SIMPELE 1NST OOR ICUS f DANAÏDEN NEEMT WRAAK OP SWIFT ZEGE VAN 14-6 Bona Stars loopt over Agon en vestigt nieuw record: 126-59 Nieuwe indoor- wereldrecords n DIOK „kraakt" HRC ansen Algemene stijgen Leidse ploeg superieur ESSOR PASSEERT TEGEN DAS DE HONDERD-PUNTEN-GRENS DESCHEFFERS BLIJVEN WINNEN DAG 29 JANUARI 1973 .EIDEN Voor overgangsklasser De Algemene zijn de kan iets gestegen na de winst op Trekvogels en het onverwachte ijkspel van koploper Die Haghe. Ook Vicus Oriëntis had een de dag. Pernix verloor van ZKV. De AlgemeneTrekvogels 1211. deze partij was van snel en aan- kelyk korfbal te genieten. Trek- els,'dat met het dameskwarteit sterke troef in handen had, nam le eerste helft viermaal een voor- iran een punt, terwijl De Al- driemaal voorop ging (10, -5). Niettemin leidde Trek- an het begin van de tweede ft: 67. Na de pauze leek de be- sing snel te zullen vallen, toen uiy Rusman een straf worp miste -D!t(r De Algemene en Trekvogels di- doorstootte naar 6—8. Twee tref- Ruud van Vliet brachten de Hecldse ploeg echter langszij. Bij de Gen ad 11—11 mooht Wim van Vliet Siminuten voor het einde een ri Va if worp nemen. Hij faalde niet: 4 en -li. d 3$uud van Vliet (6), Wim van Vliet Aad Rusman (2) en Ineke Thijs- scoorden. —f|oor im van Vliet i< )lihr< yjcus OriëntisDEVD 123. De >te zege van Vicus was eigenlijk maar een magere afspiegeling het werkelijke krachtsverschil. Aimstelveense hekkesluiter, die it kon beschikken over de top- had alleen in oud-Vicusspeler Vavier een kracht van formaat, t spel van zijn medespelers was zwak, dat de strijd een eentonig Wai rakter kreeg. De enige vraag die eg gesteld kon worden was met l^eveel Vicus zou gaan winnen. De slag werd na een ruststand van -1 tenslotte 123. >-doelpunten van: Dik Onder- (4), Lenie Niesing en Ruud (2), Conne Carre (2), Diet van vier treffers. Na de rust met 48 te hebben bereikt en in de tweede helft tot 5—9 te zijn wegge lopen, moest HSV een plotseling ge ïnspireerd Crescendo echter nog ver rassend naast zich dulden. Goals van Loek de Jong (3), Louis Kok (3), Joke Geyer, Ton Ouwerkerk en Lies- beth Kok. QuickFluks 99. Door het doel treffende werk van de jeugdige Roel v. d. Berg en Hans Kukler nam Fluks voor rust telkens een voorsprong, die na elf minuten in de tweede helf t tot 64 opliep. Toen v. d. Berg echter met een handblessure de strijd moest opgeven ging het even mis. Van 6—6 en 67 werd het 97. Jan en Greet Heinrichs redden daarna alsnog één punt. Roel v. d. Berg (4) en Hans Kukler (3) scoorden de overige tref fers. Fluks (N)—OSCR 6—8. Fluks nam verrassend door Jan van Drongelen een 20 voorsprong, maar via 45 heeft het na rust steeds een achter stand gehad. Het werd zelfs 58, waarna Fluks in de slotfase één van de talrijke kansen benutte. Doelpun ten: Jan v. Drongelen, Hans Pas- schier, Siem v. d. Haak, Peter v. d. Berg en Tineke Corbee. DERDE KLASSE KOAG—Fiks 10—9. Fiks heeft het verlies te wijten aan een zwakke start. Pas bij de stand 51 kwam de ploeg in haar spel en werd het al snel 54, waarna KOAG zich even herstelde. Ruststand 74. Daarna gaf Fiks volledig te toon aan, doch een gelijkspel zat er niet meer in. Doelpunten: Jack van Berkum (5), Fred de Gruil (2), Kees v, d. Mey, Herman Tobé. LEIDEN De revanche-ge dachte leefde gisteren