TWENTE OUDT SCHADE PERKT Leo Canjels heeft de beste papieren ir Jfc Maier tuimelt van voetstuk... s Marovic: Kansen in Enschede fifty-fifty ZWEMPLOEG DE ZIJL/LGB PROMOVEERT I SPORTTOTO I 1 KUITBEEN MULLER GEBROKEN Kijkdichtheid Nf |G 8 MAART 1973 SPORT PAGINA 19 9? FC Twente alle ;urn op 21 maart met ie tegemoet te zien. in slechits 23 in de het om zijn aan- •iten gevreesde OFK Zuidslavische hoofd ei het toneel van de Ie der landskampioe- islotte gezien worden, fd, dat op de nationale ir toch hoger wordt in FC Twente, bracht t verder dan 1—2, die jhakeling ten gevolge pitz Kohn zei dan ook s ik deze uitslag van logen invullen zou ik ld hebben". Maar te- 5ohn zich er terdege zijn ploeg er nog lang haar naar Feyenoord. scoorde OFK maar Dat was het resul- aanvallende concept, timaal altijd wenst te collega Boris Maro- ts dat hij FC Twente n dan Feyenoord, een armee de Enschedeërs aren. Over de kansen Ide Marovic, die alles j, niet veel loslaten, verder dan: „Fifty- ferwacht startte OFK, J 12.000 fanatieke sup- |wie Vasovic en Rado- nvallend. Het werd loipen door een straffe Ikens naar voren Ste- enkele malen grote e „sturm und leverde OFK niet viertal hoekschop- minuten moest Kohn in de ploeg aan- van Iersel had last ?en dijbeenblessure en wam hem vervangen. „Bij het inlopen iets niet goed zat. Jjd werd het al gauw srswisseling betekende dat Kohn zyn tak- ïtisch moest wijzigen, kelijk Willy van der waker van Stepanovic Van Iersel moest Ie gaten houden. Toen jgviel, zette ik Huve op T nam Willy Petkovic lest zich volkomen leeg pi liet ik hem in de fervangen door Achter- j voelde zich groeien, der Vall in de 17de oei vond. Hy passeerde >ta na goed aangeven vrije positie kansloos was aangeslagen door effer en kon het storm- ungsritme aanvankelijk rugvinden. De Zuidsla- tijd nodig om deze te- yerwinnen. FC Twente ize fase heel knap en Lslavische aóhterhoude met goed opgezette moeilijkheden. Na een m OFK weer krachtig Enkele hoekschoppen zonder resultaat. Toen iker Zee, die trouwens van der Kerkhof van lende Schotse scheids- enzie, die ook Glasgow ax floot, een gele kaart choteld, verwoestend uit et van Turudija (11). weer hoop en schakelde hogere frequentie van Nadat Santrac, die treffer niet geheel vrijuit. hebben echter intussen veel by ge leerd. Zoiets overkomt ons echt niet meer". Overigens gaf hy toe, dat hij met broer Willy graag het volgende seizoen voor PSV zou willen spelen. ;,Het gaat niet eens zozeer om het feit dat ik dan dicht by myn ge boorteplaats Helmond kom te zitten. Belangrijker is dat ik daar drie keer meer kan verdienen dan bij FC Twente". René van der Kerkhof voegde er _aan toe dat een andere club zelfs nog meer heeft geboden, „maar die naam verklap ik nog niet". Het gegroeide zelfvertrouwen van FC Twente kreeg in de 58ste minuut gestalte door een tweede doelpunt, zachte aanraking kwam met de vuis ten van Petkovic. Deze achtervolgde Achterberg na een overtreding van Zee als een wildeman. De nuchtere Achterberg, die bekend staat om zijn provocerend optreden: „Ik ging maar alvast liggen, want anders had ik toch weer schuld gekregen. Scheids rechter McKenzie gaf zelfs geen waar schuwing en liet na 4 minuten op onthoud doorspelen. In het laatste kwartier konden beide ploegen niet meer in hun spel komen. Voor FC Twente was dat niet ze erg. De En schedeërs waren met het resultaat zo ook wel tevreden. René van der Kerkhof stelde tenminste: „Als we Tweede trainer KNVB AMSTERDAM Het is zeker: naast Frantisek Fadrhonc komt een tweede trainer om het Neder lands elftal op weg naar "Duits land '74" te helpen. Al is volgens Jac. van Zanten de chef d'équipe van oranje, de berichtgeving die dezer dagen over de benoeming van de nieuwe trainer in KNVB- dienst ontstond, zwaar overtrok ken. Zo schijnt het bijvoorbeeld niet juist te zijn dat Kees Rijvers van PSV dé