Koning Hoessein eist weer teruggave oost-Jeruzalem le 0 Parijs: akkoord over Trieste de monetaire crisis cijfers Bezetters Wounded Knee staan met rug tegen muur in vogelvlucht f> in vogelvlucht in Idealisten hebben 7 het IRA met walging de rug toegekeerd ARRESTATIES VAN GRIEKSE STUDENTEN Iel ZATERDAG 17 MAART 1/ MAART pAC BEIROET (UPI, Reuter, AFP) Er kan geen sprake zijn van een vredesregeling in het Midden-Oosten als Jordanië de soe- .vereiniteit over het Arabisch deel van Jeruzalem niet terug krijgt. Dit verklaarde Koning Hoessein van Jordanië gisteren in een gesprek met de voorzitter van de Libanese journalisten- federatie Miljem Karam. Het interview werd afgenomen voor dat Golda Meir van Israël in een toespraak in Eilat op donder dag zei, dat haar land oost-Jeruzalem niet meer zou afstaan. BELFAST (UPI) Een Rooms- katholieke priester uit de wijk Ar- doyne in Belfast heeft de „voorlo pige" vleugel van het Ierse Republi keinse leger (IRA) te kennen gege- zijn die bij de politie als moj terroristen bekend staan. De ring heeft tot deze veilighejq besloten zij is waarschijn grootste die ooit in vredesti Hoessein ontkende dat hij en me vrouw Meir elkaar eind februari in Washington hadden ontmoet, zo als in bepaalde Arabische kringen was gesuggereerd. Hij zei Washing ton te heben bezocht op weg naar huis van 'n verblijf van een maand in de Ver. Staten, om er in het mi litaire Walter-Reedhosüitaal een al gemeen onderzoek te ondergaan. Dit naar aanleiding van de terugkeer van hartkloppingen die negentien uur aanhielden. De Jordaanse vorst somde drie be ginselen op die „stappen naar een re geling in het Midden-Oosten moge lijk maken": O de oplossing moet voor alle be trokkenen aanvaardbaar zijn; 9 de oplossing moet in overeen stemming zijn met resolutie 242 van de Veiligheidsraad (die voorziet in terugtrekking van Israël uit de Ara- bisohe gebieden die na de oorlog in Juni 1967 werden bezet); wat Jordanië betreft: terugga ve van het Arabische deel van Je ruzalem. „Dat behoort niet alleen aan ons toe, maar aan alle Moham medanen en christenen in de we reld". Hoessein zei de beste benadering van het probleem die van de gehei me diplomatie te vinden. Dat was de indruk die hij in de Verenigde Sta ten had opgedaan, zei hij. Over de Jordaans-Libische betrekkingen zei Koning Hoessein dat er, aangezien belde landen „niet op dezelfde golf lengte uitzenden," geen contact Is. Hoessein zei dat zijn besluit om gratie te verlenen aan zestien ter- doodveroordeelde Palestij nen „door humanitaire overwegingen en in antwoord op verzoeken van Arabi sche leiders" was ingegeven. Hij zei te beseffen dat er geen kans op is, dat de verzetsleiders gehoor zullen geven aan ziln eis dat ze hun sub versieve activiteit tegen zijn land zullen staken. Maar hij vroeg zich af wat de andere Arabische landen zouden hebben gedaan als de sa menzwering van de zestien tegen zijn bewind zou zijn gelukt. „Is de commandobeweging opgezet om tweedracht te zaaien in de Ara bische wereld," vroeg hij. Wafa, het Palestijnse persbureau, verklaarde donderdag, dat er ..geen verandering zal optreden in de vijandige houding van de verzetsbeweging ten opzichte van de koning-huurling". Vals bericht De Jordaanse minister van Voor lichting Maan Aboe Nawar, heeft gisteren kritiek geleverd op een be richt in het Libanese dagblad „AJ Moharrer," waarin stond dat in Ca iro drie groepen Jordaanse geheime agenten waren opgepakt die plan nen hadden beraamd om de Soeda- nese ambassade in deze stad op te blazen. Men zou het dan doen voor komen alsof de aanslag door leden van de Palestijnse guerilla-organi- satie „Zwarte i Minister Aboe Nawar noemde het bericht „een valse beschuldiging en een verzonnen verhaal dat onderdeel is van een campagne om haat en verdeeldheid onder de Arabische lan den te zaaien". Volgens „Al Mohar rer" waren de Jordaniërs van plan gebruik te