Saffierstraat: bungalows of recreatie veld? Ir. Wellen landbouw- Geduld beloond Zuiveringsinstallaties in de Rijnstreek verlaat ministerie PAGINA 4 STREEK DONDERDAG 18 JANUARI |f ALPHEN AAN DEN RIJN Wel of geen Kuizen op het stuk braak liggend terrein tegenover de Saffierstraat in Ridderveld. Dat is de grote vraag, die niet alleen de bewo ners, maar ook B. en W., Gemeentewerken en zelfs de Kroon bezighoudt. Over die huizen: ja, zegt de gemeen; nee, zeggen de bewoners, ja, zeggen de kinderen uit de buurt getuige de fraaie bouwsels op het terrein. Het wachten is nu op een uit spraak van de Kroon. Wethouders Benthuizen Dat is uiteraard niet op verzoek van de gemeente gegaan. Het oor spronkelijke bestemmingsplan voor dit gedeelte van Ridderveld is al sterk veranderd. De hoogbouw tussen de Saffierstraat in de Zandwinplas gaat niet door. Wel komen er flats aan de uiteinden van de straat. Op het stuk braak liggende grond, waar op de modder twee fraaie bouwsels van de jeugd staan, komen in plaats van de torenflats een aantal bunga lows met een pad naar het water. Dat is natuurlijk een flinke tege moetkoming, maar de bewoners van de Saffierstraat en omgeving zijn nog niet tevreden. Zij willen helemaal geen huizen voor hun neus. Er kan voorlopig niet worden ge bouwd. Dat komt omdat de heer Mensen in beroep is gegaan bij de Kroon tegen het voornemen van de gemeente. Hjj heeft de gehele Sai- fierstraat achter zich, maar van ge meentezijde geeft men hem geen schijn van kans. Wethouder Duin: „Ik dacht niet dat een bewoner de Kroon zodanig kan beïnvloeden, dat het plan ver boden wordt. Het vervelende is alleen dat diezelfde bewoner de zaak flink kan ophouden. Ik vind, dat wij vol doende zijn tegemoet gekomen aan de wensen van de bevolking." Mevrouw Hard ijzerNeef (D*66) „Ach, ik kan vaak meegaan met pro testen, maar dit vind ik toch wel een beetje belachelijk." Mevrouw Witte, bewoonster van de Saffierstraat, is zeer verbolgen over de plannen van de gemeente. „Ik vind zondermeer, dat het terrein vrij moet blijven. Nu is het een modder poel, maar er is best iets van te ma ken. De jeugd kan er zich naar har telust uitleven en dat geldt met al leen voor de Saffierstraat, maar voor de hele buurt die er achter ligt." De beslissing van de Kroon kan nog wel een poosje uitblijven. De be woners hebben bepaald geen haast om een beslissing te forceren. Elke dag dat het terrein van „hun" is, is meegenomen. Toch lijken zij tegen de Kroon weinig kansen te hebben Maar wie weet, komt er toch nog een recreatiegebied tussen de Saffier straat en de Zandwinplas. Bodemonderzoek De jeugd i>an Ridderveld wil maar al te graag „hui- TT-. 7 zen" aan de Saffierstraat. (Foto Wim Dijkman) Lil ■LlCLZGlSWOUClG gaat de jeugd te werk in hun streven het braaklig gende terrein vol te bou- (Foto Wim Dijkman) Ark De heer Blitterswijk uit Den Haag zal op donderdag 25 januari voor het Wereld Natuur Fonds een causerie houden in Treslong. Hij ver toont dia's over„De ark van No- ach en de film „The African Elefant'. De toegang is gratis gratis en de aanvang is om acht uur. nemen ontslag BENTHUIZEN Bentliiii dreigt weer eens in een crisis storten, een wethoudersorisis keer. De Wethouders A. M. Sloot ker en N. M. Roussink hebben gi ren in een brief aan de voort van de gemeenteraad meeged dat zij, omdat de raad bij de be! deling van de begroting heeft li blijken onvoldoende vertrouwen ham te hebben, ham ontslag wet/houder indienen. Carnaval De -Kaninefaten Noordwijkerhout geven een fe~HS. Dat gebeurt zaterdag residentie van het rijk der Kan: faaten aan de Zeestraat 7a (b van der Geest). Het feest begint 21.11 en wanneer de laatste ptó van eigenaar "'dien veranderor nog piet te zeggen. DEN HAAG Wegens aanvaar ding van de nieuwe functie van al gemeen directeur van een te Til burg gevestigd verzekeringsconcern, heeft de directeur-generaal van de landbouw en de voedselvoorzienin gen van net ministerie van Land bouw en Visserij, tr. J. W. Wellen, het voornemen ontslag uit de rijks dienst (per 1 mei) te vragen. De heer Wellen geeft daarmee gevolg aan zijn reeds lang gekoesterde wens terug te keren in het bedrijfs leven De opvolgingskwestie is door het ministerie in beraad genomen. Naar verwachting zal ir. Wellen eveneens verzoeken, te worden ont heven van het voorzitterschap van een aantal colleges, waarvan de voornaamste zijn: de Nationa le Raad voor het Landbouwkundig Onderzoek TNO, de Raad voor Ve- O.A.