"Wat is nu eigenlijk de taak van een raadslid?" Akerboom in nieuw pand agenda Strafschoppen op Thie Rijnlands Lyceum dwong landskampioen remise af Raadslid Engelkes in raad Zoeterwoude: Kroon beslist over warmwatervoorziening Sint Liduina" m Grof vuil VRIJDAG 23 FEBRUARI 19' Burgerlijke stand Heijnen, 84 Jr, Leiderdorp; j. Jong bloed, 65 jr., Zoeterwoude; J. L. wijk; C. G. M. Brandt, 1 jr.. Leider- Lasschuljt, 77 Kreatlef Sentrum (Breestraat Shakin Stevens en the Sunsets der Eijk; Erik Anth. Clubhuis P.V. „De Sn rostduivenfilm Mariman 8 i..„ Oegstgeest (Geversstraat 65) Socl kamerbewoners en allee en H. G. Zeilmaker; Geertruida H. C. d v. D. C. Donker en M. E. Hulsman; Marcellus J., z. v. R. J. Blok en M. J. Gespreksavond Baha'i 8.15 ij Stadsgehoorzaal Popconcert Gold| Earring 8 uur nam. Norden; Janini Breestraat 19 Sociëteit Twentï ndorf en M. R. L. ZOETERWOUDE In een verhoogd tempo heeft de raad van Zoeterwoude in de raadsvergadering van gisteravond 24 agendapunten afgewerkt. Op geen van de punten werd lang ingegaan. Zoals burgemeester Detmers in het begin bij de beëdiging van het nieuwe raadslid J. C. van Nierop zei: „We hopen dat u in overleg zult werken en niet de harmo nie van de raad zult verstoren". Nljs; Lorentzo, z. v. L. Vlasveld Gisteravond bleken de raadsleden en het college inderdaad in volledige harmonie te werken. Alle voorstellen Van B. en W. werden zonder al te veel voet of stoot aangenomen. Wan neer een raadslid een beetje lastig werd, reageerde de burgemeester wat korzelig. Zoals bij het voorstel om in verband met de gestegen loon- en prijspeil het bedrag per leerling van f. 185— naar f.200.te verhogen. Raadslid Engelkes zei hierop het niet eens te zyn met de gevolgde proce dure. Hü vond deze zaak een typisch geval voor de commissie onderwijs, i.p.v. financiën. Ook is deze verho ging niet besproken in de begrotings commissie. „We ontkrachten op die manier de inspraakprocedure", aldus Engelkes. De burgemeester reageerde hierop door te zeggen dat men 't over de prijs en loonstijging een twijfelachtig punt, volgens Engelkes in de com missie ook nooit eens zal worden. „We zullen er in ieder geval rekening mee houden, volgend jaar". Engelkes was de enige die tegen sputterde tegen de gang van zaken in de raad. Toen de burgemeester aan het eind van de vergadering de raad nog een voorstel voorlegde om de herdenkingstegel voor het ge meentehuis te vernieuwen (kosten f. 1460.stond het raadslid op zijn Activiteiten in Benthuizen BENTHUIZEN De eveoiemem- tencommissie organiseert zaterdag avond van zeven tot haaf tien voor tieners van tien tot zeventien een gekostumeerd festival. Op koninginnedag worden oa. ge organiseerd een optocht twee avond feesten en een feestmiarkt. Op 17 april irn de paasvakantie is er een kniitselochftend, op 14 mei een volksvergadering. De zesde Benthuizer avondvierdaagse is van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juni (niet op woensdag). achterste benen. „Ik vraag me nu wel af wat nu eigenlijk de taak van een raadslid is als alles zo even snel en gauw besloten moet worden. Ik heb om tot een gemotiveerde be sluitvorming te komen een degelijke voorbereiding nodig. Het gaat mij om de gevolgde procedure". Hoewel Engelkes in feite het func tioneren van de raad aan de orde stelde werd hierop niet ingehaakt. „Wat kan