iege voor s: voor Bona trapt trainer van De Zwerver Kangeroes mist wisselspelers in boeiend duel DE ZIJL/LGB MOEIZAAM VOORBU HPC "br geen partij: 93-61 Moeiteloze winst reserves DIOK B-jeugd Docos naar Mechelen Oegstgeest valt weg uit de top Moeilijke zege van „Racing" Bronstring en Varke visser plaatsen zich 5 FEBRUARI 1973 PAGINA 11 ^WRT SPORT.'. Terwijl op de door het reservebankje van die ploeg aan- [evolkte tribune onder het merkingen op die beslissing. Dat bort verbroedert" werd nam Haasnoot niet. Zijn woede td voor Lugdunum (de in- richtte zich vooral op trainer Kees [bracht 350 gulden op), van den Bosch (ex-DFC), die hij in ns het duel Quick-Boys- een opwelling vastgreep. In het ge- jr enige minuten lang het drang dat vervolgens om het duo Lan die mooie gedachte in ontstond, kwam licht ontvlambare >bracht. Nadat Quick Boys Quick-Boys spits Leo Pluimgraaf! ter Bram Haasnoot in de voor zijD vriend Haasnoot op. Hij had gevlagd voor bui- schopte Van den Bosch. De weinig een speler van De Zwer- tolerante actie werd niet bestraft Ie één van de mannen «p door scheidsrechter Schook, die alleen het incident met de grens rechter had gezien „en verder niets", maar Van den Bosch laat het er niet bij zitten. „Ik ga het aan de KNVB melden," deelde hij mee. „Er werd inderdaad iets gezegd" (door Van den Bosch zelf, zeiden de men sen die er vlakbij hadden gestaan), „maar ik laat me niet schoppen. Die Pluimgraaff kwam daarvoor nota bene het hele veld over rennen. Ik ga het melden Het incident Pluimgraaff-Van den Bosch overschaduwde de strijd in Katwijk, die door Quick Boys met 2—1 werd verloren. De ploeg van trainer Leo Halkes kon voor die nederlaag de hand in eigen boezem steken. Twee defensie-fouten (van aanvoerder Adri Remmelzwaal en doelman Jaap van Duyvenbode) leidden tot evenzovele De Zwerver- treffers. Pas een vijftal minuten voor het einde slaagde Arie Haas noot erin Quick Boys dichter bij te brengen. Dat was te laat Heerjansdam-Noordwijk 11 Te vreden zijn is mooi, maar je moet het niet te snel willen zijn. Die les heeft Noordwij k zaterdag in een ta melijk roerige voetbalpartij tegen Heerjansdam opgestoken. Nadat Noordwijk na een half uur door Kees Karstens strafschop de leiding had genomen, ging de ploeg leunen op de kleine voorsprong, kennelijk verwachtend die score te kunnen handhaven. Het lukte bijna. Pas in de laatste minuut betaalde Noord- wijk de prijs voor de vlugge tevre denheid. Hartingsveld maakte toen gelijk. DOTO-Ter Leede 00 Ter Lee- de bereikte bij DOTO het gestelde doel: in ieder geval niet verliezen. Daartoe hadden de gehandi capte Sassenheimers (Van der Fan- ge en Boot zijn geschorst) het ac cent op de defensie gelegd. Het meer aanvallende DOTO werd goed opge vangen, maar veel kansen op meer dan een 0—0 resultaat Kreeg .er Lee de dat op de voorlaatste (d grada tie) plaats is beland, door ie instel ling niet. Rijnsburgse Boys-DOSC 20 Tweedeklasser Rijnsburgse Boys heeft het zelfvertrouwen weer wat opgevijzeld. Het geloof in eigen kun nen kreeg een stevige stimulans door treffers van Paulus Zwaan (23e mi nuut) en Jacques den minuut) m bj3M/LEIDEN Dat Bona Stars in de bekerwedstrij- Levi's-Flamingo's het onderspit zou moeten delven, bij voorbaat vast. De winst en de plaats in'de halve gingen ook naar Levi's (11299), maar de lof was