rotest tegen storten puin in esmet het van IJmeer takingen dreigen in Suriname ...en gisteren amma aohlemen bij sloop Philips-Duphar-hal Prins Claus: Vise dag zonder water Radio-activiteit in Maas was tien maal hoger dan normaal 5 art jetrekt stroom fristen naar Drente >ert Becaud heiden Arrestaties in Volksgericht' van Abbekerk warte handel' in lucifers in Paramaribo TVmorgè77] ARlinG 15 JANUARI BINNENLAND 'ERDAM (ANP) De „gifhal" van Philips-Duphar Hemdijk bij Amsterdam moet verdwijnen omdat het [eekanaal op die hoogte moet worden verbreed, maar rijst waar de puinresten zullen moeten blijven, een plan om het met gifstoffen besmette puin te >n in het IJ meer bestaat in brede kring het grootste de n de, ïd en e bd ar. it belang voor de driiikwa- alng en voor de recreatie, jftige stof volgens de con- iq Oslo niet in de Noordzee D e. rden gestort, zijn Gedepu- ma^ [aten dan niet van mening, het IJmeer hiervoor aldus vroeg het socialdstisc mdse statenlid K. Nagel op lemisch Weekblad van de af- feek beschrijft een bedrijfs- in de hal in 1963: een ex- Bieer is het stukje IJssel- Rijkswaterstaat heeft het terrein de driehoek tussen Muiden, langs de Hemdijk, dat voor de ver- mi IJ en Marken en het is breding van het Noordzeekanaal moet s het verdwijnen, opgekocht. Daarom i de Rijkswaterstaat die verantwoor delijk is voor de sloop van de gebou wen. Reeds is een begin gemaakt met de sloop van gebouwen rond de hal, waarvan wordt aangenomen dat ze niet zijn besmet. Rijkswaterstaat dumpt dit puin met open vracht wagens in het Noordzeekanaal De hal zelf zal volgens de plan nen van Rijkswaterstaat in het ko mend voorjaar onder de grootste om zichtigheid worden neergehaald. Een Tarbü een ongecontroleerde medisch team zaJ de slopers, die be kwam, die resulteer- schermende kleding zullen dra- vorming van persistente en ?en (voorzien van persluchtmas- Jgecholoreerde koolwaterstof- kere) begeleiden. Tijdens de gehele emï verbindingen zijn chloor- ^loopperiode zal het pand worden 4n- rekkend. Het personeel dat natgehouden. met het opruimen en Tot zover gaat de gemeente Am sterdam, waarvan de arbeidsinspectie toezicht op de werkzaamheden zal houden, wel akkoord met de voorge nomen procedure. Tegen de volgende bladzijden van het draaiboek rijzen echter grote bezwaren, aldus het che misch Weekblad. De puinresten zul len in grote eenheden in stalen sche pen worden ingesloten en afgevoerd naar het IJmeer, alwaar ze wor den gedumpt. Dit plan zou overigens nog bij Rijkswaterstaat in stu die zijn. Drs. J. Cley van de Werk groep Milieubeheer van de gemeen te Amsterdam hoopt de Amsterdam se bevolking te kunnen mobiliseren teneinde de dumping in het IJmeer te voorkomen. lien werd in ernstige mate huidaandoening getroffen, er toe geleid dat de sloop tenge aangepaste maatrege- idem )r(jen uitgevoerd, vertl Voor drie zusjes van de groep Noordierse kinderen die enkele weken in ons land hebben doorge bracht is de terugkeer naar Ierland een bijzonder trieste gebeurtenis geweest. Bij aankomst in Belfast werden zij door hun moeder geconfronteerd met het feit, dat hun vader was overleden aan de verwondingen die hij zes maanden geleden bij een bomaanslag opliep. De vrouw van de overledene, mevrouw Rock blijft alleen met dertien kinderen achter. Op de foto: het droevige weerzien in Belfast. li Lubbers Bugner televisie Sportpanorama brengt 'ond in een extra uitzen- reportage over de bokswed- de Nederlandse kam- jaargewicht Rudi Lubbers uropese titelhouder, de En- joe Bugner. lending via Nederland 1 be- 1.55 uur. Na beëinddgng maal. Het gevecht wordt Ifde dag in de Royal Al- in Londen gehouden en 15 ronden. jUbbers, in 21 prof-partijen de eerste Nederlam- „Ik sta achter actie stop kindermoord" DEN HAAG (ANP) „Ik vind LUIK De bevolking van de Belgische plaats Vise, Juist over de Nederlandse grens, heeft zater- geen water uit de kraan kan- verband kunnen de radioactiviteit van het water en de vissterfte. de lonique hiertoe een eis had oprijiaan van Kasteel Drakesteyn 'n Jvj t drempel is aangebracht. waardoor ,1q,J!