Kurhaus Adieu9 met een inimum aan klatergoud Turks Fruit': voldragen Veder land se speelfilm dg) ...e/7 gisteren vandap RO door pech achtervolgd-BB blijft thuis Deperfekte pasvorm van Panty P -30 den merkt upas goed als u ze aanheeft! pcmfy 30den. DONDERDAG 22 FEBRUARI 1973 TERDAM/DEN HAAG/PA- Op weg naar een roem- Inde. Dat schijnt het lot van [urhaus. Roemloos, zonder ht op zelfs maar een beetje i glamour, in de stijl van ierleden. Het zat er wel in. 1 [ROplatenmaatschappij en en Barclay de Belgische jen Televisie (BRT) zouden igavond het Kurhaus nog fceer die volle glorie willen schenken. Nog één keer kla- ud. Nog één keer het Franse son, dat opklinkt uit Frank- mèest geadoreerde kelen: les Aznavour, Charles Tre- Jacques Brei, Jeam Ferrast, Ferré, Raymond Lefevre, Mi- Delpech, Juliette Gréco, r Gagil. En voor het klater- op de voorste rijen: mon- Eddy Barclay zelf, geflan- dioor Brigitte Bardot, Jean Belmondo en Alain Delon. het zijn. Dat moest het i ere-saluut worden aan I gebouw, dat toen het Con- en De Doelen op papier eboren moesten worden als iultuurtempel gekoesterd werd. het mag niet zo zijn. Hoog in licht tussen Amsterdam en Pa- zaten gisteren Les Poppys at ongeregeld artiestengoed in die voor al het glitter amour was opgepoetst. i de la i me pech blijkt de oorzaak te „live" niet onder het Woorden als communicatie-stoornis- doorbuigt. sen, weinig dynamisch en panieke- Domme pech. Hoewel. Peter den rig (handelen vallen tussen beide Haringh, perschef van de platen- publiciteitschefs. maatschappij CNR en Jan van YTat is er gebeurd? Waarom mocht Goolj perschef yan^deKRO, ^rijgen Kurhaus nog niet één keer in k/atergoud worden gehuld? In het daarover aan de stok als de jet vrolijk op het ritme van de lucht- KKO, Het Franse idee wordt defini tief opgegeven. Esther Ofarim, waarom ook niet, is vrij. He, zegt de AVRO, lieve Esther zit zaterdag in Ster-allures en het zou geen stijl zijn als de KRO haar een avond •order brengt. Dag Esther. Vicky Leandros dan maar. Altijd raak. Vicky wordt voor een paar uur heen en weer gevlogen tussen Herlijn en Den Haag. Les Frères Jacques (ze bestaan echt nog), Ma nilas de Platas, Vicky en de Edwin Hawkins Singers (ook al eens eer der gehoord en gezien) moeten de gaten dichten. in Parijs raakt Eddy Barclay opge wonden door al het gedoe. De drei gende staking van verkeersleiders doet hem definitief besluiten „Kur haus adieu" niet meer als zijn gala te beschouwen. Hij blijft thuis. Geen Brigitte, geen Jean Paul Bel mondo, geen Alain Delon. Maar zouden die dan wél gekomen zijn? „We hebben ze uitgenodigd", zegt CNR. De uitnodiging was een telex- je aan oom Eddy in Parijs. Het antwoord luidde dat Eddy wel zin had en een aardig gezelsohapje uit z'jn kennissenkring zou meenemen. „Bardot", laat (hij voorzichtig vallen. De platenmaatschappij snelt daarop onmiddellijk naar Transavia-direc- tcur Block, die bijna een flauwte krijgt achter zijn bureau. „Brigitte Bardot in één van mijn vliegtui- bijna niet te gelo- durende tv- turbulentie danst. ADVERTENTIE r Panty P 30 denier, de panty waarbij de tint op 't been overal gelijk blijft. Maakt uw benen dus mooier! in de lila verpakking. timber maken KRO, BRT, CNR en Barclay een afspraak dat het Kur haus een waardig adieu moet heb ben ALLURE Achterliggende gedachte bij KRO en BRT: zonder hulp van platen maatschappijen is het voor tv-orga- n.'saties niet meer te doen een gala i allure te bekostigen. De Poppys in het vliegtuig op weg naar het Kurhaus waar het klatergoud mor genavond maar flauw zal fonkelen. violen en cello's beschikt. Te weinig, gen?" Het oordeelt Raymond bij het opgegeven vcn* aantal. Ook