Yicus Oriëntis wint van derby Pernix: 9-5 ATHOS L DEED JAN DAS OM FC BAYERN VERDUBBELT DE PREMIE Heren van LMHC blijven in tweede klasse IAA^ANDAG 19 MAART 1973 ten der hebt MtjNCHEN Voor Sepp Ma>- en Franz Krauthausen begon ■t Europacup-duel tegen Ajax v «as zondagmorgen vroeg: visi- bij verenigingsarts Spannbau- uie! r. Bij de nationale doelman kelij ttrmoedde men een ribfractuur. i Mauthausen verrekte in de laat [e minuten van zijn gala-optre- dei lea tegen Borussia de enkelban- len. Trainer Udo Lattek ver jaarde: „Uit de röntgen-foto's U jeek dat Maier alleen een zware jieuzlng heeft. Hij zal wel kun- en spelen". Krauthausen zag de iken minder opgewekt in: de iele nacht heb ik geen oog lichtgedaan. Ik kan niet op- in en lig met koude compres- op de divan". ['och heeft de gemakkelijke 3-0 winning, zaterdag in Mön- Gladbach, de Beierse spe- ers aanzienlijk opgemonterd, jdo Lattek: „Deze overwinning ladden we nodig om de schok an Amsterdam te boven te ko nen. Per slot van rekening heb- ien we ook bij Ajax tot het 0-1 rerd goed gespeeld. Toen sloeg ichrik ons echter in de benen, [et heeft lang geduurd eer we at gevoel kwijt zijil geraakt. Het i precies op het juiste moment ebeurd. Tegen Ajax zetten we alles op één kaart. Wij zul- tn de mensen wat bieden voor FC Bayern geeft zich niet bij voorbaat verloren. Aanvoerder Beckenbauer: „Er zijn al zoveel voetbalwonderen geschied, waar om zou het woensdag niet weer gebeuren? We moeten er op zijn minst een overwinning uithalen om de mensen te tonen, dat we de lilt-wedstrijd op ongelukki ge wijze verloren hebben". Zorgen zijn er nog steeds rond koningsschutter Müller, die ook in Mönchen Gladbach ver van zijn gewone vorm verwijderd bleef. Terwijl „Der Bomber" op de vrije zondag in de sauna ver bleef, verklaarde echtgenote Uschi: „Gerd heeft nog steeds last van de bloeduitstorting bij de kuitbeenbreuk. Verder klaagt hij erover dat hij door gebrek aan training zijn gewone snel heid van bewegen bij het draaien is kwijtgeraakt". Het bestuur van FC Bayern heeft ook wat willen doen om de strijdlust te bevorderen. Voorzit ter Wilhelm Neudecker verklaar de dat 't bestuur de premie voor het bereiken van de halve fina les, die oorspronkelijk 10.000 mark bedroeg, heeft verdub beld. Een dergelijk gebaar kan FC Bayern zich permiteren: de in komsten van aanstaande woens dag zullen niet minder dan an derhalf miljoen mark bedragen. Doelman Sepp Maier (foto) liep zaterdag in de wedstrijd tegen Borussia M.G. een zware kneuzing op, maar zal vol gens trainer Lattek woensdag tegen Ajax meespelen. Bayern ivon zaterdag met 30, waarmee het laatste restant span ning uit de Duitse competitie verdween. Zuiderkwartier houdt kans in eigen hand LEIDEN In de korfbalcompetitie vond het duel De Danaï denRapiditas geen doorgang omdat twee spelers van de ploeg uit Zutphen zaterdagnacht betrokken waren geweest bij een ongeluk, waarbij één van die spelers de dood vond. De Leidse overgangsklasse-derby Vicus OriëntisPernix ging wel door. Vicus won met 9—5. Eersteklasser Zuiderkwartier hield de titelkansen in eigen hand, Fluks greep de laatste stro halm om aan degradatie te ontkomen en Ons Eiland verloor Nandy van Helden, Daan carree Diet Rijsbergen scoorden voor Vicus. een ingelast duel. de doelpunten van Pernix