De democratie is in gevaar Nieuw reglement Ophalen grofvuil voor Regenbogen agern d Mr. De Brauw in V oorschoten n Hervormde jeugdraad viert eerste lustrum Inbrekers gepakt VOORSCHOTEN ,,Er zit iets scheef met het partij politieke wezen en daardoor komt de democratie in ge vaar". Dit zei mr. De Brauw gisteravond tijdens de bijeen komst voor leden van DS '70. Hij sprak over de Aanpak van DS '70", een betoog waarin natuurlijk de kabinets formatie centraal stond. De afbraak van de oude politieke partij is nu aan de gang, maar er De vakbeweging stoot nu een deel van de aanhang af door de handar- is nog geen vervanging. Daardoor beiders op te hitsen tegen de hoofd' ontstaat er een vacuum, dat nu wordt opgevuild door de vakbeweging, De rol van mr. Burger in de ka- arbeiders („witte" boordjes). Opzetten In Nederland zijn we nu bezig ons tegen elkaar op te zetten. Juist nu lieeft Nederland een sterke regering nodig, die diverse nare maatregelen binetsformatie is, dat hij een ver snelling heeft aangebracht in die partij-politieke afbraak, maar daar door staan avonturiers op in allerlei fracties. Tot een van die avonturiers maar noodzakelijke maatregelen zal rekende mr. De Brauw drs. Boersma. moeten nemen om de voortschrijden- „Aan Boersma ontbreekt een orgaan de inflatie tegen te gaan. Een rege- en dat is de ruggegraat", aldus De Brauw, die daarna met nadruk ver klaarde heel diep respekt te hebben voor de vakbewegingen, maar het on juist te vinden dat deze vakbewe gingen zich te veel gaan opstellen als politieke partij. Een rechtvaardige verdeling van de aankomsten te willen, is een goede zaak. Pout is het bij een of meerde re bedrijven die verdeling te willen afdwingen. Een rechtvaardige inkom stenverdeling kan alleen worden be reikt door een sterke regering. Het gaat niet aan alleen in het bedrijfs leven dit te willen, maar dit moet op ieder terrein, óók bij de overheid. ring formeren, die alleen de meer derheid van de Kamer kan krijgen door enige kamerleden, die tijdelijk hun fractie vaarwel zeggen, kan noodt krachtig optreden. Veranderd De progressieve drie «P.v.d.A., D'66 en PPR) hebben zich voor ver kiezingen tot afspraken laten leiden, die na de verkiezingen niet uitge voerd kunnen worden omdat de krachtsverhouding drastisch ver anderd is door de grote winst van de P.P.R. en het verlies van D'66. De confessionele groeperingen kunnen nog steeds niet kiezen tussen V.V.D. en P.v.d.A. Deze verandering en deze besluiteloosheid maken een kabinets formatie haast onmogelijk", zei mr. de Brauw in „De Werf". Mr. De Brauio: "Vakbond mag zich niet te veel als politieke partij opstellen. Carnaval van „Nut en Vermaak" was weer geslaagd LEIDEN „Nut en Vermaa kan weer terugzien op een geslaagd nequins alleen naar Nederland ge- carnavalsfeest. Toen voorzitter Ouds- stuurd om in Kasteel Oud Wassenaar hoorn zaterdag de avond in de G-ro- z*Jn nieuwe voorjaarscollectie te te Burcht opende, zat de stemming er showen. De modellen onder wie top- al goed in. mannequin Sini Verheij van Wijk Mode v. Laroche in Oud- Wassenaar WASSENAAR De Parijse mode koning Guy Laroche had zijn man- Een speciaal welkom gold de nieu- kwamen op uitnodiging van het Was- senaarse modehuis Jacques Stork we beheerder van Den Burcht, de heer naar ons land om voor klanten en de Plasmeyer en zijn echtgenote. VOORSCHOTEN Het grofvuil