'Jan Pen moet blijven' agenck Trainer Warmerdam blijft in Warmond ook het komende seizoen de spelers 2e secretaris. Als commissarissen van voetbalvereniging "Warmunda" zullen fungeren E. van Winsen, W. onder zijn hoede nemen. Het con tract is met 'n jaar verlengd. In een bestuursvergadering zijn de functies als volgt verdeeld: G. Schavemaker. Ie voorzitter, H. Rijnsburger, 2e voorzitter, L. van Noort, le penningmeester, J. Ritzen, Politie gaat tafeltennissen LEIDEN Bij Scylla worden woensdag a.s. de kampioenswed- stijirden tafeltennis van het Leid- se politiekorps gehouden. Er moe ten in totaal 169 wedstrijden wor den gespeeld. De kampioenschappen duren van 's ochtends negen uur tot "s middags 6 uur. LEIDEN Vooruitlopend op de officiële toestemming van de gemeente, heeft het bestuur van de woningbouwvereniging "De Eendracht" besloten om voorshands uit eigen middelen 5 woningen in de Driftstraat te renoveren. Voor de bewoners is de regeling getroffen, dat zij gedurende de renovatiewerk zaamheden aan hun woning gebruik kunnen maken van een zgn. sluiswoning. Naast architect, opzichter en gemeente op zichter zal het gehele project begeleid worden door een tech nische bestuurder, die nauwe contacten met de beiooners zal onderhouden. Getracht zal worden om zoveel mogelijk aan de wensen van de bewoners te voldoen. Aan een gerechtvaardigde wens van de bewoners om zoveel mogelijk begeleiding bij deze renovatie wordt hiermede vol daan. Hoewel het bestuur medewerking inzake de nieuwe hu ren heeft verkregen, is het zich terdege van bewust, dat voor velen de nieuwe^ huren na renovatie niet acceptabel zijn. Een nieuw huurvoorstel, dat aanmerkelijk lager ligt dan het vorige, wordt via de gemeente verzonden aan de minister. Al het mo gelijke zal in het werk gesteld worden om dit nieuwe huurvoor stel rond te krijgenopdat de leden voor een acceptabele huur in een woning met modern wooncomfort kunnen iconen. Op de foto Jan Holvast) de massale verhuizing uit de Drift straat, die vanmorgen plaatsvond. MAANDAG 19 FEBRUARI 1 Maandag kendheid 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur J Hogewoerd 87: Club v. alleenst] Breestraat 19 jeugdhaven jeuai 7.30—10.30 uur nam. Stadhuis kamer 3Spreekuur Burgerlijk Pensioenfonds 2.30—4,3 Dinsdag OGSTGEEST Het was eigen lijk tevoren al bekend, dat Edouard Laurent, een water vlugge Fransman, het snelst is op rolschaatsen. Hij heeft het zaterdagochtend bij wed strijden van de vierde openbare la gere school „De Springplank" bewe zen. ,De Springplank" heeft de in Edou ard zijn eigen „Keessie". Het publiek nam al gauw de koosnaam „Dito" van Edouards charmante moeder en zussen over, toen de rolschaatser ronde na ronde won, glijdend over het schoolplein, dansend in de boch ten. Op de foto links komt hij net uit een bocht. Schoolhoofd Eegdeman, het onder wijzend personeel en de oudercom missie hadden op het plein bij de houten school aan de Lange Voort een echte baan uitgezet, met vlag gen, spandoeken en muziek. De ouders van de nog maar vier klassen tellende nieuwe school toon den flink belangstelling, ondanks de koude wind, die dwars over de baan waaide. De kramen met koek-en- zopie deden goede zaken. Er heerste een reuze sfeer, vooral toen de spanning na elke ronde steeg. De drie sterkste jongens van de school moesten het tenslotte uit vechten. Edouard Laurent had een ruime voorsprong genomen toen ou dercommissievoorzitter Lourens de bel luidde voor de laatste ronde. Hij zegevierde royaal. Zijn klasgenoot Henk Langerhorst legde beslag op de tweede plaats vóór derde-klasser Hans Beumer. Het drietal ging nadat Henk en Hans „Dito" op de schouders had den genomen en rondgereden op het ereschavot en kreeg de gouden, zilveren en bronzen medaille opge speld. Voor de winnaar was er ook een wisselprijs, die hij zegevierend omhoog stak. Op het schavot kwamen verder: meisjes klassen 3 en 4: 1. Jeanette van Sijll, 2. Monique Wegman en 3. Marietta ten Hove; meisjes klassen 1 en 2: 1. Gwen dolyn van Hoeken, 2.. Caroline Ma- tulessya, 3. Annelies Lonnee; jongens klassen 1 en 2: 1. Frans Laimbock. 