In Leiderdorp lang wachten op telefoon agenda Vader Abraham voor LOI Slachtoffers Narrenmat Laat eens je horen Collecte Honderden Leiderdorpers wachten op telefoon, op aansluiting wel te verstaan. Wie verhuist, kan momenteel zijn telefoon niet meenemen. Daar zijn klachten over. Onze Leiderdorpse correspondent Ronald Veeren voelt het gemis van een telefoon aan den lijve. Zijn probleem en dat van anderen beschrijft hij van daag, evenals zijn ervaringen met de telefoondienst. Wij hebben het telefoondistrict Den Haag benaderd om opheldering. Een woordvoerder van de directie deelde ons mee, dat Leiderdorp een nieuw centra- legebied is, waar de centrale eind van dit jaar in gebruik komt. Dan komen 4900 aansluitingen vrij en dat betekent, dat de telefoondienst jaren vooruit kan. Het aantal wachtenden is nu 700. Er worden maatregelen genomen om de urgente gevallen eerder te kunnen hel pen. Noodverbindingen worden gelegd vanuit de Leidse centrale, waardoor 550 aanvragen kunnen worden gehonoreerd. De beschuldiging, dat het telefoondistrict geen brieven beantwoordt, wijst men van de hand. Er komen maandelijks 20.000 brieven binnen en die wor den allemaal beantwoord. Juist klachten krijgen volgens de woordvoerder van de directie de bijzondere aandacht. Beantwoording kan vanwege de hoeveel heid correspondentie wel eens een poosje duren. De directie neemt afstand van opmerkingen, die een ambtenaar zou hebben gemaakt over de schuld van de gemeenten. Men houdt het niet voor onmoge lijk, dat iemand aan het loket iets dergelijks heeft gezegd om een klager een re delijk klinkend argument in handen te geven. De directie deelt deze mening evenwel niet. LEIDERDORP Toen ik twee jaar geleden van de Burg- gravenlaan in Leiden naar de nieuwbouwwijk 'De Schansen' in Leiderdorp verhuisde, belde ik ruim van te voren naar de telefoondienst om op de dag van de verhuizing in m'n nieuwe flat aan de Iepenschans telefoon te kunnen hebben. Men deelde mij toen mee één dag voor de verhuizing nog eens te bellen en C VQ 11 dan zal de aansluiting in orde gemaakt worden, 't Leverde geen Lu V Clll problemen op omdat ik reeds telefoon had. 't Zou 'n kwestie van vijf minuten zijn. Zo is 't ook geschied. Ik kan geen uur zonder telefoon om dat ik als importeur van chemische artikelen uit Duitsland in geheel Ne derland de alleenverkoop heb. Mijn verkooptechniek is er op gebaseerd dat de klanten mij gemakkelijk tele fonisch kunnen bereiken Door Ronald Veeren Onlangs ben ik weer verhuisd en een week voor die datum belde ific de telefoondienst met het verzoek of ze me maandag 29 januari even wild® 'overschakelen'. Dat ging wel, maat niet op die datum. Mij werd gezegd dat het wel eind maart zou worden De lijst van de 'wachtenden voor mij', ook voor de zogenaamde ver- huisnummers was lang. Wij allen moeten zeker twee maanden wach ten. Als reden van het oponthoud werd opgegeven het leggen van een kabel. Het kwam er, tot mijn ontzetting op neer, dat ik zeker twee maanden op hernieuwde aansluiting van mijn telefoon zou moeten wachten. Dat is voor mij een inkomstenderving die nog niet te overzien is. Ik ben bfi nieuwd wie ik voor deze inkomsten derving aansprakelijk kan stellen Ik heb direct een keurige doch zéér dringende brief aan de directeur te lefoondistrict in Den Haag gestuurd, waarin ik mijn problemen door deze uitstel van telefoonaansluiting dui delijk heb uiteengezet. Ik heb geen enkel teken van leven ontvangen. Zu zie je maar hoe lastig het is als Je ie mand telefonisch niet kunt bereiken om dan de pen te grijpen en een brief te sohrijven. Ook de directeur van het telefoondistrict is kennelijk aan de telefoon verslaafd. Over oud- Voorschoten Gemeenten Toen het antwoord op zich liet wachten ben ik naar Den Haag ge gaan en kreeg toen van een ambte naar te horen, dat de technische