kwamen van: Flip van der Kooy (2), Peter van Duyn en Fred en Janco Breed- braken slecht af. Jacob Bakker kwam bovendien niet uit de voeten tegen Ruud Niesmg en miste nog een straf worp, waardoor het doelpunt van Janco Breed veld (tien minuten voor tijd) voor Pernix te laat kwam. Een fout in de Pernixverdediging stelde Dik Onderwater in de laatste minuut nog in st aat te scoren. Wim Niesing (2), Dik Onderwater Jan Sjardijn, Lenie Niesing, Door Wim van Vliet pakte totaal anders uiit. Binnen vijf minuten was het 84 en dat vlotte succes hielp Pernix gedeeltelijk over de inzinking heen. Van het flitsen- Oriëntis-Pemix 9-5 —De de Wl dat Vious voor de rust had vreemd Betoond was nog maar weinig over. V Leidse derby kende scoreverloop. In de eerste helft speel de Pernix totaal zonder overtuiging en dat moest de ploeg duur bekopen. veld. DEVD Zuiderkwartier 3—5 In het eerste duel na de micro- compettitle heeft eersteklasser Zui derkwartier de kansen in eigen hand handvol kansen van Hert sterk spelende Vicus haalde ge- afstand. Opgelegde kansen kreeg de nadeloos uit naar een ruststand jeugdige Janco Breedveld aan de van 82. De tweede helft leek slechts andere kant. maar tot driemaal toe ring een formaliteit te worden, maar het rondde de Pernix-speler zijn door- vier titels voor Y Spartaan citaf t ISTRICHT Vier titels sleep - LKV De Spartaan in de wacht de Nederlandse kampioen- LHpen gewichtheffen tweede klas. ra Romijn pakte de titel in het wicht (47,5 - 65 totaal 112,5 rie Swagers deed dit in het 1 richt (85-112,5 totaal 197.5 medefavoriet Fred Marijt doordat hij bij het trekken Ufricht niet kon fixeren. Mat die eerste werd bij de mid- ftijjehten, verraste door een r goed totaal (97,5-125 222.5 kg). Naast de titel kreeg ook de stijlprijs. Ook een ex- de prestatieprijs, was voor aargewicht H. Filipo, die met overmacht in zijn categorie werd. Zijn totaal gewicht was (110-130). 5le middenzwaargewichten was Sam Holswilder een tweede weggelegd (97-125 totaal 222,5 hter H. Langs van Simpele- Ie tot een totaal van 230 kg (100 krom. Een vierde plaats in categorie bemachtigden H. st. W. Turenhout en K. Moo- iDi (rende werd H. Sloos, achtste me. In het lichtgewicht was alvast vijfde J. Marijt zesde. I cm Dooyeweerd tweede in Europees kampioenschap WASSENAAR/HILVERSUM Het is gelukkig niet alleen de factor geweest geluk die de uitslag van 't Europees drafkam- pioenschap voor pikeurs tenslotte heeft bepaald. Jan v. Dooye weerd, favoriet voor de Europese titel, was de eerst om deze conclusie te beamen. "Als ik dit kampioenschap zou kunnen overdoen dan had ik de voorlaatste koers anders gereden. In die koers had ik mijn kampioenschap veilig kunnen stellen. Je laat je echter n positie in 't veld opdringen en daardoor moest ik niet Ike Hollandia veel werk buitenom doen, maakte teveel meters en had in de eindstrijd niets meer over. Mijn hoop was toen nog tels begon. De „speeltijden" tussen 't ia; ssen van de ink vooraan - Rotterdam "7 )EN De Leidse snelwande- )irk Maassen van de Brink id) is gisteren tijdens een r25 kilometer-wedstrijd in het Rotterdamse Kralingse ïen derde plaats geëindigd, van de Brink noteerde een 2 uur 18 minuten en 28 en. Winnaar van deze 25 km- jjd, die overigens naderhand meter tekort bleek, werd (RWV) gevolgd door Nico (RWV). Hun tijden waren 1.09 en 2.17.44. Favoriet Tja- viel uit. gevestigd op de laatste draverij waarin ik met Athos L zou uitko men. Niemand heeft mij vooraf van de klasse van deze draver kunnen overtuigen dat ik gelijk heb gehad. Athos L qua draver geen uitschieter en zijn uitschakeling wegens onregelmatig draven, waarmee tegelijkertijd mijn vonnis werd getekend, was terecht. de nummers werd drastisch inge kort, met als gevolg dat de 5000 man publiek nauwelijks geld kon inleveren by de toto-loketten. achteraf is gebleken -h ,-c 111 de eerate draverij van dit E. K. ging Jaslo in kansrijke positie in de fout. Even later kwam Funny Guy Ceremonie protocolair: vl.n.r. de Belg Gilbert Martens (3de), Ulf Thoresen (lste) en onze land genoot Van Dooyeweerd (2de). De aanval, onder leiding van de niet gehouden. Het zwakke DEVD was opvallende Dik Onderwater kreeg dan ook een geschikte tegenstander om de draad op te nemen. Toch had Zuiderkwartier nogal wat moeite de opponent, die onder aanvoe- van oud Vicus speler Co Va- vier na vijf minuten een voorsprong greep. Toen Co de Haas, Ruud v. d. Horst (met Frits v. d Riet invaller voor het duo Van Leeuwen en Van Dam) en Gijs Kloos voor 1—3 had gezorgd, stond de Leidse zege ech ter al vast. Een tweede doelpunt van DEVD bracht de spanning wel te rug in de score, maar niet in het veld. Albert de Groot en Co de Haas zorgden tenslotte voor een ruimere marge. KCN—Fluks 4—S Fluks heeft de laatste strohalm gegrepen om aan degradatie te ontkomen: door de ze ge deed Fluks de plaats over aan KCN, dat bovendien nog in Lelden op bezoek moet komen. Kansen zijn er dus voor Fluks, dat gisteren veel karakter toonde. Door Hans Kukler en Jan Heinrichs nam de Leidse ploeg tweemaal een voorsprong, maar keek bij de rust toch tegen een 32 achterstand aan. Strafworpen van Louis de Groot en Hans Kukler brachten Fluks op 31, na de ge lijkmaker werd San Heinrichs in de laatste minuut matchwinnaar. O GKVOns Eiland 102 Ons Eiland kan zich al bijna zeker met degradatie verzoenen. Het spel dat zaterdag tegen GKV werd gespeeld, toonde een grote dosis onwennigheid. GKV was over alle linies beter en dat drukte de Gorkumse ploeg ook in cijfers uit. Na een ruststand van 6 0 werd het tenslotte 10—2. Nan Deegenaars en Cees van Kalkeren scoorden voor Ons Eiland. 3.80. kop. 16.50. Europees rijderskampioenschap I: Kees Verkerk (H. Lund) (1.25.1). Hollandia zijn zekere kansen op de iiona Carbonari, 3. Jungfrau W. Toto Europese titel. Zijn voornaamste w. 2.80, pi. 1.50, 1.90. 6.-. kop. 8.40, trio niet verder dan een zevende plaats concurrenten, de Noor Ulf Thoresen 442*t?: de derde serie was Ike Hol- 7 100 J vos (I mening staan de op vattingen, van Athos L-trainer Peter Koppejan en die van de ex-wereld kampioen, de Oostenrijker Adolf Ubleis. Peter Koppejan: „Atjhos L heeft wel degelijk grote klasse. Naar mijn mening heeft Jan hem niet goed gereden. Ik heb hem voor de koers geadviseerd zeer snel te vertrekken en vooraan een plaatsje de reline te zoeken. Daar is, titelhouder Gilbert Martens hem met respectievelijk negen Trol afstanden bezette Van Dooyeweerd en tien punten verschil echter dicht genaderd. De regelmatig rijdende Noor zorgde voor de even onver wachte als sensationele ontknoping. Rol Royal-prijs: Goodwill Vad moesten