auesaar Eric Jurgens (PPR) in Politiek Cafe: bar(re)praat over 'Samen-Over-Leven' agenda 2l/2 jaar cel voor Alphenaar TOP bijna zeker van kampioenschap '41 PAGINA 2 DONDERDAG 1 FEBRUARI 1973 VOORSCHOTEN Het Voorschotense), Politieke Café is een goed draaiende zaak aan het worden. In het café-restaurant De Vliethorst waren gisteravond ongeveer 70 mensen die met de gast het tweede kamerlid van de PPR Eric Jurgens, discussieer den over "Samen-Over-Leven". De r, hem e< bereid toedien am op een barkruk met voor a goed gevuld glas is steeds m als wereldhervormer op te ;n zo lang de tap maar tapt is een goed gesprek mogelijk. Het Politieke Café bereikt daarom mees tal meer dan een gewone politieke bijeenkomst met gelijkgezinden. Eric «Jrugens is een man die zelfs zonder een glas bier zijn tegenstanders uit hun veilige stellingen weet te halen. Met in zijn hand het discussiestuk „Samen-Over-Leven", opgesteld naar aanleiding van het rapport van de commissie Mansholt, waarin een po litieke vertaling wondt gegeven van het rapport van de Club van Rome, liet hij in een grote zwart-wit tegen stelling de noodizaak zien van het be zinnen op de eindigheid van de aar de en het niet ongestraft misbruiken van onze planeet. MILIEU Het milieu-vraagstuk bestaat, sinds het ook in Wassenaar stinkt! - Met deze eerste aanval wist Eric Jrugens de tongen los te maken. De discussie kwam opgang en de meningen wer den tegenover elkaar gezet. Ook de waag wat politiek is werd gesteld. Volgens Eric Jurgens is politiek macht uitoefenen op de samenleving om deze te veranderen. Het Voorschotense Politieke' Café bleef gezellig, ondanks dat er bijna zoveel hoofden als zinnen i waren. Men leerde eikaars meningen kennen en wanneer er een gedachtenfcloof bleef dan was er altijd een glas dat gevuld kon wonden. Eric Jurgens, 2de kamerlid van de PPR, gisteravond als gast m het Politiek Ca fé in Voorschoten: „Poli tiek is macht uitoefenen op de samenleving om haar te veranderen". Tentoonstelling i 'Het Nederlands Statieportret' DEN HAAG (ANP) De eerste manifestatie ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van koningin Juliana dit jaar is de ten toonstelling "Het Nederlands Sta tieportret", die vanavond in het Bomiefantenmuseum in Maastricht zal worden geopend door Jonkvrou- we mr. C. W. I. Wittewaal van Stoetwegen, lid van het nationaal Comité Zilveren Regerings jubileum Koningin Juliana. Behalve in Maastricht, waar de tentoonstelling van 1 tot 28 febru ari wordt gehouden, zal "Het Ne derlands Statieportret" te zien zijn in Delft in het stedelijk museum "Het Prinsenhof" van 9 maart tot 13 mei, in Eindhoven in het Philips Ontspanningscentrum van 19 mei tot 24 Juni en in Apeldoorn in de gemeentelijke "Van Reekiun Gale rij" van 8 september tot 8 oktober. De tentoongestelde- werken be lichten vooral de formele verande ringen, die opgetreden zijn in de artistieke ontwikkeling van het gen- Vrijwel alle grote Nederland se statieportretschilders zijn op de ze tentoonstelling aanwezig. Ook ontbreken de fotografen niet, zoals Disderi en uit de huidige tijd Mey- boom en Max Koot. DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft vandaag de 26-Jarige spoorwegarbeider Jam T. uit Alphen aan den Rijn wegens doodslag op zijn 35-Jarige zwager Rinus Wester hof veroordeeld tot een gevangenis straf van twee Jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. De offi cier van Justitie had wegens dood slag een straf van vijf Jaar geëist. Jan T. had zijn zwager op zondag 8 oktober voor zijn huis aan de Dia mantstraat in Alphen met een mes gestoken. Het mes drong door tot In het hart. Toen Jan het mes weer uit het lichaam vam zijn zwager getrok ken had, pakte deze het wapen en probeerde er op zijn beurt Jan mee te raken. Dat lukte niet, maar