Woubrugge weer eens de lachende derde Nieuwe zege Fittipaldi Suriname te vergelijken met Curacao in 1969 Volleybalteams uitgeschakeld 'Wie van de heren7, stuk zonder niveau PAGINA 16 MAANDAG 12 FEBRUARI 19 AFDELING LEIDEN KNVB LEIDEN Het wordt Woubrugge in de eerste klasse (zater dag) van de Afdeling Leiden dit seizoen wel heel gemakkelijk gemaakt. Er gaat geen week voorbij of de concurrenten verspe len één of meer punten. Zo ook zaterdag. Terwijl Woubrugge zelf niet in het veld kwam tegen Sleutels (het terrein was afge keurd), speelden Hazerswoudse Boys en GWS gelijk. Hazers- woudse Boys kwam tegen Kagia niet verder dan 11, GWS werd met dezelfde cijfers in bedwang gehouden door Leiden. De duels VWS Randstad Sport en MVKV VVSB werden afgelast. drukken. GWS kon toch met een voorsprong gaan rusten, omdat Theo van der Meij na een hoekschop wist te scoren: 1—0. In de tweede periode werd de strijc3 feller; GWS greep de fensief wat te hardhandig in en dat leverde een strafschop voor Leiden op. Bert de Graaf maakte van elf meter geen fout: 1—1. Stand Hazerswoudse BoysKagia 11 Kagia-doelman Henk Wolvers was weer eens dc grote man in het duel Hazerswoudse BoysKagia. Hij Door Will Dijkman moest slechts éénmaal zwichten: tien minuten voor het einde kreeg Wol vers geen schijn van kans toen Sjaak Kouwenberg was doorgebroken. Kou- wenberg tekende daarmee voor de ge lijkmaker, want inde eerste helft had Kagia verrassend een voorsprong ge nomen. Henk de Butteh benutte een vrije trap (toegekend omdat de Boys doelman met de bal in zijn hand buiten het strafschopgebied was ge komen) 10. Na de rust had Ha zerswoudse Boys het ook al niet ge makkelijk. Karei Kattenberg ver scheen éénmaal zelfs vrij voor het doel, maar zijn schot ging naast. Ka gia bleef in de aanval, maar zag nog een punt verloren gaan toen Kou wenberg doorbrak. Tennis De IC van Nederland heeft dit weekeinde in de Pellikaan- hal in Tilburg met 47 verloren van de Internationale Club van Duitsland. De vier Nederlandse punten werden gescoord door de nationale kampioen Jan Hordijk, die zijn enkelspelen won en met Fleury voor de punten in de dub belspelen zorgde. GWS—Leiden 1—1 Hoewel GWS in de eerste helft meer in de aanval was, duurde het tot de laatste mi nuut van het eerste bedrijf voordat die ploeg dat ook in treffers uit kon Woubrugge 15-27 Leiden H'woudse B. 15-22 Valken GWS 15-21 MVKV Raindst. Sp. 16-17 Kagia VWS 13-16 WSB Sleutels 15-16 16-16 14-10 15- 7 Val die goud kost. De Britse Jean Scott, die eerste in het klassement stond, reed een matige kür en verspeelde daarmee haar kans op de Europese titel. Amstelveen/Sofia. Starlift Blokkeer noch Deltalloyd/AMVJ heeft de fi nale van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen gehaald. Beide teams werden in de halve finale uit- Deltalloyd/AMVJ veroverde één set op de grootmeesters uit de Sovjet Unie CSKA Moskou. Het was de eer ste set van de laatste wedstrijd van het Europacup-toernooi voor lands kampioenen in de sporthal Bankras te Amstelveen. De volgende drie wa ren voor de soldaten uit de Russische hoofdstad 8-15, 15-9, 15-8, 15-1. Die set winst op de ploeg, die zelfs tegen Ruda Hvezda geen set had be hoeven prijs te geven, verguldde de derde plaats voor AMVJ, dat in Am stelveen voor een steeds tot de nuk gevulde zaal opnieuw, maar ten over vloede aantoonde het beste club team van West Europa te bezitten. Zaterdagavond waren de kleine Ita lianen van Panini Modena met ge mak ter zijde geschoven, maar de af stand tot het Oosteuropese topvolley- bal