rilKallenberg-brigade, die vooral na de rust een uitste- 'hftrtij speelde. De achterstand, die in de eerste helft was echter te groot om het de Haarlemse echt moeilijk te maken. Zaterdag speelde Bona gi laatste wedstrijd voor de competitie tegen Donar. ?irde voor de Stars erg weinig problemen op: 9361. >r Nat Ui döe rust vond Bona Stars (rapen tegen de vele strek- iQers van Levi's: kleinere d snel, razendsnel spelen. misschien door Kallen- iat toegepast, had succes, i Stars won de tweede jacht punten verschil. In ((.wintig minuten zat Bona toe muurvast, omdat Pe- hg niet in zijn spel geraak- ;i^d zeer goed verdedigd door lachiterspelers van Levi's, Tfcijn gevaarlijke afstands la niet kon afvuren. Ook afstamdsschutter, Rob geen kans. Wel de a kreeg Wdm Petrici, 'die 7wedstrijd van het seizoen via vreemde kronkelbal- scoorde. rollen waren er ook Denham, die het tegen „the tree" Marrionaix Hfcs Akerboom (2.05) en Har I met zijn net-aan-twee- erg moeilijk had. Toch vaak als winnaar onder ,ndaan en scoorde 22 pun- van der Nieuwendijk, die Ie helft werd ingezet, peg zijn slag in de slotmi- _j de eerste helft, toen Kal- jn ploeg (Denham, de il, van Eyk en Petrici), ^W*lla*rt2. niet grandioos draai- de Haarlemmers niet 1 een punt of tien liet weg- ■J zijn verband rukte. Hij llkort achter elkaar Stol ■%aart) en De Jong (voor en Levi's liep in de laat- luben uit van 4230 naar ruststand van 58—37 tuten heeft Bona Stars die achterstand aangeke- verdween Akerboom met jke fouten van het HiUegomse Treslongto- tad inmiddels ook Harry fouten. Bona Stars rook len met snel spel werd Le- luft. Winst zat er echter in, maar Bona had wel de iten-grens kunnen over- en nog vrij gemakkelijk Scores Bona Stars tegen Levi's: Wim Pe trici 35, Wayne Denham 22, Aad van den Nieuwendijk 14, Har Stol 14, Pe ter de Jong 6, Rudy van Eyk 6, en Levi's: Kees Akerboom 18, Hank Smith 18, Walter Ombre 16, Harry Kip 16, Karei Vrolijk 14, Tyrone Mar rionaix 12, Frank Kales 8, Tom van der Ree 6 en Johan Kooring 4. Bona Stars tegen Donar: Peter de Jong 28, Wim Petrici 14, Har Stol 15, Wayne Denham 12, Aad van den Nie""'<mdijk 10, Rob Wallaart 6, Ru dy van Eyk 6 en Ben van Cleef 2. Donar: Arend- Jan Julius 21, Ton Nederhoed 12, Leo Wubbolt 9. Wim Koning 8, Henk Manting 6, Wim van Aalderen 4 en Fred van het Schip 1. TRK In de eerste klasse van het district Den Haag won TRK zeer regelma tig van MSV. TRK was duidelijk be lust op revanche voor de eerder gele den nederlaag. Via 19-31 by de rust -al revanche nemen, want dan komt Levi's in de eerste wedstrijd van de kampioenspoule naar de Vijf Meihal. Donar Donar heeft zaterdag geen mo ment de illusie gehad de stunt van Groningen te kunnen herhalen. Toen, in de uitwedstrijd, verloor Bona Stars met 78-75. Vroeg men zich toen al af hoe dit kon gebeuren, zaterdag wer den in de Leidse Vijf Meihal de vraag tekens zo mogelijk nog groter. Donar beschikt normaal gesproken echt niet over de kwaliteit om Bona Stars te kloppen. Dat bleek, want via 14-4 was het na vijftien minuten al 40-21. Coach Kallenberg gaf daarna al zijn speelrs een kans en zelfs tegen een „B-ploeg" slaagde Donar niet in om dichterbij te komen. Kal lenberg wilde duidelijk zijn spelers rust gegeven, indien dat mogelijk was om tegen Levi's voluit te kunnen gaan. Bij de rust was het 46-29 Het eni ge