Nu belangstelling van universiteit voor Pieterskerk? WONEN IN LEIDEN: ALS DE WONINGSTICHTING „OPKNAPT" PvdA en deel prot. chr. groep tegen BONT agendi Waal (PvdA) vraagt aan B. en W. Prediker verkocht Himrharmonisatie in Oegstgeest LEIDEN PvdA-raadslid Waal wil in de maandag te hou den raadsvergadering antwoord van burgemeester en wet houders op vragen over de situatie met betrekking tot de Pieterskerk. Waal vraagt of de kans bestaat, dat de univer siteit toch belangstelling heeft voor de door de Herv. Ge meente gesloten Pieterskerk nu het z.g. Witte Singelpro ject niet zal worden uitgevoerd. Waal vraagt verder: Hoeveel subsidie heeft de ge meente in het verleden verleend voor restauratie van de Pieterskerk en waren daaraan voorwaarden ten aanzien van de exploitatie verbon den? Wat heeft het college gedaan— afgezien het gesprek met staatsse cretaris Vonhoff om de kerk een zinvolle bestemming te geven? Vol gens het Leidsch Dagblad heeft wet houder Kret vorig jaar verklaard, dat B. en W. hiervoor alles in het werk zullen stellen. Muziek in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Sint Jans Fanfare zal op 24 februari weer een uitvoering geven. In "Ons Huis" speelt het korps, dat aan de vooravond van het 70-jarig bestaan staat, op die dag vanaf 8 uur. De toegang is gratis, waardoor het voor belangstellenden zaak is tijdig aan wezig te zijn. Vooral omdat de toe loop bij een vorige gelegenheid top 3 feburari in Het Centrum) zo groot was, dat niet iedereen aan een zitplaats kon worden geholpen, ove rigens zal ook op 24 februari weer de grote Fanfare-prijs worden ver loot. Morgenavond treedt in "De Drie Eendjes" de rock and rol'l-groep Ar gus op, die de laatste tijd goed komt opzetten. Ze krijgen de zaal swin gend enthousiast. Discotheek Q 72 zal medewerking verlenen. LEIDEN Het gebouw Prediker, aan de Janvossensteeg, dat in eigen dom toebehoort aan de Hervormde Gemeente en bijna een eeuw het centrum was van de inmiddels op geheven CJV Prediker 12 vers la, is verkocht aan de firma's De Bol ster en Pasman. Hoewel de toekom stige bestemming van het pand nog niet geheel vaststaat, ligt het wel in dc bedoeling het gebouw de eerste tijd te gebruiken als opslagplaats. Het pand, dat al enkele jaren buiten gebruik was gesteld, diende het laatst als onderkomen van het clubhuis „Het Kraaiennest". HAZERSWOUDE Ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van het bedrijf houdt de firma S. Voets uit Hazerswoude-dorp een Jubileum- show. Tussen 14 en 17 februari houdt de firma, die op het gebied van agra rische machines een naam heeft op te houden, een expositie in een ver warmde ruimte van het bedrijf aan de Dorpsstraat. De meest moderne hulpmiddelen vooral tractoren zullen er te zien zijn. Waarom is de look door Kret in dit blad aangekondigde) oprichting van een stichting nog steeds niet op gericht? Op 13 januari vorig jaar verklaarde de wethouder, dat het geen maanden mocht worden. Wie komen in de stichting en zal de gemeente vertegenwoordigd zijn? Waal wijst erop, dat de burge meester en wethouder van stads ontwikkeling volgens het interview met Kret in het LD bereid waren zitting te nemen en dat de burge meester nu heeft meegedeeld, dat de gemeente in het geheel niet in de stichting vertegenwoordigd zal zijn. Is het waar, dat een lid van het college in het kader van de zg. Lei- den-promotion een reis gaat maken naar o.m. "Holland-societies" in de VS om belangstelling voor de Pie terskerk te wekken? Zijn er moge lijkheden om de Pieterskerk tot een ontmoetingscentrum te maken? Is de adviesraad voor de bin nenstad ingeschakeld? Waal zegt hierom in juni te hebben gevraagd. Is gebruik gemaakt van 't aan bod van