Boerderij uit 17 de eeuw wordt verzorgingscentrum t „Leiden centraal m Ook de dieren arts gaat er spreek uur houden viscollege zuid-west agena ji "It WOENSDAG 7 MAA LEIDEN Nu ook voor het vis- college Zuid-West het hengelsport seizoen achter de rug is, kon ook hier de balans worden opgemaakt. In totaal werden 4272 vissen aan de haak geslagen, met een gewicht van ruim 302 kilo. Kampioen 1972/73 werd C. Schouten (532 stuks) De ver dere uitslagen luiden als volgt: 2 W. Moenen, 3. H. Moenen, 4. E. Schreu- der. 5. J. de Os, 6. Koos de Groot. 7. Henk Jansen. 8. J. v. d. Lucht, 9. Dik Wansink, 10. Gerrit Kerkman. Woensdag Politie-agenten onderscheiden in Z Ih He Bevrijdingskerk (Montgomej] Bevolkingsonderzoek t.b.c. 5.30—8 uur nam. foncu Kreatief Sentrum (Brees Zeefdrukken, tekenen en sc Oegstgeest (Geversstraat 65^ sit voor kamerbewoners 8.30 f 1 uur 's nachts. Dijkstraat 2a Spreekuur raadsvrouw 1011 uur voorm.r. Stadhuis Spreekuur socale F' vrouw 4.306 uur nam. Ift. E Breestraat 19 Jeugdhaven, u.pn i 7 1(11 rtin ,m* nam lt/C" conic fé 7.30—10.30 i Breestraat 19 Spreekuur gratiecentrale 78 uur nam. Speeltuingebouw Ten Katesi J aardensociëteit Humanitas 2-J WASSENAAR Aan de Wassenaarse Zijdeweg 56 wordt sinds een half jaar het natuurlijke geluid van de dieren soms overstemd door lawaai van de bouwvakkers, die bezig zijn een 17e eeuwse boerderij, volgens tekeningen van Monumen tenzorg, te herscheppen in een verzorgingscentrum voor die ren. De oude boerderij, die in december 1953 met veel vreug de geopend werd als een asiel voor dieren, krijgt nu een re gionale functie als dierentehuis. bij haar, omdat de hond of kat zoek of ziek is. Heel wat verwa ar loosde en ontredderde dieren krijgen van haar de eerste verzorging. Dat alles Door Joop Peeters De Vereniging Nationale Dieren- zorg heeft jarenlang moeten wach ten op de verwezenlijking van een groo-t verzoringscentrum met ope ratiekamer, röntgenkamer. prak- 'tijkkamer voor dierenarts en niet te vergeten de vele logeerkamers voor honden en katten. Het bestuur van de vereniging is nu alleen hang voor v iaduktplannen Het eerste asiel voor dieren stond in Leiden bij het Haagsche Schouw, de vereniging zag de grond onteigend voor de bouw van een viadukt. Het viadukt dat nooit verder kwam dan kunnen niet zonder elkaar. Er is niet is geen taak waarvoor je studeren kan. Hoewel zij medicijnen heeft ge studeerd, heeft zij een dosis mensen en dierenkennis dat gewoon aangebo ren moet zijn. Of het nu een paard kat, hond, konijn, vogel of aapje is. ze voelt gewoon aan wat het dier het eerste nodig heeft. Dag en nacht, ie dere dag zonder vakantie te nemen is vrouw Aman op haar post. Voor zitter F. Beek zegt zelf: „Wij zijn eigenlijk een a-sociaal bestuur ten opzichte van mevrouw Aman, maar ze wil echt niet anders. Dat allemaal doet ze nu al bijna 12 Vè jaar". Mens en dier horen bij elkaar en de betonnen huisvesting aan de Zijdeweg gevon den was, kwam ook daar een viodukt- plan, dat echter voorlopig van de baan is. Alle dieren Voorzitter F. Beck van de Vereni ging Nationale Dieremzorg wil liever niet achterom kijken. De tijd dat het asiel, het uitsluitend opvangcen trum was, is voorbij. Maar natuur lijk blijft er een belangrijke ruimte en zorg gereserveerd voor de zwerf dieren. Zwerfdieren aangebracht door par ticulieren, maar ook door de ge- Kort nadat alleen nood wanneer een dier zoek raakt, maar ook wanneer het ziek wordt. Daarom is iedereen welkom. De poliklinische afdeling helpt ieder dier ongeaaht de eventuele betaling door de eigenaar. De medische leiding is in handen van de dierenarts A. C. W. Veldhuizen, die regelmatig op het verzorgingscentrum praktijk houdt. Het Verzorgingscentrum voor Die ren aan de Zijdeweg te Wassenaar heeft niet alleen een regionale func tie, maar tevens eem regionaal bestuur. Het ledenbestand bedroeg eind 1972 1350 en van de minimum contributie ad f 10.