G.S. keurt CentrumplaH Voorschoten niet goed SEUBEL EN VAN NOORT NIEUWE WETHOUDERS auesaar agenda Vooral bezwaren tegen aanleg van rondweg Herstel voor Vogel weid Jeugd speelt gemeenteraad PAGINA 2 DINSDAG 30 JANUARI 19 VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten heeft het be- richt ontvangen dat G.S. hun goedkeuring aan de bestemmings plannen "Centrum" en "Voorstraat" hebben onthouden. Er zijn bezwaren tegen de zgn. rondweg en het parkeerterrein voor de oude pastorie van de Herv. Kerk in de Treubstraat. Voor dit laatste stukje centrum moet de gemeente eerst een nadere be stemming geven. - Wethouder Koetser veronderstelt <lat de centrumplannen wel goed gekeurd zullen worden als deze twee onderdelen gewijzigd of nader besqhreven worden. Het verkrijgen van een goedge keurd plan voor het "Centrum" en de "Voorstraat" speelt al vanaf de Jaren '60. Om voor de historisch ge groeide dorpskern een bestem mingsplan te verkrijgen dat recht doet aan de oudheid en het moder ne elan van bedrijfsvoeren zijn tal rijke raads- en commissievergade ringen geweest, hearings voor de burgerij en besprekingen met de dienst monumentenzorg. De rondweg over het voormalige Marine Opkomst Centrum, dat nu is afgekeurd, zorgde ook voor ver deeldheid in de gemeenteraad. Langs deze rondweg zouden kan toorflats gebouwd worden, waarvoor o.a. de oude boerderij "De Linde hoeve" afgebroken diende te wor den. LEIDERDORP Het was opvak lend, dat het aantal „narrenmatten" in de tweede ronde van de strijd om de schoolschaaktitel van Leiderdorp voor leerlingen van de vijfde en zes de klas van de basisscholen aanmer kelijk lager lag dan in de eerste ron de. Bij de vijfde klassers, spelend in poule B, zagen we dit mat nog spo radisch, terwijl de zesde klassers in poule A dit mat op allerlei mogelij ke manieren probeerden te verfij nen door het uit te stellen of de stukken ietwat gesluierd op te stel len. De vyfde klassers beten ook dit maal om twee uur het spit af. Voor het duel tussen het eerste team van de Engelendaelschool en de school Zijlkwartier werd het een zwarte middag, waait alle zwartsipelers wis ten hun partijen winnend af te slui ten. Het werd derhalve een 2-2 gelijk spel. De tweede ploeg van de Enge lendaelschool had over geluk niet te klagen. Opponent Willen de Zwijger- school gaf aan het vierde bord de winst uit handen in een eindspel van koning, paard en pion tegen koning alleen. De koning alleen sloeg op een bepaald moment de ongedekte pion en het was remise door bloedarmoede, zodat de Engelendaelschool op het nippertje met 2%-l& de winst greep. Slechts aan het vierde bord kon de school Kastanjelaan een vuist maken. Daarmee was de eer tegen de Meyengaardscttiiool geredi: 3-1. Vermakelijk was de patstand op het tweede bord uit de match tussen de Julianaschool en De Vogelweid. De speler van de Julianaschool stond een hele timmerwinkel voor en zag kans de tegenpartij, die slechts over een koning en een pion beschikte pat te zetten. De Vogelweid won overi gens dit gevecht met maar liefst 3M. Twee partijen moesten gearbi- treerd wonden hetgeen niiet al te moeilijk was voor de aanwezig? schaakjournalisten. In poule A nam De Vogelweid ge decideerd revanche voor de smadelijk 0-4 afgang ui de vorige ronde tegen cie Siem van der StoelschooL Het slachtoffer, de Engelendaelschool, moest er met 0-4 aan geloven. Ook de Meyegaardschool scoorde een der gelijke monstei^ege. Opponent Zijl