeld (aanvang 20.00 uur). Direct na de vorige week vrijdag gehouden lo ting lieten de Westduitsers weten liever op dinsdag 10 april te spelen, maar na enige gesprekken tussen de clubbestuurderen is toch voor de. woensdag gekozen. De competitiewedstrijd voor de eredivisie tussen AJax en PC Twen te, die voor zondag 8 april op het programma stond, zal nu een dag eerder op zaterdag 7 april (aanvang 20.00 uur) in Amsterdam plaats vin den. Zwemploeg VS naar Den Bosch UTRECHT De ploegen van de Ver. Staten (tot 17 jaar) en Canada (senioren) zulen op 8 en 9 mei in het Brabantbad van Den Bosch deelne- nemen aan zwemwedstrijden met de Nederlandse vertegenwoordiging. De Amerikanen sturen ook equipes voor waterpolo, kunstzwemmen en schoon- springen. Er zullen verscheidene kan didaten bij zijn voor de eerste strijd om de wereldkampioenschappenin september te Belgrado. De Ameri kaanse afvaardiging zal bestaan uit 42 zwemmers en zwemsters, 12 kunst- zwemsters, 10 sprdngsters/ers en 11 waterpoloërs. ZURICH Ajax-Real Madrid, het eerste duel tussen beide clubs in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup 1, zal worden geleid door de Oostduitse scheidsrechter Rudi Glöckner. Voor de return in Madrid heeft de scheidsrechterscom- missie van de UEFA de Belg va Lo- raux aangewezen. De wedstrijden worden gespeeld op 11 en 25 april. FC Twente en Borussia Mönchen- gladbach, halve-finalisten in het toernooi om de UEFA-cup, zullen spelen onder respectievelijk Bulgaars en Iers toezicht. K Nikolov arbi- treert op 11 april in Mönchenglad- bach en J. Carpenter veertien dagen later in Enschede. De UEFA selecteerde ook arbiters voor de volgende interlandwedstrij den: Nederland-Schotland: de Lu xemburger M. Hermann; Frank rijk-Nederland: de Bulgaar N. Mila- Voetbal Het Westduitse voetbal elftal heeft gisteren voor 70.000 toe schouwers de vriendschappelijke in terland-wedstrijd tegen Tsjecho-Slo- wakije gewonnen met 3—0. De doel punten werden gemaakt door Müller (26e minuut), opnieuw Müller (68, strafschop) en Erwln Kremers (86). Roemenië won een vriendschappelijk duel van Israël met 3—1. Bulgarije versloeg in Plovdiv de Sowjet Unie met 10. Wenen Oorspronkelijk lag het in de bedoeling dat Van Hanegem in het Prater-stadion onder nummer 8 zou spelen en dat René van de Kerkhof een 10 op de rug zou heb ben. Op verzoek van de Feyenoor- der werd de nummering gewijzigd. Van Hangem kreeg daardoor zijn vertrouwde nummer 10. Commen taar van Van Hanegem: „Ja, stel dat René met 10 zou voetballen, dan had ie ongetwijfeld mensen ge kregen die zeiden: tjonge, wat ls die Van Hanegem ineens snel ge worden." Voetbal De eerste-divisdedub Fortuna SC heeft gisteren in Sittand 'voor driehonderd toeschouwers met 21 gewonnen van het militair elftal. LEIDEN De degradatie van het enige, in de regionale zaalhandbal- oompetitie uitkomende herenteam uit Leiden en omgeving, het Leidse Sa nocel/HVL, naar de Haagse afdelings eersteklasse, heeft de afgelopen we ken bij deze vereniging naar een nieuwe aanpak geleid. Sanocel/HVL, een van de weinige verenigingen die zich nog actief met het elfhandbal op het veld bezig houden, wil het ac cent van de activiteiten volledig op het zeven-handbal concentreren met als hoofdmoot de zaaloampetitie. Het vertrek van Frank Bonte als trainer Chfj gaat zich zoals eerder gemeld m.i.v. 1 april volledig bezig houden met de Voorhoutse vereni ging Foreholte) sluit bij Sanocel/HVL Voetbal De Olympische voetbal kampioen Polen heeft gisteren in Cardiff een nederlaag van 2—0 gele den tegen Wales. Het was een wed strijd voor groep vijf van de voor ronden van het wereldkampioen schap. De doelpunten werden ge maakt door James (46ste minuut) en Trevor Hockey (89ste minuut). Hockey De 23-jarige Flip van Lidth de Jeude van Schaerweyde, die deel uitmaakte van de Nederlandse hookeyploeg bij de Olympische