NOODOPLOSSING GEVONDEN VOOR OPENBARE JEUGDBIBLIOTHEEK ragen over personeelsbeleid niet opgelost PvdA bezorgd om werk gelegenheid in Leiden N. VERHOEVEN OVERLEDEN ACTIE VOOR Subsidie voor aanvullende werken? VIETNAM Met medewerking van Henriëtte van de Hoeven en Jan Holvast Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 DONDERDAG 25 JANUARI I Donderdag Stadhuis Openbare vergader! missie voor volkshuisvesting t_ bare werken, 4 en 7.30 uur nam. Voorschoten (Cultureel centnf Opvoering van "Going Home" Oegstgeest (Geversstraat 65)vj sociëteit v.a. 16 jaar 812 uur naj Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit dicapten 25 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en alleenS den) 9—12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, |eu| fé 7.3010.30 uur nam. f Mors weg 10 Werkgroep monj ten 7.30 uur nam idem werkgr nen 7.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De boot", clubhuiswerk handenarbe 10 Oegstgeest (Geversstraat 65) voor kamerbewoners 8.30 uur na e t uur 's nachts. Leiderdorp Fred. Hendrikplani 5UV 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 o0] Breestraat 19 Sociëteit Twent DC (voor kamerbewoners en alleens? den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos kei 8-11 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomerystrs Ruilbeurs Het Boshuis 7-10 uur na Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur 'esi jaarden Soc. Medisch Adviesbures jjg Het Mierennest (Morsweg 59) KI eef jassen en sjoelen 8 uur nam. Rllnlandflat Leidse Smalfilmliga '°J' Stadsgehoorzaal Uitvoering leidse n. Politie Muziekgezelschap 8 uur na Doelenkazerne Kon. Ned. Jagersvi niging Spr. dhr Gommers over de camera op jacht op Ainelani 5 j Zaterdag :ari Oegstgeest (Geversstraat 65) Je Mr sociëteit v.a. 16 jar- Q uur 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twentwe kamerbewoners en alleenstaanden Bij Molen De Valk Posrzegelnl1 P 2-5 uur nam. it Schaakzolder (Morsweg 114) L v Jeugdschaaksocieteit 2-5.30 uur i Doonsgezinde kerk Zevendedag ventisten bijbelstudie 10 uur vc« rei prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur nam., *-s nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven Soosl kei 8-11.30 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondagstil nje wordt waargenomen door apot Revsc, Steenstraat 35 en apot Voorschoten. Leidseweg 66 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuis Apotfc dlik 33 Openingstijden: dageli|ks 10 uur voorm tot 1 uur nam (be inn ve maandag) Dagelijks te bereiken dens de kantooruren tel 30775 enfv derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die tn <r, in. lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot i uur vm doorlopend in het weekei d.w.z van vrildag acht uur n.n maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen bulp bejaarden en aurig zieken en gezinsverzorging singel 8 tel 24800 9-10 uur e AanvrageD voor nalve dageD «erkerkelljbe ïpleldingsschool vooi zlnsverzorglng, Rijnsburgerwee 86 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Sumanltas. L.an voorm. tel 26277 Koord-studio Koord-studio, gewoon huls voor wone mensen met gewone en onge ne vragen. Hooigracht 52a, telel 46109. Dat overheidsinstanties ook weieens erg snel werken bleek gisteren in Leiderdorp. Daar kwam 's ochtends de goedkeuring door G.S. van de be grotingen over 1973 al binnen. De Leiderdorps© voorlichter Van der Linden noemde dit zeer vlug. Noord-Hofland Noord-Hoflanders, u denkt toch nog wel eventjes aan het Open Huis dat 2 februari in de aula wordt gehou- dén? En voor alle amateurschilders, tekenaars en etsers, de werkstukken kunnen worden ingeleverd bij C. Meutink, Welter dreef 67, Voorscho ten. Bomen We zien op steeds meer plaatsen in de stad mannen van de plantsoenen dienst die straten verfraaien met jong groen. Nou Ja, het is natuurlijk nog geen groen, maar het belooft veel voor de toekomst. Op de foto, die onze altijd wakkere fotograaf Jan Holvast op de Apothekersdijk nam, zien we de bomenplanters in actie. De bomen zijn een onderdeel van een boomplantprogramma, dat voor de Beestenmarkt, de Oude Rijn en de Apothekersdijk is opgesteld. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad was verdeeld over het personeelsbeleid. Mevrouw Scheffer (VVD) meende dat de raad te weinig inzicht in deze ma terie had en het daarom maar aan B. en W. moest overla ten. De overige fracties vroegen de wethouder concreet te antwoorden op de vragen of er een onderbezetting is en wat het complex van factoren is dat B. en W. noemen, waardoor goede ambtenaren niet aangetrokken kunnen worden. Het alternative hulpverlenings centrum Release heeft dit jaar een heel nieuwe interne structuur opge bouwd. Er zijn een aantal project groepen opgericht, die zich elk met een eigen taak gaan bezig houden. Ze verzamelen informatie en probe ren een actie op gang te brengen. De terreinen waarop Release zich be weegt zijn drugs, geestelijke gezond heidszorg, minderjarigen. In de groe pen zitten medewerkers die eerst in de hulpverleningssector ervaring projectgroep van Release is de hebben opgedaan. De belangrijkste hulpverlenings-werkgroep, die zich bezig houdt met hulpverlening aan mensen die geen kans op volledige zelfontplooiing hebben, die door het huidige systeem in moeilijkheden worden gebracht. Wethouder Esselaar (KVP) kwam ln zijn betoog met enige onderzoe kingen: Voorschoten is duidelijk een doorstromingsgemeente. waardoor vele ambtenaren promoveren naar grotere gemeenten. Er is veelal geen woning beschikbaar en dat geplaatst naast de vlucht uit het westen is 't moeilijk om gekwalificeerd perso neel met behoorlijke diploma's aan te trekken. Er zijn bepaalde pieken waardoor er op sommige momenten te veel werk voor te weinig man kracht is. De inrichting van de 5de afdeling op het gemeentesecretarie, kan enige opluchting geven. Noodoplossing Alle fracties stelden wethouder Es selaar de "hamvraag": huisvesting bibliotheek. Het protestants-christe lijk onderwijs is bereid twee loka len in de Oranjeschool beschikbaar te stellen voor de jeugdbibliotheek. De Oranjeschool is een achtklassige school, maar de school telt nog maar vier klassen leerlingen. Het is een noodoplossing, er is nog geen over leg gepleegd met het Stichtingsbe stuur van de bibliotheek. Snelle hulp is dubbele hulp voor de bibliotheek, wachten op nieuwbouw kan niet meer Over het Cultureel Centrum wa ren de meningen verdeeld. Mevrouw Scheffer (VVD) zag niets in een tariefsverlaging, waardoor het cen trum misschien meer gebruikt zou worden. Raadslid Mennema (PvdA) wilde wel tariefsverlaging omdat volgens zijn onderzoek het Cultureel Centrum ongebruikt evenveel kost als gebruikt. Hij kreeg de steun van Raadslid Goosens (D'66), die graag het Cultureel Centrum eveneens uit de "verloedering" wilde halen. Raads lid Uyterlinde (PCG) verzocht om inrichting van een "Oudheidkamer" in het Ambachtshuis en het verwe zenlij ker van gemeenschapsruimten en kwam tot de conclusie dat de ge meente nog te veel steunt op de welwillende medewerking van de ker ken zodra het om culturele ruimten gaat. Sport en recreatie VVD-raadslid Van Dalen consta teerde dat de kosten voor de sport ernstig stijgen. De zelfwerkzaamheid van de sportverenigingen moet wor den bevorderd, het particulier initia tief aangemoedigd en indien blijkt, dat de sportverenigingen te veel kos te krijgen om de sport te beoefe nen, dan moet een jeugdsubsidie overwogen worden. Grofvuil- ophalen Op dinsdag 23 januari heeft de af deling Leiden van de Partij van de Arbeid zijn jaarvergadering gehou den. Er werd allereerst een nieuw bestuur gekozen, dat nu bestaat uit Bordewijk, voorzitter, Bezemer secre taris. Kessen penningmeester en le den Greep, Groos, Molleman en Bar- ten. Behalve huishoudelijke zaken werd ook de lands en regionale politiek be oordeeld; de eerste aan de hand van een commentaar door het districtska merlid Max van der Stoel, het laat ste via een tweetal moties over res pectievelijk de werkgelegenheid in Leiden enjie gewestvorming. De moties luiden: Het district Leiden in Jaarverga dering bijeen op 23 januari 1973, brengt de tweedekamerfractie van de Partij van de Arbeid de zorgelijke toestand met betrekking tot de werk gelegenheidssituatie in de Leidse re gio onder de aandacht en vraagt ex tra maatregelen ter bevordering van de werkgelegenheidssituatie