maken van de bezetting door leden van Zwarte September van de Saoedi-Arabische ambassade in Khartoem, waarbij onlangs drie buitenlandse diplomaten werden ge dood, om de Arabische openbare me ning tegen de guerrillabeweging in het geweer te brengen. De Jordaanse minister merkte op dat het bericht in „Al Moharrer" is verschenen twee weken vóór een con ferentie van Arabische stafschefs in Cairo met de bedoeling „elke poging de Arabische sfeer te zuiveren te torpederen". geleerdheid en letteren en wijsbe geerte van de universiteit van Athe ne heeft zich gisteren een vechtpar tij voorgedaan tussen studenten en een groep politiemannen. Vijftien stu denten werden gearresteerd. Het be stuur van de universiteit had de stu denten verboden in de faculteitsge bouwen te vergaderen. Dit leidde tot onrust. In Patras, de hoofdstad van de Grieksese provincie Achaia, hielden circa 500 studenten gisteren een beto ging. Zij zongen revolutionaire liede ren en verspreidden vlugschriften, gericht tegen het Griekse kolonelsbe wind. Wehner treedt af De vice-voor zitter van de Westduitse socialisti sche partij, de 66-jarige Herbert Wehner, gaat als zodanig aftreden. Wehner, cud-communist, was een naaste medewerker van bondskanse lier Brandt en een dergenen die er veel toe hebben bijgedragen dat de so cialisten aan de macht kwamen. Wehners besluit staat in verband met suikerziekte. dat „het volk u heeft afgewe- Groot-Brittannië heeft plaatsj Arbeidsonrust in Italië I). wrichting van het Italiaanse en radltransport naar buitenland door de maandag nen staking van de douaneai ren wordt met de dag groter, voer van Italië naar Frankrijk,) seriand, Oostenrijk ligt geheel stil. De staking tref, het lucht- en scheepvaarttraa De federatie van de Italiaan D dustrie heeft gewaarschuwd staking niet alleen de uitvoer bei vloed, maar indirect ook hele industrie. Bij de opening van de nieuwe "London Bridge" werd Koningin Elizabeth gisteren hartelijk begroet door talrijke Londenaren. De brug, die het ver'ceer zes rijbanen biedt, heeft bijna veertig miljoen gulden gekost. Men zal zich herinneren, dat deoude London Bridge enkele jaren geleden door een Amerikaanse zakenman werd gekocht en thans in Lake Havasy City in Arizona een toeristi sche attractie vormt. Om de beroemde "Tower Bridge" een dergelijk lot te besparen bestaan er plannen die brug te moderniseren. De priester, pater Aquinas van den de parochie van het Heilig Kruis, zei rige week in Londen, dat hij „de stem van het volk was dat niet durft te zeggen wat het denkt wegens intimidatie'.' In een open brief aan zijn paro chianen schrijft hij, dat zich in 1970 en 1971 enige mannen met karakter, ideaal en edelmoedige zienswijzen bij het IRA aansloten, omdat dat toen het juiste antwoord leek. „Ik ben er zeker van dat die mannen en vrouwen nooit hebben kunnen den ken dat het IRA zou degenereren op een wijze zoals we nu hebben kun nen zien. Deze mannen en Vrouwen vol grote idealen zijn nu weggegaan of hebben de organisatie met wal ging de rug toegekeerd. Ongelukkig genoeg rest ons nu niets meer dan mannen en vrouwen die onmogelijk kunnen worden beschouwd als onze beschermers of verdedigers. Deson danks menen zij zelf nog te handelen in de naam en voor het welzijn van het volk". En tot het IRA zegt hij tenslotte: „het rooms-katholie volk van Ardoyne wijst datgene wat u doet van de hand en heeft geen be hoefte aan uw actief geweld". Intussen is de Britse regering een grootscheepse veiligheidsoperatie be gonnen in verband met de spoedig publikatie de toekomst van Noord-Ierland, zo is gisteren in Londen bekendge maakt. Lord Jeilicoe, een hoge rege ringsfunctionaris, is aangesteld als coödiniator voor veiligheidsplannen ter bescherming van oveirheids- en openbare gebouwen, openbare nuts bedrijven en grote ondernemingen. Politiemannen uit Londen en de provincie zijn in de havens gestatio neerd om