,Qpen Huis' in Noord-Hofland BUSHALTE AAN agemk KENNEDYLAAN Raad Wassenaar maandag bijeen Discussie- avond van Warmelda Englebert bestaat 75 jaar ZILVER VOOR RIJNSBURGER Meningsverschil Avanti en sportstichting PAGINA 2 VRIJDAG 12 JANUAB VOORSCHOTEN „We willen de bewoners van Noord-Hofland wat dichter bij elkaar brengen", zegt C. Menting, lid van de stuurgroep die in deze wijk wat culturele evenementen op touw wil zetten. In de aula van Noord-Hofland wordt bij wijze van ex periment 2 februari een „Open Huis" gehouden. Het „Open Huis" is niet alleen voor Noord-Hof landers ook anderen kunnen een kijkje komen nemen in de hoek van de oude ambachten. Menting: „Vooral van die oude ambachten verwacht ik erg veel; we hebben o.a. een glas blazer, pottenbakker en een klompenmaker, er komt iemand die gaat emailleren. Ook zijn we van plan een soort „art-gallery" in te richten. Iedereen die thuis iets aardigs gemaakt denkt te hebben kan het 2 februari ook eens aan z'n beneden of boven buren laten zien. Ik geloof dat Boetiek Vionnet zal tijdens het „Open Huis" in Noord- Hofland de zomermode voor mannen en vrouwen (zie foto) over het plan kier laten flitsen. iedereen er wel warm voor te krijgen". Naast de oude ambach- tenihoek komt er een modeshow van Vionnet, een schoonheids specialiste, een auto- en boten- show, wijnproeverij, orgelde monstratie, paint-in sjoelkam pioenschappen, kiektoernool (ook voor heel Jeugdige fotogra fen) instuif met politici, draai- orgelconcours, volksdans demon straties, stomme film hoek, rad van avontuur en nog een paar evenementen die nog niet hele maal rond zijn. BOODSCHAP Menting: „Het is natuurlijk niet de bedoeling dat iedereen alleen maar een rond loopt even bij het orkestje luistert en dan weg loopt. We willen de zaak ook een beetje ideeël tintje geven. Iedere bezoeker moet zijn naam in het boek "het Boodschap- penboek", schrijven achter die naam moet een boodschap aan of een wens voor de wereld wor den neergeschreven. De stuurgroep wil het boek la ter aan een bekende Nederlander aanbieden. Wie die Nederlander wordt gaan de bezoekers ook uit maken. Naast het boek komt een grote bus te staan waarin ieder een de naam van de man of wouw aan wie het boek aange boden zou moeten worden, kan laten glijden. We willen de men sen een beetje aan het denken zetten. GELD Geld is bij het opzetten van een dergelijk evenement natuur lijk erg belangrijk en de stuur groep bestaat niet uit miljonairs. Menting met enige trots: „Het heeft ons tot nu toe geen cent gekost, we zijn helemaal op de Het herkenningsteken van „Open Huis". „bietstoer", het is natuurlijk niet zo prettig maai- als dit evene ment slaagt heeft iedereen het er graag voor over gehad". „SMIKKELING" Ook de Noord-Hoflanders die naar de avond komen moeten er iets voor over hebben om gratis wijn te mogen proeven en hun creativiteit te kunnen botvieren. Iedere bezoeker moet een „smik keling" mee brengen, dat wil zeggen iets van levensmiddelen. Van die levensmiddelen zal nog dezelfde avond een pakket wor den gemaakt wat dan bij de be jaarden, die niet naar de avond konden komen, zal worden be zorgd. Alle bezoekers aan de avond zullen ook een informatie map krijgen waar de evenemen ten die te zien (en te doen) zijn geweest nogeens worden ge noemd. „We hopen dat er van alles iets blijft hangen, dat het een beet je doorwerkt", zegt Menting. Als de avond van 2 februari een succes wordt zullen volgend jaar drie evenementen worden georganiseerd: voor kinderen, volwassenen en bejaarden. De stuurgroep Noord-Hofland heeft er nu al zin in, u ook? WARMOND Het historische ge nootschap Warmelda houdt 24 janu ari om acht uur in de achterzaal van Htel de Zon een avond over oude te gels en oud tin. Drs. Inge Moerman, conservatrice van het Stedelijk mu seum De Lakenhal zal de dia's over dit onderwerp toelichten. Na de pau ze is