komische conflicten in ïieuwe zondagavondserie 'BEMINDE vandaa ...en gisteren 1 Wonderlijk vulmiddel voor Rotterdams Ph. Orkest naar ongekende hoogte Echtgenote steekt man dood [JDAG 23 FEBRUARI 1973 immimkh. ADVERTENTIE iuurtperikelen, in eerste in- 0 ntie omdat de ene buur een e ;te en de andere een donkere dl [dskleur bezit, zijn te ver- obten in "Beminde Buren". 0 ive the Neighbour' is de nieuwe ie van de NOS-tv op zondag- De familieserie bestaat uit ra Gezien de inhoud van „Beminde iljiren", geschreven' door het Emgetl- aultteunsd'uio Vdnce Powell en Bar- Drivecr ©n uitgebracht door Tha is Television, staat evenals bij i serie als „All in the family" sa- b sMlevingsproblernaitielc Problemen te houdt zich bezig met de Pjobleanm, die rijzen tussen Eddie i Joan Booth en him nieuwe bu- ain Bill en Barbie Reynolds, een s' gerechtpaar. idie Booth, een rol van Jack ia nethomst, os zeer rechtlijnig in |n denton. Hij is een vurig a-an- van de vakbond en spreekt an „ons blanke erfdeel", aurman R'eynolds, gespeeld door udolph Walker, stemt echter eom- srvatief en heeft het vaaik over dack power", een beweging w>a<ar- i hij supporter is. f voor problemen te over. Pan nen, gepresenteerd op een komi- e en onderhoudende manier. Want" zegt Philip Jones, (hoofd musement van Thames Television hij produceerde de serie)„ik oop, dat de scherpe kantjes van t rassentegenstelling wat worden erzacht door dagelijkse oonfliotsi- iiaties komisch voor te stellen", tet zijn dan oOk alledaagse ruzies, aar het in „Love thy neighbours" m gaat. Onderwerpen ter discussie: v aanton, voor een voetbalwedstrijd, icht op koopjes in de uitverkoop, (iaijver in het werk, want Eddiie en A lill wenken In dezelfde fabriek, en huwel'ijksleven. {'lagerijen laar tenslotte blijken de buren el- aar, ondanks de ruzies eai plagerij- r in, toch duideüjk nodig te hebben. >e echtgienioites van de beide heren, larbie en Joan, worden respectieve- b ijk gespeeld door Nina Baden-Sem- er en Kate Williams. Thames Te- evasion bracht de serie vorig ja'ai' ip Ihet scherm. Op de foito een e ipel fragment met buurman Eddie p n B5M. ■k De vermaarde Griekse actrice Ka- jijtina Paxinou is in een Atheens zie- ejkenhuis gestorven. Ze werd 73 jaar. Kafcina Paxinou trad voor het eerst in het theater op in 1920 in Athene. Haar man. de acteur en regisseur Alexis Minotis, speelde daar toen in jj'n ander stuk, en zo beconcurreerden de echtelieden elkaar in prestatie, en het pubi/iek spon er wol bij. De actrice kreeg in 1943 een Oscar wegens haar rol van Picar in de film 'Por whom the bell tolls", naar de roman van Ernest Hemingway. Nederlandse stukken op de televisie HILVERSUM (ANP» De NOS gaat volgend jaar beginnen met ge- iregelde uitzendingen van in opdracht van de NOS geschreven oorspronke lijke Nederlandse televisiespelen. Men is tot dit besluit gekomen in overleg met de verschillende zendgemachtig den. Dit jaar zullen nog voor televisie bewerkte stukken worden uitgezon den, die al eens zijn vertoond (op televisie of in theater) en die tussen 1950 en 1970 door Nederlandse auteurs zijn geschreven. De eerste uitzending in dit kader is op woens dag 28 maart, i de Theems" van Cees Nooteboom wordt uitgezonden. Dit stuk werd in 1959 voor het eerst door de Neder landse Comedie gespeeld. De VARA zond het later als televisie-spel uit. Dimitri Frenkel Frank heeft van het stuk nu een nieuwe televisiebewer king gemaakt met in de hoofdrollen Els Ingeborg Smits, Elise Hoomans, Rie Gilhuys, Marielle Fiolet, Lo van Heilsbergen, Cor van Rijn en Johan Ooms. Een tweede stuk, „De laatste ver lofganger" van Jan Staal is op het ogenblik in bewerking. Het zal op 2 mei worden uitgezonden. Elizabeth Bowen, de schrijfster die eens een Pulitzerprijs won, is in die ouderdom van 73 jaar overleden. Elizabeth Bowen, één van de be kendste hedendaagse schrijfsters, was