Ter Leede mist weer vertrouwen DUINDAM: JK WIL HET GEWOON WAARMAKEN Verzwakt FC Twente toch te sterk voor Groningen ASC brengt koploper Verburch eerste nederlaag toe: 2-1 MAANDAG 19 FEBRUARII SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT SPORT Trainer wil bij Ter Leede doorgaan, 'maar dan moet er wel het een en ander gebeuren li SASSENHEIM Harry van der Horst en Leo Halkes, de trainers van Noordwijk en Quick Boys, zullen aan het ein de van dit lopende seizoen ver trekken. Cees Duindam, de trai ner van Ter Leede, heeft dat besluit nog niet genomen (of hoeven te nemen). Hij zegt zelf: 'Ik weet niet wat Ter Lee de met mij verder wil volgend Jaar. Maar als er een vervolg komt dan gaat er wel het een en ander gebeuren.' Cees Duindam wal bij Ter Leede doorgaan. Ook als het dit seizoen onverhoopt fout mocht gaan en de Sassenheini- se vereniging uit de topklasse van het zaterdagvoetbal zou verdwijnen. Haarlemmer Cees Duindam: Tk wil doorgaan. Het afmaken. Ook als er eventueel degradatie van het eerste elftal zou volgen. Ik kan het gewoon niet hebben, dat ik als trainer bij Ter Leede niet kan bereiken wat ik wilde; dat kan ik niet zetten. De gemakkelijkste ma nier is —ik weet het— zeggen: ik ga weg. Maar dat wil ik niet. Ik wil er tegen op boksen. Ik vil het gewoon waar maken.' Een continuering van de ar beidsovereenkomst tussen Ter Leede en Duindam zal evenwel aan bepaalde voorwaarden zijn gebonden. Duindam: 'Er moet dan wel wat gebeuren. Er zal een gezond gesprek plaats moe ten vinden. Er zal, om een voorbeeld te noemen, een ver plichte training moeten komen. Figuren die dan niet meer trai nen heb ,ik niet meer nodig.' En op de vraag of dat ook het ge val is met figuren die bijvoor beeld Cor Vreugdenhil, één van de spelbepalende spelers van Ter Leede, heten, volgt reso luut: 'Ook als ze Vreugdenhil heten, Ja.' Cees Duindam, aan het be gin van dit seizoen naar Sassen- heim gekomen (hij was hulp trainer bij DWS onder Pim van der Meent, red) heeft bij Ter Leede dezelfde ervaringen op gedaan als de trainers voor hem. De greep op de groep was en is moeilijk te krijgen. Het is typerend voor Ter Leede, waai de spelers over het algemeen voetbal niet 'als 'het einde' zien en er ook andere bezigheden op na houden. Duindam: 'Ik weet het soms niet. Ik zit dan met de handen in het haar. Niet dat ik het opgeef of zo, daar gaat het niet om. Na het oefenduel tegen Ter Leede teen smadelijke 1-3 afgang, red) heb ik de spelers na afloop in de bestuurskamer bijeen geroepen. Het is een nog al open gesprek geweest. Je weet, ik ben nogal emotioneel en een trainer die zonder meer prestaties is ingesteld, die re sultaten wil hebben. Dat kom je dan in allerlei toonaarden bij de spelers ook wel tegen, maar men blijkt niet opgewassen te zijn tegen de weerstanden die de prestaties vergen. Iedereen wil kampioen worden, alleen zo gemakkelijk mogelijk. Ik wil de goeden niet uitsluiten, er zijn diverse spelers in het elftal die wel persoonlijkheid tonen, maar toch... Het komt voorna melijk meer op het punt van de training. Men traint te weinig. Sommigen hebben van zichzelf ook te weinig emotie om nu eens tegen elkaar te zeggen: nou jongens, we gaan er van daag flink tegen aan. Het is al lemaal te nuchter, te berekend ook. De groep is voor een trai ner erg moeilijk te pakken. Cees Duindam is niet de eer ste die hier moeilijkheden mee heeft. Ook zijn voorganger Tjerk Hoogeveen, één van de betere trainers, liep erop stuk. Het eerste jaar (met de promo tie van de tweede naar de eer ste klasse), redde Hoogeveen het stuk grandioos, het tweede seizoen met handhaving na een beslissingsduel met De Zwer ver ook, maar het derde en laat ste jaar ging het helemaal fout. Hoogeveen wijtte het ook aan de instelling, aan de graad van ontwikkeling van de spelers zelf. 