kwartier had niets te vertellen op de 64 velden. De Siem van der Stoel- school bleef ongeslagen aan de leiding door het eerste team van de Willem de Zwijgerschool met 3-1 te kloppen. Het treffen tussen de school Kastan jelaan en de Willem de Zwijgerschool II v/erd door de witspelers beslist. Ook de dame van laatstgenoemd kwartet zag geen kans met zwart 6pelend de witte lawine tegen te hou den. De Prins Willem Alexanderschool redde tegen de Julianaschool de eer dankzij winst aan het laatste bord: 3-1 voor de Julianaschool dus. Bij de zesde klassers was het frappant, dat de eerste bordspelers het langst de strijd in de schaakarena volhiel den. WELZIJNS- COMMISSIE VERGADERT VOORSCHOTEN Op vrijdag 2 februari 1973 wordt op het gemeen tehuis een openbare vergadering gehouden voor de commisie voor maatschappelijk welzijn. De navolgende punten zullen aan de orde worden gesteld: mededeling inzake schaalvergroting in de sociale werkvoorziening; ontwerp gemeen schappelijke regeling inzake 't woon wagencentrum in het rayon Leiden; voorstel inzake het voteren van een krediet voor het tweede en derde ge deelte van de tweede fase van het sportpark Adegeest, alsmede tot on derhandse aanbesteding daarvan; voorstel tot wijziging van de sub sidiegrondslagen ten behoeven van de Stichting Gezondheidszorg Voor schoten. Voorschotense jongens op de bres voor het Natuurfonds land' D€ dhr. R. Spruit lin^Begroting 7.30 Vc" VOORSCHOTEN Een drietal Jongens van de Ds. Fortgensschool te Voorschoten Joost en Roel van Spronsen (12 en 9 jaar) en Mark de Koek (12 Jaar) zijn er in geslaagd om In één week tijd een bedrag van f386,63 op te halen voor het We reld Natuur Fonds. Behalve een collecte op school or ganiseerden zij een grote verkoopac tie, waarbij zij zelf gemaakt arti kelen voor het goede doel te koop aanboden. Op het Gemeentehuis, waar men hun actie had begeleid, kwamen zij donderdag J.l. het ingezamelde geld eDi±f brengen ter overmaking naar het raadsvrouw^lO. Wereld Natuur Fonds, welk fonds w uiteraard met dit Jeugdig initiatief en met het bijeengebrachte geld bij zonder ingenomen was. 8 30 i Dinsdag Logegebouw (Steenschuur 6) Jai Morsweg 10 Werkgroep leefbaarhe en stadsverfraallng 8 uur nam. Museum van Oudheden Spr. dr. J Verwers over "De opgravingen Iïaps en de Ijzertijd In Zuid-Ne< Lakenhal Ver. Oud-Lelden. Sj R. r jes"8 uur Leldse h( behande- gracht 19 Welfarè-Wlnkel 19 Jeugdhaven oudere soos k:o uur nam. Jeugdcafé 7.°" 10.30 uur nam. Expressiegroep tieners 7.15—9 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor geha Sociëteit Twen tv ners en alleenstaa Spreekuur «ocia -11.30 voorm. o 163 spreekuur Bureau voor levens- en RIJnsburgerweg Grofvuil VOORSCHOTEN De bewoners van de volgende woningen kunnen op woensdag 7 februari 1973 ge bruik maken van de grof vuilophaal dienst: de woningen .liggende in de wijk Adegeest (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raadhuislaan en Voorschoterweg), Voorschoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg), Prof. Boerhaa- veweg, Krlmkade, J.P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Bere- steynstraat. En vervolgens kunnen op donder dag 8 februari 1973 de bewoners van de woningen liggende in de wijk Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vlnk- weg) en de Vinkweg. Aan de bewoners van de woningen langs de Leidseweg en de Veurseweg wordt verzocht op de tijden, dat de Reinigingsdienst langs komt, de