)c stille titelstrijd liet stadion Thialf 'GEORGE BEST: EEN ARROGANTE EN SLECHT GEMANIERDE STIER" o Beukers mag niet Alleen Vultink speelt het 47/1 zoals het behoort DOCOS geeft recette derby aan Lugdunum ZWEMEQUIPE MAG METEEN TERUGKOMEN EZEN HEBBEN ZELFS GEEN INTERESSE VOOR 'ATJE' TOPDUEL VAN DE ZIJL/LGB TEGEN D.J.K. Knip dit briefje uiten plak't op uweierdopje Outsider Lambert van Leur AG 12 JANUARI 1973 PAGINA 15 MANCHESTER De 20-ja- rige Stefan ja Slonieka ver klaarde gisteren voor een recht bank in Manchester, dat George Best haar op 28 november van het vorig jaar in een Londense nachtclub in het gezicht had ge slagen. Volgens haar advocaat, David Gandy, had Best zich als een arrogante en slechtgema- nierde stier gedragen. Stefanja Slonieka vertelde de rechtbank, dat er op een gegeven ogenblik enig gedrang aan de bar van de Rubensnachtclub ontstond toen iemand de uit Noord Ierland af komstige voetbalster had uitge scholden. Het meisje ontkende dat zij zelf beledigende woorden zou hebben gebezigd. "George Best voegde mij toe dat ik naar een andere nachtclub moest gaan waar meer prostitué's zou den zijn. Ik was daardoor zo kwaad geworden dat ik hem wilde slaan. Ik raakte zijn ge zicht met mijn hand". Nadat zij zich vervolgens had omgedraaid, tikte iemand op haar schouder. 'Tk keek wie dat was. Ik zag dat Best was opgestaan en hij stompte me in het gezicht. Ik struikelde en viel tegen de bar". Röntgenfoto's wezen later uit, dat een neusbeentje was gebro ken. Stefanja Slonieka ontkende dat zij acht cognacjes had ge dronken voordat zij een bezoek bracht aan de Rubensclub, zoals werd gesuggereerd. Ze ver klaarde, dat ze George Best niet al te hard had geraakt. "Ik droeg een nauwe blouse en kon mijn arm niet goed bewegen". De ver dedigende advocaat, George Car man, zei dat Best misschien een slag afweerde en daarbij per on geluk de neus van Stefanja Slo nieka kon hebben geraakt met zijn linkerhand, waar overigens twee ringen extra wapens vor men. Het meisje hield echter vol "Het was een stomp". George Best, die in een witte Rolls Royce was gearriveerd en een zwart fluwelen kostuum droeg, zei: 'Tk werd midden in mijn gezicht geraakt. Toen zag ik haar arm opnieuw ophoog gaan om uit te halen. Ik wilde haar wegduwen en kwam met haar gezicht in aanraking". Best verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad Stefanja Slonieka te verwonden en voegde er aan toe: "Ze was dronken". Best zei die avond zes zeven glazen bier gedronken te hebben. Komisch Tijdens het voetbaltoernooi van de Afrikaanse spelen in La- GEORGE BEST gos (Nigeria) is de wedstrijd Ni geriaAlgerije ruim tien minu ten onderbroken. Na een over treding van een Algerijnse speler trok de scheidsrechter (uit Togo) de rode kaart en hield die de zondaar voor ogen. De speler echter haalde de kaart onmid dellijk uit de handen van de scheidsrechter, verscheurde hem en liet de snippers in het gras vallen. Pas nadat de Algerijnse trainer zich ermee had bemoeid, vertrok de weggezonden speler naar de kleedkamer. De 40.000 toeschouwers in het stadion van Lagos vonden het incident ko misch. Fout Een aantal leiders van de voetbalclub Swansea Town be treurt een oude fout. Zes jaar geileden zagen trainer noch ma nager iets in de negentien jarige Giorgio Chinaglia, zoon van een gastarbeider. De ploeg uiit Wales wilde aanvaller