ik doen als ik niemand van de raad meekrijg, als niemand reageert", zei het raadslid na af loop, „dan is het enige dat ik kan doen me erbü neerleggen". Vertegenwoordigers van de Stich ting Creatief Centrum „Babel" die in de vergadering aanwezig waren in verband met de subsidieaanvrage die overigens afgewezen is wa ren het niet eens met raadslid En gelkes: „Je moet principieel blijven. De hele raad is een farce. De burge meester zegt dat de raad een advi serende stem heeft en de raadsleden slikken dat. De raad heeft een be sluitvormende stem". Een van de punten die aan de orde kwamen waren de verzoeken van Bonda's Veevoederbedrijf N.V. te Leiden en Bender Techniek B.V. te Voorschoten om grond te kopen voor bedrijfsvestiging van het industrie terrein „Grote Polder". Staver vond het een hachelijke zaak om de grond van het industrieterrein te verko pen aan bedrijven die weinig werk gelegenheid bieden. Hü vroeg zich af of daar wel voldoende op gelet was. Van Ryn viel hem bü door te zeggen dat het Industrieterrein het enige terrein was waarin de gemeente nog een vinger in de pap heeft. Burgemeester Detmers zei dat het college van mening was niet te moe ten wachten tot er bedrüven komen die meer arbeidsintensief zyn. „Uit milieuoverwegingen is het beter dat er kleine bedrijfjes komen die wei nig vervuilen", aldus de burgemees ter. Hij zei dat de raad inzake de werkgelegenheid weinig kon doen; alleen over milieuzaken zou zy een veto kunnen uitspreken. Het voorstel werd aangenomen. i der Gugten; Pietei c. v. m. f. jvl. .Brouwer en A. W. M. den Dubbelden. Getrouwd J. Krabbe, Leiderdorp en M. E. Schaap Lelden; C. de Ko- nmg, Lelden en J. C. Riethoven, Lei- Lugdunums Jan Pijnakker zette gisteren in het Leidse stadhuis zijn handtekening onder een con tract. Een contract met Mieke Roelofs met wie hij vervolgens door een haag van -jonge Lug- dunum-spelertjes liep. (Foto Jan Holvast) Opening veld Randstad Sport VOORSCHOTEN Ton Thie komt naar Randstad Sport. De FC Den Haag-doelman komt morgein in Voorschoten heit derde veld voetbalvereniging openen. y oorwedstrijden om Nederlandse schoolschaaktitel Dat veld ligt op het voormalige Marine terrein en is bestemd voor de jeugd. Van daar ook diat vrijwilligers van Rand stad Sport zo'n vier weken lang hebben gewerkt aan de "aankle ding" van de kantine en de kleed kamers. Er werden douches ge maakt, er werd geverfd en het re sultaat van arbeid is morgen te bewonderen als het sportveld (dat net zo goed opvangcentrum voor de jeugd genoemd zou kunnen worden) feestelijk wordt geopend. Carnavalletje hoofd velden van Randstad Sport aan de Juliawa van Stolberglaan. In optocht gaat het dian naar het oude marine-veld, waarop die jeugd strafschoppen op Ton Thie zal ne men. Daarna is er een „open huis". ALKMAAR Het Rijnlands Ly ceum heeft in de eerste ronde van de voorwedstryden om de Neder landse schoolschaaktitel voor een daverende verrassing gezorgd. Lands kampioen 1972, het Christelyk Ly ceum Alkmaar, werd in de uitwed- strüd een keurige remise afgedwon gen. Het andere duel in de groep, waarin het Rynlands Lyceum is in gedeeld, tussen het Montessori Ly ceum uit Amsterdam en het Christe lyk Lyceum Delft werd een 24 zege voor de Delftenaren. In de volgende ronde ontmoet het Rynlands Lyceum, alweer in een uitwedstyd, de win naar van deze