hij schrijft af. Jacques Brei filmt en heeft vijf vervoer ;aar geleden al gezegd dat hi, niet ho]o T„„ meer wil zingen. Ook niet voor het Rurhaus-doel. Blijf dan maar thuis, oordeelt Warry van Kampen.. De paniek is pas goed in de pan eens geslagen als Charles bericht stuurt om 1 dat het skiën hem een dubbele been- een breuk heeft opgeleverd. platenmaatschappij van de hele Barclay-club. Toen hij over de eerste schrik heen was, kwam zijn commerciële instinct weer boven en het hij de KRO weten dat het wel een aardige gedachte zou zijn, /an die legendarische BB-vlucht trailertje (dat is een filmpje komend programma wat De partijen komen tot overeenstem- Michel Delpech voelt zich ziek, pep geeft) zou worden uitgezonden rng. Datum bruari. Het prachtige rijtje handelen: 23 fe- evenals Esther Gagil en over Jean Ferras en Leon Ferres wordt gezwe gen, want die wilden alleen op 16 boven is weergegeven kwam op de maart komen, proppen. Maar ach heden, bij CNR Goede raad wordt steeds duurder, had men alle contracten op 16 maart. Een datum die zicjh bij de KRO niet vo> kan halen. Eerste panieke handeling. Juliette Gréco deelt mee, dat haar op tv. Of dat het misschien wel aardige gedachte zou zijn, dat de naam Transavia op de titelrol van „Kurhaus adieu" verschijnt als de vervoerders van nog altijd wonder- prijziger nog dan de artiesten, die gjk. mooie BB. op het laatste moment moeten de geest den gecontracteerd vanwege de af schrijvingen. MIREILLE TE MOOI pianist op 23 februari is afgereisd Qjqp, en Barclay zoeken in hun vakantie. Met een vreemde gsn stal vinden Mireille Ma- pis nist treedt zij niet op. Paniek zij wil best, maar dan moet dems. De KRO betaalde de charter- wei even de voorstelling Raymond Lefevre informeert of dagavond in het Parij se Olympia bet groot BRT-orkest van vrolijke werden uitgekocht en daar bovenop Fiancis Bay wel voldoende komt haar gage. Te duur voor de Turks Fruit" van Jan Wolkers telt indringend een zeer aards rhaal. Tussen tedere poëzie en gepolijst rauwe levensdrift at de schrijver aan niets voor- i om een wanhopige liefde te tollen. Victoriaanse preuts- staat hem verre. „jt is een ik-roman, welke met jt en een berustende, droge mor terugkijkt op een afgeslo- periode. De diepe indruk, wel- "Turks Fruit" nalaat wordt in &t geringe mate bereikt door afstand nemen, die er ook een melancholieke dimensie geeft. Paul Verhoeven samen met scenarist Gerard Soeteman dit uitkoos betekende dat een are uitdaging om niet te zeggen Q heidens karwei, waar Juiste rke pijlers uit de roman in een m wel weg moesten vallen. Maar li moet zeggen dat de transfor- tie met intelligentie, gevoel voor wezenlijke inhoud is verricht, ardoor „Turks fruit" de meest aragen Nederlandse speelfilm van de oorlog is geworden, tor de maker van „Wat zien ik?" «ft het de gelegenheid verschaft laten blijken dat hij tot meer in 'at dan een filmklucht bekwaam elkaar spijkeren, hoe moeilijk op zichzelf ook is. het boek staat het voorwerp van beeldhouwers liefde in (het mid- dat. moment is beeldhouwer Erik ei- sheert Verhoeven de vele erotiek Rogier ipunt, de filmers stelden hemzelf grnlijk net zo'n burgerlijke confor- zonder dat een goedkoop doel op het centrum uit noodzaak de di- mist. Die mysterieuze telkens weer zichzelf wordt, ctheid van de filmtaal te laten verbroken balans is in de film knap Een meesterlijk boek verfilmen twee teruggebracht. Haucr acteert be- moeilijk en het loopt zelfs bij gr zien. Lwaam een terughoudende scepsis, regisseurs doorgaans teleurstellend En aa Monique van de Ven is heel levend af Wat dat betreft mogen Verlhoe- dst er gisteren tot op de laat- Ook als daarin