|k drie kinderen van de Be- automobilisten wel gedwongen zijn ijft het oudste bdj de vader heel langzaam te rijden. Ook staat en de twee anderen bij de er naast de oprijlaan een bord met Die krijgt ook het grote daarop drie kinderen, „een hond en van het echtpaar. een eend. Dergelijke drempels zou- d zal aan alimentatie 19.000 den volgens Prins Claus ook heel dollar) per maand moe- goed kunnen worden geplaatst bij scholen en speelplaatsen. ewer J le Tweede Wereldoorlog die dat het de plicht van de mensen die nen drinken. Het water, dat uit de ng komt voor de Europese in auto's rijden is de kinderen te be- ^aas WOrdt betrokken bleek een «gewicht. schermen tegen het verkeer. Het is radioactiviteit te bezitten, die tien- niet de plicht van de ktaderen zich hoger was dan normaal. Een te beschermen tegen al dieB1"0ingenieur van de Luikse unlversi- mensen die in autos ro telt ontdekte grote aantallen dode sta dan ook achter de aktie JStop de watermonsters en kindermoord» Ik ben:zeer onder de radloactivi- indruk van de informatie die met deze aktie wordt geboden». Dit zei tert- Onmiddellijk nadat de autori- Prins Claus zaterdagmiddag in een teiten to kennis waren gesteld reed gesprek met twee jongens en twee ™>t geluidswagens door Hot tv-nrrwrammft ..kiik het plaatsje om de bewoners te het plaatsje waarschuwen tegen het gebruik van drinkwater. Tankwagens voerden gescheiden. Dit gebeurde claus wees erop dat in de zuiver drinkwater aan van de omlig- zaterdag van zijn vrouw steyn meisjes (in het tv-programma „kijk naar Je eige") in Kasteel Drake- gende plaatsen. Waar de radioac- tieviteit vandaan komt is nog een open vraag. Geruchten spreken over de Franse kerncentrales aan de Frans-Belgische grens. Ook in het Nederlandse deed van de Maas heeft zidh de afgelopen da len een abnormaal grote vissterfte ABBEKERK (ANP) De rijks politie heeft vier mannen uit Ab bekerk (NH) aangehouden, die heb ben bekend een aandeel te hebben gehad in het "volksgericht" dat zich nieuwjaarsnacht afspeelde rond de familie Van Amsterdam uR Abbekerk. Volgens de politie maakt het onderzoek goede vorderingen er roepen tot beste filmacteur van 1972 volgen op korte termijn nog een ex aequo met acteur Robert Shaw aantal arrestaties, zo is meegedeeld. Aanleiding tot het volksgericht te- voorgedaan. Een onderzoek van het ^en *am®€ was de getuigenis naar Solzjenitsln. Rijks-instituut voor de Zuivering, van Afvalwater (RIZA) heeft geen die de heer Van Amsterdam afleg de In een milieuproces tegen de grasdrogerij in Abbekerk. De direc teur van de drogerij kreeg toen een flinke boete, tot ergernis van een groot deel van de inwoners van t dorp. In de nacht van oud op nieuw Automobilist bekocht vlucht poging met dood AMSTERDAM (ANP) Een on bekende man van naar schatting 25 Jaar, die gisteravond met zijn auto in Amsterdam-oost een wielrijder schepte en hard doorreed, heeft zijn vluchtpoging met de dood moeten be kopen. Op de Mauritskade bij het in stituut voor de tropen botste hij even later met zijn auto met volle vaart tegen een spanpaal van de tramlei ding. Hij was op slag dood. Zijn wa gen werd geheel vernield. Noch in de auto, noch op de man, trof de politie ook maar een iden titeitsbewijs aan. Naar zijn uiterlijk te oordelen zou hij een gastarbeider uit een zuidelijk land kunnen zijn, aldus de politie. De Britse filmacteur Tom Courtenay, die zijn debuut maakte in "Billy Liar" is in Londen ge trouwd met de 24-Jarige Engelse ac trice Cheryl Kennedy. Een huwelijksreis zat er niet in, want de Jonggehuwden treden beiden op in het toneelstuk "Time and ti me again". Courtenay werd donderdag Jl. door de Londense filmrecensenten uitge- N'EDERLAN'D 18.45 18.55 19.05 20.00 20.20 24.10 22.40 22.45 22.50 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) De familie Ashton. TV-serie (KRO) Journaal (NOS) Gamma: Kanaaltunnel, de ontbrekende schakel, we tenschappelijke film (KRO) Morgen