Spe len 1972 te München, maar zich daar na om studiereden terugtrok uit het vaderlandse tophockey, keert terug in de nationale selectiegroep. Hij heeft hiertoe de wens te kennen gegeven en coach Ab van Grimbergen heeft hem alsnog bij de geselecteerde spe lers voor het Nederlands team ge voegd. Tennis Tom Okker zet zijn suc- cessenreeks voort. Na de overwinning in Merrifield heeft hij zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi van Vancouver. De Ne derlander versloeg de Mexicaanse Daviscup-speler Joaquin Loyo Mayo met 6-3, 6—3. Wielrennen Patrick Sercu heeft gisteren in België de elfsteden-ronde voor beroepsrenners op zijn naam gebracht. Hij legde de 220 km af in 5 uur en 7 minuten. De tweede tot en met vierde plaats waren eveneens voor Belgen. De beste buitenlander was de Nederlander Gerben Karstens die beslag legde op de zesde plaats. Zijn landgenoot Richard Bucacki wend veertiende. een tijdperk af. Na de vele jaren waarin hij het stempel op de vereni ging drukte (het afgelopen seizoen alleen nog bij de dames) zijn nu voor het kamende jaar de heren Herman Hoops (hij wil ondanks zijn kortston dige, niet geslaagde reddingsactie, zijn werk bij Sanocel HVL voortzet ten onder voorwaarde dat de inzet tijdens trainingen en wedstrijden 100% is) en R. Schepers aangetrok ken. Sanocel/HVL wil verder gedu rende het gehele jaar in de zaal blij ven trainen om het verloren gegane terrein zo snel mogelijk te heroveren. Herman Hoops zal zich als trainer/ coach inzetten voor de heren en ne ren-junioren: de dames en dames- junioren komen onder leiding van de heer Schepers te staan. Fiat Stars-dames landskampioen DIEMEN De dames van Fiat Stars zijn voor de zestiende maal landskampioen basketbal ge worden. Gisteravond wonnen de Amsterdamse dames met 73—35 van BV Amstelveen. Of Fiat Stars zal gaan deelnemen aan de Europacup hangt af van het vinden van een sponsor. Coach Lenie Renout zal dit in leder geval niet meemaken, want zij stopt er mee. WAGTMANS IN ZIEKENHUIS Rotterdam Riny Wagtmans, de ongelukkige renner van Canada Dry, die van zijn artsen te horen kreeg dat hij niet meer mag fiet sen, is in het ziekenhuis in Breda opgenomen. Wagtmans, die zich volgens huisarts Van Opstal de laatste dagen te druk heeft gemaakt tijdens Inter views, voelde gistermiddag zijn hartslag andermaal onregelmatiger worden. Waarna de arts, toen Wagtmans ook nog over gebrek aan zuurstof begon te klagen, onmiddel lijk opname gebood. NSF PLEIT OPNIEUW VOOR LOTTO Poldercross in Zoeterwoude DEN HAAG De Nederlandse Sport Federatie heeft in een brief aan de leden van de Tweede Ka mer verzocht medewerking te ver lenen aan de totstandkoming van een lotto, -zodat aan de steedis groei ende tekorten, ontstaan door een teruglopende opbrengst van de voet baltoto en mede veroorzaakt door de concurrentie van de buitenlandse lotto's en de toeneming van de breedte- en recreatiesport, een halt kan worden toegeroepen. Binnen kort achttien maanden na indie ning zal het initiatief-wetsont werp tot wijziging van de wet op de kansspelen van de tweede kamer leden A. Geurtsen (WD) en Th. E. E. van Schaik (KVP) door het par lement worden behandeld. De intia- tiefnemers, die verband met de ver minderde toto opbrengst (in '7zelfs met 9 miljoen gld.) voor de invoering van een lotto pleiten, zijn bovendien van mening, dat de stichting na tionale sporttotalisator met de ex ploitatie van de lotto moet worden belast, zodat de opbrengst hiervan ten goede komt aan de sport, li chamelijke vorming, maatschappe lijk werk, volksgezondheid en cul tuur, waarbij dezelfde verdelings- eriteria als bij de toto worden aan gehouden. KOERSEN OP DUINDIGT Groenendaal-prijs Sandt) (1.27.1), 2. I daaldrift. Toto w. 3 1.20, kop 5.10, trio 11 Roggewoning-prys: 1. Justissima (E. Leeman) (1.27.-). 2. Jasper, 3. Karper K. Toto w. 44, pl. 5.80. 2.