Nieuw clubhuis Forescate Optreden van de Madrigal Singers bijzonder goed Niet meer lozen op Vinkesloot agen ■y Eerste bewoners van Aclegeest in Finse blokhut NIEUWE TRAINER ARC Inbraak levert 80 cent op, en kost f 250,- Burgerlijke stand Nieuw clubhuis „De Algemene1, Informatiecentrum voor milieubewuste huisvrouw Oegstgeest De L.T.B. hield jaarbijeenkomst Matthias55 jaar Ijshal in Voorburg „Buitenland" in politiek café IN VOORSCHOTEN Ai Nixons adviseur betaalde ton in Watergate-zaak DONDERDAG 8 MAAG VOORSCHOTEN De Voorschoten- se hockeyclub "Forescate", de eer ste "bewoner" van het nieuwe sport veldencomplex "Adegeest", is trots op de nieuwe accommodatie. De hockeyers hebben in de loop van hun tienjarig bestaan nooit erg veel in de belangstelling gestaan. Toch groeide het ledental tot 300. Zij speel den op een veldje in het burgemees ter Van der Hoevensportpark en een veldje op het voormalige Marine Op komst Centrum. De velden lagen ver uiteen en waren voor een buiten staander nauwelijks vindbaar. Ook het eigen clubhuis was zeer beschei den. Daar is met de ingebruikneming van de nieuwe velden in het sport park "Adegeest" drastisch verande ring in gekomen. De club heeft nu een prachtig afgewerkt clubhuis en bespeelt drie velden. Het clubhuis is een uit Finland geïmporteerde "Blokhut" van gehard grenenhout, die in een periode van vijf weken werd opgebouwd. Het gebouw is u- niek voor Nederland. Door de U- vorm. waarin het clubhuis is ge bouwd ontstond er een gezellige pa tio op het zuiden van ongeveer 150 m2. Het gebouw bevat naast vier kleedkamers, een bestuurskamer en een grote bergruimte een L-vormige Lounge van 130m2 met bar en keu kenruimte. Met de inrichting van het clubhuis is men thans druk bezig, want in april wordt het 10 jarig bestaan ge vierd en de festiviteiten staan dan in het teken van de officiële opening. Ook de hockeyers zijn niet zo geluk kig dat het voetpad nu de enige toe gangsweg is naar het sportvelden complex. ALPHEN AAN DEN RIJN De "Alphense Racing dub" krijgt met ingang van het voetbalseizoen 1973- 1974 een nieuwe trainer. Bekkering- van het Zoeterwoudse SJZ gaat de taak van oefenmeester overnemen van Timmers, die dan slechts één seizoen de Alphense voetballers heeft getraind. Het contract, dat Bekkering aangeboden heeft gekre gen. is voor de duur van één jaar. Over de reden waarom nu al be kend is dat Timmers weggaat, wilde voorzitter Donker niets vertellen. Alleen stelde hij dat de selectie van ARC van deze beslissing op de hoog te is gesteld. "In een later stadium kunnen we over de situatie wat meer vertellen. Daarvoor is het nu nog allemaal veel te pril." Het is overigens wel een persoon lijke kwestie waarom Timmers, die enkele malen per week van Ernielo naar Alphen reist (met de trein), de voetbalclub verlaat. LEIDEN Een diefstal in de Emmaschool aan de César Franckstraat in Leiden heeft de inbrekers vannacht de belache lijke somma van tachtig cent opgeleverd. Minder onbelangrijk was de schade die men aan de school toebracht bij het force ren van de deur. Die ongeveer f 250. De blokhut van Forescate begint al aardig gestalte te krijgen, (Fo-to Jan Holvast) Gesprek over derde wereld HAZERSWOUDE De Vredes- werkgroep Hiazerswoude zal vanavond vanaf negen uur een gesprek heb ben met vertegenwoordigers van de ARP-, CHU- en KVP-fraoties uit de Hazerswoudse gemeenteraad. De bij eenkomst, die plaats vindt in het voormalige raadhuis aan de Dorps straat, is openbaar. De samenkomst vloeit voort uit de „openbriefdie de Vredeswergkroep enkele weken gele den richtte aan de gemeenteraad en daarin een aantal vragen stelde om trent de Derde Wereld-problematiek. LEIDEN Geboren: Karlijn d. v. G. J. J. E. Ernst en M. W. A. Barel, Petrus A. M. z. v. P. A. M. Sloos en G. M. C. T. Volwater, Alexia N. M. A. d. v. D. M. O. O'Sullivan en G. M. T. T. Chelet, Jan J. z. V. A. C. v. Dijk en C. A. Dannijs, Dvavid z. v. C. W. P. de Groot en A. Bavelaar. Overleden: J. N. Daalmeyer 89 jr. man, P. I. G oppel 85 jr. geh. gew. met G. Brummelkamp, A. Schrooder 71 jr. man, J. L. Eikerbout 74 jr. e. v. LEIDEN De Leidse korfbalver eniging "De Algemene" is op het NBLO-terrein aan de Zoeterwoud- sesingel gestart met de bouw van een clublokaliteit, waarvan de rea lisering in Juni van dit jaar, wan neer Ihet 40-jarig Jubileum wordt gevierd, een feit moet zijn Het ge bouw zal gebruikt worden als be- stuurs- en comissielokaliteit eai zal tevens gelegenheid bieden sociaal- culturele evenementen te laten plaats vinden. Het ligt niet in de bedoeling van de vereniging het nieuwe onderko men te gebruiken als kantine, daar de zustervereniging 'Fluks" reeds in het bezit is van een ruime kan tine. Om een grotere oppervlakte te krijgen zullen de binnenwanden de montabel zijn, zodat er een vrije vloeroppervlakte bereikt kan wor den van circa 70 m2. De totale stichtingskosten bedragen circa f 35.000. Algemene heeft van de Pro vinciale Sportraad, de gemeente Leiden, NSF en het bedrijfsleven in Leiden reeds de nodige financiële steun ontvangen. OEGSTGEEST De werkgroep Milieubeheer OegstgeestWarmond bestaat deze maand een jaar. Een jaar waarin de leden, aangevoerd door de dames Van Gelderen, Bak ker Van Roy en Dc Wilde zich heb ben afgevraagd: "Wat kunnen wij huisvrouwen aan milieuzorg doen". Tijdens huiskamer bijeenkomsten is daar met ongeveer 22 vrouwen over gepraat. Er zijn werkgroepjes ge vormd die contact hebben gelegd met het bedrijfsleven. Afvalglas was het eerste waar de groep zich werkelijk mee ging bezig houden. Na oriëntatie bij de glas fabriek in Schiedam heeft men ge probeerd van de gemeente een con tainer los te krijgen om de flessen in op te slaan en een auto om het glas naar de fabriek terug te krij gen. In oktober kregen B. en W. de ze brief onder ogen in november werd de wethouder er nog eens over aangesproken ma-ar een antwoord heeft het groepje nog altijd niet ge kregen. Maar hadden ze dan geen actie kunnen voeren vraag je je dan af. Het antwoord is dan "We willen (nog) geen actie voeren voor de zaak helemaal rond is". Met andere woorden de milieugroep wil d bevol king van Oegstgeest pas "te lijf" gaan als ze met oplossingen voor een probleem kunnen komen. Daarom vindt de groep het zo jammer dat de gemeente zo traag is. Traag is ook de reactie als een van de leden eens een lezing houdt voor b.v. huisvrouwen, iedereen hoort het allemaal aan maar verder gebeurt er niets. Misschien zijn "harde" acties toch de enige oplos sing ook al voelen de keurige mi lieu-dames er kennelijk weinig voor de straat op te gaan. Intussen heeft de groep wel zo veel informatie opgescharreld dat men kan beginnen aan een informa tiecentrum. Wie inlichtingen wil hebben over milieu en milieuzorg kan mevrouw Van Gelderen, Car- tesiuslaan 22, tel. 50024 bellen. Daarnaast gaat de groep de be stemmingsplannen die voor Oegst geest worden gemaakt in de gaten houden om meteen te kunnen rea geren als er iets niet met hun op- De groep zal op 26 maart weer naar buiten optreden. Dan