zal woensdag 14 maart worden opge haald dn de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John F. Kemnedyplant- voor zijai de volgende 24 wedstrijden soen, Oranjekade, Narcisstraat, Tulp- aangewezen: Braassemermeer (6) op straat, Hyacintstraat, Van Kempen echtgenotes van verschillende am bassadeurs de confectie-collectie van ^y„was Guy Laroche te tonen. De Parijse couturier had aan zijn gemakkelijke. Toen om elf uur de maskers afgingen, moest men een mannequins voornamelijk klassieke LEIDEN/ALKMAAR In de za terdagmiddag in restaurant Koeken bier te Allernaar gehouden jaarver- 30 juni, 1 en 2 juli; De Kaag (4) straat, Bij dorpstraat, Willem de Zwdj- gadering van de Hollandse boogclub bestond van de zijde van schappen in Sneek (6) van stuurlieden en bemanningen grote 31 juli; De Sneekweek keus maken tussen bijvoorbeeld Va der Abraham die last had van mug gen, Spaanse zigeuners, vreemde vo gels, een milieubeheerder, Zorro, bad- creaties meegegeven zoals plooirok jurken, mantelpakjes en broekpak- combinaties. Creaties die net als zijn driekwart mantels met half- van 4 t/rn 8 Juli; Ned. kampioen- gerlaan, Burg. de Kempenaertstraat, t/m Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijn- gaardenlaan (zuidzijde), Veurseweg, mode uit de twintiger jaren en ga zo lange kimonomouwen en zijn zwieri ge mousseline avondjurken sinds kort ook in Nederland voor zo'n zeshon- maar door. Het lukte tenslotte toch allemaal, en het feest kon tot vroeg in de ooh- tend worden voortgezet. Het belooft Rouwkooplaan, Peppel- wat voor het volgend jaar. als „Nut belangstelling voor het wel en wee t/m 9 augustus; Westeinder (2) op van de club. 'n Belangstelling, die 15 en 16 september, waar tegelijker- Essenlaan, voortaan ook op het water nog wel tijd de wedstrijden voor ronde- en laa'Q> Wilgenlaan, Kniplaan, Laan v. ©n Vermaak" 100 jaar bestaat, groter zal worden door de wijziging platbodemj achten zullen plaatsvin- Duivenvoorde en Haagwijk. En don- van het wedstrijdreglement. Voorzit- den. Van de 24 wedstrijden zullen derdaS 15 maart in de Nassauwijk, ter J. Metselaar deelde mee, dat vijf wedstrijden als slechtste mogen K.L.M.-wijk, aan de Papelaan (van afvallen. ittf derd tot tweeduizend gulden ver krijgbaar zijn. En eerlijk gezegd is dat beslist te prijzig voor creaties die wel flatteus en draagbaar maar op zich zelf ook weer niet zo bijzonder zijn. JOS HAGERS Modeshow voor bejaarden VOORSCHOTEN De dames van het U.V.V. organiseerden in de zaal „De Werf" een modeshow speciaal voor bejaarden, in samenwerking met Modehuis Vosmeer. Vooral in grote maten kwam een ge varieerde collectie op het plankier, die ook wat de prijzen betrof, met enthousiasme werd bekeken. Vijf Voorschotense dames die niet meer bij de jeugdigen gerekend kun nen worden showden de modellen. Menigmaal kregen Mary-Bep-Coby- Truus en Janny (moeder van zeven kinderen) een spontaan applaus. Lady-speaker mevrouw van Galen was verheugd over de komst van ve le bejaarde dames. Met een vlot commentaar begeleidde zij de show en voegde er aan toe. dat een derge lijke modeshow een speciale bedoe ling heeft: "Het is immers winkelen zonder vermoeid te worden. En te vens is het prettig op deze wijze te zien wat er door eigen leeftijdgeno ten gedragen wordt. Corpulente da mes zijn zo gauw geneugd te zeggen - voor mijn figuur is er toch niets te