de BV Stadsherstel om mee te werken? O Op welke wijze wil het college het tegengaan van vernielingen be vorderen? Is er proces-verbaal opge maakt wegens vernieling? Volgens Waal schieten studenten de ruitjes kapot. Is het na de sluiting nog moge lijk evenementen, bijv. in het kader van het Holland-Festival, in de kerk te doen plaatsvinden? LEIDEN Vannacht is de ruit ingedrukt van een bontzaak op de Nieuwe Rijn. Drie bontmantels met een gezamenlijke waarde van bijna 6500 werden ontvreemd. VRIJDAG 16 FEBRUARI 197 LEIDEN De leerlingen van de Erica-school hadden er gis teren zeer veel voor over om hun "juf" Joke den Haan "een gelukkig huwelijk" toe te loensen. Zij kwamen er voor uit Rhenen. Met feestelijk versierde bogen vormden zij bij de ingang van de Hooglandse Kerk een erehaag. Met Frank Vermey hoogt Joke in het vervolg haar leven te delen. (Foto Jan Holvast) Wethouder van Oegstgeest 'LEIDEN ZORGT VOOR ROTZOOI OP RIJNSBURGER WEG DEN HAAG Het prot. chr. sta tenlid v. d. Voet, wethouder van Oegstgeest. heeft vanmorgen in de vaste provinciale commissie voor verkeer zijn verontrusting uitgespro ken over de verkeerssituatie op de Rijnsburgerweg tussen Leiden en Oegstgeest. "Er is op deze weg nog nooit zo'n rotzooi geweest als sinds de jongste verkeersmaatregelen, die de gemeente Leiden er getroffen heeft. Zelfs de bus komt niet door de files heen". Gedeputeerde Eysink beloofde te zullen nagaan wat er aan de situatie te verbeteren valt. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Saclia J. d.v. J. Kerkvliet en J. Dubbeldeman, Re- nata d.v. J. J. Freeke en C. v. Es, Jacob H. J. z.v. M.v. Delft en H. Heemskerk. Jasper z.v. K. J. Havelaar en M. C. Molendijk. Robert D. N. z.v. S. J. Hoogervorst en G. K. J. Korbee. Ralf J. J. z. v. H. E. ,J F. Heerkens en M. L. H. A. Swaans, Marcel z. v. J. Groenendijk en J. A. G. Kanbier, Es meralda d. v. F- J- Ferreira en M. C. da Conceicao Mendoca. .Margrleta H. H d. v. J. Eshuis en L. Batenburg. Gehuwd: P. G. Rozenblad en I. B. Sussenbach. D. Kluit en H. F. M. Dul- C. F. P. Hogeboom. W. F. C. Vermeij en J. d. Haan. D. Hogewoning en M. J. Geuke, T. v. Westbroek en I. A. Stikkelorum. E. L. H. Strumpel en P. de Mooij. Overleden: L. J. de Jong 47 jr. man, A. Hansen 80 jr. geh. gew. met J. A. Jellesma, W. Stikkelorum 85 jr. man. A. v. Duin 61 man. OEGSTGEEST De vaststelling van een huurharmonisatieplan kon niet de instemming krijgen van de fractie van de Pv.d.A. Ook van de prot. chr. fractie kwamen gister avond in de raad enkele bedenkingen, die volgens wethouder Thom onvol doende gefundeerd zijn. D'66-er Oli vier merkte op, dat dit plan door de minister wordt opgelegd en dat iede re wijziging die de raad zou willen aanbrengen, ingrijpen van over heidswege tot gevolg zou hebben. Wel miste men bij dit stuk de mo gelijkheid om huursubsidies aan te vragen. Bij de aanschrijving omtrent de huurverhoging zal aan de huur ders worden meegedeeld, dat die mo gelijkheid bestaat. Met 2 stemmen van de PvdA en 2 stemmen van pr. chr. fractie tegen werd het B. en W-voorstel aanvaard. Bij het voorstel om voor verschil lende delen van de gemeente een be stemmingsplan voor te bereiden kwam ter sprake de plannen van Rijnsburg t.a.v. bebouwing van de Kamphuizer polder. Fractieleider de Graaf (Pv.d.A.) vroeg zich af of voor Oegstgeest een mogelijkheid zou bestaan om daar sportvelden aan te leggen b.v. ten behoeve van A.S.C. Het bestemmingsplan Voorhofpolder kan nog niet ter inzage worden ge legd. Het zandzuigen voor de Meren- wijk schijnt niet meer nodig te zijn. B. en W. achten het raadzaam de toekomstige bestemming van dit ge bied te beschermen in verband met de recreative bestemming. In een