WONEN IN LEIDEN agent Met astma slapen onder drogende was OPHALEN VAN GROF VUIL Verhoging van subsidie voor gezondheidszorg Release nu meer open Sanocel Scylla Chr. school in „Binnenhof" Open Housein Noord-Hofland Vergeefse tocht naar Iraanse ambassadeur ZATERDAG 3 FEBRUI Warmondse volleybalclub heeft sponsor Zaterdag LEIDEN „Voor de ruimte hoef ik geen ander huis, ik heb ruimte genoeg. Maar voor m'n vrouw wil ik een ander huis. Straks zit ik alleen met drie kinderen omdat er voor ons geen andere woning te vinden is. Terwijl de dokter en de GGD zeggen: u kan daar niet blijven wonen is er in heel Leiden kennelijk geen huis dat droog ge noeg is, zodat m' n vrouw er nor maal kan leven". J. de Roode is er moedeloos van. "Ik heb al van alles geprobeerd, :k ben kwaad geworden op bureau huisvesting. Maar ze kunnen me niet helpen." Mevrouw Jenny de Roode is zwaar astmatisch en is zenuw-patiënt. Het huis aan de Rijndijkstraat is vrij groot, dat wil zeggen: een woon- en een zitkamer, en een zolder die in tweeën is verdeeld zodat kinderen en ouders elk een eigen ruimte heb ben. Het dak lekt en bovendien moet de was altijd op diezelfde zolder dro gen wat de vochtigheidsgraad enorm opjaagt, (foto Jan Holvast). De keuken, waar gewassen en ge kookt wordt, ligt vlak aan de ka mer. Al het water dat wordt ge bruikt voor de was moet eerst wor den gekookt, want een geyser is niet in het huis aanwezig. De kamer hangt vaak vol damp. De geheel houten, dus snel brandbare zolder is niet verwarmd de gaten zitten in het dak. Mevrouw De Roode: "Ik vind het altijd vervelend om m'n warme kachel te verlaten voor die koude zolder als ik moet gaan sla pen". Haar man: "Zes Jaar geleden kregen, we. nadat we drie Jaar had den ingewoond en twee kinderen hadden, deze woning toegewezen. We zouden er maar twee Jaar hoe- Wat in de sport- Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebest.raat. Decima- WARMONI>- geschiedenis van deze gemeente tot straat, Sieboldstraat, Floresstraat, nu toe voor onmogelijk werd gehou- Bloemstraat, Pormosastraat, Bor den is thans toch werkelijkheid ge- neostraat, Driftstraat. Lombokstraat, worden. Het is de warmondse Volley- Javastraati Medusastraat, Park- trSnLe£n™"Zeer straat' «Jehstraat (van .T M.ll, n LS Kooilaan tot Sumatrastraat). Am- bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat. Sumatra straat, Atjehstraat (van Sumatra straat tot Soembastraat) Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat, de Ringkade, Bonairestra°t. Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat. St. Maarten- Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat, Kooihof. DINSDAG Jacq. Urlusplantsoen, A. Noorde- wierlaan, C. Schuytlaan. Diepen- J. Mentink, eigenaar van een bekend modemagazijn zowel in deze gemeen te als in Roelofarendsveen, hetgeen voor deze vereniging vooral op fi nancieel gebied van niet te onder schatten waarde is. In verband hier mede draagt vanaf heden de vere- eniging de naam van Mentink Mode/ V.C. De heer J. de Winter, voorzitter van de vereniging deelde dit mee tij- dens een dpuk bezochte buitengewo ne ledenvergadering, welke in de kantine van de sporthal „Klimop" werd gehouden. Geen wonder dat deze mededeling door de vele aan wezigen met gejuich werd begroet. Aan de heren H. L. Olden en P. van brocklaan, Joh. Verhulstraat. Ri- Dam werd om persoonlijke redenen, chard Holstraat, Obrechtstraat, eervol ontslag verleend onder dank Chruchilllaan, Willem Pijperstraat, betuiging voor het vele werk dat zij Peter van Anrooystraat. Joh. Wage- in hun functies hebben verricht. In naarlaan, Valeriusstraat. Van Blan- hun plaats werden als bestuurslid kenburgstraat, Julius Röntgen- Wereïdwinkel 