Van der Winden (27) kreeg de kans zich te ontplooien auesaar Strafworpen beslissen schoolkorfbaltoernooi in Leidse Groenoordhal Leiderdorps eerste voorlichter DE BESTE WENSEN VAN PRINS PETER I Burgerlijke stand grand r. autobox Bejaarde overlijdt na val van trap WOENSDAG 3 JANUARI 1973 LEIDERDORP „Je krijgt bij dit college van B. en W. de gelegenheid Je te ontplooien". „De burgemeester is erg prettig om mee samen te werken, hij houdt zich bij bijzondere ge beurtenissen precies aan het opgestelde schema," zegt Hen drik van der Winden (27) Lei derdorps eerste voorlichtings ambtenaar die over enkele maanden Leiderdorp verruilt voor Sneek. Zijn echtgenote Marijke heeft Leiderdorp eigenlijk voor hen „ontdekt". Zij werd hoofd van de Leiderdorpse kleuterschool Winnie de Poeh". Na haar gun stige ervaringen soliciteerde Hendrik van der Winden naar de functie cultureel en voor lichtingsambtenaar. Later, toen het voorlichtingswerk te veel tijd in beslag ging nemen, ver viel het culturele werk. Dat voorlichtingswerk ging Hendrik van der Winden goed af, maar zo zegt hij zelf: „Ik heb bij de Stichting Public Relations Land en Tuinbouw een voortreffelijke opleiding gehad". De belangrijkste taak van een voorlichtingsambtenaar, vindt hij, de gemeent zo goed moge lijk aan de buitenwacht verko pen. Dat doet hij dan ln de „Leiderdorper," het regelmatig verschijnend gemeenteblad, waarin alle ambtelijke taal tot voor iedereen begrijpelijke lees stof wordt omgewerkt, en dat wordt geïllustreerd door Rien van der Nat (tekeningen) de ze ventienjarige Peter Voorhuis en de heer Van Leeuwen (foto's). Ook 't organiseren van hoor zittingen, exposities en andere zaken waardoor de gemeentelij ke zaken wat dichter bij de be volking worden gebracht, lig gen in zijn handen. Hij is ook de samensteller geweest van de Gids voor Leiderdorp, „een heidens karwei", maar het is nu ook een boekwerkje geworden waarin heel Leiderdorp uit de verf komt. Uit het gesprek met Van der Winden zou je de conclusie trekken dat Leiderdorp hem eigenlijk ideaal is, wa gaat hij dan weg? Van der Winden: „Sneek is een plaats van 28.000 inwoners, dus een enorme positie-verbetering. Bo vendien heb Je daar meer leef ruimte dan hier in Leiderdorp. Mijn zoon Jaap kan daar in een overalletje rond rennen in het open veld". VOORSCHOTEN De ,,leut" ontbrak gisteravond tijdens de Voorschotense nieuwjaarsreceptie niet daar zorgde Prins Peter I en zijn gevolg wel voor. De Forse Caters, de jonge Voorschotense carnavalsvereniging wenste het echtpaar Van der Haar het beste toe en vooral sterkte tijdens de komende carnavalsdagen. Woensdag eversstraat 65) Sociëteit voners en alleenstaan den 8.30 uur nam.-l uur 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven Jeugdcafé Donderdag van Leiden Heemskerk Roderich Carl Mendry. z. v. G. W. Pie ker en H. V. Kessler; Robin John, z. V. W F. de Vos en H. Moolenaar; Jan Davy, z. v. J. C. van der Linden en M. C. van Dam; Richard Petrus Bernar- tius. z. v. A. C. P. van Zanten en P. B. W. M. Roessen; Marcel Florentlus Ili- ja. z. v. J. F. M. Burgmeije LEIDEN Gisteren zijn in de Groenoordhal' de jaarlijkse micro- korbalwedstrijden gehouden voor lagere scholen. Vijfenvijftig teams Veelvuldig moesten giste ren in de Groenoordhal strafworpen de beslissing brengen. Op deze foto (Jan Holvast) zijn de teams van de Sint Josephschool en de Drie Oktoberschool (de la tere winnaar bij de onge- oefenden) bezig met zo'n straf worpenreeks. van 29 scholen kwamen de gehele dag op zes velden in actie om in twee afdelingen, geoefenden en on- geoefenden, uit te maken wie nu wel de sterkste "korfbalschool" zou zijn. In de klasse van de geoefenden be reikten de achttallen van de Zuider parkschool en de Hammarskjöld- school de finale. Geen van beide teams kwam tot scoren en strafwor pen moesten de beslissing gaan brengen, iets wat overigens veelvul dig voorkwam gisteren. De Zuider- park-scholieren