-. 1.70. kop. 16.70. Raaphorst-prijs: 1. Klair L (T. Oudshoorn) (1.26.6). 2. Karla ZOETERWOUDE De 'jaarlijkse poldercross' van de Katholieke Plat telands Jongeren-afdeling Zoeter woude zal op zondag 8 april worden gehouden. Degenen die die zondag vanaf 1.00 uur aan de KPJ-cross wil len meedoen kunnen zich dan vanaf 12.00 uur laten inschrijven in de gymzaal aan de Schenkelweg. De dames en de junioren tot en met 14 jaar lopen ongeveer vier kilometer, de senioren moeten ongeveer zes ki lometer afleggen. Het inleggeld is bepaald op 1,50 voor senioren en op vijftig cent voor Junioren. LISSE Op 4 en 5 apr.il as. wordt te Lisse de tweede voorjaams-ktoder- kledingbeurs gehouden in het „Poel- huys" Gemeentecentrum aan de „Ruishornlaan (bushalte 93 en 92). Op woensdagavond 4 april zal er van 19.30 tot 21.30 uur gelegenheid zijn tot het inleveren van zomerkleding, sportkleding en sportartikelen, in de leeftijd van 1-15 jaar. De in te le- Kythera J. Toto.w. 30.70, pl. 11.30, 2.50, 5.10, kop. 4.90, trio 1513.60. Charlie Brown-prljs: 1. Jewel (Ire) (H. van der Kraats), 2. Fllx (Ger.), 3. Gerard. Toto w. 5.30, pl. 1.80, 1.90, 4.50, kop. 11,-. Mariahoeve-prijs: 1. Goya (P. E. Bron) (1.20.8), 2. Ingrid Roodnoot, 3, Hilma. Toto pl. 2.10, 3.70, 5.20. pl. 1.60. 1.40, 2.-. kop. 11.80. Arendsburg-prys: 1. Intrepid Girl (A. Harmsen) (1.23.2), 2. Ico R. 3. 2.50, kop. 26.60, 55.30, pl. 8.80, 3.70, Marlot-prys: 1. Klnley's Speed (A. Knynenburg) (1.26.-), 2. Korry Bui tenzorg, 3. Hanita v. Nathan. Toto w. 2.70. pl. 1.70, 1.60. 3.-. kop. 4.60. Maarschalk-prys: 1. Torpille Star (GB) (A. Jones), 2. Consella (GB)), 3. Reigersbergen-prys1. Intrest Scott P (B. Schwartz) .123 9). 2. Jury. 3. Full blood Maire. Toto w. 3.20. pl. 1.60, Voetbal De wedstrijd voor groep zes van de voorronden van het we reldkampioenschap tussen Noond-Ier- land en Portugal, die gisteravond in Coventry werd gespeeld, eindigde in een gelijkspel: 1—1. In de 85ste mi nuut scoorde Eusebio uit een straf schop voor Portugal de gelijkmaker. Martin O Neill had in de 18e minuut de score geopend- kleding moet absoluut schoon zijn, in goede staat en niet ouder wets. Gezien de enorme toeloop van ver leden jaar zulten deze keer aan tien tafels goederen warden ingeno men en volgnummers warden uitge reikt, zodat men niet al te lang be hoeft te wachten. De verkoop vindt plaats op donderdagmiddag 5 april van 2.00 tot 5.00 uur; vanaf 1.45 uur zullen voor de verkoop volgnummers worden uitgereikt. De betaling dient uiteraard contant te geschieden; betaalcheques kunnen niet worden geaccepteerd. Ntet-verkochte goede ren en/of geld kunnen worden afge haald op donderdagavond 5 april van 8.00 tot 9.00 uur. Indien niet afgehaald, zal de kleding aan een liefdadige instelling ter beschikking worden gesteld. Van de verkochte goederen zal 20 pot. in mindering worden gebracht voor de onkosten door het U.V.V. gemaakt. Voor verdere inlichtingen kan men bellen naar (02521) mevrouw A. Kemp, 13003; mevrouw Swart 15918, mevrouw Veelenturf 14206. Tentoonstelling hatidenarbeid in Li In het Kreatief Sentrum aan de Breestraat 66 speelt morgen avond de Nederlandse formatie Brave new loorld". De groep heeft al twee suksesvolle optredens in het Sentrum achter de rug en treedt de laatste maanden zeer regelmatig overal in Nederland op. Het is tevens een van de zeer weinige groepen, waarvan het repertoire uitsluitend uit eigen nummers bestaat. Het geluid van "Brave new world" kent naast "jazzy" ele menten ook invloeden van groepen als Jethro Tuil, Yes en Focus. De groep is samengesteld uit Peter Heemskerk als leadzangergitarist John Luttinkpianist-organist Kees Nix, bassist Chris Vring en drummer Jacques Dorland. Tijdens het optreden van "Brave new worldzullen er twee lichtshows voor de speciale lichteffecten zorgen. Het optreden begint om 8 uur. isse LISSE In Lisse