niet op te vangen itbreiding Groenoordhal slag' Toernooi Leidse Districts Dambond STERK WISSELEND BALLETWEEKEINÜï riezelen en grijnzen n Edgar Allen Poe -vprtlerk war tier reageert op advies werkgroep '»er aan in Leiden Eensgezindheid tegen centrale onderhouds dienst f|NG VOOR [NASTIEK- AAL IN EN WIJK mo« umafonds klopt erkii RONNY VINK. ®s3 tlee ti tel ei tie 0- stras a lJklnJ lenst VllkU j 12 MAART 1973 LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Het zonnetje op de gesloten ramen zorgde zaterdag voor een tropisch klimaat in de grote zaal van gebouw "Nabij" in Alphen aan den Rijn waar honderdvierentwintig dammers met elkaar in een "denkslag" waren gewikkeld. Voeg daarbij het grote aantal rokers en de benauwde sfeer is verklaard. Maar desalniettemin was het bijzonder gezeung. urn dat bewijst ook de deemame. Uit heeil Nederland waren ze maar Alphen gekomen om de Krachten met grootmeesters en onbekende dammers te meten. Het grootste gedeelte Kwam uiit deze re gio (Aipnen, .Leiden, Katwijk enz} Vooral de jeugd, er waren er drie- an-itwmtig, was aai vauj groten geta le opgeKomen. En dat stemde de or ganisator van aat jaaiuijKS terugke- rende toernooi, de Leiase Districts Damoond, uitermate tevreden. Het was zaterdag voor de zevende Keer, dat dat treixen werd genouden; vijf maai was gebouw "Naoij" voor het houden van het toernooi gekozen en twee maal week men uit naar NoordwiijK. De dammers speelden in groepjes van vier. Voor ae winnaars en voor hen, die op de tweede plaats einoagdeai, waren prijsjes in de vorm van vaantjes bescniKbaar ge steld. In totaal moesten de dammers dus dnie Keer achter het bord plaats nemen om huin tegenstander op de vijftig velden te bestrijden. OpmenKeiiijK groot was de Jeugd groep, die de Katwijhse Damclub op de been bracht .Met negen jon gens was men vanuit de badplaats naar Alphen gereisd. Er zouden on getwijfeld meer Jeugdigen hebben meegedaan als de dammers geen concurrentie zouden hebben gehad van voetbal en andere sporten. De Leidse dammers-brachten onder an deren nationaal meester drs. Bronstring in de strijd en de Pa- pendr echter Kolsloot is eveneens geen onbekende in het wereldje van de denksporters. Samen Sterk uit Hazerswoude trad met tien spelers aan. Een vijfenzestig-plusser, die het allemaal met een "zwaar" hoofd had bekeken stond na ruim twee uur dammen op en zed: „Het is be kaken, je hebt gewonnen". Een eind je verder schoot hij een andere ge pensioneerde dammer aan en ver telde: "IK heb het niet Kunnen bal- werken". Waarop de man gerust stellend antwoorde: "Ach Joh, er moeten tenslotte toch ook verliezers zijn". Even later moest ook hij zijn meerdere in een jeugdige tegenstan der erkennen. Schouderophalend voegde hij zich bij zijn vermoede lijke clubgenoot en samen gingen ze naar de cantine waar een bak dampende koffie waohte. Uitslagen Winnaars Hoofdklasse: Gr. A 1. C. R. Poot 2. C. Zijlstra en F. Key- zer. Gr. B 1 P. v. Gorkum 2. L. v. DiJK, Gr. C 1. A. Brunt ged. J. P.as- schiier, Gr. D. 1. A. Gorree 2. P. v. d. Aa. Gr. E 1. S. Kolsloot 2. G. v. Elsterkarst. Gr. F. 1 D. Kleen 2. G. A. Taaelaar. Groep G 1. W. Kees- sen 2. L. de Frankrijker. Groep H 1. G. Cederhout, 2. J. de Galan. Groep I 1. R. Kromhout 2. G. Bitter Groep K 1. W. Verschoor 2. A. de Bruin Winnaars 2e klasse: Gr. A 1. H. Burggraaf 2. A. Robbe. Gr. C. 1. J. v. Horick 2. J. v. d. Panne. Gr. D. 1. L. Knol, 2. L. Hoogevorst Gr. E. 1. A. v. Disselen 2. C. Willebrard. Groep F 1. P. J. v. Dam 2. D. L. Lensveld, Groep G 1. L. Hoogeveen 2. K. Vergunst, Groep H 1. J. v. d. Loo 2. K. Bergghoef en J. Honig. Groep I 1. T. Dekker en 2. F. Hor dijk. Groep J. 1. G. Muiswinkel 2. G. v. d. Voet. Terwijl buiten het heerlijke voorjaarszonnetje scheen zaten er in gebouw Nabij enkele honderden damliefhebbers gebogen boven de borden te denken, dit alles om de fel begeerde districtstitel te veroveren. (Foto Wim Dijkman) Winnaars 2de klasse Groep A. 1. Bremmer 