11 uur voorj Kreatief Sentrum (Breei Rommelmarkt 2 uur nami korte filmpjes 9 uur nam. J Oegstgeest (Geversstraat t sociëteit v.a. 16 jaar 8 uur j 's nachts Breestraat 19 Sociëteit1 (voor kamerbewoners en al den) 912 uur nam. Bij molen De Valk Posq 25 uur nam. Schaakzolder (Morsweg ll Jeugdschaaksoclëtelt 25.30 Doopsgezinde kerk Zeven ventlsten, bijbelstudie 10 u prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur ni 's nachts. Breestraat 19 Jeugdheve Mirakel 811.30 uur nam Zondag gekozen mej. Flora Versluijs en de heer G. Versluijs, waarbij laatstge noemde tevens werd benoemd als straat, Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat, Kreatief Sentrum (Brees Krea-toestand 2 uur nam.j bluesmuziek 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat cleteit voor kamerbewoners! nam. 1 uur 's nachts. Leiderdorp (Wllhelminaa Gespreksavond Baha'i 8.15 ul Middelweg 19c Leids pop kindervoorstelling 2.30 uur n Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en al den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Mirakel 11 uur voorm. 1.30 jeugdcafé 810.30 uur nam.l Ant. Clubhuis Dansen I Maandag anders zijn. Het enige, dat na twee jaar gebeurde was, dat we van de urgentlelijst waren afgevoerd. Nou zitten we hier nog. Ik heb verklarin gen van de dokter en van de GGD. Urgentieverklaring A. houden werd besloten over te gaan tot contributieverhoging en werd de ze voor de senioren vastgesteld op f 7,- en voor de Junioren op f 5,- een dure flat zit, geen reparaties astma. Moet die net zo ziek worden per maand. Dankzij de aangetrok- kan betalen. Maar d'r worden zo als haar moeder? Is er nergens een ken sponsor is de vereniging in staat veel mensen wel geholpen. Waarom flatje voor ons, met een douche, met gesteld een bekwame trainer aan te werd benoemd de heer P. van Dam. Franckstraat, Verdistraat. Teneinde de financiële toestand van Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel de vereniging zo gezond mogelijk te straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat Toscanini- laan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan, Tsjaikowskl- kade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan, Stadhuis: Gemeenteraad Hogewoerd 87: Club voo Breestraat 19: Jeugdhaiv café 7.3010.30 uur nam. Stadhuis (kamer 3): Spn Burgerlijk Pensioenfonds uur nam. wij niet? Die kleine, die derde doch- verwarming en zonder gaten in het trekken in de persoon van de heer straat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Dinsdag ter, begint ook al met bronchitus en dak?" R. van Nieropuit uit Noordwijk. ven blijven, dan zou er beslist iets baas, die ook maar arbeider is en op VOORSCHOTEN De Commissie voor Maatschappelijk Welzijn kon na enige discussie akkoord gaan LEIDEN Het alternatieve hulp verleningscentrum van Release breidt zijn openingstijden uit, na een korte inwerkperiode van nieuwe me dewerkers. De nieuwe tijden zijn: Van maandag tot en met vrijdag, 's avonds van 8-10. Van diensdag t/m zaterdagsmiddags van 2-5 uur. Adres: Nieuwe Rijn 20A. Release Leiden is een hulporgani satie, opgezet uit de gedachte dat heel wat mensen ln onze samenle ving door gevestigde instanties on voldoende of helemaal niet geholpen worden. Release wil mensen, die bij haar komen, helpen en de werkwij ze van instanties en personen die ze bij de behandeling van problemen tegenkomt kritisch bestuderen om door middel van feiten aan te tonen wat daar nu fout aan is en welke oorzaak hieraan ten grondslag ligt. Release houdt zich onder andere be zig met hulp en advies aan mensen die in moeilijkheden zitten, bijvoor beeld bij ongewenste zwangerschap, homo-seksualiteit, pedofilie, drugs, politie, kamerhuur, dienstweigeren, ontslag, enz. Een