EIDSCH DAGBLAD WËmggÈk bekende moord in Sliedrecht cties in metaal eer uitgebreid miinderslÉ 1IDSE HUISVESTING BEZET Jongen (19) SE 1 Overval op Chinees restaurant De Koster is niet bereid benoemingen uit te stellen Weer bewijs voor dood Bormann Overval op giro kantoor Broer overvaller Deil Laurent D. gaf grote serie inbraken toe J ZONTOG 3 alles Vlieland Brand: 3 doden meubelcentrum waar gezelligheid voordelig is! :RDAG 15 MAART 1973 OPGERICHT I MA apt i860 No. 33966 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN SLIEDRECHT Een jongen van 1 9 jaar heeft bekend zondagavond de 30-jarige Sliedrechtse mevrouw Teuntje de Jong-Slagboom te hebben vermoord. Gisteravond werd de 19-jarige bijrijder A. de B. aangehou den. Vanmorgen heeft hij een volledige bekentenis afge legd. Hij zou gehandeld hebben om onlustgevoelens af te reageren, nadat zaterdagavond zijn verloving was uitge raakt. uti A rerki flpi|neld( rEN De acties in de i vanochtend uitgebreid tjven met in totaal onge- :nemers. Het landelijke beidde vanochtend de vol togen: bij Van Diepen (110 -—lts), Bodewes (110) en E. J. FT Gelderland: Thomassen [T eUe (600), De Hoop (400), jD50), Gispen (420), Vahaly It Nijmegen (1300), Noord- _-_Ericsson (400), Zeeland: De 2bTerneuzen (100) en Bod- Middelburg en Koudekerke Ol%ch,: SKP in Veenendaal -Holland: Kores (110), e. mn dragen voor >eml elprijs voor (UPI) De Sowjet- vandaag erop aangedron- Nobelprijs voor de vrede ïkend aan de Joegoslavi- atTito. Tichonow, voorzitter van t. Ze sche vredescomité, heeft een voor Nobelprijs in Oslo gezonden waarin de kandi- a Tito wordt gesteund. In |ven verklaart Tichonow, .1 voortdurend zich schaart ft#de van de vredelievende die strijden voor vrijheid, •id en veiligheid. Hij op, dat het publiek in Lei et-Unie Tito kent als een Ntoemer in de anti-fascisti- l als een strijder voor de Qg van de vrede en de onit- de internationale sa- !luV. het bare ög Zuid-Holland: Boele Bolnes (1600), Esscher (190) en Verolme Alblasser- dam (550) en Drente: Danlon Em- men (1000). De staking die vanochtend om half acht bij Verolme Alblasserdam van stapel liep zal de scheepswerf voor onbepaalde tijd volledig stilleggen. Het grootste gedeelte van het 500 man tellende personeel zocht van morgen het actiecentrum van de bonden op. Deze staking van nog on bekende duur volgt op de negatieve reacties, die de bonden kregen van de Verolme-directie op het ultima tum dat afgelopen week in Alblasser dam is bezorgd. De meeste stakende Verolme-mannen hadden zich rond half acht vanmorgen verzameld aan de poort, waar zij door gesprekken trachtten werkwillige collega's te overtuigen van hun zienswijze. Ook plaatselijk directeur I. Zabel Alles loopt bijzonder netjes" begaf zich naar de ingang om een oogje in het zeil te houden. Ongeregeldheden de den zich vanmorgen niet voor. In het bedrijf van de N.V. Danlon- Hüi in Emmen wordt ook sinds van morgen gestaakt. De staking zal 24 uur duren. Negenhonderd man pro- duktiepersoneel staan buiten de poort. Honderd man kantoorperso- neel is voor een deel buiten en bin nen het bedrijf. Ook het kantoorper soneel in het bedrijf werkt niet maar discussieert. De directie is voltallig aanwezig, maar is zeer verrast door deze staking, zo deelde de Industrie bond in Assen mee. DEN HAAG Minister De Koster (Defensie) is niet bereid een aantal benoemingen, waaraan opper-offi- ciers-rangen zijn verbonden uit te stellen. Hij antwoordde dit vanmor gen tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer. Volgens de bewindsman gaat het hier om enkele niet-politieke functies en bovendien leggen deze benoemin gen niet vast wie te zijner tijd de top functies van de Koninklijke Land macht zullen gaan bezetten. De socialist Stemerdink had zijn angstgevoelens daaromtrent in vra gen geuit. Op een vraag of er wel vol doende doorstroming is van officie ren van het Eerste Legerkorps naar het beleidscentrum op het ministerie in Den Haag antwoordde minister De Koster: "Er is een constante uitwis seling". Bovendien is het volgens hem on denkbaar dat iemand van het mi nisterie een ander mens wordt als hij wordt overgeplaatst naar het Eerste LEIDEN Twee grote ge zinnen uit de Haver- en Gortbuurt, wie het water nu tot de liwen is gestegen, zijn vanmorgen met alle beschik bare kind-eren in de wacht kamer van het Leidse bureau huisvesting gaan zitten. Ze zullen daar blijven, al duurt het tot middernacht, tot iemand van