er gelegenheid tot vragen stel len. Een forum, dat bestaat uit Inge Moerman, en de heren Kortenput, Van der Sluis en de Koning zullen deze vragen beantwoorden. VOORSCHOTEN Dit Jaar zal de firma H. Englebert N V in Voorscho ten 75 jaar bestaan. De onderneming werd op 10 december 1898 opgericht door Henri Englebert. Hij was één van de eerste auto importeurs in Nederland met onder meer merken als Dion Bouton en Packard. De huidige organisatie bestaat uit een samenbundeling van zes zelf standig opererende commerciële af delingen, te weten grondverzet, en landbouwmachines, tractoren, me chanisch transport, personen- en be drijfswagens en technische Import. Tot de merken, die Englebert im porteert, behoren onder andere Sko da, International Harvester, Inter national Hough, Wayne, Mitsubishi, Lloyd's en Steyr Pueh. De organisatie kent ook een aan tal dochterondernemingen en deelne mingen in andere bedrijven, zoals de Delftsche motorhandel N V. Sinds vorig jaar is Englebert ook al leen-importeur voor de Benelux van geluidsweergave apparatuur (ste reo installaties) van Lloyd's Elec tronic ine in de V S. In Voorschoten werken 175 em ploye's. In het laatste boekjaar was de totale omzet 37,5 miljoen gulden. RIJNSBURG In het raadhuis van Rijnsburg is gistermiddag de zilvere" erepenning behorend bij de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan J. Cederhout. De heer Ceder hout, die 54 Jaar verbonden is ge weest aan de bollen- en groenten- kwekerij Van Eijkel in Rijnsburg, kreeg in 1959 ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum al de bronzen erepenning. Hij is per 1 Januari van dit Jaar met pensioen gegaan, nadat hij op 25 december 65 jaar was geworden OEGSTGEEST Namens de bewoners van de flatgebouwen, gelegen aan de Gladiolenlaan, Narcissenlaan, Gerberalaan, As- fcerlaan en Zonnebloemlaan, heeft de heer K. Hollander verzocht om aanleg van een halteplaats voor buslijn 42, in de omgeving van de President Kennedylaan in de nabijheid van deze flat gebouwen. op f 12.000,-. Hoewel B. en W. zeggen zich er van bewust te zijn, dat de kosten aanzienlijk zijn, hebben zij uit veiligheidsoverweginen toch voor deze oplossing gekozen. Ook in verband met het feit, dat de bussen naar het toekomstige woongebied „Haaswijk" ook van deze halteplaatsen gebruik zullen moeten maken. B. en W. stellen deraad voor, het terzake benodigde krediet beschik baar te stéllen. Dit voorstel zal de Oegstgeester raad 18 januari gaan behandelen verder komen aan de orde: 0 Verlening krediet voor het ma ken van een nieuwe bushalte aan de Irislaan; 0 Wijziging financieringsregeling huisvesting ambtenaren en onder wijzers; Benoeming leden commissie van toezicht bejaardencentrum Hof- wijck; Over dit verzoek is uitvoerig over leg gepleegd met de groepscomman dant van de rijkspolitie en de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij NV Uit dit overleg is gebleken, dat de voorkeur gegeven wordt aan ver plaatsing van de huidige halteplaats aan de President Kennedylaan na bij de Dorpsstraat, naar de Irislaan ter hoogte van de President Kenne dylaan. De verkeerscommissie heeft gead viseerd: over te gaan tot de aanleg van bushalten op de Irislaan; De halten op de President Ken nedylaan nabij de Dorpsstraat te handhaven; 0 De halte op de Lange Voort na bij de Hofbrouckerlaan te laten ver vallen; 0 De halten op de Irislaan nabij Albert Heijn te verplaatsen in de richting van de Lange Voort en Voor de aanleg van de onder 1 genoemde halten een krediet be schikbaar te stellen van f 12.000,-. De kosten, inclusief het verbreden van het grondlichaam en het plaat sen van een abri, worden geraamd Inbraken op terrein van slachthuis LEIDEN Inbrekers zijn in de nacht van woensdag op donderdag actief geweest op het terrein van het Leidsse Slachthuis. Zij drongen 't kantoor en de koelcel van een vlees grossier