wat verder nog het vermelden waard is, is dat Wayne Denham za terdag voor Bona Stars het tweedui zendste competitiepunt liet noteren: dat was bij 66-44 in de zevende min. Peter de Jong werd met 28 punten topscorer en Ane van Dijk ging bin nen zeven minuten met vijf p's naar de bank terug LEIDÉN Leden en bestuur van zeil- en roeivereniging Die Leythe keken aanvankelijk wel wat vreemd op toen Sportstich ting-voorzitter Piet Biegstraaten zijn speech begon met „Die Ley the doet kennelijk niet aan ge boortebeperking", waarna hij er ter verduidelijking aan toevoeg de: „Dit is nu al de zoveelste boot, die ik hier gedoopt zie worden". Die boot was dan een twee zon der stuurman, in zes weken ge construeerd door bootsman P. Fleur, en zaterdagmiddag door Jubilaris Jan van der Veld (25 jaar aan Die Leythe verbon den als penningmeester) met een flinke hoeveelheid water defi nitief aan de „vloot" van de ver eniging werd toegevoegd. Met de toepasselijke naam Jan van der Veld. De zilveren bestuurder kreeg na dit eerbetoon nog tal van geschenken. Zoals een boek, „Soldaat van oranje", namens de gehele vereniging aangebo den door voorzitter Gijsman: „Het leek mij een toepasselijk geschenk in een vereniging, die als clubkleur oranje heeft. En een soldaat van oranje ben ik in al die 25 jaar ongetwijfeld ge weest. Misschien is de rang wat te laag en had je misschien lie ver gehad dat je kapitein van oranje was, maar weet dan dat het even goed bedoeld is". Waarna de gehele Die Ley- then-familie zijn penningmees ter, die tijdens de Jaarvergade ring in januari al tot erelid werd benoemd, volop in de (voorna melijk oranje) bloemen zette. (Foto Jan Holvast). Knappe zege Leython lg seconden voor «Jd was won met 43.60 TopScorerS: bereikt. In die halve mi- Har Stol echter vier )an den Nieuwendijk twee j Denham hield nog een souvenir over aan de wed- kort voor tijd kreeg hij op zijn hoofd en dat jkbe een flinke wond. Stars kan zaterdag LEIDEN Kangeroes heeft na een boeiend gevecht moeten buigen voor een professioneel ingeseld Pe trus en Pouius, dat met 15—10, 7— 15, 157, 515 en 1015 won. In de laatste set overbrugde P en P soepeitjes een 84 achterstand. "Soepeitjes" omdat in de slotfase van de strijd even "onklaar" geraak te spelers snel en vakkundig speel- klaar werden gemaakt door een eigen masseur. Daar kon Kangeroes niets tegenover stellen. En dat ter wijl Kangeroes zonder meer beter volleybal liet zien. Er zat meer va riatie in de Leidse aanval dan in de vrijwel steeds hoog en hard aanval lende Petrus en Poulusformatie. De wijze, waarop b.v. in de eerste ste een 16 achterstand werd te niet gedaan was imponerend. In de derde set zorgde Kangeroes met Wie- be Pera in een andere, maar niet minder succesvolle rol van aanval ler i.p.v. spelverdeler, andermaal voor zo'n explosie. Het verschil was echter dat Kangeroes soms door ge brek aan wisselspelers gas moest terugnemen, terwijl P en P dat over tien spelers beschikte, steeds op vol le kracht speelde. De dames van Leython/AC zetten de reserves van Valbovol (met oud- Kangeroes-speelster Hanna Wang) in vier sets op verlies: 1511, 15 tilversum 718; Groningen -15; Delftse Studenten 4; Haagse THOR 356. Eindhoven 38; Af cent 124; Rotterdam Haag- 4; Utrecht Hilversum 2 LEIDEN Het reserveteam van DIOK heeft door een prachtige 10-0 zege op