bleek niet geslonken. Dat kon ook niet. Zelfs onder de voor Nederlandse begrippen optimale omstandigheden, die voor AMVJ zijn geschapen, kan de ploeg geen kwart van de trainingsarbeid verrichten die zelfs voor middelmatige Oosteuro pese ploegen gebruikelijk is. In Sofia verloor Starlift Blokkeer ook zijn derde wedstrijd. Na eerder van Levski en Zvezda te hebben ver loren, verloor Blokkeer gisteren met 0—3 van Skoda. De setstanden waren 7-15, 14-16 en 13-15. In de eerste set kende Skoda geen enkele moeite. De lust en scoorden slechts zeven pun- lust en scoard enslechts zeven pun ten. Een fout van Mondriaan besliste de tweede set. Blokkeer veroverde een kleine voorsprong, hield die vast tot 13—13, maar verloor toch met 14-16. In de derde set kwam Blokkeer met 30 voor, maar werd toen over speeld: via 3—12 en 10-12 (Blokkeer kwam nog één keer sterk terug), werd het 13-15. EK kunstrijden Dianne de Leeuw eindigt op zesde plaats KEULEN De Oostduitse schaat- senrijdster Christine Errath is zater dagavond in Keulen voor 3500 toe schouwers Europees kampioene kunstrijden geworden. Zij reed de beste kür en bracht haar punten totaal daarmee op 341,14 (plaatscij- fer 9). Tweede werd de Britse Jean Scott (330,65 plaatscijfer 22) en derde de Zwitserse Karen Iten (328,53 34). De Nederlandse Dianne de Leeuw, vijfde na de verplichte figu ren, eindigde op de zesde plaats met 321.07 punten (plaatscijfer 53.). Volledige uitslag: 1. Christine Er rath (O-Dl.) 341.14, plaatscijfer 9); 2. Jean Scott (GB) 330.65/22; 3. Ka rin Iten (Zwi) 328.53/34; 4. Liana Drahova (TsJ) 326.27/35; 5. Gerti Schaderl (W-Dl) 323.03/47; 6. Dianne de Leeuw (Ned) 321.07/53; 19. Sophie Verlaan (Ned) 264.88/169. Zaalhandbal Sittardia heeft zondag in Zagreb in de eerste wed strijd voor de kwart finales van het toernooi om de Europese zaalhand balbeker voor landskampioenen (he ren) met 14r—21 verloren van Parti- zan Bjelövar. De ruststand was 7 11. SAO PAULO (Reuter. AFP> De Braziliaan Emerson Fittipaldi heeft zondag op het circuit van Interlagos bij Sao Paulo ook de tweede wed strijd voor de competitie om het we reldkampioenschap der coureurs for mule 1-renwagens) gewonnen. Met een Lotus zegevierde de wereldkam pioen van 1972 in de Grote Prijs van Brazilië. Twee weken geleden bracht hij de Argentijnse Grand Prix op zijn naam. De titelhouder voert het klas sement voor het wereldkampioen schap aan met achttien punten. De Schot Jackie Stewart staat met tien punten op de tweede plaats. Fittipaldi nam direct na de start de leiding om die niet meer af te staan. Tot de vroege pechvogels behoorde de Zweedse Lotusrijder Ronnie Petei'son, snelste in de training. De posities aan de kop van het veld lagen snel vast. Reeds na twintig van de veertig te rijden, ronden had leider Fittipaldi een voorsprong van 13,5 seconde op Jackie Stewart. Dennis Hulme volgde op 22 seconden. Op dat moment wa ren al vijf van de twintig coureurs uit de strijd. Tot grote geestdrift van de ruim 100.000 toeschouwers, die bij een hitte van veertig graden celsius getuige waren van de race, kwam de zege van hun 26-jarige landgenoot geen mo ment in gevaar. Uitermate regelmatig reed hij zijn rondjes op het 7960 me ter lange circuit. Zó snel ging het, dat slechts Stewart en Hulme in de zelfde ronde finishten als de win naar. De zege in zijn woonplaats Sao Paulo is de achtste triomf van Fitti paldi in een Grand Prix tellend voor de wereldtitel der coureurs in de laatste twee-en-een-half jaar. De uitslag is: 1. Emerson Fittipaldi (Bra) met Lo tus de 40 ronden (319,143 km) in 1 uur 43 min. 55,6 sec.; 2. Jackie Ste wart (GB) met Tyrell-Ford 1.44.09,1; 3. Dennis Hulme (NZ) met McLaren M 20 1.45,42; op één ronde: 4. Arturio Merzario (It.) met Ferrari; 5. Jackie Ickx (Belg.) met Ferrari; 6. Clay Re- gazzoni (Zwi.) met BRM. Snelste ronde: Fittipaldi 2 min. 35 sec. (nieuw baanrecord) (183,870 km/u). jos Valentijn wint in Gol GOL Jos Valentijn is het 1 lopen weekeinde in het Noorse als eerste geëindigd tijdens schj wedstrijden in de sprintersklass Weliswaar moest Valentijn op meter de Noor Per Björang 1 zaterdag als zondag voor zich dl doch het verschil was uiterst ma Zaterdag won Björang in 40.0 et Valentijn 40.1 voor zich afdnil gisteren was de marge 0.2 seo3 Björang 39,6. Valentijn 39,8. De geringe achterstand, die daardoor opliep maakte hij schoots goed op de 1000 meter, lentijn won deze afstand in met op de tweede plaats Björai 1.24.6 en Johnnie Oloff derde ii tijd van 1.24.6. De eindstand werd daardoa Valentijn 121.200; 2. Björang 12| 3. Olof 123.900; 4. Bazen 125.00 de all-rounders werd de 5000 een Nederlands onderonsje. Kuipers won in 7.37.7, tweede Hans van Helden, derde Jappit Dijk, vierde Jan Derksen en 1 Piet Kleine. Wereldrecord ADELAIDE Shane Gouli Australische zwemster, die in ohen drie gouden medailles vero heeft gisteren tijdens de Austra zwemkampioensohappen in Adi als eerste vrouw ter wereld de z tien minuten-grens op de 1500; vrije slag doorbroken. Shane maakte een tijd van 16 minut 56.9 seconden, wat uiteraard nieuw wereldrecord betekent. oude wereldrecord stond sedei cember 1971 met 17.00.6 reed naam van Shane Gould. Na afloop van haar race verkl het 15-jarige schoolmeisje uit S dat zij er geen idee van had dat ze zo snel was gegaan. „Ik h het publiek wel juichen, ma1 dacht: dat zal wel voor Debbie P zijn (die als tweede finishte mi baan achterstand)". Forbes C de coach van Shane Gould, ont zijn pupil op record jacht te b gestuurd. „Het was gewoon een 1 vallertje". LAGOS De wedstrijd N: Ghana, kwalificatie Afrikaanse voor het wereldkampioenchap, terdag vijf minuten voor Mj staakt. De moeilijkheden begonne» Malik in de 85ste minuut de kende Ghanese ploeg een voon van 3—2 bezorgde. Een gedeell de 30.000 toeschouwers meen< Malik uit buitenspelpositie s en begon lege flessen op het veld te gooien. Militairen, poll officials van de Nigeriaanse vo bond probeerden tevergeefs hel dende publiek tot bedaren te gen. Daarna besloot de Kon scheidsrechter het duel te staï de stand 3—2 voor Ghana. De de wedstrijd tussen beide staat voor 25 februari op hel gramma. PARAMARIBO Het is niet uit gesloten, dat de in Suriname gele gerde Nederlandse militairen dezelf de taak krijgen te vervullen als de mariniers tijdens de 30 mei-onlus ten op Curacao. „Alleen in uiterste noodzaak zullen de Nederlandse troepen worden ingezet," zegt minis ter Geertsema Bijft de vraag: wat i' de uiterste noodzaak? Als Para maribo in brand staat? In Suriname gebeurt momenteel hetzelfde als op Curasao in mei 1969. Dp ontevreden arbeidersmassa die al Jarenlang met mooie beloften aan het lijntje wordt gehouden neemt het. niet meer en gaat de straat op. Alleen met dit verschil: de onlusten op Curacao waren een explosie, die nauwelijks een dag duurde De ex cessen waren het gevolg van het feit, dat de eerste zaak die geplunderd werd een drankwinkel was. Van een feitelijk optreden van de mariniers ls eigenlijk geen sprake geweest. Al leen hun verschijnen in het stads- ADVERTENTIE maak meer gebruik van onze uitgebreide service beeld was al voldoende