an "njan wil weer met schone lei beginnen KVP en AR: Elf miljoen meer voor begroting CRM Zege op Fiks komt voor te laat Velocitas APPIE HAPPIE parta-vedette devalueerde tot B speler Moeilijkheden voor kabinet Laat uw geld 'GROEIEN' met GWKrentespaarbrieven PROCENT i Twee miljoen gulden voor Heel Vietnam PERDAG 22 FEBRUARI 1973 ROTTERDAM Jan Klijnjan: twee jaar geleden bedroeg de vraagprijs van Sparta aan het zéér serieus geïnteresseerde Ajax voor hem acht ton. Achthonderdduizend har de Hollandse guldens. Op het ogenblik kun je op het Kasteel horen: „Klijnjan? Die ra ken we aan de straatstenen niet meer kwijt!" In twee jaar tijd moet er dus met en rond de Spartaan razend veel zijn gebeurd. Vedette Klijnjan meer dan tien interlands devalueerde in die periode tot een B-speler, een vaste gast in de dug out, een invaller. Van een voetballer boordevol zelfvertrouwen veranderde hij in een speler die met de frustratie rond loopt dat hij domweg de kans niet meer krijgt om zich te bewijzen, om zich waar te maken, om te tonen dat een beetje wel. Nee, niet dat de spelers rot tegen n voel toch wel dat het bestuur merk ik het helemaal. Het bestuur reageert nu heel anders tegen me dan toen ik nog acht ton waard was". hem beslist nog niet als afgedankt En de Sparta-supporters? moet beschouwen. Want „draait" op het ogenblik zó sterk, dat Leo Steegman er niet over peinst om Klijnjan weer in zijn top-elf op te nemen. Begrijpelijk. Waarom zou hij immers zijn suc ces-formatie wijzigen? De iin deze voeübalj aargang intens teleurgesteld geraakte Klijnjan: „Dat is 't hele probleem, hé. Sparta Gegrinnik. En dan: „Laat ik zeggen dat ze me tegenwoordig minder en thousiast op mijn schouders slaan dan vroeger. Maar ach, op het Kas teel ben ik nóóit zo vreselijk popu lair geweest. Ook vroeger niet. Ik ben nu eenmaal niet het type spe ler dat ze op Spangen graag zien. Ik voetbal niet Spartaans genoeg, om het zo maar eens uit te druk- heeft 1 gewoon niet nodig. Het ken. Maar, eerlijk is eerlijk, ik heb gaat toch geweldig zonder Kijk, wat mij persoonlijk betreft, het natuurlijk beter zijn, als scheldende supporters". Terwijl jij stond te popelen om te rug te komen in het eerste elftal, het niet zo goed ging. Dèn zouden trok Sparta Jerzy Sadek Hoe kwam dat op Jou over? Klijnjan: „Het contracteren van Sadek was volgens mij voor Sparta een prestige-zaak. Omdat FC Utrecht en Feyenoord ook belang stelling voor hem hadden. Maar Sa- ongetwijfeld wel aan me denken. Dè,n zou ik wel mijn kans krijgen". Jan Klijnjan is teleurgesteld in Sparta. Maar Sparta is 't ook in hem. De 27-jarige voetballer: „Maar over die moeilijkheden wil ik het niet dek moet je eigenlijk niet als hebben. Ik kijk wel uit. Dan word concurrent voor mij zien. Hij is ik weer op het matje geroepen en dan volgen er eindeloze discussies. En wat koop ik daar voor? Trou wens, eigenlijk heb ik een spreek verbod. Steegman wordt er, geloof ik, ziek van als de pers bij mij aanklopt". Middenvelder Door Rob Vente tan Klijnjan: "Ik wil elke week voetballen. Kan dat niet bij 'paria, dan maar weg Schaatsen Harm Kuipers heeft gisteren op de kunstijsbaan van Gro ningen zyn titel van Nederlandse irstens naar sdaagse n Antwerpen TWERPEN Aan de zesdaag- Antwerpen, die van 3 t/m 9 wordt gehouden, zullen drie iige Nederlandse koppels deel- m. Leo Duyndam en René Pij- die onlangs de zesdaagse van erdam op hun naam brachten len een ploeg met Gerard Koel. andere trio's zijn: Gerben Kar- i, Harry van Leeuwen en Albert Midden., Lijn Loevesijn, Cees i en Piet de Wit. Klaas Balk zal de Duitsers Bugdahl en Fritz shockey Raak IJshockey heeft ravond op de Boky in Den Haag slechts 500 toeschouwers met gelijkgespeeld tegen Smoke •s uit Geleen. De tussenstanden ideze wedstrijd