2. Jeroen v. d. Eb en 3. Mark Siebers. Het zou leuk zijn als de andere scholen in Oegstgeest volgend jaar ook dergelijke wedstrijden houden. Tenslotte kan er dan worden gere den om het kampioenschap van Oegstgeest. (FOTO'S JAN HOLVAST) Muiderkring Modelflat 10 voorm. 12 uur nam. en 27 uur l Logegebouw Steenschuur 6 Li Ver. van Postzegelverzamelaars uur nam. Logegebouw Steenschuur 6 K Buitenlandse Natuurvrienden 8 Museum van Volkenkunde Film 16 "La kermesse heroique" 8 uur m Stadsgehoorzaal Uitvoering Sa Avanti (Een boeket wereldmelodii 't Praethuys (Vrouwenkert steeg 9) De Vrije Gedachte Spr Frits Kief over "Vrijdenken i- Volmolengracht 19: Welfare-Wli Rode Kruis 2.30—5.00 uur nam. Breestraat 19 (Jeugdhavenoude soos 25 uur nam. Jeugdcafé 7.5; 10.30 uur nam. Expressiegroep tieners. 7.159.00 uur nam. Breestraat 19 v Sociëteit voor f dicapten 25 uur nam. Gerecht 10: Dienstencentrum binnenstad Bridgeclub voor beglj 25 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twen (voor kamerbewoners en alleenstt den) 912 uur nam. Driftstraat 49: Spreekuur raadsvrouw 10.3011.30 uur voorn Rijnsburgerweg 163: Spreekuur gemeen Bureau voor levens vragen 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur stiet huisvesting wekende jongeren 7.3: Apotheken van Westerop, C. van Dam, P. van Kempen en J. van Stijn terwijl A. Heemskerk is toegevoegd als afge vaardigde van de jeugdsectie. TELEFOON IN LEIDERDORP LEIDERDORP De telefoon dienst is vandaag- hard aan het werk in Leiderdorp. De Engelen- daalflats moeten het een dag zonder telefoon doen. Er wordt een dikke kabel vanuit Leiden aangesloten in het nieuwe telefoongebouw. Als het werk voorbij is. kunnen de Leider dorpers weer wat van zich laten horen. Als medewijkkomitélid van de heer Pen aan de Potgieterlaan werd ik woensdagavond door hem uitgeno digd zijn woonkamer te komen be kijken en als vakman mijn mening te geven over het stucadoorswerk, dat daar in opdracht van de Gemeente lijke Woningstichting was uitgevoerd. Daarbij heb ik het volgende gecon stateerd de nieuw aangebrachte stuclaag is absoluut niet waterkerend en ook niet waterbestendig. Het betreft n.l. een laag zgn. ruwe mortel, vermengd met een wel zeer minieme hoeveel heid gips. Avery Product Europe NV van Leiden naar Lezers schrijven BABY HOORT OOK IN BUS J Als bewoners van Leiden Zuid-West Ik hoon dat de NZH in Sassenheim SASSENHEIM/ LEIDEN -Het hoofdkantoor van Avery Produkt Eu rope NV, dat nog is gevestigd aan het Stationsplein in Leiden, zal op korte termijn naar Sassenheim worden ver plaatst. Avery Product, een onderne ming die zich belast met de produk- tie van handetiketteer- apparaten, had de produktieafdeling reeds in Sassenheim gevestigd. Naast de pro- duktiehal aan de Mercuriusstraat heeft het bedrijf de ruimte van Ma- chinehandel Houtstra overgenomen. Na de noodzakelijke verbouwing de muur tussen beide panden zal worden weggebroken en de rond 500 m2 grote ruimte zal gedeeltelijk ge schikt worden gemaakt voor opslag en kantoorruimte zullen de nu rond 20 in Leiden werkzame mede werkers en -sters naar Sassenheim overgaan, waar op dit ogenblik reeds een 40-tal personeelsleden werk zaam is. De overgang zal deze zomer 'n feit zijn. De Machinehaindel Hout stra verlaat Sassenheim per 26 fe bruari. Met de concentratie van Ave ry Product NV in Sassenheim komt een einde aan de speculaties, dat het bedrijf wellicht naar Engeland zou verdwijnen. Of de concentratie in Sassenheim ook uitbreiding van pro- dukten en/of personeelsbezetting met zich mee zal brengen is op het ogen blik niet te voorzien. Het vertrek van Machinehandel Houtstra uit Sassenheim heeft voor wat de werkgelegenheid van de bijna twintig werknemers aangaat geen ge volgen. Houtstra gaat zich vestigen aan de Herengracht 9 in