huisvuilzakken op de verharde strook tussen *t rijwielpad en parkeerstrook c.q. rijbaan gereed te zetten, dit in verband met de veiligheid van het personeel van de Reinigingsdienst en de wielrijders, terwijl bovendien door deze maatregel een vlotte afdoening wordt bevorderd. Jaarvergadering Sparta" Een fraai stukje Voorschoten-centrum. Particulier restaureert, niet de stichting Diamantsplein 27 Gespreksavond B ha'l 8.15 uur nam Woensdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Soc! telt voor kamerbewoners 8.30 u —1 uur 's nachts. Dljkstraat y2a Spreekuur socla BENTHUIZEN De socialist Seijbel en de CHU-er Van Noort zijn de nieuwe wethouders van Bent huizen. Ze 'zijn met respectievelijk vier en drie stemmen gekozen. De afgetreden wethouders Sloot- maker en Rensink en het liberale raadslid mevrouw Lallemon deden niet mee aan de stemming. Bij Van Noorts verkiezing werd een blanco stem geteld. De gemeenteraadsleden die wel stemden waren het tevoren al met elkaar eens geworden. Tot misnoegen van ondermeer mevrouw Lallèman, die haar steun aan het nieuwe duo onthield omdat het de afgetreden wethouders zo heeft afgekraakt. Dat was de reden waarom de wethouders er de brul aan hebben gegeven. Naai de mening van Lalleman hadden Slootmaker en Rensink het zo slecht nog niet gedaan. Slootmaker en Rensink ontliepen de stemming omdat ze nadrukkelijk geen medeverantwoordelijkheid voor het nieuwe college van burgemeester en wethouders willen dragen. De drie niet-stemmers hebben wel beloofd dat ze de daden van de nieu we bestuurders objectief zullen be oordelen. De nieuwe wethouder Seij bel zei dat de wethoudersverkiezingen door afspraken over het te voeren be leid zijn voorafgegaan. Burgerlijke stand Noort, Alexander de Bondt, Rogier, z. v. W. J. Fllippo en P. van der Kaay, Jeroen Martljn z. v. A. Verkalk en A. Haasnoot, Ja- N. Verhoeven (70) man, C. P. M. jan- gezaal (95) vrouw. LEIDEN Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde zowel op de Herensingel als op de Zijlsingel twee gemeenteklokken vernield. Er ontstond een schade van tweedui zend gulden. Van een modemagazijn aan de Hoogstraat werd in hetzelfde weekeinde een etalageruit vernield. Ook in dit geval zijn de daders onbekend gebleven. VOORSCHOTEN De Stichting tot het behoud van oud-groen en leef baar Voorschoten zegt naar aanlei ding van berichten over de stopzet ting van de restauratie van het pand aan de Treubstraat 21 het is Inderdaad Juist, dat van wege de Stichting, ook reeds vóór haar formele oprichting in 1971, ac tiviteiten zijn ontplooid om het histo rische pand voor sloop te behoeden. de restauratie vindt thans van particuliere zijde - dus niet door de Stichting1 - plaats. Daar gelaten of er bij de tot dusver uitgevoerde werkzaamheden van een "over de schreef" gaan zelfs ook maar spra ke is, in elk geval staat de Stichting als zodanig buiten de restauratie. onjuist is, dat "vele" verbou wingen aan winkelpanden door de Stichting zijn gestagneerd en dat deswege „winkeliers" (meervoud) de Stichting allerminst een goed hart toedragen. Onder haar vele be gunstigers telt de Stlohting ook ver scheidene winkeliers. 19 Jeugdhaven, Jeugdca 7.30—10.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Era Ten Katestraat (Speeltuingebouw) B Jaardensocieteit Humanitas 24.30 Oegstgeest (Kennedylaan 11) Info natie-avond Baha'i 8 uur nam. Donderdag Stadhuis (kamer 204) Openbare i gaderlng commissie Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeug< Breestraat 19 Jeugdhaven, Jeugdca 7.30—10.