voor de competitie de Coupe Nationale Nederland waren 01, 22, 21. met groot gemak verdedigd. Kuipers, die zich dezer dagen uit de kern ploeg van de KNSB heeft terugge trokken wegens studieredenen, won alle vier afstanden met zeer grote voorsprong. Voetbal Spanje heeft gisteravond in Malaga in een wedstrijd voor groep 7 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal met 31 gewonnen van Griekenland. De ruststand was 21. De stand in groep 7 is thans: Spanje 3 2 1 0 5 85 Zuid Slavië 2 1 1 0 3 32 Griekenland 3 0 0 3 0 37 Paardesport De Union Conti nentale pour les Trotteurs (UCT), het overkoepelend lichaam van vrij wel alle Europese organisaties op drafsportgebied, heeft de Nederlan der B. Bolwijn benoemd tot voorzit ter. Dit heeft de stichting Neder landse draf- en rensport, waarvan de heer Bolwijn hoofdbestuurslid is, gis teren bekend gemaakt. Bij Sparta hoor Je vandaag de dag nog al eens mompelen dat Jan Klijnjan de zaak zou saboteren. Als hij zich vanwege een blessure af meldt zoals het afgelopen week einde bij de Spaanse trip wor den de wenkbrauwen opmerkelijk rap gefronst. Zou het wel „echt" zijn? Jan Klijnjan, verontwaardigd: „Ik saboteren? Waanzin. Dat zouden ze mij in m'n gezicht moeten zeggen. Maar dat durven Ze niet. En wat die Spaanse trip betreft, dokter Van der Hoeven moqht dan misschien niet geweten hebben dat ik met mijn rug tobde heus, het wès zo maar Henk Klamer, onze mas seur, wist het wél". En daarna, hoofdschuddend: „Sabo teren. Saboteren. Nogmaals, pure onzin. Ik ben toch prof? Voetbal voor mijn poen. Nou, dan werk Je ervoor. Het beste bewijs dat ik er hard voor knok om terug te komen, is misschien wel het feit dat ik bui ten de trainingen ook nog vaak in het Kralingse bos loop. Gewoon voor mezelf". Rebel Je martkwaarde voor Sparta is erg gedaald. Je wordt tegenwoordig door sommigen ook als een soort rebel beschouwd. Kun Je dat mer ken? Aan de houding van Je mede spelers, het bestuur, de supporters. Jan Klijnjan, aarzelend: „Ja. Ja, Middenvelder Klijnjan. Sparta voet balde vorige week voor de flood- liht-competitie tegen FC Twente. Zonder de geblesseerde middenvel ders Van der Veen en Walbeek. Niettemin paste Steegman in En schede Klijnjan niet in de basisop stelling in. De speler zelf: „Dat heeft me in derdaad een nieuwe knauw gegeven. Dat kon ik niet goed begrijpen. Maar ja, laat ik daar maar niet over uitweiden". Je contract bij Sparta loopt dit sei zoen af. Klijnjan: „Laat ik voorop stellen, ar dan ook nóóit meer een seizoen als dit hoop mee te maken. Ik walg er van. Dan in het B-elftal, dan reserve en zo nu en dan eens invallen. Al voetbal ik nog veel liever met de reserves mee, dan in een trainingspak langs het lijntje te zitten. Maar wat het vol gend seizoen betreft, voorop staat dat ik weer wil voetballen. Elke week. En als Sparta mij dat niet kan garanderen, ja, dan maar weg". Maar waarheen? En trouwens, hoe zit het met „we kunnen hem aan de straatstenen niet meer kwijt"? Jan Klijnjan: „Natuurlijk kan ik naar een andere club. Is het niet in Nederland, dan is het wel in het buitenland. Het zal maar van één ding afhangenhoeveel vraagt Sparta voor me? Is het een redelijk bedrag en een som rond de twee, tweeënhalve ton, vind ik redelijk ja, dan zit ik goed. Dan kom ik echt wel ergens onderdak". Zou Jan Klijnjan desnoods op een lager niveau willen gaan voetbal len? Oprechte verontwaardiging: „Wat lager niveau? Waarom? Reken er maar op dat ik aan de top terug kom. Sommige mensen mogen me dan misschien geen knokker vinden, maar die zullen dan raar opkijken. Want werkelijk, ik kan vechten, hoor. Ik heb al meer moeilijke tij den meegemaakt en steeds heb ik me er bovenuit gewerkt. En dat zal nu ook gebeuren". Om tot slot nogmaals te verzuch