komt Gerard Meijer, ecologisch tuin en landschapsarchitect praten over Mi lieu en milieubescherming. Deze bijeenkomst begint om 8 uur in het Witte Huis. VOORSCHOTEN Wij menen dat het mede aan de heer Fritzsche, be kende naam in muzikaal Voorscho ten, te danken is geweest dat in 1969 de Madrigal Singers, een aller strengst geselecteerd a cappella zin gend universitair koor uit de Fili- pijnse archipel Voorschoten bezocht. Het was er gisteren weer, onder de auspiciën van het Nutsdepartement. Ajax-Miinchen heeft niet kunnen verhinderen, dat 'n poor honderd de Moeder Godskerk bevolkten. Het zingen van dit koor is uniek op de wereld. In ieder geval voor zover van Nederland uit beoordeelbaar. Deze vocalisten zingen zittend in een (hoefijzerboog, om en om een man een vrouw en worden niet gediri geerd. Dit laatste zou niet eens kun nen. Het ledental bedraagt 18 of- 19. De zin van het om en om in boog zit ten menen we zo te moeten verkla ren: van links naar rechts 1 sopraan, 1 tenor, 1 alt, 1 bas en dit vervolgens vier maal. Wil zeggen vier kwartetten in opvolging. De twee overigen ter versterking van bijv. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense afdeling van de L.T.B. hield de jaarvergadering. Bij de bestuursver kiezing werden J. C. Hendriks en P. v d. Hulst met grote meerderheid her kozen. In zijn openingswoord deelde de heer Hendriks mee dat wekelijks 17 a 20 agrarische bedrijven stoppen. In de Nederlandse land- en tuinbouw wer ken ongeveer 350.000 mensen en in de aanverwante bedrijven nogmaals 350.000. Volgens de heer Hendriks gaan dagelijks 30 ha land- en tuin- bouwgrond op andere bestemming over. De melkproduktie is dit Jaar te veel toegenomen in Nederland. De jaarvergadering werd in „De Gouden Leeuw" gehouden en voorafgegaan door een eucharistieviering in de Moeder Godskerk. WARMOND St. Matthias be staat vandaag precies 55 jaar. Om dat gebeuren feestelijk in te luiden zal Matthias dan een rondgang ma ken door de Warmondse straten. Ze starten om 19.00 uur vanaf „de Burcht" en gaan dan via de Dorps straat, Julianastraat, Warmunda- straat, Herenweg, van Duivenvoorde straat. Endepoellaan. v, d Wou destraat, van Wassenaarstraat, Swei- landstraat, Jan Steenlaan weer naar het uitgangspunt terug. Deze avond is tegelijk de start van een voor wat Matthias betreft fees telijke periode, dat zijn hoogtepunt zal hebben in de maand Juni, wan neer we een groot feest zullen or- "anispren on de Baan. sopraan en tenor, of in het geval van 19 een onvolledig vijfde kwartet. Niemand krijgt dus de steun van een buurman uit de eigen stemgroep. Dit vergt van ieder de hoogste con centratie en van muziek in de hand is bovendien geen sprake. Zingen vier, c.q. vijf sopranen samen de zelfde partituurlij n, dan komt die klank van vier, vijf bronpunten op afstand vandaan. Me* die 3 andere registersbemmen gaat het eerder Dit betekent een ongekend ideaal versmodtéh klankveratoooiing. Uit voerbaar alleen bij neusjes-van-de- zalm. De helft van dit koor had in de groep 1969 al meegedaan. Erva ring is dus 'n bondgenoot en de kin- kende werkelijkheid fenomenaal. Kunststuk, zoals gezegd, uniek. Teksten waren niet verkrijgbaar, maar Hongaars, Japans, Grieks, Russisch zou moeite geven. Dito de woorden van 13 Filipijnse Volkslie deren, waarvan er wel allerlei Euro pese klankpatronen hebben ingezo gen. Het voor ons klassieke reper toire vond vertegenwoording in Pa- lestrina, Morley, Hassler, Britten. Van Palestrina eens een werelds madrigaaltje: zondig! In een brief aan paus Gregorius XIII beloofde hij eens, voortaan alleen de liefde van Christus en van Zijn Heilige Moeder te zullen bezingen. Persoonlijk wa ren we erg dankbaar voor de poëtiek in "Phillis, I fain would die now" (1595) van Thomas Morley. VOORBURG Wellicht gaat bin nenkort een lang gekoesterde wens van Voorburg en Leidschendam om een ijshal te krijgen eindelijk in ver vulling. Bestuur en leden van het recreatieschap Voorburg-Leidsoh en - dam ontvangen vandaag een brief waarin een omlijnd plan voor de bouw van een ijshal beschreven staat. Het plan is afkomstig van de Duitse firma Sporting uit Dusseldorf, die zich specialiseert in ijshallen. De kosten van de hal 3 miljoen gul den zou de firma voor eigen reke ning nemen, zodat het plan zonder financiële consequenties voor beide gemeenten kan worden uitgevoerd. De enige garantie die het Duitse bedrijf vraagt Is, dat zij hetijsbaan- tenrein aan de Westvliietweg voor tenminste 30 Jaar kan pachten. De firma verwacht binnen 14 dagen ant woord van het recreatieschap, zodat de hal in september van dit jaar al in gebruik kan worden genomen. In de hal zullen 3500 zitplaatsen komen, het ijsoppervlak wofcdt 30 bij 60 meter, de internationale maat «mnr ppn ijshockeyveld. De klankvarianten in het uitge zochte programma waren meester lijk en alleen aldus mogelijk bij een kapitaal instrumentaal stemgebruik, tot echt orkestrale effecten toe: pdz- zi-cati, plukken van contrabassen, een zin die uit een hobo leek te glij den. Daarbij de volledige scala van vocale stemmingen en expressies. Zuiverheid, techniek, tongakrobatie stippen we maar aan bij wijze van notulen. In de inheemse liederen zijn een paar maal echte instrumenten ingevoegd: inheemse, zomede gi taar en een blokfluitje. KEES VERHOEF VOORSCHOTEN Het Voorscho- tense Politieke Café in het restaurant „De Vliethorst" heeft vrijdagavond de buitenlandse politiek op het pro gramma staan. Twee Kamerleden zullen dan hun licht laten schijnen over de buitenlandse politiek van Ne derland, gezien in het kader van het nieuwe Europa van de Negen als ook in groter internationaal verband. De gasten zijn drs. W. de Koning, kamerlid voor de A.R.P. en drs. J. Pronk, kamerlid voor de P.v.d.A. Onderdeel van de gehele buiten landse politiek is ook de ontwikke- lings-samenwerking. welke in de ver schillende partijprogramma's een an dere klank kunnen hebben. Het Po litiek Café opent vrijdagavond om 8.30 ilur. VOORSCHOTEN De bewoners van de woningen in de Voorstraat in Voorschoten, waarvan het afval water op de Vinkesloot wordt ge loost, hebben een brief ontvangen van het hoogheemraadschap van Rijnland waarin wordt vermeld dat het lozen van afvalwater in Rijn lands boezem in strijd geschiedt met de verbodspalingen van Rijnlands al gemene keur. Omdat uw pand op de gemeente- liike riolering ter plaatse kar) worden •4— Met medewerking van Onder redaktie van Henriëtte van der Hoeven RONNY VINK telefoon 25260 Dicht Wegens allerlei bouwwerkzaamhe den bij de Centrale polikliniek van het academisch ziekenhuis zal de hoofdingang aldaar tijdelijk worden gesloten. Tussen 12 en 22 maart gaan de poorten daar dicht en wordt de oude hoofdingang weer gebruikt voor alle verkeer. Texel De Jeugdnatuurwacht van Ogest- geest gaat in de paasvakantie (op woensdag 18 april) een dagje op ex cursie naar Texel. April is een nog tamelijk rustige maand en de natuur is in die tijd geweldig mooi. Nu vindt het bestuur van de na- tuurwacht wel, dat je iets moet doen