koop -. Door modeshows voor be jaarden te houden kan deze gedach te geheel uit de wereld geholpen worden". Gezien de grote opkomst heeft de U.V.V. plannen twee maal per jaar een show voor bejaarden te houden. Muziek op bijbelse instrumenten VOORSCHOTEN Voorschoten kan morgenavond in het Cultureel Cen trum naar nieuwe klanken luisteren. "Dia Prometido", een compositie van de jonge Perzische musicus, Ka- mel Missaghian, die samen met zijn Chileense vriend, Pancho Amenabar bezig is aan een trip door Europa. De twee musici hebben hierbij tek sten uit een schemerachtig verleden op eigentijdse muziek gezet. Kamel speelt op een oud bijbels tokkelin- strument met 70 metalen snaren en wordt begeleid door Pancho. die de Spaanse gitaar bespeelt. Beiden behoren tot de wereldge meenschap van de Bahai's. In Span je, waar deze Bahai's elkaar hebben ontmoet, werden door Philips van hen vijf platen uitgebracht met op merkelijke titels, zoals "Meditatie voor de vrede". "Persepolis" en "In- dio Baha'i". Him komst naar Voorschoten is te danken aan hun Baha'i vrienden die hier woonachtig zijn. Pancho en Ka mel willen ons met hun ongewone muziek op een ongewone zaak op merkzaam maken: dat wij leven in een tijd. waarin een nieuwe religie werd geboren." Inbraakje bij Panagro NV WARMOND Uit op een roker tje waren de (waarschijnlijk) jeug dige inbrekers die het complex van Panagro NV in de Veerpolder binnen drongen. Uit het directiekantoor haalden zij tenminste een sigaret- ten- en sigarendoos weg. Voor de rest richtte zij wat vernielingen aan in de andere gebouwen. DINSDAG 6 MI Dinsdag Morsweg 10 Werkgi vervoer 8 uur nam. idt en stadsverfraaiing 8 uur r Bevrijdingskerk (MontgJ Kreatief Sentrum (Breea Pottenbakken en zeefdrufl Logegebouw Steenscli uil filmavond Herman KleibrlJ Volmolengracht 19 Wel Rode Kruis 2.305 uur na Breestraat 19 Sociëteit capten 25 uur nam. Breestraat 19. Sociëteit voor kamerbewoners den) 912 uur nam. Driftstraat 49 Spr. uui j vrouw 10.3011.30 uur voo® Rijnsburgerweg 168 Spil Bureau voor levens- en 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38 Spr vesting werkende jongereffiS Diamantplein 27 Gesprej ha'i 8.15 uur nam. Woensdag Bevrijdingskerk (Montgo Bevolkingsonderzoek t.b. 5.30—8 uur nam. Kreatief Sentrum (Braj- Zeefdrukken, tekenen Oegstgeest (Geversstraat telt voor kamerbewoners 1 uur 's nachts. Dijkstraat 2a Spreekuu raadsvrouw 1011 uur voo Stadhuis Spreekuur soc vrouw 4.306 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhave fé 7.30—10.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur gratiecentrale 78 uur nam Speeltuingebouw Ten Kar jaardensociéteit Humanitas. Donderdag Morsweg 10 Werkgroep Bevrijdingskerk (Montg< Bevolkingsonderzoek t.b. voorm.12 uur nam. ei Kreatief Sentrum (Bp3< Fotografie en beeldend vo Oegstgeest (Geversstraat sociëteit v.a. 16 jaar 8—1 Stadhuis Spreekuur socl vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit dicapten 25 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor kamerbewoners den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhavei 7.3010.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 Clubhuiswerk handenarbeif Leiderdorp (WilhelminasÖ formatie-avond Baha'i 8 i Rehoboth (Rapenburg ld kring „De Schakel" Spr. Post over „Euthanasie Bevrijdingskerk (bovenza) gadering NCVB, afd. Zuid Ant. Clubhuis Ned. Kapjj bond. afscheid voorzitter r Zaal Doopgszinde Kerk I tend Ned. Ver. voor Huisvi mevr. dr. A. J. Sikkel-Bu „De vrouw in een verand^ fase" 10 uur voorm. Apotheken De avond-, nacht- en zofi wordt waargenomen door apotheek, Haven 18 t Voorschoten Leidseweg. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voortaan iedere waarnemer ongerechtigheid tussen twee deelne mende schepen een protest kan in dienen wanneer niet een van de gewonnen door: 1. Bouw van Wijk, twee deelnemers dat doet. Men hoopt 2- Hein de Goederen, 3 Luud Hoff, het station tot de grens met de ge meente Wassenaar)Dobbeweg, In de categorie „fraai" ging bij de dames de eerste prijs naar een zigeu- De seizoenprijzen in 1972 werden Donklaan, Industrieweg, Wijngaar- ner*ü' de tweede naa,r bad-mode uit - 1Q90 lii i Ha tiürPn nronH ao.ii rkl.roo.t denlaan (Noordzijde), ElstJaan, Ou de Ad eg eesterlaan (het gedeelte tus- bij de heren werd een piraat eerste en een indiaan tweede, by de hierdoor et bereiken, dat nog grotere terwijl Bouw van Wijk tevens de Ge- sen de Prins Bernhardlaan en Nas- pfff sportiviteit mogelijk zal blijken. Het gaat de Regenboogklasse ove rigens goed, want weer kwamen en- rard de Vries Lentsch-wisselbeker saukade)Erasmusstraat, Bakkersteeg wist te veroveren. De Rotterdamse Schoolstraat. Kon. Marinelaan. erzeild bij het 60-jaröge jubileum kele nieuwelingen de vloot versterken. van de R.ZV.. en gewonnen door Hein In de eerste plaats is dit Max Beh- rend, die al in verschillende klas sen zijn talenten heeft getoond en nu als opvolger van G. Biesiot de voor een ping-pongend stel, en bij de groepen troefden Negatugaas Fer- wisselprijs, vorig Jaar op Kralingen Bloklaan. Voorstraat. Kerkplein ^in^nd de Eersbe en zijn gevolg af. - In de categorie „origineel was Har- Treubstraat, Willibror dusstraat Leidseweg (tussen Schoolstraat en Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein), Chr. Huy tedief de eerste dame, voor een Ha- wal-meisje. Bij de heren won de mi lieubeheerder voor Zorro, de vreem de vogels werden eerste bij de paren, ZOETERWOUDE De Hervorm- een boeken- en grammofoonplaten- de Jeugdraad van Zoeterwoude gaat beurs worden gehouden. Tenslotte meldden zich 'n twaalf- gensstraat. Van HeuvelGoedhart- gevolgd door de cravatteverkoopsters. iu aio uuvuigci »au Wut Btiwow-BOT, V OJII Iicuva uuciuiai „Caatje van Warmond," eigendom deelnemers aan voor de jaarlijkse straat. Prof. Asserlaan, Raadhuisin., van het syndicaat, zal gaan beva- eamwedstrijden Holland- „het gedeelte tussen Leidseweg en ren. Verder heeft P. G. Hogendijk d °p de ,aag f.n Snee^. **efc Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, uit Rotterdam de 80 van Hans v. d. Velde gekocht, zodat ook dat schip in de vaart blijft, terwijl de 68 van v. d. Sluis en v. d. Zee in handen is gekomen van Ebes uit Venlo, zodat ook uit die richting wellicht in de toekomst meer belangstelling voor de Regenbogklasse kan worden ge wekt. Die belangstelling zal zich ook dit Jaar weer in de eerste plaats con centreren op de wedstrijden, die gel den voor de seizoenprijs 1973. Daar- Verkeerde naam LEIDEN In liet artikel over het afscheid van mej. V. d. Voet van de Warmondse zondagsschool is ds. Den Tonkelaar enige malen onjuist aangeduid als ds. Ten Donkelaar. VOORSCHOTEN De daders van de diefstal bij de Voorschotense kastenfabriek aan de Donklaan