sterk bij De Danaïden. Immers, Swift Amsterdam had het in de eerste confrontatie gepresteerd de Leidse micro-korfballers, die toen aan de leiding gingen, de eerste verliespunten toe te bren gen. Die 10—9 sloeg het gat dat tussen De Danaïden en Ons Eibernest ontstond. Een marge, die door de onverwachte neder laag van De Eibers (vorige week) weer slonk. Maar De Da naïden hoeft desondanks niet al te veel hoop te koesteren. De manier waarop Ons Eibernest gisteren Wordt Kwiek inpakte (24—10) zegt genoeg omtrent de krachtsverhoudingen. Jawel, ook De Danaïden won, maar met aanmerkelijk minder machtsvertoon. Zonder dat de Eric Filemon in duel met Ap v. d. Newt. Nieske Bergs- ma (l) staat klaar om de hel pende hand toe te steken. (Foto Jan Holvast) Leidse ploeg tot groots spel kwam, werd Swift met 14—6 opzij gezet. In de beginfase leek het er overigens op dat De Danaïden nogal wat moeite met de oppo nent zou gaan krijgen. Dat kwam echter alleen omdat een aantal goede mogelijkheden niet werden benut. Daardoor bleef het tot iets over de helft van de eerste periode by de vroeg verkregen 10 voor sprong van De Danaïden. Al na drie minuten benutte Eric File mon een straf worp (nadat Jaap van der Schaaf voor Swift twee maal had gefaald bij zo'n worp). He duurde tot de zeventiende minuut voordat de Leidse ploeg vervolgens een periode van im- produktiviteit had overwonnen. Toen Elly Locher echter voor 20 tekende, stootte De Dana- iden door naar een 51 rust stand. Tekenend voor de krach teloosheid van het Amsterdamse aanvalsspel was de wijze waarop het enige Swift-doelpunt tot stand kwam. Een door Riek Koenen geworpen bal verdween tot ieders verbazing in de korf. Na de rust is de suprematie van De Danaïden nog meer tot uitdrukking gekomen. Met ge degen en bekeken spel maakte de Leidse ploeg constant ge bruik van de Amsterdamse fou ten. Daardoor steeg de stand in korte tijd naar 104. Opmerke lijk was in die periode het spel van het Leidse dameskwartet, waarvan veel initiatief uitging tot zeer verrassende aanvallen. Na 11—6 kon aanvoerder Ge rard Nap tenslotte een overtui gende 146 overwinning op het wedstrydformulier gaan invul len. Oud-Leidenaar Jan van Zomeren kon als arbiter intus sen op een geslaagd hoofdklas se-debuut terugzien.. Voor De Danaïden scoorden: Gerard Nap (3), Eric Filemon (3), Wim Brugman (2). Nieske Bergsma (2)Casper van Nierop (2), Elly Locher en Trudy Nap. Voor Swift namen Ron Boe len (2), Ap van de Neut (2), Fred van Esse en Riek Koenen de doelpunten voor hun reke ning. LEIDEN Dat Racing Agon ook voor een Bona Stars zonder Bill Moody, die deze week terugging naar de Verenigde Staten, vrij gemakkelijk te verslaan was, stond al bij voor baat vast.Niemand had echter verwacht dat het zo gemakkelijk zou gaan en dat er zelfs twintig seconden voor het einde nog een nieuw eredivisierecord voor Bona op het scorebord zou verschijnen: 12659. Bill Moody werd nauwelijks gemist, want Peter de Jong (na vele weken gelukkig weer de oude) en Rob Wallaart namen met loepzuivere afstandsschoten de rol van de donkere Amerikaan meer dan goed over. Voeg daarbij de twaalf punten van snelle Aad van den Nieuwendijk, de punten van Chris Verhoecxk, Peter Kop en Ane van Dijk en de nor male produktie van Har Stol, Wayne Denham en Wim