Ander plan voor Achthovenerweg Z'ziji 1 Wonen in Leiden, in een nieuwe flat Schade in scholen Drie ecords Werkgroep ten strijde tegen nieuw tracé Feest bij 65-jarig echtpaar Rugbyteams wonnen allebei Leidse studenten waren op dreef T flu»? f r® 4 m fNt ongedwongen POLITIE O VER GELUIDSHINDER IN MERENW IJK Leidse ruiter reden om wil MAANDAG 5 FEBRUA Maandag Steenschuur 6: Spiribisch schap Medium mevr. Knijplngt Stadhuis: Gemeenteraad "5 Hogewoerd 87: Club voor Breestraat 19: Jeugdhaven café 7.3010.30 uur nam. Stadhuis (kamer 3): Spreeki Burgerlijk Pensioenfonds uur nam. LEIDERDORP Een disc-jockey vaji een populair radioprogramma raadde onlangs zijn luisteraars aan: "Mensen, ga eens naar een weiland kijken, gewoon kijken naar de scha pen en de koeien die er op lopen, 't Is een enorme, rustgevende sensa- tie" Voor de Leiderdorpers ligt die mogelijkheid er vlak naast de deur: op de Achthovenerweg. Deze weg loopt parallel naast de drukke ver- keerweg naar Alphen en Utrecht aan de „rustieke" kant van de Rijn. Met deze traagstromende Rijn aan de ene kant strekken aan de andere kant van deze Achthovenerweg, die in Koudekerk de Hondsdijk heet, de polders en weiden tot aan de verre horizon. Het landelijk karakter is, er de weg zelf, smal, een klinker- bestrating, niet langs een lineaal ge trokken, en ongeschikt voor snel rij den. Dan is er de bomenbeplanting, vrijwel over de gehele lengte staan er aan beide kanten van de weg de stokoude populieren. Het polder landschap wordt verder opgesierd met een aantal fraaie boerderijen met monumentale hekken, water partijen en in de naaste omgeving zeer veel groen. Het is een lust om daar te wandelen of te fietsen en de boerenlucht, die daar nog rijkelijk opstijgt, in te ademen. De grauwe mist van de zondagmiddag lijkt daar minder grauw dan de mist die hangt op de drukke verkeersweg, 200 meter ernaast. Nu is er een reconstructieplan van de Gemeente Leiderdcrp be oogt, dat er een vrijwel kaarsrecht nieuw tracé komt. In 1964 ver zochten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland aan de gemeente Lei derdorp om, in navolging van het aangrenzende Koudekerk, de recon structie ter hand te nemen van de ze landelijke weg. Koudekerk had als argument aangevoerd het steeds drukker wordende autoverkeer. Ook de Leiderdorpse raad meende dat er in dit verband wat moest ge beuren. Men ging op het verzoek van Gedeputeerde Staten in en de raad stelde een krediet beschikbaar van 5000 gulden ter ontwikkeling van een voorlopig plan tot verbete ring en verbreding van de Achtho venerweg. Weliswaar werd het ver dwijnen van het landelijk karakter van de weg betreurd, maar dit werd als een noodzakelijk offer be schouwd. Nu bestaat er ln Leiderdorp sinds een half Jaar een Centrum Milieu zorg Leiderdorp. Dit centrum heeft in Leiderdorp maar liefst drie werk groepen waarvan de Werkgroep "Leefbaarheid" onder aanvoering van Frans Claessen, echtgenote Ma ria en Johanniek v. d. Molen "n lijvi ge nota heeft samengesteld en die nota aan alle raadsleden, burgemees ter en wethouders van Leiderdorp heeft aangeboden. Deze nota draagt de naam: „Kan 't ook anders met de Achthovenerweg"? Deze nota is ge schreven omdat de groep bevreesd is dat de huidige reconstructieplan nen weinig zullen overlaten van het rustieke en landelijke karakter van de weg. Men heeft in deze nota niet de ogen willen sluiten voor de pro blemen die het verkeer langs de