Gior gio kwijt, zo graag zelfs dat hij op de transferlijst gezet werd in het gewoonlijk uiterst kleine ru briekje van de spelers voor wie geen cent behoefde te worden betaald. Voor Chinaglia was to taal geen belangstelling. Nu, zes jaar later, is Chinaglia voor geen half miljoen pond te koop. Giorgio Chinaglia is een vermogen waard voor Lazio, want zijn doelpunten zorgden eir voor dat de onlangs gepromo veerde Romeinse club nog steeds meedraait in de strijd der Itali aanse kampoenskandidaten Ju- ventus, AC Milan en In^ernazio- nale. Chinaglia behoort, in weer wil van concurrenten als Pietro Anastasi en Roberto Boninsegna, tot de geselecteerde spitspelers van het Italiaanse elftal. "Ik heb geluk gehad", stelt op dit moment de 1 meter 86 lange en 82 kilo zware aanvaller, "dat zes jaar geleden geen Britse ploeg iets in mij heeft gezien. Als ik maar een minimaal con- tractje zou hebben gekregen, was ik in Engeland gebleven". Niet super De UEFA heeft zich giste ren in Zürich uitgesproken tegen het houden van wedstrijden om de zogenoemde Supercup. Ajax en Glasgow Rangers hadden voorgesteld de winnaars van de Europacup voor landskampioe nen en de trofee voor bekerwin naars aan het eind van het sei zoen tegen elkaar te laten spelen om de supercup. Nu zullen de wedstrijden op 16 januari (in Glasgow) en 24 januari (in Am sterdam) dus slechts het predi kaat "vriendschappelijk" kunnen dragen. De wedstrijd in Amster dam wordt geleid door de Duitse arbiter Weyland. ,ENVEEN Ook in het Friese vragen de officials wat is er met ons schaatsen aan de hand? Oorzaak: teur van de Heerenveense piste heeft (eerlijke :hting, dat wél) medegedeeld, dat voor de Neder- kampioenschappen van het aanstaande weekeinde jj ig nauwelijks duizend kaarten zijn verkocht. En al et hier dan „maar" om amateurs, dat zélfs Friesland, ?<e noorden trouwens, zich niet pijlsnel van een ticket et om Hans van Helden, Harm Kuipers, Jappie van 'IC ja zélfs „us Atje" in actie te zien, dat is toch wel vaardig. tacké et gedeeltelijke échec van de iiière in Den Haag zou men land" inderdaad wel een toeloop kunnen verwacht, in ervaringsfeit is, dat zulke islukkingen bijna altijd nega- volgen hebben voor volgende snten. Dat de vaderlandse r de vaderlandse titelstrijd opsieren, heeft met die sterk piB*e belangstelling uiteraard óók fea Maar dat de noorderlin- „even" de gang naar het rolf liadion willen maken, is -Aog een raadsel. Al kan tij- i weekeinde natuurlijk nog goede keren. -12» spanning Mere zaak is natuurlijk, dat doen Schenk c.s. dan niet )ok nu een zeker spannings- aan die kampioenschappen ft. Het feit, dat de nationale .elifi t één en ander aan „waarde" erloren, had kunnen worden rd als er nu eens sprake van een zeer heftige n een plaats in Leen Pfrom- g. Maar die strijd is er oral nu ook de verrassende van de titelstrijd is geweerd. JB ectie heeft „op het oog" te vrezen van buitenstaan- ..oogstens kan een uitschieter Jtet de positie van enkele rij- gevaar brengen, maar ook iet zeer waarschijnlijk, om- kernploeg zich bij de Nieuw- II listrijden in Oslo behoorlijk |J ananifesteerd. Weliswaar lij- 't onderlinge verschuivingen te zijn (tegenvallende pres- van Jan Derksen, opvallende &t Kleine), maar als geheel ®t septet zich toch wel „de tol het lijf kunnen houden. iee ontvalt nóg een brokje aan deze titelstrijd. Zo goed