Petrici en de 126 punten zijn vol ledig verklaard. jsbergen en Nandy Helden. reu -rd rü (Z,eJi Pernix—ZKV 8—16. Slechts één plet Ift heeft Pernix aan ZKV tegen tij and kunnen bieden. Dat was in de veirste helft. In die periode kwam -ac ïrnix, met debutant-invallers Van 1 eggelen en Karstens voor Breedveld Bakker, nog aardig voor de dag. ,:rnix kwam zelfs met 43 voor, "har zag die voorsprong voor de luze omgebogen in een 45 ach- ind. Toen Pernix vervolgens pee strafworpen onbenut liet, ZKV '®ïn zesde doelpunt maakte en Per- ix opnieuw faalde vanaf de stip, ia ikte het Leidse spelpeil aanzienlijk. 13 KV profiteerde daarvan goed. Pernix-treffers: Cees de Rooi (3), Ek (2), Flip van der Kooy. EERSTE KLASSE Terheyden—KNS 8—12. Terwijl concurrentie punten verspeelde, ne oekte KNS tegen hekkesluiter Ter- r>a "olie winst, al zag het openingsfase niet naar rt. De Leidenaars, die pas vijf mi- uten voor de wedstrijd in Terhey- arriveerden, liepen snel een 30 chterstand op, maar konden de ba- nog voor rust in hun voordeel iten doorslaan: 45. Na rust kwam thuisclub nog even terug (8—8), )h in de slotfase liep KNS nog vrij ver weg. Doelpunten: Hen Bra- el (4), Wim Brakel (5), Liesbeth folkers en Janny Brakel. Ons EilandSperwers 99. Afge- de 10 en 21 voorsprong iy de start heeft Ons Eiland tegen iet hooggenoteerde Sperwers steeds rdiien achterstand moeten goedmaken. Iet verschil liep zelfs na een rust- D stand van 24 in de tweede helft op 3. tot 4—7 en 5—8, doch in de slotfase, ladat de gasten tweemaal een straf- re-frorp hadden gemist, slaagde Ons ny Eiland er in langszij te komen. Voor "ini0ns Eiland scoorden: Julia Smits (3), Nan Deegenaars (2), WimNyen- Coby Deegenaars, Sary v. d. Meeberg en Sari den Os. RozenburgZuiderkwartier 99. v. d. Horst-ploeg heeft veel moeite moeten doen om zich gedeel- Melijk te revancheren voor de eerder '[geleden nederlaag. Zy had alleen in eerste helft van een 12 voor sprong, maar moest daarna steeds tegen een achterstand aankijken. Die werd via 52 en 9—6 pas in de slot fase weggewerkt. Voor de Leidenaars scoorden: Carla Akse (3), Nico van Leeuwen (3), Albert de Groot (2) en Joep van Dam. TWEEDE KLASSE CrescendoHSV 99. Crescendo heeft tot halverwege de tweede helft aangekeken tegen een nadelige score Dave Bedford wint in San Sebastiaan OOST BERLIJN De 21-jarige Oostduitse Rosemarie Wit- schas heeft in Oost-Berlijn een nieuw indoorwereldrecord hoog springen gevestigd: 1.91 meter. Hetoude record van 1.90 meter was in het bezit van de Oostenrijkse Ilona Gusenbauer en de Oostduitse Rita Kirstschmidt. Rosemarie Witschas (1.75 meter groot) had pas vorige week enigszins de aandacht op zich geves tigd met een sprong van 1.87 meter. Nee, niets wees erop dat het ver trek van Moody een verzwakking was. Sterker nog: verschillende spelers (vooral Wallaart) lijkt er nu weer in te gaan geloven, nu vaste basisspeler Moody weg is. By Agon was good-old Bobby Plan- tinga de enige die een voldoende kon Door Jan van der Nat (HAC) nam bij de start de leiding en stond die niet meer af. Zy legde Madisön Garden in New York zijn 2200 meter af in 8 minuten De Amerikaan Steve Smith verbe terde by indooratletiekv^dstrij den in wereld-indoorrecord polsstokhoog springen en bracht het op 5.49. seconden. Achter haar