faalden op dit on derdeel volledig aoht missers. zodat het de Hammerskjöld wei nig moeite kostte als winnaar uit de bus te komen. Bij de ongeoefenden veroverden de Drie Oktoberschool en de Zuider parkschool (het derde team!) een finaleplaats. De Drie Oktoberschool won deze eindstrijd vrij gemakkelijk met 31, via treffers van Ger Be- kooij (2x) en Karin Vijlbrief. Voor de zo verrassend ver gekomen ploeg van Zuiderpark 3 scoorde Robbie Vreeken. Als speciale verrassing had de or ganisatie nog een ganzebordspel voor elke priiswinnaar (winnares) bij de ongeoefenden beschikbaar gesteld door de propagandacommissie Korf bal van de Afdelingen Leiden en Den Haag. Finale: ZuiderparkschoolHam- marsk J öl dschool 0—0, Hammar- skjöld wint na strafworpen Om de derde plaats: Gunning6chool-Marnix van Sint Aldegondeschool 11 Gnu- ning wint na strafworpen. AFDELING 2 (ONGEOEFENDEN) Achtste finales: Lorentzschool ï^acellischool 0—2, St- Josephschool Chr. school voor Slechthorenden 2—1, Ztriderparkschool 3—Gunning- LEIDEN De 86-jarige rm Vinkesteijn-Neuteboom is gistermid dag na een val van de trap in een bejaardenpension aan de Groenho- venstraat, overleden. De bejaarde vrouw was door onbekende oorzaak gevallen en moest bewusteloos naar het academisch ziekenhuis worden overgebracht. Daar overleed ze, la ter in de middag. Oeg6tgeest Gevers6traat 65) Jeugdso- oieteit v a. 16 jaar 8-12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads- Gunst; W. B. Kisman en H. M. ten; L. A. de Kruif Schaik; W. J; Rljsbergen LEIDEN Gistermiddag bn brand uit in een garagebox i Multatuliweg. Een 21-jarige jongt was daar bezig met reparatiewer zaamheden aan zijn auto. De beru nedamp die zich daarbij ontwikkelt kwam in contact met een butaair gaskacheltje, wat de hele boel j brand deed vliegen. De auto was gi heel vernield. De jongen kwam met een paar brandwonden af. H. J. Lek (77), Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, jeugdcafé J. Heeres; J. Tuinenburg (75), geh. ge- 7.30-10.30 uur nam. Tifcus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" clubhuiswerk handenarbeid 8-10 eicierdorp (Wilhelminastraat 10) In- Lclderdorp (Wilhelminastraat 10) In- Stadhuis (kamer 204) Openbare verga dering commissie Econ. Zaken 8 uur Hooglandse Kerkgracht. 26 Nieuw- jaarsinstuif Ned. Ver. van Hulsvrou- Vanaf maandagochtend 8 Vrijdag Rijnlandflat Smalfilmliga jaarverga dering 8 i Ir. den Vroolljcke Arke Knutselwerk plaats 10-11.30 uur voorm., dubbeltjes- kermis 2-4 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den 8.30 uur nam.-l uur 's nachts- Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i, 8.15 uur Breestraat Sociëteit Twentwel Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothekers dijk 33 Openingstijden: dagelijks van 10 uur voorm. tot 1 uur nam. (behal ve maandag) en donderdagavond van 7-9 uur. Gezins verzor gin g school 2 1—0, Lom-school De twee SleutelsRudolf Steinerschool 10, Openbare School De Hoorn esDrie Oktoberschool 00, beiden geplaatst voor kwartfinales, Oppenheimschool —Koningin Julianaschool 10. K wart-f inalesPacellischool— Hoornesschoc0—0, Hoornes w.n.s. St. JosephschoolRudolf Steinersch. 00, St. Joseph w.n.s., Zuiderpark school 3—Lom-schooi De Twee Sleu tels 00, Zuidem"-'- w.n.s.. Drie OktoberschoolOppenheimscshool 1—1, Drie Oktoberschool wns. Halve-finales: HoornesschoolZui derpark 3 0—0, Zuiderpark w.ns. St JosephschoolDrie Oktoberschool 1 1, Drie Oktober W.n.s. FinaleZuiderparkschool 3— Drie Oktoberschool 1—3. Om de derde plaats: Hoorn esse hooi—St. Jo sephschool 10. Breestraat 19 Jeugdhaven De Lakenhal Nleuwjaarsvergat x- 7ftn Koophandel 3.30 Zaterdag In de Vroolljcke Arke plaat 10—11.45 uur voon Oegstgeest (Geversstr. 65) Jeugdso- cleteit v.a. 16 jaar 8 uur nam.