een perfectioniste, die soms jaren nodig had om een boek te voltooien. Zij werd beroemd door haar gevoel voor ironie en sociale komedie. Haar eerste roman, "The hotel", wend in 1927 uitgegeven. Zeven jaar later won zij de Pulitzerprijs voor 'The house in Paris'. In de Tweede Wereld oorlog diende zij als luchtbesohermmgswacht. Zij legde haar ervaringen vast in de ro man 'The heat of the sky'. Zij was gehuwd met Alan Cameron, die in 1952 overleed. idee te geven: Houtrot Trapleuning muurvast zetten, tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORION. de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. Honderdste opvoering 'Op hoop van zegen AMSTERDAM (ANP) Het Am sterdams Volkstoneel heeft zondag de 100e voorstelling gegeven van 'Op hoop van zegen' waarmee Bep Nooy sr. in de rol van Kniertje haar af- soheidstournee maakt. De voorstel ling wordt gegeven in de Kleine Ko medie in Amsterdam, waar het stuk nog zal lopen tot het einde van deze maand. Langzamerhand komt ook de 'laat ste voorstelling in zioht. Die was aan vankelijk vastgesteld op 28 februari, maar de publieke belangstelling voor dit stuk van Heijermans is zo groot gebleken, dat het gezelschap heeft besloten er nog een maand aan vast te knopen, waar in alle grote plaat sen van Nederland nog een voorstel ling zal'worden gegeven. Het zullen er in totaal 125 worden. De allerlaatste zal worden gegeven op maandag 2 april in de Stads schouwburg van Utrecht. Precies een maand later, dus op 2 mei zal Beppie Nooy sr. 80 jaar oud worden. La Singla: veel vuur en weinig flamenco OEGSTGEEST/LEIDEN Een gering aantal flamenco-liefhebbers was gisteravond naar het Rijnlands Lyceum getogen om La Singla te zien. De thuisblijvers hebben ditmaal niet zo bar veel gemist, want een avondje met La Singla is een vrij vermoeiende aangelegenheid. La Singla is een explosieve verschijning die het Spaanse vuur hoog doet op laaien, maar als danseres nogal een zijdig op het voetenwerk georiën teerd. Haar zapateado-techniek be rust voor een groot deel op uithou dingsvermogen, haar bewegingen zyn ongecoördineerd endoen zondermeer mannelijk aan. Wat amwoering be treft schiet Le Singla hoe furieus zij ook mag zijn, duidelijk tekort. Het blijft jammer genoeg bij ruw en slor dig danswerk en bij veel uiterlijk ver toon: De flamenco-dans biedt veel meer facetten dan zoals die door La Singla met verbluffende spierkracht worden geëtaleerd. Men kan zich waarneer men La Singla bezig ziet niet aan de indruk onttrekken dat zij wat te veel haar faam als wilde kat probeert uit te dragen. La Singla's optreden komt niettemin sympathiek over, waarschijnlijk door haar eer lijke expressie. De ster van Barcelona werd bijgestaan door een groepje ar tiesten. van wie de twee dansers voortreffelijk werk lieten zien en de drie danseressen niet meer dan de coratie vormden. PIET ER C. ROSIER NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 MIK: muzikaal amusementsprogramma (KRO) Speciale gasten In deze aflevering: De 2 Chico's. De 2 Pinten, Fiet Koster en John en Jerry. 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Brandpunt (KRO) 21.00 Kurhaus Adieu: artiestengala (KRO) Aan dit artiestengala werken mee: Willy Alberti Axis Max B. en zijn go-go-girls Los Chacos The Edwin Hawkins Singers Exuma Juliette Gré- co Ferda Lancee Peter Maffay Jurgen Marcus Ann Michel Oberkrainer Musikaiiten Polis et les Helléniques Les Poppys Rhoda Scott Gert Timmerman The Windows en het groot BRT-orkest onder leiding van Francis Bay. 23.20 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Calimero. tekenfilm (TROS) 19.10 Flipper, TV-serie (TROS) 19.30 Zorro. TV-serie voor de jeugd (TROS) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Op losse Groeven (TROS) 21.20 Het geheim van de Nyl, documentaire serie (TROS) 22.15 Friewielen: ontspannend programma