ie dames de verwachte over- van Atje Keulen, dat ook veroorzaakt. lijking ei* sensationeels te verwach- «us. Hoogstens een mogelij k- q s het prestatieniveau van de fl Oio X noemd: planning, viert in het Pfrom- mer-systeem per traditie (en vaak terecht) hoogtij. De kundige trainer slaagde er altijd in naar goede „pie ken" te werken, zijn kernploeg bij de nationale titelstrijd nét hard genoeg te laten rijden om haar bijeen te houden, om vervolgens bij Europese en wereldkampioenschappen toe te slaan. Bij zo'n Nederlands kampioen schap kan men niet meer dan een globale indruk krijgen van de oranje-mogelijkheden. Teken Het zou dus wed eens een „stil" kampioenschap kunnen worden. Een strijd met weemoedige herinneringen aan „toen", aan de dagen van Ard en Cees en Jan. Na de worsteling van Bergström c.s. in Deventer om toch vooral de tribunes gevuld te krijgen voor het wereldkampioenschap der amateurs in februari, een tweede te ken aan de wand. Nog daargelaten de vraag of de profs toch nog zullen slagen: dat de amateurs in een schaatsland als het onze opeens zo'n terugslag te verwerken krijgen, is aanleiding om zich vooralsnog met uiterst sombere gezichten rond het Thialf-ijs te groeperen. LEIDEN In de eerste klasse van de waterpolocompetitie vindt morgen 18 00 uur in "de Does" te Leiderdorp het topduel om de voor lopige bezetting van de koppositie plaats tussen de ZiJl/LGB en het Amsterdamse DJK. Na zeven competitierondes delen beide teams de eerste plaats, elk met twee verliespunten. De ZiJl/LGB moest SVH en BZV "Fortuna" een gelijkspel toestaan, terwijl de hoofd stedelingen zowel met HPC als UZSC een puntendeling overeen kwamen. Misten de Leidenaren het vori ge seizoen de promotie naar de hoofdklasse, DJK degradeerde uit die afdeling met name door toedoen van een ernstige blessure van inter nationaal Hans Nolting, die hem ettelijke maanden buiten spel zette. Naast Nolting telt de hoofdstedelij ke formatie nog enkele prominente spelers onder wie Loek Buggink, Joop en Bob Walter en Hein Bouw meester. Aan Leidse zijde vestigt men zijn hoop met name op Albert Spijker, die het afgelopen weekend met succes uitkwam in het officieu- se Nederlandse zevental, dat onder de naam de Kikvorsen het fameu ze van Hasselen-torenooi heeft ge wonnen. LEIDEN Het bestuur van DOCOS heeft een bijzonder fijn gabaar gemaakt: de volledige recette van de zondag a.s. in de Kikkerpolder te spelen derby DOCOS-ASC zal ten goede ko men aan het rampenfonds van het door brand geteisterde Lug dunum. ADVERTENTIE Jappie van Dijk favoriet voor kampioenschap. Amsterdam Wim Beukers keert onverrichterzake terug naar Noor wegen. De dertigjarige Nederlandse schaatser, die in Tönsberg een schildersbedrijf heeft, mag dit weekeinde niet deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen, hoewel hij twee weken geleden tij dens nieuwjaarswedstrijden in Oslo slechts twee Nederlanders voor moest laten gaan. De landelijke technische commissie van de KNSB besloot gisteravond, dat men het aantal deelnemers op zestien hield en geen uitzondering maakte voor Wim Beukers. Twee Jaar woont Wim Beukers nu al weer in Noorwegen. Vorig Jaar kwam hij nog wel een paar maal over voor de selectiewedstrijden, maar dit seizoen zag hij daar van af, omdat het teveel geld kostte en dat, terwijl hij harder dan ooit had getraind, geïnspireerd