voorzieningen dn Leiderdorp nog niet toereikend waren om iedereen, die verhuist, direct te kunnen aansluiten Volgens deze ambtenaar ligt de schuld vooral bij de gemeenten zelf. Hij zei: Leiderdorp, Zoetermeer en Wassenaar, die bouwen maar hul zen, maar geven geen Juiste gege vens op aan de telefoondienst! Burgemeester Van der Have, •bouwpastoor' van Leiderdorp, was verbaasd, toen hij de opmerkingen van de 'telefoonambtenaar' hoorde. De onderdirecteur van gemeente werken, de heer Van Vliet, zei: „Het is niet waar. Elk Jaar komen er twee ambtenaren uit Den Haag van de centrale directie, afd. planning met kaarten van Leiderdorp om bij mij te informeren hoe het met de huizenbouw en bestemmingsplannen in Leiderdorp gesteld is. Zij krijgen dan van mij alle informatie die ze maar willen hebben en die nodig zijn om voorzieningen te treffen voor de aansluitingen van telefoon. Ik geloof dat ze in november nog geweest zijn. Hoe het komt, dat bij een verhuizing in de gemeente zelf, waarbij tooh een ander lijntje vrij komt, geen directe aansluiting mo gelijk is, begrijp ik niet helemaal." Burgerlijke stand del, Alkemade; Gerardus J. M., P. Alkemade en H. M 1 tekaas en J. M. T. van der Kraan, Al- DINSDAG 13 FEBRUARI IS Dinsdag ling en volkshuisvesting 8 i r(Steenschuui 6) Vq voor ouders dlabj kinderen Spr. dr. R. E. N Petrakerk NCVB, afd. Noord i over "Recht om te sterven' 8 i Oudheden Spr. dr. "Klaar voor onder water". Er viel gisteren zó veel regen, dat deze auto op het gedempte Rijn- en Schiekanaal in Leiden rondom in de nattigheid kwam. De eigenaar heeft vast geen droge voeten gehouden. derzoek naar een chr. nederzetting. Taas aan de Eufraat" 8 uui nam. 1 Breestraat 19 Jeugdhaven ouden Breestraat 19: Sociëteit Twenti Driftstraat 49: Spreekuur soc( huisvesting werkende Jongeren 7,31 Diamantplein 27: GespreksavondJ (Foto Jam Holvast) Woensdag LEIDERDORP Ook nu in de derde ronde van de strijd om de schoolschaaktitel van Leiderdorp werden koningen het slachtoffer van het beruchte narrenmat. De Siem van der Stoelschooi deed in poule A weer van zich spreken, want voor de tweede maal werd de maximale score van 0—4 bereikt. Het slachtoffer van dit brute geweld was het tweede team van de Willem de Zwijgerschool. Ook de Meygaard- school haalde voor de tweede maal in successie de volle buite binnen. De prins Willem Alexanderschool had niets in te brengen dan lege briefjes: 04. Derhalve belooft het in de zesde ronde een spannende zaak te worden, want dan zullen de Meygaard- en de Siem van der Stoelschooi elkaar ontmoeten. Burgerlijke stand van Leiden Na het éclatante succes uit de vo rige ronde, een 0—4 zege op de En- gelendaelschool, was de 13 neder laag tegen de Julianaschool voor De Vogelweid een bijzonder koude dou che. In dit duel kwam alleen aan het vierde bord de witspeler tot winst. Aan de overige borden was het een zwarte middag. Het eerste team van de Willem de Zwijgerschool en de ploeg van de Engelendaelschool hielden elkaar in evenwicht. Alle zwartspelers lieten zich in deze wed strijd door de witte lawines omverke gelen, zodat de einduitslag 2—2 werd. Voor het eerst tijdens dit toernooi wacht een afgebroken partij een tweede zitting. Zijlkwartier heeft 'n 3—0 voorsprong op de Kastanjelaan- school opgebouwd, maar de hang- partij moet met een paard meer voor de Zijlkwartier verloren gaan In poule B viel de enige remise. Het was een eindspel van koning plus loper tegen koning alleen. Dank zij deze remise kon de Engelendael school I op het nippertje met IVi— Burgemeester Van der Have van Leiderdorp deelde mede, dat nota ris Koeken, die nu nog kantoor houdt dn de Albatrosstraat pas zijn nieuwe' praktijkruimte ini Leiderdorp in gebruik gaat stellen en gaat ver huizen als hij daar telefoon krijgt. Die dure praktijkruimte moet dus tot april