- per Jaar kan het centrum natuurlijk niet draaien. Ook niet van de pensionhonden met LEIDEN Tijdens een informele bijeenkomst in het stadhuis heeft burgemeester A. J. Vis namens de Maatschappij tot Redding van Dren kelingen een bronzen legmedaiilie met bijbehorende draagmedaiHe uitge reikt aan de Leidse politieagent C. G. Gleisberg als bekroning voor zijn kranige poging 't leven van 'n 68-Ja rige' inwoner vanLeiden te redden. Zijn college, de heer B. van den Berg, die bij de reddingsaktie ass i- tentie verleende, ontving een waar derend schrijven. Beide agenten werden op 25 april vorig jaar tijdens hun avondsurveil lance naar de Jan Vossensteeg ge roepen waar een man door onbe kende oorzaak onwel was geworden. Zij constateerden, dat de man geen pols- en hartslag meer had en be gonnen toen onmiddellijk met het toepassen van mond -op - mond-be ademing en hartmassage. Nadat de man door de Eerste Hulpdienst was overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis vertoonde hij weer teke nen van leven en de dienstdoende arts deelde mee, dat de gezondheids toestand van de man redelijk vooruit was gegaan. Het snelle optreden van de beide politieagenten mocht echter niet baten want de man over leed drie dagen later. Voetbal Voor de eerste divisie van de Engelse l&igue werden gister avond de volgende wedstrijden gespeeld: Chelsear—Wolverhampton Wanderers 02; Crystal Palace Birmingham City 00; Southampton —Manchester City 11. Burgerlijke stand LEIDEN geboren: Karlijn d.v. M. E. v. d. Berg en N. Bosgoed, Dennis H. z. v. P. F. A. A. A. J. de Boer S. H. F Kal jé Richard P H C W Donderdag Morsweg 10 Werkgroep wo Bevrijdingskerk (Montgomej Bevolkingsonderzoek t.b.c voorm.12 uur nam. en Kreatief Sentrum (Braestr Fotografie en beeldend v (Geversstraat 65 soclételt v.a. 16 jaar 812 Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 uur nam Breestraat 19 Sociëteit voo d leap ten 25 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en alh den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, 7.30—10.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 'De Clubhuiswerk handenarbeid 8: Leiderdorp (Wilhelmlnastraa formatie-avond Baha'i 8 uur Rehoboth (Rapenburg 10) kring „De Schakel'' Spr. ds Post over „Euthanasie J Zaal Doopgszlnde Kerk Cor tend Ned. Ver. voor Hulsvrou mevr. dr. A J. Sikkel-Buffi ..De- vrouw in een veranderd fase" 10 uur voorm. Ad lerf abrieken (Rooseveltst De Natuurvriend Spr. dhr. W mey over „Onder de llcbtkaj Het Mierennest (Morsweg verj assen en sjoelen 8 uur nai Vrijdag z v. W. A. F. Molenkamp en M. J A. v. d. Berg, Cornells J. z. v. A. G. Snel- derwaard en H. Trompetter, Niek z.v. H. J. M. Sarneel en C. T. H. Albers. Bastiaan C zv. P. N. Korswagen en C. E. J. M. Hoogkamer, Martijn z. v. B. A. M. v. Mil en H. Bousie, Dorothea M. T. d. v. L. T. v. Santen en C. H. J. v. d Luijt, Karin d v. A. F. v. Delft en T. M v Opijnen, Jitske d v. A. B. Boonstra en L. M. v. Arnhem, Eric J. AnntneKen M. z. v. M. Enschedé en J. R. Harri- ^FULUCR-CU Bevrijdingskerk (Montgome Bevolkingsonderzoek t.b.c. 2- Oegstgeest (Geversstraat teit voor kamerbewoners 8.3( 1 uur 's nachts Leiderdorp (Fred. Hendrikgl 25) Gespreksavond Baha'i Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewonesrs en all den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, I rakel 811 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomel Ruilbeurs Het Boshuis 710 j Oegstgeest (Lijtweg 7) bejaarden Soc. Med. Adviesbufl Voorschoten