ls men aller- wege bezig met de voorbereiding van inzendingen voor de a.s. handenar- beidtentoonstelling die op 6 en 7 april a.s. gehouden wordt in de grote Bloemlustha! van H.B.G. te Lisse. Scholieren en verenigingen zijn aan het werk in clubverband, maar ook zeer velen zijn voor zichzelf bezig om met een mooie inzending voor de dag te komen. Het Comité „Vacanatievreugd voor de Jeugd" te Lisse maakt zich bij zonder druk om de prestaties van de Jeugd op de tentoonstelling zo goed mogelijk te exposeren. Trouwens, ie dere club of vereniging kan zélf de stand opbouwen en inrichten natuur lijk. Het zou te véél van het organi serend comité vergen dit alleen te doen. Men wil als comité vanzelfspre kend leiding geven bij de opstelling van de tentoonstelling, maar ook hier geldt: doe-het-zelf! De tentoonstelling zal op vrijdag 6 april 's avonds om 7 uur geopend worden in aanwezigheid van ge nodigden en prijswinnaars, waarna om 8 uur de tentoonstelling voor iedereen geopend zal zijn. Wie infor matie wil hebben over een en ander, kan zich wenden tot de voorzitter van "Vakantievreugd', mevrouw Oost hoek, Houtmanstraat 1, Lisse. Meege deeld zij alvast, dat de inzending plaats heeft op woensdag 4 april 's- middags van 2-4 en 's avonds van 7 -9 uur in genoemde Bloemlustha! H.B.G. Vauxhalls voor Groenoordhal LEIDEN Het Motorhuis heeft een half jaartje geleden ook de ver koop van Vauxhall op zich geno men. Sindsdien heeft het bedrijf stevig aan de weg getimmerd met dit Engelse merk van General Motors. In dit kader past de show, die dezer dagen wordt gehouden op het voor terrein van de Groenoordhal. Tot en met zaterdagmiddag 6 uur staan daar de vuurrode wagens, waarmee Vauxhall door het land toert. Voor de heer T. Vogelaar de commerciële leider van .Het Motorhuis/ Vauxhall' - zoais de aparte afdeling van het bedrijf wordt genoemd was dat niet voldoende. Hij zette er nog een aantal wagens bij. zodat er met de Bedford-bestelauto's mee zo'n 25 wa gens op het uitgestrekte terrein staan Elke serieuze gegadigde kan daar we zouden haast zeggen „naar har telust" stoeien met de verschillende Vauxhall-modellen. Natuurlijk ook met het VauxhaU-klapstuk van het moment: de Viva met automatische bak. J. van den Hoed neemt afscheid LEIDEN. De heer J. van den Hoed. opzichter van de Dienst Soci ale Werkvoorziening, neemt vrijdag, middag in de kantine van deze dienst afscheid. De heer-Van den Hoed, die de leiding had over de borstelmakerij en thans met pensi oen gaat, trad op l oktober 1937 als werkman in dienst bij de blinden- werkplaats aan de Groenesteeg Joden in hongerstaking - Een Jonge Joodse vrouw is al drie dagen to hongerstaking voor de Sowjet- russische ambassade in Londen uit protest tegen de weigering van de Sowjetrusaisohe autoriteiten haar ouders en zuster uit de Sowjet-ünle te laten vertrekken. Haar vader en moeder houden samen met haar zus ter een hongerstaking In Novosibirsk to Siberië en haar man. Mark Jam polski, protesteert op dezelfde wijze in New York Stakende douane Ongeveer 5000 Italiaanse douane-ambtenaren heb ben gisteren voor twaalf dagen het werk neergelegd. Veertien dagen ge leden hebben z(j bi) wijze van waar schuwingsactie ai vijf dagen ge staakt omdat zi) het niet eens zijn met de nieuwe overwerkuitkering en het verliezen ven bepaalde voorrech ten. Om de gevolgen van de staking voor de Italiaanse economie zoveel mogelijk op te vangen, heeft het mi nisterie van Financiën het militaire personeel van de douanedienst vol ledig ingeschakeld. Nog een functie President Sa- dat van Egypte, die eerder zijn ka binet wUztgde en zelf de functie van premier op zich nam, heeft zichzelf gisteren tevens benoemd tot militair gouverneur-generaal. Hi) deed dit op grond van een wet uit 1967 over de proclamatie van de noodtoestand.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 19