Den Haag en alle in Sassenheim werkzame per soneelsleden venhuizen mee. Woord voerder Postma van Machinehandel Houtstra: „De ruimte in Sassenheim werd gewoon te klein voor ons. In 1971 hadden we nog maar zeven per soneelsleden in dienst, dat aantal is dus nu ruim verdubbeld. De groei is het gevolg van de nieuwe vertegen woordigingen die we hebben gekregen Wij produceren als bedrijf niet. wij verkopen slechts. De uitbreiding van het bedrijf houdt verband met de nieuwe technieken, die in het grafi sche vak zijn ontstaan. We hebben er naast de Flexo diepdruk ook de offset bijgekregen. In Sassenheim groeiden we uit onze ruimte. In Den Haag hebben we in het oude pand van Stokvis passende ruimte gevon den". Terwijl een stuclaag van zand en ce ment met verdichtingsmiddel hier de enige juiste bufferlaag geweest zou zijn. Niet alleen de samenstelling, ook de opbreng van de stuklaag ge tuigt van een schandalig gemis aan vakmanschapruwe plekken en boch tig oppervlak. Het is niet te verwachten dat een kennelijk zo slordige stukadoor, in dien niet gemaand, deze gaten voor het aanbrengen van de platen als nog zal repareren trouwens in dien wel, waar blijft dan de zonodige droogperiode van dat later aange brachte reparatiestucwerk? De heer Pen was het creëren van een vochtvrije woning toegezegd. Bij mij rijst de vraag: „Waarom wordt deze „verbetering" uitgevoerd met volkomen verkeerd materiaal? Materiaal dat door de vereiste lan gere droogtijd de duur van het kar wei nu onnodig rekt en later door genoemde verweringen een complete chaos zal veroorzaken? Er zijn pogingen gedaan de hr. Pen weg te lokken uit onze buurt. Is dit nu een poging met azijn om dat het met stroop niet lukt? Wel een erg dure poging: Het ge zin Pen in een hotel, een reparatie van misschien enige duizenden gul dens die waarschijniljk binnen het half jaar herhaald moet worden. En dat terwijl er aan de G.W.S. burgemeesterswoning ook al zoveel geld in een verbouwing is gestoken. Ook een nutteloze poging, omdat deze manipulaties in het Haagweg- kwartier alleen maar kunnen leiden tot de versterkte roep: „Jan moet blijven". A. OORSCHOT, de Genestetstraat 53, Leiden. Als bewoners van Leiden Zuid-West zou ik willen reageren op de leuze „Openbaar vervoer" die de NZH in elke bus heeft laten aanbrengen. Voor velen in Zuid-West heeft deze leus geen zin. Want als deze mensen van de NZH gebruik willen maken om van hun wijk naar de Kooi te gaan worden zij kordaat geweigerd als zij hun kinderwagen meenemen. Als het slecht weer is moeten moe ders met baby's maar gaan wandelen, want de „heren" chauffeurs rijden stomweg door zonder ook maar een blik te werpen: de wagens mogen er niet in. Ik vind dit een schandalig gedoe, en dat terwijl deze mensen toch al zo weinig weg kunnen. Agent en arts redden kind AMSTERDAM (ANP) De Am sterdamse hoofdagent R. Biersteker en de arts P. Delfgauw zijn er gis termiddag in geslaagd de 77jarige Robbie de Vries uit de hoofdstad, die op het punt stond te verdrinken, te redden. Het jongetje was bij het spelen in het water van de Postjes kade geraakt. De politieman, die gealarmeerd was sprong bij aankomst onmid dellijk in het water, gevolgd door de arts. Dit gebeurde nadat enkele tientallen Amsterdammers enige tijd hadden staan toekijken, hoe het jongetje probeerde boven water te blijven, zonder dat iemand probeer de hem eruit te halen. Nadat hij op het droge was ge bracht is Robbie naar het St. Lu- cas-ziekenhuis gebracht. Daar bleek dat hij geen nadelige gevolgen van zijn onvrijwillig bad had overgehou den. Ik hoop dat de NZH in deze toe stand verbetering zal willen brengen. Dat zal zeker ten goede komen aan het openbaar vervoer. C. SIEBERT, Corellistraat 110, Leiden. INBREKERS DRUK OP PAD LEIDEN Inbrekers hebben eind vorige week weer druk werk g( had. Een inbraak in de Beatrixschool aan de Morsweg leverde de daders twee platenspelers en een radiotoe stel op. De ontvreemde apparatuur