Achthovenerweg oproept. In de no ta worden problemen als verkeers onveiligheid, de geringe capaciteit, die eisen die aan een tertiaire weg worden gesteld, uitvoerig besproken. Zij hopen verder dat de door hun gesuggereerde oplossingen een wil lig oor zullen vinden. Voor werkelij ke knelpunten stellen zij selectie ve maatregelen voor. De werkgroep "Leefbaarheid" rekent de vroede va deren van Leiderdorp in hun nota voor dat hun alternatief plan de ge meente een slordige 650.000 gulden bespaart en het Rijk maar lieft 3 miljoen gulden. Op de foto de Achthovenerweg zoals het Centrum Milieuzorg hoopt, dat die altijd zo zal blijven. RONALD VEEREN. LEIDEN In de nationale zwem wedstrijden, die de nieuwe Haagse zwemvereniging DSZ zondag in zwembad "De Morgenstond" organi seerde behaalde de ploeg van de Zijl /LGB een derde plaats, achter Zian/Vitesse en het Y. Drie maal kwamen de Leidenaren tot een re cord voor de kring Gouwe-Rijnstreek. Peter Woltérs haalde van zijn bes te tijd op de 200m schoolslag weer iets af en kwam nu tot 2.38.5. Har- riët Platje zwom een nieuw kringre cord op de 100m wisselslag voor meisjes onder 14 (1.19.4). Yolanda van der Maarel evenaarde haar eigen record op de 200m vrije slag (2.27.8» Op de volgende nummers behaalden Zijl/LGB-ers ereplaatsen: 100m rug slag meisjes tot 12 Jaar: 1. Jeannet- te Vonk 1.23.6; 100m vrije slag jon gens tot 12 jaar: 1. Edward Maas dijk 1.10.4 3. Sjors Mooren 1.14.8; 100 m schoolslag meisjes tot 14 jaar: 3. Harriët Platje 1.26.4; 100m wissel slag jongens tot 14 jaar: 2. Alex van Belkum 2.57.6; 200m schoolslag jon gens tot 16 jaar: 1. Peter Wolters 2.38.5; 100m vlinderslag jongens tot 12 jaar: 1. Edward Maasdijk 1.23.7, 100m rugslag meisjes tot 16 jaar: 2. Renée Platje 1.15.9; idem Jongens tot 14 jaar: 3. Walter Hollman 1.16.8. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Folake Ileriolu Johanna dr v: E A. Fopahunda en C. Thomas; Quido zn v:' J. A. A. Niesing en M. M. G A. Dries- sen; Hestia Engelina dr v: M. Cok en A. E. Moerland; Martina Adriana dr v: P. Duif er en C. A van Beelen; Chan- tal Catharine Marda dr v: A J J van Ruiten en A. A. J. van Klink; Nalascha Elisabeth dr v: D. Koetsier en J. Schuurman; Johanna Kyra dr v: R. T. Quispel en M. J. van de Merwe; Am- dries zn v: J. Leune en J Bregmon; Walter Stephan zn v: J. van der Hel den en A. van der Niet. Dinsdag LEIDEN Eventjes terug in de goeie ouioe tijd waande zich zaterdag het echt-paar P. Fuchs (87) en Maria Fuchs-Suchard (87). Draaiorgelklanken omlijstten toen het feest dat de familie aanrichtte ter gelegenheid van het 65-jarig huwelijk van het echtpaar. Een ivat vroeg feest, want pas op 12 februari is de trouwdag. Het plezier was er zaterdag niet minder om in het huis van het echtpaar Fuchs aan het Levendaal. (Foto Jan Holvast) StadsgehoorzaalScl V. en D. 7.30 uur nam. Stadhuis: Behandeling geme grotlng 7.30 uur nam. Kreatief Centrum (Breestira Pottebakken 8 uur nam. Academie (filmzaal): Clnécli den en LAK-clnema Indiase fi Stamboom" 8 uur nam. Logegebouv, (Steenschuur): Simon de Waard "Bij de buren overkant" 8 uur nam. HollicLay Inn: Aandeelhoude dering Leidse Wolspinnerij nam. Volmolengracht 19: Welfare Rode Kruis 2.305 uur nam. Breestraat 19: Jeugdhaven o soos 25 uur nam. Jeugdcaf< 10.30 uur nam. Expressiegnx tieners 7.159 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit voor dicapten 25 uur nam. Gerecht 10: Dienstencentra nenstad