BONA 'MIST' WINST EXPERIMENT BAKKER MISLUKT In vorm groeiend 4ZC naar winst 5f lessure van Rudy van Eyck beslist duel Veemaal winst foor Scheffer ZEGE OP CORBULO 2 Reserves Kangeroes na overwinning uit de gevaarlijke zone Marian Luesken verrast Joke van Beusekom ZIEKE MERCKX WEER STERK Extra prijzen Sporttoto «REUS IN ZAANDAM MET 1-5 VERSLAGEN Deltalloyd moet naar Hongarije jtfDAG 19 FEBRUARI 1973 1 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT f SPORT SPORT J SPORT Horton moet lenig van Transol ROTTERDAM De Rotter- imse basketbalclub Transol l zal de Amerikaan Frank Horton zo spoedig mogelijk te- igsturen naar de Verenigde Sta len. Het bestuur en de sponsor rjn de club hebben dat besluit pteren genomen naar aanlei ding van het incident dat zich Bierdag avond in de wedstrijd Levi's—Transol RZ afspeelde en waarbij Horton naar een te enstander heeft geslagen. Afge- j&pen week werd Horton door de voor twee wedstrijden jischorst omdat hij enkele we geleden in de wedstrijd rransol RZFiat Stars bij een icident was betrokken. Horton ireeg daarvoor bovendien twee redstryden voorwaardelijke iiorsing opgelegd. De Nederlandse Baskebtal Bond (NBB) besloot gisteren Horton naar aanleiding van het- jeen zich zaterdagavond afspeel- met onmiddellijke ingang, ïoorlopig te schorsen. rtNDVOORT Er zijn zes minuten in de tweede helft verstreken. Bona Stars leidt in lastige uitwedstrijd tegen de Raad Daad/Lions met 5870. Rudy van Eyck gaat jederziel alleen op de Zandvoortse basket af en lijkt de Leidse voorsprong te gaan ver- oten. Almer Lee stopt hem echter af, doordomweg een botsing te forceren. De verba- is groot, als arbiter Van Wattingen niet Lee maar Van Eyck een persoonlijke fout tbedeelt. Maar dat is nog niet het ergste. Van Eyck is geblesseerd geraakt en moet ar de kant. Het blijkt het keerpunt van de wedstrijd. Raad Daad/Lions haalt op en ant zelfs een voorsprong, omdat Bona Stars vijf minuten lang niet scoort: 7473. jdy van Eyck is inmiddels, na door verzorgster Jos Valk te zijn opgelapt, weer terug het veld. Hij kan echter niet voorkomen dat Lions zijn voorsprong behoudt. De Zand eters winnen uiteindelijk met miniem verschil: 8786. Het was eigenlijk maar één man, die de wedstrijd voor de R en D/ Lions besliste: Almer Lee, de don kere Amerikaanse balgoochelaar. Hij sloeg zijn slag precies in de minu ten dat Rudy van Eyck op de mas sagetafel lag. Begrijpelijk want Lee kreeg tegen Rudy van Eyck geen schijn van kans. In de eerste helft Door Jan van der Nat bleef de produktie van de Ameri kaan dan ook op zes punten steken. Bona Stars verdedigde in een zone met Har Stol en Van Eyck op de vrije worplijn. Daar werd echter voortdurend geswitcht want Van Eyck had van coach Kallenberg de opdracht gekregen Almer Lee te volgen. Dat ging uitstekend tot de fatale zesde minuut na rust iPELDOORN Gerrit Scheffer A gisteren ondanks een ketting- rak zijn tweede veldrit van ihet ieinde gewonnen. Na zijn triomf a zaterdag in Zelhem, was hij !eren heer en meester op het dzware parkoers in Berg en Bos Apeldoorn. Scheffer reed en liep km in 1 uur en 14 minuten. Apeldoorn kwamen ook dames de start. Hennie de Jongh uit eldoorn won, 800 meter in 31 mi- en 20 seconden. Zij was twee luten sneller dan Gre Donker Krommenie. Willie Kwantes undam) werd derde. )euitslag van de amateurs was: Gerrit Scheffer (Hengelo-Gld.) lur en 14 minuten, op 50 sec. 2. Stekers (Noordwijkerhout) 1 