uitvoerig preadvies wordt toegelicht de wijze waarop gronden ten wes ten van de Rhijngeesterstraatweg bouwrijp gemaakt zullen worden en verkocht. Over een bedrag van f 33.000,- waarmee de reserve wordt verlaagd waren enkele raadsleden het niet eens. De fractie van D'66 verklaarde zich tegen, doch dit kon niet verhinderen dat het totale plan, waarbij de grondverkopen door de ge meente meer dan een miljoen zullen bedragen, werd aanvraad. De bijdrage van de gemeente aan de kerkelijke begraafplaatsen en de verlening van de overeenkomst inza ke het gebruik van de begraafplaats en heb lijkenhuisje bij de Groene Wethouder Temminck kreeg waarderende woorden te horen voor zijn voortvarendheid inzake de bouw van een gymnastieklokaal aan de Kamperfoelielaan. Het kan verder panklaar worden gemaakt en onmid dellijk gerealiseerd zodra de nodige gelden beschikbaar komen. Van ver schillende zijden werd de voorkeur aanbesteding, doch men werd het er over eens dat in dit geval de bouw wordt opgedragen via het scholen bouwteam Midden-Holland omdat men overtuigd was van de grote des kundigheid. Bij het aannemen van de financieringsregeling inzake huis vesting van ambtenaren en onder wijzers, werd van de bestuurstafel meegedeeld, dat de jongste jurispru dentie had uitgewezen, dat een der gelijke regeling niet kan gelden voor onderwijzers, zodat deze groep er buiten blijft. Bij de rondvraag pleitte mevr. de Waal Malefijt (VVD) om de ver keerslichten bij de Leidse Buurt pas om 12 uur buiten werking te stellen in plaats van om 11 uur, dit in ver band met verkeersaanbod van de Wassenaarseweg. Ze vroeg ook naar het program van de boomplantdag op 28 maart. Hierover en het aan deel erin van de jeugdnatuur wach ters worden in de maartvergadering nadere gegevens verstrekt. Over de regeling inzake inzameling van glas komen op verzoek van mevr. Gouverneur (KVP) nadere mededelingen. Dit raadslid was ge troffen door voorbeelden uit diverse gemeenten waar de burgerij geld had bijeengebracht nl. één ton voor de bouw van een overdekt zwembad. Zij zou dit ook in Oegstgeest willen. De voorzitter was van mening dat LEIDEN Burgemeester Vis heeft vandaag tegen het mid daguur een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan kettin genlasser J. H. Seijn. Deze is bij bevordering onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau wegens zijn vijftigjarig dienst verband met de Kon. Ned. Grofsmederij. (Foto Jan Holvast) LEIDEN „Moet je nou toch kij kenZe slaan een nieuw plafond tegen een lekkend dak. Langs dat plafond loopt het water nog net zo hard binnen als voordat de Ge meentelijke Woningstichting hier kwam „opknappen". En moet Je eens onder dat kozijn kijken. Pas ge- stuct, maar de vochtvlekken staan er alweer op. Dit lijkt toch nergens op?" Jan Pen, eens stuwende kracht achter de acties van de bewoners van het Haagwegkwartier voor verbete ring van de huizen van de Gemeen telijke Woningstichting en tegen de huurharmonisatie, is zeer boos over de wijze waarop zijn huis op dit mo ment wordt aangepakt. "Ik heb twee jaar geleden al gewe zen op de veel te grote vochtigheid in mijn huis," vertelt hij geëmotio neerd. „Er is toen wat hardboard te gen de muren gekomen, een soort pleister op de wonde. Pas nu, nu mijn zoontje ernstig ziek is gewor den, gaat men echt iets doen. Maar vraag niet hoe.Toen ik twee Jaar geleden geen echte verbetering van mijn huisje kon krijgen, heb ik het zelf keurig opgeknapt. Nieuwe vloer bedekking, nieuw behang etc. Dat is nu allemaal naar de Filistijnen. Wie stelt mij daarvoor schadeloos? Mijn meubels kon ik niet naar boven brengen, want de enige deur waar door ik dat zou kunnen doen is dooi de Gemeentelijke