'SWINGENDE' DRUKWINKEL KLANTEN MET MODIEUZE VOOR EISEN agenU Moet rustieke landweg wijken voor verkeer? IN PLAATS VAN' STOLLIG, MORSIG DRUKKERIJTJE Burgerlijke stand INBRAAK IN HAVENCAFÉ Gelijkspel voor RCL AMPTMEIJER: TROK POLITIE PARW IOOR ONT RUIMERS? MAANDAG 12 MA VOORSCHOTEN' Er zat duidelijk een 'gat' in de markt voor drukwerk. Vroeger moest men nogal eens zoeken in afgelegen straten naar een drukker, die bereid was kleine partijen druk werk te verzorgen. De laatste tijd duiken echter steeds meer zogenaamde 'drukwinkeltjes' op met een uiterst fleurig aanzien. De imago van het stoffige, morsige drukkerijtje verdwijnt. Nieuw is de drukwinkel met de moderne, 'swingende' aanpak. Maandag Steenschuur 6 Spiritisch Mej Langeveld "Lessen aa van tekeningen" 8 uur nam Stadhuis Openbare vergai mi«ss;ie voor de bedr"*"*" rijdingskerk Bev 2-4.30 en 530-8 Oegstgeest (Rode Leeuw) vordering der welsprekend Steenschuur 6 Ruiiavond I zegelvrienden 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.3 Universiteit Spr. prof. clr, brands over "De dans va! 6ang maskers bil de Kilén Nieuw-Brittannië' 8 uur nr Museum van Oudheden dr. H. TJ. Waterbolk over üthische nederzettingen in Hogewoerd 87 Club Breestraat 19 Jeugdhavi fé 7.30—10.30 uur nam Stadhuis (Kamer 3) Spi LEIDERDORP Een van de fijne pluspunten om in de woon gemeenschap Leiderdorp te wonen is het feit dat het zich onderscheidt van vele andere woonplaatsen (zo als b.v. "de Bijlmermeer" en vlak bij huis "De Merenwijk") door de mogelijkheiid In en vlakbij de hul zencentra in de vrije natuur te kunnen verpozen. Een van die z.g. Door Ronald Veeren "natuurprojecten" is de Achthove nerweg in Leiderdorp. Vorige week hebben vier verschillende commis sies in Leiderdorp zich uitvoerig be zig gehouden met een nota die door de Centrum Milieuzorg Leiderdorp aan alle raadsleden en B. en W. was toegezonden. In die nota wil Milieu zorg in Leiderdorp graag dat de ge meente terugkomt op een reeds twee Jaar geleden genomen be sluit cxm de Achthovenerweg groot scheeps te gaan reconstrueren. Deze rustieke landweg met oude populieren, 'n schitterend uitzicht op polderlandschappen met oude boerderijen, kronkelt zich in vele bochten naar Koudekerk. De ge meente wil er een kaarsrecht tracé van maken, aangepast aan het ver keer, Centrum Milieuzorg wil dat het verkeer zich aanpast aan deze schilderachtige weg. Voor een leef baar milieu in Leiderdorp heeft de Commissie Maatschappelijk Welzijn de meeste zorg. Daar was men dan ook zeer ingenomen met deze lijvi ge en zeer veel informatie verschaf fende nota, getiteld: Kan het ook anders met de Achthovenerweg? Unaniem stelde de commissieleden zich dan ook achter de aanpak van het Centrum Milieuzorg: probeer de toch al schaarse aantrekkelijke ge bieden te behouden en tref voor echte knelpunten gerichte maatre gelen die op onderzoek gebaseerd zijn. Voor de Adhthovenerweg betekent dat de aanleg van een fietspad, ont lasting van het Doeskwartier door een nieuw tracé vanaf de Maurits- singel, invoering van een snelheids beperking, plaatselijk inhaal verbod, handhaving van de wegbreedte, de bochten en de bruggen. De ver keersveiligheid zal dan voldoende zijn gewaarborgd. De commissiele den, raadsleden en burgers, begre pen het gevaar van een sterke ver- keerstoenemimg als de weg voor de automobilist gemakkelijk wordt gemaakt. De automobilist moet zijn rijstijl aan de weg aanpassen, maar het moet niet andersom zijn. Het KVP-raadslid Toelen vond dat de raadsleden best op een eenmaal ge nomen standpunt konden terugko men als er tussen het principebe sluit en de realisatie veel tijd ver loopt (2 jaar) en er in die tussen tijd