het vier team van de rugby club USRG uit Utrecht zijn positie in de middenmoot van de D-poule versterkt. Al na zeven minuten scoorde Donald Görtz zijn eerste try, waarop F. Gijsman uit een zeer moeilijke hoek uitstekend converteer de: 6-0. Duidelijk werd dat de Utrechtse studenten de broodnodige taktiek en techniek misten, waardoor het geen moment gevaarlijk werd voor DIOK. Gemakkelijk konden de Lei- denaars dan ook de Voorsprong tot de rust handhaven, vooral ook omdat de voorwaartsen van het vijftiental zeer goed werk verrichten. Na de rust kwam DIOK met zijn 1/4 zeer goed voor de dag. Toch duur de het nog tot de 20e minuut eer Pe ter Brandt een try kon scoren: 10-0 Het talrijke publiek dat een goed duel kreeg voorgeschoteld, heeft die stand in dat verdere verloop van de strijd niet meer zien veranderen. 9, 715 en 15—8. Het pliet voor de mentaliteit van de pupillen van coach Henk Kleingeld dat zij het wegvallen van spelverdeelster Len- nie Kneppers in de eerste set en kelblessure zo voortreffelijk op vingen. De reserves van Kangeroes stonden mede-degradatiekandidaat Concordia geen set toe. Met 16—14, 158 en 15—13 werd de Rotterdam se ploeg op verlies gezet. Het in op mars zijnde studententeam van LUSV verraste titelkandidaat Ze venklappers met 3—2. LEIDEN Een b-elftal van DO- COS zal deelnemen aan een inter nationaal Jeugdtoernooi van het Bel gische RC. Mechelen. Verder hebben voor dit in Mechelen te houden sportgebeuren ingeschreven 't Jeugd- elftal van Rayon Mechelen, Neu Kölln (Berlijn) FC Duffel, R. C. Puurs, Beerschot, Standard Luik en de organiserende vereniging, die op 31 mei in de zgn. Kikkerbokaal zal verdedigen tijdens een toernooi van DOCOS in de Kikkerpolder. Paardesport De Franse dra ver Tony M. heeft de Prix de Fran ce, die gisteren op de renbaan van Vincennes bij Parijs is verreden, ge wonnen. Daarmee nam Tony M. re vanche voor de nederlaag, die ze leed tijdens de Prix d'Amerique de week tevoren op dezelfde baan. Tony M. werd toen tweede. IJshockey Raak heeft dit weekeinde in het toernooi om de Coupe International twee overwin ningen geboekt. Van Grenoble won Raak met 83 en in Zweibrucken met 9—2 van Warriors. De wed strijd OPL Luik-Nationale Nederlan den (Nijmegen) is zaterdagavond wegens vechtpartijen na twee pe rioden, me een stand 64 gestaakt. Dat het parcours waarop gisteren gestreden werd om het nationaal kam pioenschap cyclecross lang niet gemakkelijk was be wijst deze foto. Elders in dit blad méér bijzonderhe den over dit door Cock van der Hulst gewonnen kam pioenschap. Biljarten Cris Nobels uit Haarlem is in Wildervank ongesla gen biljart-kampioen van Nederland geworden in het anker kaders 47/2 eerste klasse groot biljart. Zijn alge meen gemiddelde van 19.44 was ech ter niet voldoende om voor promotie naar de ereklasse in aanmerking te komen, dit staat op 27.00. LEIDEN In de 1-ste klasse der waterpolocompetitie is De Zijl/LGB na twaalf wedstrijden nog steeds on geslagen. Zaterdagavond zegevierden de Leidenaars met 7-8 over het Heem steedse HPC. In klasse 2A leverde LZ '86 een goede prestatie door in Beverwijk met 4-4 gelijk te spelen te gen koploper DAW. De Zijl/LGB heeft in deze com petitie slechts twee keer een gelijkspel moeten toestaan. Het heeft er zater dagavond in Haarlem even naar uit gezien, dat er een derde draw bij