Bridgeclub voor begim 5 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit T (voor kamerbewoners en allee den) 912 uur nam. Drif tstraat 49Spreekuur raadsvrouw 10.3011.30 uur v Rijnsburgerweg 163: Spreeki gemeen Bureau voor levens, zinsvragen 7.308.30 uur nan Hooigracht 38: Spreekuur s huisvesting werkende jongerei 8.30 uur nam. Diamantsplein 27Gespre Baha'l 8.15 uur nam. Hulpverleningsdienst Release we Rijn 20a. tel. 24555. Ma t/n 10 uur nam, bovendien di t 25 uur nam., met uitzonder vrijdagmiddag. Apothekers ONDERTROUWD J. G. M. Silvester en J A S Kop; A. H. Blonk en A. Brandwijk'; W. J. D. B. Stijger en C. Slingerland; P. A M. Bos en J. M Weerdenburg; L J L. Clavan en M. A. Fam; R P. Dieiband- hoeslng en P. M. Berbee; J. F Eijck en W. S. Schaap; R. R. Pico en H. Djaja- dikusuma; P. G Rozenblad en I B Sussenbach; R. J. Schoop en K. Hèin- rich; T. W. Snik en J. E. C. Nievaart; M. Visser en H. A. M. de Smet; G van de Water en W. H. Valk; J. A. Wou ters en C. M. van Rijkom; R. van 't Zelfde en A. M. A. Maeijer; R M F. Houtappel en H. A. M. Kuijt. OVERLEDEN F. A. W. Schudel (67) man. LEIDEN De rugbyteams van de Leidse en de Utrechtse studenteu ontmoetten elkaar gisteren in een voor Leiden niet onbelangrijke wed strijd. Ondanks het ontbreken van een aantal mensen, waaronder sleutelfi guur Van Leeuwen, die overigens goed werd vervangen door Stel, wis ten de Leidenaren de Domstadbe woners al snel van zich af te schud den. Van de Graaff opende de score op het vrij zware veld, en na deze treffer had Utrecht maar weinig in de melk te brokkelen. Via try's van Van de Graaf (2) en Van Nass en twee converties van R. v. d. Graaf voerde Leiden de stand op tot 204. De Utrechtse treffer werd gemaakt door Goudzwaard. Leiden behoudt door deze overwin ning kansen op het kampioenschap in poule A. Het tweede team van Leiden lijkt de strijd tegen de degradatie met succes te voeren. De laatste drie wedstrijden leverden de Leidenaren steeds de volle winst op. Ook gisteren wisten de heren van geen wijken tegen het Amster damse Ascrum: met 136 werden de Amsterdammers naar huis gestuurd. Voor de Leidse doelpunten tekenden v. d. Ploeg, Ter Haar en Winia. De avond-, nacht- en zonda wordt waargenomen door de I apotheek, Lammenschansweg 1 Van Breest Smallenburg, Loevf Leiderdorp. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau vooj rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apot dilk 33 Openingstijden dagpil 10 uur voorm tot 1 uur nam ve maandag) Dagelijks te berel dens de kantooruren tel 30775 i derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdlej (01710)—25202 Voor alle die b lilkheden verkeren berelkbtü werkdag van acht uur n.m j uur vm doorlopend ln het we d.w.z. van vrlldag acht uur q maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen hulp oelaarden q durlg zieken en gezinsverzorgiij 45, tel. 49441 (maandag t.e.m. 910 uur voorm.). AanvrageD «joi naive dagi cerkerkelijbe opleidingsschool i zinsverzorging, Rllnsbureerwea 65336 voorm 910 uur Dienstverlening Humanltae. gracht 246a Spreekuur maand 2.30 nuur nam., woensdag 0 voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon huls 1 wone mensen met gewone en ne vragen, Hooigracht 52a, 46109. LEIDEN Onder grote belangstelling heeft Voorschotens ge meentesecretaris A. Oosterbaan zaterdag zijn 40-jarig jubileum als ambtenaar gevierd. Op de receptie was ook de burgemees ter van Voorschotens Belgische