minuut 10 sec. 3. Willie Brou- i (Deurne), op 4.00 4. Ton van Valk (Voorschoten), op 5.00 5. man Snoeijink (Denekamp). Bona Stars begon bijzonder sterk en maakte zijn plannen al snel dui delijk. Het spelletje, dat Kallenberg voor zijn ploeg had uitgedacht was vrijwel identiek aan dat tegen Le vi's vorige week. Snel spel en loeren op elke kans om uit te breken. En dat is een kolfje naar de hand voor Wim Petrici en Rudy van Eyck, die samen ruim de helft van Bo na's produktie in de eerste helft op overigens zeer hoog uitviel: 54 pun ten. De voorsprong die Bona Stars di- rekt aan het begin nam werd met de regelmaat van de klok vergroot. Na zes minuten was het nog maar twee punten, maar een tussensprint zorgde na veertien minuten voor een verschil van zeven punten: 30 —37 en bij de rust was het ver schil nog altijd zes: 4854. Het begin van de tweede helft was van Bona Stars opnieuw zeer sterk. De voorsprong groeide zeer snel en de Kallenberg-ploeg leek recht streeks op een overwinning af te stevenen. Toen kwam echter de zesde minuut en de stukje toneel van Almer Lee. die bij de overtre dingen tegen van Eyck als eerste tegen de grond ging. Het lukte: Ru dy van Eyck kreeg zijn derde per soonlijke fout en Lee ging vrij uit. In de laatste minuut kreeg Bona Stars alsnog de kans om te winnen. Harry Stol mocht twee vrije wor pen nemen. De eerste was raak en de tweede werd opzettelijk gemist, om via de rebound een voorsprong te nemen. Dat mislukte en Bona bleef steken op 8786. Raad en Daad/Lions: Roel Tuin- stra 28, Almer Lee 25, Lex Kroder 12, Frans Stiphout 8, Paul Ruysse- naars 6, Kees Kassteen 6 en Roy Leismer 2. Spelmoment uit de wedstrijd Raak/PunchFiat Stars (88- Terry Foster kruipt onder de arm van Bernard van der Molen door en gaat scoren. Eerste klasse lore": k«eg MJwndw weinig kans tegen een formidabel BVO—BLITZ 70—46 (33—14) Hoe- draaiend BVO, dat halverwege de handeling is, werd de wedstrijd te- tweede helft gas kon terugnemen, gen BVO bij voorbaat overgespeeld, omdat van Blitz geen tegenstand van Hoe de uitspraak ook zal zijn, voor betekenis kwam. Blitz maakt het weinig uit, want ook Topscorers Blitz: Hennie Koemans wel het protest van Blitz nog in be- de overgespeelde wedstrijd ging ver- 12 en Dick Hooherink 10. Bona Stars: Wim Petrici 25, Peter de Jong 24, Harry Stol 13, Rudy van Eyck 12, Wayne Denham 8, Aad van den Nieuwendijk 2 en Rob Wallaart LEIDEN Terwijl het eerste team van Kangeroes zich veilig in de bovenste regionen van de eerste divisie heeft genesteld, lijken de reserves de strijd tegen degradatie te hebben gewonnen. Zaterdag werd in de Universitaire Sporthal met 32 gewonnen van de reserves van Corbulo, die in de tweede divi sie D op de derde plaats staan. Met Wim Hendriksen en Piet Pijnakken als spelverdelers en Pieter Bas van Duyvenbode en Jaap de Vries als steeds zelfverze kerder optredende hoofdaanval lers zit Kangeroes 2 duidelijk in de lift. De ploeg heeft gewonnen aan offensieve en defensieve kracht. Was de verdediging in het achter veld al van behoorlijk niveau, za terdag toonde ook het blok aan kracht te hebben gewonnen. Het Kangeroes uit de eerste helft van de competitie zou vermoedelijk on der de druk van de Corbulo-aan- val zijn bezweken, het nieuwe, goed ingespeelde Kangeroes sloeg hard terug, wat vooral in de derde set tot uiting kwam. Na 25 minuten fel en goed volleybal drukte Kangeroes 2 door: 1614. De overige