BB zou zijn ver voerd. Maar die bleef rustig tüiuis, net als alle andere vedetten. Schuld Chili wordt niet kwijtgescholden DEN HAAG Minister Boertien van Ontwikkelingshulp is niet be reid de schuld van 16 miljoen van Chili te wijzigen in een schenking. Tijdens de begrotingsbehandeling gisteren in de Tweede Kamer ver klaarde hij dat hij tijdens zijn be zoek aan de Chileense president Al- lende (waarbij hij de leningen aan bood) uit diens mond had verno men dat men in Chili bijzonder ver heugd is over de geste van Neder land om geld te lenen op "deze uiterste gunstige voorwaarden". "Bovendien heeft Chili zelf nooit kwijtschelding van deze schuld ge vraagd", meende minster Boertien. Hij verklaarde wel bereid te zijn om op internationaal niveau te on derzoeken of de aflossing van de schulden kan worden uitgesteld. Aanvaring: 170 doden Na een aanvaring op de rivier de Rangoon tussen een Birmaanse veerboot en een Japans schip worden 170 perso nen vermist. De vermisten bevon den zich allen aan boord van de veerboot. Dertig personen zouden gered zijn. NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Beertje Colargol (VPRO) 19.20 Zwqgen is goud: collage van stomme filmfragmenten (VPRO) 19.45 Popeye, tekenfilm (VPRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Berichten uit de samenleving (VPRO) 20.35 Merry Christmas, Fay thriller (VPRO) Een misdiaaddrama van Javir Arroyuelxo en Rafae) Lopez dat door de Argentine Grupo Tse (een experi mentele toneelgroep) voor de VPRO wordt opgevoerd Bo is te zien in de rollen van de zeven bezoekers. Marucha Bo speelt de rol van Fay Baxter en Facundo 22.00 De wind blaast waarheen hjj wil: voordracht en zang (E.O.) 22.15 Horen en Zien: klassiek concert (E.O.) 1. Brandenburgs Concert no. 6 van J. S. Bach. 2. Orgel concert opus 7 no. 3 van G. F. Handel. Beide werken worden uitgevoerd door het Münchener Bachorkest onder leiding van Karl Richter. 22.45 Kerk en theologie (E.O.) 23.15 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 e-engten, filmreportage 21.20 21.45 22.45 22.55 23.05 23.10 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Van rotsgebergten en (NCRV) Journaal (NOS) Goeie ouwe koffergrammofoon: muzikale show met populaire liedjes van voor 1950 (NCRV) Marie-Ceoile Moerdijk zingt „Beautiful garden of roses' en „Au olair de la lune"; Thérèse Steinmetz: „Some where over the rainbow" en "Nina Bobo": Rita Hovink: „Allentown jail" en een jodelliedje; Fiet Koster: „Wat een spijt": Edwin Rutten: Sinatra-medley; Jacco van Renesse: „Bel ami" en „Sag beim Abschied"; Frits Lambrechts: „Dorussie" en „Het broekie van Jantje" Ander Nieuws Speciaal (NCRV) Mr. Pargiter, gefilmd TV-spel (NCRV) Koorzang: geestelijke liederen (NCRV) Den Haag vandaag (NOS) Journaal (NOS) Voorlichtingsprogramma schooltelevisie (NOS) „Het karakter van het spel leent zich niet voor het geven van een korte inhoudsopgave", meldde Vrije Geluiden ten aanzien van de thriller die Leo Derksen, na al te lang gez~we gen te hebben, voor de AVRO schreef. „Weet u misschien waar de Rozeniaan ligt?" luid de de intrigerende titel. Allard van der Scheer speelde de echtgenoot met saaie baan die geen oog meer heeft voor zijn vrouw en een week naar Mün- chen vertrekt. De echtgenote werd gespeeld door Anne-Wil BI ankers, die dat subtiel en bijzonder goed deed. En dan was er nog de derde man, die zodra Allard van der Scheer weg is aanbelt, binnen komt en dagenlag de echtge note intrigeert, bezighoudt, met haar uitgaat, zelfs in haar huis slaapt zonder met haar te sla pen. Hij werd gespeeld door Herbert Flack, een Jonge ac teur van wie ik (om de waar heid te zeggen) nooit