'Het is gemakkelijker om met volksjongens te werken dan met spelers die het voetbal len niet als alleen zalig makend zien.' Duindam: 'Ik heb nog dezelfde problemen als die ik nu tegenkom. Iedereen is hier op deze instelling stukgelopen, uitgezonderd Kantebeen, hoe wel die het ook moeilijk ermee kreeg. Ik ben nog niet zoverdat Ter Leede een martelgang voor me betekend. Ik ben daarin ook gehard. Ik zet mezelf daar zo veel mogelijk ook tegen af. Aan de andere kant ben ik een vent die helemaal voor het voetbal leeft, die ook niets anders dan voetballen zou willen doen. Maar nu is het een zaak dat ik op een gegeven ogenblik bij mezelf zeg: rustig nou Duin dam, bekijk het nu eens realis tisch. Neem er afstand van, want anders ga je eraan onder door. Cees Duindam wil -hoe het in Sassenheim dit seizoen afloopt- door gaan. Maar op een andere basis. Op een basis, waarbij het tot nog toe met Quiok Boys ge deelde record -de enige zater dagclubs die sinds de instelling van de tweede en eerste klasse onafgebroken in de hoogste af deling spelen- enige kans van consolidatie heeft. Nederlaag tegen Kozakkem Boys SASSENHEIM Voor Ter Leede is de situatie de laatste jaren gewoon geworden. Op nieuw dreigt er met nog slechts vier wedstrijden te spelen het degradatiegevaar. Na het nieuwe verlies van zaterdagmiddag op eigen terrein tegen Kozakken Boys (02) wel licht nog ernstiger dan in voorgaande jaren. Niet alleen omdat het spel van de Sassenhei- mers tegen de nu naast Noordwijk en SHO op de eerste plaats staande Werkendammers bedroevend was, maar zeker ook door het nog af te werken programma: confrontaties met de in eerste klasse A hooggenoteerde teams van Heerjansdam, Noordwijk en Zwart Wit '28 met als enige niet bij voorbaat als „zwaar" te kwalificeren wedstrijd tegen Am stelveen. Voor trainer Cees Duindam, de aan het begin van dit seizoen nieuw bij Ter Leede gekomen trainer, is het gevecht tegen de dreigende de gradatie een nieuwe ervaring. Een ontwikkeling, waarvan hij zelfs na 't ook voor hem uitermate teleurstel lende duel met Kozakken Boys zegt, dat deze niet nodig was. "We had den gewoon in het begin meer pun ten moeten pakken. We hebben er on nodig wat laten liggen. Het gevolg heb je nu kunnen zien". Dat gevolg was zaterdag overdui delijk. Het Ter Leede-team zag het •tegen Kozakken Boys nauwelijks meer zitten. Zeker niet, toen in fei te binnen twinig minuten de strijd al was beslist omdat de Werkendam mers toen via Den Breejen een 01 voorsprong hadden genomen. In de achttiende minuut ving hij een mis lukte uittrap op van Jan Ligtenberg, Ter Leedes laatste man, en hij klop te doelman Wim van Harskamp met een hard schot. Dat doelpunt was in feite beslissend, omdat het scoren de door de schorsing van SJoerd Boot gehandicapte Ter Leede-ploeg de laatste weken steeds moeilijker af gaat. Duindam: "Los van alles: de spelers hadden met meer vertrouwen aan deze laatste periode kunnen beginnen. Nu is dat vertrouwen zoek. Ze zien het nog maar nauwelijks zitten. Het is weer hetzelfde als de Jaren er voor. Knokken om erin te blijven. De spelers weten dat zo onderhand wel; ze missen daardoor de zo nodi ge instelling". Ter Leede gaat een moeilijke com petitief inish tegemoet. Duindam: "Als Je vraagt: hoeveel punten haal Je, zeg ik'nooit acht. Daar moet je natuurlijk van uitgaan. Maar reëel geef ik er ons niet meer dan vier. Tegen Heerjansdam en Noordwijk één, thuis tegen Amstelveen twee en uit bij Zwart Wit normaal geen, al blijft het natuurlijk voetbal. Maar of we het daarmee redden? Ik hoop het Het ügt ook wat aan Jodan Boys, de ploeg die we moeten pakken. Quick Boys redt het, geloof ik althans. Res teert verder nog De Zwerver". Geen moment Het gebrek aan zelfvertrouwen, manifesteerde zich tegen Kozakken Boys overigens van begin af aan. Geen moment kon Ter Leede de in druk wekken een ploeg te zijn, die met volle overgave vocht voor het behoud van het eersteklasserschap. Het aantal