Verandering zwembadplan is nodig aJ PROJECTEN OP PESTALOZZISCHOOL Raad van Voorschoten bijeen Kortekaas favoriet Warmondse IJsclub DONDERDAG 15 FEBRÜAR VOORSCHOTEN Het bestuur vsd de Stichting Recreatiebad Voor schoten heeft het college van B en W. van Voorschoten vorig Jaar de p annen voor de bouw van een zwembad uiteen gezet. Na de open bare vergadering van de gemeente raad heeft het op brede schaal ge voerde overleg duidelijk gemaakt, oat realisering van het aangeboden schetsplan een vrij groot beslag legt op de aanwezige financiële ruimte. In verband hiermede hebben B. en W. het bestuur van de stichting nu verzocht te komen tot een recon structie van de plannen. De voor- z'tter van de Stichting heeft mede gedeeld dat ernstig zal worden onder zocht of en in hoeverre het mo gelijk zal zijn aan de wensen van de gemeenteraad tegemoet te komen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de besluiten van G.S. tot gedeel telijke goedkeuring van de bestem mingsplannen „Centrum" en „Voor slaat" en „Buitengebied Dobbewate- r.'ng", voorlopig voor kennisgeving aan te nemen in afwachting van de meningsvorming omtrent de vraag of ten aanzien van de gedeeltelijke or t houdingen al dan niet in beroep bij de Kroon dient te worden ge gaan. Om te voorkomen dat na de res tauratie van de „Kimshoeve" door vandalisme weer vernielingen plaats- vnden achten B. en W. van Voor schoten het noodzakelijk om dit ge bouw van een hek met een hoog te van 2 m te voorzien. Het hek van barmonicagaas met twee ingangen vraagt een bedrag van f 7.500,-. Op 20 maart 1964 verleende de Voorschotense gemeenteraad mede werking aan het bestuur van de chr. n.l.o. te Voorschoten voor de stich- t'ng van een 8-klassige school voor u. i o in de wijk „Boschgeest". De stich ting heeft het architectenbureau Ir. II. Uijterlinde en D. T. van Manen te Voorschoten opdracht gegeven tot l*ct ontwerpen van een nieuw school- gtbouw Tot realisering van de bouw- r annen is het echter niet gekomen in verband met de ontwikkelingen v erband houdende met de wet op het voortgezet onderwijs per 1 augustus 1968. De Boschgeest- m.a.v.o. is in gebracht in de christelijke scholen gemeenschap Zuid-West. De archi tect heeft f 15.133,34 in rekening ge bracht en op grond van de in 1964 verleende medewerking moet de ge meente Voorschoten deze betalen. Ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van het gasbedrijf in Voor schoten deed dit bedrijf een schen king van 10-000,-- aan de bejaar den van Voorschoten. De gemeente raad keurde in meerderheid deze schenking goed. G.S. hebben B. en W. medegedeeld de beslissing van de gemeenteraad over deze schen king verdaagd te hebben, aangezien het ingestelde onderzoek nog niet is afgerond. Na het vertrek van drs. Melgert (D'66) uit Voorschoten was door het centraal stembureau verkozen ver klaar F. H. T. Creemers. Deze heeft de benoeming niet aanvaard. Thans heeft het centraal stembu reau verkozen verklaard N. Cok. De gemeenteraad komt volgende week vrijdagavond om 8 uur bijeen voor de maandelijkse vergadering. Op de agenda staan o.a. voorstellen van B. en W. tot wijziging van het reglement van orde voor de verga deringen van de raad: het beschik baar stellen van een krediet voor dé uitbreiding van kabel- en leidingnet ten van de nutsbedrijven in het com plex "Noord-Hofland": benoeming van leden commissie van advies en bijstand van de Algemene Bijstands wet: benoeming van een hoofdleid ster aan de openbare kleuterschool "De Speeldoos": tot het in beginsel verlenen van een subsidie in de res tauratiekosten van de buitenplaats "Ter Wadding": tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het twee de en derde gedeelte van de tweede fase van het sportpark Adegeest, alsmede tot onderhandse aanbeste ding daarvan: tot vaststelling van de subsidieregeling gezondheids zorg 1973; tot vaststelling van de