ben ik rijk (KRO) Speelfilmserie met Alec Guinness: speelfilm uit 1951 (KRO) Geen paniek (KRO) Reportage over de nieuwe Nederlandse speelfilm met Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer Tele-Zet (KRO) Journaal (NOS) Engels, les 11 (TELEAC) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 19.30 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) AVRO's Toppop Tips voor de toekomst, TV-serie (2) (AVRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Peyton Place (AVRO) 21.10 Salto Mortale, circus-serie (AVRO) 22.10 Televizier Magazine (AVRO) 23.00 Journaal (NOS) Zaterdagmiddag ontving Prins Claus voor het VARA-kinder- programma „Kijk naar Je eige" op kasteel Drakestein vier kin deren die hem vragen stelden over het verkeer en ruimtelijk^ ordening. Wim Ruska, SJaak Swart en Eric Engerd waren de Prins voor geweest. Je zou hem de synthese van zijn drie voorgangers kunnen noemen De 7-Jarige Remco Schaefer zoontje van het PvdA-kamerlid Jan Schaefer (u weet wel. die dikke), stal de show. sameD met Claus wel te verstaan, want deze deed het alleraar digst Op een gegeven ogenblik zei Claus dat zijn kinderen nog kleiner waren dan Remco. waarop Remco even later hard terug sloeg door te zeggen: „Ik zit tenminste op de lagere school", nadat hem gebleken was dat de kinderen van Claus dat stadium nog niet bereikt hadden. Remco sloeg ook een stuk taart af (die werd opgediend door iemand die we sinds Barend Servet gewend zijn een „ober" te noemen). Zeggende: „Ik mag niet eten, want ik moet zometeen nog zwemmen". Prins Claus beleefde zijn beste mo ment toen hem gevraagd werd of hij veiligheidsgordels in zijn auto gebruikte. Hij zei dat ie dereen ze natuurlijk wel moest gebruiken, maar dat hij ze zelf om de waarheid te zeggen nooit omdeed, wat natuurlijk fout was. maar zo zijn grote mensen soms nu eenmaal. Me nigeen zou dan, terwille van het opvoedende effect, gezegd hebben dat hij natuurlijk al tijd zijn riemen omgordde, maar kennelijk vond Claus dat leugentje om bestwil gênant tegenover de mensen uit zijn onmiddellijke omgeving die be ter wisten, daarom zei hij maar liever de waarheid. Een aardig trekje. Blijkbaar hadden de marechaussees voor 't paleis veel Indruk gemaakt op de kinderen, want een van hen vroeg of Claus nu ook altijd zo'n „prins" of „konirfi" in zijn auto h"d zitten? Maar de mooiste vraag, een om in een lilstje te zetten, was die van die andere Jongen die vroeg: „Als u met uw auto een kruis punt passeert, en er is een on geluk gebeurd, en iemand ligt gewond op straat, en u hebt uw Jas aan. stapt u dan uit In een opslagplaats van het Se minarium Göttweig in Neder-Oos- tenrijk hebben experts twee violen kwam het tot een uitbarsting: het "ken De televisieserie c: tje heeft een grote toeris- troom naar Drente ontke- tn L In de periode van 1 juli tot W Augustus is er vrijwel geen eB l&low meer te krijgen, f is nog wel ruimte in hotels, ras en op campings, de provinciale WV, waar men de honderden telefoontjes nauwelijks kan verwerken, ver wacht men dat er deze zomer veel vragen zullen moeten wor den beantwoord Vooral van toeristen die wil len weten waar Bartjes huls staat, waar het bos is en waar het armenhuis staat. uit de werkplaats van Stradivarius buis van de familie werd belegerd en met verf en vuurwerk bestookt. De heer Van Amsterdam zou hier door een hartaanval hebben gekre gen en daarvoor nog steeds onder doktersbehandeling staan. Het onderzoek verliep tot nu toe gevonden. Naar het „Niederösterreichlsche Volksblatt" vrijdag meldde, vond men tevens 'n viool die uit de werkplaats van de Tiroolse vioolbouwer Steiner afkomstig is. Andere waardevolle vondsten wa- zeer moeizaam, de dorpsgemeen- ren een ivoren klaroen, een barokke schap van Abbekerk bas-flokfluit, twee barokke cello's en enkele oude gitaren. De meeste van zeggen, aldus DINSDAG 16 JANUARI verkeersmagazine. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Liederen van AM m Israëlische componisten. 