Rinus zag nog wel kans de banden van Jan's auto met het mes door te ste ken. Daarna zakte Rinus in elkaar. De steekpartij Vormde het slot van een serie schermutselingen tussen de zwagers op de achtste oktober. Rinus had daarbij in de nieuwe flat van Jan vernielingen aangericht. DEN HAAG De "kastenactie" op het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft een voordeel tje van bijna vierduizend gulden opgeleverd. De afgelopen maand werden er namelijk door ambtena ren van verschillende afdelingen twaalf lege kasten ingeleverd waar voor ze een bedrag van vijftig per stuk kregen. Bovendien werden er 16 lege kaartenbakken ingeleverd waarvoor een tientje per stuk werd uitbetaald. Omdat de nieuwprijs van een kast ongeveer 325 gulden bedraagt en een kaartenbak 92 gul den kon het bedrag van vier mille worden bezuinigd. De kastenactie begon nadat secretaris-generaal mr. Van Wolferen in zijn nieuwjaars toespraak melding had gemaakt dat er zijns Inziens rommel rondslin gerde binnen het ministerie dat gemakkelijk zou kunnen worden opgeruimd. Burgerlijke stand van Leiden Leiden Geboren: Theodorüs Nathan z.v. A. Wiersma en E. C. J. v.d Bos, Maria Th M dv. H T J v d. Berg en T. Zijlstra, Natasja d.v. A. van Haalem en N. Slingerland. Overleden: J. M. Ouwehand (15), dochter, A. C. Rietbergen (75) geh. gew. m. A. v. Essen, D. Kranenburg (80). man, W. v.d. KaaiJ (87), geh gew. m. C. M. Lambreehts, L Links (76). man. Donderdag Stadhuis Behandeling begroting 2 en i Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeugd- societeit v.a. 16 laar 8—12 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan- Breestraat 19 Jeugdhaven, leugdcafé 7.30—10.3 Titus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8— 10 uur nam. Leiderdorp (Wilhelmlnastraat 10), Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Winnaar Wessel Ilckenpnjs 1972 m.m.v. Kees Hazelvoet (piano) 10 uur Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) Popgroep Lava 8 u nam. clmeclub "Ich Oegstgeest Geversstraat 66) Sociëteit 25) Gespreksavond Bahai Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaanden) 9- Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos Mi rakel 8-11 uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30-10 uur Stadsgehoorzaal Uitvoering Leidsch Politie Muziekgezelschap 8 uur nam. paar aan Indonesië Zaterdag Selskip Pryslan Spr. ntrum (Breestraat cinéclub korte filmpjes 9 uur nam. (Geversstraat 65) Jeugd- «ssste Wetswinkeltje De formatie Solution komt morgenavond om acht uur in het Cultureel Sentrum. De groep be staat uit Guus Willerme basiWillem En nes (piano en orgel), Hans Waterman (slagwerk) en Tom Barlage (fluit en diverse saxen). Solution heeft twee albums opgenomen. De eerste lp is getiteld "Solution" de tweede Divergence. Adres Leids Volkshuis Apothekers- dilk 33 Openingstijden: dagelijks SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die ln elke acht doorlopend ln het weèkeinde, lijkheden verkeren werkdag van acht maandag acht uur v.m. Gezinsverzorging 45, LEIDERDORP Nog één punt scheldt TOP van het tweedeklas seschap na de overwinning van gis teravond op streekgenoot Velocitas. Dat ene ontbrekende punt zal er met nog drie wedstrijden voor de boeg, heus wel komen. TOP toonde zich in de confrontatie met Velocitas, één van de degradatiekandidaten, dat tweedeklasseschap allerminst waar dig. Door de goede tegenstand van Velocitas werd het voor de pupillen van Hans v. Zonneveld een moeiza me overwinning, die pas in de slot fase tot stand kwam. Voordien had de Leiderdorpse formatie zich de Bromfiets geschept Toen Hetty Kleezens (22) haar ja-woord gaf aan Hans Bonnet (27) was dat niet alleen een feestdag voor het bruidspaar en de familie. De kleuters van haar Zoeterwóudse kleuterschool Hummelhof