Mennema: "Verlaag huur van Cultureel Centrum" 3. KVP-Leiderdorp agend nam afscheid van P. J. M. Evers PAGINA 2 DONDERDAG 11 JANUAB Poppen in de Scheppingskerk LEIDERDORP De inle verter - mijn voor de „poppenwedstrijd" die de afdeling Leiderdorp van K. en O. heeft uitgeschreven begint met ras se schreden te naderen. Over een goede week sluit de inlevering (15 t. m. 19 januari). De poppen moeten worden ingeleverd bij het bureau van K. en O., Oude Vest 45. Leiden. De poppen moeten duidelijk zijn voor zien van naam en adres. De Jeugd moet ook de leeftijd er bij zetten. De poppen zuil enworden tentoonge steld in de Leiderdonpse Scheppings kerk. Het publiek dat de tentoonstelling woensdag 7 februari van 12.00- 18.00 uur en zaterdag 10 februari van 10.00-18.00 uur bezoekt, mag ook een prijs weggeven. Alle bezoe kers kunnen een formulier in vullen met de pop van hun keuze. De prijzen zullen 10 februari om ongeveer half vier worden uitgereikt. De Leiderdorpse wethouder mevrouw Tiohler-Moerman reikt om onge veer vier uur de publieksprijs uit. De Juryleden zijn: mej. C. Vro- mans, kunstnij verheidsdocente in Oegstgeest. Frank Kooman. poppen speler in Den Haag, en de Leider- dorpse kunstenaar Rien van der Nat. De Canadese ontwerper van het jaar John War den maakte voor de firma Beverini dit witte ensem ble dat bestaat uit een rok, trui en mantel. Evenals het Italiaanse huis Fon- tana houdt Warden het wat de hoofdbedekking be treft op de turban. LEIDEN Hoewel de raad pas maandag beslist over de invoering van parkeer automaten op enkele plaatsen in de Leidse bin nenstad, zijn de voorberei dende werkzaamheden reeds uitgevoerd en staat de apparatuur klaar. Dat is o.a. te zien op het par keerterrein tussen Ir. Driessenstraat en Oude Rijn bij de Hooigrachtéén van de gaten langs de city- ringwaar het autöblik kan worden opgeslagen. (Foto Jan Holvast) Een broekpak, wist met bruine streepjes met wijde pijpen voerde Morty (ook een Canadese ontwerper) met nopjes-stifHij liet daar ook een genopte blou se bij dropen. - Donderdag De Zevensprong (Bernhat Protestbijeenkomst „De Eendn Kantine Adlerf abrieken (Ro straat 20) Contactbijeenkomst1 tuurvriend" Spr. dhr. Van de N huizen over kweek van gewol soorten 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit T (voor kamerbewoners en allee den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven ie 7.30—10.30 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep monu 7.30 uur nam., idem werkgro nen 7.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 "De D Clubhuiswerk handenarbeid 8- Leiderdorp (Wilhelmlnastraat Informatie-avond Baha'i, 8 uur Rehoboth (Rapenburg) Leidj teurfotografenvereniging, dia-j prijsuitreiking 8 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) afd. Zuid-West. Spr. ds. K. I over "Hoe brengen wij het over aan onze kinderen?" 8 u Burgerzaal Stadhuis Hoorzitti keersproblematiek in Pieterswij) Kreatief Sentrum (Bree Beeldend en ruimtelijk vormei VRIJDAG Kreatief Sentrum (Breestraat néclub "The Fugitive" 9 uur nai Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners en 8.30 uur nam.1 uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendrikpl 25) Gespreksavond Baha'i 8.1! nam. Breestraat 19 Sociëteit Ti (voor kamerbewoners en allee den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, soc kei 811 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomer Ruilbeurs het Boshuis 710 ui Oegstgeest (Lijtweg 7) Spi bejaarden Soc. Med. Advlesbi 4 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) jassen en sjoelen 8 uur nam. Colenbranderstraat 1 Ledenv PPR 8 uur nam. Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestra Swingen 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) sociëteit v.a. 16 jaar 8 uur nan 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit wel (voor kamerbewoners en staanden) 9-12 uur nam. Bij molen De Valk Postzegi 2-5 uur nam. Schaakzolde (Morsweg 114) Jeugdschaaksoclëteit 2-5.30 uu Doopsgezinde Kerk Zevended ventisten, bijbelstudie 10 uur prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur nara 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven, s rakel 8-11.30 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondai wordt waargenomen door apotl Kok Rapenburg 9, Van Breest lenburg. Loevesteln 6 Leiden apotheek Voorschoten, Leidsewe Weta winkelt je Juridisch adviesbureau vooi rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apot dijk 33 Openingstijden: dagel! 10 uur voorm. tot 1 uur nam. ve maandag) en donderdagavi 7-9 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezinsverzorgti singel 8 tel 24800 9-10 uur Aanvragen voor halve dagi cerkerkelijke opleidingsschool i zlnsveraorglng, Rllnsburgerweg 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Humanltaa, gracht 246a. Spreekuur maand 2.30 nuur nam., woensdag 8 voorm. tel. 26277. Release Hulpverleningsdienst Release we Ryn 20a, tel. 24555. Maai donderdag 20-22 uur, zaterda uur. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdiei (01710)—25202 Voor alle die li lljkheden verkeren berelkbai werkdag van acht uur nm. t uur vjn. doorlopend ln het w« d.w.z. van vrijdag acht uur n maandag acht uur vm. Koord-studio Koord-studlo, gewoon huls t wone mensen met gewone en c ne vragen. Hooigracht 52a, t 46109. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 2526f discussiëren stond: "Liederen boek. bondslied en kop en schotel meenemen. Als een haas De Nijverdalse atleet Henk Al- ferink. die deelnam aan een prestatie loop van „Zweef" kon na afloop aan tonen dat hij wel als een "haas" ge lopen moet hebben. Halverwege de wedstrijd leek een kans op een ere plaats voor Henk wel verkeken. Ver moeid sukkelde hij voort. Plotse ling echter nam hij een tussensprint, week van het parcours af en liet zich opeens languit in de bosrijke omge ving vallen. Henk krabbelde weer overeind en wat hield hij toen triomfantelijk omhoogeen konijn dat hij ingehaald had en gevangen. Na deze „vangst" kreeg hij de geest en kwam met de kopgroep over de fd- nish-lijn. Nougat Als douane-beambte in de haven kom je voor de gekste dingen te staan. Toen de douaniers in een Oos terse verhuisboedel op zoek gingen naar hasj vonden zij in een tapijt een stuk of zes witte balletjes. De gedachte aan een aardige vangst dook onmiddellijk op. Wat bleek echter bij het opreven van de „hasj" bleek het over heerlijke nougat te zijn VVD-eer Oegstgeest - vroeger schreef deze krant altijd "het villadorp onder de rook van Leiden" - is een dorp vol VVD-ers. Dat blijkt telkens uit de verkiezingsuitslag en het i verkiezingstijd altijd te zien vele oranje biljetten. Toch w niet, dat Oegstgeest het alls beschouwt als de liberale f| der Hans Wiegel in de verl tijd spreekt in het Rijnlai ceum. Dat moeten we con van de Oegstgeester Couran het staat er letterlijk onderg va/n Wiegel. Ijsbaan Ronald Lasander, u weet i Jongen die een ijsbaan wil, ki f zijn handtekeningen-actie b wat assistentie gebruiken. S N enthousiasten die nog wat hebben kunnen hem even Zijn telefoonnummer is 3451 b Sneeuwklokje Dat we dit jaar een zacht tje hebben blijkt wel uit de g die dezer dagen in de Zeeuwse Haanstede werd gedaan. t> lv woner van het bejaard u Duinoord zag een fragiel ntf' t delijk herkenbaar sneeuwtfo* ri kopje boven de grond uit stett Geen oud brood' Ouwehands Dierenpark in Ast heeft sinds enige tijd geen meer op de plank. Oeblek® e: melijk dat de dieren door l*lc van oud brood wonnaMfeW 11 nen oplopen. Het moet dos vera halfje wit worden aia u jes gaat voeren. Vijftig jagr LEIDERDORP In de Scheppingskerk nam de KVP-afd. Lei derdorp gisteravond tijdens een ledenvergadering