te assisteren bij het door zoeken van auto's, vracht en baga ge. Rechercheurs reizen voortdurend op de everboten tussen Engeland en Ierland mee om te controleren of de bomaanslagen ft D ik, A Bommen in Sydney De C teiten in Sydney hebben i op het laatste nippertje een route moeten uitstippelen hertog van Edinburgh, omdat langs de weg die hij van hei veld naar de stad zou rijde: m 5 bom had gevonden. Men ontdekte ook nog hoofdstation van de stad. Volg< politie ging het hier om geligai ^rto tspijkerbommen die zeer gen j. haar witboek inzake z^n- »Wij hebben met doen, maar dan met ee hoe hij bommen moet makeaftd ri dus de woordvoerder van 1 De politie vond de bommen 0 telefoontje. tot 7 uur djen Btera' ïank daaropvolgende dinsdag geslote om de civiele verkeersleiders legenheid te geven het werk 0 nemen van de militairen die d? ste maand hun werk hadde: richt. De stakers hebben ónder Te p"aSa£eT pe'róonm weten zeker tot maand. tend de actie te zullen Eerder had minister van vU"'gj Galley him gevraagd het we PARIJS (AP, Reuter) De ferentie, die gisteren in Parijs is ge houden heeft volledige overeenstem ming tussen de veertien deelnemen de landen opgeleverd over oplossing van de monetaire crisis van het ogenblik. De weg is vrij voor her vatting van normale handel op de wisselmarkten met ingang van Gesprek Bonn-Praag Bonn en Praag bereiden langs diplomatieke weg hervatting van him overleg over een verdrag voor. De dialoog werd af gebroken omdat men het niet eens kon worden over de positie van het verdrag van München uit 1938. Leids antropoloog Gert Nooter: De deviezenmarkten zijn bijna drie weken gesloten geweest. Na afloop van de conferentie deelde de Westduitse minister van Fi nanciën Helmut Schmidt gisteren mee, dat er zich een „wonderbaar lijke" mate van samenwerking heeft voorgedaan, vooral tussen de Verenig de Staten en de Europese Economi sche Gemeenschap. De voornaamste twee elementen van de overeen stemming zijn de deelneming van de Verenigde Staten aan steun aan de dollar en samenwerking tussen de veertien landen bij beheersing van de internationale liquiditeit. Centrale banken zullen bijvoorbeeld geen gel den meer op de eurodollarmarkt be leggen, omdat die de laatste tijd voor een groot deel de bron van valuta speculatie is geweest, en zij zullen de gelden die zij daar al hebben ge plaatst geleidelijk terugtrekken. Men waarop hervorming van het inter nationale monetaire bestel kan wor den versneld. De deelnemende landen verklaar den te willen komen tot de grootst mogelijke vrijheid voor de interna tionale handel en investeringen en te willen beletten dat hun valuta's el kaar gaan beconcurreren. De manier om internationale stabiliteit in mo netaire zaken te bereiken is, aldus de verklaring, de inflatie de kop in te drukken. De ministers hebben er vertrou wen in, dat al deze maatregelen kun nen leiden tot het formuleren van een programma dat zich bezighoudt met de recente toeneming der specu latie en dat de valutamarkten in de hand kan houden terwijl zij voort gaan met het uitwerken van een fundamentele hervorming i het eens geworden over de wijze internationale monetaire stelsel. SAIGON f AP) Gisteren is van Zuidvietnamese zijde meegedeeld, dat de communisten sinds 28 januari 7.299 maal het bestand hebben ge schonden in Zuid-Vietnam. Hierbij werden 13.886 Noordvietnamezen en Vietcongers gedood, 2.704 Zuidviet namese militairen gedood en 12.966 gewond. Er worden er 708 vermist. Voorts werden 327 Zuidvietnamese burgers gedood, 949 gewond en 792 ontvoerd. Amerika op de fiets In het af gelopen jaar zijn in Amerika voor het eerst sinds 1897 meer fietsen dan auto's verkocht, circa 11,5 milj. stuks De voorkeur ging daarbij uit naar 1 icihtgewicntsportfietsen met 10 ver- snellingen die op het ogenblik in Amerika de grote mode zijn. Het to tale fietsenbezit schat men in de Ver enigde Staten op zo'n kleine