als hij was door het vertrek naar de profran gen van grote mannen. Wim Beukers is altijd een uitste kende stayer geweest, maar dit voorseizoen maakte hij wel erg goe de tijden in Noorwegen, vooral op de vijfduizend meter. De nieuw jaarswedstrijden verliepen voor hem zeker niet zonder moeilijkheden. Na de eerste dag stond hij op de derde plaats, maar de volgende dag deelde men hem mee, dat hij slechts buiten mededinging mocht verder rijden. Om kwart voor één 's nachts begon Wim Beukers toen nog aan een tien kilometer, die hij desondanks uitstekend reed: 15.56.0, een persoonlijk record. Toen belde Wim Beukers maar eens met de voorzitter van de landelijke technische commissie. „We zullen zien", antwoordde de heer Wynia. Toen Wim Beukers daarna niets meer vernam, stapte hij begin deze week in het vliegtuig naar Neder land om zelf zijn zaak dan maar te bepleiten, met het inmiddels beken de negatieve resultaat. Uw ochtend-eitje. Mooi moment om over een aantal dingen na te denken. Bijvoorbeeld: Roxy Dual Filter is misschien netzo lekker als uw eigen merk. Misschien lekkerder. Alleen u moet er even aan wennen. Dat kost pakweg, een week. Eén luttel weekje en u rookt werkelijk nicotine-arm. Misschien toch nog even over doordenken? Roxy Dual Filter Nicotine-arm. AMSTERDAM Gedurende de veertiendaagse trip door Canada en Amerika bleken Enith Brigitha en Bob Schoutsen de uitblinkers van de zwemploeg. Maar ook de overige verrichtingen waren van dien aard, dat de Nederlanders volgend jaar van harte welkom zijn. Trainer/begeleider Charles Razoux Schultz (Zian)„Ze wil len ons graag terugzien". De equipe van zes meisjes en zes Jongens kwam invitaties na in Ed monton (op duizend meter hoogte), Vancouver (beide Canada) en Taco- ma (Noordwest-Amerika) Razoux Schultz: „De prestaties wa ren het best in Vancouver. Toen waren ze goed geacclimatiseerd. In Edmonton was de weerstand nog niet zo groot". Toch gleed Enith Brigitha in het lokale vijftig meter-bad naar 1.07,9 op de 100 meter rug, vóór de Cana dese Wendy Cook, die in de finale van Miinchen net voor haar de wand beroerde. In Vancouver (25-meter-bad) ver minderden alle leden hun toptijden van dit wintergetij. Met als hoogte punten de 59,0 van Enith Brigitha op de 100 vrij, de 59,5 van Bob Schoutsen op de 100 rug; en van iets meer bescheiden gehalte de 1.17,3 van Corrie GrammeDe Vos op de 100 school, de 2.26,9 van Jo- sien Elzerman op de 200 rug, de 4.47,4 van Hans Elszerman op de 400 wissel en de 4.32,6 van de 4x100 wissel-estafette (dames) Bij dat laatste nummer kolkte het bad van opwinding. Als laatste sleurde Enith Brigitha het Neder landse viertal naar een succes. Haar fanatisme weerspiegelde zich in 58,5 op de vrije slag. Razoux Schultz: „Dat komt wel zo ongeveer overeen met die eerdere 59,0. Daarmee was zij de eerste zwemster die ooit in Canada onder de minuut dook". Tacoma (district Washington) be trof een driedaagse wedstrijd in een 25 yards-kuil. Razoux Schultz: „De omgerekende tijden voor een 25-me- terbad zijn iets geflatteerd". Een greep uit de wat voordelige vangst: 7.58,4, van de 4 x 200 meter heren-estafette (Ressang, Bergsma, Hans Elzerman, Schoutsen), 2.07.0 van Anke Rijnders op de 200 vrij, 2.24,7 van Enith Brigitha en Josien Elzerman op de 200 rug, 1.58,2 van Bergsma op de 200 vrij. Frieke Buys, die voordien ziek was, verbaasde