hadden zich met zelf gemaakte ere-bogen en pa pieren bloemen bij de kerk opgesteld om het bruidspaar een feestelijke hulde te brengen. LEIDEN Een personenauto die geen voorrang verleende heeft gister middag om 13,45 een ongeluk ver oorzaakt, waarbij een 19-jarige bromfietser een schouderfractuur en ernstige wonden in het gezicht, op liep. De bestuurder van de personen auto, een 27-jarige Rotterdammer reed op de Kennedylaan in de rich ting van de Schubertlaan. De brom fietser reed op de Brahmslaan een voorrangsweg in de richting van de Verdistraat en wilde de wegkruising oversteken. De personenauto reed eveneens door en schepte vervolgens de bromfiets, die op het wegdek werd gesmeten. De jongen is naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. evenknie getoond van het ongeïnspi reerd spelende TOP. dat wel steeds een voorsprong, van 1- punt had. maar de eer van het openingsdoel punt toch aan de opponent moest gunnen. TOP mocht in de eerste helft van geluk spreken, dat Velocitas de korf steeds op een andere plaats zocht eens de korf), anders had de 3-3 ruststand beslist een gunstige score voor Velocitas te zien gegeven. In de tweede helft veranderde het spel- beeld nauwelijks. TOP verdedigde iets beter en dat was de enige ver dienste, want het nonchalante spel van Cees Zuurmond in het aanvals- vak verstoorde vrijwel elke combi natie. Tot 4-4 kon Velocitas dan ook moeiteloos bijblijven. Via 4-5 beslis te Rob Meyer tenslotte de strijd in het voordeel van TOP via een straf- worp. Voor TOP scoorden: Gré Ha gen (2), Bert Staal (2), Dik Imanse en Rob Meyer. Ybo Schutte, Gerrit v. Reyn, Gerard v. Poelgeest en Jan Bruins deden dat voor Velocitas. Inbraak in café LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag is in een café aan de Haven ingebroken. De dieven wis ten de jukebox open te breken en de inhoud van de geldla, een som van f 230,-, mee te nemen. De dieven zijn vermoedelijk via een raam aan de zij de van de Zijlpoort binnen gekomen. Aanvragen hulp Dejaarden en lang- irlg zieken en gezinsverzorging Mare I, tel. 49441 (maandag, t.e.m. vrijdag I i woensdag 9.3(5-10:30 Aanvragen /ooi naJve dag< ccrkerbelllke opleidingsschool ztesverzorglng. Rij nsburgerwep Dienstverlening Buinanltas bange- gracht 246a Spreekuur maandag 1.30- v'oorm. tel 26277 Koord-studio vragen. Hooigracht 62a. telefoon 46109. Rele hulpverleningsdienst Release: Nieu- Rijn 20a, tel 24555. Maandag en iderdag 20-22 uur. zaterdag 14-17 Algemene informaties (9-10 uur), Noordeindsplein 2B tel. 40483 Mors- kwartier Wij kinformatie 9-10 uur); clubs hulpdienst Dljkstraat 2a tel no. 49698 Binnenstad WIJ kinformatie (9- 10 uur); clubs hulpdienst GerechJ 10, Tel 43503 De Kooi WUklnformatle (9 -10 uur): clubs hulpdienst Deiftstraat 49a tel 49726 Zeeheldenwljk Diverse 34639 20788 44256. 41796. Plaat voor restauratie kerkorgel Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het vijf enzeventig Jaar oude orgel van de Meerburg parochiekerk is hard aan een restauratie-beurt toe. De gezamenlijke koren van de Meerburgpa/roöhie, 't dames-, lieren- en jongerenkoor gaan met een combo een stereo-lang speelplaat opnemen. De op brengst van deze l.p. die f. 15,- gaat kosten is bestemd voor de restauratie van het orgel. Om een beetje inzicht te krijgen in het aantal platen wat moet wor den geperst kunnen de kerk bezoekers zondag intekenen op lijsten die achter in de kerk hangen. Ook kan worden inge schreven bij.de heer J. M. C. van der Ploeg. Hoge Rijndijk 125, Zoeterwoude. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 De milieutuin In het Cultureel Centrum in Voor schoten wordt 5 februari een lezing gehouden over milieutuinen. De le zing zal worden verzorgd door ad viesbureau "Linnaeus". De milieu- tuinen, die ook wel experimentele tuinen worden genoemd, zijn vooral in de belangstelling komen staan, na een t.v.