over vrijetijdsbe steding (TROS) 22.50 Uit de Kunst (NOS) 23.20 Journaal (NOS) In programma's als „Dagje Ouder" wordt geregeld aan dacht besteed aan ouden van dagen, het ouder-worden en de handigste manier om dat ver ouderen te veraangenamen. Uitstekende programma's. Als ik er naar kijk betreur ik vaak dat ik nog niet oud genoeg ben om al die remedies te mogen toepassen. Toch geloof ik dat sulke voorlichtende program- na's in effectiviteit nog wor den overtroffen door goedge schreven tv-spelen waarin het zelfde probleem in scène is ge- set en leven wordt ingeblazen. Afgelopen zondag zond de NCRV bijvoorbeeld een Fins tv-spel uit over een weduwe die het heft van haar leven in jigen handen neemt, kennis maakt met een alleenstaande man en daarmee fris en vrolijk sen nieuw leven begint. Er ging iets triomfantelijks uit van dat moment waarop zij met haar koffer het huis uit stapte om met haar nieuwe vriend op reis te gaan, haar cinderen verbijsterd achterla tend. [ets dergelijks kregen we giste ren te zien in „Mr. Pargiter", iitmaal een Engels tv-spel, dat echter opnieuw door de NCRV werd uitgezonden. Het heeft er dus alle schijn van dat deze christelijke omroep een soort zending via een omweg bedrijft >nder de kijkende ouden van dagen: „U bent nog lang niet dood, doe dus ook niet net als of" Mr. Pargiter bleek een man die zich niet wilde laten ringeloren in het bejaardentehuis, hij ac tiveerde zijn medewoners en sleurde een van hen ten slotte met hem mee het avontuur in. te weten een samen gekocht huis waar ze, met wat de tuin oplevert, weer een eigen be- staantje willen opbouwen, [k denk niet dat dankzij het kijken naar zulke tv-spelen de NCRV onmiddellijk een veront rustende leegloop in de bejaar dentehuizen zal bewerkstelligen maar het zou me niet verbazen ils zulke tv-spelen de oudere kijkers te denken geven, of nieuwe ideeën brengen en op die manier hun leven op z'n minst verlevendigen. Vermoede lijk denkt men bij de NCRV dat men pas zending bedrijft, zodra er geestelijke liederen worden gezongen, maar ik ge loof dat zij via zulke tv-spelen Eeel meer invloed uitoefent dan via het christelijk mannenkoor Crescendo van Winschoten. Minder ter lering dan voor het /ermaak was Merry Christmas, Fay, dat de VPRO uitzond. Gespeeld door een Argentijnse broer en zuster, waarvan de iroer zeven verschillende rollen speelde, in navolging van Alec Guinness in Kind Hearts and Coronets, met dit verschil dat In de verschillende scenetjes, waarin de actrice Fay Baxter vermoord lijkt te worden, een stijlnabootsing van ver voor oorlogse films werd nage streefd. Ik zou liegen als ik zei lat ik iedere keer verrast uit mijn stoel opsprong, roepende: .Sprekend Pola Negri", maar alles bij elkaar was het effect best aardig, vooral als Je voor lief nam dat het eerste deel onsamenhangend was omdat we de zeven bezoekers van de diva niet in de juiste volgorde te zien kregen. Rara, wie is de lader, mochten we bliksemsnel denken gedurende de korte tijd lat „tweede deel" op het scherm verscheen, en daarna iregen we alle zeven scènes (nu iets uitgebreid) nog eens In de Juiste volgorde te zien. zodat we te weten kwamen wie nu eigenlijk de moordenaar was. Best een aardig idee, het was weer eens wat anders, maar bijzonder onder de in druk was ik nu ook weer niet. NICO SCHEEPMAKER 19.02 78-toeren-platen van Nederland se orkesten en solisten. 19.30 That's live! 20.00 Nws. 20.02 verzoekplaten- progTamma en muziekkwis. (21.00 i 22.30 Jazztlme. 2.02 Gospelsongs. mformatieshow. (11.00-11.02 i RA-Varla. 14.45 Frans-Duits-Engels lulsterprogr. 15.30 (S) moderne sle. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. de dag. 18.20 Uit- Omdat Paul Verhoevens film "Turks Fruit" op het ogenblik zo in de belangstelling staat nog één plaatje, die op de première betrekking heeft. Bovenstaand plaatje werd in de afgelopen nacht genomen na de eerste voorstelling in Amsterdam. V.l.n.r. Jan Wolkers vrouw Karina, Monique van der VenJan Wolkers en Rutger Hauer met zijn verloofde Ineke. ADVERTENTIE zending van D'66. 