ge- maatschappelijke regeling inzake woonwagencentra in het rayon Lei den: tot vaststelling van een voorbe- reidingsbesiuit voor Bijdorp I en te vens enige onderwijsvoorzieningen. ZOETERWOUDE Burgemeester Detmers heejt gistermiddag een huissleutel overhandigd aan de familie Kerklaan. Het uas de sleutel van de honderdste koopwoning van Bouwsolied (Foto Jan Holvast) WARMOND Na 'n paar jaar hard trainen onder leiding van de heer Vergeer en de heer Zuiderduin hield de Warmondse IJsclub op de Jaap Edenbaan in Amsterdam onderlinge wedstrijden met als hoofdnummer het Warmondse clubkampioenschap. Aan deze wedstrijden namen alleen deel actieve leden d.w.z. zij die deel genomen hebben aan de conditietrai ning. Vele supporters waren mee naar Amsterdam gekomen om getuige te zijn van deze wedstrijden. Bij de ju nioren was Jaap Kortekaas sterk fa voriet. Zijn 9e plaats bij het nationa le juniorenkampioenschap en de uit nodiging van de Noorse schaats bond om daar enige wedstrijden te komen rijden (waarvan hij vorige week is teruggekeerd) zijn toch wel bewezen dat zijn prestaties hoog worden aangeslagen, hetgeen ook duidelijk bleek uit de resultaten die hij thans behaalde t.w. op de 500 M. 43,7 sec. op de 1500 M. 2.17.7, op de 300 M. 4.53.0 en op de 5000 M. 8.21.8. De verdere uitslagen waren als volgt: Jongens t/m 11 jaar: Op de 100 resp. 300 M. 1. Th. Leenen 19.0 en 43.6 2. H. Spoor 14.5 en 47.1. 3. E. -"oyakkers 15.3 en 47.1. Voor meis- ot en met 11 jaar: 1. Petra Zui- ,uin 15.3 en 471 2. Pauline Zui derduin 18.0 en 55.6 3. Ageeth Heems kerk 17.09 en 56.1. Aspiranten. Jongens: 500 resp. 1000 M. 1, W. Leenen 57.9 en 2.06.2. Meisjes 1. A. Kortekaas 611 en 2.32.4. B. Junioren 1. P. Moerkerk 51.8 en 1.50.4, 2. H. Kortekaas 51.6 en 1.52.6. A. Junio ren: 1. J. Kortekaas 45.9 en 1.33.8- Senioren heren 500 en 1500 M. 1. Th. Vergeer 46.2 en 2.32.9, 2. C. v. d. Geest 49.2 en 2.34.1, 3. A. Heems kerk 53.7 en 2.53.5. LEIDEN "Kijk, hier is een duin pan in de Katwijkse duinen". Hij prikt met zijn stok naar een vijver tje van plastic met felroze eendje. "Die duinpan laten ze onderlopen en dat water wordt dan gezuiverd". Jacques gele ribbeltrui. blond steil haar en derde klasser geeft uit leg (zie foto Jan Holvast) bij de zelfgemaakte duinentafel. Hij ver telt hoe het water eerst naar de Kat wijkse duinen wordt geleid om latei- schoon uit de Leidse kranen in de gootstenen te kunnen stromen. Jacques heeft samen met andere kinderen uit de tweede en derde klas alles over de duinen uitgeplozen Resultaat was gisteravond te be wonderen in de Pestalozzischool aan de Kernstraat. Het waren niet alleen de duinen, waar ouders en anderen alles over aan de weet kwamen. In alle klassen stonden kinderen, die „inlichtingen verstrekten" over hun bestudeerde onderwerp. Aan moeder en vaders of wie het maar wilde ho ren, vertelden ze over hun project. Sprookjes, de nieuwe lidstaten van de EG, de stad in 1400 en 1850, vrije Cantatedienst in Voorschoten VOORSCHOTEN De Qlir. Ora- tcrium vereniging Exultate Deo zal haar medewerking verlenen aan een cantatedienst die wordt gehouden op zondag 18 februari in de gerefor meerde kerk van Voorschoten, s middags om 5 uur. Voorganger is as. G. de Zeeuw. Uitgevoerd zal worden de cantate; .Machet die Tore weit," van G. Ph. Telemann en Ps. 150 naar een be- w( rking van Sander Marion. Solis ten zijn: Marry Stegenga, sopraan en Hans Zomer, bariton. De begelei ding wordt verzorgd door het Resi dentie Barokensemble. De organist is kiddie de Jong. Het geheel staat on der leiding van Sander van Marion. Brandje in de Zilverfabriek VOORSCHOTEN In de afge lopen nacht woedde een kort doch fel brandje in de slijperij van de Zilverfabriek, dat was ontstaan door een defect in de afzuiginstallatie. De Voorschotense brandweer, die met groot materiaal uitrukte, had het vuur spoedig geblust. De schade wordt geschat op circa