Gemeente kan pand Prediker niet kopen auesaar Wie pikte maquette? „Zoeterwoudenaar let op uw zaak!" Franse troubadour Marti in het CC agenda] Weinig animo voor Zoeterwoudse tafeltennisstrijd e DONDERDAG 1 MAART 1973 Met auto tegen gevel van huis LEIDEN Een 22-jarige inwoon ster van Den Haag raialkite gewond, toen zij met toaiair auto in de miaohlt van dltosdiag op woensdag tegen een gevel van een woning aan Hielt Noord einde botste. Het ongeluk is vermoedelijk gebeurd doordat de van het Rapenburg ko mende automobiliste de bocht naar het Noord-einde met te grote snel heid nam. De wagen raakte een paal van de openbare straatverlich ting en kwam vervolgens tegen de gevel tot stilstond. De automobiliste kreeg een gebroken neusbeen en vleeswonden aan gezidht en benen. Etr ontstond ook nogal wat materië le schade. LEIDEN De gemeente kan het gebouw „Prediker" aan de Jan Vossensteeg niet kopen. Dat kreeg het bestuur van de buurtvereniging Marendorp gisteren te horen van wet houder Ham. B. en W. kunnen wel verhinderen, dat er brandgevaarlijke dingen in komen. Tegen normale overlast van pak huizen, diiie wel door het college wordt erkend, kan de gemeente niets doen. omdat het particulier bezit betreft. B. en W. staan positief tegenover de ideeën van de buurtvereniging om van .prediker" een buurthuis te ma ken, maar kopen is onmogelijk. Het college zal ervoor zorgen, dat het ge bouw geen ..Marotókanenpakhuis" wordt. De buurtvereniging hoorde, dat B. en W. positief staan tegenover de plannen om van de patkeerplaats in de Van der Werf straat 'n speelplaats te maken. Op 12 maart zaïl de ver- keerscommissie bekijken of de par keerplaats onontbeerlijk dB of niet. Een week later beslissen B. en W. als het adiviies van de vedkeerscoon- missie dat toelaat. De bewoners wil len eind van deze maand met de uitvoering van het plan beginnen. Verder Is met wethouder Ham o.a. gesproken over de stegen tussen Haarlemmerstraat en Van der Werf- straat. Het gerucht gaat. dat er een garage komt. Aan autostaüling kan de gemeente niets doen. maar voor een garagebedrijf is een vergunning nodig. Verlichting van de stegen staat als punt 1 op het lijstje als de wijk aan de beurt is voor verbe tering van de straatverlichting. Voor het maken van een womimg- verbeterinigsproject verwees de wet houder het buurtveaenigüngsbestuur naar bouw- en woningtoezicht. De problemen met de vuilniszakken zul len worden besproken met de direc teur van de reinigingsdienst. In Voorschoten BENTHUIZEN Wie heeft de maquette van de woningwet woningen in het Benthuizer middengebied gepikt? Die vraag wierp gisteravond WD gemeenteraadslid Rensink op. De maquette heeft eventjes te kijk gestaan in een etalage in winkelcenrtum De Korf, maar 's nachts is hij gestolen. Rensink vroeg burgemeester Keijzer de politie er op af te sturen. Het gaat om het omstreden ontwerp voor 24 grote wonin gen, dat bouwmaatschappij Nationaal Grondbezit de plaatse lijke woningbouwvereniging heeft aangeboden. De woning bouwvereniging wilde het ontwerp eerst aanvaarden, het bestuur kreeg later toch maar achttien kleinere huizen, ver volgens is ook aan dat standpunt weer getornd. Door bemid deling van gemeenteraadslid Slootmaker (CHU) is de ma quette in de etalage beland, zo gaf hij gisteravond toe. Burgemeester Keijzer noemde de diefstal een kwalijke zaak, maar gaf geen uitsluitsel over politie-ingrijpen. De sterke arm zou het in ieder geval niet moeilijk krijgen. Op uitnodiging van wethouder Seijbel kwam Rensink nog met de aanvullende mededeling: „Er zijn maar twee sleutels van de winkel: één heeft de winkelier, de andere de eigenaar van de gebouwen. En sporen van inbraak zijn niet gevonden. Donderdag Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) Fotografie en beeldend vormen 8 uur Muiderkring 38 Modelflat 10 uur voorm. 