zulke duidelijke en nieuwe ar gumenten naar voren zijn gekomen. In de commissies Verkeer en Ver voer, Openbare Werken en Finan ciën ondervond de nota wat meer tegenstan'd. De leden van deze com missies bekijken de problema tiek van de Achthovenerweg vanuit een andere hoek. Verkeerszaken, we genaanleg en milieu hebben daai een andere demensie. Hoewel het werk van Centrum Milieuzorg alge meen gewaardeerd werd was men daar zeker niet unaniem eens om dit alternatieve plan te gaan uit. werken. De discussies tussen de commissieleden onderling en die met de publieke tribune (De Lei- derdorpse burgers hebben in veel commissies inspraak!) leken vaak een henhaling van de andere ver gaderingen van de andere commis sies. De raadsleden gesprekspartners zijn in deze commissies vaak de zelfde. Conclusie is dat vrijwel alle commissieleden de in de nota aan bevolen maatregelen wel willen overnemen om in ieder geval de verkeersveiligheid op korte termijn te verbeteren, maar een deel van de leden wil daarna verder gaan en de uitgebreide reconstructie uitvoeren In Verkeer en Vervoer was er nog 'n krappe meerderheid vóór de nota. In de commissie Openbare Wer ken, onder voorzitterschap van wet houder Meerburg, lag dat net an ders. Deze PCG-wethouder wil dat particuliere auto's, vrachtauto's en autobussen zich moeiteloos tussen Leiderdorp en Koudekerk kunnen verplaatsen. De raadsleden Hekkelman (PCG). Poels (VVD) en v.d. Wijngaard (DS'70) delen deze mening. Voor dat gemak van de auto zou de ge meente deze vrij kostbare recon structie moeten uitvoeren, die het landelijk karakter wezenlijk aan tast en meer verkeer zal aantrek ken, zo meenden de andere com missieleden. Op 2 april komt 't re constructieplan in de Leiderdorpse raad. De uitslag staat zeker nog niet vast - dolt mie LEIDSCH DAGE; DAGBLAD VOOR L EN OMSTREK1 en Uitgave: Leidscb Dagi Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro Telefoon directie en ad iaa tie 01710-25041 8 TelefooD redactie 0171(bn Hoofdredacteur HaD M Maandabonnement Hj Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden Dl) - betaling te voldoen Bi tlsche overschrijving d nlstratie- eD tncassokofcts Nabezorglng tot 20.00 Zaterdag tot 18.00 uui TelefooD 01710-30500 |L enorme verzameling kaarten, in alle mogelijke vormen en kleuren, laat zien. blijkt die inderdaad weinig overeenkomst te vertonen met de traditionele werkjes op dat gebied. De ontwerpen voor Print-house worden exclusief in kleine oplagen gemaakt. Er wordt niets ingekocht bij de landelijke drukkers, zo verze kerd de heer Rijpsma. Anderzijds hebben inkopers van de groothandel wel belangstelling; getoond voor de collectie van Printhouse. ..We ver kopen echter niets aan de groot handel. omdat we anders onze ex clusiviteit verliezen", zegt Rijpsma. Andere leest Printhouse is niet de enige keten van drukwinkels in Nederland. Or ganisaties zoals Print-In en Multi copy breiden het aantal vestigingen in ons land eveneens langzaam maar zeker uit. Daarnaast zijn er nog handelsdrukkerijen, dde zich via één winkel wat moderner presente ren aan het publiek. Deze nieuwe ontwikkeling is niet zozeer een structuurverandering, maar meer een presentatie op een andere leest. Overigens gaat het helemaal niet zo slechts met de meeste kleine han delsdrukkerijen. Er bleek echter duidelijk behoefte te bestaan aan de levering van een voudig drukwerk op zeer korte ter mijn. Niet alleen van particulieren, P. J. Rij-psma, een man die wel eens wat anders wil brengen dan het geijkte, ouderwetse familie- drukwerk. maar ook van het bedrijfsleven en verenigingen. Op dat laatste deel van de markt concentreren zich Ook bij Diör daagt het