man wordt. Leo Can jels van SC Brugge daarentegen heeft de beste papieren. Jac van Zanten: „Eigenlijk ligt de zaak simpel. In KNVB-dienst zijn momenteel vier trainers, van wie Jan Zwartkruis nog „part-time" is. De bond meende dat het noodzake lijk is dat er een vijfde bijkomt. Nou, dat gaat gebeuren". Jac van Zanten schreef voor de bond een rapport, waarin hij een uiteenzetting gaf hoe volgens hem de taakverdeling van „de vijf" het beste zou zijn. Van Zanten: „Maar in dat rapport heb ik beslist geen kritiek op één of meer trainers gehad. Het ging zui ver om de taakverdeling. Trouwens, ik bemoei met - ongevraagd - nóóit met het technische gedeelte. Dat heb ik ook onder Kessler niet ge daan, zoals echter wel eens is be weerd". De „nieuwe man" zal dus komen te werken met het A-team. Jac van Zanten: „Ja, met het oog op de wereldkampioenschappen leek 3 r.— V fes» ,,Ik geloof, dat ik u voorzichtig mijn gelukwensen kan aanbieden", zei Jakige gezagvoerder van de Caravelle, die spelers en begeleiders van FC ||welijks twee uur na de wedstrijd tegen OFK Belgrado naar huis vloog. Men •ze haastige manier van reizen gekozen om nog zoveel mogelijk de televisie- i Ajax-Bayern München te kunnen volgen. ,,Ik ken jullie nu zo langzamer- I ging de captain verder, terwijl zijn passagiers een glaasje champagne dron- zullen er thuis vast nog wel iets van weten te maken". C - g - -* 1VfS* w ïmm mwm Op de foto brengt Zee de maker van alle drie doelpunten, de tweede treffer op zijn naam. zijn faam niet waarmaakte, een keerBorota vooraf, die een schot van Re- beschamend miste sloeg Zee kortné van der Kerkhof liet wegstuiten, voor rust opnieuw toe (21). DeJeuring was attent genoeg om zyn Twentse achterhoede ging bij deze tiende doelpunt in dit UAFA-cup- toernooi te kunnen aantekenen. Op- Na de pauze bleef FC Twente het nieuw was OFK even aangeslagen, hoofd koel houden. Het plaatsen was Maar deze keer duurde de inzinking nog steeds goed verzorgd en de uit- wat korter. Twintig minuten voor het vallen eisten alle aandacht van de einde voltooide Zee zijn hatrick, deze Zuidslaviërs op. „Twee, drie Jaar ge- keer in vrije positie (32). Kort leden zou FC Twente ongetwijfeld daarna dreigde de wedstrijd uit de hand te lopen. De voor Huve in het veld gekomen Achterberg werkte hii ditmaal van Jan Jeuring. Hieraan het nu nog niet halen kunnen we er ging wel een blunder van doelman net zo goed mee stoppen". LEIDEN In de eindstand van dc nationale verenigingszwemcompeti te is de herenploeg van de Zijl/LGB in de afdeling B I op de tweede plaats terecht gekomen, hetgeen betekent dat de Leidenaren promoveren naar de A-afdeling. In het laatste pro gramma eindigden de Zijl/LGB heren op de tweede plaats, en daarmee lie ten zij de Rog, dat voor de laatste wedstrijdmiddag nog evenveel punten had, achter zich. Eerste werd in deze afdeling het Bredase Surea, dat alle vier de program a's won. In de B I afdeling bij de dame- legde de Zijl/LGB beslag op de tiende plaats, zodat voor volgend seizoen weer deelname in de B-I competit.e is gewaarborgd. Eerste werd hier DWIR, tweede MZPC, en zwemciub Naarden, waarvoor het tweede wed- strijdprogramma volledig was mislukt, kwam niet verder dan een derde Voetbal Voor de eerste divisie van de Engelse league werd gister avond de wedstrijd Norwich City Coventry City gespeeld. De ontmoe ting eindigde gelijk: 11. Natuurlijk heb ik fouten gemaakt' me dat het beste. Maar dit wil nog niet zeggen dat de positie van Fadrhonc wordt aangetast". Al maanden terug ontstonden be sprekingen met eventuele kandida ten. Jac van Zanten: „We hebben toen ook met Georg Knobel gespro ken, maar die ging dus een verbin tenis met AJax aan". Daarna volgden gesprekken met an deren. Onder andere met Kees Rij vers en Leo Canjels. Jac van Zan ten: „Maar op het ogenblik is het nog niet voor honderd procent ze