ongebruikt blijven staan. In de bijna volgebouwde Binnen hof wijk in Leiderdorp rij dit bijna da- polibie op zoek naar de heer Larson, gelijks een blauw busje der rijks- Deze is hoofdbroeder in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden en is, door zijn verhuizing naar de Luy- kendreef, ook verstoken van tele foon. Hij moet vaak assisteren in één van de operatiekamers van 't ziekenhuis. Van de Moddermanstraat uit Lei den naar Zuilestein 5 in Leiderdorp is onlangs verhuisd, drs. J. J. A. Schreuder, leraar aan het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. Hij kan geen telefoon missen voor contacten, met de ouders van z*n leerlingen, eventuele bijwerkleerlingen, de school zelf. Hij vindt het zeer lastig dat in deze moderne tijd men van telefoon verstoken moet zijn. Hij kreeg de indruk dat de ambtenaren zelf niet precies weten wat er gaande is. Hij heeft een vriend, die Jurist is, met wie hy de juridische mogelijk heden wil onderzoeken om „De Tele foon" aan te klagen wegens gederf de levensvreugde. Hij vindt het een grof schandaal dat een staatsbedrijf dat toch de verplichting heeft ieder een die wil, telefoon te verschaffen, blijkbaar niet voldoende maatre gelen kan nemen om iedereen te hei pen. Drs. Schreuder: ze kunnen wel dure televisiereclaftie betalen om ieder een aan te sporen: Telefoneer wat vaker. Laat wat van je horen. De directeur van het telefoondistrict Den Haag zwijgt in alle talen Uitsmijter Duijn en C. Star, W. v.d. V M. v. Teylingen, Wilhelmus C. J. W. A. T. Zuiderduin en H. C. Bel, Ra- tricius Anthonius z.v. A. J. Vrijburg en M. T. v.d. Bosch, Anita d.v. W. E. M. Goddijn en A. P. Vermeeren, Eli sabeth M. S. d.v. T. A. M. v. Dam en E. M. S. B. Devilee, Nicole S. d.v. T. C. Korevaar en G. d. Leeuw. Getrouwd: R. P. Dlelbandhoeslng en P. M. Berbee, W. B. A. Hllders en M. v.d. Voord, G. J. R. Maat en M. L. Silvester (62), geh. ge. m. P. (32), man, P. J. Ravensbergen (65), man, C. de Graaf (82), man, J. H. Hesdal, echtg. v. N. A. Hermans, J. A. Versluis (60). man. LEIDEN Heb seniorenteam van Sportschool De Vries dat, door het vertrek van clubkampioen Piet de Jong (Rotterdam) en de voortduren de afwezigheid van Dries Kleyn, een moeilijk seizoen in de Zuidhollandse competitie achter de rug heeft, zorg de op de valreep voor een uitsmij ter door het Haagse „Mariahoeve" met 5 tegen 0 in eigen huis op zijn nummer te zetten. De punten wer den gescoord door Henk Mast (arm- worp 10 p.), Henny Harteveld (be slissing 5 p.)Rob van Hoorn (ver- wurging 10 p.) Ruud Ouwerkerk (of ferworp 10 p.) en Jan Barends (beenworp 10 p.) VA de winst op de Kastanjelaan- school grijpen. Ook het tweede team van de Engelendaelschool kwam tot een overwinning en wel op de Zijl- kwartierschool met 13. De Meye- gaardschool ging onverdroten verder met het verzamelen van punten. Dit maal moest De Vogelweid er met 04 aan geloven. De Julianaschool liep tegen de Willem de Zwijger- op. Tot overmaat van ramp gingen ook nog de beide witspelers van de Julianaschool de mist in, zodat de einduitslag een 40 nederlaag werd. Ongelukken door slecht weer LEIDEN Een 73-Jarige Inwoon ster van Leiden kwam gisteren door een rukwind op de Hogewoerd zo on gelukkig te vallen, dat ze met haar hoofd tegen een verkeersbord sloeg. Ze liep vermoedelijk een hersen schudding op. Een 18-jarige Leidse bromfietser kwam gisterochtend op de Kanaal- weg t^r hoogte van de Plantijnstraat als gevolg van het slechte weer in botsing met een andere brommer. Juist op het moment dat de Jongen een 51-Jarlge Leidenaar op de brom fiets wilde inhalen sloeg een regen vlaag hem in 't gezicht. Hij begon te slingeren en raakte de andere brom fietser. Deze kreeg een snijwond op het voorhoofd en schaafwonden aan arm en been. Op de rijksweg ter hoogte van Lei derdorp raakte gistermiddag