jumelage-gemeente Schoten, mr. J. Immler aanwezig. Op de foto (Jan Holvastoverhan digt Voorschotens burgemeester Van der Haar de jubilaris namens het college en raad een bureaulamp. LEIDEN/OEGSTGEEST Miel Cools zong zaterdagavond opnieuw zijn lied in deze contreien. De Vlaamse kleinkunstenaar trad in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest op voor een overwegend jong publiek. Het succes dat hij met zijn uitge breide liedjesprogramma oogstte was volkomen verdiend. Dit programma bleek zich op een behoorlijk niveau te hebben vernieuwd, waardoor het niet al te veel een herhaling werd van nummers uit recent verleden. Miel Cools wist de redelijk bezette zaal al gauw voor zich te winnen on der meer door de relativerende ma nier waarop hij zijn programma van luisterliedjes op het podium presen teert. Hij praatte die liedjes weer met vleugjes zelfspot aanéén en bouwde afdoende een sfeer van ongedwon genheid op zonder welke zijn pro- verhezen. Miel Cools bewees nog- gramma ongetwijfeld aan kracht zou maals geen uitbundige theatereffec ten nodig te hebben om de aandacht van het publiek voor zijn liedjes een paar uur lang gevangen te houden. Hü zong veel liedjes, waarin men zichzelf herkent en die afwisselend poëtisch en mild-satirisch zijn. Zijn programma werd met het optreden van het duo Peggy en Donald en de basgütarüst André van Iersel leuk aangevuld. Pieter C. Rosier. LEIDEN In de openbare lagere Van Voorthuysensohool in de Mar- nixstraat is gisteravond of vannacht een ravage aangericht bij een in braak, die overigens niets opleverde. De school kon vanochtend niet draaien, omdat het gebouw onde: water was gezet (alle kranen waren opengedraaid) en aan het meubilair de nodige schade was aangericht. Het hoofd meldde: „Het is één grote puinhoop".' Op de foto (Jan Holvast) Ook in de Willem de Zwijgerschcol zyn baldadige jongens druk in de weer geweest. Daar werd een brand- kraan opengedraaid, waardoor de hal van de school alsmede één klas en een deel van het magazijn onder water kwam te staan. Het water stroomde ook de kelder van het schoolgebouw binnen. Het water stond zo hoog, dat de brandweer de kelder leeg heeft moeten pompen. De overstroming werd zaterdagochtend ontdekt door omwonenden, die het water uit het schoolgebouw zagen komen. Zij hebben om erger te voor komen de nog spuitende brandkraan zelf dichtgedraaid en de politie ge waarschuwd, De schade aan het school interieur schijnt te zijn mee gevallen. Releasi we Rijn 20a, tel 24555 Maal donderdag 20-22 uur. zaterds Dienstencentrum voor 65-pl kwartier WIJ kinformatie 9-10 ui clubs hulpdienst DIJkstraat 2a 49698 Binnenstad Wljklnform 10 uur); clubs hulpdienst Gej Tel 43503 De Kooi Wljklnforj -10 uur): clubs hulpdienst Dp 49a tel 49726 Zeehelden wijk telefoonnummers (9-10 uur) 43078. 30897 20176 Meerbtirg telefoonnummers (9-10 uur) 34639 20788 44256 41796 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moedei gaven zuster E. Janssen-Nl Hofdljck 32, Oegstgeest, tel. LEIDEN De Leidse H Jachtclub hield gisteren ee suurwedstrijd in Manege Paradise" in Wassenaar. A fungeerde wederom C. Vellen De prijzen waren deze kef geen van de traditionele bek reden werd, stukken wild na ze. Bij de eenvoudige rijpr wierf Anita Groenen deze p Fabiola; Verwers en mej. vï deren werden resp. 2e en moeilijkere categorie we Heemskerk winnaar met. zij Herzbube; 2a en 3e werden Vf len en mevr. Commandeur. LEIDSCH