-Oegstgeest had goed jaar OEGSTGEEST In het Sassen- heimse motel vond gisteravond de ledenvergadering met etentje plaats van „Oegstgeest Actief". De genoeg lijkheid werd bevorderd door het mee aan tafel zitten van de dames van de OA.-leden. Voorzitter Tr ij zeiaar, die zijn licht eens had opgestoken in andere gemeenten, was geschrokken van het totale beeld van de midden stand, zoals hij die daar aantrof. Hij prees zich gelukkig, dat de zaken er in Oegstgeest niet zo somber uit zien Hij somde daarvoor verschei dene oorzaken op, zoals de vrucht bare samenwerking met het gemeen tebestuur en de goede onderlinge verstandhouding in O.A. en de grote waarde van de OA.-zegel. Uit het financieel overzicht bleek dat O.A. goed in de running is, want de aan de zegel verbonden verkopen haalden in 1972 een omzet van 6% miljoen gulden. De financiële toe stand van OA. is uitermate goed. Er is een reserve van f 25.000,- en ter vrije beschikking otaat een bedrag van f 30.000,-. Er kwamen belangrijke veranderingen in het bestuur. De le den Van Weerlee en Dullaert (beiden behorend tot de oprichters) en De Tombe verdwenen. Ze kregen harte lijke dankwoorden mee alsmede een waardevol geschenk, passend bij de grote verdiensten voor het midden- standswerk. Wethouder Thorn over handigde de cadeaus en sprak zijn voldoening uit over het feit dat er in Oegstgeest een goed georganiseerde middenstand is. Tot nieuwe bestuurs leden werden gekozen de heren Luyckx, Kraaij en Dullaert Jr. In zijn dankwoord gal de heer Weerlee nog enkele waardevolle wenken, want, zo merkte hij op: we zijn nu toe aan de uitbuiting van de middenstand. Hechte onderlinge samenwerking is meer dan ooit geboden. Windmolens in Hazerswoude HAZERSWOUDE Tijdens de op dinsdagavond 30 Januari, om 1945 uur, in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw te Hazerswou- de-dorp te houden bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plattd vrouwen staat de windmolen i traaf. Voor de leden van de Hu woudse afdeling én voor hun a genoten houdt de heer Van ft straaten van het Instituut Sts* Landschap een lezing over windmolen, onze vriend". Hij daarbij tevens modellen en dia's i de diverse molens tonen. KATWIJK De opruiming in Katwijk kent enkele „stimt-ver kopen", zoals in een dagwinkel e^n cassette-recorder voor een cent en een camera voor een appel en een ei. Een tweetal scholieren had zich gisteravond om half twaalf al voor de winkel opgesteld. Eén er van had zijn krukken bij zich, gevolg van een ongelukje thuis. Vriendelijke omwonenden zorg den ervoor dat de koude nacht dank zij koffie kon worden „overleefd". Om negen uur hadden zij de zozeer begeerde artikelen te pakken. NOORDWIJK De stichting Join heeft gemeend ook eens iets an ders te moeten brengen dan alleen maar cabarets en lezingen en heeft Marjolein Briër en haar dans groep bereid gevonden een voorstel ling in de Kuip te geven. Marjolein Briër, die in Leiden en omliggende plaatsen balletscholen heeft, heeft deze groep, op één uit zondering na, zelf opgeleid. ZIJ be staat uit 8 meisjes en één jangen. In Noord wijk komen ze waarschijnlijk met 7 mensen, waaraan het ballet dan ook weer moet worden aange past. De balletgroep is in Lelden ^eker niet onbekend. Zij is onder meer opgetreden in modeshows, waaron der die in het kader van de drive-in show van Radio Veronica. Verder werkte ze in december Jl. mee aan RIJNSTREEK De bouw van nieuwe afvalwaaterzuiveringsdnstal- laties neemt een belangrijke plaats in op de vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland. Er ko men bouwplannen ter tafel voor in stallaties in Hazerswoude. Bodegra ven, Nieuwveen en Langeraar. De voorbereiding van de