zijn puntentotaal in twee resterende draverijen opvij- Queen of Roses (J. Smith) (2.01.3), 2. Woodfeet's ioby, 3. Arrlba. Toto w. 1.60, (st). pl. .30, 2.20, 2.40, kop. 5.60. Europees rijderskampioenschap II: 1. Hero Hollandia (O. Goop) (1.23.6), 2. P, 3. Iwin Buitenzorg. To- zelen. Favoriet Goodwill verspeelde Met Ireland draafde hij naar teveel energie om een gunstige kop- afgetekende overwinning en de Bu ses rljderskampic H (A. Quadri; 3. Indra Shadow. Goop) (1.2 ïnzt kop. 9.50, lioenschap III ELKVCrescendo 5—2 Twee deklasser Crescendo werd voor de tweede maal dit seizoen door het la ger geklasseerde ELKV verrast. Cres cendo verviel weer eens in de oude fout: schotloodheld. Bovendien kwam de ploeg niet in de sterkste opstel ling uit. Plet L'Ami en Marjan Rijs- dam (geblesseerd) werden vervangen door de Junioren Chris Driessen en Ans de Rie. Halverwege had Cres cendo een 3—1 achterstand, het ein- i) (1.23.2), 2. die 1. en Europees kampioen be roepspikeurs Ulf Thoresen (Noor) 84 punten, 2. Jan van Dooyeweerd (Ned) 80, 3. Gilbert Martens (Bel) 78, 4. ex. Aequo: Willi Rode (Wdld> 72, en Antonion Quadri (It) 72, 6. Ladislaus Ferge (Hong) 70, 7. Olle Goop (Zwe) 68, 8. Harald Lund (Den) 64, 9. Tuomo Maekalae (Fin) 53, 10. Adolf Ubleis (Oost) 42. Fransman Rosrër Baudron, met' V de Franse import Vad kreeg Van Dooyeweerd voor het eerst de han den op elkaar. Van start tot finish door welke oorzaak dan 'ook. nieto 20°° lMlge van terecht gekomen." Titelhouder werd nu verrassend de parcours. Zondag middag in Hilversum Noor Ulf Thorensen, die in de koers den nog slechts 10 rijders voor de pioensohap speelde zich zaterdag, de ernstige blessure, opgelopen tijdens voldoende punten om op de derde plaats beslag te leggen. Uiterlijk onbewogen concludeerde Van Dooyeweerd tenslotte „Jammer dat het zo gelopen is, maar fouten die Je in tienden van seconden maakt zijn in een dergelijk kam pioenschap dodelijk. In ieder geval pl. 1.90, 7.40, 2.70, kop. Europees rijderskampioenschap IV: 1 dead heat, Dumas (U. Thoresen) en Helios CH (G. Martens) (1.22.4), 3. Funny Boy. Toto w. 9.70. 2.80, pl. 3.80, 1.70, 5.60, kop. 19.80 en 11.90, trio de eerste dag op de elfde laatste plaats stond, startte zondag ploeg scoorden Lenjy en Liesbeth niet r 1.190,70 en 655,30. French Mac. rijderskampi' Dooyeweerc 3. Foxtrot. .pioenschap V: 1. heb ik met nüin tweede plaats wel Dsetïïenlo't|'I3w6)5i'0M=,Itó51e;6?; BANDBAL De Nederlandse jloeg heeft gisteren in Saint ly met 12—9 gewonnen van njk. De Nederlandse doelpun ten gescoord door Gret Bal- Suzanne Geerdink (3), Nel- Ubach (3), Annie Slangen en Bardie. 21 Het Nederlandse team gisteren in Sudbury met 117 _j een selectieteam van eex. Bij de rust leidde Ne- nog niet 30. openingsdag van Duindigt. in Was senaar af. Het eerste nummer van het bijprogramma leverde drie valse starts en het nodige tijdverlies op. De tijdnood werd nog groter toen bleek dat de volbloeds weinig animo hadden om in de startboxen plaats te nemen en favoriet Igor M rijder loos aan een lange solo over de sin- valpartij. van het strijdtoneel teruggetrokken. De Roemeen Tama- se was zaterdag al niet verschenen. In tegenstelling tot op Duindigt heeft Jan van Dooyeweerd in Hil versum vele verwachtingen gereali seerd. N Kaper W en Ivonne Hano ver naar overwinningen te hebben gestuurd werd hij met 76 punten KorrT Bultekzorg.' Toto bereikt dat ik in het wereldkanv pioenschap in Wenen mag uitko men." Jan Ledjendekker. DUINDIGT: Hllversum-prijs1. Jenesse Royal (H. Pools) (1.26.4), 2. Komiek Olivier. 