fong Oranje tegen fysiek iterker Engeland mist in Ploegachtervolging op de Uithof APPIE HAPPIE lederland in tweede helft uitgespeeld9 Bona voor beker nu ototips BOM Fiat-Stars Er wordt om geld geschaatst, niet om medailles DAG 3 JANUARI 1973 ►EN Frantisek Fadrhonc had het een paar uur vóór de ijd nog zo nadrukkelijk gesteld. Tijdens zijn tactische je na de lichte „sportm aaltij d" had hij het de jeugdige ijedragers onder de neus gewreven: „al is het maar een idschappelijke wedstrijd, toch moeten jullie er voor knok en] vechten. Je moet je waar maken. Voor Nederland, dat als [van de sterkste voetbalnaties van Europa nu eenmaal een hoog te houden heeft, en voor jezelf. Want straks gaan j, bij wijze van spreken, strijden voor je eigen toekomst". 1 ■-* hotel knikten de toekomst- allemaal braaf. Maar in het tegen de dynamische en fysiek Engelse Jeugdploeg, konden nljadrhonc-pupillen de woorden coach niet in daden om- Integendeel. Het over alle li- mmelende Jong Oranje werd mals Highbury afgetroefd. I Vente tl in de tweede helft had het van captain Dick Schneider r in te brengen. Het was gespeeld. Dat de schade uit- lijk tot een 3-1 nederlaag be- bleef, kwam louter doordat de bij riante mogelijkheden ^njbesuisd te werk gingen. Karei n#ik had gelijk, toen hij stelde: ■nifüe lui er him hoofd bij hou tkappen ze er een stuk of zes, G,biJ ons in". l-pks de povere prestatie leverde Id^ïnnelijke Fadrhonc na afloop r kritiek. Sterker nog, hij en vond excuses voor het feit |Tederland bij de op de kop af Engelse kijkers een stuk pill had verspeeld: „Het is be- jlijk. De Jongens hadden ten Jji veertien dagen niet gevoet- En verder was de voorberei- fi natuurlijk niet optimaal. Van- Ld in Zeist om zeven uur op; j.Tanwege de mist een paar uur „■jangen op Schiphol: dan naar jjn en de wei in. Logisch dat a st na de rust niet meer kon- olwerken. Logisch dat we con- 7 eel minder waren". gezegd rammelde Jong Oranje sb alle linies. Ausputzer Dick Jider, die bovendien een zwak- Jes Krijgh naast zich had, was jie|ij machte om de defensie te hujseren. Een verdediging, die in t j*n Jan de Jong vervanger ^jle aan de schouder geblesseer- Ken Barth een zwakke sluit- Qpbezat. De NAC-keeper, door sejfrandioze prestatie tegen AJax Wiii voetstuk geplaatst, tuimelde n(3er af. Al kon hij als excuus ijveren, dat het voor een doel- üiteraard een vrijwel onmoge- ppgave is tot een goede pres- komen, als de verdediging constant wankelt. Schneider: „Maar het was verdomd moeilijk voetbal- tonstant lokten die Engelse >ns weg en dan doken an- it gat in". En Dries Visser: was ook enorm ondankbaar Want elke bal die Je uit- 3e, kreeg Je gelijk weer te- ■v )mdat ons middenveld en onze j Dede voor die harde Engelsen _J it waren". Bjfi „breker" trecht-NEC lagles-Groningen Feyenoord erdam-NAC 7-Ajax P -FC Twente ta-Den Bosch nor-Den Haag JC-Wageningen ina-Volendam |ID ise-Eindhoven ad haperde er veel. Op dat iveld ontbrak bijvoorbeeld ihte „breker", al deed René wel zijn best. Maar het zou beter zijn geweest als een man als Aad Kila in iisopstelling had genomen. In intlinie konden Johnny Rep told Mühren nauwelijks op- Al kon Arnold Mühren er (ijk weinig aan doen, dat hij A verloren bij liep. Fadrhonc KOERSEN IN HILVERSUM HILVERSUM De uitslagen van de draverijen, die gisteren werden gehou den op de Hllversumse drafbaan, zijn: Slamat Tahun-Baru-prijs: 1. Jay Lee (W. Geensen jr) (1.28.7); 2. Karo- line; 2 Joris Hagheweyde. Totowinn. 