setstan den waren: 9—15, 15—12, 15—8, 13 —15. SCHEVENINGEN Marian Lues ken heeft Joke van Beusekom ver rijst in de eindstrijd van het Benelux badmintontoernooi, waar alleen Ne derlandse deelnemers een rol speel den, in Scheveningen. Marian Lues ken won met 7-11, 11-7, 12-9 waar door haar naam voor het eerst op de wisselbeker komt te staan onder vier keer Joke van Beusekom. De verrassing bij de heren was min der groot. Piet Ridder lag al in ge wonnen positie toen Clemens Wortel zich wegens een armbl-essure gewon nen gaf. Samen met Guus van der V ugt won Piet Ridder ook het dub belspel. Het gemengd dubbelspel, was voor Mar ja en Rob Ridder na winst op Joke van Beusekom en Ruud van Ginniken. De enige eind strijd die Joke van Beusekom won. was die in het dames dubbelspel. DE STANDEN: Eerste divisie heren B: Radius MVC 1538, Petrus en Poulus 15 —34; Were Di 15—30. GVC/Exc. 15 30, Heer Ploum 1525, Kangeroes 15—22, Bekkerveld 15—21, Valbovol 1520, Compri/Delta 1519, Bermi VIG 15—13, PVC 15—10, HVS 15— 8. Tweede divisie heren DInter lands/Zaan 1442, The Smash 14— 35. Corbulo 2 15—32, AV '40 14—28, Molenwiek 1319, Ovra 1418, Kangeroes 2 1418, Total DS 2 1416; Detry Haag 1413, Concor dia 126, Juliana 131. Derde divisie dames G: Delta Lloyd/AMVJ 2 15—36, Ovra 15— 35. LAC 15—34, Rovoc 15—20, Ju liana 1426, Valbovol 2 1525, Vono 1525, Detry Haag 3 1422, DOS 14—17, Volley 68 15-12, Kan geroes 155, Martinus 2 140. LAIGUEGLIA Eddy Merckx hf eft de wielerwereld weer eens verbaasd doen staan. Nog niet vol ledig hersteld en tegen het advies \an zijn arts in nam de 27-jarige Eelg deel aan de openingswedstrijd van het Italiaanse wegseizoen, om de Trofeo Laigueglia. en won. In de laatste van de 167 kilometers naai de Adriatisohe badplaats was hij zes renners te vlug af en finishte in 4.27.00 uur. Tweede werd zijn landgenoot Roger de Vlaeminck en derde de Deen Leit Mortensen. DEN HAAG De trekking voor de extra prijzen van sporttoto 30 had het volgende resultaat: le prijs: auto op formulier no. k (^80954 tnv. J. Hamers in IJmui- dr n,. 2e prijs: kleurentelevisie op for mulier no. g 4172938 tnv. W. Reic- chardt in Haastrecht. 3e prijs: afwasautomaat op for mulier no. w 6547083 tnv. W. J. Liplijn in Middelburg. Rudy van Eyck uitblinker (Archieffoto Jan Holvast) SCHIEDAM Sanocel Scylla heeft zidh via een 5-5 gelijkspel te gen de Bruynzeel Kitchen Eagles op de derde plaats achter Tempo Team en Deltalloyd weten te handhaven. Gerard Bakker, gewoonlijk de grote man in het Leidse team, experimen teerde met nieuw materiaal, wat hem nederlagen opleverde tegen HansLin- gen en Hans v. d. Broek. Alleen in de partij tegen Koetsveld wist Bak ker de winst voor zich op te eisen. Koetsveld verloor ook van Bert On- res en Milan Stencel. Onnes won voorts van Lingen in een prachtige partij, maar verloor, ternauwer nood, van v. d. Broek. Laatstgenoem de verloor op zijn beurt weer van Stencel. Het dubbel Bakker/ Sten- ceJ draaide te stroef om succes te hebben. De reserves van Scylla behaald \oor de derde maal in successie een 9-1 zege. Tegen Tempo Team moest leen Theo Bakker zich gewonnen geven. Het derde team behield een theoretische kans op de titel door een 5-5 gelijkspel tegen Steeds Hoger/ TSB. Wibo van Gennip en Dick Springer wonnen ieder tweemaal; Hein Chrispijn eenmaal. Door met 7-3 te winnen van concurrent AMVJ heeft DOCOS de leiding genomen in de promotie-hoofdklasse G. Onder lei ding