ronde. Christelyk Lyceum Almaar Ryn lands Lyceum: 33. Daar de eerste bordspeler van het Christelyk Ly ceum Allernaar bü de nationale Jeugdschaakkampioenschappen hoge ogen had gegooid, besloot het Rün- lands Lyceum het eerste bord op te offeren. Het „offer", Potter van Loon, speelde tegen Van der Hauw negen zetten theoretisch Spaans, waarna hy afweek. Deze afwüking kostte echter een pion. De complicaties, die Van der Hauw daarna opriep, deden Potter van Loon nog meer materiaal verliezen. Konings behaalde in zün partü tegen Kwak al spoedig enig positioneel overwicht. Dit overwicht groeide naar mate de partü vorderde. In verloren stelling kwakte Kwak er nog een stuk tegen aan, maar ook dat mocht niet meer baten. Baart bouwde in een Slavische par tij rustig een positioneel gewonnen stelling op. Zijn opponent probeerde het daarom maar op de vrolüke toer. Dit kostte echter zoveel materiaal, dat het tweede winstpunt voor het Rijnlands en feit werd. Dobbelaar de monstreerde in een Damegambiet de kracht van het loperpaar. Hü won de kwaliteit en dacht toen een gewon nen eindspel te bereiken, maar hij kwam bedrogen uit, want zün tegen stander zag kans de zaak potdicht te schuiven. Dobbelaar probeerde nog met een kwaliteitsoffer tegen een pion de zaak te forceren, maar be reikte daarmee ternauwernood de re misehaven. Schweizer aasde voortdu rend op kwaliteitswinst, maar tel kens zag zy'm opponent kans dat mee takbische grapjes te pareren. De stel lingen bleven in evenwicht, hoewel het er in het eindspel even donker voor Schweizer leek uit te zien. Luy- endük wachtte lang met het verove ren van een pion. Zün passieve spel werd beloond met ZOETERWOUDE Het carnaval gaat ook van Zoeterwoude niet voorbij. t Stichting Kinderspeelzaal Zoeterw De gedetailleerde uitélag luidt: H. de <nDe Floddertjes"), een kinder- DEN HAAG De Kroon heeft onge grond verklaard een beroep van de H^irïür.t+T' Stichting Huize St. Liduina te War- de kleinste inwoners Hauw i Alkmaar)B. J. Pot ter van Loon (Oegstgeest) 1 0; W. Huis, waarin vijf ochtenden per Kwak L. Konings 0—1; W. Bui- peuters van 24 jaar kunnen wor- r' rart °~1: A- Wagenaar den ondergebracht, houdt vrijdag 2 R. Dobbelaar -E. Bol D. maart een carnavalesk feestje. Dat denoorden Schweizer Ys H. Schagen G. gebeurt dan tussen 11 uur Luyendyk 10. uur mond tegen een besluit van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, waarbij met betrekking tot het be- creche in het verenigingsgebouw Ons Jaardenoord St. Liduina aan de Hee- renweg verlenging is geweigerd van de ontheffing van enige bepalingen de Verordening op de bej aar- deze provincie. De van Gedeputeerde Staten betroffen 'atervoorziening per woon- LEIDEN In liet juridisch stu diecentrum "Hugo de Groot" van de Leidse universiteit, Hugo de beschuldiging van moord op de malig decaan van de faculteit minister van Arbeid van Quebec, Perre Laporte, in oktober 1970. La- porte was ontvoerd door leden van LEIDEN De foto's aan de muur van het nieuwe onderkomen in Lei den van de Scheepswerf en Machine fabriek Akerboom B.V. spreken boek delen. Het bedrü'f is er met de nieuwe machinefabriek, magazijn en kan toorruimte een stuk op vooruitgegaan. Vanmorgen werd de nieuwe ruimte zün opponent. Daartegen vond officeel geopend door commissaris ir. W. C. den Hartog, in tegenwoordig heid van o.m. de ambassadeur