12 uur nam. en 2—5 en 7—9 u. Oegstgeest (Geverssttraat 65) Jeugdu sociëteit v.a. 16 Jaar 8—12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raadsvr. Breestraat 19 Sociëteit voor gehan- tiieanten 25 uur nam. Sociëteit Twentwel iers en alleenstaan- Leiderdorp Wilhelminastraat 10) In formatie-avond Baha'l 8 uur nam. VRIJDAG Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Ci- Oegstgeest (Geversstr'aat^65)^Societeit uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Bahal 8.15 uur LEIDEN De sportieve succesreeks van de badmin tonvereniging "B.C. Leiden" zet zich voort. Nadat het lste team in de landelijke competitie het kampioenschap behaalde, is nu ook het 2de team kampioen geworden in de le klas district Zuid-Holland, afd. B. Na een onge slagen competitie moest Enzo Spadon c.s. het in de pro motiewedstrijden opnemen tegen 3 andere kampioenen waaruit zij glorieus als overwinnaars tevoorschijn kwa- ,men. Volgend jaar komt B.C. Leiden nu uit met twee teams in de landelijke competitie. Op de foto van links naar rechts: Dieter Krayzcirsky, Jolanda Heemskerk, Jan Meijers, Jacqueline de Rooy en Enzo Spadon. Op 2 en 3 maart (enkelspelen) en op 9 en 10 maart (dubbelspelen) houdt de badmintonvereniging "Leiden" in de 5 Meihal de clubkampioenschappen. De kampioe nen in de landelijke competitie kun u dan aan het werk zien (toegang gratis). Breestraat (voor kame den) 9-12 uur i Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos Mira- Koningskerk Ruilc'lub 7.30-10 uur nam. Den Burcht "Ons Grunnegerlaand" Toneelclub Gruno (Hilversum) met Rljiiïandfïat1 Leidse Smalfilmliga 8 u. Doopsgezinde kerk Wereldgebedsdag Kapel Verbum Dei (Plantage 16) We reldgebedsdag 11 uur voorm. Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Integratiefeest met films van cinéclub 8 Muiderkring 38 Modeflat 10 uur voor middag 12 uur nam. en 2-5 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 9) Wereldwinkel 11 uur voorm. - 3 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeugd- societelt v.a. 16 Jaar 8 uur nam. uur 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaanden) 9- Blj Molen De Valk Postzegelmarkt 114) Leldse Schaakzolder (Morsweg 11 Jeugdschaaksoclëteit 2-5.30 veSsrr prediking 1: De Vink Dansen 9 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhavi Clos en Leembruggen i nvestgracht 3) Phllal eura 10 uur voorm. 5 uv HENGELSPORT VOORSCHOTEN In het Cul tureel Centrum te Voorschoten komt vrijdagavond de Franse trou badour Marti. Hij zingt in het Occitaans, de oorspronkelijke taal I van Zuid-Frankrijk. De avond I wordt begeleid door een uitvoerige I inleiding en teksten in het Occi- I taans, Frans en Nederlands. Na de I pauze bestaat er gelegenheid tot I discussie. I Hoewel de avond in het bijzonder I bestemd is voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs, kunnen ook ouderen deze bijzondere avond meemaken en iets te weten komen van het bewustwordingsproces dat in ZuM-Framfcrijk plaatsvindt en waarin de zangers een belangrij ke rol spelen. Marti is bekend van het Festival d'Oc in Avignon en de bekendste en meest verkochte van alle Occi- taanse chansonniers. De avond begint om 20.15 uur. Prijzen Floriade AMSTERDAM Op donderdag 29 maart dus niet zoals wij eerder berichtten a.s. donderdag zullen de prijzen worden uitgereikt van de Floriade. Een en ander zal gebeu ren in 't bijzijn van koningin Julia na in het Paleis op de Dam in Am sterdam. De prijzen gelden de inzen dingen voor de internationale tuin bouwtentoonstelling. Burgerlijke stand Voorschoten Geboren: Hendrikus M., z. v. J. P. - LEIDEN —In de Ringvaart on der Aalsmeer wierpen de sportvis sers van "De Bliek" voor de laatste maal in dit seizoen hun dobbertje uit. Nadat de balans was opge- maat werd de heer K. v.d. Maat tot kampioen 1972/1973 uitgeroepen. De overige uitslagen waren als volgt: 2. C. Zandvliet, 3. C. Schou- vliet. 6. W. Schouten, 7. W. Smit, 8. C. Zandvliet Jr, 9. C. v. d. Maat, 10. H. Leek. Apotheken apotheek, Doezaswaat 31 en Van Breest Smallentourg, Loevesteim 6, Leiderdorp. Wetswmkeltje Juridisch adviesbureau voor gratia rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothekers- dijk 33 Openingstijden: dagelijks van p voorm. tot 1 uur nam (behal- "lka te bereiken tij tel. 30775 en don- Dorpskerk een "open-deur-dienst" gehouden. Deze zondag zal het thema "Bij leven en welzijn" of "Wil je gezond worden". De dienst begint om Ik weet niet hoe het u vergaan is bij het lezen van het artikeltje ergens in een hoekje van de krant, dat er weer een oud pand langs het Water tje te Zoeterwoude zou worden ge sloopt, maar mij bekroop toch weer der Peet en H. M. A. Ammerlaan. Margrieta H. H., d. v. J. Eshuls en L. Batenburg. Odeke