f 10.000. tijd en post: de klassen hingen en stonden vol van de plaatjes, verhaal tjes, tekeningen en bij het onderwerp passende voorwerpen. Schoolhoofd aVn der Scheun ver telt: „We werken al drie jaar in projecten. De klassen worden dan in groepjes verdeeld en de kinderen kiezen zelf hun groepje uit". Zijn eigen (zesde) klas heeft een Zuid- Amerika werkstuk gemaakt. De ge schiedenis, de dierenwereld, entfin, alles wat met Zuid-Amerikaanse lan den betrekking houdt kwam aan bod. v. d. Scheun: „De groepjes moeten aan elkaar verslag uitbrengen, wat natuurylk ook weer 'n goede oefening is". Dat de kinderen alles over zo iets als Zuid-Amerika te weten kon den komen, zit 'm in het documen tatiecentrum dat de school heeft. En eigenlijk was de gezellige drukte gis teravond daarvoor georganiseerd. Het documentatiecentrum is nog niet klaar, ze bouwen er in de school aan de Kernstraat nog aan, en dat kost geld. Geld wat moet komen van de ouders, omdat de gemeente Leiden het niet geeft. Van der Scheun: "In Leiderdorp krijgen ze het wel". Goed, in Leiden dus niet, daarom was het de bedoeling dat de ouders boeken kochten, zelf uit kozen en betaalden, voor het docu mentatiecentrum. Na een uur ouder- bezoek bedroeg de boekenverkoop- stand f 317,50. Burenhulp in SgBildi Noord-Hofland VOORSCHOTEN De Nederland se Federatie V.V.H. afdeling Voor schoten, heeft de burenhulp-organi satie nieuw leven ingeblazen. Gelet op de ervaring in andere plaatsen, blijkt burenhulp in 'n nieuwe wijk dikwijls in een dringende behoefte te voorzien. Onder „burenhulp" verstaat men, elkaar in gevallen- van acute nood (in afwachting van meer de finitieve hulp van familie of anders zins) de helpende hanid te bieden, bijv. door in geval van ziekte van de huisvrouw kinderen naar school te brengen, lichte huishoudelijke werk zaamheden te verrichten, enige bood schappen te doen, e.d. Voor de hulp verlening zal geen vergoeding ge vraagd worden. Contaktadressen in Noord-Hofland, waartoe men zich in geval van nood kan wenden, zijn de dames Van der Haar, Jacob van Heemskercklaan 87, telefoon 01710 64098. Den Boeft, Tjerk Hiddesdreef 5, telefoon 01710-61775. Hulscher, Leidseweg 279, telefoon 01710-64586. Van Overveld, Van Kleffensplant- soen 5, telefoon 01710-63364. Rem men, Jacob van Heemskercklaan 37, telefoon 01710-61792. Raad van kerken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Er wordt ge werkt aan de voorbereiding van een plaatselijke raad van kerken. Dit deelde deken A. Bamot mede in een vergadering van de parochieraad. Hierin zal het werk van de werk groep Oecumene geconcretiseerd worden voortgezet. Deze vorm heeft dan ook het voordeel van directe bin ding met de Nederlandse Raad van kerken. Gedacht wordt aan acht per sonen plus de pastores. De raad neemt alles onder zijn hoede op het gebied van de oecu mene. Inzake de bevoegdheid zijn er drie mogelijkheden: een besluitvor mende, een adviserende en als meest wenselijke lijkt het één, die opereert middels werkafspraken. Besluitvor mend lijkt moeilijk, omdat de pa rochieraad zelf ook geen bevoegd heid heeft. Een adviserende taak is te vrijblijvend zo leren voorbeelden uit andere plaatsen. De commissie, die onder leiding van de heer J. Baart de mogelijkheden heeft onderzocht voor een informatieblad bleek uit stekend werk te hebben gedaan. Zij bracht een gedegen werkstuk op ta fel waaruit bleek dat een dergelijk blad 10 maal per jaar zou kunnen verschijnen. Een aantal mensen is reeds bereid gevonden zitting te ne men in de redactie. Ook voor andere taken worden mensen aangezocht. De begroting op jaarbasis beloopt een bedrag van f 1.150. Hiervoor zal een krediet of voorschot worden ge vraagd aan het kerkbestuur. Overi gens hoopt men de kosten te kunnen dekken door vrijwillige bijdrage van de lezers. Burgerlijke stand van Leiden Donderdag irkring 38 Modelflat Speeltuin