van Nigeria en vertegenwoordigers van de ministeries van Economische Zaken, Defensie en Verkeer en Waterstaat. Na hem sprak o.m. wethouder Lijten Leids wethouder van Bedrijven en Economische Zaken. Hü zei de bedrüfsuitbreiding van Akerboom niet alleen van groot be lang voor de werkgelegenheid in Lei den te achten, maar ook een duide- lüke aanwijzing, dat Leiden gelukkig nog beschikt over industrieën, die wel degelijk bij de tüd zün en daarnaar cok handelen. Na afloop van de officiële opening begaf het gezelsohap zich naar de vestiging van het bedrijf in Sassen - heim. Vanmiddag kon de cliènteie het nieuwe onderkomen aanschou- GASTCOLLEGE OVER JODEN IN RUSLAND rechtsgeleerdheid te Wroclaw en thans hoogleraar in het publieke recht en de politieke wetenschappen ZOETERWOUDE In Stichting het Bevrijdingsfront aan de Universiteit van Tel-Aviv, Creatief de Babel in Zoeterwoude- Quebec. De gerechtelijke Jury een gastcollege geven, getiteld "So- dorp me legal aspects of the status kwam tot vrijspraak raadkamer. Op 9 december vorig Jaar was Rose al vrijgesproken die duurt van vier tot zes van de beschuldiging van ontvoe- toegankelijk voor alle belangstellen- ring van minister Laporte. den. worden zondag open georganiseerd. het the Soviet Jews". De bijeenkomst, Schaakliefhebbers kunnen zloh in De Babel laten inschrijven voor de tweekampen die om 8.30 uur begin nen. 19 Jeugdhaven. Was- aarden Soc. Med. Adviesbu Zaterdag VOORSCHOTEN De girofvuil ophaaldienst, komt a.s. woensdag in de wijk Adegeest (imet uitzondering vaai het gedeelte Oude Adiegeesber- laan tussen de Prins Berohaa-d- laan en de Niassaukiaide)aan de Leiidseweg (het gedeelte tussen Raadhuislaan en Voorschoterweg) Voorschoterweg, Hofweg (het'gedeel te ten oosten van de Voorschoter weg), Prof. Boerhaaveweg, Krimka- de, J. P. Coemsbraat, Vondelstnaat, Marnixstraat en Beresteijnsbraat. Op donderdag kunnen de bewo ners van de woningen Noord-Hof land aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voorschoterwee en de Leid se weg), Leidseweg (het gedeelte tus sen Voorschoterweg en de Vinkweg) en de Vinkweg van de grofvuüop- haaldimst gebruik maken. GEVONDEN VOORWERPEN LEIDEN In de maand januari zijn de volgende voorwerpen bü hei politiebureau gedeponeerd: autoreser- vewiel, danieszonnebril. damespols. horloge, sleutels, herenpolshorloge, sportschoenen, damesportemonnaie, herentoril, broche, damesring, bont. muts, armband, mandje, bankbiljet- elementeteunen, herenhand- derschoentje, damesbril, borduurlap, schoudertas, trouwring, spartkleding, koffer, dekzeil, beui's, bedelketting, blokfluit, accu, contactlenzen, kinder- bril, boodschappentas, tas inh. was- goed. Terug te halen en inlichtingen te verkrügen aan het 'bureau van gevon den voorwerpen. Nieuwsteeg 8, ingang poort op woensdagen tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kun nen niet worden verstrekt. Sentrum Breestraat swingen met lightshow 8 uur nam. Muiderkring 38 Modelflat 10 uui voorm.