vertegenwoordigde een waarde van zevenhonderd gulden. Men heeft zich t egang tot het schoolgebouw weten le verschaffen door op de binnen plaats een ruit te vernielen. Ook is ingebroken in een zelfbe- d'eningszaak aan de Maasstraat. De daders gingen er van door met veer tig a vijftig paar sokken en enke le sloffen sigaretten. Ze zijn de win kel binnengekomen door de achter deur te forceren. Uit ihet woonhuis van een aan de Cobetstraat gevestigde bakkerij werd in de nacht van vrijdag op za terdag antiek weggenomen, o.m. een roodkoperen doofpot, een kopereD waterketel en een houtskoolstrijk- j'zer. Ook verdwenen er enkele zil veren lepeltjes. De daders zijn via de achterzijde binnengekomen. Voorts is een inbraak gepleegd in eer woning aan de Willem de ZwiJ- gtrlaan. Er werd een portemonnaie met f 55 alsmede een potje met f 18 ontvreemd. Ook een oude radio be koorde tot de buit. Uit een woning aan de Marijkestraat verdween een spaarvarken met f 25. De avond-, nacht- en zondagsdi v.crdt waargenomen door apot Van Drlesum. Lange Mare 110. E .eest Smallenburg. Loevesteln 8 derdorp en apotheek Voorschi Leidseweg. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothe) diIk 33 Openingstijden dageliiks 10 uur voorm tot 1 uur nam (be maandag) Dagelijks te bereiken SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die In n lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur vm doorlopend In het weekel d.w.z van vrlldag acht uur maandag acht uiir v.m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leidi Aanvragen aulp oejaarden en i durig zieken en gezinsverzorging, 45, tel. 49441 (maandag t.e.n 910 uur voorm.). Aanvragen voor nalve dagen ..erkerkelijke ->pleldlngsschoo) vooi zinsverzorging, Rllnsburgerwec r* 56336 voorm 910 uur Dienstverlening Humanltas, Lan gracht 246a Spreekuur maandag I 2.30 nuur nam., woensdag voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studlo, gewoon huls vooi wone mensen met gewone en ongi ne vragen, Hooigracht 62a. tele Release Hulpverleningsdienst Release: N we Ryn 20a. tel 24555 Maandsf we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. t/m t 8-10 uur nam. bovendien dlnsd, zat. 2-5 uur nam. met uizondering vrijdagmiddag. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders", gaven zuster E. Janssen-Nienu Hofdijck 32, Oegstgeest. tel. Dienstencentrum voor 65-plussa Algemene informaties (9-10 NoordeLndsplein 2B tel 40483 M kwartier Wij kinformatie 9-10 uur); clubs hulpdienst Dljkstraat 2a tel 49698 Binnenstad WlJkinformatU 10 uur); clubs hulpdienst Gerechl Tel. 43503 De Kooi WlJkinformatU -10 uur); clubs hulpdienst Delftst 49a tel. 49726 Zeeheldenwljk Dl» telefoonnummers (9-10 uur) 4J 43078. 30897 20176 Meerburg dli telefoonnummers (9-10 uur); 31 34639 20788 44256 41796 Alphenaar en Boskoper op dievenpad ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphenaar en een Boskoper, bei zeventien jaar, hebben bekend) ding en grammofoonplaten uit verse zaken te hebben gestolen, totale waarde van de gestolen g ren worden geschat op ongeceer venihonderdvijftig gulden. Boveni had de Boskoper "een vrij dure", als de politie het uitdrukte, bromO LEIDEN Een 18-jarige Leidse scholier is zaterdagmiddag met zijn auto in het water van hel Steenschuur gereden. De jongen wist zichzelj uit de wagen te bevrijden Hij meldde zich drui pend en wel bij het politiebureau aan de Zonneveldstraat, waar hij een warme douche mocht nemen. De te water geraakte auto moest met behulp van een kraanwagen op de walkant wor den getrokken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.1 Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon directie en administrt' tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9j Kwartaalabonnement f 27,1 Per post f 29J Losse nummers f OJ Abonnementsgelden bij voorul betaling te voldoen. Bij auton* tische overschrijving geen adffl nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2