Woningstichting met draadnagels dichtgetimmerd. Ik heb geen ruimte meer om te slapen, want ze zijn in alle kamers aan het werk. En als Je dan ziet dat er niets echt gebeurt om mijn huis vochtvrij te krijgenZe werken met tempex. Dat wordt gewoon tegen mijn éénsteensmuur geplakt, en daarna gestuct. Dat is toch geen verbetering? Trouwens als je één keer je duim tegen die tempex drukt zit er een deuk in". Ellende Een vriend van Jan Pen, die zelf jarenlang stucadoor is geweest, lege uit dat tempex op deze manier toe gepast nooit het vocht kan weren". Deze muur moet tot op de steen worden afgehakt, dan hoort er ce ment met een vochtwerend middel tegenaan te komen, dan vijf centi meter drijfsteen, en dan kun je gaan stuccen. Zo krijg je wanden vocht vrij. Ze noemen het wel een ouder wetse methode, maar met deze tem pex schiet Je niets op," verklaart hij. Hij wordt bijgevallen door Delf tenaar Volker, begeleider van studen ten aan de TH die zich inzetten voor het verbeteren van arbeidershuizen. „Dit ziet er leuk uit, maar een zo opgeknapt huis wordt een ellende voor de bewoners zelf," is zijn oor deel. „Weer een voorbeeld dat er aan dit soort huizen niets echt wordt ge daan. Deze huizen zijn afgeschreven, zoals je in een 15 jaar oude auto ook geen nieuwe motor neerzet. Deze laatste woorden vinden bij val van een aantal buurtbewoners: "Bij mij hebben ze de riolering ver nieuwd. Dat heeft niks geholpen, het stinkt nog net zo hard. Maar in mijn huis is wel veel beschadigd door de werkzaamheden," en "Ik heb een half jaar geleden behangen, maar ik kan dankzij het vocht nu weer op- Ander huis nieuw beginnen." en "Bij mij is een nieuw aanrecht aangebracht. Dat rot al meteen helemaal weg." Jan Pen zelf: "Elf maanden na maart 1972. toen in de raad werd be sloten dat er hier verbeteringen zou den komen, en dat het huurniveau herzien zou worden, is er nog niets gebeurd. Bij mij doen ze dan wél wat, omdat mijn zoontje bijna op apegapen heeft gelegen, en dan lijd ik wel schade, maar zie ik geen goe de resultaten. Ik heb mijn kinderen elders moeten onderbrengen, zelf VRIJDAG Stadsgehoorzaal Modeshow M* Hot House (Rapenburg 24) Bet concert Ton Wijkamp 3 uur nam. Merenwijk (aula scholencomp Gespreksavond over euthanasie j Rijnlandsflat Leidse Smalfilmi Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners 8.30 um 1 uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendri 25) Gespreksavond Baha'i Breestraat 19 Sociëteit Twe (voor kamerbewoners en alleem den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soq rakel 811 uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30—-io Rijnlandslyceum Litteris Opv. "Wie van de heren"? neelgroep Randstad 8.15 uur nam. Mil. tehuis (Mare) Schieti Ned. Bond van oud-strijdere Zaterdag Muiderkring 38 Modelflat lo voorm. 12 uur nam. en 25 uurt Museum Volkenkunde Kinderf "The kid" 2.30 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum) reldwinkel 11 uur voorm. 3 uurm Oegstgeest (Geversstraat 65) j sociëteit v.a. 16 jaar 8 uur nam, 's nachts. Leiderdorp Wilhelmlnastraat Gespreksavond Baha'i 8.15 uur nti Breestraat 19 Sociëteit Twt (voor kamerbewoners en alleen- den) 9—12 uur nam. Bij molen De Valk Postzegel 25 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) i jeugdschaaksocieteit 25.30 Doopsgezinde kerk Zevendeda ventisten bijbelstudie 10 uur r prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur nam. 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven, Mirakel 8—11.30 uur nam. Ant. Clubhuis Concert "Nleu ven" met na afloop cabaret 7.4! Zondag dit initiatief stimulerend zou kunnen werken, doch de wethouder van fi nanciën waarschuwde ervoor, dat men zich daar niet al te veel van moet voorstellen. Het gaat in hoofd zaak immers om de exploitatie van zo'n bad en niet om de bouw ervan. Dan is b.v. 100.000.