om de dron ken massa huiswaarts te drijven. In Suriname is wel degelijk spra ke van een goed georganiseerde ac tie van de vakbonden, die zo lang zamerhand het karakter krijgt van een uitputtingsoorlog. Reeds Jaren zijn in Suriname op bescheiden s ah aal communistische cellen actief, die er langzaam maar zeker in ge slaagd zijn tot de vakbonden door te dringen. Vakbondsleiders als Her- renberg en Dobru zijn uit deze cel len gerecruteerd en zijn vakbekwa me rellendeskundigen, die hun op leiding in het buitenland hebben genoten. De vakbonden vinden tegenover zich een politiekorps waarvan de lei der van de Verenigde Hindostaanse partij (VHP), statenvoorzitter Lach- mon, met trots zegt: „Wij hebben een politiekorps opgebouwd, dat vol komen integer is en dat in staat moet worden in eerste instantie de orde en rust in Suriname te handha ven". Zes Nederlandse ingenieurs en 'n aantal hts'ers. die in het kader van de ontwikkelingshulp zijn uitgezon den naar Suriname, hebben het werk neergelegd. Ook de Nederland se leraren in Suriname staken. David Frost trouwt niet NEW YORK (AP) De tv-presen- tator David Frost heeft in het afge lopen weekeinde bekendgemaakt, dat hij en de zangeres-actrice Dianne Carroll hun huwelijksplannen heb ben opgegeven. Frost en Dianne Carroll hadden en kele maanden geleden verklaard dat zij met Pasen in het huwelijk zouden treden. De zes ingenieurs zijn de enige deskundigen die in staat zijn de zendapparatuur te herstellen van de landstelegraaf- en telefoondienst. Stakers hebben vitale onderdelen van de apparatuur meegenomen waardoor de verbindingen met het buitenland uitermate gebrekkig ver lopen. Bij deze dienst is het stakingsper centage het hoogst: bijna negentig. Uit Paramaribo verzonden telegram men lopen flinke vertraging op. Voor het telefoonverkeer zijn slechts en kele kanalen beschikbaar, een inter continentaal telefoongesprek mag niet langer duren dan zes minuten. Ook bij de vuilophaaldienst wordt vrijwel niet gewerkt. In de particu liere sector hebben de stakingen zich ook uitgebreid. Bij de houtmaat schappij „Bruynzeel" ligt sinds vrij dagmiddag het werk nagenoeg stil. Bij het bauxietbedrijf Suralco wordt ook vrijwel niet gewerkt. Enige werkwilligen en stafleden houden de essentiële onderdelen van de fa briek draaiend. 'Randstad' speelt voor 'Litteris' ADVERTENTIE Seven-Up.de beste manierom je dorstte lessen, kost 99 cent OEGSTGEEST/LEIDEN In het Rijnlands Lyceum werd zaterdag avond een opvoering gegeven van het toneelstuk „Wie van de heren", een toneelspel in vier bedrijven van de hand van Gabriel Arout en ver taald door mr. J. Huyts. Het valt niet moeilijk een oordeel uit te spreken over het stuk op zich zelf. Dit was namelijk bedroevend slecht. Steeds werd de indruk gewekt, alsof Arout niet precies wist wat hij wilde. Soms kreeg men de indruk met een pseudo- psychologisch rollenspel te maken te hebben en op andere ogenblikken verwaterde het tot een slechte klucht. Uit de vaak gewild komische opmer kingen moest echter spoedig volgen, dat men het geheel als een parodie op de huwelijkse trouw moest interpre teren. Tevergeefs werd door de spe lers van toneelgroep Randstad ge poogd het bedroevend kleinzielige aan tekstmateriaal op een hoger ni veau te brengen. Het verwijt gaat derhalve niet in de eerste plaats naar de toneelgroep, maar in het bijzon der naar haar keuze van het stuk. Er zijn genoeg voorbeelden te noe men van toneelspelen, die voor het zelfde genre zijn geschreven, maai' veel meer inhoud vertonen en de spelers