om mee te mogen en daarom is er voor de leden een prijsvraag uitge schreven. Iedereen dde hem inzendt, of-ie nou goed of fout is, mag mee. De prijsvraag ziet er alsvolgt uit: er staat een rijtje plaatsnamen, waarin dierennamen verborgen zitten. Achter de plaatsnaam staan dan ook enkele kenmerken van de verstopte dieren. De kinderen moeten bovendien de provincies opzoeken waarin de plaat sen liggen. De einduitslag: alle begin letters van de gevonden dieren op een rijtje, vormen een slagzin die iedere natuurwachter van pas komt. Iemand die zoveel belangstelling heeft dat hij zo'n puzzel wil oplossen, is het wel waard om de schitterende natuur op Texel te gaan bekijken. Zomerkamp En dan is er deze zomer, ook vanuit Oegstgeest, weer volop gelegenheid om als kind op gereformeerd- hervormde basis naar een zomerkamp te gaan. De Jeugdraad heeft vijf kampen georganiseerd: een boerderij- kamp in Noordwij kerhout, een ten tenkamp in Ermelo, twee in Beekber gen en een Jeugdkamp in Beekbergen. Inlichtingen bij het Gemeentecen trum, Lijtweg9, Oegstgeeest. V ertegenwoordiger Gistermiddag had in de senaats kamer van het academiegebouw een kleurrijke gebeurtenis plaats. H. Adil promoveerde tot doctor in de sociale wetenschappen. Hij verscheen, even als zijn paranymfen en familieleden, in Indonesische kledij voor zijn oppo nenten. De promotie werd overigens begeleid door een zeer luidruchtig ge meentelijk apparaat, dat buiten werd gebruikt bij herstel van het Rapen burg. De heer Adil zal deze zomer als vertegenwoordiger van Indonesië in de Verenigde Naties naar New York vertrekken. Kort kort Donderdag Morsweg 10 Werkgroep Bevrijdingskerk (Montg( Bevolkingsonderzoek t.b.< Oegstgeest (Geversstraat sociëteit v.a. 16 jaar 8l Stadhuis Spreekuur soc vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit dicapten 25 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor kamerbewoners den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhav» 7.30—10.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 Clubhuiswerk handenarbel Leiderdorp (Wilhelminasl formatie-avond Baha'i 8 mi Rehoboth (Rapenburg l3 kring „De Schakel" Spr.l Post over „Euthanasie Bevrijdingskerk (bovenzi gadering NCVB, afd. Zuiï zaal 8 uur nam. Zaal Doopgszinde Kerk hel tend Ned. Ver. voor Huisvpn" mevr. dr. A. J. Sikkel „De vrouw in een vera fase" 10 uur voorm. Adlerfabrieken (Roosevijjt De Natuurvriend Spr. dhr,, mey over „Onder de lichfKe,n Het Mierennest (Mors' verjassen en sjoelen 8 uur Vrijdag de imei WASHINGTON (Reuter) Presi dent Nixons persoonlijke Juridische adviseur heeft 30.000 tot 40.000 dollar (90.000 tot 120.000 gulden) betaald aan een man met wie de justitie zich bezighield in verband met het aan brengen van afluisterapparatuur in het hoofdkwartier van de Democra tische party in Washington. Dit verklaarde gisteren de waarne mend directeur van de FBI, Patrick Gray, ten overstaan van de Juridische commissie van de Amerikaanse Senaat. Gray zei, dat het geld was uitbe taald aan Donald Segretti, een advo caat in Callfornië, op verzoek van Dwight Chapin, president Nixons voormalige secretaris voor afspraken. In de pers is beweerd, dat Segretti de mensen aantrok die politieke spio nage en sabotage ten nadele van de Democratische party in de presiden tiële campagne van 1972 wilden be drijven. Segretti werd ook door de FBI on dervraagd in de zogenaamde zaak- Watergate, de plaatsing van afluister apparatuur in het medocratische hoofdkwartier. Hij werd echter niet