-uitzending over Louis Le Roy, tuinman in Heereveen. De methode die Le Roy volgde is vol gens Gerrad Meijer, ing. tuin en landschaparohitect en botanisch1 ad viseur voor milieutuinen volkomen verkeerd omdat geen logisch en na tuurlijk evenwidht-systeem is ge volgd. Daardoor ging de aanleg van een milieutuin een zeer kostbare zaak worden. Een deskundige aan pak zo meent Gerard Meijer, levert ook een maximum resultaat op. Hoe het allemaal in z'n werk gaat kunt u 5 februari in Voorschoten van hem horen. Rien van Nunen Nancy de Heer (Joseph Hayckn- laan 65) en Kathy Blijdenstein Ver distraat 45) hebben in Leiden z.W. geld opgehaald voor Rien van Nu nen. Ze haalden een bedrag van f 125,55 op en zijn dat zelf naar Hil- legom gaan brengen. Open huis Noord-Hofland Morgenavond gaat het dan gebeu ren, Noord-Hoflands aula zal het "speelterrein zijn van de organisato ren en hopelijk tal van bezoekers, van "Open House". Een actie om de bewoners van deze Voorschotense wijk wat dichter bij elkaar te bren gen. Van 19.30—24.00 uur kunt u te recht in de pottebakkershoek, de modeshow, de volksdansgroep en de muziek groep "Zing kleine vogel zing", die zelf instrumenten maakt. U kunt fflan eens zien hoé dat alle maal in zijn werk gaat. Een ding, zult u niet vergeten een "smikke- ling" mee te (en niet allemaal een blikje soep s.v.p.) nemen voor het verrassingspakket voor de oudere en zieke buurtbewoners? volgens het kleding reglement na drie Jaar met zijn pet, tuniek en pan talon nog knapjes uit zien. Aan het eind van het derde jaar mag hij naar de kleermaker om zich een niéuwe out-fit te laten aanmeten. tco»tv Vio°r" Gesloten Eerste paal De eerste paal voor 46 woningwet woningen aan de Admiraal de Ruyter singel in Noord-Hofland wordt maan- den zijn gesloten, dag om 16.00 uur geslagen. Wethou der Koetsier van Openbare Werken zal dit karwei voor zijn rekening ne men. Hij wordt daarbij geassisteerd door mevrouw L. van Eerde-Fabel, die vroeger lid is geweest van de Vrouwen Advies Commissie. Het Leidse Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie zal van maandag 5 februari tot en met vrijdag 16 fe bruari in verband met werkzaa/mhe- De' paden op. Doodgraver De Leidèrdorpse doodgraver is ken nelijk de minst "sleetse" man in dienst vari de gemeente want hij kan Kamperen, er heerlijk met een tent op uit trekken. Maar ook goed kam peren moet je leren. Daarom heeft de Leidse Christelijke Kampeerver eniging kampen georganiseerd voor de Jeugd. Dit Jaar trekt men naar 3 boerderij ■"kampen in Markelo Over ijssel). Er is een kinderkamp bij,, voor Jongens en meisjes tussen de acht en tien jaar. Ook heeft de LCKV een terrein op de kop getikt op Vlieland. Naar Vlieland kunnen dit keer ook de oudere Jongens en meisjes (12—15 jaar). Inlichtingen over het werk van de LCKV kunnen 's maandagsavonds worden ingewon nen tussen 8 en 10, uur aan de Jan van Goyenkade 26, tel. 01710—40127. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Wittg Singel l, Postbus 54, Leiden, Giro 57055. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Ban Mulder. Maandabonnement f 9,28 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f29,85 Losse nummersf 0,35 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie Benthuizen, Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Voorschoten, War mond, Wassenaar en Zoeterwoude. Correspondenten Oegstgeest: N. van Weizen, Ha an 2. tel. 017 (tenJ. Peet weg 139, tel. 01717-2' Warmond: D. Roest. Warmunda- Warinoncl: J. Luyten, Herenweg Hoge. Rijndijk, tel. 01710* Duivenvoordelaan 414, tel. ioodh. hentei önvai Corn en de In Lelt Nijg an m Verke :eftg By torg v «rek

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2