afscheid van het bestuurslid en oud-raadslid, P. J. M. Evers. Zijn scherpzinnigheid en spirituele geest als oud hoofdoffi cier koos hij liever de floret dan de degen om z n politieke tegenstanders het zwijgen op te leggen, werd door voorzitter Blans ruim uitgemeten. Nadat Evers een geschenk was aange boden werd de heer Beenakker door de vergadering tot zijn opvolger gekozen. De KVP-Leiderdorp liet Evers ongaarne ver trekken; men heeft z'n niet aflatende inzet en werklust aan de Volkspartij bewezen, hooglijk gewaardeerd. Nota Op de agenda stond ook dat men mededelingen zou doen o.m. over de kabinetsformatie en de herbezinning binnen de K.V.P. Daarvoor had men de heer De Zeeuw uitgenodigd maar die was binnen de fractie van de KVP druk aan het debatberen over die formatie. Voor de klok van 12 uur moest formateur de heer Rup- Huisvesting openbare bibliotheek in komende raadsvergadering pert, schriftelijk het standpunt van de K.V.P. binnen hebben. In zijn plaats was drs. Gribnau. directeur van het Partijbureau K.V.P. naar Leiderdorp gekomen. Gribnau vertel de, gaarne als „Zeeuwse babbelaar" te willen fungeren. Over de hetze Nieuwe Partij vertelde hij: Het da gelijks bestuur beschouwt het door deze groep uitgegeven manifest als een bijdrage in het kader van de behandeling van de nota van de con- tactraad door de 3 christen demo cratische partijen. Door alle partij- geledingen wordt deze nota in de komende maanden behandeld. In med 1973 moet de beslissing over „wat er moet gebeuren" vallen. Daar zijn de drie parbijem het wel eens, over de nota Contactraad. De pro bleemstelling is: Is er plaats voor 'n grote partij naast de V.V.D. en de Parij v. d. Arbeid? De vragen die rij zen moeten getest worden in discus sies. In mei 1973 moet er Ja of nee gezegd worden over de samenwer king. Gisteravond moesten de frac ties al kleur bekennen. Te veel VOORSCHOTEN De commissie voor on derwijs- en culturele zaken van Voorschoten dook gisteravond in de gemeentebegroting. Wethouder Esselaar (KVP) was nog weinig mededeelzaam over de toekomst van de openbare bibliotheek. „De huisvesting van deze bibliotheek behoort tot mijn dagelijkse zorgen, hoewel de huisvesting in eerste instantie een taak is voor het Stichtingsbestuur van de Bibliotheek. Het gemeentebestuur heeft nu wat plannen, maar deze mogen niet in de openbaarheid besproken worden. Tijdens de raadsvergadering komt ik daarop terug", zei de wethouder, die hiermee voorlopig de discussie afsneed. Raadslid Uyterlinde (PCG) rekende de wethouder voor dat de openbare bibliotheek Voorschoten maar f 3,30 per inwoner kost, terwijl dit bedrag in de omliggende gemeen ten rond de f 7,ligt. Te kort Het sterk gestegen tekort op de exploitatie van het Cultureel Cen trum voor 1973 begroot op f60.000 deed PvdA-er Mennema verzoeken tot het lager maken van de huur prijs: "De verenigingen kunnen het niet betalen, omdat het Cultureel Centrum duur is zijn ook de ande re zaalhuren in Voorschoten om hoog gegaan en er zijn Voorschoten- se verenigingen, die o.a. in Leiden vergaderen" Bioscoop Raadslid Goosens (D'66) meende dat zijn vraag over het niet be schikbaar stellen van het Centrum voor bioscoopvoorstellingen ver keerd was beantwoord met de me dedeling dat de gemeente de plaat selijke bioscoop niet wil beconcur reren: "Het is juist de Voorscho- tense bioscoop geweest, die de aan vraag ingediend heeft". De wethou der veranderde het antwoord van B. en W. door te wijzen op de on mogelijkheid om het Centrum tij dens de weekeinden als bioscoop te laten fungeren, omdat dan meestal het centrum aan verenigingen ver huurd wordt. De huurvergoedingen zijn in 1968 vastgesteld en daarna nimmer meer verhoogd, zodat de huren thans volgens de wethouder aan de lage kant zijn. Schoolbioloog De begroting biedt een ruimte van f 75.000 voor