gehoord had. Een klein rolletje was ook nog weggelegd voor Els Inge borg Smits, die in München met Allard van der Scheer flirt of zo iets. Een soort schaduw - situatle dus van wat er „thuis" gebeurt. Dat was de entourage. Wat meteen weer opviel was, dat Leo Derksen normaal klinkende diallgen kan schrijven en dat regisseur Kris Betz in staat was een en ander goed in sce ne te zetten. Alleen vond ik dat de situaties, de tweede dag na de eerste en de derde dag na de tweede, elkaar wat her haalden, terwijl het tegenwerk vanuit München heel pover was. Maar intrigerend was het wel, want niet voor niets schreef Vrije Geluiden dat het karakter van het spel zich niet voor een korte inhoudsopgave leende. Dus was er alle reden een verrassende intrige te ver wachten en een verrassende ontknoping. Van de ontknoping moest dit spel het hebben, schreef de VARA-gids immers ook. En opeens wist ik het, opeens doorschouwde ik alles. Dat was op het moment dat de Jonge man opeens tegen de vrouw des huizes uitviel: de schellen vielen me van de ogen. Die jongeman was een verbluffende vermomming van Allard van der Scheer: bril af, pruik van lang haar, wat bijgeschminkt, andere stem opgezet (een goed toneelspeler moet dat kunnen), en nu ik goed keek: Ja, als Je de vermomming even weg dacht, hadden ze hetzelfde ge zicht. Allerlei dingen werden me nu ook duidelijk. Geen wonder dat ik nooit van „Herbert Flack" gehoord had, geen wonder dat die jongeman alles van haar afwist. En geen wonder dat het overhemd van de heer des huizes hem als ge goten zat. Daarom ook was in het begin de tijdspanne van het overbodige telefoontje no dig (Is uw man thuis?, terwij) hij hem met koffer weg had zien gaan en zoals later bleek ook wist dat hij naar München was vertrokken), namelijk om zich van heer des huizes te vermommen in geheimzinnige minnaar en alles wat in Mün chen gebeurde was natuurlijk haar fantasie, daarom was dat ook zo bloedeloos en kregen we er zo weinig van te zien. Hij wilde haar wel eens bewijzen dat hij niet zo'n saaie Piet was als ze dacht, en dat hij haai heus nog wel kon betoveren, natuurlijk wilde hij niet met haar naar bed, want dan zou zijn vermomming grotendeels wegvallen, ze zou zijn pruik ontdekken, nog even afgezien van de vragen of hij in zijn hart wel wilde dat zij zoge naamd met een vreemde man naar bed ging. Toen even later haar parel snoer gestolen leek te zijn, be greep ik dat hij haar op die manier wilde testen (hoe zou zij reageren?), trouwens, ik verwachtte niet anders of hij zou toen als haar mysterieuze minnaar te voorschijn komen, na zich even „verkleed" te hebben. Maar zie, surprise, sur prise, da-t was niet het geval. Ze gingen naar het restaurant waar zij die ander ontmoet had, daar zou dan de verras sende ontknoping komen, en die kwam dan ook dubbel en dwars, want Allard van der Scheer was Allard van der Scheer, en Herbert Flack is blijkbaar Herbert Flack, alleen kwam hij nu met een ander dametje binnen die hij op de zelfde manier probeerde te ver sieren als Anne-Wil Blankers. Zij laat het verder ook maar zitten. Ik vond het een afknap per, hoewel wat mij betreft dus wel een hoogst onverwach te ontknoping. Maar daardoor was het overbodige gedoe in München dus zelfs overbodig als dwaalspoor. Ja. eigenlijk was het hele spel voor mij een beetje overbodig geworden Jammer. NICO SCHEEPMAKER Monique v. d. Ven als Olga in Jan Wolkers "Turks Fruit". teken, in elk geval de öfdpersonen voluit te laten Qtger Hauer. de ex-Floris, kon [merkelijke filmentree maken als t et zinnelijke object, dat hem beeldhouwer, die in zijn eroti- teloos maakt. Otterloo lijkt een gebo- filmcomponist, die onder andere via het mondorgel van Toots Thie- lcmans een bruikbare melancholieke het loopt zelfs bij grote stemming de film binnenloodste. mag niet vergeten worden reeks karakteristieke bij- Dag met tropole orkest. 