- nog maar een bescheiden bedrag. Ten slotte meende mevr. v. Belle (P.v.d.A.) enkele verbeteringen te kunnen aan brengen voor fietsers en bromfiet sers op de Warmonderweg en een deel van de Terweeweg. Ze wilde dit nog wat nader toelichten voor be handeling in de verkeerscommissie. Oegstgeest Geversstraat 65 voor kamerbewoners 8.30 uur i uur 's nachts. Leiderdorp Wilhelminastraat 10 spreksavond Baha'i 8.15 uur nam. Middelweg 19c Leids Poppent k.ndervoorstelling 2.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Tw* (voor kamerbewoners en alleen den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos rakel 11 uur voorm.-1.30 uur jeugdcafé 8-10.30 uur nam. Ant. Clubhuis Dansen 8-11 uur m Doktersdiensten Leiden. Tot zaterdagmorgen tie: raadplege men de eigen hull daarna tot zondagnacht twaalf 1 sluitend voor spoedgevallen de do trlefoon 22222 (wijkzusters E. Berg, Mariënpoelstraat 17a, tel. en M. Snuverink, Lammenscha 1 46. tel. 32098) Oegstgeest Dokter D. Held, Mai i 36, tel. 52255 (wijkzuster C. Mej M. H. Tromplaan 228 tel. 55480 54500) Voorschoten Dokter W. van Dam Asserlaan 26, tel. 3960 (wijkt' ging Gezondheidscentrum, Wlji de) aan) Warmond Dokter F. Walen! j Dorpsstraat 45, tel. 2220 (wijta N. Portengen, Kagerplein 308 f' heim tel. 11463 Leiderdorp Dokter G. A. de Bri Hoofdstraat 8, tel. 22208 (wljki C. van Meurs, Snouck Hurgronje 9a, tel. 34112) Apotheken Van Driesum, Lange Mare 110, E\eest Smallenburg, Loevestein 6 derdorp en apotheek Voorsc! Leidseweg. 11 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor l rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls Apotin i SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst8 (01710)—25202 Voor alle die «D lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tol 8 uur vrn doorlopend in het weel d.w.z. van vrlldag acht uur rus 1 maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lei j Aanvragen aulp oe)aarden öd durig zieken en gezinsverzorging. 45, tel. 49441 (maandag t.e.m. 910 uur voorm.). Aanvragen voor naive dag cerkerkelijbe ipleidlngsscboo) zinsverzorging. Rijnsburgerwee i 55336 vuorm 910 uur Dienstverlening Humanltas, gracht 246a Spreekuur maandaf 2.30 nuur nam., woensdag 0.3>> D voorm. tel 26277 Koord-studio Koord-studio, gewoon huls voo i wone mensen met gewone en c ne vragen. Hooigracht 62a. 46109 ■Si Release we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. t/m 8-10 uur nam. bovendien ddnsd, 1 zat. 2-5 uur nam. met uizondertól vrijdagmiddag. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders", gaven zuster E. Janssen-Niec e; Hof dij ck 32. Oegstgeest. tel. 01 53652. slik ik kalmerende middelen. Ik vraag nogmaals: "Wie stelt mij schadeloos?" Ingevolge een eerder gemaakte afspraak is de directeur van de Ge meentelijke Woningstichting gister middag in de woning van Pen ge weest. Een woordvoerder van de ge meente deelde vanmorgen mee, dat een oplossing is gevonden door de fa milie Pen tijdelijk een ander huis toe te wijzen. Nadat het huis in de Potgieterlaan is opgeknapt zal met Pen worden besproken of het gezin terug gaat naar het huis of in het andere huis blijft wonen. Foto Jan Jan Holvast) LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B r Witte Singel 1 - LekW Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-2150^ s Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement Kwartaalabonnement tV Per post f# Losse nummers Abonnementsgelden bij voor» betaling te voldoen bij auto( 0 tische overschrijving geen adS nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2