mogelijke oplossing voor een probleem wordt door Release nooit opgedrongen, maar steeds in samen werking met de persoon die in moei lijkheden zit, gezocht. Release staat daarbij op het standpunt dat de hulp vrager geen onmondig wezen is. De hulp wordt verleend door vrij willigers, die zelf ook niet alles we ten. maar die, indien nodig, wel spe cialisten op allerlei gebied kunnen raadplegen, zoals artsen, Juristen, maatschappelijk werkers, enz. Re lease staat open voor mensen van alle leeftijden, ongeacht geloof, poli tiek of levensbeschouwing. Aan de door Release verleende hulp zijn met het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een subsidieregeling Gezondheidszorg- 1973. Ingetrokken worden de subsidies van de Stichting Gezondheidszorg, de Kruisverenigin gen, Medische Sportkeuring en Co- tuvo. Al deze stichtingen en instan ties krijgen in de toekomst een sub sidie via de nieuwe regeling. Doel van deze maatregel is een grotere concentratie te verkrijgen, aldus wet houder Pels. In de loop der jaren zijn steeds aparte subsidies verleend, maar dat maakt naast de controle ook het overzicht moeilijk. De sub sidie Gezondheidszorg zal voor 1973 f 205,725,— bedragen, vorig jaar kwa men al de subsidies op een totaal van f 179003,De stijging van 14% wordt vooral veroorzaakt door de personeelskostenstijging. De Kruis verenigingen hebben inmiddels de bij rage van de leden verhoogd van f 15,tot f 25,per jaar, waardoor de kruisverenigingen aan contribu ties f 114.500— ontvangen. De com missieleden zagen een volledige fu sie of een nog sterkere samenwerking tussen de drie kruisverenigingen als een noodzaak om zo de kosten te drukken. Voor het toekomstige sport park „Adegeest" zal de gemeenteraad alsnog f 372.000,moeten beschik baar stellen voor realisatie van een volgende fase in de werkzaamheden. Naar aanleiding van vragen deelde wethouder Pels mede, dat het sport park „Adegeest" zo gesitueerd is, dat rekening gehouden wordt met het toekomstige tracé van Rijksweg 11 zover mogelijk richting Noord-Hof land. De gemeente Voorschoten kan niet langer wachten en G S. hebben reeds meegedeeld daar begrip voor te hebben. LEIDEN. In tegenstelling tot eerde re berichten zal Sanocel Scylla van avond om 18.30 uur eerst in het ei gen "tafeltennishome" aan de Catha- rijnestraat tegen Iduna aantreden. Morgenavond gaan de Leidenaars op bezoek bij Tempo Team in Am sterdam. LEIDEN Wethouder Ham van Volkshuisvesting en Openbare Werken foto Jan Holvast) heeft gistermiddag in het nieuwe complex Muider kring"nabij de Plesmanlaan, een modelflat ge opend, die daar is ingericht door Interieurver zorging Zirkzee.. Tevens overhandigde hij deze middag aan de eerste bewonersde familie Van Beukering, de sleutel van 't pand Muiderkring 219. Griegstraat, Donizetti laan, Bizetpad. Stadsgehoorzaal DONDERDAG Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof. J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volk stuinen), Zwarte Pad en Merenwijk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat, Julia- nakade, Sophiastraat. Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat, Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraat, Nassau- straat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkad-, Marijke- straat, Margrietst.raat, Irenestraat, Bernhardstraat, Beatrixstraat. VRIJDAG Rijndijk, Dij khof laan, Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat, Hasebroekstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat. ten Ka- testraat, Toussaintkade, Staringka- de. Kneppelhoutstraat, Multatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat. Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat. L. Cou- perusstrgat, Hoflaan, Willem Kloos- laan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telderskade, Mulderstraat, Gerrit Kasteinstraat, Segaarstraat, van Diemeistraat, LEIDERDORP De enquête-for mulieren, die de gemeente Leiderdorp aan de nieuwe bewoners van de nieuwe wijk Binnenhof heeft toege zonden, hebben hun vruchten afge worpen. Op deze formulieren konden de bewoners neerschrijven voor welk hoort school zij interesse hadden naast de reeds geplande en in aan bouw zijnde Openbare kleuter- en basisschool aan het Van Alphenplein. Het is een succes geworden. Ruim 85 procent van de bewoners hebben het 'stembiljet' geretourneerd. Met de d'aardoor verkregen 'harde' cijfers is het gemeentebestuur er in geslaagd de financiële deur in Den Haag open te krijgen. Dank zij de medewerking van deze Leiderdorpers kan er begin maart begonnen worden met de bouw van 'n twee kleuter- en basisschooi. Het wordt een christelijke school. Er is ook een stroming in Leiderdorp die in het Binnenhof gaarne een Mon tessorischool wil hebben. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9,28 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f29,85 Losse nummersf 0,35 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 WASSENAAR Een delegatie van tïen Nederlandse studenten- en Jon gerenorganisaties en van de „Confe deration of Iranian students" heeft gisteren in Wassenaar vergeefs ge probeerd een brief aan te bieden aan de Iraanse ambassadeur, de heer Ab bas Farzanegan. In de brief proteste ren de organisaties tegen het repres sief regime van de sjah van Iran", dat volgens hen 25.000 politieke ge vangenen kent. Nadat zij de ambas sadeur van hun komst op de hoogte hadden gesteld, vroeg deze de politie een oogje in het zeil te houden en de delegatie niet op het terrein van de ambassade toe te laten. De ambassa deur liet weten het groepje Jongeren nu niet te willen ontvangen. In de brief vragen de elf organisaties een einde te maken „aan de syste matische uitroeiing van politieke op- posiaieledea" in Iran en wordt ge protesteerd „tegen de willekeur waaraan personen daar zijn overge leverd tijdens de militaire tribuna len". De delegatie had de ambassa deur in Wassenaar speciaal willen vragen op korte termijn vanuit de ambassade in Wassenaar rechtstreeks contact op te nemen met de regering in Iran om te informeren naar de toestand van de arts dr. Abbas Shi- bani, die wegens zijn verzetsdaden door de Iraanse autoriteiten zou zijn gearresteerd en zou zijn berecht door een militair tribunaal. De elf organisaties hebben lijsten op gesteld met de namen van een ne gentigtal mensen die volgens hen in Iran door het regime van de sjah zijn gedood. Sch« D~ 7.30 uur nam. Stadhuis: Behandeling g« groting 7.30 uur nam, Kreatief Centrum (Bree Pottebaikken 8 uur nam. Academie (filmzaal): Cln den en LAK-cinema Indiias Stamboom" 8 uur nam. Logegebouw (Steenschuu Simon de Waard "Bij de bu overkanit" 8 uur nam. Hollidtay Inn: Aandeelhoi dering Leidse Wolspinnerij Volmolengracht 19: Welf Rode Kruis 2.305 uur na Breestraat 19: Jeugdhavei soos 25 uur nam. Jeugd' 10.30 uur nam. Expressie] tieners 7.159 uur nam. Breestraat, 19: Sociëteit v dicapten 25 uur nam. Gerecht 10: Dlenstencen nenistad Bridgeclub voor be| 5 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit (voor kamerbewoners en a den) 912 uur nam. Driftstraat 49Spreeku raadsvrouw 10.3011.30 uu Rijnsburgerweg 163: Spr< gemeen Bureau voor lever zinsvragen 7.308.30 uur i Hooigracht 38: Spreekuu huisvesting werkende jong* 8.30 uur nam. Diamantsplein 27: Ges; Baha'i 8.15 uur nam. Hulpverleningsdienst Rel< we Rijn 20a, tel. 24555. Ma 10 uiur nam, bovendien d' 25 uur nam., met uitzon vrijdagmiddag. Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagrr uur raadplege men de eige daarna tot zondagnacht uitsluitend voor spoedgeval] terstelefoon 22222 (wijkzusi Kohlenberg, Lammenschax tel. 26006 en N. M. de Vries laan 166, tel. 42606). Leiderdorp Dokter I Mauritssingel 166, tel. 3368i ter C. W. Prins, Wilddree 24909). Oegstgeest Dokter E. chren. Oranjelaan 29, tel. 52 Voorschoten Dokter Baron van Ghentlaan 5. wijkverpleging Gezondliei W IJ ngaardenlaan Warmond Tot zondai uur dokter A. de Geljzel. straat 16, tel. 2866, daarni Walenkamp, Dorpsstraat 45, Apothekers De avond-, nacht- en zo wordt waargenomen door apotheek, Lammenschanswi Van Breest Smallenburg, L Leiderdorp. Wets winkelt je Adres Lelds Volkshuls i dijk 33 Openingstijden: d£ 10 uur voorm. tot 1 uur ni ve maandag) Dagelijks te t dens de kantooruren tel. 301 Hulp VOORSCHOTEN In de Voorscho- tense wijk „Noord-Hofland" werd gisteravond geen televisie gekeken. De wijkbewoners kwamen naar de grote aula van de 24-klassige school voor het "Open House" georganis- seerd door de Stuurgroep "Noord Hofland". De opzet: meer contact tussen de wijkbewoners onderling, kan zeker gerekend naar de belang stelling als geslaagd beschouwd worden. Het "Open House" was een "toe stand" bestaande uit kleine kermis vermakelijkheden zoals bussen gooi en, grabbelen, sjoelen, rad van avontuur en een presentatie van de middenstand, die o.a. met een goede modeshow, voorlichting over filmen en dia's maken, oude ambachten zo als potten bakken, (foto Jan Holvast) matten vlechten, weven, lekkere hapjes het geheel tot een in modern jasje gestoken fancy-fair maakte. Een onderdeel liep werkelijk uit de hand, maar daar is niemand be zorgd over. Om de verbondenheid tastbaar te maken, was gevraagd om iets mee te brengen, waardoor be jaarden en zieken in de wijk een ge schenkje zouden kunnen krijgen. Rond tien uur in de avond ('t feest was nog lang niet afgelopen) waren de blikjes, pakjes en andere lekker nijen al niet meer te tellen. In een hoek van de gang vormde zich een complete delicatessenvoorraad, ge noeg om de hele wijk huls-aan-huis te voorzien. Hoeveel bezoekers er geweest zijn, is alleen te schatten, maar het zul len er een paar duizend geweest zijn, ook van buiten de wijk. Burge meester J. van der Haar en echtge note kwamen in en dubbelfunctie omdat het burgemeesters-echtpaar in Noord-Hofland woont. Wethouder Esselaar was er eveneens als de vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur. SOS-dienst SOS-Telefonlsche (01710)—25202 Voor alle dl lljkheden verkeren berel werkdag van acht uur n.i uur vjn doorlopend ln het d.w.z. van vrlldag acht uu maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarde durig zieken en gezinsverzo 45, tel. 49441 (maandag t.i 910 uur voorm.). Aanvragen vooi üaive ..erkerkei IJ ke ipleidingsscho ^lnsverzorglng, Rijnsburger 55336 vuorm 910 uur Dienstverlening Humanity gracht 246a Spreekuur ma 2.30 nuiir nam., woensdafi voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon hi wone mensen met gewone ne vragen. Hooigracht 62 46109. Release Hulpverleningsdienst Rel we Rijn 20a, tel 24555 t donderdag 20-22 uur zat< Dienstencentrum r 6; Algemene informaties Noordeindsplein 2B tel 4 kwartier Wijklnformatie 9-1 clubs hulpdienst DIJkstraat 49698 Binnenstad Wljklnft 10 uur); clubs hulpdienst Tel. 43503 De Kool Wljkln -10 uur): clubs hulpdienst 49a tel 49726 Zeeheldeuw telefoonnummers (9-10 u 43078, 30897 20176 Meerb telefoonnummers (9-10 u 34639 20788 44256 41796 Moeders voor rnoedt Actie "Moeders voor mo gaven zuster E. Jan se Hofdljck 32.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2