10.40, pl. 3.10, 2.10, 6.20. kopp. 22.30, trio 761.40. Prospero Ano Nuevo-prijs: 1. King Belwln (K. Woudstra) (1.26.9); 2. Ka- rol Hagheweyde; 3 Koby N. Totowinn 3.00, pl. 1.80, 2.10', 2.10. kopp. 5.30. Buon Anno Nuovo-prijs: 1. Ivar (H. Pools) (1-.27.2); 2. Irene; 3. Janneke Prinses Totowinn. 18.80. pl. 4.80, 2.40, 4.00, kopp. 7.20, trio 11.200,80. Leerlingenwinterkampioenschap c ;te af die ling)1. French Mac (mej. 23.30, trio 6 Happy Ideal Dear (S. Hartman) (1.24.5); 2. Justiana Hanover; 3. Isidore. 6.40, pl. 2.30. 2.30, 2.70, kopp Gelukkig Nieuw) aarprijs: 1. C (P. Smit) 1.22.6); 2. Empereur Ch.; volgde er een kopbal. Ditmaal een doeltreffende. Nadat de hardwerkende Dries Vis ser de nerveuze Jan de Jong op de doellijn had geassisteerd de Spartaan voorkwam met het hoofd een treffer werd het na 29 mi nuten 2-0. Middenvelder Dennis Mortimer begon op eigen helft een solo. De Nederlandse verdediging verwachtte een pass en zette de buitenspelval op. Maar de pass bleef uit en Jong Oranje trapte in de ei gen val. Mortimer ging alleen door en scoorde. Even terug Nederland kwam één minuut na de tweede Engelse goal onverwacht even terug. René van de Kerkhof zond een vrije trap richting broer Willy, die in de Engelse defensie een minuscuul gaatje ontdekte en dat uitbuitte: 2-1. Vier minuten na de rust gaf Mortimer de Fadr- honc-formatie de genadeklap. Met een harde schuiver van buiten het strafschopgebied maakte hij Jan de Jong kansloos: 3-1. Nederland was nauwelijks meer in staat iets terug te doen. „De ploeg klapte volledig in elkaar", zei Sir Alf Ramsey na afloop. Maar ook zijn equipe kwam niet meer tot scoren, doordat de schutters té gretig wilden toeslaan. Rest te vermelden dat Aad Küa een kwartier voor tijd toch nog mocht opdraven. Wim Rijsbergen liep een enkel-blessure op en de Hagenaar verving de Feyenoorder. Ook Arnold Mühren verdween voor tijdig van de (zachte) grasmat. Fadrhonc verloste hem uit zijn lij den op de linksbuitenplaats en liet de Groninger Bos invallen. Arnold Mühren: niet op dreef op linkervleugel LEIDEN Vanavond speelt Bona Stars in de tweede ronde van de Ne derlandse beker tegen het Amsterdam se Racing Agon. Wanneer de Leidse ploeg zich plaatst voor de kwartfi nales en dat mag toch wel worden aangenomen, heet de volgende te genstander Levi's. Bij Bona Stars is men daarover natuurlijk niet be paald gelukkig. De wijze waarop de loting plaatsvond is echter op z'n minst vreemd te noemen. Afgesproken was, dat deze zou plaatsvinden tijdens het Nieuwjaars- toernooi van Levi's, dat maandag van start ging. 's Avonds om zeven uur zou dan bij de Jurytafel in de Ken- Jos Valentijn sterk in Oslo OSLO Jos Valentijn bezet na de eerste dag van de ndeuwjaarswed- strijden in Oslo in de sprintersklasse de eenste plaats. De jeugdige Teraar- der won de 500 meter in 42 00 secon den vóór de Noor Johan Llind (42.10) en Jan Bazen die 42.30 voor "zich liet afdrukken. Op de 1000 meter moest Valentijn de Zweden Johan Granath (1 mi nuut 26.39 seconden) en Mats Wall- berg (1.27.96) laten voorgaan. Valen ten finishte in 1.28.08. In het alge meen klassement wordt de Nederlan der, die een puntentotaal van 86.040 heeft, gevolgd door Granath en de Noor Efskind. Bazen bezet de vierde plaats. Bü de klassementsrijders heeft de Zweed Göran Claesson na de eerste dag de leiding met 90.152 punten. Hü wordt gevolgd door Sten Stensen en de Nederlander Piet Kleine, res pectievelijk met 90.355 en 91.202 pun ten. De stand is verder: 4. Beukers; 5. Palsma; 6. Van Helden; 7. Hagen; 8. Nooitgedacht; 9.. Kuipers; 10. Van Dijk. De 500 meter werd gewonnen door Claesson in 7 minuten 