binnen, waar een geldkistje met dertienhonderd gulden, een schrijfmachine, een telmachine en twee rekenmachines voor het grij pen lagen. Uit het kantoor van een andere grossier verdween een bedrag van negentig gulden. LEIDEN/HAZERSWOUDE De heer A. Huigens uit Hazerswoude is met ingang van 17 Januari be noemd tot directeur van de prot. chr. stichting van ouders en vrien den van de geestelijk gehandicap te mens, waarvan het bureau is ge vestigd aan de Hooigracht in Leiden. Hij beëindigt zijn functie als hoofd van de Klimroos en de Poort, instel lingen voor chr. buitengewoon onder wijs in het Plantsoen. Boehoehoe. Wat moet je als koe anders zeggen als je plotseling al die stella ges om je heen ziet? Deze koe bleef er verder vrij mak onder, en dat kun je van zingend Leiden niet bepaald zeggen. De Ko ninklijke Bond van Chris telijke Zang- en Orato- riumveremgingen in Lei den en omstreken bestaat vijftig jaar dus dat wordt morgenavond in de Groen- oördhai een enorm zang festijn. Het meerstemmig geloei dat vanmorgen schalde tussen de alvast opgebouwde tribunes was vandaag nog het enige ge luid en dat zal morgen avond, met samenzangen. optredens van Marco Bak ker, Lize Schoo, Patricia Madden, het Gewestelijk Orkest en het Utrechts Byzantijns koor wel even anders klinken. Een lust voor het oor van muziek- minnend Leiden. WASSENAAR Het schoonmaken van het strand kost de gemeente Wassenaar jaarlijks een bedrag van f 11.970. Dit werk werd uitgevoerd door een particulier bedrijf en de strandtenthouders. B. en W. zijn van mening dat het strand echter alleen goed schoongehouden kan worden als tijdens de zomermaanden twee schoonmakers zich permanent bezig houden met het schoonmaken van dit stukje recreatie .Voor dit schoonma ken zou dan een Unimog-trekker moeten worden aangeschaft die f 53.000.- kost. Deze trekker zou dan ook voor allerlei andere doeleinden kunnen worden gebruikt o.a. de gladheidsbestrijding. Het is mogelijk het schoonmaken van het strand te laten aanwijzen als werkobject in het kader van de Wet Sociale Werkvoorziening. Het rijk zal in dit geval 90 pet. van de loonkosten van twee, door de gemeentelijke so ciale dienst voor dit werk aangewe zen, personeelsleden zal vergoeden. Deze regeling zal voor Wassenaar een besparing van f 3.970,- per jaar betekenen Dit voorstel zal maandagavond (19.15 uur) in de raadsvergaderng wordpn behandeld. De agenda ziet er verder als volgt uit: Ontslag onderwijzer P. C. Drij ver: Aanvrage artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920; aanschaffing meubilair hoofdenkamer en systeem leerlingen administratie Salvator- school: Herziening verordening baatbelas ting Kievietsduin, Schouwweg en Raadhuislaan; Salarismaatregelen per 1 januari 1973; beëindiging pachüverhouding met LANGERAAR „Artiestenpalet" uit Utrecht organiseert maandag om kwart over acht voor de vierde maal een ontspanningsprogramma in de Aargoeve in Langeraar. Medewer kenden zijn: accordeonist Bert Duis ter, Peter Koene met oude Neder landse liedjes, goochelaar Cees Spaans en zangtrio The Crickets. De produktie is in handen van Victor Conselman. fa. Th. van den Barselaar betreffende grond in recreatieplan Zijlwatering; Voorbereidingsbesluit De Spin- baan; Schoonhouden strand Organisatieonderzoek brandweer en autoherstelplaatsen; Begrotingswijzigingen. HAZERSWOUDE Het bestuur van de Hazerswoudse tafeltennisver eniging Avanti heeft de leden van het algemeen bestuur van de Sportstich ting Hazerswoude schriftelijk op de hoogte gesteld van de gang van zaken betreffende de plannen van Avanti om een eigen clubgebouw, inclusief kantine, te bouwen. Aanlei ding tot deze brief aan dé Sportstich tingbestuurders vormde het gesprek dat de Avantileiders onlangs hebbei. gevoerd met Sportstichting-voorzit ter. tevens wethouder van sportza ken P. A. Th. v. d. Werf. Zoals bekend is de laatste