randvoorzieningen bij het onderwijs zoals een school bioloog. Mevrouw Scheffer (WD) vond het spijtig dat wel met deze randvoorzieningen gepraat is met de schoolbesturen van de bijzondere scholen, maar niet het schoolbestuur van de openbare school: de gemeen teraad. Hoewel de wethouder vol hield dat dit alleen maar oriënteren de gesprekken geweest waren, ging mevrouw Scheffer hier niet hele maal mee akkoord en deelde mede tijdens de algemene beschouwingen dit punt nogmaals in discussie te brengen. Niet soepel KVP-er Marcelis sprak zijn ver ontrusting uit over het gemeentelijk apparaat: "Er moet onderbezetting zijn dat tot uitdrukking komt oa. in de beantwoording van de vragen van raadsleden Het gaat niet soe pel op het gemeentehuis". getrouwd Het echtpaar Lastra mi viert vandaag het vijftigjarig huwelijksfeest. De gouden bruidegom (75) kwam 35 jaar geleden met rijn echtgenote C Lagrand-Voorn (74) uit Noord-Hol land naar Leiden (Roemer Visscher- straat 9). De bruidegom werkte tot zijn pensionering bij de Verenigde Touwfabrieken in Leiderdorp, in het Karrewiel houdt het gouden paar van half vijf tot zes uur receptie. Tgnte Pos Nog een klacht over de dienstverle ning van Tante Pos rondom de feestdagen. Leidenaar A. J. G. Jan sen uit de Schimmelstraat vraagt zich af of Tante Pos oud wordt. Od 9 januari kreeg hij wensen thuis, die op 20 en 21 december waren afge stempeld. Meren wijk In de raad en in de commissies is ge sproken en in de kranten is geschre ven over de verdere uitbouw van de Merenwijk en de noodzaak tot bezui nigen. Stadsontwikkelingswethouder Kret gaat deze zaken met de bewo ners bepraten op een avond, die vol gende week woensdag in de aula van de scholengemeenschap wordt ge houden. Ontslgg Jonkheer L. M. E. von Fisenne (61), die van 1946 tot 1956 burgemeester van Warmond was en daarna de vroedevaderen in Hengelo aanvoer de, heeft om gezondheidsredenen met ingang van 15 mei ontslag ge vraagd. Von Fisenne, Warmondse eerste na-oorlogse burgemeester heeft zich in zijn Warmondse tijd vooral beijverd voor de afschaffing van de "Tol". Schaken De Tsjechische schaakgrootmees ter Ludek Pachman speelde tijdens een simultaanwedstrijd .(28 schakers) ook tegen de Leiderdorpse wiskunde leraar Cor Oosterom. Na afloop (zie foto) reikte Pachman (links) aan zijn tegenstander zijn nieuwe schaakboek je uit. Kop en schotel „Ons Huis", het gebouw in Bees- terzwaag, waar de afdeling Beester- zwaag-Olterterp van de NCVB pleegt te vergaderen blijft slecht in het serviesgoed te zitten. Bij een uit nodiging in „Waarheen", het maand blad van de vereniging, om met zus ter Woudstra over abortus te komen Gribnau roerde ook nog de kwes tie van de Vietnamdemonstratie in Utrecht aan. „Dit is een Nationale demonstratie geweest, niet anti-Ame rikaans. Het motto was o.a. „Vietnam voor de Vdetnamezen". Ook voor de te levisie heeft deze demonstratie teveel anti-Amerikaanse publiciteit gehad. BIJ de beelden van Marga Klompé die met boe-geroep het spreken werd belemmerd hadden evenzoveel beel den van de bijvalsbetuigingen voor deze spreekster getoond moeten wor den, die waren er namelijk even veel. Aldus partij directeur Gribnau die ook affiches de vergadering te koop aanbood met de tekst: Nixon, te ken de vrede nu. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Vincent, zn v. J. P. Paulusma en N. Tesink. Diana, dr v. M. M. van der Zwet en M. J. Leen, Evelyn Jolanda, dr. v. C. J. Klompmaker en E. van Look, Henriëtte Genet, dr v. G. J. Hof en J. H. van de Weg, Danny, zn v. H. C. Hamberg en C. Gommers. GEHUWD W. B. Kisman en H. M. Scholten. OVERLEDEN N. van Venetien (80) geh. gew. met S. Simons. J. A. Mulhovius (92) vrouw, H. E. A. Kalker (68) echtgen. van B. M. T. Keijzer. W. Krijgsman (85) geh. gew. met C. van Rijn.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2