G. M., d. v. J. J. P. Visser en M. C. K.C1, liiicuitt oil v^. n. cj, ottituii, r J. M. de Koudemaeker en A. M. DulJ- nisveld. Getrouwd: J. A. J. van der Post en Y. Rijnsbunger, A. L. A. J. Leljtens ZOETERWOUDE Zo'n dertig enthousiastelingen hebben inge schreven voor de jaarlijkse club kampioenschappen van de Zoeter woudse tafeltennisvereniging PIT '54. En dat is aanmerkelijk minder dan het bestuur van die vereni ging had verwacht. Want Juist om de in voorgaande jaren geringe be langstelling te stimuleren had PIT (Prestatie Impliceert Training) '54 dit jaar besloten de strijd om de clubbitel te vervroegen tot 11 maart, "omdat", aldus secretaris Van der Helm vader van de be kende Bert "wij hadden gedacht dat de belangstelling dan groter zou zijn. Vroeger hielden wij die wed strijden meestal in mei of april, maar dan gaan de meeste mensen kennelijk liever in de zon zitten. Nu hebben we dat kampioenschap tussen de competitie-wedstrijden door gepland en nu valt het toch nog tegen". Hoewel de termijn voor de inschrijving gisteren sloot, mag toch worden verwacht dat zo'n 35 tafeltennissers zullen aantreden voor de strijd (in negen klassen) die in het verenigingsgebouw Ons Huis wordt gehouden. Van der Helm: "Daar rekenen we tenminste op. Er zijn altijd mensen die zich later nog komen opgeven". iets van wat men tegenwoordig als nostalgie omschrijft. Moet dat nu, dacht ik direct, er is al zoveel verknoeit, ook langs het Wa tertje, daar gaat de oude boerderij van Overdevest er aan. Natuurlijk kun Je niet alles behou den, en een boerderij past nu een maal niet meer in de bebouwde kom van een milieu-bewust dorp, maar persoonlijk ruik ik toch liever eerlij ke mest dan de stank van auto's al rij ik er zelf ook in een. Fantaserend zie ik al de laatste oude huisjes slopen langs het Wa tertje de eerst volgende fase is dan dat we een riolering gaan aanleggen, die het boezemwater van de Zuid- buurtsevaart kan verwerken, waar na het hele Watertje gedempt kan worden en we er gelukkig weer wat parkeerplaatsen bij hebben voor de moderne zelfbedieningswinkel die op de plaats van deze oude boerderij zal worden gebouwd. Leve de voor uitgang. Dat ons nageslacht ons later voor "Runderen" en barbaren zal uitma ken, als ze ontdekken hoe vooruit strevend hun Vaderen wel waren met slopen en breken, zal ons nu een zorg zijn, als nü die boerenbedoening met zijn mesthopen maar uit ons gezichtsveld is verdwenen. Wie over 25 Jaar een koe wil zien gaat maar naar Artis met zijn kroost. Wij voeden ons dan toch al meer dan 10 jaar met melkpoeder, misschien wel uit Australië. Lezers schrijven maart gesloten. SOS-dienst Spuit de polders maar vol zand, en bouw maar wat je bouwen kunt, leve de werkgelegenheid, want le digheid is des duivels oor kussen, weet u nog wel? Het is te hopen dat het Gemeente beleid voldoende visie kan opbren gen, om bij eventuele bouw van deze zo nodige supermarkt langs het Wa tentje de voorwaarden zodanig iin te kleden, dat zeker de voorgevel van dit pand alle kritiek kan verdragen, want ook zonder afschuwelijke eta- lageramen is iets moois en doelma tig te ontwerpen, zeker voor een su permarkt, waarbij toch alles ge richt is op de inrichting. Misschien met een achteruitgang op de Loethe, waar men ook kan parke ren. Maar dan ook geen ontsierende neonreclame en mansgrote aankon digingen aan de gevels. Laten we allemaal aktief zijn om het laatste echte mooie en landelijke van onze Gemeente te behouden, niet uit de zucht de klok des tijd stil te zetten, (zo we dit al vermochten) maar uit liefde voor datgene wat ook voor ons nageslacht later van grote waarde blijkt te zijn. Stichting "Oud-Zoeterwoude" J. J. SCHOUTEN Nassaustraat 57 Zoeterwoude maandag acht i Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden Aanvragen QUlp oejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 49441 (maandag t.e.m. vrydag 9—10 uur voorm.). Aanvragen voor naive dagen: in terkerkelijke opleidingsschool vooi zinsverzorging, Rijnsburgerweg 86 Dienstverlening Humanltas, ban ge- gracht 246a Spreekuur maandag 1.80- 2.30 nuur nam., woensdag 9.30-10.80 voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon huls voor ge wone mensen met gewone en ongewo ne vragen. Hooigracht 52a, telefoon Release 8-10 [Ulpvf irlenlngsdienst Release: Nieu- 20a. tel 24555 Maandag en 20a, tel. 24555. Ma. t/m Met medewerking van Pieter Taffijn, Henriette v. d. Hoeven Joop Peeters, Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 - bovendien dlnsd. t/m zat, 2-5 uur nam. met uizondering van vrijdagmiddag. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders". Op- given zuster E. Janssen-Nlemeyer, ofdijck 32, Oegstgeest, tel. 01710 53652. Dienstencentrum voor 65-plnssers Algemene informaties (9-10 uur). Noordeindsplein 2B tel. 40483 Mors- kwartler Wljklnformatie 9-10 uur); clubs hulpdienst Dljkstraat 2a tel no. 49698 Binnenstad Wljklnformatie (9- telefoonnummers (9-10 uur)43754, 34639 20788 44256 41796 Snel De gemeente Leiden verstrekt aan de a.s. bruiden en bruidegoms die komen "aantekenen" een map met reclamemateriaal. Via een ge stencild briefje wordt er wel bij ge zegd, dat de gemeente geen enkele aansprakelijkheid aanvaardt voor dit reclamedrukwerk. In het plas tic mapje zitten allerhande folders: fotoreportages e.d. Voor de bruids paren die er snel bij willen zijn is echter ook informatie van de "Actie voor moeders" bijgevoegd. V Kopenhagen Een aan trekkelijk nachthemd van de Deense firma Paris Lin nen, die in Kopenhagen onlangs de nieuwe collectie showde. Het nachthemd, is een ontwerp van Karen Forsmark. Klusjesdienst Het dienstencentrum in Oegstgeest wil een klusjesdienst in het leven roepen. Het is de bedoeling dart; in de eerste plaats de ouderen, die een beetje handig zijn bij deze dienst worden ingeschakeld. Het gaat bij de klusjesdienst niet om het grote werk van de vaklieden maar b.v. om het ophangen van een schilderij een gordijnroe vastzetten de schar nieren van deuren smeren. Wie be hoefte heeft aan een dergelijke dienst of graag iets om handen wil hebben kan even contact opnemen met het dienstverleningscentrum Oegstgeest tel. 52568. Munten- verzamelaars In Voorschoten is een Numisma tische Kring opgericht. De kring telt nu 26 leden. De opzet is om door middel van vaste ruilavonden te ko men tot de meest goedkope wijze van uitbreiding van de muntenver zameling. In 't Wapen van Voorscho ten komt de kring regelmatig bij el kaar. De eerstvolgende ruilavond is op maandag 19 maart (19.45 uur). Omdat ook in de gemeenten rond Voorschoten muntenverzamelaars wonen probeert de kring contact te krijgen met deze mensen. Inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij de heer Kriek, Prof. Eykmanhof 24, Voorschoten (tel. 01717-3105). Zestig jaar getrouwd Voor het Leidse bruidspaar H. J. van Iterson-Teljeur was het gisteren een feestelijke dag. Zestig Jaar heb ben zij lief en leed gedeeld. Burge meester en mevrouw Vis kwamen het diamanten paar in hun woning aan de Bilderdijkstraat gelukwensen en kregen veel te horen over het familieleven van de Itersons en het Leidse leven van iedere dag. Voorlichter Leiderdorp heeft een nieuwe voor lichter gekregen. De zesentwintig jaar oude O. L. J. Reyers uit 's Her togenbosch gaat deze taak op zich nemen- Reyers is momenteel twee de man op de afdeling Voorlichting en Kabinetszaken van de gemeente 's Hertogenbosch. Fietsrouten Terug haar de natuur, de paden op de lanen in, velen zouden wel ge hoor willen geven aan die kreet, maar waar zijn nog mooie paden en lanen.Waar kun Je heen als Je in het weekeinde (het mag ook elke dag) de fiets pakt... Over de fiets route uit Ledden naar de bossen en duinen in de omgeving wordt woens dag 14 maart in het Logegebouw aan de Steenschuur (20.00 uur) een dis cussie gehouden. Uitgangspunt zal zijn het fietsroutenplan dat door de werkgroep Dooievaar is opge steld. Ook de Wassenaarse leden van de Leidse Werkgroep Milieubeheer, willen nu mee gaan werken om het verkrijgen van vrije fietsrouten in de omgeving. Inleiders bij de discussie zullen zijn dr. H. A. Udo dé Haas en W. J. Ter Keurs. De commissie voor Maatschap pelijk Welzijn in Leiderdorp verga dert vanavond in het gemeentehuis. Een van de belangrijkste agendapun ten zal zijn het bespreken van de Ideeënschets De Does. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9.28 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f 29.8b Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en Incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2