op de 100 vlinder met een handslag zege op Lynn Co- lella, tweede op de Spelen. Op de dames-sprint componeerde de Enith Brigitha (een vrij vertaalde) 59,6. Maar gelijktijdig trapte Anke Rijn ders bij het keren met een voet op de lage wal. Razoux Schultz: „We hebben die dag een zak ijs am de voet gedaan. Zodoende was het gauw over". JULIANADORP Hans Vultink pakt zondag. of misschien al eerder, gegarandeerd de nieuwe nationale biljarttitel en wel in het moeilijkste aller kadersoorten, het 47/1. Bij dit toernooi dat in het armtierige achterzaaltje van café Van Ammers in het gehucht Julianadorp, in de kop van Noord-Holland wordt ge speeld, ontbreekt in feite elke tegenstander van formaat voor Vultink. Willy Steures, het prille talent, zal dit seizoen alleen nog deelnemen aan het ereklassekampioenschap bandstoten omdat hij geen vrij kan krijgen van zijn baas en ook Jean Bessems heeft het voor deze titel strijd laten afweten. Waarschijnlijk omdat hij weet in dit uitputtende eenstootskader tegen expert Vultink toch geen schijn van kans te heb ben. Ook de oom van Steures, Tini Wijnen ontbreekt omdat hij in De nemarken werkt en hij de biljart bond te hoge eisen heeft gesteld om te kunnen deelnemen. Drie spelers zijn hierdoor in het Door Piet Kienhuis stille Julianadorp opgedoken die ge forceerd zijn gepromoveerd en op uitnodiging mogen meedoen. Dat zijn Ben Velthuis uit Oldenzaal, Louis Rijvers uit 's-Gravenzande en Piet Vet uit Berkhout. Vet was in de voorwedstrijden gedegradeerd met een moyenne van 10.26 (ere- klas-grens 12), maar mocht op het laatste nippertje invallen voor Steu res. Het ziet ernaar uit, dat naast Vul tink nu Lambert van Leur als beste outsider uit de bus zal komen. Maar ook deze goedmoedige slager uit Oss maakt zich geen enkele illusie dat hij Vultink een spaak in het wiel zal kunnen steken. Van Leur ging overigens, met zo weinig cracks als concurrentie, uitstekend van start tegen Piet Dekker en later tegen Rijvers. „Maar", wilde ook v. Leur wel even zeker stellen, „er is hier maar één man die het 47/1 ook werkelijk kan spelen zoals het behoort en dat is alleen Vultink. Niemand van de overige zeven weet met dit kader eigenlijk goed raad. Wij rommelen allemaal maar wat aan en als Je dan naar Vultink kijkt krijg Je he lemaal een oplawaai". Hans Vultink kon zich om te begin nen rustig inspelen tegen figurant Piet Vet. Volgens streekgenoten moet Vultink bovendien elke dag voor dit kampioenschap hebben ge traind, al wil hij dat nooit weten In tien beurten manipuleerde titel verdediger Vultink (vorig seizoen werd geen 47/1 in de ereklasse ge speeld) kunstig en minuscuul naar de driehonderd. Tegen Sundquest had hij elf beurten nodig, hoewel hij een prachtige a cheval-serie van 142 produceerde en zijn tegenstan der totaal ongevaarlijk bleek. Twee Jaar geleden in Goirle toonde Vultink zich ook al heer en mees ter. Hij verbeterde toen het natio nale record algemeen gemiddelde van 30.19 naar 40.74. Het lijkt dus helemaal niet vreemd dat er in dit toernooi nieuwe recors voor Vultink inzitten, als hij zich tenminste in dit benauwde „achter kamertje" op zijn gemak zal voelen. Hans Vultink zelf daarover: „Ja, ik heb nogal wat aan de voorbereiding gedaan. Ik denk wel dat er nog wat in het vat zit hier". Hans Vultink

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15