tachtig miljoen. President va Liberia als politieagent MONROVIA (Reuter) - F*1^ sident William R. Tolbert Liberia heeft donderdag soonlijk een taxichauffeur 0; bracht omdat die teveel f giers in zijn auto vervoerde. Tolbert, die van leer is trokken tegen toenemende keersonveiligheid en verkeer? gelukken met dodelijke aft-1 m zag een taxi met negen inzitS 81 den toen hij van zijn ambbgpb ning op weg was naar de taire kazerne. Hij hield de bestuurder a deelde hem. alvorens hem a politie over te dragen me hij nog een tweede overtrediw had begaan: rijden met verf sdjes ten banden. |en, - besl LEIDEN „Ik weet ook geen oplossing. Maar ik weet wel dat als Wounded Knee in Drente zou liggen, dat ik er dan bij zou zijn. Er moet een manier zijn om bloedvergieten te voorkomen en dat bloedvergieten is heel goed denk baar. De bezetters van Wounded Knee, voornamelijk Oglala-Sioux, zijn mensen, die met de rug tegen de muur staan. Frustratie heeft zich op frustratie gestapeld. Het is hoog tijd, dat antropologen, die veldwerk onder de Sioux hebben verricht, Wounded Knee binnen gaan en proberen bloedvergieten te voorkomen. Een schietpartij daar in South Dakota kan makkelijk leiden tot felle oproer onder de slum-In dianen in de grote voorsteden." Al in het begin van het ge sprek neeft drs. Gert Nooter van het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden op zachte, maar beslis sende toon duidelijk gemaakt, dat hij als antropoloog geen ervaring heeft met de Indiaanse stammen in de Verenigde Staten. „Er is nu in Nederland niemand te vinden, die veldwerk heeft gedaan en ter zake kundig is. Maar er moet iemand zijn, die de aandacht vestigt op het brandpunt in Woun ded Knee. Ik heb nog nooit van mijn leven een protestactie geleid, maar nu moest mij toch iets van het hart. De stafvergadering van het museum en dat zijn mensen van zeer verschillende pluimage een Chinees, een Japanner, een In donesiër en ga maar door heeft telegrammen verzonden naar men sen, die rechtstreeks met het geschil te maken hebben. Ook aan voor aanstaande antropologen. De Inter national Counsel of Museums is op de hoogte gesteld. Wij moeten ten slotte de wegen bewandelen, die ons ter beschikking staan."„Ik heb in Canada onder de Crees gewerkt en waar je ook een Cree tegenkwam, aan de oost- of aan de westkust, hij bleef een Cree. Het stamverband is een van de oorzaken van het overleven van de Indiaanse cultuur. Zelfs de door de Amerikaanse rege ring aangewezen stamhoofden, van wie sommigen goed zijn en sommi gen sledht, genieten gezag, omdat ze nu één keer chief zijn. Zoals Richard Nixon voor de India nen nog steeds een chief is. Voor dat Small Boy het flobbema-reser- vaat verliet om met een aantal ge trouwen het oude leven in de Rocky Mountains weer op te vatten, maakte hij drie keer een tevergeef- se reis naar Washington. Die stap, zes Jaren geleden, werd niet zo maar gezet. De Indiaan staat volledig met de rug tegen de muur. Het geld van de regering is een druppel op de gloeiende plaat die verdampt eer hij de plaat bereikt. Anderzijds is het stambewustzijn, waarvan de Vavajo, de Cree of de Oglala is doordrenkt een rem voor een mas sale beweging. Red Power, zoals een Black Power bestaat niet. „Ik weet het niet. maar het nieuws dat ons bereikt is zeer incompleet. Reuter en AP? Ik denk dat Je ln bij voorbeeld de Navajo Times wel degelijk 6temmen vol solidariteit kunt horen. Het begon met Black Coyote, een Jongen met een geweer in Wounded Knee, Nu is er een hoogst ontplofbare toestand. Veel van de bezetters vinden de enig goeie blanke man een dooie blanke man." Drs. Gert Nooter. die over enige tijd weer vertrekt naar Groenland, vaar hij als antropoloog al langere tijd onder de Eskimo's doorbracht, zegt over die nieuwsvoorziening: „Wat hoorden wij nu over staking en oproer in Suriname, ons rijks deel over zee. Bitter weinig." „Nogmaals ik