Raadhuis commissievergadering maatscpj welzijn 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Feestavond! Beatrixschool 7.30 uur nar~ Vogelasiel ndi 7924 verblijfsdagen en de pension- katten met 2857 dagen. Er zijn ge lukkig steeds mensen, die iets extra's over hebben voor dit centrum en het gironummer 116999 t.n.v. Vereniging Nationale Dierenzorg in Den Haag geeft wel eens leuke verrassingen te zien. Het verzorgingscentrum heeft een goede naam. dat weet men zelfs in Zeeuws Vlaanderen. Daarom wer den daar 23 honden in beslag geno men en voorlopig ondergebracht in Wassenaar. Geen enkel asiel kon de ze verwaarloosde honden bergen. Wassenaar wel. Gehuwd: J. Smit en M. R.R. Schil ders, H. J. Koeners en M. J. G. Dierxk- xsens, H. W Brugman en M. J. M. Fla- man, C. Schouten en G. Teunissen. Overleden: P. F. M. Huijbens 10 jr. zoon, J. L. Nieuwensteln 73 jr. man, E. G le Noble 86 jr. geh. gew. met A. H. Visser, F. P. Tolk 53 jr. man, N. Vis ser 71 Jr. geh. gew. met G. Eugster, M. M. Kooien 68 Jr. e.v. M. G. Piela- nen, W. v. d. Tuin 54 man, H. Blans- Jaar 81 man, A. Ouwehand 40 Ir. man, W. Roos 55 jr. man, A. Zuijderduljn 84 jr. man, P. Galmeijer e.v. J. Zalen- tein, H. J. f3pelt 33 Jr. man. De avond-, nacht- wordt waargenomen door da apotheek. Haven 18 en r. Voorschoten Leidseweg. ling meenten Den Haag, Wassenaar, Voor schoten, Rijnsburg en Katwijk. Lang niet alleen katten en honden, maar veel vogels, zelfs twee ponies en ook een gans, die nu braaf aan de broek pikt van ieder, die het waagt een stukje afgeschoten gras over te ste ken. Naast het opvangen van de zwerf dieren is de E.H.B.O-post voor dieren even belangrijk. Gelegen naast de rijksweg worden ook veel dieren slachtoffer van de haast op deze weg. Omdat het centrum ook financieel mogelijk moet blijven, is er een ruimte voor een dierenarts met prak- tijkkamer en de al genoemde rönt gen- en operatiekamer. Een sociaal getinte afdeling is wel de logeeer ruimte, waar huisdieren wachten op de terugkomst van hun baas of ba zin. Nuchter Het verzorgingscentrum past geheel in de nuchtere sfeer die de Vereni ging Nationale Dierenzorg na streeft. Te lang heeft de zorg van de dieren gerust bij wat oudere da mes en heren, die veel al een ta melijk eenzijdige kijk op het leven hadden, waardoor het verband en de onderlinge samenhang tussen mens en dier scheef getrokken werd. Vol goede bedoelingen en veel al uit bit tere noodzaak werd een Bescherming voor dieren opgericht en in de ijver om het dier te beschermen werd de mens soms vergeten. Helaas hebben de fouten meer in druk achtergelaten dan de vele goede zaken die de vroegere beschermers van dieren verricht hebben. Zon der de werkers van het eerste uur zou er thans geen groot verzorgings centrum aan de Zijdeweg kunnen staan. Verbonden Mens en dier zijn dikwijls heel in nig met elkaar verbonden. Daarover kan mevrouw Aman-Lapalu mee praten. Zij heeft als officiële functie: dierenverzorgster. Alle kwaliteiten worden kort samen gevat met de me dedeling: „Zij is een schat van een vrouw". Mevrouw Aman heeft 'n eindeloos geduld met het dier. maar ook met de mens. Heel wat eigena ren of eigenaressen komen in tranen LEIDEN Vanmiddag stond „Leiden centraal" in het VARA-radio-pro- gramma tussen het tijdsein van twaalf en de STER van anderhalve minuut vóór één. Tijdens het programma had men soms al de indruk, dat de recla me-uitzending was begonnen. Gerant Optenberg van „Oud-Leyden", in de Schout- en schepenencamers waar van de „studio" was ingericht, kreeg gelegenheid zijn etablissement in de aandacht te brengen en presentator Henk van Stipriaan noemde nog even met nadruk de namen van enkele vlieg- en reisorganisaties. Volgens