te onder- Burgerlijke stand van Leiden Lelden Geboren: Natasja S. M. cl.v. A. N. Meijer en E. J. M. Opdam, Hendrik H. z.v. J. Heemskerk en H. Mieloo, Saskla d.v. J. C. Roskam en E. Reuvers, Johannes Chr. A. z.v. J. C. M. Kortekaas en E. v.d. Does, Daniël- le J. d.v. D. d. Mooij en D. W. Blok, Rick R. z.v. C. Schaap en W. E. Poll, Petrus A. C. z.v. A. G. Warmer dam en C. A. M. J. Buts. Jeroen z.v. F. M. d. Haas en J. C. v.d. KleiJ, Christina E. M. d.v. F. W. A. v. Hees en E. H. M. Biesjot Getrouwd: W v. Leeuwen en M. d. Vogel. Overleden: H. v.d. Heuvel (70), vrouw, T. N. Deen (63) man, D. R. Jonker, man, A. J. Boon (12), dochter, J. F. Maaskamp (33), man, M. C. v.d. Lee (91), man, L. B. M. Bernard (79), vrouw, J. M. Mertens (88), man, N. P. Schalk (67). man. steunen respectievelijk te beginnen. De Jaarvergadering van het dis- trikt Leiden, spreekt als haar mening- uit, dat een aantal taken, dat een Gewest zou moeten vervullen, beter gestalte kan krijgen in een Gewest Leiden van de omvang als aangege ven in het beleidsadvies van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten, dan in een Gewest Den Haag van semiprovinciale omvang. De gemeen te Leiden, na samenvoeging met de omliggende gemeenten is daar in op genomen en draagt derhalve 't dis- trictsbestuur op, de tot standkoming van een Gewest Leiden te propageren en draagt het overlegorgaan op met grote inzet van krachten ditzelfde te doen en voorts de concretisering van 'n dergelijk gewest te bestuderen. De Gewestraad zou moeten worden ge kozen door het houden van direkte algemene verkiezingen. De voorzitter van de Gewestraad wordt, hetzij door de gewestraad gekozen, hetzij door de gewestraad benoemd. LEIDEN Op de leeftijd van 70 jaar is in de afgelopen nacht overle den de heer N. Verhoeven, oud-chef van de gemeentelijke huishoudelijke dienst. De heer Verhoeven, die voordien reeds vele jaren in "Ende geest" werkzaam was, vervulde de ze functie van 1950 tot 1 juni 1967. In verband met dit overlijden wordt maandagmiddag om twee uur in de Groene Kerk een rouwdienst ge houden waarna de ter aardebestel- ling van het stoffelijk overschot plaats vindt. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt op woensdag 31 januari 1973 opgehaald bij de bewoners van de woningen, liggende in de wijk Bosch geest, aan de Papenlaan tussen Rou- boslaan en Veurseweg) Joh. F. Ken- nedyplantsoen. Oranjekade, Nar cisstraat, Tulpstraat, Hyacintstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burg. de Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijngaar denlaan (zuidzijde), Veurseweg, Es- senlaan, Rouwkooplaan, Peppelllaan. Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. De bewoners van de volgende wo ningen worden verzocht er rekening mee te houden dat het grofvuil op donderdag 1 februari wordt opge haald: de Nassauwijk, K.L.M.-wijk, aan de Papelaan (van het station tot de grens met de gemeente Wasse naar), Dobbeweg, Donklaan, Indu strielaan, Wijngaardelaan (noordzij de), Elstlaan, Oude Adegeestlaan ('t gedeelte tussen de Prins Bernhard- laan en Nassaukade), Erasmusstraat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Ma rinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerk plein, Treubstraat, Willibrordus- straat, Leidseweg (tussen School straat en Raadhuislaan), Oranje- boomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein), Chr. Huygensstraat, Van Heuven, Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vre- denhoeffstraat, Langehorststraat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tol- traat. Verzocht wordt het grofvuil tot 'n maximum van J,4 m3 behoorlijk ge bundeld en verpakt met geen grote re afmeting dan 1.50 m, uitgezonderd het onbrandbaar grofvuil zoals bed- spiralen, wasmachines, fornuizen etc. vóór 8.00 op het trottoir of langs de rijbaan klaar te zetten. Release LEIDEN Nadat het vorig jaar de omgeving van de Professo- renioijk lange tijd door een "ruitentikker" onveilig werd ge maaktmoet thans het winkelcentrum aan Lage Morsweg en de omgeving van de Maranathakerk het ontgelden. In korte tijd loerden in dit centrum vier winkelruiten ingegooid. De laatste ruit van drogist Popke (foto