doelrijpe kansen, dat de ploeg zich gedurende de negentig mi nuten ronduit matig voetbal wist te scheppen, bedroeg dan ook precies nul. Slechts wat afstandsschoten van Nico van der Fange, middenvelder, stelden doelman Ottevanger op de proef. Ook Kozakken Boys kreeg niet veel kansen, maar kwam al na vijf entwintig minuten spelen op de 0—2 eindstand. Voor die tweede treffer, met zes, zeven Ter Leede-verdedi- gers in de nabijheid, zorgde Leen Druysen. Naast de twee treffers ont- Rijpwetering en UDO delen winst RIJPWETERING Ondanks de miet zo beste weersomstandigheden hebben Rijpwetering en UDO giste ren in de vierde klasse A toch nog gevoetbald. Beide middenmoters hiel den elkaar in de inhaalwedstrijd goed in evenwicht en finishten tenslotte op een 0—0 gelijkspel. Het gladde veld drukte gedurende de gehele wed strijd een nogal nadrukkelijk stem pel op het treffen. Snelle aanvallen waren nauwelijks mogelijk al zag Rijpwetering in de eerste helft toch kans om een veldoverwicht op te bouwen. Reële doelkansen leverde 't de "Rippers" echter niet op. Na rust gelukte het UDO om wat meer in het offensief te gaan, ook al doordat Rijpwetering-invajller Hans van Rijswijk (in de pauze gewisseld voor Henk Zonderop) na twee minuten, met een oude blessure naar de zij lijn moest om zich op zijn beurt te laten vervangen door juniorspeler Nico Disseldorp. De geel-zwarte Oegstgeestenaren kwamen bijna nog aan de overwinning, toen Wilbert Witteman alleen op de Rijpwetering- doelman afging maar het op het be slissende moment toch liet afweten. De ingeving van het ASC-bestuur om Piet Kantebeen te vragen als elftalcommissie-lid en begeleider van het eerste elftal lijkt een groot succes te gaan worden. Kantebeen zag in deze "func tie" tioee wedstrijden. Beide werden gewonnen OEGSTGEEST Het getij lijkt gevangen om vervolgens met voor ASC nu toch wel (ten goede) snelle „breaks" over de spitsen t gekeerd. Na twee weken geleden reeds Zuiderwijk en Aat van Stan mede-degradatiekandidaat Delft met (vaak winnend) toe te slaan 1-0 te hebben teruggewezen, bracht De „beslissende" treffer blee! de roodzwarte formatie van trainer keer echter uit en dat was nl« Harrie van der Horst gisteren op het de laatste plaats te danken moeilijk bespeelbare terrein aan de doelman Herman Roedoe die Kempenaerstraat koploper Verburch deze wedstrijd zijn „beste vornTI de eerste nederlaag toe2-1. meegenomen Dat gebeurde in een meer span- Roedoe groeide uit tot een onna nend dan fraai duel. waarin ASC baar struikelblok voor de Verbu- al snel door de gasten op een ach- voorwaartsen. terwijl ook de terstand werd gezet. In de tweede mi- ASC-ploeg met de volle honderd s nuut sneed een vloeiende combina- cent inzet voor een goed recub tie tussen Aat van Staveren en Hans Groot door de aarzelende ASC-ver- dediging en laatstgenoemde rondde die aanval glijdend af. De thuisclub nam hierna direct het initiatief en verkreeg een veld overwicht, dat echter nauwelijks goe de scoringskansen opleverde. In tegen stelling tot de uitvallen van Verburch dat in deze fase van de strijd liet zien hoe het zo hoog op de ranglijst is beland. Steunend op een bijzonder sterke verdediging, met aanvoerder Henk van Berge Henegouwen aan het hoofd, wordt de tegenstander op- popten good-old Klaas van den Heu vel en Den Breejen zich als gevaar lijke Werkendamse aanvallers, die Van Harskamp meerdere keren op de proef stelden. Ter Leede had zich op dat moment al bij het verlies neerge legd. De wissels Schoen voor de aan zijn lies geblesseerde Van de Zwart en Krop voor jeugdspeler Piet van der Heide deden daar weinig aan af. Slechts aanvoerder Dlck van Biezen en centrale verdediger Maup Spaar garen knokten tot het einde door. Trainer Cees Duindam: "Ik heb be wondering voor een Dick van Biezen hoe die nu weer heeft gespeeld, hoe hij ook tegen DOTO speelde. Hij toont karakter tijdens een