vrij dag J.l. zijn gisteren gepakt. De mannen die 14 kasten om tv's in te plaatsen meenamen zijn beide af komstig uit Rotterdam. De oudste van het tweetal was lakspuiter (31) bij de kastenfabriek; zijn 25-Jarige compagnon was zonder werk. bestuur zal hieruit te zijner tijd het team van vijf man kiezen, die in beide wedstrijden zullen uitkomen. De groepsprijs ging hier naar Spaan se zigeuners. Vader Abraham en zijn mannen werden tweede. De wissel beker ging naar de Negatugaas'. Eer volle vermeldingen kregen de milieu beheerder en de versierders. in de week van 20—26 mei het eerste lustrum vieren met tal van activi teiten zoals een bingo-avond, volley baltoernooi en een cabaret-avond Ook zullen weer wat zomeractivitei- ten op touw gezet worden. De ge dachten gaan daarbij uit naar de fietssterrit, de sportdag en een vis wedstrijd. Nog voor de vakantie zal Voorzitter van de jeugdraad werd voor de laatste keer H. Hulsebos: vol gende keer zal de raad naar een nieuwe aanvoerder moeten omzien. De nieuwe penningmeester is K. v. Muyden, die al vast een klein voordelig saldo van vorig jaar in z'n kas heeft. Als nieuw bestuurslid is er bij gekomen J. v. d. Voet. cl ens de kantooruren tel 31 derdagavond van 7-9 uur. maart gesloten. SOS-dienst SOS-Telefonlsche (017101—25202 Voor alle c UJkheden verkeren bere werkdag van acht uur n. uur vjn doorloppnd In he d.w.z van vrlldag acht ui maandag acht uur i Gezinsverzorging Stichting Gezlnsverzort AanvrageD oulp oelaardij durig zieken en gezinsverz<f 45. tel. 49441 (maandag tl 9—10 uur voorm AanvrageD vooi oalve ^rkerkelijke ipletamgssehil zinsverzorging, Rllnsburgeif 55336 v.iorm 9—10 uur Dienstverlening Humanlti gracht 246a Spreekuur mal 2.30 nuur nam., woensdaf voorm. tel 26277 Met medewerking van Sam Platteel en Henriëtte van der Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Riool Misschien, j" heel misschien, zul len de bewoners van de Rijndijk straat en de Verdamstraat binnen kort uit de luchtjes zijn. Wethouder Ham beloofde gisteravond in de Vredeskerk in ieder geval, dat de gemeente zou bekijken of het open riool waarop alle afvalwater van al le huizen in beide straten op uitmon den, kan worden vervangen door een riool (gesloten natuurlijk) in het midden van de Rijndijkstraat. De bijeenkomst in de zaal van de Vre deskerk was belegd door een actie-co mité uit beide straten, dat er voor ijverde de stinksloot te laten dempen nadat daar 'n riool zou zyn aange legd. Wethouder Ham vreesde dat dat later allerlei problemen zou opleve ren. Er zouden bijvoorbeeld overstro mingen kunnen komen zoals ook de bewoners van de Bakker Korffstraat die zo goed kennen. De stinksloot kan daarom niet worden gedempt, maar als het rioolwater ergens anders heen gaat wordt dat stinken allengs minder en de Nederlandse regen buien zorgen er wel voor dat het wa ter wat zuiverder wordt. collecteren Het collecteren voor goede doelen lijkt een steeds minder aantrekke lijk baantje te worden. Organisaties hebben het in ieder geval knap moei lijk bij het vinden van collectan ten. Dat moest ook het Nederlandse Astma Fonds constateren. Ondanks herhaalde oproepen om begin mei te gaan collecteren reageerde bijna nie mand. Vandaar het volgende brief je van mevrouw Zuiderduin die een beetje moedeloos wordt van het vra gen: „Leiden is een moeilijke stad. Dat hoor je van alle kanten