Jan Holvastsneuvelde gisternacht. Ook bij een aantal -particuliere woningen werden de ruiten vernield. Er is erg veel te doen in alle pro jectgroepen en Release verwacht dat er meer mensen komen mee werken zodat de openingstijden kun nen worden uitgebreid. Wie wat aan de maatschappij wil doen kan langs lopen bij Release, Nieuwe Rijn 20a, op maandag, woensdag en donder dagavond van acht tot tien uur en op zaterdagmiddag van twee tot vijf. WASHINGTON (RTR) De Ai rlkaanse Republikeinse senator Oklahoma, Henry Bollmon, bi president Nixon voorgedragen i de Nobelprijs voor de vrede. BelLmon deed dit in een brief i het Noorse Nobelcomité, op gr< van Nixons streven in 1972 naar tijdperk van wereldvrede. Volgens senator heeft geen andere staatsn in deze eeuw zich zo daarvoor in zet. Raadslid Zandee (PCG) gleed tij dens de algemene beschouwingen over het "Leefmilieu duidelijk uit en haalde kleine voorvallen aan om de wethouder Pels (PvdA) kritisch te benaderen. Zowel raad als wethou der namen afstand van de onbewe zen feiten. Raadslid Marcelis (KVP) vroeg naar een trimbaan en kwam tot de conclusie dat de recreatieve sport achter blijft. Alle fracties waren bezorgd over de middenstand en de praktische toe passing van het begrip "Maatschap pelijk Welzijn". Men sprak over de veelheid van onderwerpen die de por tefeuille van wethouder Pels raken. Marcelis (KVP) verzuchtte dat alle raadsleden te veel "gezeten bur gers" zijn en daarom snel van mening zijn dat het in Voorschoten zo fijn wonen is. Italianer (PvdA) meende" dat het in Voorschoten redelijk goed wonen is voor de "beter bedeelden". In antwoord op de vragen over het verkeer deed wethouder Pels de toe zegging dat dn voorbereiding is een parkeerverordening, waardoor de vrachtwagens eventueel op bepaalde plaatsen geweerd kunnen worden. Het geheel dorpscentrum moet noodzakelijk onttrokken worden aan het auto-verkeer. De Leidse Baan is noodzakelijk, mag en moet aange legd worden, maar B. en W. willen zoveel mogelijk dan de natuur spa ren. Woningbouw De woningbouw is de eerste taak en de belangrijkste van het college van B. en W. Alle raadsleden spra ken hun teleurstelling uit over de trage gang van zaken bij de realise ring van betaalbare woningen. Er Voor een deel van de Voorschotense bibliotheek is een tijdelijke huisves ting gevonden in de Oran jeschool. werd gediscussieerd over de finan ciële kant van de bestemmingsplan nen. De situatie voor de jong ge huwden is in Voorschoten ongunstig. Het Vernèdepark kwam ter sprake, wethouder Koetser deelde wel mede dat gewoon onderhoud aan deze wo ningen verricht wordt. Over afbra ken of opknappen bestaat nog steeds geen zekerheid. Het dienstencentrum- plan heeft de goedkeuring verkre gen van het ministerie, in de maart vergadering krijgt de raad de defi nitieve plaats van vestiging. OEGSTGEEST Ook in Oegst geest zal morgenavond van 20.00 - 22.30 uur een actie voor Vietnam worden gehouden. In het gemeente huis de Ouden hofschool, het kan toor van de Woningbouwvereniging Buitenlust (Floresstraat) en het Dia- conessenhuis aan de Houtlaan. Het begin van de actie zal worden aan gekondigd door klokgeluid. In de "offerbussen" zijn ook giro- en bankbetaalcheques welkom. DEN HAAG Gedeputeerde van Zuid-Holland mr. H. B. Engelsman heeft vanmorgen in een begrotings vergadering Van Provinciale Staten gezegd, dat er in samenwerking met het ministerie van Sociale Zaken ernstig wordt gewerkt om in Leiden een aantal aanvullende werken sub sidiabel te krijgen. Leiden opent hiermee de rij van urgentie- gevallen in de Randstad, waar in tegenstelling tot overige delen van ons land tot nu toe geen aanvullende werken ter subsidiëring werden voorgedragen. Engelsman her innerde aan het feit, dat de Raad voor de Regionale Arbeidsmarkt sa men met het Leidse gemeentebestuur probeert een uitgebreid onderzoek naar de situatie op de Leidse ar beidsmarkt in te stellen. Volgens de gedeputeerde is de Raad van mening, dat de werkgelegenheid en de werkzoekenden in samenhang gezien moeten worden met sociaal- psychologische factoren. Hij noemde als één van dergelijke factoren de verkrotting.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2