13.49 (S) Hllv. I 402 m. en FM-kanalen 7.00 Beiaard concert. 14.00 Theologie naar AVRO. 14.00 EO, 17.00 AVRO. politie, die er deze instrumenten zijn door de abt in elk geval zeker van ds dat onge- 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nieuws en om 8.11 Radiojour naal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) will niemand er iets over Klassieke muziek (gr.). (ll.oo Nieuws: 11.03 Radiojournaal). de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Actua liteiten. informatie en commentaar 16.10 (S) Voor kleuter en kind. 16.30 (S) Jeugdtoer. 17.00 (S) Mobiel veer mensen aan de belegering Paris vous pa berichten, f2 arle en om 11.55 Beurs- hebben meegedaan. .30 Uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) Wekelijks radio- 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Van Europees strijdperk tot Europees tijdperk, klankbeeld. 18.45 (S) wie ner Musik (gr.). 19.00 (S) Amateurs musiceren. 19.30 Gevarieerd program ma. 22.30 leuws. 22.40 Radiojour naal. 22.50 (S) Actueel programma met muziek. 23.55 Nieuws. in heel Paramaribo. Lucifers zijn al geruime tijd schaars en alleen in de zwarte handel verkrijgbaar. En de te lefoon, die door de Amerikaanse maatschappij ITT is geïnstalleerd, werkt al enige dagen niet meer. Bij de Surinaamse douane is men ontevreden over de mogelijke invoe ring van nieuwe rangen en rangen stelsels. Ze gingen vorige week de straat op om te demonstreren en wil den de Surinaamse minister van Fi nanciën een protestbrief aanbieden. Deze weigerde echter de brief in ont vangst te nemen. De douaniers droegen tijdens de demonstratie hun uniform en hadden de hun kortgeleden toegewezen dienstpistool bij zich. In de Surinaam se pers is daarop nog al wat kritiek geuit. „Weekberichten", het blad van het Surinaamse bedrijfsleven schreef: „Het heeft allerwegen ver ontrusting gewekt dat bij de douane kennelijk iedej-e ambtenaar, ook bui ten diensttijd, maar met een revolver mag lopen, ongeacht zijn leeftijd. Men moet er niet aan denken wat er gebeuren kan, wanneer straks tij dens een staking de gemoederen al dan niet bij het gebruik van een biertje —verhit raken". De minister heeft het in deze zaak nog extra moeilijk omdat de rege ringszender SRS (radio) en STVS (televisie) geweigerd hebben bepaal de berichten over de douane-kwes tie om te roepen. De werknemers bij de waterlei ding ln Paramaribo eisen dat de di rectie vandaag met de cao-onderhan delingen begint. Indien deze uitblijven zal, de alge mene ledenvergadering zich op woensdag uitspreken over een effec tieve actie om deze onderhandelin gen af te dwingen. Volgens het Al gemeen Verbond van Vakvereniging in Suriname, de moederbond, dreigt de weigering van de directie van de Surinaamse waterleiding maat schappij om met de vakbond te on- 13 05 Raden maarqt_._, derhandelen over de ingediende cao schoolradio. 14.30 (S) Licht' eisen uit te lopen op een ernstig ar beidsconflict. Er zou geen financiële ruimte zijn voor een redelijke belo ning van het personeel, dat de alge mene watervoorziening gaande moet zo zegt de moederbond, heeft met ar gumenten aangetoond dat het wa terleidingbedrijf eigenlijk in rode cij fers zit. de Volkspartij voor Vrliheld mokratle 18.30 Nieuws. 18 41 Echo 18.50 Programma-voorbeschouwing. 19.00 (S) Amaturs geven de toon om die man te helpen?" Claus zei ja. Terwijl hij toch zelden of nooit een Jas draagt. Zaterdagavond de honderdste Farce Majeure (hiep, hiep. hiep...), voorafgegaan door de zoveelste „een van de acht' met als mooiste vraag hei identificeren van het geluid dat vallende dingen maakten een bos sleutels, een ei, een pudding, etc. Gilbert O'Sullivan maakte furore door een grijs harige maar zeer fleve oude dame uit het publiek te pluk ken en samen met naar aar de piano een lied te zingen. Je kan Je afvragen of Je het d- mensen mag aandoen <ze ko men om geamuseerd te worden niet om te amuseren), maar met die oude mevrouw pakt het erg leuk uit, en Je krijgt dan wel „levende televisie". Zondagavond