ker wie het wordt", (de beslissing valt overigens wellicht zaterdag al). Bondcoach Frantisek Fadrhonc schijnt uitermate teleurgesteld te zijn over de gang van zaken, al laat hij zich er niet zo over uit. De man die nu nog alleen met een scepter mag zwaaien: „Ach, in het hele voetbal komt het op karakter aan. Louter op karakter. Wel, ik zal nu ook karakter tonen". Een nadere uitleg van deze woorden kon er niet af. (Overigens wordt er gefluisterd dat men Fadrhonc wil inschakelen voor het Jeugdplan Nederland). Fadrhonc over de berichtgeving om trent de nieuwe man: „Daar lach ik om. Werkelijk, daar kan ik al leen maar om lachen". Is Fadrhonc enigszins ontgoocheld over de manier waarop de bond nu handelt, de oranje-voetballers zijn het ook. Want de hele zaak is vol ledig buiten hen omgegaan. En dat kan wel eens problemen gaan ople veren. AMSTERDAM "Heinz is nog onzekerder dan ik had gehoopt. Als dat zijn normale vorm is, zal Gerd Müller veel doelpunten bij hem maken. Nee, onze Sepp Maier is beslist veel beter". Gnif- Door Rob Vente felend sprak Udo Lattek deze woorden anderhalve maand gele den uit, nadat hij Ajax in het Olympisch Stadion tegen de Glas gow Rangers de "Super Cup" had zien pakken. Afgelopen zaterdag bekeek de 38-ja rige trainer, die sinds 1970 in dienst is van de FC Bayern Mün chen, AJaxFeyenoord. Na de ..pech-wedstrijd van Ger Reitsma". riep hij triomfantelijk uït: "Ajax zal tegen ons niet zo gemakkelijk aan zijn doelpunten komen. Die goals waren er bij Sepp Maier be paald niet ingegaan. Oh nee". Gisteravond tuimelde, nee, dónderde Sepp Maier van het voetstuk waar op zijn trainer hem had geplaatst. Terwijl Heinz Stuy op kritieke mo menten weer intens betrouwbaar een tweede keer afgestraft worden. reeg de nationale doelman van West-Duitsland (42 caps) een indrukwekkende serie blunders aan schuld van dit fiasco op de schou ders van Maier te schuiven. Ande ren hebben ook fouten gemaak. Bij- voort>eeld de mensen die bij ons de kansen misten". Gebroken Udo Lattek was na de 40 een ge broken man en kon hij nog wel de moed opbrengen om uitgebreid met de pers te babbelen. De trainer van TOTO 33 12 3 Ajax-Bayern M. Juventus-Ujpest D. Spartak Tr.-Derby C. Dynamo K.-Real M. Leeds U.-Rapid B. Hibern.-Hajduk Split Schalke '04-Sparta Pr. Spartak M.-AC Milan Kaisersl.-Boruss. MG OFK Belgr.-Twente ■I Spurs-Vittoria Set. Liverp.-Dynamo Dr. Helm. Sp.-Roda JC de vereniging die 7000 leden telt: "We wilden op een gelijkspel spelen. Nou, dat is dan grandioos mislukt. Maar echt, lk dacht aanvankelijk dat we het konden houden. Trou wens, in de eerste helft ging het toch goed? Ik was dan ook in de rust bijzonder tevreden en heb toen niets tegen mijn spelers gezegd. Waarom zou ik? Het liep immers zoals ik wilde. Maar ja, toen maak te Maier zijn eerste fout en raakten we aangeslagen. En toen ontdekte ik meteeen dat zoiets tegen een elf» tal als dat van Ajax funest is". Waarna Lattek verzuchtte: "En het ging in het begin toch zo lekker. We kregen zelfs het publiek op onze hand. Dat zegt toch wel iets". Na een korte stilte werd de Bayern-trainer wee realist. En dan: "Ik geloof echt niet dat we over veertien dagen in München nog een kans hebben. Al schreeuwt deze uit slag natuurlijk wel om wraak". Franz Beckenbauer: "Ze zeggen wel in voetbal is alles mogelijk", maar het lijkt me een onmogelijkheid om nu nog de halve finales te halen, laten we er over veertien dagen maar voor zorgen dat we niet voor De cyfers van sporttoto no. 32 <3/4 maart) luiden: le prijs, 1 winnaar, die bruto f 139.337.15 ontvangt; 2e prijs, 185 winnaars, die elk f 753,10 ontvangen; 3e prijs, 2.686 winnaars, die elk f51.80 ontvangen. Indien voor 28 maart a.s. geen reclames worden ontvangen, valt de premie ten be drage van f 139.337,15 ten deel aan de winnaar van de eerste prijs. Biljarten Aan het toernooi om het