1.90. 2.10, kop. 6.6 landia (W. Geersen Jr.) (1.23.4), 2. Hanover D, 3. Hasty. Toto w. 2.70, pl. 1.70. 3.50. kop. 19.70. Europees rijderskampioenschap VI1. Kaper VV (J. van Dooyeweerd), (1.22.7) 2. Ivoor S. 3. Judy. Toto w. 1.40. pl. 1.20. 2.10. 1.70. kop. 7.50, trio 73.70. Europees rijderskampioenschap VII: 1. Idle Way (A. Quadri) (1.23.7). 2. Jacob Areta, 3. Isidore. Toto w. 10.20, pl. 1.40, 1J0. 1.20. kop. 17.70. Europees rijderskampioenschap VIII: 1. Ido Hanover (H. Lund) (1.22.9), 2. Hannibal. 3. Ina van Hovi. Toto w. 2.60, 2.10. kop. 6.70. jderskamploenscha Thoresen) (1.20.1), 3. Jethro J. Toto w. 8.20. pl. 1.90, 1.1 1.60, kop. 14.80, trio 153.60, Dulndigt-prijs: 1. Illona Marijke (J. Moerman) Togt) (1.30.5), Kalros Six (M. v. d. Kyra Antole, 3. Ka- ronja. Toto w. 11.80. pl. 2.20, 1.30, 1.30, kop. 20.30, trio 212,40. Afrika-prijs (le afd.)1. Joop Hol- Europees rijderskampioenschap X: 1. - - -L) 2. Hit 7.20, pl. kop. u.eu. trio 237.10. Europa-prijs Jelle van Willy (C. Verhoeve) (1.27.1), 2. Han Sprookjes- )AG 20 MAART „- 20.30 uur r iriinale Basketball f-TRANSOL in de sporthal VLIETHORST" OORSCHOTEN, poop in Voor in Sig .mag. J. Uljee Straat 47, Beheer- Sporthal Vliethorst, *Qen, Leidseweg 329, Iwief, Gov. Flinckpl. "ÜQenburg, Bethlehemstraat 1 LeidenSig.mag. v. d. Zon Herenstraat 79. ORG. B.V. BLITZ. Na gelijkspel (1-1) tegen het hooggeklasseerde Groen Geel LEIDEN Door een verdiend ge lijkspel tegen het hooggeklasseerde Groen Geel hebben de heren van LMHC zich in de hockeycompetitie definitief veilig gesteld in de tweede klasse. De dames van LHMC won nen met 4-0 van Asvion. DAMES Uudito - Roomburg 1-1 Het reeds ge degradeerde Roomburg wist in Delft nog een punt uit het vuur te slepen. De dames van Roomburg dankten het gelijke spel aan de complete on macht van de gastvrouwen, die on danks een groot veldoverwicht slechts éénmaal wisten te scoren. Els Rein- ders zorgde voor de gelijkmaker. L.M.H.C. - Asvion 4-0 Tot een kwar tier voor het einde kon Asvion tegen het veel sterkere L.M.H.C stand hou den. Maar het goede stuwende werk van het Leidse middenveld vooral Marjolein Cancrinus was op dreef zou worden beloond. Marion van Midde (hattrick) en Colette Hof man zorgden voor vier treffers in de laatste fase van de strijd. Delftse Studenten - Noordwljk 2-2 Een scheidsrechterlijke blunder be zorgde de Studenten een voorsprong. Noordwijk wierp alle schroom van zich af een zette een krachtig offen sief in. Dat resulteerde in de gelijk maker, gescoord door Lidwien Vlek. Opnieuw namen de gastvrouwen de leiding, maar kort voor tijd benutte Lieke de Bouvy een strafcorner- rebound. HEREN Groen Geel - L.M.H.C. 1-1 Door een verdiend gelijkspel tegen Groen Geel heeft Leiden zich defini tief veilig gesteld voor de tweede klasse. Voor deze afdeling gold <Üt seizoen een verzwaarde degradatie regeling. In Wassenaar werd het een aantrekkelijk duel, waarin Leiden voor zijn hoog aangeslagen tegen stander niet onder hoefde te doen. Voor Leiden scoorde Drost, terwijl Wagener een straf bal