finishten res pectievelijk de Spaansen Beien Az- peizia en Carmen Valero, de West- de Schotse 'ou ie] Al Feuerbach (eveneens VS) stelde zaterdag bij indooratletiek-wedstry- duitse Gerda Ranz den in Portland zijn eigen offi- Mary O'Boyle. cieuze indoorrecord kogelstoten met drie centimeter scherper. Feuer- bach kwam in zijn vijfde en voor laatste beurt tot een afstand van 21.17 meter. Tevoren had hy resp. 20.99-19.99-20.29 en 21.04 meter ge worpen. Bij zijn laatste poging kwam hij niet verder dan 18.90 meter. Dave Bedford, de vroegere Europese recordhouder op de vijf- en tiendui zend meter, heeft in San Sebastian zijn eerste grote atletiek-cross gewon nen. De 23-jarige Brit won op de door de regen modderig geworden renbaan van San Sebastian de 10.000 meter in 33 min. 15.8 seconden. Te gen zijn gewoonte in dikteerde Bed ford pas na acht kilometer het tempo Talrijke van de 115 gestarte atleten gaven de strijd op. Onder meer Mamo Wolde, die de wedstrijd van San Se bastian reeds driemaal gewonnen De uitslag i BRUNSSUM Gerrit Scheffer heeft zondag in Brunssum een veldrit over 22 kilometer gewonnen vóór zijn broer Albert, die zaterdag zegevierde in Cadier en Keer. De tijd van de winnaar was 1 uur, 8 minuten en 34 seconden. Voor zijn broer Albert werd dezelfde tijd afgedrukt. Dat de score uiteindelijk zo hoog zou oplopen, dat er voor de rust niet in. Goed. er werd een voorsprong ge nomen die regelmatig groter werd, maar pas halverwege de eerste helft ging het echt draaien. Via 82 (zes punten van Peter de Jong) werd Ra cing Agon na een minuut of acht tien op een ronde achterstand gezet (4824). Da verschil groeide in de slotfase van de eerste helft nog tot 54—26. Na de hervatting stuurde cöaoli Kallenberg een alternatieve ploeg binnen de lijnen: Aad van den Nieu wendijk, Peter Kop, Peter de Jong, Ben van Cleef en Wim Petrici, cue korte tijd later vervangen zou worden door Ane van Dijk. Dit vijftal legde de basis voor de records core. In een enorm hoog tempo, vooral via Van den Nieuwendijk, vernederde Bona Stars zijn tegenstander. Na vijf mi nuten was het al 7535 en die score van 21 punten in vijf minuten mag er zijn. Op dat moment hing een zeer hoge score in de lucht, maar toen Bona Stars in de volgende tien minuten slechts 25 punten aan het totaal kon toevoegen (Wayne Renham scoorde de honderdste treffer) leek de re cordpoging niet te gaan slagen. Toen de honderdste eenmaal erin zat, leek het alsof Bona vleugels kreeg. De Leidse ploeg wandelde ge woon over Agon heen en twintig se conden voor tijd zorgde Peter de Jong voor het nieuiwe record. Bona Stars: Peter de Jong 28 (10—18) Wayne Denham 23 (10—13), Nieuwendijk 12 0—12), Wim Pe- Rob Wallaart 18 (8—10), Aad van den tricl 12 (10—2), Har Stol 10 (4—6), Rudy van Eyk 6 (6-0), Peter Kop 6 (0—6), Chris Varhoeökx 6 (6—0), Ane van Dijk 4 (0—4) en Ben van Cleef 1 (0—1). Racing Agon: Bob Plantinga.22 (12—10). Rob Tuin 10 (4—6), Ruua Willemse 6 (24), Igor Coenen 6 (24), Bert de Ronde 6 (24), Louis Schroder 4 (4—0, Henk Sweers 4 (4-0) en Jan van Wijk 1 (0-1). heeft. De uitslag: 1. Bedford (GB) 33.15.8, Morrison (Schotland) 33.25.4, Gerrit Scheffer (Hengelo) 22 km in 1.08.34, 2. Albert Scheffer (Zei- hem) z.t., 3. Cock v. d. Hulst (Zoe- Jourdan (Fr.) 33.32, 4. Liardet (Fr.) terwoude) op 1.12, 4. Cees Zoontjes 33.32.6, 5. Kidalgo (Spanje) 33.40.8, 12. Nijstad Ned.) 34.02,18. Veld (Ned.) 34.29, 20. Vonk (Ned.) 34.32. Landenklassement 1. Spanje 30 pnt, 2. België en Frank rijk 36 pnt, 4. Schotland 40 pnt, 5. Nederland 50 pnt. De damesveldloop in San Sebastian (Tilburg) op 2.07, 5. Gertie Wildeboer (Apeldoorn) op 2.13, 6. Hans Stekers (Noordwijkerhout) op 3.11. Uitslag Cadier en Keer: 1. Albert Scheffer (Zelhem) 21,6 km in 45.40, 2. Gerrit Scheffer (Hengelo) z.t., 3. Cees Zoontjes (Tilburg) op 1.30, 4. Jaak Spetgens (Someren) op PETER DE JONG schot terug Eerste klasse BLITZ Het Voorschotense Blitz kwam tweemaal in actie. Beide ma len werd verloren. Eerst logisch van AHS (één van de kanshebbers voor de titel) en zaterdag ook van Achil les. Bij AHS had Blitz vooral last van Burr, die in totaal 26 punten scoorde. Alleen in de beginfase heeft Blitz de Amerikanen op gelijk niveau party bunnen geven: 10155. Tegen Achilles speelde Blitz een zwakke wedstryd en verloor dan ook met 66-37. ESSOR Het Delftse DAS was voor Essor veel te zwak. Er werd zeer snel afstand genomen en via 122 kwaim Essor uit op een ruststand van 53—23. Na de hervatting stokte nee tempo even, maar het verschil werd toch groner: 79—36. In de laatste minuut bracht Piet Scheffer het hon derdste punt poehtsc z-ens yijen-C derdste punt op het scorebord. Eind stand: 102—51. Topscorers: John van der Voort 28 en Hans van Rooyen 24. TRK In een meer spannende dan mooie wedstrijd is TRK erin geslaagd van Forwodians te winnen. Bij de rust was de stand 2224 in het voordeel van TRK, dat iets beter verdedigde dan de Voorhouters. Op vallend was het optreden van junior Jan Dullemeyer, die een verdienste lijke wedstrijd speelde. Eindstand: 56-57. Topscorers: Frank Verbeek 20 en Jan de Jong 11. Badminton Het dames bad minton team van Japan heeft giste ren in Tokio met 3-2 gewonnen van een Europ. selectie, waarin de Neder landse Joke van Beusekom uitkwam. Joke van Beusekom verloor met 2-11, 12-11, 4-11 van Etsuko Takenaka. Spelbeeld wit de wedstrijd Levi's Transol (10494): Fred Hurton en Jan Loorbach (beiden Transol) in duel met Harry Kip. r>r> DEN HAAG De Leidse Rugby club DIOK, nog steeds trotse kop loper in de C-2 competitie, heeft gis teren in Den Haag een grandioze 200 overwinning behaald tegen de Haagse Rugbyclub HRC. De 150 toe schouwers kregen een matige eerste helft voorgeschoteld, waarin maar één try werd gescoord. Frans Alke made zorgde ervoor dat de Leide naars met 40 konden gaan rusten. De laatste helft werd met duidelijk meer inzet voltooid, hetgeen resul teerde in een regen van scores voor de Leidse club DIOK. Na één kwar tier bracht Hans Geurts met een prachtige try de stand op 8—0. De Hagenaars konden hier maar weinig verweer tegenover stellen in deze uiterst sportieve wedstrijd. Wil Rys- dam, die een sublieme party rugby speelde, verhoogde met een try de score naar 120. en doordat deze try werd geconverteerd bracht het de stand op 14—0. Tien minuten voor tyd werd de laatste Leidse try ge drukt. Dit keer kon Wil van de Made voor de feestvreugde zorgen. Ook deze try werd door Hans Warmer dam in een goal omgezet, wat de ult- eindeiyke eindstand op 20—0 voor DIOK bracht.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13