tegelijkertijd de gelegenheid geven een eigen inbreng in het ge heel naar voren te brengen. Ronduit van weinig inhoud getuigend was het aandeel van de "vierde Jacques", die zelfs het volledige meubilair ver nielde en zijn vrouw de kleren van liet Hjf trok. Dit soort effecten doet het erg goed in goedkope lachfilms, maar niet in een manifestatie, waar aan "Litteris Sacrum" haar naam verbindt. Dit is temeer te betreuren, omdat Litteris in Leiden de reputatie heeft opgebouwd met bijzonder goed toneel voqr de dag te komen. Jam mer genoeg kan over de prestaties van de toneelspelers ook niet bepaald gejuicht worden. Jacques 2 (Herman Voois) was weinig overtuigend en Jacques 4 (John Parser) kon zich zelf als "afreagerende bedrogen echt genoot" maar moeilijk waar maken. In het hele stuk waren maar twee spelers aan te wijzen, die in posi tieve zin genoemd dienen te worden. Ten eerste is daar Jacques 3 (George van Woerden), die door zijn zeer na tuurlijk toneelspel en ongedwongen tussenopmerkingen spoedig blijk gaf precies aan te voelen, hoe de ideolo gie rond "zijn Jacques" was opge bouwd en dit ook bijzonder leuk ge stalte gaf. Maar de meeste lof gaat uit naar Corrie de Roo, die de bij zonder moeilijke rol van Laura speel de. Haar rol was juist daarom zo moeilijk, omdat ze steeds bij een andere tegenspeler haast identieke zinswendingen moest gebruiken. De manier, waarop zij steeds weer haar echtgenoten van repliek diende zon der een ogenblik van aarzeling, is subliem. De lengte van haar rol en de steeds wisselende tegenspelers moet haar by het instuderen voor vaak onoverkomenlijke moeilijkheden hebben geplaatst. Dat daar op het toneel niets van was te merken (ze speelde zo gewoon en zo natuurlijk, vooral in de moeilijke telefoongedeel- Moord in Gaza Gemaskerde en gewapende mannen hebben in de strook van Gaza een Arabische po liticus ontvoerd en gedood. Het was de eerste politieke moord in dit door Israël bezette gebied sinds zeven maanden. Het slachtoffer was Dib el Marbiti, voor zitter van de ge meenteraad van Gaza. Hij was met zes kogels om het leven gebracht. Oud dorp Archeologen hebben bij opgravingen in de omgeving van de Zuid-Italiaanse stad Foggia de len van een dorp uit het ijzer-tijd perk ontdekt, aldus hebben zij gis teren bekendgemaakt. Het dorp zou ongeveer 30 eeuwen oud zijn .Er zijn grooten, resten van menselijke skeletten en fragmenten van vazen een transportfirma, die een net van maanden geleden ook een dorp uit het brons-tijdperk ontdekt. ten),is een compliment waard De décors hadden in hun fl toch een graad van perfect men maar bij weinig andere gezelschappen tegenkomt, daarom bijzonder te betreurt tegen een zo verzorgde achte slechts twee spelers in een i missend stuk zichzelf op hui tieke kwaliteiten konden bewj A. C. KOEKEBAH Dertig hazei opgehangen in het bos SOEST (ANP) Twee van' de Natuurwacht Een die bezig waren met het t ten van een natuurwani hebben zaterdagmorgen bossen tussen Soest en Ai foort 30 door stropers g hazen aangetroffen, opg( gen in bomen en aan pri draad. De politie vermoed het gaat om een tegen hai richte wraakoefening. In het begin van heeft de politie namelijk i! zelfde bos een 65-Jarige m' Amersfoort op heterdaad trapt tijdens stroperij. 0| moment dat R. de N. een aan het stellen was werd 1 pakt. Hoewel hij op het« i werd betrapt en in de om{ van de strik waaraan hij was nog 15 wildstrikken aangetroffen ontkende rif dat hij aan het stropen W kreeg niettemin een prott baal.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 16