de gemeente hun zicht op een groter, beter leefbaar huis geeft. De gezinnen Kramer en Lardé werden in hun actie bijgestaan door een groep meelevende buurtbewoners en enkele leden van de Bond van Huurders en Woningzoe kenden. In een gesprek met een ambtenaar van Bureau Huis vesting kregen mevrouw Kra mer en mevrouw Lardé te ho ren, dat er in Leiden geen huizen leeg zijn voor gezinnen met acht of vijf kinderen. De ambtenaar drong aan op ge duld. Hij herinnerde aan vo rige gesprekken die toch in een prettige sfeer waren ver lopen. De 2 gezinnen hebben zich daarna in de wachtka mer geïnstalleerd en hebben de morgen doorgebracht met gesprekken en met een kop pig weigeren om de onoplos baarheid van hun woonsi tuatie te accepteren. De kin deren vermaakten zich met tekenen en het kwartetspel. De noodsituatie is in de ge zinnen vooral ontstaan door dat steeds meer kinderen aan allerlei ziektes gaan lijden en de ouders de spanning en de zorg niet meer aankunnen. (Foto Jan Holvast) Het spoor naar De B. kreeg de re cherche door een buurtonderzoek. Uit getuigenverklaringen bleek, dat zon dagavond na half elf, het tijdstip waarop de moord gepleegd moet zijn, een ongeveer 20-Jarige moet zijn thuisgekomen. Getuigen verklaarden dat hij om tien voor elf bij de Tolsteeg uit de bus uit Rotterdam is gestapt. Daarna is hij richting Deltalaan gelopen, waar hij met negen messteken Teun tje de Jong om het leven bracht. De reconstruotie-tekening van het gezicht van de mogelijke verdachte leverde slechts een duidelijke aanwij zing over de haardracht op. Toch heeft de politie daaruit het signale ment van de Jongen kunnen recon strueren. Tot zijn arrestatie is gisteren over gegaan, toen bleek dat de bijrijder zondagavond na half twaalf was thuisgekomen. Bij het verhoor leek hij een alibi te hebben. Hij zou in Rotterdam zijn geweest waar hij een uur later dan de moord gepleegd werd in de bus naar Sliedrecht stapte. Dat klopte niet. Gebleken is nog, dat de Jongen in Rotterdam een dolkmes heeft ge kocht. Geconfronteerd met deze fei ten bekende de bijrijder. De B. woont BONN De bewijzen stapelen zich op dat een drie maanden geleden in Berlijn opgegraven skelet inderdaad dat van Hitlers-plaatsvervanger Mar_ tin Bormann is. Gisteren is vlak bij de plek, waar het geraamte werd ontdekt een driedelige tandbrug ge vonden die precies in het gebit blijkt te passen. Uit een rapport door de inmiddels overleden tandarts van Bormann op gesteld blijkt diat de sinds 1945 ver miste nazi inderdaad een brug droeg precies op de plek die het rapport vermeldt. Het parket van de procureur-gene raal in Frankfurt dat met de opspo ring of identificatie van Bormamis misdaden is belast, denkt dat binnen 14 dagen de dood van Bormann ook nu geheel offioieel kan worden be kend gemaakt. sinds ongeveer acht maanden in de Sliedrechtse wijk Westdijk. AMSTERDAM (ANP) Vanoch tend hebben twee Nederlandse man nen, die hun coltruien tot aan de ogen hadden opgetrokken om onher kenbaar te zijn, een agentschap van de girodienst beroofd, dat gevestigd is in een sigarenwinkel aan de Jan Evertsenstraat in Amsterdam. Zij verdwenen in een bestelwagen. Volgens de sigarenwinkelier, de 45- Jarige M. A. J. van Velzen, waren de beide mannen bewapend met sten- guns, die zij op hem richtten. Hij stond op dat moment niet achter het giroloket, doch achter de toonbank van zijn sigarenzaak. In de winkel was verder alleen zijn schoonvader aanwezig. „Ik dacht eerst dat het maar flauwe kul was", zei Van Velzen na afloop. „Maar toen ze de trekker overhaalden begreep ik dat het ernst was. Het ging allemaal heel snel. Ik moest al miin poen afgeven en er was een heleboel in huis, want het is van daag 15 maart en dat is betaaldag. Ik had dus Juist veel geld van de giro gehaald. Ik ben nu al over de schrik heen. Tenslotte heb ik al Jaren ge weten dat het een keer zou gebeu ren". OPENING AQUARIUM- en wy zonnig weer met in v... en ochtend plaatselijk mist. n fl 'temperaturen van twee tnsbn de wadden tot min twee fers. Maxima morgen circa f» *den. Zwakke tot matige noord en oost. 16 MAART 6.53 uur; onder: 18.46 uur 16.09 uur; onder: 5.35 uur. ;tfldr- Katwijk 1.26 en 13.45 "«ffater te 9.23 en 21.57 uur. LEIDEN In een Chinees restau rant aan de Stationsweg is gister avond een gewapende overval ge pleegd. Vier tot nog toe onbekend gebleven mannen van Chinees-Indische af- KELDER komst kwamen omstreeks half elf het restaurant binnen en bestelden allen een biefstuk met frites. Op het moment dat de ober wilde afrekenen trokken twee van de late bezoekers een pistool terwijl een derde man de gordijnen sloot. Het viertal pakte ver volgens de serveerster beet en bonden haar met een ketting vast aan een pilaar. De bruut optredende mannen bedreigden ook de kok. Een andere bediende zag kans om tijdens het tu mult naar de bovenverdieping te vluchten en het pand via de dakgoot te verlaten. De vlucht van deze be diende werd door de overvallers op gemerkt. waarop zij er ijlings van door gingen. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. U moét het gezien hebben bij Ni«uw Rijn 50 Tf» *08 24 [0 17 IQJ DEN HAAG Laurent D. is op het Haagse hoofdbureau van politie door de knieën gegaan en heeft bekend, dat hij de afgelopen weken een serie overvallen en diefstallen heeft ge pleegd met een buit van rond 150.000 gulden. Tot de buit behoorde onder meer een aantal luchtdrukpistolen, die hij stal bij een inbraak in het Sporthuis Centrum in Leiden. Laurent (21), broer van een van de overvallers van Deil, stapte zondag middag naar de politie en gaf zich over. Hij begreep, dat hij in de klem zat en hij wist dat elke politieman scherp naar hem uitkeek. Aanvanke lijk hield hij de kiezen stijf op elkaar, maar gisteren ging hij praten. De jongeman bekende niet alleen ruzie te hebben gehad in het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst, maar hij bekende ook de roofoverval op het postagentschap in Voorburg. De gewapende roofoverval op de win kelier van de Hoefkade en inbraken in tal van winkels en warenhuizen. Laurent D. beweert dat hij geen cent meer over heeft. Als hem wordt gevraagd waar hij het geld dan heeft gelaten, zegt hij keihard, dat hij het tot de laatste cent heeft vergokt. Pas nu blijkt dat Laurent D. al eer der gearresteerd is geweest. Een dag na de gewapende overval op de 72- Jarige winkelier André Pontier in het postagentschap aan het Oosteinde in Voorburg werd Laurent namelijk door de Voorburgse politie gearresteerd en ingesloten. De Voorburgse recherche zag ech ter geen kans voldoende bewijs op ta fel te brengen en stuurde de rover weer naar huis. BRUSSEL (ANP) Twee kinde ren. een meisje van zes jaar en een Jongen van twaalf en hun moeder, zijn gisteravond in het Belgische Spa omgekomen nadat er brand was uit gebroken in het pension waar ze woonden. De Jongen sprong in pa niek uit een raam en viel dood op straat. Het meisje en haar moeder kwamen in de vlammen om. De brand ontstond doordat een frituur - ketel in de keuken van het pension explodeerde. Gevangenen wisselden van naam BREDA Twee gedetineer den in de Bredase gevangenis „De Koepel" hebben drie weken lang de administratie en be waarders in de waan kunnen laten dat zij iemand anders wa ren. Een van hen, de Amster dammer Gerrie Snoek broedde het plan uit toen hij onder po- litiegeleide samen met een ze kere Henk van Doorn van de gevangenis in Haarlem naar Breda werd overgebracht. Snoek moest nog drie maan den van een straf uitzitten en Van Doom nog 19 dagen. Foto's van het tweetal waren niet aan wezig, hetgeen de zaak verge makkelijkte. Van Doom werd Snoek en Snoek werd Van Doom. De op zet lukte: de onechte Van Doom werd na 19 dagen in vrijheid gesteld. Hij belde, toen hU in alle gemoedsrust de poort was uitgestapt de gevangenisdirec teur op om te vertellen dat de verkeerde op vrije voeten was gesteld. De echte Van Doom. die nog tn een cel zat. werd nadat was uitgezocht hoe de vork in de steel zat. dezelfde dag in vrij heid gesteld. Wettelijk gezien een uur te laat De onechte Van Doom die nog twee maan den te goed heeft wordt nu weer gezocht. Het jacht „Second Life" waarmee Gerard Dijkstra zoveel wind in de zeilen had tijdens een interna tionale race, is de blikvanger van de HISWA 1973. De achttiende in ternationale watertentoonstelling gaat vanaf morgen draaien in Amsterdam. De RAI zal tot en met 25 maart weer het aanzien houden van een grote „tent" vol watersportkampeer- en hengel sportartikelen. Het is weer wa tertanden geblazen, want er zijn duizend mogelijkheden om de boot in te gaan. PAGINA 19 en 21 Een radioprogramma, dat nog miljoenen luisteraars trekt. PAGINA 5 I Een pagina vol platen. Verrassingen in bekerwedstrijd: Feyenoord, FC Den Haag en PSV gewipt. PAGINA'S 23 en 25 LISSE kanaaletraat-heereweg LEIDEN leyendaal 150-152

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1