2. J. A. v. Eeden. Groep B. 1. P. v. Gorkum, 2. L. v. Dijk. Groep C. 1. W. Könst, 2. B. Muis winkel. Winnaar 3e KI. Groep A. 1. P. Noordoven, 2. J. Harten. Groep D. 1. J. Winkelman, 2. A. de Groot. Groep E. 1. P. Slaster, T. Voorn, 2. T. Singeling, 3. B. Boedran. Groep B. 1. A. Waasdorp, 2. A. M. v. Donk. Winnaars Jeugdgroep: Groep A. Ged. 1. B. de Bruin, 2. C. Kuyper. Groep B. 1. H. Kuyper, 2. M. v. Zaal. Groep C. 1. W. Kuipers, 2. P. Pool. Groep D. 1. G. Slotje, ged. 2e. P. Smit en K. Harten. Groep E. 1. L. Izboud. ged. 2. W. Ploeg. Groep F. 1. P. Smit, 2. J. de Best. individuele hulp te Leiden een be drag van f 28.000,-. Van 1217 maart zal het weer bij U aankloppen om financiële steun. In Leiden wendt men zich dit Jaar niet tot U met de huis-aan-huis col lecte, maar dezer dagen hebben alle bewoners van Leiden in hun brie venbus een enveloppe met een be richtje van het Nationaal Reuma fonds ontvangen. In dezze envelop pe bevindt zich, behalve het begelei dend briefje, een stortingskaart waarop het gironummer 2900545 vermeld staat. Ons verzoek is, of U dit Jaar Uw bijdrage voor het Na tionaal Reumafonds op dit gironum mer wilt storten. Als U een girore kening hebt, kunt U het nummer 2900545 op Uw eigen blauwe strookje overnemen: als U niet over een giro rekening beschikt, kunt U op het postkantoor met de stortingskaart Uw bijdrage storten. Ook kunt U bij LEIDEN Tijdens een buitenge wone vergadering van de Woning bouwvereniging „Eensgezindheid" is uitvoerig gesproken over de toetre ding van een eventueel in het leven te roepen Centrale onderhoudsdienst met aille Leidse woningbouwvereni gingen. Na een inleiding van de voorzitter, de heer Nogtegaal, waar in alle voor en nadelen werden uit eengezet, was er gelegenheid tot dis cussie. Een daarna gehouden schrif telijke stemming had tot resultaat, dait met grote meerderheid werd be sloten om ndet tot een centrale on derhoudsdienst toe te treden. lijden zeer veel men- eumatiek. Om de reuma i, te verminderen of wei- te bedwingen, is geld no- eld. In 1972 gaf de Stich- ationaal Reumafonds aan Voor de bouw van een aal in de Merenwijk ente Leiden een geld- AG^n de Bank voor Ne- e Gemeenten NV. D w f 890 °°0- kan op 16 itEKl opgenomen. Het moet Dalfite* tern ijnen worden te en het wordt geleend te- nte van 7% Vervroegde de eerste tien jaar niet m ad karna alleen met bijbeta- gebruikelijke vergoeding, stellen de raad voor, deze 01711 lanvaarden. iiging van Hervormden n til Tijdens de Jaarverga- e Vereniging van Vrijz. ag g' en Leiden/Oegstgeest zijn «oko its van de niet herkiesbare den, mevrouw M. Alsema Graaf en de heer H. O. de heren E. E. Brou- |den (secretariaat) en J. L. 'oek te Leiderdorp. de Alg. Bank Nederland, Breestraat 81 te Leiden, geld storten op een re kening van het Reumafonds, afd. Leiden. LEIDEN „Als de plannen van de werkgroep-Groenoord- hal worden uitgevoerd betekent dat een niet op te vangen slag voor onze vereniging". Dat is de conclusie van het be stuur van de korfbalvereniging Noorderkwartier in een open brief aan het college van B. en W. Het bestuur wijst erop. dat er aan het terrein achter de Groenoordhal, dat zou moeten verdwijnen als de Rotterdamse veemarkt naar Leiden zou komen, door de leden zeer hard gewerkt is. Op dit moment bijvoor beeld is een groot aantal leden bezig met de inrichting van de kleedgele genheid en de opbouw van de kanti ne, die pas na lang geharrewar en zonder één cent subsidie kon worden opgetrokken. Het bestuur deelt mee, dat er voor de inrichting van deze kantine door de leden hard is ge spaard. Nev nactivit eiten ,A1 deze inspanningen", vervolgt het bestuur, .getroosten de leden zich omdat zij vinden dat er in Lei- den-noord een korfbalvereniging be hoort te zijn. Een vereniging overi gens, die zich niet hoofdzakelijk be zighoudt met sportieve prestaties, maar die veel meer waarde hecht aan een gezonde sportieve (lichame lijke en geestelijke) ontspanning door korfbal, en door vele