Zuiderkwartier (A i straat) PAK-hoorzltting Tuins: (Geversstraat 65) 16 jaar 8—12 u« Stadhuis Spreekuur sociale Breestraat 19 Scociëteit Te (voor kamerbewoners en alle Breestraat 19 Jeugdhaven, ]e i fé 7.30—10.30 uur nam. 1 Tltus Brandsmalaan 76 „De boot" Clubhuiswerk handenarbt 10 uur nam. Kantine Clos en Leembruggen de Binnenvestgracht) Ruilavoni latelica 7.30 uur nam. 1 Leiderdorp Wilhelminastraat 1 Rijnsburg (Gemeentehuis) VRIJDAG Rijnlandsflat Leidse Snialfiln1 Oegstgeest (Geversstraat 65; teit voor kamerbewoners 8.30 t Leiderdorp (Fred. Hendrlkpls 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 Koningskerk Rullclub 7.301( tehuis (Mare) Schie Ned. Bond Apotheken Centraal Breestraat 74, Apo' Wets winkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuis Apoth dilk 33 Openingstijden dagell| 10 uur voorin tot 1 uur nam 1' ve maandag) Dagaiyks te bereik dens de kantooruren tel 30775 e:p derdagavond var n-Q SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdlenj maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Le; 1 durig zieken en gezinsverzorging, s 45, tel. (maandag 1 oerkerkelijke opleidingsschool zinsverzorging, Rljnsburgerwne 55336 voorm 9—16 uur Dienstverlening Huma.pltas, l fracht 246a Spreekuur maondae .30 nuur nam., woensdag 9.8? voorm. tel 26277. FCoord-studio vragen, Hooigracht 52a. Hulpverleningsdienst Release; r. we Rijn 20a. tel 24555 Maand we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. t/m 8-10 uur nam. bovendien dinsd a zat. 2-5 uur nam. met uizonderln vrijdagmiddag. Actie "Moeders moeders' i >egstgeest, tel. o: 65-plus n informaties (9-10 Noordeindspiein 2B tel 40483 kwartier Wljklnformatie clubs hulpdienst Dljkstraat 2a t 49698 Binnenstad Wljklnformat! 10 uur); clubs hulpdienst Gerec Tel 43503 De Kool Wljklnformi -10 uur); clubs hulpdienst Delf: 49a tel 49726 Zeeheldenwllk telefoonnummers (9-10 uur). 43078. 30897 20176 Meerburg i telefoonnummers (9-10 uur); 34639 20788 44256 41796 Leiden Geboren: René z.v. A. Bremmer en J. van Kralingen, Mar- garetha I. A. d.v. L. Liefhebber en C. A. Tetteroo, Maartje C. M. J. d.v. D. v. Zuijlen en C. M. J. v.d. Meij, Dafna d. v. J. D. M. G. Holtzer en M. Kuhn. Ff-mco z.v. J. D. M. G. Holtzer en M. Kuhn, Armand' z.v. J. Verhoogt en M. Mulder, Jacqueline d).v. Verhoogt en M. Mulder, Eddy J. z.v. H. Poot en D. M, Post, Nicolaas z.v. P. v. d. Schatte O'ivier en Jonkvrouwe E. E. d. Jonge. Overleden: D. Musegaas (84), echg. v. W. Bartelt, J. C. d. Graaf (77), Met medewerking van Ida Overdevest en 3am Platteel Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Euthanasie Een erg aktueel onderwerp op dit ogenblik, euthanasie (een eind ma ken aan ongeneselijk .lijden) komt vrijdagavond ter sprake in de Me- renwijk. Daar zal, in de aula van het lagere scholencomplex om acht uur een panel, (arts, huisarts, inter nist, verpleegkundige, psychologe, ju rist en past) nader ingaan op vra gen betreffende euthanasie. Tijdens de oecumenische dienst van afgelopen zondag kwamen nogal wat vragen over dit onderwerp naar voren. De bijeenkomst is toegankelijk voor de- dereen. Hek I De bewoners van de Oude Rijn zijn het niet zo erg eens met het plan van de gemeente om een„groot, hoog en duur hek" te gaan neerzetten op het terrein van de Burcht. Ze heb ben een brief gestuurd aan B. en W. waarin ze stellen: „De gemeente is van plan geld uit te geven voor een hoog hek, omdat er geen kinderen mogen spelen op het terrein van de Burcht. Daar komen namelijk toeris ten en er kunnen beschadigingen aan het monument worden toegebracht. De kinderen die in de buurt van de Burcht wonen hebben echter een ge weldig boeiende speelwereld op het terrein. „Bovendien," aldus de bewo ners aan B. en W., „zien de kinderen het huidige hek niet en dus het nieu we hek ook niet, als een werkelijke beperking, maar als een uitdaging aan hun vindingrijkheid om dit ob