-12 uur nam. en 2-5 uur nai n Oegstgeest (Gemeentecentrum) Bij molen De Valk Postzegelmarkt Schaakzolder mors weg 114) Leid Jeugdschaaksocieteit 2-5.30 uur nai Doopsgezinde Kerk Zevendedags-j De Vink Dansen 9 19 Jeugdhaven, Soos Den Burcht Feestavond Chr. Muzie vereniging (T Zondag Oegstgeest (Geversstraat 65) Soci kamerbewoners 8.30 Leiderdorp (Wilhelminastraat 1 Baha'i 8.11 n theater Gesprekse Middelv ïksavond Baha'i 8.15 i jg 19c poppentl llng 2.30 uur nai Breestraat 19 Sociëteit Twents (voor kamerbewoners en alle» den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos 1 rakel 11 u— "n jeugdcafé f -10.30 uur x Ant. Clubhuis -11 Gerecht 10 Soefi beweging Spr. W. P. J. de Graaf over "Vertrouwe: 11.15 uur voorm. Rijnlandflat Experimenteel Kerb werk Spr. dhr. J. D. van Dijk over '1 mens als personeelschef, de pers neelschef als mens" 10.30 uur vc Artsen uur raadplege daarna tot zondagnacht twaalf uitsluitend voor spoedgevallen dokterstelefoon 22222 (wijkzusters Ammerlaan, Meerburgerstraat 8. t< 23013 en N. W. C. Bosch, Asserstrai 22. tel. 33603). Leiderdorp Dokter Van Hooftstraat 40, tel. 30070 (wljkzust M. v.d. Kley, Burggravenlaan teln 33773). Oegstgeest Dokter J. B. Huge holtz, Wilhelmlnapark 2. tel. 513 'jkzuster F. Laman, Lijtweg 1, (wijk: 54500' Voorschoten Dokter J. Leidseweg 51, tel. 2520 (wijkverplegli Gezondheidscentrum Van Wijngaar- Warmond Dokter Bots, Prof. berselaan 2, Voorhout, tel. 1 (wijkzuster H. Tlel Groenestege, I Apotheken eenheid, een conversabierudmte en separeerkamer. De appellante heeft om. betoogd, dat de middelen ontbreken voor een warmwatervoorziening per wooneen- heid. De Kroon zegt hieromtrent, dat de kosten op basis van afschrij vingen, verdeeld over 10 jaren in het verzorgingstarief kunnen worden doorberekend. Voor wait betreft de eis van een conversatieruimte en die van een separeerkamer is gebleken, dat daaraan alsnog wordt voldaan. Leiderdorp. Wetswvnkeltje Juridisch adviesbureau voor grat! rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshui: diit 33 Openingstijden. 10 uur voorm tot 1 uur nam (behal maandag) Dagelijks te bereiken tl) SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die tn m. lijkheden verkeren bereikbaar elk werkdag van acht uur n.m t< uur vjn doorlopend ln het wpp maandag acht uur v.m Gezinsverzorging durig zieken en gezinsverzorging, Mat 45, tel. 49441 (maandag t.e.m vrl"J 9—10 uur voorm.). Aanvragen voor nalve dagen óerkerkelijke ipleldlngsschool vooj zinsverzorging. Rljnsburgprweg 86 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanltas. Lange- gracht 246a Spreekuur maandag 1.3 2.80 nuur nam., woensdag 9.30-lOi voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon huls v wone mensen met gewone en c_0- ne vragen. Hooigracht 52a, telefofl 46109. Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a. tel 24555 Maandag el we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. t/m vri)d 8-10 uur nam. bovendien ddnsd. t/e met uizondering v Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders", gaven zuster E. Janssen-Nlemeyer, Hofdljck 32, Oegstgeest, tel. O1710- Oud ivordt nieuwcommissaris Den Hartog trekt een foto van de vroegere situatie van het bedrijf in Boskoop weg, en onthult zo een schets van tiet nieuwe gebouw van Akerboom. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singe) 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder 'I Maandabonnement f 9.2* Kwartaalabonnement f 27,4.k Per post f 29.k' j Losse nummers f 0.3* Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen Bü automa tische overschrijving geen adm» I nistratie- en Incassokosten Nabezorglng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2