—1 uur 's nachts. ceiteit Twentwel alleenstaai len) 9—12 uur nam. Bij Molen De Valk Po6tzegelmarkt Release Hulpverleningsdienst Release; Nieu- tel. 24555. Maandag (Morsweg 114) Leidse Jeugdschaaksocieteit 2—5.30 uur nm. Doopsgezinde kerk Zevendags-ad- ventisten, bijbe' prediking 1 n, bijbelstudie 10 tg 11 uur voort De Vink Dansen 9 i,t 19 Jeugdhaven, Soos Mi- Apotheken donderdag 20-22 SOS-dienst lijkheden verkeren bereikbaar elke maandag acht i nachtdienst Koord-studio de Doeza apotheek. Doezastraat 31, tel. Koord-studlo, gewoon vragen. Hooigracht met gewone en ongewo- LEIDERDORP rustkuur van drie weken trad burgemeester Van dei Have, gisteravond tijdens de nieuwjaarsreceptie weer voor het eerst in de „open- i baarheid". Samen met zijn1 echtgenote en de raadsle den met hun dames nam j hij de nieuwjaarswensen van de bevolking in ont vangst. (Foto Jan Holvast)^ Met medewerking van Henriëtte van de Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Oud worden I Oud worden. Wat is dat? Hoe voelt het, om over twee maanden gepen sioneerd te worden? Welke proble men spelen een rol, welke wegen kunnen de Leidse bejaarden bewan delen als ze in de knoop zitten? Hoe is het voor moeder om vader elke dag thuis te hebben, hoe is het voor vader om niet meer elke dag op de fiets te moeten stappen, op weg naar het werk? Een opluchting? Of een grote leegte? We wilden binnenkort eens een pa gina gaan besteden aan het oud wor den in Leiden. Dat betekent, dat we graag zouden praten met mensen die op het punt staan gepensioneerd te worden, of die het gepensioneerd worden al achter de rug hebben en daar veel over kunnen vertellen. We willen eens optellen hoeveel adviesbureau's er zijn, en hoeveel in stanties waar de bejaarden kunnen aankloppen als er hulp nodig is. Daarom wachten we vol spanning cp reakties van onze lezers. Wie wil er eens met ons praten? U kunt op bellen om een afspraak te maken, u kunt ons ook een briefje sturen. Dat laatste het liefste. Oud worden II De directe aanleiding tot het plan was het blad "Op leeftijd", dat deze week op onze bureau's neerdwarrel de. Een blad vol zeer zinnige infor matie voor mensen die bejaard zijn. Het nummer van december is hele maal gewijd aan het bejaard worden. De overgang van 65 min naar 65 plus. Interviews, uitspraken, vragen en antwoorden. Het blad (20 gulden per jaar) is gevestigd in Den Haag, aan de Eisenhowerlaan 114, telefoon 070- 544002. Fanfare Wie van echte drumbandmuziek houdt en daardoor uiteraard dona teur is van de Franciscusband, kan zaterdag 6 of zaterdag 13 januari weer lekker gaan genieten van de jaarlijkse uitvoeringsavond. Het An- toniusclubhuis zal vanaf acht uur weer daveren op zijn grondvesten, want als de jongens muziek maken (en dat kunnen ze) dan doen ze het goed ook. Na het optreden van de eigen band, oJLv. P. F. de Gunst staat Brazil op het programma, daarna speelt toneelgroep PTI en klucht in één bedrijf, getiteld: Rustigdenk om m'n zenuwen. Daarna, zoals dat in lekker ouderwetse termen heet: Een gezellig samenzijn tot in de klei ne uurtjes, met dans en muziek. De vereniging wijst er wel op dat er veel belangstelling is voor deze avonden. Daarom: vanavond van half acht tot half negen plaatsbe spreken aan de zaai, In de kou De stroomvoorziening aan de Zoe- trrwoudse Hoge Rijndijk liet het gis termiddag om vier uur af weten. Dc Rijndijkers zaten tot kwart over vijf in de vallende schemering. Dat was niet zo erg want kaarsen waren er Van de kerst nog wel overgebleven. Het grote probleem was de centrale verwarming die uitviel en niet meer aan de "praat" te krijgen was. Bij de verwarmüigsmonteur stond de te lefoon rood gloeiend. Warbak Dat de jeugdsoos De Warbak niet alleen een "lastpost" is, die steeds weer om nieuwe, betere huisvesting vraagt is in de oudejaarsnacht ge bleken. De soos was tot vier uur open en daardoor bleef alles rustig aan de Hebt u moeite met het oud wo 1 Hoge Rijndijk in Zoeterwoude en dat den? Of gaat het bij u juist is weieens anders geweest.prettig? Lees onder Oud woi

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2