zie niet hoe. Van in tegratie kan geen sprake zijn. Het Amerikaans? gouvernement is daar ook van teruggekomen. Misschien dat binnen de reservaten de herrij zenis tot stand moet komen. Geef in elk geval grond terug, verwijder industrieën van Indiaanse grond of geef die industrieën in huurkoop. De Amerikaanse regering heeft zich nog nooit een lor gelegen laten lig gen aan de Indianen. Sedert Dee Brown zjjn Bury my heart at Wounded Knee" schreef weet de Amerikaanse burger in elk geval weer dat er Indianen bestaan, vroe ger zag hij ze hoogstens op een schoolreisje. Wounded Knee is de enige plaats die dit Indiaans verzet had kunnen kiezen om aandacht te trekken van de buitenwereld. Het is een naam vol tragiek, en sedert kort bekend. Briljant gekozen." „Ja maar wat dan? Het bureau, evenals bij voorbeeld het in leven roepen van de reservaten, destijds op humane gronden. In elk geval zal de regering heel veel geld be schikbaar moeten stellen voor de Indianen. Nu geeft men weer uit aan bij wijze van spreke de debiele kinderen van blanken dan aan al die honderdduizenden indianen." Antropoloog Gert Nooter komt net als veel anderen, die de worsteling van de Indianen volgt, niet veel verder bij het wikken en wegen. In de eerste plaats moet Wounded Knee, niet net als 83 Jaar geleden een bloedbad worden. Vandaar dat hij wil laten bemiddelen door an tropologen, die de Oglala-Lioux kennen. Nog altijd vormt het Argentijnse peronisme een van de opmerkelijkste politieke verschijnselen ter wereld. De verkiezingen van zondag j.l. hebben zijn hardnekkigheid overduidelijk be wezen en tevens aangetoond hoe „on redelijk" een mythe kan zijn, zoals sommige commentators schreven. Want dezelfde peronisten, die een week geleden aan de stembus een einde maakten aan de militaire dic tatuur van generaal Lanusse, ver droegen het veel straffere één-mans bewind van Peron tussen 1944 en 1955 bijna met vreugde. Nu verstaat het moderne taalgebruik onder „mythe" een soort „volksgeloof" dat, zonder verstandelijk verklaarbaar te zijn, toch een hoge mate van gezag bezit. Welnu, zó gezien is het peronisme géén mythe. Het is namelijk wel de gelijk verklaarbaar: eensdeels geba seerd op de geweldige persoonlijke in. vloed van Perons jonge echtgenote Eva, anderdeels ten nauwste verbon den met de sociale maatregelen, waarmee het peronisme tussen 1944 en 1955 vele Argentijnse harten wist te winnen. Dus géén „mythe", maar een gevolg van redelijk verklaarbare omstandigheden. Terzijde kan nog opgemerkt worden, dat men de in vloed van het „oude" peronisme niet uitsluitend aan Eva Peron dient toe te schrijven. Juan Domingo Peron had zich immers reeds in 1945, na een korte ambtsperiode als minister van Arbeid, zoveel sympathie verworven, dat hij door een volksbeweging be vrijd werd uit de gevangenis, waarin hij kort tevoren als gevolg van een staatsgreep terecht was gekomen. Dat hij in februari 1946 tot president werd gekozen dankte hij aan de steun van de arbeiders uit de door hem gestich te vakbonden. Niettemin versterkte de persoonlijkheid van zijn Jong ge storven echtgenote Eva Duarte (on der het volk liefkozend Evita ge noemd) de door hemzelf op gang ge brachte volkssympathie, gaf haar een extra-dimensie en deed haar uit groeien tot een „geloof". Zó sterk was dat „geloof", dat het in zijn na-dagen zelfs dienst deed als dekmantel voor corruptie, voor autoritair en zelfs voor terroristisch optreden, al steun de het dan officieel op de „descami- sados", de „hemdlozen", dus de aller armsten. De dood van Eva Peron aan een ongeneeslijke ziekte en vooral de conflicten met de R.K. Kerk leidden intussen tot een snel verval van het peronisme. In september 1955 kwam Peron door ingrijpen van het leger ten val: als balling vertrok hij naar Venezuela en vervolgens naar Spanje. Maar de „droom" van het peronisme als emancipatie van de arbeiders bleef al die Jaren in