formeel in staat van beschuldiging Stadhuis (burgerzaal) meenteraad en besturen mitees en wijkverenigingerprdf Jazz-zolder Hot House one 24) Martin Verlinden (pi1 Spaanderman (tenor), (trompet), Jan Fens (bi Ypma (Drums) 9 uur narr Bevrijdingskerk (Montgl Bevolkingsonderzoek t.b.c.C0rn 5.30-8 uur nam. |v Oegstgeest GeversstraalLaa telt voor kamerbewoners 8j 1 uur 's nachts prs Leiderdorp (Fred. Hendhan 25) Gespraksavond BahaL nam. F L Breestraat 19 Sociëteitiëlijl (voor kamerbewonesrs en bei, den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhave6 z rakel 811 uur nam. kien Bevrijdingskerk (MontgUA- Ruilbeurs Het Boshuis 7—4 Oegstgeest (Lijtweg 7)1 zo bejaarden Soc. Med. Advie^a k Voorschoten RaadhuP c commissievergadering majkke welzijn 8 uur nam. ^ten Stadsgehoorzaal Feesta\i. B-aatrixschool 7.30 uur nanrt 2 r di Vogelasiel Den Ainna Paulownastraat ncje Gewonde- en uitgeputte vo 34687 A 1 1 jww Apotheken ien De avond-, nacht- en z| ei' wordt waargenomen doon. I apotheek. Haven 18 j,on. Voorschoten Leidseweg. L Q Wets winkelt je ka Juridisch adviesbureau ,e^e: rechtskundige bijstand, tast Adres Lelds volkshuls I die dijk 33 Openingstijden dj 10 uur voorm tot 1 uur nror ve maandag) Dagelijks te U ui dens de kantooruren tel 3(jwei derdagavond van 7-9 uur.i maart gesloten. L_ SOS-dienst aangesloten, schryven wij u aan de lozing op te heffen en het desbe treffende lozingsmiddel onbruikbaar te maken voor 1 juni 1973 vervolgt de brief. Het hoogheemraadschap geeft de bewoners in overweging voor de aansluiting spoedig kontakt op te nemen met B. en W. van Voorscho ten, B. en W. hebben tevens een afschrift van de brief van Rijnland ontvangen. In het plan Centrum en Voorstraat staat aangegeven dat Vinkesloot mn^ nro-dov, gedempt. De kapsalon Dofferhof in Oegst geest bestaat 13 maart 25 jaar. Dins dagmiddag zal van 17.00—20.00 uur „open huis" worden gehouden. De Voorschotense harmoniievereni- ging St. Laurentius geeft zaterdag avond om acht uur in het CC het jaarlijks concert. De vereniging, die dit Jaar het gouden Jubileum viert, zal van dit concert natuurlyk iets speci aals maken. De Voorschotense commissie voor Maatschappelyk Welzyn vergadert morgenavond om acht uur in het ge meentehuis. De Voorschotense commissie On derwas, Cultuur en Personeelsaange legenheden komt dinsdagavond a.s. bijeen (20.00 uur, gemeentehuis). werkdag van acht uur uur v.m doorlopend tn hej d.w.z van vrlldag acht ui maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Stichting Gezlnsverzorglj Aanvragen aulp oejaardl durig zieken en gezlnsverz^», 45, tel. 49441 (maandag t 9—10 uur voorm.). QiJJi Aanvragen vooi naive I üerberkeiyke ipleidingsscbf zinsverzorging. Rllnsburgt 55336 voorm 9lö uur Dienstverlening gnmaniyN i gracht 246a Spreekuur mi 2.3C nuur nam., woensdal voorm. tel 26277. ps Koord-studio Ive I JschjYO tree Per post Losse nummers Abonnementsgelden betaling te voldoen, tische overschrijving nistratie- en Nabezorglng tot 20 Zaterdag tot 18.00 Telefoon 01710-30500 V erspreidingsgebied Benthuizen. Oegstgeest, mond. Wassenaar en Correspondenten Oegstgeest: zenboslaan Voorschoten: weg 139. tel. Warmond: D Roest, straat 12. Warmond: J. Luytei 123. tel. 01711-2482. Leiderdorp: dreef 32. Zoeterwonde: laan 20. Hoge 83694. Zoeterwonde: G. Mensink. Burg. Wassenaar: P. Duivenvoordelr - 3387. Verspreiding Duin-. Bollen LEIDSCH DAGBLAD EN Uitgave: Leidsch Witte Singel 1 Postbus 54 - Maandabonnement

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2