ten: „Als dit hopeloze seizoen er maar eenmaal opzit. Dan begin ik weer met een schone lei. Waar dan ook. En wie weet? Misschien zelfs bij Sparta". Een Sparta, dat zelf ook best eens een poging zou mogen ondernemen om Klijnjan van zijn „frustratie" af te helpen. LEIDERDORP Voor het Leider dorpse Velocitas kwam de zege van 12ilO op Fiks te laat. De Leider- dorpse formatie was reeds zaterdag gedoemd rot degraoatie, maar stapte in ieder geval niet roemloos uit de KNKB. De 1210 zege op het dit sei- zoen teleurstellende Fiks was zonder meer verdiend. Doorlopend had Ve locitas een voorsprong, die alleen aan het begin van de tweede helft in gevaar kwam. Tot 22 kon een met twee invalsters spelend Fiks aanvan kelijk Velocitas volgen, maar in de periode tot aan de rust moest 't af haken: 63. De 2de helft, die met 64 in ging, wees op een herstel van Fiks, dat na een vijftal minuten de achterstand volledig had weggewerkt Toch had Fiks, dat geen belang meer had bij het resultaat, niet de kracht om door te gaan. Velocitas maakte daar optimaal gebruik van en sloeg met vijf goals op een rij een niet meer te overbruggen kloof(116). Al kwam Fiks erin de slotfase nog dichtbij: 1210. Doelpunten Veloci tas: Arie Meerburg (4), Jan Bruins en Gerard v. Poelgeest (ieder 2), W'l Borst, Tineke Schutte, Ybo Schutte en Jenny Wirtz. Fiks: Leo Stronks (3), Marjan Huizing en Fred de Gruil (ieder 2), Jack v. Berkum, Herman Tobé, Kees v. d. Mey. Uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden; KNKB ZUID WEST RES. I C: Vicus Oriëu- tis 3 HKV 2 3—6. RIJNDELFLAND I; Warmond Noorderkwartier 6-6. I B: De Algemene 3 HSV 3 8-1' iHSTV degr.) I C; Vicus Oriëntis 4 - DES 2 5-2. 2 A: Zuiderkwartier 3 Fiks 2 10-3. 2 B; Crescendo 3 Achilles 4 5-1. 2 C: Ons Eiland 3 VES 3 2-4; 3 A; Ons Eiland 4 Ve locitas 2 0-6; 3 C: Pernix 4 ALO 3 3-2; 3 D; TOP 3 Hou Stand 3 7-7, 3 E: Noorderkwartier 2 VEO 4 1-14; 4 C; Warmond 2 Madjoe 2 1-7; 4 F: De Algemene 5 Pernix 7 3-1 (De Algem. kamp.); JUN A 2; Fluks Ons Eiland 2-5; Zuider kwartier Velocitas 7-5; JUN. B 3: De Algemene Fiks 35; De Dana- iden J2 Fluks (N) 8-3; JUN. C 5: De Danaïden J3 Noorderkwartier 4-10. JUN. C6: Crescendo J2 Ve locitas J2 8-2; Pernix J3 Tempo J2 10-4. maak meer gebruik van onze uitgebreide service Enige rake maatregelen DEN HAAG Het bestuur van de basketbal vereniging Raak/Punch overweegt naar aanleiding van de incidenten buiten de Delftse sporthal 'De Buitenhof" na afloop van de vedstrijd Raak/Punch-Fiat Stars op 17 februari een aantal stap pen te ondernemen. Het bestuur wil de medewerking vragen van de Delftse gemeentepolitie om de grote drukte na afloop van de thuiswedstrijden van Raak/ Punch in goede banen te leiden en tevens contact te zoeken met de kleine groep aanhangers van de chub. die als de raddraaiers mogen worden beschouwd en verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor de ontoelaatbare acties tegenover bezoekende clubs. Indien dit geen resultaat mocht opleveren, dan zal het bestuur dit groepje oproer kraaiers de toegang tot de thuis wedstrijden ontzeggen en boven dien geen medewerking verlenen bij het verkrijgen van toegangs kaarten voor de uitwedstrijden van Raak/Punch. Blijken al deze maatregelen nog onvoldoende, dan zal het bestuur ertoe over gaan personen onder de leeftijd van 18 jaar niet meer tot de thuiswedstrijden toe te laten. DEN HAAG Door in totaal elf miljoen gulden meer te voor enkele posten cultuur, recreatie elf miljoen vandaan moet halen, een motie, die de begroting loopt met steun va>i si'tte aangenomen te worden, wordt de •ond is bij de behandeling van grote kans begroting van CRM dit verlangen g de linkse oppo- ooncretiseerd half miljoen geval moet er, volgens een motie, op nieuw overleg tussen het rijk