het land hangen om tenslotte opnieuw gestalte te krij gen in een soort neo-peronisme. Toch is in dat nieuw-peronisme de geha vende persoonlijkheid van de voor malige dictator, nu een oud man, op de achtergrond geraakt. Niet geha vend was en is de onuitroeibare her innering aan een „gouden decade" van voorheen. Merkwaardig: Peron is nog maar een schaduw van vroeger, maar het peronisme is even spring levend als toen. Met vijftig procent van de stemmen kwam het zondag onverwacht sterk uit de (stem) bus, waardoor de peronistische tandarts- veefokker Hector Campora aanspraak kan maken op het bezetten van de presidentiële zetel. Voorts vielen niet minder dan twintig van de 23 pro vinciale gouverneurschappen aan de „peronistas" toe, een duidelijk bewijs voor de triomf van het politiek, sociale heimwee. Liberacion") niet alleen de triomf van het heimwee naar vroeger, het ging hierbij tevens om een verrassen de nederlaag voor de militairen. Die zijn er, in de persoon van president Lanusse ,in de afgelopen jaren niet in geslaagd de politieke en vooral economische vraagstukken van het land de baas te worden. Vermoedelijk heeft Lanusse gevoeld, dat het pero nisme een groeiend gevaar voor zijn militair bewind ging worden. Dus waagde hij de sprong naar verkie zingen, in de verwachting, dat de peronisten in de eerste ronde niet verder zouden komen dan ongeveer een derde deel van het aantal stem men. De rest van de stemmen zou dan wel toevallen aan de leger-kan- didaat generaal Martinez en aan de leider van de Radicale partij Ricardo Balbin. Er zou dan (in april) een tweede ronde nodig zijn en daarin zou Balbin de beslissende nederlaag toebrengen aan de peronist Campora. Het is echter allemaal anders gelo pen dan het draaiboek voorschreef. Reeds in de eerste ronde kwam Cam pora immers al op de helft van het aantal stemmen, Balbin volgde hem van verre en Martinze kwam zelfs niet verder dan één procent. En daar mee was de zaak beslist. Inflatie en werkloosheid hadden hun werk ge daan en de peronisten geweldig in de zeilen geblazen. Lanusse was realist genoeg om te erkennen, dat het geen zin had nog een tweede ronde uit te schrijven. Wel vragen sommigen zich af of de militairen zich aan hun be lofte zullen houden dat de gekozene „wie het dan ook mag zijn" toegang zal krijgen tot het presidentiële pa leis. Dat is dus Campora, de pero nist. Zal het leger dat bij die be lofte natuurlijk alleen aan Balbin en Martinez heeft dacht ooi aanvaarden? Deze twijfel lijkt gemotiveerd. Want de militair» Hen len wel begrijpen, dat zij een gi lijke stap zouden doen, indien 1 helft van het volk zouden stoten. Eén op de tw« gentijnen heeft immers zijn ol stem aan de peronisten gegevö het terzijde schuiven van een zo delijke volksuitspraak zou t ge moeilijkheden leiden, komt, dat deze verkiezingen nwf w tijnsamerikaanse maatstaven mate rustig en regelmatig zijn. Er waren dan wel enige derdduizenden militairen en P L mannen op de been om de re 101 de stembussen te verzekeren, in elk geval is deze volksuitspm een alleszins aanvaardbare wijs lopen. Voorlopig ziet het uit, dat de militairen er de vos aan zullen geven achter de men aan de nog beschikbare tjes te trekken. Hetzelfde W.J Peron verwacht worden. Die even naar zijn land terugkers iRic zijn „zaakwaarnemer" Campori meer glans te verlenen, maar gens naar Spanje terugkeren 01 tie van daaruit te doen gelden. In van bevindt de politiek in Argentütó rato, in een soort remise-stelling, 51 Peron en de militairen min of tegen elkaar opgewassen daarmee is Latijns Amerilu nieuwe variant op politiek gebls p ker geworden. Naast het maij, van Castro op Cuba, dat van A in Chili, het bewind militairen in Peru er. rechtse officieren in Brazilië gentinië het beeld gaan vertons een boeiend nummer op de evenwichtsbalk. anse Blom n ,w' Pr' fcnir

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4