45.62 sec. vóór Stensen (7.47.65) en Van Dijk (7.51.52). nemersporthal de lootjes worden ge trokken. Bona Stars stuurde bestuur lid Cees den Hollander als afgevaar digde naar de bewuste tafel. Na een kwartier wachten was er nog niets gebeurd, tot dat er plotseling door de speaker werd omgeroepen dat de lo ting was verricht. Wanneer, waar en hoe, dat weet niemand. Bona Stars dus teven Levi's, een wedstrijd die twee weken geleden al vast stond, want toen werd er in Haarlem al verteld dat Bona Stars tegen Levi's zou spelen. Bij Bona Stars vindt men de hele zaak overi gens wel een vreemd (Haarlems) luchtje hebben ADVERTENTIE BASKETBALL 5 MEIHAL STARS TEGEN a.s. zaterdag 6 jan. 20.30 uur. Extra voorverkoop: Leiden, Kapper Bosman, Churchill- laan 3; Gé Hof enk. Haarlem- merstr. 66 en 221; Van Zijp. Haarlemmerstr. 279: Kantine 5 Mei-hal. VANAVOND 5 MEIHAL Nat. Bekerwedstrijd 20.30 uur tegen RACING - ACON Zaal open 7 uur. via Sportpromotion Leiden Postbus 105, Leiderdorp. - Wüly v. d. Kerkhof enige doelpunt had hem namelijk linksbuiten (W gezet. Al rap hadden de Engelsen succes. Na vier minuten grabbelde Jan de Jong al mis. Na een corner van Terry Currie kopte de gevaarlijke Charley George de bal bij de eerste paal door, waarna het leer via de eveneens bijzonder doortastende Ray Kennedy in de richting van Trevor Whymark zweefde. Wéér Biljartvakantie Steures is op AMSTERDAM De Nijmeeg se biljarter Willie Steures zal dit seizoen niet meer in de ka- dertoernooien in Nederland uit komen. Steures, die enkele we ken gelegen in Hoensbroek ont troond werd als kampioen in het anker kader 71/2, heeft zich te ruggetrokken voor de eindstrij den in het anker kader 47/1 en het anker kader 47/2. Steures dreigde door de vele biljartkam- pioenschappen in moelijkheden te komen met zijn werkgever, die hem buiten de normale va kantieperiode slechts voor een paar kampioenschappen vrij wilde geven. Steures heeft nu besloten dit seizoen alleen nog deel te nemen aan het bandsto ten, dat eind maart in Waalre wordt gespeeld. DEN HAAG Voor wat de Zweedse sprinters betreft kan de dollardans beginnen. „Fantastic ice", zei Ove König gisteravond, nadat hij de gladde vlakte in het Uithof-stadion had beproefd, nog voordat Den Haags burgemeester Marijnen het toch wel zeer fraaie complex „officieel" had geopend. König wellicht voor wat de ijs-kwaliteit betreft alleen maar erg hoffelijk Hasse Boerjes, Leo Linkovesi, Johnny Höglin en de Zweedse coach Hasse Barrehead waren de eerste actieve leden van de ISSL, die in Den Haag neerstreken om zich voor te bereiden op het professionele schaatsgebeuren van aanstaand weekeinde. Er hadden er méér moeten zijn, val de Nederlanders er op dit ogen- Sponsor maar op de persconferentie die in KUlr T7r>™" «taan» de middaguren een zéér groot aan tal journalisten op De Uithof had samengebracht, vertegenwoordigde alleen Anton Huiskes de sportlieden, die het zaterdag kes tot laaiend enthousiasme bracht: „een schitterend nummer, die achtervolging. Met Broekman, Van der Voort en Maarse hebben we dat vroeger ook wel gedaan. We brachten er hele stadions mee óp de banken. Een snelle telefonade met de Nederlanders in Inzeil leer de, dat ook zij wel voor die specta culaire uitbreiding van het pro gramma voelen. Verkerk: „wat mij betreft akkoord". blik erg goed voor staan". Foutje Eén van die schoonheidsfoutjes, die in het „bestel" van de nog jonge ISSL wel meer zijn voorgekomen, moeten maken, dat profschaatsers de laatste tijd. Nu kan de Neder- de Juiste weg hebben gekozen. Huis