de samenstellers voldeed het programma uitstekend aan de eisen. Die eisen zijn kennelijk niet het aansnijden van problemen van een stad, maar gezellig babbelen Vain Stipriaan en Hans Zoet kunnen als de besten met twaalf to taal verschillende mensen. Even werd aan de Leidse problema tiek geroken. Dat kwam door Plan- Noord-voorman Vervoorn („Noord is een invalidengetto"), het Oegstgees- ter raadslid Andrea van Belle (ze was er voor haar werk in de.Verenig de Naties), die erop aandrong, dat de randgemeenten bijspringen en het Leidse PSP-raadslid Herman Ampt- meijer, die het weigeren van hulp aan Leiden door de randgemeenten aan de kaak stelde. Iets gematigder zei ook VVD-raads- lid Wessels dat. Hij was in het bij zonder uitgenodigd als oud-comman dant van de kokschool en natuurlijk was hij goed voor „mooie verhalen". Uit zijn mond viel voor de eerste maal het woord „poep" in de uitzen ding. Een mooie gek is altijd goed, was het idee achter de bijdrage van jurist en schrijver Maarten Biesheuvel, lite rair bekroond, maar veel moeite met het vinden van een baan, omdat hij tweemaal in een wat hij steevast noemde gekkenhuis heeft gezeten. Niet alleen een schrijver, maar ook een schilder zat in het VARA-palet: Rein Dool, die stelde, dat Nederlan ders wel warm zouden lopen voorliet redden van groene zeep, maar niet voor het redden van kunst. Prof. Klasens van Oudheden vond dat een sterk verhaal. Hij ver telde zelf verhalen uit zijn Egypti sche tijd, waarbij hij de invloed van de Russen ontkende. Van een Ara bisch land naar drukkerij Brill was een kleine stap voor directeur Wie- Wets winkelt je lgo Adres Leids Volkshuls Apac-^j dilk 33 Openingstijden: dage|«3C 10 uur voorm tot 1 uur nam ve maandag) Dagelijks te ber^ dens de kantooruren tel. 30776] derdagavond van 7-9 uur. maart gesloten. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdie (01710)—25202 Voor alle die 1 lljkheden verkeren bereikbar werkdag van acht uur uur vm doorlopend in het d.w.z. van vrijdag acht uur maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen ouip oejaarden durig zieken en gezinsverzor 45, tel. 49441 (maandag fc.e. 910 uur voorm.V idle le L ir y edscl ïf* der. De drukkerij stamt uit de rijke (Foto Jan Holvast) Leidse historie, waarover oud-archi varis Anniie Versprille vertelde, in het ren, gisteren voor een bezoek uit bijzonder over de Pilgrimfathers. Amerika overgekomen, vertelde het Van Eurotransplant-directeur Schip- uitstekend te maken nadat hij ruim pers (over niertransplantatie) naar drie jaar geleden een ruilhart kreeg Willem van Buuren was een kleine in zyn nieuwe vaderland, stap. Oud-Rotterdammer Van Buu- HANS MELKERT Met medewerking t Hans Melkert en Ronald Veeren Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Aanvragen voor naive ^rkerkelllke ipleldlngsschool alnsverzorglng. RljnsbureerweMp 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanitas, gracht 246a Spreekuur mat" 2.30 nuur nam., woensdag voorm. tel 26277 Koord-studio Koord-studio, gewoon huls 1 wone mensen met gewone en[ ne vragen. Hooigracht 46109 Release Hulpverleningsdienst Relea! we Rijn 20a. tel 24555 Mat we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. i 8-10 uur nam. bovendien dl zat. 2-5 uur nam. met ulzond«!i vrijdagmiddag. Moeders voor moeders!) Actie "Moeders voor moi gaven zuster E. Janssen-ll Hofdljck 32. Oegstgeest. tel. F 53652. Collegegeld Wij gaan door met de strijd!! Zul ke ideeën moeten op het ogenblik bimien de LSB heersen want de stu- dentenbond deed gisteren een triom fantelijk persbericht uitgaan over de beruchte aanmaningsbrieven van het college van bestuur. Er zijn er, medio februari, vijfduizend verstuurd en