17.30 Nws. 18.00 (S) Licht orkest he dadendrang het avontuur Aanvankelijk twijfelt men wel even der gekomen zijn dan men zou en Soeteman zich een pluim op rollen valt te noteren, die niet zo de hoed steken, dat zij daarin VRIJDAG 23 FEBR. Hilv, I. 402 m. en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 9.20 NOS. 9.40 AVRO. 12.00 NOS. 13.11 VARA. 13.25 NOS. 17.00 VPRO. 19.00 KRO. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) •en gaatje, met om 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. en 8.30 .De groenteman. 9.00 (S) klass. en mod. 9.20 pedag. rubr. 9.35 Nws.). 17.00 rechtstr. t pol. analyses, rep. ach- Haag vandaag •m. en tel. reaktles, met Akt. 17.55 Meded. 18.00 i het andere beleeft, maar bi.1 „Turks fruit". Als men bedenkt, gen hopen. In het „mistige dat twee, drie treffende beginbeeld wenden het naakte bestaan oie"*beest"t' Olga blijft hangen, den, een film al voor vijftig procent z'jn primaire driften tot aan zijn kers kan en mag tevreden zijn kneuterig uitvallen als meestal in Nederlandse films: Wim van den Watêrst. 9.40 (S) .Mod. film, die onom- Erink, Tonny Huurdeman, Dolf de 10.00 (S) Vries en Hans Boskamp. Jan Wol- hp,rtsv,T' pl. progr. 22.00 (S) sat. progr. -ort hevig, want hü blijft de overeind kunnen zetten, dan laat genuanceerde gevoeligheid Verhoeven die kans onbenut; hij fchidt. lijkt ook teveel de dramatische top- In filmtechnisch pen bijeen te willen garen, waar men zich als kijker naar eei verliest de strijd met zijn bazi- het filmen tussen die momenten dukt van eigen bodem niet schoonmoeder. door de harmonie beter verzekert gefrustreerd te voelen. Jan de Bont hij vindt geen en een onderstroom los kan maken, schoot meestal levendige kleuren- tosluiting op een ander soort vrij- Maar het beoogde klimaat komt beelden, die door Jan Bosdriess Msgevoel, dat Olga tekent en op toch tot stand, onbeschroomd regi- gaaf werden samengesmeed. gebonden, onaangepaste bouwer, die stuitend op een muur burgerdom geen verweer heeft de eerste filmtransformatie van één zyn geesteskinderen. Het zou mij opzicht behoeft sterk verbazen als „Turks fruit" pro- niet voor ruime tijd bezit zou ne- meer men van vele bioscopen. De füm is van vandaag af ook in het Leidse Lido-theater te zien. P. Ruivenkamp alle dêlen beidsvit. 11.06 Radlojourn.). 11.30 een causerie m. gr. pl. 11.55 Beursber. 12.00 Blik op de wereld: een Inform, progr. 12.30 Ultz. v.d. landb. 12.40 (S) Lich te grm. muz. 12.50 Recht en sleoht. praatje. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 toer. Inform, uit bin nen- en bultenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal - een rubr. over het leven ln de taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.) 14.35 nvuz. en nws. van onze zuider buren. 15.00 (S) rep. en comm. uit 23.55-24.00 Nws. Hilv. III. 240 m. en FM-kanalen. 7.00 EO. 11.00 NCRV. 14.00 NOS. 15.00 AVRO. 18.00 NOS. 21.00 VPRO. 7.00 Nws. 7.02 Hilv. II. 298 m. en FM-kanalen. 7.00 KRO. 19.00 VPRO. 21.00 VASü 7.00 Nws. 7.02 Het levende wo( 7.07 (S) klass. muz. (gr.) 7.30 Nws. Nws. 12. koffie. (9.00 Nws.) 10.00 Nws. ■z. pl. proer. van en voor zie- Popcorn. 12 00 8.24 Overweging. 10.00 (S) Radiojoui 13.03 Intern. 14.03 Fellx Meurders. 15.00 Nws. 15.03 de Am. hit-parade. 17.00 Nws. 17.03 ■Mi progr. 21.00 Nws. 21.02 gevar. muz. (22,00. 23.00 en 24.00 Nws. er 22.55 Meded.) 00.55-01.00 Nw».

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5