Nederlands kampioenschap bandstoten ere-klasse, dat van 29 maart tot en met 1 aprË as. in Berg- eyk wordt gehouden, nemen de vol gende acht spelers deel: Hans Vul- tink, Willy Steures. Jean Bessems, Henk de Kleine, Chris van de Smis sen, Piet Dekker, Jaap Ligthart en Benny Velthuis. Want deze wedstrijd was voor ons een vernedering". Johnny Hansen, die door Udo Lat- elk-aar. Hij, de grote Maier, de trots tek werd geprezen vanwege het feit onder de Münchener lat, was dé dat hij Johnny Rep vrijwel geen grote schuldige aan de vernedering kans gaf om in zijn spel te komen, die de La/ttek-forrnatie gisteravond moest ondergaan. En wat zei Udo Lattek nu? Hij was in elk geval nog wel zo verstandig om géén poging in het werk te stel len om Maier's optreden goed te praten. De trainer die vier Jaar as sistent van bondscoach Helmut Sóhön was, zei alleen: "De fouten die Maier maakte, hadden niet mo- Grote verliezer Tot slot Sepp Maier, de grote ver liezer. „Natuurlijk, ik heb fouten gemaakt", bromde hij, „maar aan twee doelpunten had ik volgens mij niets géén schuld. De tweede en de derde. Daar viel voor mij helemaal gen voorkomen". Om daarna uiterst niets aan te doen. Onze verdedigers rap op te merken: "Maar het zou zagen het toen ook niet meer zitten niet reëel zijn om de volledige door al die constant opkomende Ajacieden. En die ballen vlogen ook nog in de bovenhoek". Na deze woorden spoedde Sepp Maier zich naar de Duitse spelers bus. Kennelijk wilde hij geen se conde langer blijven in het stadion waarin hij zo wreed van zijn voet stuk was gehaald. AMSTERDAM Het geheim was het best bewaarde van de Duitse voetbalnatie. Pas enkele uren voor het begin van het duel Ajax-Bayern München kon men er niet langer omheen: de blessure, die midvoor Gerd Mül ler sinds het treffen voor de Duitse competitie t/egen Hertha BSC Berlijn van 10 februari min of meer buitenspel heeft gezet, was een kuitbeenbreuk. Sinds enige tyd was FC Bayern op de hoogte van deze diagnose van een orthopedist uit München, prof. Viernsteiner. Uit taktische overwegingen hield men het echter geheim. "Geen kommentaar", zei Ro bert Schwan, de manager van Bayern kort vóór het Europa cup-duel op de vraag of hij wist dat Mtillers kuitbeen gebroken was geweest. Maar prof. Viern steiner bevestigde, wat pas door een röntgen-opnaane kon wor den vastgesteld: "Het was een breuk". Müller was eerder onderzocht door prof. Schoberth van de Duitse Voetbalbond en door de clubarts van Bayern. dr. Spann- beur. Geen van beiden hadden een breuk geconstateerd. Voor zichtigheidshalve liet men prof. Viernsteiner gistermiddag naar Amsterdam vliegen, die uitein delijk zyn fiat gaf aan het mee spelen van Müller. "Ik heb in elk geval geen pijn meer", was de reactie van de Duitser op de alarmerende constatering van Viernsteiner. Zijn eerzucht was zó groot, dat de wetenschap dat de breuk nog maar nauwelijks genezen is, hem het zelfvertrou wen niet kon ontnemen. ADVERTENTIE Udo Lattek uitgeteld - TUBINGEN Bij een peiling uitgevoerd door het Wickert-in- stituut blykt dat gisteravond omstreeks 21.00 uur 77 procent van alle Westduitse televisie toestellen afgestemd was op het beeldverslag van de wedstrijd AjaxBayern München. Een te lefonische enquete wees uit dat 51 procent van de Westduitse te levisiekijkers van mening was dat Bayern zou wininen. EEN-NUL VOOR KAASKEEPER M.A.N.V.VJs keeper Johnnie Werners is niet alleen beroemd om zijn klemvaste balbehandeling maar zeker ook vanwege zijn grote liefde voor kaas uit het vuistje. Terwijl M.A.N.V.V.'s voorhoede het tegen stander F.C. Superstars moeilijk maakt (een minuut later resulterend in het enige en winnende doelpunt in deze overigens matige match) ziet een van Johnnie's vele supporters kans hem zijn favoriete hap toe te stoppen. (NZB-foto).

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 19