de me ning toegedaan, dat Avanti een club gebouw mag bouwen in de onmiddel lijke nabijheid van de aan de Sport- laan te verrijzen sporthal, indien Avanti gebruik zal maken van de kantine, die bij de gemeentelijke sporthal wordt gebouwd. Hij is er dus tegen, dat Avanti zelf ook een kantine gaat exploiteren, naast die van de sporthal. Avanti op haart beurt blijft erbij, dat een eigen kantine noodzaak is, ten einde de sfeer in de vereniging op een hoger peil te brengen, daar naast tot meer ontplooiing te komen en... de exploitatie van het clubge bouw te kunnen financieren. „Indien we akkoord gaan met de plannen van de gemeente (dus Avanti zonder eigen kantine, red.), kunnen we niet spreken van een eigen identiteit en eigen sfeer", valt te lezen in de brief aan de leden van het algemeen be stuur van de Sportstichting. VRIJDAG Kreatief Sentrum (Breestraat néclub "The Fugitive" 9 uur nat Oegstgeest (Geversstraat 65 telt voor kamerbewoners en 8.30 uur nam.1 uur 's nachts. Leiderdorp (Fred Hendrikp; 25) Gespreksavond Baha'i 8." Breestraat 19 Sociëteit Ti (voor kamerbewoners en alle* den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven. soo kei 811 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomei Ruilbeurs het Boshuis 710 p Oegstgeest (Lijtweg 7) Spi bejaarden Soc. Meel Advtesbu 4 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) (assen en sjoelen 8 uur nam. Zaterdag Kreatief Sentrum Breestra Swingen 8 uur nam. Oegstgeest Geversstraat i sociëteit v.a. 16 laar 8 uur r 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit wel (voor kamerbewoners en staanden) 9-12 uur nam. Bij molen De Valk Postzej 2-5 iiur nam. Schaakzolde (Morsweg 114) Jeugdschaaksociëteit 2-5.r~ Doopsgezinde Kerk Ze\ ventisten, bijbelstudie 10 uur prediking 11 uur vooral. De Vink Dansen 9 uur 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven. i rakel 8-11.30 uur nam. Zondag 0 Gemeenschappelijke regeling in zake woonwagencentra in het rayon Leiden; Vaststelling getal wekelijkse les uren vakonderwijs voor 1973; 0 Vaststelling bedrag per leerling voor 1973; 0 Onderwijskredieten; 0 Verlening krediet bouw gym nastieklokaal aan de Pieter de Hoochlaan; 0 Comptabiliteitsbesluiten, w.o. her- stelkosten dakventilator zwembad restaurant. Kreatief Sentrum (Breestn Blues-session 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Koffieconcei uur voorm. Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners en staanden 8.30 nam.1 uur '8 Leiderdorp Wilhelminastraa Gespreksavond Baha'i 8.15 u Middelweg 19c Leids pop; ter kindervoorstelling 2.30 uur Breestraat 19 Sociëteit 1 (voor kamerbewoners en alle* den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven rakel 11 uur voorm.1.30 u jeugdcafé 810.30 uur nam. Ant. Clubhuis Dansen 811 Doktersdiensten Leide'n tot zaterdagmorgen raadplege men de eigen huisai na tot zondagnacht twaalf u voor spoedgevallen de dokten 22222 (wijkzusters M. H. Am Meerburgërstraat 8 tel 23013 e Marmman, Ambonstraat 34. tel* 25819). Leiderdorp Dokter G. A. de ne Hoofdstraat 8 tel. 22208 0 ter C. W. Prins. Wilddreef 25 24909). Oegstgeest Dokter E. W. F Walchren, Oranjelaan 29. tel, (wijkzuster L. de Bruyne-Fon Effendreef 27 Leiderdorp. Tel b.g.g. 54500). Voorschoten Zaterdag 1024 ter S. v. d. Kooij, Bar. Schi v. d. Oyelaan 13, tel. 6951, tot 24 uur dokter F. Koopma Kleffensplantsoen 43, tel. 6352 verpleging Gezondheidscentrurc Wijngaardenlaan) Apotheken De avond-, nacht- en zondai wordt waargenomen door Blanken, hogewoerd 171, i| W ets winkelt j e Juridisch adviesbureau voa rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls Apoii dijk 33 Openingstijden: dagell 10 uur voorm tot 1 uur nam. ve maandag) en donderdagan 7-9 uur. Gezinsverzorging AanvTagen hulp bejaarden e durig zieken en gezinsverzorgla singel 8 tel 24800 9-10 uur j Aanvragen voor balve dagi oerkerbelljke