miste. Cartouche - Roomburg 0-0 In een harde wedstrijd bevocht een opnieuw door invallers gehavend Roomburg een gelijkspel tegen kam pioenskandidaat Cartouche. Gijs Groenewegen mocht in de eerste helft nog aanleggen voor een straf- bal, maar faalde. M.R.H.C. - Noordwijk 2-2 In een pretentieloos duel hielden de beide ploegen elkaar in evenwicht. M.R.H.C. strafte eerst een verdedi- gingsfout af, vervolgens miste Mul ler van Noordwijk een strafslag. Kort daarna kende de arbiter aan Noordwijk weer een strafslag toe en Ruud Vlek benutte deze kans wel on berispelijk. De wedstrijd werd daar na volledig door strafballen be heerst. Beide teams kregen er nog één te nemen. Voor Noordwijk was de naam van de afmaker opnieuw Vlek. Forescate - Zoetermeer 0-3 De Voorschotenaren hadden tegen Zoetermeer een groot veldoverwicht, maar eenmaal in de vijandelijke slagcirkel, gedroegen de Forescate - voorwaartsen zich te afwachtend en onzeker. Bij uitvallen toonden de gastheren zich veel schotvaardiger, al moet gezegd dat bij enkele goals de helpende hand door de Voorschoten- se defensie werd toegestoken. AlphenBennebroek 30 Een veel sterker Alphen stelde zich met drie doelpunten tegen het zwakke Bennebroek nog bescheiden op. Al phen-doelman Adema behoefde slechts twee maal in actie te ko men. Brinkman, Klijssen en Ririas- sa produceerden de treffers voor Alphen. WaddinxveenAlecto 20 Bij een dubbelblanke stand miste Alecto een strafbal en de kans om een verdiende voorsprong te nemen. Het liep nu anders af, want Wad dinxveen putte uit deze gang van zaken voldoende moed om de ba kens te verzetten. DERDE KLASSE Fluks (N)—Tempo 7—11 Weer versloeg Tempo Alphen liet Noord- wijkse Fluks met duidelijk verschlL Bij de rust was de stand nog 33, maar daarna sloeg Tempo een die pe kloof: 3—8 Fluks was toen dui delijk verslagen en kon zich alleen nog bepalen tot het beperken van de nederlaag, die uiteindelijk 117 be droeg. Gerard Praes (4). Nico Kan- bier (4), Ria Praes, Bob Vijfwinkel (2) scoorden voor Tempo, Jan Se ller, Peter v. d. Berg (3), Hans Pas- schier, Slem v. d. Haak en Jan van Drongelen deden dat voor Fluks. FIKS—SEV 9—5 Het Oegst- geestse Fiks had weinig moeite met hekkesluiter SEV uit Leidschendam. Fiks was over alle linies sterker en vergat dat niet in de score uit te drukken. Fred de Gruil (3), Trineke Paauw, Jack van Berkum, Leo Stronks, Herma Tobé, Marjan Hui zing en Kees v. d. Mey scoorden. Vitesse Velocit 5—4 Velo- citas Leiderdorp heeft het aan een aflende eerste aanval te wijten dat de confrontatie met Vitesse geen pun tenwinst opleverde. Bij de rust leid de Velocitas nog met 24. daarna smolt die voorsprong geheel weg. Treffers van: Gerard van Poelgeest. Gerrit van Reyn, Greet Meerburg en Theo Gijzenlj. Zwemmen Op de eerste dag van de Oostduit.se indoorkampioenschap pen in het 25 meterbad van Dresden heeft Hannelore Anke een officieus wereldrecord op de 200 meter school slag gezwommen. De 15-jarige scho liere finishte in 2.37.6. Het record stond op naam van de Russische Ga- hna Stepanova met 2.38.6. Gewichtheffen Tijdens interna tionale wedstrijden in Tsjkent heeft de Japanner Kji Mild het wereld record t rekken ion het bantam ge wicht met één kilo verbeterd en ge bracht op 116 kilo.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15