stakel te overwinnen om op hun ei gen terrein te komen". De moeders zijn van mening dat het terrein veel veiliger is dan alle woonstraten waar zoveel water in de buurt is. „We staan niet achter vernielingen, al dus de moeders, „maar op deze ma nier vraagt de gemeent er min of meer om dat het geplande hek wordt vernield. Ze pakt speelruimte af zon der voor vervanging te zorgen". wel constructief aan het werk en hebben daarom een alternatief plan verzonnen. Dat behelst 'n meidoorn haag aan de voet van de heuvel waarop de Burcht staat. Eventueel met een hek erbij. Dat is effectiever en fraaier dan enge hekken met prik keldraad of glas. Het terrein blijft op die manier toegankelijk, maar de Burcht is be schermd. De kinderen kunnen spe len, de Burcht blijft heel en de toe risten vermaken zich toch wel, en waarschijnlijk nog meer als het ter rein leeft, omdat er kinderen spelen. georganiseerd. Deze cursus zal op 7 maart beginnen en verder elke woensdagavond in "de Burcht" wor den gehouden. Mensen die willen le ren weven kunnen zich dus opgeven bij galerie "de Pomp" aan de Dorp straat in Warmond. Papier Weefkunst Hek II De bewoners willen in ieder geval In galerie "de Pomp" te Warmond wordt tot 10 maart een expositie ge houden van het werk van de Leidse mevrouw Nooyens-van de Kamer. Haar werk bestaat voor het grootste gedeelte uit weefkunst. Naast het werk van mevrouw van de Kamer zijn er ook vruchten te bewonderen van de mensen die de cursus weven volgen. Als er genoeg belangstelling is wordt er een nieuwe cursus weven De Voetbalvereniging Meerburg in Zoeterwoude zit een beetje in tijd nood. De leden halen altijd lompen en oud papier op, maar het heeft de laatste tijd zoveel geregend, dat dat een beetje in het water is gevallen. Meerburg drukt de Zoeterwouders daarom op het hart; gooi niks weg, we komen zaterdag 3 maart weer. Overigens heeft de kantine van Meerburg andere openingstijden ge kregen: zaterdag van twee tot vier uur en zondag van twee tot zes uur. Internationaal Twee onderscheidingen: J. B. W. A. Giebers uit Warmond, directeur van Meddens bv en ere-voorzitter van vogelkwekers en konijnenfok kers heeft het Kruis van Verdienste aan lint in de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland gekregen. Prof. dr. I. Hijmans geboren Tromp uit Oegstgeest, hoogleraar in de Ita liaanse taal- en letterkunde aan de RU te Leiden is tot officier in de Or de van Verdienste van Italië be noemd. Muziek The Lord's Folks verlenen zondag ochtend om elf uur hun medewer king aan de eucharistieviering in de Jozefkerk aan de Herensingel. Cele brant is kapelaan F. Verlaan, die een meditatie zal houden over "Ver geven en vergeten". Het bekende Kings combo uit Woubrugge komt zondag naar Leiden om liederen te zingen in de dienst, die om half elf in de Bijkerk-Noord (aula Alphons Ariënsschool) wordt gehouden. Voorganger in deze dienst is pater De Ponti. LEIDSCH DAGBLAE DAGBLAD VOOR LEIDB EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad I Witte Singel 1 - Leide Q' Postbus 54 - Giro 57055. (r Telefoon directie en administi F1 tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement Kwartaalabonnement f 27Ae) Per post f 29 Losse nummers Abonnementsgeld*® bij vooru betaling te voldoen. Bij auto: tische overschrijving geen ad nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadsediti Benthuizen, Lelden, Leiderdtf i Oegstgeest. Voorschoten. W mond. Wassenaar en Zoeterwouf Correspondenten Oegstgeest: N. van Weizen, 1 zenboslaan 2, tel. 01710-51402. Voorschoten: J. Peeters. LeldJ weg 139, tel. 01717-2421. D. Roest, Warmunt dreef 32. tel. 01710-42894. Zoeterwoude: R. Kalser, Oran; laan 20. Hoge Rilndlik, tel. 01T 33694. Zoeterwoude: G. M. J. de Tonrt Mensink. Burg. Brandtstraat 1' Wassenaar: P. Zonneveld. Vi Duivenvoordelaan 414, tel. 0l7i

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2