18.30 (S) geva rieerd programma. 19.30 Norma, opera van Bellini. 20.00 (S) Nederlandse stad; Jubileum. 21.25 (S) Licht or kest met zangsollsten. 22.00 uur Hallo iemand!?: gesprekken. 22.30 Vervaardigd van uitgezocht slavotiisch eikehout en. zeec praktisch ingedeeld. Overal is aaa gedacht: aan uw boeken, uw TV, uw glaswerk; uw servies goed. Voorzien van i grote laden ea zeer veel opbergruimte in de 6 bov'enkastjes. De normale winkelprijs van deze unieke wand is ƒ1290,- Na esaa voordelig voor 1090.- Haarlemmerstraat 150-154—LEIDEN Dan Haeg-RoitertimhVaorschaten LEIDEN Het Rotterdams Philharmonisoh Orkest vierde glister avond in de stampvolle Stadsgehoorzaal ware triomfen onder leiding van Edo de Waart. Begomien werd met een betove rend mooie verklanking van Wagners Karfreitagszauber uit Parsifal, een fragment waarbij de vereiste zangstemmen van Gurnemanz en Parsifal deze keer niet node gemist werden. De vele wisselingen van stem ming volgden elkaar in deze uit voering zo logisch op, en aan de verschillende Leitmotive was door De Waant zoveel aandacht besteed, dat hier een presentatie van de eerste orde geleverd werd. Ook de orkestrale van het pianoconcert in F van Chopin was uitmuntend. On danks de trage tempi, die het spel van solist Stefan Askenase noodzakelijk maakte, wisten de Rotterdammers er een zeer dy namisch geheel van te maken. Askenase viel hierbij volkomen Ln het niet. Hij heeft muzikaal niet veel meer te zeggen, en eigenlijk was zijn optreden een meelijwekkende vertoning. In zekere zin was de situatie omgekeerd bij het fluitconcert van Carl Nielsen: de moeite en /Lrtuositeit, door solist Ruud viaas, het orkest en de dirigent besteed, dat hier een prestatie lat dit werkje leuker is om te ipelen dan om te beluisteren. Grandioos was de interpretatie /an Prokowjews balletmuziek .Romeo en Julia", waarvoor uit le eerste twee orkestsuites werd ;eput. De Waart voerde het or- cest tot welhaast ongekende ïoogte, zodat het geen wonder vas, dat het publiek reeds na iet voorlaatste nummer enthou siast begon te applaudisseren. Terecht, want zelden heb ik een neeslepender Prokowjew ge mord. R. G. HARMS Nws. 22.40 (S) Trio: licht taal trio met solisten. 23.10 Een ont spannen terugblik. 23.55 Nws. ITILV. II. 298 m. en FM-kanalcn. 7.00 Ti os. 22.30 Eo. 7 00 Nws. 7.02 (S) Gevarieerd progr. populair-klass. raars. 10.30 Nws. 10.33 (S) amuse - mentstourisme ln Nederland. 11.55 Meded. 12.00 Aktua. 12.16 Werk en welzijn, een uitz. v. h. ministerie- Milieuhygiëne. 12.26 i t de pers. 18.30 Nws. 18.41 de kunst. 21.15 (S) Klassieke lek (gr.) 22.30 (S) samenzang (gr.) 23.55 Nws. Hilv. III. 240 10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.0" 16.00 Nws. 16.0 ROTTERDAM (ANP) In hun /huis aan de Fauststraat in Rotter dam-Zuid heeft een 26-jarige vrouw gisteravond rond zeven uur haar één Jaar jongere man met een sti letto doodgestoken. Tijdens een he vige ruzie tussen de twee haalde de vrouw uit de slaapkamer het mes en stak de man daarmee eenmaal ie de buik. Hij overleed in een ambulance, die hem voor een spoed operatie naar een ziekenhuis zon biengen. Rechercheurs vonden het slacht offer, een 25-jarige lasser, badend ii z>jn bloed in de woonkamer van lie huis. De politie was gewaarschuwd door buren, bij wie de echtgenote na d( fatale steek totaal overstuur hac aangebeld. Uit de eerste verhoren heeft d prlitie kunnen opmaken dat hel Ihuwelijk tussen de lasser en ziji vrouw was stuk gelopen. De afgelo pen maanden hadden zich al vake ernstige ruzies in het gezin voorge daan. Het echtpaar heeft een doch tertje van drie Jaar.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5