van Jacques van Veen namen de Lei denaars snel een 5-0 voorsprong. d:e door twee zeges van Gerard v. d. Klauw en één van invaller Hans Ro denburg tot 7-3 werd uitgebouwd. De Treffers verloor met dezelfde cijfers van 't Hooge Huis. Kees Vesseur bleef zonder winst. Jacques van Ruiten won tweemaal en Hans v. d. Zwet eenmaal. Het reserveteam van de Veners gaat alleen aan de leiding na de 0-4 zege op NMB. Leo de Jong, die sa men met J. v. d. Veer het dubbel AANDAM De nerveuze proloog in de strijd om het lijfsbehoud, de grondgedachte hinkte op igstige elementen met als inzet de hoofdklassepremie, leverde een duidelijk in vorm groei- AZC-zevental een éclatant succes op. Het "stuk" dat Nereus en AZC zaterdagavond op perden in het splinternieuwe zwembassin "De Slag" in Zaandam, werd volledig beheerst nor de discipelen va* Piet van der Neut, wiens tactische concept werd uitgebroed tot 15. "u het gevecht om de degradatie ontbrandt, lijkt AZC op de goede want de mannen van aanvoer- f Huib Maas bewezen in dit sleutel- 1 behalve aantrekkelijk polo ook resultaat te kunnen spelen. En de voortreffelijke Wim Meyerink blijft „keepen" is er helemaal en vuiltje meer aan de donkere b-lucht AZC-aanvaller Ed Gesman ty- ^erde na afloop de eenvoud van 1—5 coupe over de Zaandijkers '•ch, 't ging allemaal gemakkelijk. problemen". Inderdaad. De fes, waarmee de vierpuntenslag te- &ht werd tegemoet getreden, de 7ste confrontatie tussen beide ze stallen eerder dit seizoen in De eindigde in een geringe AZC- «st (7—6), bleek ongegrond. Alleen de tweede vijf minuten demon teerde Nereus wat van de vorm ^irin het vorige week kampioens- ''ndidaat Neptunus (de Arnhem ss wonnen moeizaam met 54) ^reed. Zo kon Zaandijker Cor rer, het „enfant terrible" van de Nereusploeg speelt na een intern incident op het tweede plan, nog voor het eerste fluitsignaal van toparbi- ter Geurtsen optimistisch melden: ,.W1J moeten gewoon kunnen winnen Nereus heeft meer body, meer hard heid ook en dat kan wel eens be slissend zijn in een wedstrijd, waar in het alleen om de punten gaat". Maar de meestal veel te lieve equipe uit De Dillen-school pakte de polo zaken heel anders aan. Coach Piet var der Neut injecteerde zijn zeven met een medicijn die een briljante uitwerking kreeg. Cees van der B.roek liet hij het water induiken cm routinier Ton Stam geen centi meter vrijheid te geven. De links handige ex-international, meestal goed voor zo'n vier doelpunten, heeft 't geweten, want Van den Broek voerde zijn opdracht foutloos uit. Cmdat bovendien Meyerink de on mogelijkste Nereus-afstandkogels uit zijn doel ranselde, was de kracht van de Zaandijkse ploeg definitief gebroken. Trainer Peter Rotte kon schreeuwen wat hij wilde, interna- tonal Hans Stam mocht nog zoveel oprukken, AZC kwam niet in moei- lijWheden. Rustig combinerend wer den de mogelijkheden afgetast. Het talrijke publiek zag in de eerste pe riode-AZC via Hans 't Hart op 0—1 komen. Het tweede bedrijf bracht weer wat hoop in de Nereus-har- ten toen Ton Stam raak kogelde: 1—1. Even dreigden donkere wolken zjch boven de AC-ers op te stape len. Toen Frank van den Akker han dig uithaalde voor 12 was het ge vaar direct voorbij. Via Ed Gesman. Hans 't Hart en wéér Ed Gesman liep AZC verder weg. De 15 was een feit en AZC marcheerde par mantig af LZ '86 LZ'86 heeft zaterdagavond de wed strijd tegen Surae, gespeeld in de tweede klasse A van de waterpolo- competitie, gewonnen