wedstrijd. Ook een Maup Spaargaren. Zoals zij trouwens ook na de wedstrijd in de kleedkamer zaten. Helemaal aan hun eind. De stemming was depressief on danks alles. Ik heb direct gesteld: kop op, we gaan er volgende week weer tegenaan. Maar hoe dat zal gaan? Ik weet het nog niet, ook niet wat de opstelling betreft. Ik moet dat allemaal na deze wedstrijd nog eens bekijken. Maar ik knok door tot het einde. De vorm, die ik verwacht had, was er nu niet. Het duwtje, dat no dig was om Kozakken Boys écht te bestrijden ontbrak". Ter Leede: Van Harskamp; Van der Niet. Ligtenberg, Spaargaren, Van der Zwart (Schoen), Van Bie zen, Van der Fange, P. van der Hei- mer. de (Krop), Vreugdenhil; Knetsch, Sluymer. GEEN VERRASSINGEN IN EREDIVISIE DEN HAAG De confrontatie in de eredivisie tussen de ge goede middenmoot en de staartgroep heeft op deze "schaats- zondag geen enkele verrassing gebracht. Een sterk gehandi capt FC Twente won duidelijk van Groningen, MW had aan een (fortuinlijk) doelpunt genoeg om AZ '67 te verslaan en PSV had een duidelijk antwoord op de openingstreffer van Den Bosch, 41. Spitz Kohn heeft vrijwel het vol- zeker omdat de snel uit de verdedi- ledige restant van zijn beschikbare ging brekende Noordhollanders aan- spelersmateriaal moeten gebruiken vallend zeker zo gevaarlijk waren tegen FC Groningen. als de veel tijd gebruikende MVV- In het besneeuwde stadion Diek- ers. Vijf minuten voor tijd werd AZ man begon Kohn met invallers voor '67 echter verslagen door een „from- Van der Vall (Achterberg), Drost (Bruggink) en Pahlplatz «Brink). Tijdens de wedstrijd moest hij ook nog Pirard en Huve de sneeuw in sturen om de geblesseerd geraakte Oranen en Rene van de Kerkhof te vervangen. Het verzwakte Twentse elftal be leefde tussen de twintigste en de dertigste minuut een productieve periode en na treffers van Achter berg (2) en Jeuring was de strijd meigoal". Tijdens een doelworste- ling sprong de bal via Redel en Bro- kamp langs Vooys door het doel- vlak. In de eerste divisie werd alleen VeendamSVV (20) gespeeld. Veendam nam in de tiende mi nuut een voorsprong door Pascal. De 800 toeschouwers zagen scheids rechter Gans de SW-er Van der Spek uit het veld sturen nadat de ze Van der Welde een stoot in beslist, mede omdat FC Groningen maag had gegeven. Twee minuten zelf heel goede kansen ongebruikt liet. Door Koeman (strafschop), Brinks en Gritter werd tenslotte de eindstand van 4—2 bereikt. Hans van der Pluym, niet zelden de doelman die voor de veroverde winstpunten van Den Bosch ver- later maakte Wieringa het tweede doelpunt voor de Veendammers. Bayern München lijkt niets meer te kunnen gebeuren. De Westduit- se titelhouder won zaterdag in het Olympisch Stadion van München. voor slechts 22.000 toeschouwers met streed. Na de hervatting had dit hï werken succes. Een kopbal van Kramer, voor rust al ingevallen n de teleurstellende Wim Maass bek: de bij de ver opgerukte Bobby ger, die beheerst uithaalde: M. gasten zochten na deze treffer fuii de aanval, maar liepen zich sta weer stuk op de hechte ASC-defea Zelfs viel in de 12de minuut het punt aan de andere kant. Een Is trap van Ben Boers bereikte 1. Dreef die meteen „doorstoomde"! het vijandelijke doelgebied waai door doelman Hans van Leeu werd „neergelegd". Scheidsred M. J. van Stratum paste evenwel voordeelregel bekwaam toe waard Rik Hins in bezit van de bal kn Deze bedacht zich niet lang i_ met een zeer knappe boogbal li tweede doelpunt aantekenen. Io resterende tijd ontketende Verbu een enorm offensief, maar dan een schot op de paal van 1 Staveren kwam de ploeg, meded: het foutloze doelmanswerk van Rl doe, niet. Zelfs was ASC nog dichll een derde treffer, maar Wim Nfc wenburg en Bert van der Weyi misten het doel op een haar. Er na afloop echter niemand bij A die dat erg vond Levenslang FRANKFORT De West- duitse voetballen- Manfred Mang- litz, ex-doelman