zou komen, maar zover hebben de rood- witten het niet laten komen. Vrijwel direct nadat Kees Bronsveld één mi nuut voor tijd naar wat later zou blijken het winnende doelpunt had gescoord, kreeg HPC de beschikking over een man meer. De Leidenaars konden echter bij de daarop volgende Heemsteedse aanval de bal onder scheppen en bleven in de resterende seconden op balbezit spelen. In de aanval was de Zijl/ LGB in deze wedstrijd productief genoeg, maar ondanks de terugkeer van Frits Welling na twee weken schorsing, speelde het verdedigend zwakker dan anders. Nu was HPC ook wel aan merkelijk sterker dan in de eerste ontmoeting in Leiderdorp, waarin de Leidenaars getuige de cijfers 9-2 dui delijk superieur waren. Op de snelle doortikballen, waarmee de HPC'ers de meeste aanvallen afrondden had de Leidse verdediging weinig kijk. In de eerste periode opende Albert Spijker de score, maar Cees Mantje maakte snel gelijk (1-1). Door goe de combinaties kon de Zijl/ LGB via Leo Onderwater en Rob Schouten uitlopen naar 1-3. Rob Vonk (HPC) zorgde nog voor het rustsignaal voor 2-3. Ook in het tweede part konden de Leidenaars geen grote voorsprong opbouwen getuige de tussenstand 5-6, en in het derde part kwam HPC zelfs op gelijke hoogte: 7-7. Kees Bronsveld demonstreerde de goede vorm, waarin hij de laatste weken verkeert, door de winnende treffer voor zijn rekening te nemen. De Leidse doelpuntenmakers waren Albert Spijker (2x), Rob Schouten (3 x), Leo Onderwater, Frits Welling en Kees Bronsveld. Voor HPC scoorden: Ale van der Veen (2x), Cees Mantje (2x), Rob Vonk, Mattie Preenen, en Rob Loek. LZ '86 heeft zaterdagavond in Beverwijk de kans gemist de span ning aan de top van de tweede klas se A te verhogen, door het leidende DAW niet te kloppen. De Leide naars lieten in de vierde periode een 24 voorsprong glippen en zagen DAW door Van Bekkum langszij komen. LZ'86 heeft tegen de Alkmaarders voortdurend het beste van het spel gehad. Door Joop Siera nam het in het tweede part tijdens een nume rieke meerderheid de leiding, maar Kees de Wit maakte uit een straf- worp gelijk. Opnieuw hielp Joop Sierra tijdens een numerieke meer derheid de Leidenaars aan de leiding (1—2). Pas in het derde part konden de rood-wit-blauwen van hun grotere zwemsnelheid gaan profiteren. Jan Breedeveld miste nog wel een strafworp, maar uit een break kon Joop Sierra de score op voeren tot 13. Op de midvoorplaats was Wulfers zijn verdediger Siera te snel af en hij scoorde 23. Het laatste part begon voor LZ '86 met een numerieke meerderheid. LISSE Oegstgeest heeft door een 3-2 nederlaag tegen het laaggeplaat ste Lisser Boys de aansluiting met de kopgroep verloren. De Boys namen zelfs een 2-0 voorsprong. Na een ope ningsoffensief van Oegstgeest nam de thuisclub in de 25e minuut de lei ding door een doelpunt van De Koo- ker. In de 37e minuut zorgde de zelfde speler voor 2-0 nadat hij uit stekend was gelanceerd door Van Ooyen. Vlak voor rust verkleinde Jan Perfors de achterstand tot 2-1. In de tweede helft woger beide par tijen goed tegen elkaar op. al leg de Lisser Boys iets meer het accent op de verdediging Toch vergrootte het zijn voorsprong in de 56e minuut toen Van de Weerd bij eer razend snelle uitval scoorde. Drie minuten later bepaalde Wieman de eindstand op 3-2. Via verdediger Van Dijk knalde