opleidingsschool i zinsverzorging. Rlinsburgerwep 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Humanitas. gracht 246a Spreekuur maand 2.30 nuur nam., woensdag 8 voorm. tel 26277. Release Hulpverleningsdienst Release we Rijn 20a, tel 24555. Maai donderdag 20-22 uur. zaterdi SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdia (01710)—25202 Voor alle die ii lljkheden verkeren bereikbai werkdag van acht uur n.m uur vjn. doorlopend in het wi d.w.z. van vrildag acht uur i maandag acht uur v.m Koord-studio Koord-studlo, gewoon huls i wone mensen met gewone en ne vragen. Hooigracht 52a, 46109. LEIDEN bij een garag aan de Hoge Rijndijk is gistel omstreeks twee uur een auto brand. De brand is ontstaan dat bij het aftappen van beffi een tank de benzine over een looplamp vloeide. Een uit arendsveen afkomstige montei) brandwonden aan zijn hand Met medewerking van Hans Melkert Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Dag Kerstman Kerstmis is dik verleden tijd, maar hier en daar staan de kerstbomen nog in volle glorie. Kennelijk kan men moeilijk afscheid nemen van gezelligheid en kaarslicht. Gister avond signaleerden we op de Pre sident Kennedylaan in Oegstgeest 'n mevrouw die de (kunst)kerstboom aan het afbreken was. Op de ruit stond toepasselijk „dag kerstman". Maarop de ruit van één van de slaapkamers prijkten nog in volle glorie Sint en Piet. stuurder, een grijsgelokte duif, kan zien of er op de Turfmarkt iets aankomt. En Ja, er komt inderdaad iets aan. Een eenvoudige fietser en een al even even eenvoudige wande laar. De fietser wordt op een haar na geschept voor de grijsgelokte duif hem opmerkt. De hevig geschrokken wielrijder roept dan ook uit: „Hee, kan dat niet een beetje minder? Als het erop aankomt heeft die meneer (de inmiddels afgeremde wandelaar) ook nog voorrang, als Je dat maar weet!!" De automobilist rijdt met een ver tederde glimlach door. Neus Laat IV Tafereeltje op het kruispunt Cae- ciliastraat/Turfmarkt. Uit de Caeci- liastraat komt een enorme gouden neus, behorend bij een supersonische sportwagen. Er moeten nog ettelijke meters voorbijkomen voor de be- We kunnen eigenlijk nog wel even bezig blijven over te laat gearriveer de brieven en kaarten. De klachten stromen binnen op de redaktie, sinds we in deze rubriek de slome activi teiten van de PTT signaleerden. Kin deren die verjaardagskaarten drie weken te laat binnen krijgen, kerst kaarten die ooit eens verstuurd maar nooit aangekomen zijn. Ze zijn aan de orde van de dag. Een meneer belde ons dankbaar op omdat ook hij z'n telefoongirootje veel te laat had binnen gekregen. Hij keek na het lezen van de erva ringen van een andere telefoonbezit- ter, even de datum na. Oud worden III We moeten nu toch echt vragen of u wilt stoppen. We hebben vorige week gevraagd of mensen die ons iets kunnen vertellen over het „oud worden," het van 65 min naar 65 plus gaan, ons willen opbellen of schrijven. We hebben daar zo'n over stelpende reactie op gekregen dat we er nu mee moeten ophouden anders kunnen we het niet meer overzien. Er komt binnenkort meer over in de ze krant. Kort. 17 Januari gaat wethouder Kret een informatieve vergadering bij wonen in de aula van het scholen complex in de Merenwijk. Hij zal daar ook het woord gaan voeren over de toekomstige ontwikkelingen in de Merenwijk. De vergadering, die voor al voor buurtbewoners van belang is, begint om acht uur Gelezen in een van de op de re- aktie rondslingerende bladen, dat één van de redakteuren daarvan weer 'n advertentie had gelezen (t wordt wel ingewikkeld) die als volgt luidde: Uw begrafenisondernemer wenst u een voorspoedig Jaar (Dat doet me den ken aan de beroemde begrafenison- dernmer uit de Lucky Luke strip boeken) De begrafenisondernemer wenst u, hi hi, een voor spoedig jaarZie onder Kort.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2