een be stelwagen bij een inhaalmanoeuvre in een slip. De auto schoot van de weg af en kwam tegen een lichtbak tot stilstand. De bestuurder, een 19- Jarige inwoner van Aalsmeer brak zijn linkerbovenbeen. Doopsgezinde Kerk (Vermeerzaal) Informatie-avond Slimming Interj jaardensocieteit Humanltas 24.30 Oegstgeest (Kennedylaan 11) Ini matie-avond Baha'l 8 xiur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Lezing j dia's over Donaudelta-vogeldelta 8 Rijksherbarium (Schelpenkade 6) 1 ninklljke Nederlandse Natuurhlsfo Apotheken De avond-, acht- cuu„OBov, wordt waargenomen door apo' theek Oegstgeest, Wilhelmlnapark Wetswinkeltje Adres Leids Volkshuls Apotheke dilk 33 Openingstijden dageiilks 10 uur voorm tot 1 uur nam (beh ve maandag) Dagelijks te bereiken] dens de kantooruren tel 30775 en di derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die In mo lijkheden verberen bereikbaar i vrlji Gezinsverzorging 45, tel. 49441 (maandag 9—10 Aanvragen voor naive dagen cerkerkelljke opleidingsschool voc. zinsverzorging, Rljnsbureerweo 86 65336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanltas, gracht 246a Spreekuur maandag 2.30 nuuT nam., woensdag 0.30-1 voorm- tel 26277. Koord-studio ne vragen. Hooigracht B2a, telefo 46109. Release Hulpverleningsdienst Release: Nil we Rijn 20a, tel 24555 Maandag we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. t/m vr| vrijdagmiddag. Moeders voor moeders Actie "Mpeders voor moeders", LEIDERDORP Vanmorgen kreeg president-directeur R. Sloos van de Leidse Onderwijsinstellingen een reuze "vader Abraham" van bij na 3 meter lengte aangeboden. Na mens het personeel overhandigden de dames Jongeleen en Van Wijk de reuze-verrassing (op foto Jan Hol vast). In het kader van het 50-jarig be staan zullen de bijna 400 LOI-mede- werkers op 23 maart a.s. een vlieg reis naar Londen maken. Op 17 okto ber zal in het Haagse Congresge bouw de officiële viering van het Ju bileum plaatsvinden. Vandaag is de jubileumdatum. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9,2 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f 29,85 Losse nummerst 0,3.' Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automa tische overschrijving geen admi nistratie- Na bezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 M. Donker, Leiderdorp; Jeroen zv r. de Pater en G. Bonman, Leidien; Martijn C. zv Th. A. W. M. Willemsen en M. G, A. M, Bernltsen. Hazerswoude; Karin M. dv P. van Heoke en A, H. Warmerdam, VOORSCHOTEN In de 17e eeuwse boerderij aan de Essenlaan was gisteravond nauwelijks ruimte om alle belangstellenden een plaats te geven tijdens de avond over "Oud-Voorschoten" georganiseerd door 't Nut, Aan de hand van oude prenten hield een panel bestaande uit de heren Schrama, Gerritsen, Sloof en De Keuning een gezellig praatje. De aanwezigen konden ook hun oude wijsheid inbrengen. LEIDEN Deze week wordt een oollecte gehouden voor de Groes- beekse tehuizen. Er zijn collectanten nodig, die zich kunnen opgeven bij mevr. De Koning, Jan van Houtkade 42A in Leiden. Men kan ook gireren: 882788 t.n.v. de Groesbeekse tehuizen In Groesbeek. der Weijden. racquellne T. dv A. L. H. d» Groot en E. Vlnkestijn, Oegstgeest; Alphons A. T. zv Th G. M. Bergervoet en J. A. Slot, Leiderdorp; Edgar A. zv B Beekhulzen en J. van de Graaf, Katwijk; Maarten C. zv R. Hornstra Zwart. Getrouwd: N. A, G. C. Zierlkzee en M. J. van Rijn; D. van der Kwaak en J. van Iterson. OverledenG. Helling, 79 jaar, echtg. van E. Zandbergen, Hazerswoude; T. de Ruiter, 72 Jaar. echtg. van J. Scha. keiaar, Zwolle; B. H. van den Bosch, 52 jaar. echtg. van D. Molema. Leider dorp; C. van Weiier, 84 jaar, laatst :huwd 'geweest Met medewerking van Hans Melkeft en Vera Gaikhorst Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Leiden; G. Montfoort, 83 Jaar. Leiden; C. van Krieken, 70 Jaar, echtg. van S. J. Rogaar, Lelden; H. H. Roodakker. 