waren Johnny en Rijk in het corset van een lo pend, althans hinkend verhaa) gehesen, dat vermoedelijk aldus ontstaan is. Rijk zei tegen tekstschrijver Kees van Koot- en: „Drie dagen na de show is de première van onze film „Geen paniek", kunnen we daar niet wat aandacht aan besteden?" Hoe dan?, vroeg Kees. „Nou, Eddie Constantino doet er ook ln mee, dus die kan ik wel voor de show ver sleren", zei Rijk. Ja, maar wat kan die man dan nog?, vroeg Kees, zonder overigens te we ten dat vorig Jaar iD Montreux de Zwitserse inzending met Constantine in de hoofdrol een pijnlijke flop werd „Tja", zei Rijk, op zijn achterhoofd krab bend, „daar vraag Je zowat Lachen kan hij in ieder geval niet. Maar hij is een filmspe ler, dus Nou, zei Kees dan maken we voor een keer een verhaaltje waarin Eddir aan het lachen gebracht moet worden. Aldus geschiedde. Ed die werd, als ik goed heb opge let, niet aan het lachen ge bracht. en wij ook niet. In de portrettenreeks „Mar kant" werd het levensverhaal van dominee Buskes verteld aan de hand van zijn eigen herinneringen (meestal op lo- katie, en van herinneringen van zijn tijdgenoten. Het was alles bij elkaar zeker markant Al vertelde hij soms zoals een dominee van de kansel preekt NICO SCHEEPMAKER aan. 19.50 Den Haag vandaag 20.00 Nieuws. 20.05 I. Erwartung. monodra ma van Schönberg. II. Blauwbaards Burcht, opera ln één bedrijf van Bartók. In de pauze: Babel: een veertiendaags (kultureel) radiogram.. 22.50 Overweging 23.00 Echo. waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 (S) Literair programma. 23.55 Nieuws. Hllv. III 240 en 298 m. en FM-kana len 7.00 VARA. 18.00 NOS. 19.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.02 Dag düi6dag. 8.00 Nieuws. 8 02 Onderweg 9.00 Nieuws. 9.03 Plaatjes voor de pep (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws, 11.03 Ecu -p- vallend vrolijke gevarieerde visite (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 De Eddy Becker Show. (14 00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Drie- draal. 16.00 Nieuws. 16.03 Mix. (17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18.02 De Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 Popsmuk. 20.00 Nieuws 20.02 Popre- konstruktie. 21.00 Nieuws. 21.02 Jazz en Blues. 22.00 Nieuws. 22.02 De Eddy Becker Show. 22.55 Mededelin gen. 23.00 Nieuws. 23.02 Wachten op middernacht. 24.00 Nieuws. 00.02 01.00 Tom Blom. Hllv. II 298 m. en FM-kanalen 7.00 KRO, 19.50 NOS. 20.00 KRO. 7.00 Nleuw6. 7.02 Het levende woord 7.07 (S) Klassieke muziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Klassieke muziek. 8.24 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de hulsvrouw 8.45 Moeders wil la wet. 10.00 School radio. 10.10 (S) Klassieke muziek (gr.). 10.30—10.32 Nieuws). 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Geva rieerd programma met om 12.22 Wij van het land; 12.26 mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41—12.50 Echo; 13.00— 13.05 Raden maar...: quiz). 14.00 icht platen- programma met om 15.30 Nieuws 17.00 Suriname en de Nederlandse Antillen Link van Bruggen ls ln ge sprek met de gezaghebber van de Bo- Nederland I NOS/NOT: 10.45-12.00 tn 14.00 - 14.25 School tv. NOS: 18.45 (K) Tl-ta- tovenaar. 18.55 (K) Journ NCRV: 19.05 (K) Dier en Vriend, tv-serle. 19.30 (K) Tweekamp, quiz voor middelbare scholleren. NOS: 20.00 (K) Journ. N.C. R.V. 20.21 (K) Waar of niet waar. fa- serle. Drogr. 22.30 Koorzang. NOS: 22.40 Den Haag vandaag. 22.50-22 66 venwindse eilanden de heer van Delden. 17.10 Voor de kleuters 17.30 Nieuws. 17.32 Echo. 17.57 Het houden. De directie van de SWM, 35e Hoogoven Schaaktoernooi ln Wijk aan Zee (NOS). 18.00 (S) Licht or kest en solisten. 18.19 Uitzending vaD Nederland II (K) Waaldrecht, serie TV-spelen 2. De Recidivist. 21.10 (K) Slmon Car- miggelt leest uit eigen werk. 21.15 (K) WIJ en de angst, cabaretprogr 22 00 (K) Achter het Nieuws. NOS 22.50 22.55 (K) Journ.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5