van FC Köln is zondag door de sportrecht- bank van de Westduitse Voet balbond <DFB) veroordeeld tol een levenslange schorsing en "c geldboete van 20.000 mark. Manglitz (32) kreeg deze straf omdat hij zich in 1971 driemaal had laten omkopen om slechte prestatie te leveren. De DFB, in de persoon vac aanklager Hans Kindermami, ging niet in op het aanbod van Manglitz om een compromise- geling -te treffen. In ruil voor een amateurll- centie zou Manglitz vollef schoon schip maken wat betreft zijn aandeel in het omkoop-1 schandaal. „Wij maken i koehandel van," aldus Kindee rn ann. antwoordelijk was, faalde tegen 4—1 van Wuppertal. oncurrent PSV volledig. Vlak voor en na de rust blunder^ de hij vier keer. Van der Kuylen en AZ-doelman Vooys pakt de bal voordat Redel van MVV gevaarlijk kan worden. verving Van der Pluym daarna in de ploeg die uitzichtloos, maar kwa litatief zeker niet minder dan PSV, verder voetbalde. Graul had Den Bosch na tien minuten een hoopge vende voorsprong bezorgd. Alkmaar wilde een puntje "ste len" in Maastricht na de nederlaag tegen Excelsior. Het leek te lukken, Voordat Rijpwetering aanvaller Leo van der Zwan (links) ge vaarlijk kan worden heeft UDO-doelman Heemskerk de bal al weggestompt. .(Foto Wim Dijkman) Fortuna Dusseldorf leed de eerste nederlaag van dit seizoen op eigen veld: 13 tegen het steeds sterker voetballer van het jaar en Schwar- invaler Lubsen konden daardoor wordende Borus9ia Mönchen-Glad- zenbeck speelden duidelijk beneden beiden twee keer scoren. Spierings haoh. hun normale vorm. De doelpunten Bayern -liet zaterdagmiddag een van Bayern werden gemaakt door ander gezicht zien. Voor het eerst Bernhard Dtimberger en Willi Hoff- maakte de ploeg werkelijk gebruik mann en het weer van zijn blessures van zijn veleugelspelers. Dürnberger herstelde duo Gerd Müller en Uli en Hoffmann bleken de aandacht Hoeness. meer dan waard. Minder sterk was de verdediging van de Beiers. Becken- Arsenal heeft zijn positie aan de bauer. voor de wedstrijd onder- toP van <!e eerste divisie versterkt, scheiden met de 'Gouden Bal- als De L°ndenaren versloegen Leicester City, dat sinds zes Jaar al niet van de gunners had gewonnen, met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door verdediger Mal colm Manley van Leicester in de ze vende minuut. Liverpool en Leeds BARCELONA Sparta heeft gis- len elkaar op 15 augustus op Span- United, de grote concurrenten van f ren in Barcelona in een vriend- gpn opnieuw ontmoeten. Op die dag Arsenal, dat net als twee jaar gele- schappelijke wedstrijd de leider van wordt de lichtinstallatie van Sparta den mikt op titel en Cup, verspeel de Spaanse eerste d!visie, FC Barce- m gebruik genomen. den punten door gelijke spelen van lona met 10 verslagen. Hans Ven- 1-1. Leeds thuis tegen Chelsea en Li- neker scoorde in de achttiende mi- Vergeefs hebben de Spaanse aan- verpool bij Manchester City. Ips- rv-ut het beslissende doelpunt. vallers getracht de hechte verdedi- wich Town, ook nog in de running Op initiatief van Rinus Michels, ging van Sparta te doorbreken. De voor de titel, hield Manchester Uni- trainer van FC Barcelona werd de Rotterdammers waren bijzonder ge- ted in de staartgroep door met 4-1 te wedstrijd vastgesteld. De clubs zul- vaarlljk bij hun tegenaanvallen. winnen. EREDIVISIE FC TwenteFC Groningen FC Den Bosch—PSV MVV—AZ '67 Sparta wint van Barcelona 21 18 2 1 38 55-H 21 18 0 3 36 70-1 21 15 3 3 33 59-1 22 12 5 5 29 31-3 22 11 5 6 27 34-3 21 9 7 5 25 30-3 22 9 5 8 23 33-3 21 7 6 8 20 27-3 21 8 3 10 19 24-3 21 6 6 9 18 22-' 21 7 4 10 18 27-3 21 5 7 9 17 20-* 21 5 6 10 16 21-3 22 3 10 9 16 22-3 22 5 5 12 15 23-3 21 4 5 12 13 lM 22 2 7 13 11 11-3 21 2 6 13 10 6-3 Ajax Sparta Twente MVV D. Haag PSV A'dam Telstar NEC Utrecht NAC Haarlem Groninger AZ '67 EERSTE DIVISIE Veendam—SVV

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10