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 "De Dull boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-1 Leiderdorp (Wilhelminastraat 10), Informatie-avond Baha'i 8 uur nam Apotheken De avond-, nacht- en zondags wordt waargenomen door „Hulp di mensheid," Hooigracht 48 en apothet Oegstgeest, Wilhelminapark 8 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor grai dllk 33. Openlngsti1< 10 uur voorm. tot 1 Iden: dagelijks SOS-dienst S OS-Telefonlsche Hulpdienst maandag acht i Gezinsverzorging Aanvragen l durlg zien ei 45 tol. 49441. Aanvragen voor üalve dagen: m cerkerkelljbe opleidingsschool vooï ge elnsveraorglng, RIJnsburgerweg 80 fa 86336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanitas, bange- gracht 246a Spreekuur maandag 1.30 2.30 ntrur nam., woensdag 0.30-10 3! voorm- tel 26277. Koord-studio Koord-studlo, gewoon huls voor ge} wone mensen met gewone en ongewo ne vragen. Hooigracht 52a, telefoo 46109. Release Hulpverleningsdienst Release: Nleu' we Ryn 20a, tel. - donderdag 20-22 Dienstencentrum De Benthuizer gemeenteraad heeft in de afgelopen acht Jaar tien wet houdersverkiezingen gehouden. Daar bij zijn dertien verschillende wethou- ring te "spelen". Burgemeester Van ten doen. Als toeschouwers op de tri- ders aan de beurt gekomen. der Have leidde de "zitting". Dit soort bune kregen zij een kijkfunctie toe- Wijk 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht Tel. 43503 De Kool WIJ kinformatie -10 uur): clubs hulpdienst Delftstraa 49a tel. 49726 ZeeheldenwlJk Divers LEIDERDORP De vierde, en te- vergaderingenworden geregeld in Lei- gewezen. Verschillende ouders had verts hoogste, klas van de Leiderdorp- derdorp gehouden. Nieuw was dat den aan de uitnodiging gehoor gege- se Springschansschool was uitgeno- deze reis de ouders van de "Jeugd- ven en volgden op de publieke tribu- digd om een gemeenteraadsvergade- gemeenteraadsleden" ook mee moch- ne met aandacht de verrichtingen telefoonnummer» 58-10 uur): 43755 1 hun kinderen. 43078, 30897. 20176 Meerburg divers telefoonnummers (9-10 uur): f 34639. 20788. 44256, 41796. van LEIDERDORP In de Leider- dorpse Scheppingskerk houdt de gymnastiekvereniging Sparta van avond een algemene ledenvergade ring. Dan zullen nieuwe bestuursle den gekozen moeten worden voor do dames Rollema en Raap. Sparta heeft ook een activiteit voor niet-leden. Op 14 februari wordt in de zaal aan de Splinterlaan (8.00 uur 's avonds) een trim test ge houden. De gymnastiekproeven voor de Jeugd zullen worden gehouden van 19 t/m 25 februari. Uitvoering van St. Jansfanfare ZOETERWOUDE De St. Jans fanfare zal op 3 februari de Jaarlijk se uitvoering geven tu het gebouw "Het Centrum" aan de Schenkelweg. Hierbij worden niet alleen de leden en donateurs maar ook belangstellen den uitgenodigd. De toegang is dan ook gratis. Deze jaarlijkse uitvoe ring trekt zowel van de Inwoners van Zoeterwoude alsook daarbuiten ieder Jaar veel belangstelling. Tij dens de uitvoering zal de Fanfare- prijs door middel van een verloting worden uitgereikt. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Kleurtje Geef uw kind een kleurtje, is het motto van het Verbond voor Veilig Verkeer op het ogenblik. En daar mee wordt dan niet een gezond ap- pelwangenblosje bedoeld maar fel gekleurde kleding, zodat de argeloze kleintjes goed opvallen in het rond- razende verkeer. P. Clos en van Leembruggen, producent van o.a. breigarens en hand werkpakketten zag dat wel zitten en heeft een serie fel gekleurde, fluoriscerende breiga rens op de markt gebracht in de kleuren geel, oranje, rood en zwart. We hebben ze nog niet gesignaleerd in het Leidse verkeer, maar het kan zijn dat de moeders nog zitten te breien. Hoe uw kinderen eruit zien ln deze lichtgevende "outfit" kunt u vast gaan bekijken in het station, waar de Leidse fabriek Cloe en Leembruggen (Leithen-wol) een col lectie presenteert. Dansavondje II Schreven we vorige week vol en thousiasme over een gezellig dans avondje van "ouwe cursisten" die vroeger bij dansschool Visser hebben genoten van de quick, quick, slow, slow en de Engelse wals, die aankon diging is toch niet overal in goede aarde gevallen. De grote enthousias teling, H. van der Tuin uit de Bach- 6traat, had namelijk aangekondigd dat het avondje zou worden gehou den onder leiding van P. Fontein en dat vond P. Fontein niet leuk. Een avondje leiden wil namelijk zeggen dat Je erkend en gediplomeerd dans- leraar bent. Hoewel hij een zeer kundig amateur-danser is en vroe ger ook geholpen heeft bij de lessen van dansleraar Visser, wil de heer Fontein zich onder geen beding dansleraar noemen en zelfs geen as sistent. Hij raadt de oud-cursisten aan, zich bij een erkend dansinsti tuut op te geven om daar een cursus voor gehuwden te gaan volgen. "Daar worden ook gezellige avon den georganiseerd", aldus Fontein, "Waar alle oude vrienden, vriendin nen en bekenden elkaar kunnen ont moeten. Maar een avondje onder Dag jas Tussen de voorstellen aan de Lei- derdorpse raad ontdekten we een voorstel tot wijziging van het kle- dmgsrelement. Het luidt als volgt: "Op grond van het vigerende kle- dingreglement bunnen de ambtena ren, werkzaam in de buitendienst van de afdeling sociale zaken, eens in de twee jaar aanspraak maken op een vergoeding van de kosten van een overjas. We achten het gewenst deze bepaling te herzien. a. de vergoeding wordt niet meer verstrekt aan ambtenaren die voor de uitoefening van hun funktle en op kosten van de gemeente gebruik mo gen maken van hun eigen auto. b. de vergoeding mag maximaal een bedrag van 200 gulden vergen. c. de vergoeding wordt alleen ver strekt aan ambtenaren beneden de rang van commies A. Wij zijn name lijk van mening dat de salariëring van een ambtenaar in de rang van A of hoger van dien aard te dat hij in staat is de kosten va nnoodzakelijke geachte, beschermen de bieding, zelf te betalen." Morgen zullen we u een overzicht geven van wat er in de Leiderdorp- se ambtenarenwereld allemaal van overheidswege wordt gedragen. Kort... ..Op vier vrijdagen in februari zal in de Wassenaarse Messiaskerb 'n cur sus Bijbelse oriëntatie worden gege ven. Aanvang acht uur. Vrijdag 2 en 9 februari: Joodse en chr. visie op het hooglied der liefde; vrijdag 16 en 23 februari: onblusbare levensliefde van het boek prediker. Inleider: dr. J. G. B. Jansen, herv. predikant te Noordwijk. Opgeven: bij J. A. J. Ba- zelieT, van Zuylen van NiJveWstraat 173, teü. 2251... ..Morgenavond om acht uur houdt de predikant Claude D'UvernoJ. uit Israel afkomstig, een lezing over "Eocumenical Judaism". De bijeen komst wordt gehouden bij de Neder- lands-Isrealitische gemeente, Leven daal 14... Zorg ervoor, dat uw kinde ren zichtbaar zijn. Zie on der "kleurtje?'.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2