daarvan zijn er, volgens de LSB. maar tweeduizend teruggestuurd. Van die tweeduizend reageerders hebebn er maar negenhonderd als nog de elfhonderd gulden college- plus inschrijfgeld betaald. „Het doel van de brief, namelijk de boycot van de duizendgulden collegegeldwet te breken, Is volkomen de mist in ge gaan. In Leiden blijven nog steeds duizenden boycotters". adlus het be richt. Een vraag bij bureau inschrijvin gen en inlichtingen over de binnen gekomen brieven leverde geen reactie op: „De cijfers moeten tot vanavond, als ze aan het college worden over handigd, geheim blijven". Wel is bekend, dat van de vijf duizend brieven die zijn verstuurd, 3400 zijn verzonden aan mensen die zich wel hadden aangemeld maar zich nog niet (hadden ingeschreven, en de rest naar mensen die vorig Jaar nog studeerden maar van wie dit Jaar niets meer is vernomen. Haarlemmerstraat De „aankleding" van de Haarlem merstraatpromenade is een stapje verder. Vanmorgen heeft de gemeen te een aantal afvalbakken geplaatst, die eraan zullen bijdragen de straat schoon te houden. Een goed advies: gebruik die bakken! Nieuwe borden zijn ook in het stads beeld verschenen. De aanduiding „cityring" is kennelijk niet voldoen de. Op het Levendaal staan nu ver wijzigingen naar de cityring met de aanduidingen „station" en „Oegst geest". Er is over te denken ook de aanduiding „doorgaand verkeer" te gebruiken als verwijzing naar de ci tyring. ook voor volwassenen en er hoeven geen panieksituaties uit te breken als er eens iets aan de hand is. De lezeres schreef de brief naar aanlei ding van de brand in 't Okura-hotel in Amsterdam. Door een klein brand je viel het licht uit en de gasten knoopten in paniek hun lakens aan elkaar om weg te komen. Zaklantaarn Storing Een lezeres, die helaas haar adres vergat te vermelden, stuurde ons een briefje met daarin een suggestie die mensenlevens kan redden. Zij heeft haar dochtertje van 4 Jaar een zak lantaarn gegeven voor haar verjaar dag. Dochterlief speelde naar harte lust met het ding maar stopte het 's nachts ook onder haar kussen. „Voor als ik eruit moet. mam", zei ze En dat was precies moeders bedoe ling. Altijd een zaklantaar in bed, De bewoners van huizen aan de Reviusdreef te Leiderdorp zullen de voetbalwedstrijd van vanavond waarschijnlijk met enige storing ont vangen. Oorzaak is de noodoplossing die de woningbouwvereniging moest zoeken voor het centraal antenne systeem. De ontvangst wordt nu ge stoord door een in de buurt staande bouwkraan. Als het flatgebouw dat ook üi deze wijk is gepland klaar is, zal de ontvangst weer smetteloos zijn. Kennismaking Vrijdagavond om acht uur wordt in de burgerzaal van het Stadhuis een kennismakingsavond gehouden voor leden van de gemeenteraad en de bestuursleden van wijkkomitees en wijkverenigingen in Leiden. Kwagd Even een notitie van het kwaad dat deze dagen is geschied: Bij een antiquair aan de Langebrug werd gisteravond een ruitje ingegooid. De steen vloog echter verder dan het ruitje en beschadigde ook een schilderijtje. Schade: 80,-; Uit een overjas die in de garderobe van de 5-meihal hing werd een portefeuille met honderd piekjes gepikt: Een in braak in de Faljerilstraat leverde een handige inbreker de somma van driehonderd gulden op. Zo, nu bent u weer bij... LEIDSCH DAGBL Uitgave: Leidscb Dagblad Witte Singel Postbus 54 - Giro 57(1 Telefoon redactie 01710-21 el i Hoofdredacteur Han Mulc}ekla Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers wit Abonnementsgelden by betaling te voldoen Bij au tische overschrijving geen nistratie- en incassokosten Nabezorglng tot 20.00 uuii Zaterdag tot 18.00 uur LET TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2