met 46. De Leidenaars hebben daardoor de ach terstand op de kopgroep verkleind De Zijl/LGB had tegen AZ'870 moe ten spelen, maar omdat die ploeg zich al aan het begin van de competitie Ed Gesman (no. 10) schiet AZC in de laatste periode naar 15. heeft teruggetrokken, hadden de rood-witten een vrij weekend. LZ'86 had zaterdagavond aan één productieve spelperiode genoeg om de zege binnen te halen. De Leide naars liepen in de tweede periode goed spelend van 11 naar 1—5 weg, maar daarna stokte de doelpunten- machine. In het laatste kwart zakte het spelpeil van de rood-wit-blau- wen zelfs bedenkelijk ver weg. Van Weer en opende de score tijdens een minuut van numerieke meerder heid voor de Bredanaars, maar Jan Breedeveld kon nog juist voor het rustsignaal nivelleren. In het twee de part kwam het snelheidsverschil tussen de beide ploegen duidelijk tot uiting. Jan Breedeveld en Wim van Zijl (beiden bij een numerieke meer derheid) zorgden al snel voor eenl—3 voorsprong. Joop Siera scoorde 14 met een afstandschot, en re knap spelende Wim van Zijl bracht na goed doorzetten 15 op het score bord. In het derde speldeel nam LZ- '86 gas terug, en doelpuntte nog slechts éénmaal: 16 do:r Diok Houthoff. Het verband in de Leidse ploeg bleek in het laatste kwart verdwenen. Su rae kon daardoor nog terugkomen tot 4—6. Van Dongen, Van Weeren (nu merieke meerderheid) en Elckhui- zen (strafworp) waren de makers van de Bredase doelpunten. won, bleef ongeslagen en v. d. Veer voegde daar nog eens twee punten aan toe. Heemskerk, J. v. d. Meer en Dick v. d. Meer wonnen ieder twee ptrtijen. Gevoegd aan de winst Id het dubbel betekende dat een 7-3 overwinning van Treffers 3 op Ra- p'dity TOV verspeelde zijn theoretische t'telkans door een gelijkspel tegen het onderaanstaande Hac. Weliswaar bJeef Rudi Alkemade ongeslagen, maar daartegenover staat dat alleen Goof v. d. Hoorn nog één partij op zijn naam bracht en het dubbel werd gewonnen. Avanti moest in de uitwedstrijd te gen Belcrum 2 slechts twee partijen p'staan: het dubbel en een partij van Straathof: 2-8. De reserves be- 1: palden een 7-3 overwinning op Crient. De Ruiter bleef ongeslagen, invaller Steenbergen won eenmaal Pannebakker tweemaal en het dub bel leverde het zevende punt op. Bij de dames won Avanti in de hoofdklasse met 7-3 van Tempo 1 ram. Els Vreeburg en Liesbeth Smits stonden geen partij af en won nen samen ook het dubbelspel. AMSTERDAM De tegenstandei van landskampioen tafeltennis (he ren) Delta Lloyd Spartacus uit Boe dapest, mag op last van het Hon gaarse ministerie van sport de halv* finale wedstrijd in het toernooi oir de Europa Cup voor landskampioe^ nen niet in Amsterdam spelen. De beide clubs hadden onderlinj geregeld dat deze halve finales oj 28 februari in Amsterdam gespeel* zouden worden. Het Hongaarse mi nisterie van sport maakte echter be zwaar tegen het vele uitspelen vai de Hongaarse kampioen en na de be vestiging van de E7TTU dat Spartacu officieel een thuiswedstrijd had ge loot, weigerde het ministerie de uit reisvisa. Na druk telefonisch overleg giste ren tussen manager Anton Zwieb en de coach van Spartacus, ex-we reldkampioen Ferenc Sido, werd be sloten om de halve finale nu o 2 maart in Boedapest te spelen. De finale van dit toernooi, waai voor het Zuidslavische Vjecnik zie reeds heeft geplaatst, wordt op maart in Zagreb gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13