nevenac tiviteiten. Een vereniging die weet dat vooral de Jeugd in Leiden-noord in dat opzicht zeer veel tekort komt. Noorderkwartier heeft tot nu toe geen kans gehad om zich goed te ontplooien omdat de velden buiten noord lagen, en omdat men zich steeds eerst om de velden- en club huisaccommodatie moest bekomme ren, waardoor er voor de werkelijk beoogde zaken geen tijd overbleef." kans, die zij uiteindelijk eind vorig Jaar kreeg van B en W, gevochten, ondanks de vele inspanningen en de hoge financiële lasten. Maar deze kans kan niet waar gemaakt worden als men het advies van de werkgroep Groenoordhal opvolgt. Dan zal voor ons werkelijk alles verloren zijn. De offers die door onze leden gebracht zijn kunnen niet nog eens worden ge vraagd. Verdwijnen van Noorderkwartier be tekent nadeel voor de Jeugd in noord, inclusief de Merenwijk. Denkt u aan de grote aantallen Jeugdige Inwoners van Noorderkwartier, de vele scho len die van het veld gebruik zouden gaan maken zodra de kleedgelegen heid er was. Komt u het onze leden, de scholen en de bewoners van noord vertellen?" aldus besluit het bestuur haar noodkreet. LEIDEN In een spannende finale van de strijd om de Leidse titel voor schaaktalenten jonqer dan dertien jaar viel zaterdag op de Schaakzolder nog geen definitieve beslissing. Drie van de vier finalisten sleepten twee punten in de wacht en dat betekende voor dit trio een gedeelde eerste plaats. Dinsdag avond zullen deze drie strijders in het Dorpshuis van Leider dorp opnieuw de handschoen opnemen. Ytsen verloor al zijn partijen en eindigde derhalve met nul punten troosteloos onderaan. De uitslagen van de gevech ten tussen de overige drie finalisten luiden: Hans de Boer Jeroen Seller 10; Jeroen Seller Rudi Grim 10 en Rudi Grim Hans de Boer 10. Naast bovenstaande finale-gevechten voor de jongste schaak talenten werden de vooriuedstrijden voor de 13 tot en met 15- jarigen afgewerkt. Dit toernooi trok vijftien deelnemers. In groep A was Joan Baart onbetwist de sterkste, terwijl in groep B overtuigend door Hans Kemperman iverd gewonnen. In groep C eindigden drie spelers op een gedeelde eerste plaats. De beslissingsmatches wezen Biek Verra aan als halve finalist. Ook in groep D eindigde de strijd in eerste instantie onbeslist. John van der Wiel versloeg zijn direkte opponent met 20 en plaatste zich aldus voor de halve finales. Hans Kemperman had 23 zetten nodig om Biek Verra duidelijk te maken, dat zijn koning de beste krijgstaktiek toepaste. John van der Wiel overzag tegen Joan Baart een desperado combinatie en verloor een stuk. Hoewel John nog het een en ander probeerde was het vechten tegen de bierkaai. Deze week zullen Joan Baart en Hans Kemperman in twee partijen moe ten uitmafken wie er uiteindelijk met de titel gaat strijken. In LAK-theater centueerden de ritmische bwegingen en vormden een logische aanvulling op de vaak veelbelovend Ingezette openingen. Het gedeelte met als ach tergrondmuziek "You've lost that loving feeling" werd door velen er varen als het meest complete onder deel van deze avond. Fred Benjamin en zijn groep uitnodigen voor een re prise zou een logisch vervolg zijn op deze uitstekend verzorgde avond. Het was Juist gezien het evenement van vrijdagavond zo'n teleurstelling, dat de zaterdagavond-voorstelling zo weinig belangstellenden trok. A) na vijf minuten bleek deze uiterst beperkte belangstelling echter volko men gerechtvaardigd. Wat het "Mi xed Media Theater" meent te moe ten brengen onder de noemer "to taal-theater" grenst aan het ridicule Nog geheel afgezien van het feit, dat de film steeds brak en de dia's veel te lang geprojecteerd werden, zoch ten de medewerkers van "Mixed Me dia Theater" hun toevlucht in goed kope, banale yoga-standjes en van het Nederlands Danstheater afgeke ken grondgedachten. Op een gege ven ogenblik is er een aanklacht te gen de verpakkingsmiddelen rond on ze consumptiemaatschappij. De le den van het "Mixed Media