plannen voor de bouw van de installatie in Bodegraven wordt in ernstige mate vertraagd in verband met de voorge nomen verbreding van Rijksweg 11. Daardoor moest Rijkswaterstaat te rugkomen op eerder gemaakte af spraken inzake de toe te passen rooilijnen. De terreinen waar de AWZ zal ko men, moeten nog worden aange kocht. Het hele project zal een be drag van tien miljoen gulden gaan vergen. Ook Hazerswoude-dorp krijgt z'n installatie. Dit is noodzakelijk, om dat de installatie aan de Rijndijk vrijwel volledig is belast en de kern Groenendijk en dorp-oost hun water nog ongezuiverd lozen. De kosten zijn aanmerkelijk lager dan in Bo degraven: 3.300.000 gulden. Voor de installatie van Nieuwveen, die ook Nieuwkoop en Zevenhoven van het vuile water zal afhelpen, ls een bouwsom geraamd van ruim twee miljoen. De bouwplannen voor een installatie in Langeraar zijn door G.S. van Noord- en Zuid-Holland goedgekeurd. de bekende "Witte (ten bate van de kankerbestrijding). Zij deed dit op uitnodiging van Fred Hartog, van platenmaatschappij CNR en producer Dick Dubois. Een hoogtepunt in het bestaan van de groep was een tournee door Neder land met voorstellingen in Maas tricht en Kerkrade. Marjolein Briër heeft ook een re geringsopdracht uitgevoerd, een ongeveer vijftien minuten durend ballet. De uitvoering, onder andere in Delft, Breda en Amsterdam, kwam tot stand in samenwerking met het Ned. Danskontakt. Waar schijnlijk gaat de groep weer samen werken met de Belgische groep "Am- bach Gospel and Bluesgroup", ook is er sprake van een samenwerking met een Big Band: Dolf Delprado uit Leiden. Dit is niet het eerste team van Marjolein Briër. In 1967 stichtte zij haar dansschool èn de eerste groep, die in Amsterdam voor studenten, voor het eerst voor het voetlicht trad. In verband met een mentali teitskwestie werd deze groep in 1968 ontbonden. De tweede formatie van Marjolein werkt, zij het wel in een afwijkende samenstelling, al bijna drie Jaar samen. Marjolein Briër maakt de choreografie en heeft ook de regie in handen. Zij kreeg haar opleiding aan het conservatorium in Rotterdam, van Nel Roos en Corrie Hartog. Het programma, dat de ballet groep in Noordwijk zal brengen, duurt ongeveer twee uur. Op het programma staan onder meer: Is not all one. Battle Hymne (muziek Herbie Mann), Murderes' Home, Si lent Süence, Oh Happy Day (muziek Edwin Hawkins), Mauthausen Cy clus (muziek Mikis Theodorakis) en Brown Baby (muziek Oscar Brown Jr), de regeringsopdracht aan Mar jolein Briër. terinaire Aangelegenheden, de be sturen van de Stichtingen Borg stellingsfonds voor de Landbouw en Ontwikkelings- en Sanerings fonds voor de Landbouw en de Lan delijke Raad voor de Bedrijfsont wikkeling. Ir. Wellen volgde 1 mei 1961 lr. A. W. van de Plassche op als directeur- generaal voor de landbouw. Sedert de in september 1970 voltrokken herindeling van werkterreinen van de twee directoraten-generaal van het department heeft zijn bemoeie nis behalve tot de landbouwproduk- tie zich tevens uitgestrekt over alle directies die zich met de verwerking en afzet van agrarische produkten bezighouden. Uit dien hoofde ver kreeg ir. Wellen ten departemente de hoogste ambtelijke verantwoor delijkheid voor het EG-landbouw- beleid. HAZERSWOUDE Burgemees ter en wethouders van Hazerswou de adviseren de gemeenteraad, om f 2250 beschikbaar te stellen voor het doen plaats vinden van een ver gelijkend bodemonderzoek. Herhaal de malen is namelijk gestéld, dat het aanleggen van sportvelden op het daartoe bestemde terrein aan de Gemeneweg door de slechte bodem gesteldheid belangrijk duurder zal zijn dan elders. Dit argument wordt naar voren gebracht door de tegenstanders van de concentratie van sportvelden in Hazerswoude-dorp. Burgemeester en wethouders me nen, dat het voor de goede menings vorming. onder meer door het be stuur van de Sportstichting, van nut is. dat op het punt van bodem gesteldheid duidelijkheid bestaat en stellen daarom voor een vergelij kend bodemonderzoek te laten hou den.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4