voorjaar. Deze twee "blommige" meis jes laten zien, hoe de lente op passende en kleurrijke wijze kan worden ingezet. Twee combinaties van double-faced stof. Links contracterende ruiten, rechts vrolijke margrieten. vooral de sneldrukkerij-winkels van Print-In en Multicopy. Directeur Pronk van de Haagse Co- piërinrichting Interprint constateer de dat er een leemte bestond in het Tien miljoen leveringspakket van de bestaande drukkerijen. Aan de hand van markt- en ontwikkelingsgegevens uit Amerika en met steun van een geïnteresseerde klant van Interprint, de Administratie. Beleggings- en Crediat bank in Den Haag, werd Print-In opgezet. LEIDEN Geboren: Tan ja d. v. J. Kramp en M. C. J. v. d. Meer. Ed win E. S. z. v. N. J. Bavelaar en P. A. J. v. d. Bogaard. Kimball d. v. A. L. Dirkse en C. F. M. v. Marwijk, Alexan dra J. d. v. B. Pattinaja en M. A. Rl- rimasse. Matthijs z. v. J. G. Maris en C. W. H. Klein, Marjolljn I. F. d. v. C. J. D. Waal en I. I. C. Schudde- beurs. Pieter D. H. z. v. J. Hoek en S. P. Vis, Astrid M. d. v. F. F. Hooge- veen en G. W. M. Jufformans, Jeroen z. v. A. Zierikzee en E. M. Robbers, Stefan L. z. v. 1. j. de Wit en C. M. Uitermark, Rusha C. F. d. v. J. C. RijsenbrlJ en L. L. v. Kerkhoff, Roma no R. z. v. D. R. v. d. Russen en J. H. A. Blouw. Gehuwd: P. Plaizier en A. Vlasveld. Ondertrouwd: W. S. M. v. Schalk en E. M. Frankhuizen. R. W. J. Gol- denberg en C. F. Rewljk, J. Stouten en A. du Prie. D. P. Hertzberger en J. A. v. Huls v. Taxis. J. P. T. M. v. Leljden en J. Brandt, T. Baak en M. L. T. G. v. Noort, J. R. Tomllnson en H. J. Postel. P. v. Berge Henegouwen en M. J. L. v. gheluwa. P. J. Bennlnk en j. M. P. Avontuur, P. R. Belj en H. L. Kengen, H. F. Boer en W. Limburg, G. P. Dubbeldeman en J. Wijnands. H. A. Elshof en H P. Doijer. T. de Jongh en S. A. Ulenberg, C. Kaphues en E. v. Duijvenbode, P. H. v. Putten en C. R. v. Beek. J. A. T. M. Ran en G. E. Wij ma, A. H Rensink en J. Bouma, A. R. v. d. Ruit en E. S. Moonen, H. A. Ruiten en W. v. Hool- Overleden: D. v. Rlessen 60 jr. man, W. Maagdelijn 60 Jr.. man, J. D. Schuuring geh. gew. met A. A. Riel, D. de Vink 55 Jr. man. LEIDERDORP Geboren: Patrick en Roland, z. v. B. van der Nat en E. M. Ouwerkerk. Mascha d. v. J. M. Keijzers en C. W. M. van Vliet Adria- na W. M., d. v. P. L Olijerhoek en M. T. C. van Smoorenburg. Marcus J. z. v. M. N. J. Nederhof en M. G. M. van Es. Jolenta, d. v. J. Planje en J. Berlemon. Anne C., d. v. E. J. J. op 't Landt en E. M. Koeman. Saski d. v. F. R. Bendien en H. C. Lammerding. Jerry W., z. v. M. Boender en A. Sterk. Simone, d. v. F. E van Olst en A. M. van den Heuvel. Vlcky d. v. H. Giltjes en G. M. Voermans. Stepha nie C., d. v. C. M. J. Kröner en H. W. B. baronesse thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg. Ondertrouwd: W. M. Mulder en A. A. van Rijn. J. van Egmond en P. L. van der Wilde. P. de Tombe en G. Thies. Getrouwd: H. Bijl en P. van der Perk Overleden: F. A. Faas 65 jaar. D. Kroon 60, H. Nieuwenburg (58). H. J. H. Buseman, 60. A. Hogenes (83). G. Rol (78). S. Huisman (72), J. A. de Jager (57). Pronk: „We hebben nu twee Print-Punten in Den Haag en een in Leiden. In voorbereiding zijn drie sneldrukkerij en in Rotterdam één in Utrecht en één in Amster dam- We streven dit jaar naar een omzet van tien miljoen gulden". „In tegenstelling tot Printhouse richten wij ons vooral op het be drijfsleven. De Print-Ins werken met offset. De korte levertijd is ons belangrijkste verkoopargument". Vergelijkbaar met Print-ïn zijn de Multicopy drukwinkel van Europe een dochter van Bijenkorf Beheer. Multicopy heeft nu zes sneldrukke- rijen in Nederland. Uitbreidings plannen zijn