en dat on dervind Je ook wanneer je mensen uit Leiden nodig hebt om bijvoorbeeld te collecteren. Ze hebben geen tijd, geen zin, willen niet 'bedelen', vinden zichzelf te verlegen of kunnen niet buiten de t.v. Dus kom Je terecht bij de mensen die het altijd doen: domi nees, priesters, het leger des heils. Mensen die heel optimistisch zijn als ze beginnen. Eén op de tien (en bo ven de veertig zelfs een op de drie) Nederlanders heeft astma of aan verwante aandoeningen van de luchtwegen. We hebben auto's, brom mers scooters en motoren en vervui len daarmee onze lucht. Laten we er wat aan doen. U kunt zich opgeven bij mij. Oude Singel 212, tel. 26373". En als u nou niet wilt collecteren kimt u natuurlijk altijd nog veel geld geven of niet meer met uw milieu- Boottocht De heer De Raaf, id van de ker- keraad van de Rem. Broederschap, gooit zijn a.s. vertrek uit deze raad letterlijk en figuurlijk over een an dere boeg. In dit geval over de boeg van een Avifauna-boot. Zijn afscheid uit kerkelijke kring zal niet gepaard gaan met tal van gewichtige toe spraken, maar met een gezellige boottocht over de Zuid-Hollandse wa teren. Op zaterdag 31 maart.Alle gemeenteleden, kinderen incluis, mogen mee al is er dan de volgende voorwaarde aan verbondenboter hammetjes en zo mogelijk muziekin strumenten meenemen. Dat kan ge zellig worden. Kort... Na Jaren wachten is het dan eindelijk zover dat er in Oegstgeest Noord een apotheek wordt gevestigd. De feestelijke opening vindt plaats op vrijdag a.s. tussen 5 en 7 uur. Deze apotheek aan de Lijtweg wordt gedreven door de heer Beker jr. Van af 12 maart kaïn men er terecht. De jaarlijkse ledenvergadering van het Ned. Roode Kruis, afd. Rijn- Woensdag om twaalf uur wordt vanuit Leiiden een recht streekse uitzending over radio Hil versum I (Vara) verzorgd. In de Schooit- en Schepenenoamer van Oudit Leyden (Steenstraat) worden gesprekken gevoerd met bekende Lei- denaars. Vanmiddag tussen vijf en zeven uur is er het heropende modefilnaal van Eyken (nu heren, young-men en kinderkleding) een receptie. Haarlemmerstraat 87 De Jaarvergadering van de af deling Leiden en omstreken van de Prot. Chr. Vereniging van Kosters in Nederland wordt zaterdagmiddag om vier uur in de zaal van de Ont- moetingskerk aan de nieuwe Duin weg te Katwijk gehouden. Fotohandel Dickhoff uit de Haarlemmerstraat heeft een prijs ge wonnen voor de meest originele tekst bij de aanprijzing van de Pocket Instamatic-serie van Kodak. Misschien wist u het niet, maar als u nu "vn" wilt zijn, moet u gaan collec teren. De nieuwste rage. Nee, zonder zotheid. Kijk Koord-studio Koord-studio, gewoon bil wone mensen met gewone! ne vragen. Hooigracht 46109 Release Hulpverleningsdienst we Rijn 20a. tel 24555 we Rijn 20a, tel. 24555. 11 8-10 uur nam. bovendien I zat. 2-5 uur nam. met ulzor vrijdagmiddag. Moeders voo Actie "Moeders voor mfll gaven zuster E. Janssef Hofdijck 32, Oegstgeest, 53652. eens onder "collecteren" hoe het gesteld is met col lectes in Leiden. LEIDSCH DAG» Uitgave: Leldsch Dagt Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro ro -V ad ^3 Telefoon redactie 0171( Hoofdredacteur Han M j Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden oi) betaling te voldoen by tische overschrijving ge nistratie- en incassoka Nabezorglng tot 20.00 Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2