59 Jaar, echtg van C. van der Klaauw, Lelden; J. Rotmensen. 79 Jaar, gehuwd geweest met M. Snijder. Leiderdorp; J van Es. 70 jaar, echtg. van J. Gij- zentf, Boskoop; A. A. J. Straman, 70 jaar, echtg. van. M. A, Hoogeveen, Leiderdorp. Uitwisseiings- organisatie Bestuurlijke en ambtelijke appa raten zien kans van een eenvoudige zaak iets heel moeilijks te maken. Uitwisseling met andere steden men noemt dat altijd deftig jume- lage is zo'n zaak. Leiden kent die op sportief en cultureel gebied met het Engelse Oxford en oo ambtelijke en bestuurlijke aange legenheden en politiek terrein met het Duitse Krefeld. Er is nu een in gewikkelde structuur bedacht met een overkoepelend orgaan en sec ties. En eigenlijk gaat het maar om een handjevol mensen. In de commissie voor algemene zaten raadsleden hiertegen gister avond terecht wat "aan te hikken". Er was een stemming in de geest van wat Van Aken noemde "Ze doen maar". Hij en andere „oppo santen" zién overigens liever con tacten met gemeenten, waaraan je wat hebt op het gebied van binnen- stadsproblematiek of zo. Ook KVP- er Driessen wil dat liever, want hij vindt bezoeken, zoals hij aan Kre feld heeft gebracht, zonde van zijn tijd. Er werd wat gegniffeld over drinkgelagen en wie in Krefeld is geweest weet, dat de tapkraan goed open staat. Burgemeester Vis maak te op zijn koele manier een eind aan de discussie: "Laat ons aan nemen, dat genoegens als deze ook nuttig kunnen zijn". Troef Vormingscentrum Troef, Hogewoerd 57, staat deze hele week wijd open voor mensen die nou wel eens de kat uit de boom willen kijken. Hé, dat klinkt minder vriendelijk dan het wordt bedoeld, want het is er een groot en gastvrij huis. Iedereen die ze ventien jaar of ouder is kan elke avond binnenstappen want er is iedere avond wel iets te doen. Gisteravond bijvoorbeeld, was er een demonstratie experimenteel toneel en een uiteenzetting van mevrouw Schilthuis, die vertelde over haar biologisch, dynamisch voedselbedrijf en over de aarde, die een groot levend mechanisme is. De filmgroep was bezig een titel te ver zinnen voor een zelfgemaakte film. Alle werkgroepen die in Troef werk zaam zijn zullen zich deze week presenteren en bovendien is er woensdagavond een volksvergade ring, waarin de democratie binnen Troef ter sprake zal komen. Even de secretarisse Anneke aan het woord: "De ene helft van de Troefbezoekers bestaat uit werken de Jongeren, de andere uit studen ten en scholieren. De redenen waar om ze naar Troef komen: ze zijn eraan verslaafd en ze willen het Kreatief Sentrum en de buis ont vluchten omdat ze hier tenminste wat doen". Gortig Er blijkt in het verhaal over de Haver- en Gortbuurt dat we zater dag op deze pagina hadden, een mis verstand geslopen te zijn. Ergens werd gerept over een huis in de Rijn straat, dat zou zijn leeggejaagd door de eigenaar om er studenten in te stoppen. Hoewel Je, aan de zinsnede in de buurtkrant wel die conclusie zou kunnen verbinden was het niet zo. „De huidige eigenaar", dus de Bond van Huurders ningzoekende, „heeft er geen ge uitgejaagd". Dat was de vorige het was hen te gortig om de huid eigenaar die schuld in de schoenen schuiven. Die gaat alleen door bet piepkleine huisje aan sfcuden en werkende jongeren te verhui Donderdagavond om half achti Sir Robin Hanbury Tenlson in Instituut voor Internationale S dien, Hugo de Grootstraat 27, lezing houden over de bedreiging i de indianen in Latijns-Amerika. Donderdagavond om acht uui is in de speeltuin Zuiderkwartier 1 de Anjelierstraat een hearing voor bewoners van de tuinstadswljk. PAK-raadsleden zullen problem klachten en ideeën aanhoren samen met de bewoners proberen lossingen te zoeken".

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2