en de gemeente Amsterdam komen. De fractie van DS'70 uitte scherpe pelijk werk hebben een groot deel regering alleen uitgenodigd het van de KVP-fractie in de Tweede Ka- mar en een aantal leden van de ARP - fractie de regering in moeilijkhe- ziekscholen, zodat het subsidieper- kritiek op het cultuurbeleid elders in de rijksbegroting te zoeken. Al voor de verkiezingen had de voorzitter van de KVP-fractie centage weer 3% wordt; zes miljoen meer voor subsidie Jeugd- en jongerenwerk en sa- den gebracht. "Bij wijze van uitzon- Andriessen laten weten, dat zijn menlevingsopbouw dering" is namelijk niet tegelijker- fractie meer geld voor CRM-posten twee miljoen voor subsidiering tijd aangegeven waar de regering de- beschikbaar wilde stellen. Gister- h0*1 vormingscentrum De Kapelier- leerde "verspilling" in de de subsidiepolitiek. Mevrouw Van Vee- n end aal-Van Meggelen betoogde dat de overheid zich zou moeten beper ken tot het beschikbaar stellen van voldoende accommodatie. Zij signa- ADVERTENTIE put; een miljoen meer subsidie 1 landelijke sportorganisaties; datiesfeer. "Grof gezegd de onderwijsaccommodaties 's avonds culturele accommodaties l miljoen r 6% -,Vv J sparen zonder risiko! GWK-rentespaarbrieven f 500,- groeien veilig in precies 5 jaar naar f 685,-. Dat betekent 6,5% samen- GWK-rentespaarbrieven zijn waardepapieren aan toonder en dus niet op naam gesteld. De rente is pas belastbaar bij uitbetaling - né 5 jaar: dat kan fiskaal voordelig zijn. GWK-rentespaarbrieven zijn op elk GWK-kantoor te koop. lil «ANK DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Postbus 721, Amsterdam,tel.020 - 2213 24 (samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. Amev en Plerson, Heldring Pierson) U wéét toch dat vrijwel alle 60 GWK-wisselkantoren - op c stations en aan de grenzen - ook 's avonds en in het weekend geopend zijn? Vestigingen o.m.: stationskantoren Lelden Den Haag H.S. opheffing de personeelsstop mogelijk te maken; een half miljoen extra ter subsi diëring van de niets-gehuwde moeder zorg. De oppositiefracties van PvdA D'66 en PPR hebben op deze en andere onderdelen van de begroting wijzi gingsvoorstellen ingediend, die het rijk nog eens enkele tientallen mil joenen guldens zouden kosten. Ook heeft de oppositie zich ge- sociaal- pe- overdag leeg staan. Wederzijds ge bruik is schaarse uitzondering, dub- belinvesteringen vormen het nor male beeld. Daarmee gaan miljar den verloren". Namens haar fractie vroeg me vrouw Van Veenendaal analytische beschouwingen over cultuursubsidies in andere landen, bv. die van de De zevenmansfractie schaard achter het Amsterdamse kondigde aan tegen de begroting te voorstel het rijk voor de helft de ex- zullen stemmen. De fractie schaarde ploitatiekosten van het Comcertge- zich daarmee achter het ACB-ftront bouworkest te laten dragen. In elk een actiegroep van welzijnwerkere. DEN HAAG De actie „Heel trole staan van de regering Thieu, Vietnam" heeft totnogtoe ongeveer legt NOVIB uit. Nu is de indruk twee miljoen gulden opgebracht. Al- gewekt dat alleen het Medisch Co- dus meldt het orgaan van de Neder- mi té hulp verleent i landse Organisatie voor Internatio- en de gebieden van nale Ontwikkelingssamenwerking mese bevrildlngsfra (NOVIB), die vindt dat de nationale de Kruis en kerke hulp „zeer triest" beneden de ge- sa ties doen dit ook. even. Daarom, zegt NO aldus de NOVIB, steeds alle Nederla het Nederlandse goed en doelmatig samenwerken volk door „soms onjuiste, volledige informatie" rond het Me disch Comité Nedertand-Vietnam. Zuid-Vietnam, die niet onder con- één grootscheepse actie, zoals die door „Heel Vietnam" was bedoeld. Het Medisch Comité is een waarde- n, aldus de NOVIB.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17