hij de bal in. Tegen de ge sloten en goed werkende defensie van Lisser Boys kregen de Oegstgeeste- naren daarna geen kansen meer. die door Joop Sierra werd uitgebuit. In de nog resterende minuten speel de LZ '86 te nerveus om de voor sprong te kunnen consolideren. Kees de Wit (strafworp) en Bob van Bekkum scoorden de treffers, die DAW toch nog een gelijkspel ople verden. ELST RCL heeft in de uitwed strijd tegen De Musketiers opnieuw aangetoond maar moeilijk tot doel punten te kunnen komen. Ditmaal moest zelfs een verdediger, August Broerse, voor de enige (winnende) treffer zorgen. De eerste wedstrijd tussen beide teams eindigde in een 9-2 monsterzege voor de Leiderdor pers... RCL begon bijzonder sterk. Met Sjoerd Teske als animator op het weer "ouderwets" draaiende mid denveld werd de aanval gezocht, maar de mogelijkheden die door dit pressievoetbal ontstonden werden niet benut. Zowel Dirk Bijl als Leo Holl zagen hun kopballen het Mus- ketiersdoel op een haar missen. Ook na deze overdonderende begin fase bleef RCL veruit de beste ploeg. De thuisclub werd door de Leider dorpers stevig in de verdediging ge drukt. maar onder leiding van doel* man Cees Kranenburg hield diezelf de defensie goed stand. In de tweede helft nam het offensief van RCL de vorm aan van een fors beleg. De tot voor enkele weken zo gemakkelijk scorende Leo Holl faalde echter tot twee maal toe alleen voor de doel- verdediger. Ook Jaap Kuijk kreeg nog een goede mogelijkheid om de score open te breken, maar zijn schot verdween net langs de verkeerde kant van de paal. In de 30ste minuut was het dan toch raak. August Broerse, ver opge rukt. ontving de bal na een vloeiende roodwitte combinatie en met een be heerste schuiver liet hij doelman Kranenburg kansloos: 0-1. Ook het laatste kwartier van deze sportieve strijd was niet zonder sen satie. Eerst brak Bert De Ruyter knap door de Musketiers-verdedi ging, maar hij werd op de rand van het strafschopgebied „vakkundig" neergelegd. De thuisclub kwam in de slotfase nog dichtbij een doelpunt via Teus Heikamp. Zijn kopbal be landde echter buiten bereik van doel man Bram Brandt, die een 6oede wedstrijd speelde, op het houtwerk. ARNHEM Voor de finale van het toernooi om het Nederlandse damkampioenschap hebben zaterdag in Arnhem zich zeven spelers di rect geplaatst. Dat zijn uit de A- groep: Visser. Drost, Van der Sluis en Tielrooy. Uit de tweede groep plaatsten zich direct Bronstring (Leiden) en Varkevisser (Katwilk), die gelijk aan kop eindigden en Toet (3e). Tussen Prinsen en Goeree (ge deeld vierde) zal het komende week end een tweekamp worden gespeeld bestaande uit drie partijen. De finalegroep zal naast de acht halve finalisten tevens bestaan uit zes dammers, die van het spelen van voorwedstrijden waren vrijge steld, te weten: Wiersma (titelhou der), Sijbrands. De Ruiter, de Jong, Gordijn en Hermelink De finale van het Nederlandse kampioenschap vindt plaats van 31 maart tot 21 april in Apeldoorn Schaatsen Gerda Rijneveld en Rudl Liebrechts hebben zaterdag op de kunstijsbaan de Uithof in Den Haag beslag gelegd op de schaatst i- tels langebaan van het gewest Zuid- Holland van de KNSB. Bij de Junio ren gingen de kampioenschannen naar Ans van der Hoorn. Lida Eg berts, Piet Kok en Hans Schouten-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11