niet alleen op ons land gericht, maar ook op België Frankrijk, Spanje en Engeland.. Clubkampioen- Kreatlef Sentrum (Bree Zeefdrukken en pottenbak Bevrijdingskerk Bevolkic zoek t.b.c. 912 uur voorn Rijksherbarium (Scheli Kon. Ned. NatuurhlstverJ Ten Broek over een reis l Zeeland 8 uur nam. Oegstgeest (stadhuis) schappelijke vuilverwerkiri den e.o. 2.30 uur nam. Oegstgeest Gemee KVP, AR en CHU Spr. prol kamp over "De note van tactraad" 7.30 uur nam. Koningskerk NCVB. afd, Mevr. N. Marijs-Visser o vecht voor haar zoon 8 uur nam. Muiderkring Modelflat m. 12 uur nam. en 25 uu Volmolengracht 19 We Rode Kruis 2.305 uur nai Breestraat 19 Jeugdha soos 25 uur nam. Expi tieners 7.159 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit dicapten 25 uur nam. Gerecht 10Dienstee nenstad Bridgeclub voor Breestraat 19, Sociët (voor kamerbewoners den)'912 uur nam. Driftstraat 49 raadsvrouw 10.3011.30 ui Rijnsburgerweg 168 Sp Bureau voor levens- en 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38 Spr. sti< vesting werkende jongere nam. Diamantplein 27 Gespre Baha'i 8.15 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en wordt waargenomen dc Zuid-West, Brahmslaan theek Oegstgeest, Wilhelmi Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls dijk 33 Openingstijdendi!11Jk 10 uur voorm tot 1 uur n ene ve maandag) Dagelijks te 1 dens de kantooruren tel. 30 derdagavond van 7-9 uur.'; maart gesloten. schappen tafeltennis ke 1 np< SOS-Telefonische Hui| de (01710)—25202 Voor alle d m] lilkheden verkeren bere w werkdag van acht uur n, uur vm doorlopend in he sie d.w.z van vrlldag acht u(«v, maandag acht uut v.m Gezinsverzorging Stichting GezlnsverzorgliTT Aanvragen nulp oeiaarai0011 durig zieken en gezinsver» ar 45. tel. 49441 (maandag t 910 uur voorm.) Aanvragen vooj naive uerkerkelijke >pleiaingssck zinsverzorging, aijnsburgf 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Bumanii gracht 246a Spreekuur m nam., woensda ZOETERWOUDE Henri van Teylingen is onttroond als de he ren en clubkampioen van de Zoeter- woudse tafeltennisvereniging PIT '54. Tijdens de gisteren in vereni gingsgebouw Ons Huis gehouden clubkampioenschappen verloor hij in de finale van de tegenwoordig in Zoetermeer wonende Leidenaar Koos Kanbier. Die PIT-speler werd trou wens ook clubkampioen: hij versloeg Marjan van der Helm, die zich we derom de sterkste had getoond bij de dames. Marjan van der Helm (uitgeleend aan het Warmondse Steeds Vooruit) versloeg in de eind strijd bij de dames Fiet van de Geest Schuur met duidelijke cijfers. Pleister op de wonde voor de ont troonde Henri van Teylingen was dat hij samen met 1st van Dobrony het herendubbelspel won. Tijdens de clubkampioenschappen, met 46 deel nemers, werd Mieke den Eisen meis jeskampioen. greep Paul Beerenfen- ger de titel bij de jongens en zege vierden Kees Janszon en Jos van der Kolk (jongens) Mieke den Eisen en Wilma Bakker (meisjes) en Fiet van de Geest Schuin* en Gerard Olst- hoorn (gemengd) in de dubbelspelen. voorm. tel 26277 Koord-studio eur. Koord-studlo. gewoon b wone mensen met gewo ne vragen. Hooigracht 46109 Anna Paulownastraat Gewonde- en uitgeputte v( °S 34687 eu Dienstencentrum voorden, Algemene informaties te Noordelndspiein 2B tel ei(j kwartier Wij kinformatie 9- clubs hulpdienst Dljkstraa(ial 49698 Binnenstad Wijklnl 10 uur); clubs hulpdienst Tel 43503 De Kool Wllkli -10 uur): clubs huipdlen? 49a tel 49726 Zeehelden? telefoonnummers (9-10 i |"N 43078. 30897 20176 Meert telefoonnummers (9-10 \:*-x 34639 20788 44256 4170* Hulpverleningsdienst R« we Rijn 20a tel 24565 we Rijn 20a. tel 24555 M 8-10 uur nam bovendien zat. 2-5 uur nam met ulz<^_n vrijdagmiddag. Actie "Moeders voor gaven zuster E Janssi Hofdljck 32. Oegstgeest. 