DAGBU Uitgave: Leidsch Dagblat Witte Singel 1 - Postbus 54 - Giro 57( LEIDEN Onder het motto „Wo nen in Leiden" hebben wij totnogtoe enkele schrijnende gevallen van wo nen in het oude deel van de stad aan de orde gesteld. Mevr. v. d. Pluym (Waardstraat 55) schrijft met verwondering het artikel over de fa milie De Roode te hebben gelezen. Zij meldt, dat in de Munnikenstraat sinds maanden vier mooie eengezins woningen leeg staan, die pas ver bouwd zijn en als opslagruimte wor den gebruikt. Waarom niet voor de grote woningnood? vraagt zij zich te- -recht af. Slecht wonen is geen „privilege van oude huizen. Dat blijkt uit een uitvoerige petitie van J. W. Rameij- er, gericht aan de voorzitter van de Tweede Kamer .De afzender woont Arendshorst 17 en dat betekent in een spikspinternieuw flatgebouw in de nieuwe Merenwijk. De bewoner voelt zich onrecht vaardig behandeld door de Stichting tot beheer en exploitatie van wonin gen (zijn „huisbaas") en door het college van burgemeester en wethou ders (de „huiseigenaar"). Hij vraagt 'n onpartijdig onderzoek, niet omdat hij graag gelijk wil hebben, maar vooral omdat hij de geleden schade als gevolg van doorstane geluidshin der vergoed wil hebben. Hij denkt hierbij in het bijzonder aan 4e gevolgen van de tijdelijke on bewoonbaarheid van het gehuurde pand („Al met al zijn wij ongeveer een maand van huis geweest"), aan het dalen van de huurwaarde van de flat, aan het verpeste gezinsleven, waarin abnormaal veel Ziektes heb ben gewoed en aan de incassokosten van het advocatenkantoor (de huur werd uit protest enige tijd ingehou den). De briefschrijver noemt het enige positieve punt van het verhaal, dat hij een huis buiten Leiden heeft ge kocht, waarheen hij op kosten van de Kon. Marine (zijn werkgever) mag verhuizen en waar hij begin maart een normaal leven hoopt te kunnen gaan leiden. De familie Rameijer heeft last van lawaai in de gemeenschappelij ke ruimte onder haar flat. Het begon in 1971 met een sinterklaasfeest. In antwoord op een klacht kreeg de be woner bericht van B. en W., dat ge luidsisolatie zou worden aange bracht. Maart vorig jaar begon de ellen de. De ruimte werd ingericht en dat ging met zoveel herrie gepaard, dat het huis overdag volstrekt onbe woonbaar werd. "Mijn vrouw, die in verwachting was. was een zenuwin storting zeer nabij en ons kleine dochtertje was continu ziek". Op klachten kwam geen antwoord. Ook niet op de brief, waarin de be woner zich verzette tegen de be stemmingswijziging van de beneden ruimte in vcrgader/gezelligheids- ruimte annex bar. Er kwam een ge sprek tot stand, maar dat leverde niets op. Om de wederpartij tot ac tie te bewegen hield de bewoner de helft van zijn huur 387,90 per maand) in. De politie, die in opdracht van B. en W de klachten onderzocht consta teerde geen geluidshinder. Volgens de briefschrijver is zij nooit binnen geweest. Het bestaan van geluidshin der werd wel onderkend door het bu reau huisvesting en de inspecteur van de geneeskundige dienst van de Zeemacht, alsmede door de huis arts. Het verzoek om op medische gronden te mogen verhuizen werd toegestaan. Telefoon redactie 01710-21 Hoofdredacteur Han Mulc Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden bij vc betaling te voldoen. Bij j tische overschrijving geen nistratie- en incassokoster Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 urn- Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2