kes verontschuldigend: „Het is mijn fout, ik heb niet begrepen dat onze l Den Haag moesten Sche details i landse vertegenwoordiger van de schaatsleague, Jan Klok, weinig an ders doen, dan nog eens de techni- wezen. Ik zei: blijf nog maar een paar dagen in Inzeil om nog even optimaal te kunnen trainen. Ik kan brengen. En verder vertellen, dat de strijd om de „World Cup" (twee stuks:.voor sprinters en all- gelijk FC Den Haag tegen tweedeklasser DEN HAAG De eredivisieclub FC Den Haag is gisteravond op eigen terrein (voor 200 toeschouwers) te gen de Rotterdamse tweedeklasser HOV niet verder gekomen dan 1—1 (rust 0—0). De Hagenaars, bij wie vooral de voorhoedespelers faalden, hadden het bepaald niet gemakke lijk tegen de enthousiaste Rotter dammers. Bij HOV maakte doelman Broekhuizen een uitstekende indruk De doelpunten werden gemaakt door Van Diggelen (uit een straf schop in de 65e minuut) voor HOV en door Advocaat in de 68e minuut. gens de laatste gegevens zijn voor als 17 18.000 kaarten verkocht. En dat is duidelijk véél meer, dan het aantal tickets dat voor de amateur-wereld kampioenschappen in Deventer (half februari) is afgenomen. Stunt De verwachting is dan ook, dat op beide dagen het imposante stadion vól zal zijn: 26.000 kijkers per keer. Temeer omdat de ISSL nog wel een stunt in voorbereiding heeft. Men wil namelijk aan de veel gehoorde roep om aan het schaatsen een nieuwe dimensie te geven tegemoet komen, door zaterdag na afloop van de vijf kilometer een ploegachter volging te organiseren tussen de vier Nederlanders en het kwartet „buitenlandse" all-rounders (Groen veld, Tveter, Olsen, Höglin). Een idee, dat alvast coach Anton Huis- Reden waarom men gisteravond naarstig op zoek ging naar een sponsor voor dat .nieuwe" stuik schaatsen. Een „extraatje" voor het schaatspubliek, dat de vedetten nu ook eens in een andere rol aan het werk kan zien. Donderdagavond, als in de Haagse Bijenkorf de loting plaats vindt (omstreeks kwart voor acht) in aanwezigheid van het complete deelnemersveld, zal ook bekend kunnen worden gemaakt óf die achtervolging doorgang vindt. Dat hangt af van de dotering. Want prijzengeld moet er zijn, nu we te maken hebben met scha at- sprofs. Die tijdens hun „grote vierkamp" na afloop van de afstanden geen medailles, maar slechts bloemen voor hun prestaties in ontvangst kunnen nemen. „Want", zegt het ISSL-bestuur, „er wordt om geld geschaatst en niet om medailles". En omdat er geld op het spel staat, arriveerden al gisteravond die Zwe den, met Linkovesi in hun spoor (Seppo Hanninen komt vandaag, evenals Keiler). Ze monsterden het complex, spraken er hun waarde ring over uit, maar hadden pro tocol voor het openings-ceremonieel of niet maar één wens: „kunnen we op het ijs?" Een verzoek, dat snel werd ingewilligd. Terwijl de eerste genodigden hun plaatsen in de grote hal zochten, trokken de sprint-kanonnen hun baantjes. De dollardans kan beginnen. Anton Huiskes schoonheidsfoutje Verhoeve) (1.23.3); 2. Eros Kinley; 3. Dumas. Totowinn. 3.50, pl. 1.30, I.50„ 1.40 kop. 9.60. Glückliches Neujahrprijs: 1. Impala Gregor (S. Hartman) (1.24.9); 2. Josje du Malre E.; 3. Ina Hollandia. Toto winn 22.50, pl. 3.50, 2.30, 3.-. kopp. -".30. trio 647.80. Happy New Yearprijs (le afd.): 1. Leerlingenwinterkampioenschap (2e afdeling): 1. Helios Ch (C. de Leeuw) (1.24.5); 2 Gay Rodney; 3, Gravin Rita W. Totowinn. 2.50, pl. 1.30, 1.60, 1.50, kop. 5.6" (1.25.0); 2. Ikf. Buitenzorg; 3. Ivanovda i 343.591 gulden.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11