53652: De heer P. J. Rijpsma, di recteur van de handelsdrukkerij Voorschoten BV, was één van de ondernemers, die de aanzet gaf tot deze ontwikkeling. Zijn Printhou- se-project is de eerste keten van papierwinkels, die in Nederland is opgezet. Een papierwinkel, want naast voornamelijk familiedrukwerk LEIDEN In de macht van zon dag op maandag is er in een café aan de Haven, in de buurt van de Zijlpoort voor de tweede keer een in braak geweest. Uit de geldla van de flipperbaik werd f250,- meegeno men. Verder werden ook de fooien- pot en de biljart-klok omgekeerd. Do inbrekers zijn vermoedelijk via een bovenraam aan de achterzijde bin nengekomen. LEIDERDORP De voetbalver eniging R.C.L.. koploper in de 3de klasse zaterdag middagvoetbal heeft de "vrije" zaterdag gebruikt om 'n vriendschappelijke wedstrijd te spe len tegen de koploper in de 2de klas se "Gelnoord" uit Vreeswijk. Op het uitstekende terrein van "Geinoord" bewezen de Leiderdorpers tegen hoog geklasseerde en sterke clubs al tijd goed uit de verf te komen. Met een bevredigend 2—2 gelijkspel kon de busreis naar huis zeer gezellig aanvangen. Doelpunten voor "Gein oord" werden gemaakt door J. de Koster en Barneveld. Voor RCL maakten Bas Ederveen, strafschop, en Ton Ederveen de doelpunten. uaar maat en wens van de klant, levert Printhouse ook talloze papier artikelen in de niet al te prijzige r.adeausfeer. Rijpsma (36 jaar): „Ons uitgangs punt was dat de mensen zo langza merhand uitgekeken raken op de beertjes, ooievaartjes, babytj es en dergelijke op geboortekaarten en ver lovingskaarten. Printhouse brengt mu een collectie echt exclusief familie- drukwerk, waarbij de klant kan kie zen uit een collectie van enkele hon derden ontwerpen, die voortdurend werden aangepast aan de trends van de tijd". Niet hip In een ambiance van moderne kleu ren, achtergrond muziek en een drukpers in de etalage richt Print- house zich vooral op de particulie ren. Rijpsma: „Wij prentenderen niet hip te zijn, maar gewoon mo dern. Printhouse is geen sneldruk kerij, maar we kunnen wel binnen enkele uren leveren". Printhouse heeft op het ogenblik vestigingen in Den Haag, Voorscho ten, Rotterdam en Haarlem. Bin nenkort gaat een Printhouse open in het winkelcentrum Leidsenhage. Verder bestaan vaste plannen voor vestigingen in Amsterdam, Eindho ven, Groningen en Antwerpen. De uitbreidingen worden gefinan- cieerd met eigen kapitaal. Rijpsma: „Mensen, die bij ons nog van dat ouderwetse familiedrukwerk willen bestellen, kunnen we hier echt niet helpen". Wanneer hij de LEIDEN PSP-raadslid Herman Amptmeyer heeft vragen gesteld over de gewelddadige ontzetting van het Bureau Inlichtingen en Inschrij vingen op 15 februari. HU is vooral benieuwd naar het optreden van de politie bU deze gebeurtenis. Zo vraagt liii. of het aantal politieagenten groot genoeg was om de door de corpstudenten bedreigde bezetters bUstand te verlenen, of het juist is dat de politie geruime tU'd onnodig passief is geweest waardoor de ont- ruimers hun gang konden gaan en of het juist is, dat de politie alleen maar tot actie overging om de ont ruiming te voltooien. AmptmeUer dacht, dat het een van de taken van de politie was om be dreigde burgers te beschermen te gen geweldpleging, ook als die ge weldplegers grotendeels leden van het Leids Studenten Corps zijn. HU heeft by dit optreden echter sterk de indruk gekregen dat de politie juist party trok voor de gewelddadige ontruimers en vraagt het college er voor te zorgen dat, dat in de toe komst niet meer kaai gebeuren.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2