Theater" die verschillende soorten verpak kingsmiddelen op hun kleren hebben bevestigd, gooien deze dozen etc. op een gegeven ogenblik weg. Zij verge ten echter hierbij het belangrijkste weg te gooien, n.l. zichzelf. Het "Mi xed Media Theater" kan na de voor stelling van zaterdagavond, waarbij slechts met heel veel moeite enkele handen op elkaar konden worden ge bracht, twee dingen doen. Het kan zichzelf opheffen of in het vervolg Leiden mijden. Hoewel men hier niet zo bar veel gewend is. heeft men hier talenten genoeg om dit pover gestun tel te overtreffen. Gelukkig werd het weekeinde besloten op zondagavond met een optreden van de Leidse dansgroep van Marjolein. Zoals we van haar gewend zijn een voortreffe lijke choreografie, gekoppeld aan een soepel en ongenuanceerde over dracht. Vooral "Live it up" was van grote klasse. Door werkstukken als „O happy day" en „Battle Hymne", werd gelukkig de indruk van zater dagavond voor 't grootste deel weg genomen. Behalve de misser van za terdagavond een initiatief dat voor herhaling vatbaar is. A. C. KOEKEBAKKER JR. LEIDEN Dat Lelden op cultu reel gebied nu niet bepaald "alles er uit haalt, wat er in zit", mag zo langzamerhand als bekend worden verondersteld. Het idee van Marjo lein Briër om drie avonden, gevuld met ballet aan het Leidse balletlie- vende publiek te presenteren, geeft dan weer wat hoop voor de toekomst. Voor de eerste avond van de trilo gie stond geprogrammeerd Fred Benjamin Dance Incorporated. Op muziek van o.a. Diana Ross en Isaac Hayes werd op voortreffelijke wijze door de Amerikaan ballet gedic teerd. Het was nauwelijks meer een overbrenging van een gemeenschap pelijk opgezette kunstuiting, maar een hautain opgedrongen dansritme, waaraan geen ontsnappen meer mo gelijk was. Met bijzonder beheerste bewegingen op voortreffelijk geko zen muziek werd elk fragment over gebracht. De "verkrachtingsscène", van een meisje met pop had zo'n be klemmende climax, dat het moeite kostte naar een ander thema over te moeten gaan. De allure van deze avond werd mede bepaald door de fantastische kleding. Vooral de "vls- gratenmaillots" en de witte Jurken te gen het einde van de voorstelling ac f De fantastische, ver- '"cjtilijke, afschuwelijke, weer- n ende, beangstigende en vertellingen van ;*jAllen Poe. basis voor een ver- ke voorstelling van toneel - nperium, die daarvan za- e première presenteerde. __n heeft, onder leiding van )e" Idzard, geprobeerd een heel sie op de fantastische ver- q van Poe te geven en dat slukt. tien als: het vat amantü- j put en de slinger en de ïrt waren uitgewerkt tot ir weinig angstaanjagen- erg aantrekkelijke stuk- oeel en werden aaneenge- Niet nog eens "De vereniging heeft voor de smeed met Vea/udevilile- achta- ge liedjes en dansjes. ~aa Om de op de planken gebrachte verhalen te begrijpen moet J;e wel een Poe-kemnar zijn. De verschil lende acts werden vaak gebracht met een summiere tekst en veel gebruik van hoeden, maskers, jas sen, oapes, grimages en ails coulis sen dienst doende poppen. De din gen die ik tijdens de voorstelling niet begreep heb ik thuis nog even moeten nalezen. Maar juist die gedeeltes van de voorstelling waar bij het op het spel van de spelers aankwam, en niet op de verhalen van Poe, waren het sterkst. Enkele acts werden voor een groot gedeelte voorgelezen (de gedeeltes over Arthur Gordon Pym en over 't verraderlijke hart) en er had daarbij weinig actie op het sobere toneel plaats te wenig in ieder geval om de kijkers geboeid te houden. Maar dat gevoel heb ik maar heel even gehad, de spelers heb ben de hele avond kans gezien het toneel vol aotie te houden. Voor- ad voor de pauze zaten er aardige vondsten in: om de pauze aan te kondigen werd een masker met een flesje tomatensap bloede rig toegetakeld: dan een opkijken de grins en de mededeling: tttto- matenssssssap. 90 cent. Aan de bar. Fijne voorstelling. Fred Benjamin

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3